Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1401) Savage5 válasza Vilddjur (#1400) üzenetére


Savage5
senior tag

Az .nl-es a hivatalos európai oldala, szóval itt nagyjából elég megbízható infók vannak az Epoxokról (kisebb-nagyobb hibákkal).
Nincs mit, és sok szerencsét az új konfighoz!
Üdv.:

Savage

...

(#1402) DZs


DZs
senior tag

Van egy 200-as fsb-jű 3000-es Bartonom. Beteszem a lapba és süket minden. Szerintem rossz. Ha a bios nem is kezelné, indulnia kellene kisebb órajellel nem?

(#1403) slayer006 válasza DZs (#1402) üzenetére


slayer006
addikt

nem

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#1404) DZs válasza slayer006 (#1403) üzenetére


DZs
senior tag

Annyira nem megy, hogy amikor áramot kap a rendszer, azzal együtt meg is áll.

(#1405) djadji


djadji
senior tag

Srácok! Sürgős segítségre lenne szükségem. 2 prpbléma:
1: Én írtam egyszer ide (de nem találom a hozzászólást) hogy ahhoz hogy működjön rendesen a hőmérő bekötés le kell tölteni valamit a Epox honlapjáról (írtam nekik levelet és ezt válaszolták). Honnan kellett azt letölteni?

2: Újabban a gépem kékhalálokat produkál és nem tudom miért. Tegnap telepítettem újra és azótra is csinálta vagy 3szor. Tudod olyan kék halál, ami kiírja, hoyg a rendszer leáállt a súlyos kár elkerülése miatt (vag mi miatt) és ha először láétja ezta képernyőt akkor indítsa újra, ha már sokadszorra akkor meg bla, bla bla.. (nem tudtam elolvasni mert kb 1 sec mulbva ujraindítja)
SZval a gép túl van húzva, de vízhűtés miatt nem melexik (9x200 helyett 8.5x260on ment eddig). Eddig stabil volt. Lehet hogy egyzser csak megelégelte a CPUa túlhúzást és az a baja? avgy szerintetek mi lehet a probláéma? ÉN a HDDre tippelek.. nem tudom miért, csak volt vele néha ilyen.-olyan zűr, amit az ő számlájára írtam. De most nem tudom mit tegyek. Le vagyok égve minta rongy, ezért nem szivesen vennék uj HDDt ha nem az a hibás.
Szval minden ötletet szivsen fogadok. KÖsz!

http://djadji.fw.hu

(#1406) fero02 válasza djadji (#1405) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Sztem a Thunder Probe-ról beszélsz, amit innen tudsz leszedni:[link] a 4. a sorban.


De a 9. helyen található USDM szoftver is kijelzi a hőfokot(a post ledeken is) és ghost-ot is tudja...

Válassz :)


A második bibire a javallatom a köv:

Az újraindulást igy tudod kikapcsolni: Start/vezérlőpult/rendszer/speciális/indítás és helyreállitás/beállitások/rendszerhiba/automatikus ujraindítás pipát vedd ki, majd OK gomb.

Nem irtad h milyen procid van!!!

Az enyém (de nem dicsekvés képpen!!!) a 3000+ os alapon 9*200=1800 helyett megy9*300-as fsb vel (e6 stepping), léghűtéssel 2700 Mhz-en, max 55 fokon.

Magyarul ha neked is ilyen procid van, akkor elvileg birnia kell.

Ha ettől nagyobb fsb-t adsz, akkor elképzelhető (sőt, TUTI) h a ide v sata vezérlőd szórakozik (nálam is hiba).

Amit tegyél: első h memtest-et letöltöd és futtatod töbször 1más után!

Ha lemegy, akkor valszeg a ramod ok.

Persze mindezt alap értékeken és időzitéseken!!!!!

Utána legjobb 1 frissen telepített sp2-vel tovább folytatni a tesztet.

Nem tudom, h milyen drivereket használsz a gép többi cuccához, de a legújabb nemfeltétlen a legjobb!

Futass 3d mark-ot, super pi-t, everest ultimate-t vagy bármit, ami nyüstöli a vasat.

Ha ezeken túl vagy jelentkezz a friss infókkal!

Üdv!

(#1407) djadji válasza fero02 (#1406) üzenetére


djadji
senior tag

Epox Soft igazából arra kell hogy, mutassa a proci mőmérsékletét menet közben (szval ne kelljen a gépet ujraindítanom hogy a BIOSba megnézhessem).
Valahogy ugy nézett kia soft, mit egy nagy szürke tojás, rá kellett kattintani akkor kinyílt és mutatta a cpu mőmérsékletet RENDESEN Mert a laphoz adott CD levő szoft nem jól mutatta) és a thermoStick hőméréskletetét is mutatta ( a CDn levő egyáltalán nem jó erre)
De kipróbálom amit te mutattál, kösz.

Igen 3000+os van nekem is, most visszavettem, hogy menézzem ez e a hiba (nem minden CPU bírja egyformán a húzást, szerencse is kell hozzá..)
MIndenesetre itt tartok éppen én is. Mem teszt volt elméletileg jó. MOst nyüstölöm a vasat egy uj WIN SP2Vel, ezért is kellene az a mérő soft (mot jön lefele). Volt egy HDD scandisk, meg egy töredezettségmentesítés (milyen hülye hosszú szó ez??) most egyenlőre nem csinálja...
Ami még kellene nekem valami CPU hiba ellenőrző progi. MInt a MemoryGold csak CPUra. Tudsz ilyet javallani??

http://djadji.fw.hu

(#1408) chokeee válasza DZs (#1404) üzenetére


chokeee
aktív tag

dobjad ki a szemétbe ! :D

gumiczuczli

(#1409) djadji


djadji
senior tag

Megen káék halál volt.. és ráadásul megen ujraindult anáélkül hogy elolvashattam volna. Pedig kivettem a pipát az ujraindítás elöl... :(
Most nem tudom mi lehet vele...

http://djadji.fw.hu

(#1410) fero02 válasza djadji (#1407) üzenetére


fero02
veterán

Akkor az a Thunder Probe lesz.

Természetesen mák is kell hozzá, de...

Tesztelő pl a SuperPI és társai...

(#1411) fero02 válasza chokeee (#1408) üzenetére


fero02
veterán

hogy Te mekkora hülye vagy... :( :DDD ;]

(#1412) fero02 válasza djadji (#1409) üzenetére


fero02
veterán

Na hát ha csak úgy ujraindul, mintha reset lett volna, akkor nagy a valószinűséga a táp halálának, vagy legalábbis a legjobb úton van a teljes leépülés felé.

Mondjuk vmelyik feszen nincs elég amper ha kéne neki kraft, vagy marhára ingadozik.

Köv lépésben másik táppal próbálkozz!!

Mert ha vmi periféria, vagy szoftver csinál kék halált, akkor általában az esetek 99,9 %-ában nem indítja újra úgy a gépet, h ne tudd elolvasni a hibaüzenet kódját...(hisz az a lényeg benne)

Szal azonnali tápcsere, bármilyen márkás és brutál táp kegyen is az...

Üdv!

(#1413) djadji válasza fero02 (#1412) üzenetére


djadji
senior tag

Remélem nincs igazad, mert nemrégen vettem egy 500Wos BlueSTorm tápot. Sztem nem az a gáz. Most javító konzolban futtattam egy csekdiszket, és azt hiszem talált ezt-azt. VAn valami jó prgi mint annak idején a Norton disk doki? ami megnézi a badsectorokat? ez a chkdsk nem adott ki semmilyem infót.. de gyanus volt...

http://djadji.fw.hu

(#1414) chokeee válasza fero02 (#1411) üzenetére


chokeee
aktív tag

mer' ?

gumiczuczli

(#1415) chokeee válasza DZs (#1404) üzenetére


chokeee
aktív tag

ingyenbe átveszem azt csinálok belőle medalliont :D

gumiczuczli

(#1416) fero02 válasza djadji (#1413) üzenetére


fero02
veterán

Hát tudod h van ez az informatikában...

Mindenből van sz@r...

És lehet h abból a sokból pont Te fogtad ki a kula terméket...

Ha már itt tartunk...azóta jött elő a probléma, amióta az új táp van a gépedben? Ez számomra elég 1értelműnek tűnik, h ha igy van, akkor nagyon valószinű h emiatt van.

Vagy mást is cseréltél?

Persze az lenne a legtisztább dolog, ha a lapod minden más eszközét ki tudnál cserélni 1 próba és teszt erejéig 1 másik gépben és a tiedet is más cuccokka, de hát ez nem mindenki számára +oldható...

Üdv!

(azé' ezt a tápcserét mihamarabb próbáld ki!)

(#1417) fero02 válasza chokeee (#1414) üzenetére


fero02
veterán

B@zdkikám!

Itt nem holmiféle gagyi noname filléres és selejtes termékről van szó, hanem méregdrága, minőségi lapról...

Legközelebb + okosabb és hasznosabb dolgot írj! ;]

(#1418) chokeee válasza fero02 (#1417) üzenetére


chokeee
aktív tag

B@zdkikám !

ha figyelmesen megnéznéd, miről van szó, láthatnád, hogy nem a lap a rossz, hanem a processzor nem indul.
a processzor, ami rossz :(((

[Szerkesztve]

gumiczuczli

(#1419) animatrix11


animatrix11
őstag

cső

ez tudom hogy nem az a topic de ide irom mert itt lehet hogy érdekel valakit, visszavásárlásból adódóan hozzájutottam egy 8RDA6+pro alaplaphoz :Y
ha valakit érdekel keressen priviben

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1420) fero02 válasza chokeee (#1418) üzenetére


fero02
veterán

Öcsém.

Honnan szedted azt,h rossz a proci?!

Régen hallottam ekkora lámaságot :DDD :P :O ;] :( :Y

(#1421) chokeee válasza fero02 (#1420) üzenetére


chokeee
aktív tag

valamit nagyon összekeversz, mert én a Dzs 1403-as hosszászólására írtam, hogy rossz a proci. olvass vissza, aztán véleményezz és okoskodj !



[Szerkesztve]

gumiczuczli

(#1422) Pinya007 válasza djadji (#1413) üzenetére


Pinya007
tag

Hi!

Videokártyahűtésed jól megy? Egyik haveromnak rendszeresen kékhalállal állt meg gépe, sőt újra is indulgatott. Kiderült, hogy a video kari hűtése állt be.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#1423) Savage5 válasza djadji (#1413) üzenetére


Savage5
senior tag

Azt írtad, túl van húzva... Futtattad a teszteket (SuperPI, Prime95, Memtest, Everest stability test)? Mert vaktába nem kéne lövöldözni, főleg nem ágyúval légyre, szóval csak vegyél vissza minden tuningot alapra, vagy nagyon minimális overclockra(!) és ess neki egy-két napos folyamatos tesztnek...

...

(#1424) fero02 válasza chokeee (#1421) üzenetére


fero02
veterán

+nyugtatásképpen mondom, h visszaolvastam.

Az álláspontom változatlan.

A procikban sem fika védelem van...


Na mind1

Üdv!

(#1425) chokeee válasza fero02 (#1424) üzenetére


chokeee
aktív tag

télleg mindegy

gumiczuczli

(#1426) fero02 válasza djadji (#1413) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Na van vmi újabb fejlemény?

Üdv!

(#1427) PC-Style


PC-Style
tag

Szevasztok!
Tudna nekem ajánlani valaki a 940-es procim alá egy igazi-fullos kis EPOX-ot!?
Köszi előre is!
Bye

(#1428) Savage5 válasza PC-Style (#1427) üzenetére


Savage5
senior tag

Remélem, a 940-es alatt az AM2-t érted, nempedig az Opteronokat vagy netán az FX-eket, mert nem tudok olyan Epox lapról, ami támogatná e kettő CPU-t.
Egy AM2-nek viszont elég jó egy MF570 SLI, ha nem kell SLI, akkor EP-MF4-J.
Sajnos a fullosabb (nForce 590 és SLI) chipsetre sem építenek Epoxék egyenlőre, legalább is nem láttam egyik lapjukon sem...

...

(#1429) slayer006 válasza Savage5 (#1428) üzenetére


slayer006
addikt

az adatai szerint intel 940 -es proci alá keres lapot ... :DDD

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#1430) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Hi @ all

EPOX 9NPA+Sli :F

Létezik -e, hogy az alaplap tönkretesz 2 videokártyát és 2 wincsit...

Most éppen a 120G winyom kattog, elötte pár napja, az 1 éves samsungomat szállt el kattogással...
/Kicserélve 200G SATA 2 -re/
Kék halál, minden volt, kifagyás, Induláskor a BIOS nem látott semmilyen meghajtót, DVD írókat sem reset után igen ....
2 videokártya nem volt jó sli -ben. Most cserélttem a 3. -at, ez jó, de ezután jöttek a wincsi elszállások...
Amióta megvettem azóta vannak ilyen problémák.

Tehát az alaplap lehet a rossz :F

[Szerkesztve]

(#1431) Savage5 válasza slayer006 (#1429) üzenetére


Savage5
senior tag

Jah, igen, azt nem néztem, sry :DD.

...

(#1432) Savage5 válasza HoReSz1975 (#1430) üzenetére


Savage5
senior tag

Minden benne van, lehet, hogy kifogtál egy szériahibás lapot, de ilyenkor valószínűbb, hogy valami feszültségprobléma játszik közre, ha VGA és már winyó is problémázik...
PC-Style: ha te 940-es Intel alá keresel lapot, akkor sztem hagyj fel vele, nem tudok 940 tűs Intelekről :D (de javítsatok ki :R)...

[Szerkesztve]

...

(#1433) PC-Style válasza Savage5 (#1432) üzenetére


PC-Style
tag

Hali!
Köszi a segítő készséget. Viszont akkor én is segítek egy kicsit. Ez az intel 940-es (tipusszám) azt jelenti, hogy ez egy intel s-775, Dual 3.2GHz, 2x2Mb Cache, C1-Steping.
Várnám a további tapasztalatokat, javaslatokat.
Illetve véleményt arról, hogy a jelenlegi ASUS P5LD2-Deluxet javasoljátok e lecserélni valamely EPOX deszkára!?
Üdv all! :R

(#1434) PC-Style válasza HoReSz1975 (#1430) üzenetére


PC-Style
tag

Én alaposan átnézném az egész gépet kontakt ügyileg, mert tapasztalatom szerint az ilyen meghibásodások, villámlás másodlagos következményei, vagy áramingadozás, esetleg nem megfelelően érintkező csatlakozók miatt keletkező úgynevezett tűfeszültségektől lehetnek. Ez a kontakthiba bármelyik a gépben lévő csatinál, vagy kártyacsatlakozásnál, akár a procilábaknál is lehet. Javaslom (én ezt szoktam csinálni) a gép teljes szétszedését és minden csatlakozó felületre kiterjedő alapos vizsgálatot.
A kártyák és procilábak esetében nem javaslok kontakt spray, vagy bármi más vegyi anyag használatot. A leg célravetetőbb a többszöri ki és behelyezés, hogy az érinthező felületeken lévő legkisebb oxidálódott felületek is ''összecsiszolódjanak''.
Bár ezt a mai világban nem feltételezem, de lehet, hogy a tápegység nem PFC-s (túláram és zárlatvédelem). Vagy ha PFC-s, lehet hogy nem működik rendesen.
További több száz lehetséges okot tudnék felsorolni, de nem merülnék most bele.
Leginkább azt tudnám mondani, hogy olyan valakinek kellene átnézni a masinát, aki sok tapasztalattal rendelkezik ilyen téren és tud adni olyan szakvéleményt ami adott esetben a garanciális eljárásban a Te érdekeidet védi.
Állok rendelkezésedre! :R

(#1435) slayer006 válasza PC-Style (#1434) üzenetére


slayer006
addikt

PFC-s (túláram és zárlatvédelem)

ez így egy nagy marhaság

A kapcsoló üzemű tápegységek esetében a PFC nem a fáziseltolásból adódó hibákat hivatott kijavítani. A kapcsoló üzemű tápegységek mindegyike egy graetz-hidas csúcsegyenirányítóval ''kezdődik''. Ennek az egyenirányításnak egyik jellegzetessége, hogy a kondenzátorok a szinuszos bemeneti feszültség csúcsértékének környékén töltődnek. Viszont ez impulzus szerű áramfelvételt eredményez, aminek nagy a felharmónikus tartalma és emiatt nem tisztán Ohmos terhelésként jelentkezik a tápod a hálózat számára. Ebből adódnak a veszteségek, a PFC ezt hivatott kijavítani.

by Csaba_20 :R

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#1436) Norbo03 válasza PC-Style (#1434) üzenetére


Norbo03
őstag

A kontakt Spray nem ugyanaz mint a sűrített levegő ugyhogy vigyázni vele. ;) Mert a kontakt spray az tartalmaz kenőanyagot, rozsdaoldót, tosztitó anyagot és ha ezzel lefujsz egy gépet anna nem lesz jó vége. Müködni fog de naon csúnyűn foog kinézni. Ettől a kosz nagy része csal feltapad az alkatrészekre. De persze ezt nem kötözködés ként szántam. ;)

[Szerkesztve]

(#1437) Savage5 válasza PC-Style (#1433) üzenetére


Savage5
senior tag

Ahha, hogy Inteléknél egy típusszámot jelent a 940... Ez esetben tudnék javasolni pár Epox lapot szemrevételre, de én értelmetlennek látom egyenlőre a lapcserét. Elég szép kis darab az az ASUS, talán van olyan Epox, ami felülmúlja, talán nincs.
Itt nézelődj, hasonlítgass [link]. Az Intel 945P és ICH7R között, ill. felett keress lapokat, vagy valamilyen hasonló tudású nForce típusoknál, ezalattiakat szintén értelmetlen lenne nézni, gondolom nem downgradelni szeretnél...

''de lehet, hogy a tápegység nem PFC-s (túláram és zárlatvédelem). Vagy ha PFC-s, lehet hogy nem működik rendesen.''
A PFC-nek tudtommal köze nincs a túláram és zárlatvédelemhez, az mást hivatott javítani.

A ''kontakt'' és bármi más spréket én nem javaslok PC-hez, viszont a darabokra szétszedősdit, majd összerakósdit támogatom, sok esetben ki lehet szűrni a hibákat ezzel...

[Szerkesztve]

...

(#1438) PC-Style válasza slayer006 (#1435) üzenetére


PC-Style
tag

No igen, épp ezért mondtam, hogy a ''hozzáértő tapasztalat'' elengedhetetlen... :R

(#1439) PC-Style válasza Norbo03 (#1436) üzenetére


PC-Style
tag

Egyetértek és épp ezért írtam, hogy nem javaslom, sőt kifelyezetten ártalmasnek tartom mindennemű vegyi anyag használatát... ;)

(#1440) Norbo03 válasza PC-Style (#1439) üzenetére


Norbo03
őstag

Bocsi a nem szót nem láttam. :B

(#1441) PC-Style válasza Savage5 (#1437) üzenetére


PC-Style
tag

Köszi a tippeket, nézelődöm, bár világ életemben az EPOX és ASUS között tanácstalankodtam :D ez egyenlőre úgy tűnik, hogy így marad... nem nagyon fognak bírni egymással, míg saját maguk el nem kezdenek chipeket gyártani... addig szerintem maradnak az apró, kicsi gyártói sajátosságbeli külömbségek, ami egyik nap egyik, másik nap másik javára dönti el a mérleget. Ti hogy látjátok?

(#1442) PC-Style válasza Norbo03 (#1440) üzenetére


PC-Style
tag

A sűrített levegőt pedig azóta cseréltem le állati szőrből készült ecsetekre, és porszívóra :DDD , mióta egy óvatlan mozdulat következtében a sűrített levegő lekapott egy nyák réteget az egyik jobb sorsra érdemes lapról... :B
Szerintem hasznos a fujogatás, de csak olyan helyeken, ahol hasonló veszéjek nélkül megy ez a dolog! ;)

(#1443) Norbo03 válasza PC-Style (#1442) üzenetére


Norbo03
őstag

Proszívó az nem az igazi mert is is lekaphat kisebbb alkatrészeket.

(#1444) PC-Style válasza Norbo03 (#1443) üzenetére


PC-Style
tag

Ezért is nem kell a porszívót odanyomni! Hanem az ecset segítségével fellazítom a letapadt port és akkor már távolabbról is leszedi a porszívó (egyik kézben ecset, másikban porszívó és közös munka gyümölcse a szép tiszta gépbelső :DDD )
De szrintem nem ér ennyit a téma, vannak ennél fontosabb dolgok is! Ki hogy szereti... :R

(#1445) fero02


fero02
veterán

Hy!

Itthon én is a jóöreg porszívó-ecset kombinációt alkalmazom, de amikor pl rendszerkarbantartunk, akkor 1 elég nagy teljesítményű kompresszorral fújatjuk ki a nemkívánt ''kellékeket'' a gépből, de eddig (kopp-kopp) soha nem csinált kárt 1 gépben sem, pedig elég közelről csapatjuk a port...

Tehát ha ésszel csinálja vki, akkor nem hiszem, h abból kár származhatna...

Üdv!

(#1446) HoReSz1975 válasza PC-Style (#1434) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Lehet, hogy kicsi lenne a 410 W -os táp a gépbe, az Sli konfighoz... :F

(#1447) fero02 válasza HoReSz1975 (#1446) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Hát hacsak nem vmi márkás tápról van szó, akkor nincs kizárva, h gizda neki...

Mindeféleképpen érdemes 1 másrkás, nagayteljesitményű tápba befektetni, akár túlmérezettbe is...

Üdv!

(#1448) PC-Style válasza HoReSz1975 (#1446) üzenetére


PC-Style
tag

Bizony könnyen lehet! Ezek az újabb vga-k szép nagy áramot képesek felvenni, 3D-ben különösen...
De egy 410W-os tápnak azért kellene vinnie, ha az valóban annyi és nem csak ráírták, mint az divat jónéhány gyártónál (codegen, mercury, stb.)
Ha van rá elegendő kereted, javaslom a következő gyártókat: LC Power, Enlight, Hunt Key ezek úgy naggyából a chieftek minőségében produkálnak, csak mivel nem olyan ismertek, sokkal olcsóbbak. (12-15K között kapsz valami 550W-osat)
Ha nem találsz, szólj és tudok küldeni LC Powert 14cm fan, active PFC, stb... 13K körül.

(#1449) fero02


fero02
veterán

UP! :DDD

Mert nagyon kihalt a topik :DD

(#1450) PC-Style válasza fero02 (#1449) üzenetére


PC-Style
tag

Mennek az EPOXOK, mint a golyó... :C Nincs mit beszélni róluk... :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.