Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#551) Victoriuss válasza Racsi1 (#550) üzenetére


Victoriuss
tag

Az még mindig csak kettő a háromból... MIndegy, el van méretezve sajna, az NF7-ben nem volt ilyen gond, pedig az akkor VGA-n izmosabb volt a hűtés...

http://www.konzolcenter.hu

(#552) Savage5 válasza Racsi1 (#549) üzenetére


Savage5
senior tag

CMOS reset, esetleg BIOS frissítés, megnézni, hogy minden eszköz jól van-e a helyén, driver-csere, előtte uninstall természetesen, végső esetben XP reinstall... Ezek jutnak erre hirtelen eszembe... Amúgy nincs tuningolva valami? Pl VGA, CPU, stb.?

...

(#553) fero02 válasza Racsi1 (#549) üzenetére


fero02
veterán

Csuma!

Nekem hasonló problémám volt anno...

Kb ugyan igy: volt amikor üresen ment a gép, volt amikor csak a tv-tuner ment, volt amikor játszottam...és teljesen változó időközönként és terhelés mellett csinálta a kikapcsolósdit.

Rengeteget szivtam vele. Annyi ''mázlim'' volt az egészben, hogy pc boltban dolgozom, ezért minden cucc rendelkezésre állt, így tudtam csere-berélni.
Minden dolgot kivettem a gépből, kipróbáltam másik gépben, teszteltem, de minden OK volt.

Aztán csak az alaplap, proci, ram, vinyó és cd és így telepítettem fel.

De ez sem változtatott a dolgokon.

Akkor jutottam eredményre először, amikor kikapcsoltam a win-ban, h ha hardver reset van, akkor ne indítsa azonnal újra a gépet. Ekkor el tudtam olvasni végég h mit ir ki, és mindig 1 http.sys-re hivatkozott (asszem, de ez nem biztos, már rég volt).

Azután rákerestem erre a fájlra (windows/system32/drivers) és manuálisan kitöröltem.

Ezután a problémám +oldódott ugyan, de nem hagyott nyugodni a dolog, h 1ik pillanatról a másikra, ráadásul zsír új telepítés után mitől kezdi ezt el csinálni.

Aztán újratelepités. De ugyan úgy csinálta.

Aztán a laphoz adott cd-n lévő cumókon kezdtem el gondolkozni, h esetleg azok valamelyike.

Csak az alap drivereket raktam fel (Nforce driver és a hang, video kari driver, tuner driver, stb).

Ezek után láss csodát, nem hülyült a gép.

Magyarul: nem raktam fel az AMD A64/ADM SEMPRON DRIVER-t.

1szer sem indult újra, viszont ha felraktam, azonnal elkezdte a fa***gait.

Szóval nekem az volt a ludas!

Amit tegyél:

Telepítsd újra a win-t hogy tiszta lappal kezdhess és ne tedd fel az a driver-t!!!




Állítólag a C'n'Q-hez szükséges az a driver, de mivel már magát a C'n'Q-et hülyeségnek tartom (be sincs kapcsolva) igy nincs is szüksége hogy fennt legyen, pláne ha ennyire sok kaki dolgot csinál!

Remélem tudtam segíteni Neked!

Majd irj, ha jutottál vmire!

Csumi!

Ui.: Természetesen minden cucc alapon, semmi tuning és mindeből a legújabb drivert és biost használtam...

[Szerkesztve]

(#554) BaKeSZ87 válasza Racsi1 (#549) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Hi! Nekem is ilyen lapom van, én a ghost-olással szívtam. Ilyen problémám nem volt, mondjuk én nem raktam fel a procidrivert, ugyhogy lehet abban valami amit Fero02 írt. Csodálkozom, hogy Fero nem vágta egyből rá, hogy a videokari a hibás (nem igazán csípi az msi-t :DDD ) szerintem frissíts bios-st floppy-ról, aztán wininstall without cpudriver. Sok szerencsét :))

(#555) fero02 válasza BaKeSZ87 (#554) üzenetére


fero02
veterán

Jaja, az MSI cuccok mind1szálig hulladékok...

Természetesen tapasztalatból mondom, nem csak a hasamra ütve :)


:R EPoX :R

(#556) Victoriuss válasza BaKeSZ87 (#554) üzenetére


Victoriuss
tag

Én feltoltam a procidrivert, nem kellett volna?

Viszont win alól remekül lehetett biost frissíteni!

[Szerkesztve]

http://www.konzolcenter.hu

(#557) Victoriuss válasza fero02 (#553) üzenetére


Victoriuss
tag

Remélem nem a Mustárnál dolgozol! :)

http://www.konzolcenter.hu

(#558) BaKeSZ87 válasza Victoriuss (#557) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Nem, nem ott dolgozik.

(#559) Victoriuss válasza BaKeSZ87 (#558) üzenetére


Victoriuss
tag

Remek. :C

http://www.konzolcenter.hu

(#560) fero02 válasza Victoriuss (#557) üzenetére


fero02
veterán

Nem hál' Istennek!

Annyira azért még nem őrültem+ :))

(#561) McCoy20


McCoy20
tag

Hy Epox fanok :R
A múltkor már érdeklődtem de azért mégegyszer megkérdezem hátha hallot valaki valamit? :P
Lehet-e ''itthon'' kapni 8NPA SLI-t?
Ha valaki hallot róla akkor PLZ HELP :DDD

(#562) LukE


LukE
veterán

Van valakinek tapasztalata 8RDA3+PRO lappal es 3 rammodullal?
konkretan ket fel Gb-os supertalent van benne /pillanat. Ha 200+epszilon Mhz-en mukodne harom modullal stabilan mar jo.
(keves az az 1Gb, es nem akarok mindent cserelni...)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#563) Victoriuss válasza McCoy20 (#561) üzenetére


Victoriuss
tag

Hogy a fenébe ne lehetne!

www.edigital.hu

rendelésre kb. 2 hét.

http://www.edigital.hu/product.php?productid=22177&cat=0&page=1

3 év garival.

[Szerkesztve]

http://www.konzolcenter.hu

(#564) Racsi1 válasza fero02 (#553) üzenetére


Racsi1
csendes tag

Hali!

Köszi az ötletet. Eddig két másik helyen tettem fel a kérdésemet, de a memtesten és driver frissítésen kívül semmi használhatót nem tudtak mondani.
Amúgy 5 napig érdekes módon csont nélkül ment a gép, csak utánna kezdett el szarakodni. Közben pedig semmilyen új dolgot nem raktam fel.

A BIOS frissítés elengedhetetlen? Már csak azért, mert még sosem csináltam és kicsit tartok tőle.

Amúgy lehet, hogy csak szerda délután, vagy csütörtökön esek neki az új telepítésnek. Addig sürgős munkám van, és nem tudok egy fél napot tökölni a cuccok újratelepítésével.
Érdekes, most is elindult gond nélkül, dolgoztam két órát, aztán újraindítottam, és mire teljesen felállt volna a rendszer, bejött a kékhalál. Két sikertelen próbálkozás után megindult, és most gondolom megint tudok vele szépen dolgozgatni.

Amúgy az újraindulást kivettem még az elején, így meg tudtam nézni a hibát:

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
STOP:0X000000D1 (0X6F646F55,0X00000002,0X00000001,0XB933F8D4)


HTTP.SYS - Address B932E000, Datestamp 41672744

Amúgy én nem tuningolok. Olyan motyót használok, ami az igényeimet kielégíti és nem próbálok mindenféle testeken elérni +pontokat csak azért, hogy dicskedhessek vele. A gépet nem használom játékra, így a különféle gyorsítási csodamódszerek nem érdekelnek. A lényeg, hogy stabilan, megbízhatóan ketyegjen a szerkezet.

Újratelepítés után jelentkezek és majd beszámolok az eredményről.

(#565) Savage5 válasza LukE (#562) üzenetére


Savage5
senior tag

Hát, nálam csak 2x1 Gb-os modul van, 400 Mhz-esek, viszi is 400-on őket, viszont havernál a 3 db 512-est nem viszi, csak 333 Mhz-en. Nekem még nem volt alkalmam 3 modullal kipróbálni... Ha biztosra akarsz menni, akkor kérj kölcsön +1 modult vhonnan, és nézd meg, hogy hogyan mennek a lapban...

...

(#566) McCoy20 válasza Victoriuss (#563) üzenetére


McCoy20
tag

Kösz a fáradozást :R de ez a 9NPA SLI nekem meg a ''kisöcsi'' 8NPA SLI kellene :)

[Szerkesztve]

(#567) LukE válasza Savage5 (#565) üzenetére


LukE
veterán

kössz, más nf2 lapoknál is azt olvastam, hogy három modullal csak 333MHz.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#568) Victoriuss válasza McCoy20 (#566) üzenetére


Victoriuss
tag

Miért nem jó a bátyus?

http://www.konzolcenter.hu

(#569) McCoy20 válasza Victoriuss (#568) üzenetére


McCoy20
tag

Már van egy megvélvő konfigom és nem akarom cserélni a procit(szűk pénztárca), meg nagyon a szivemhez nőtt :P , ezért csak az alaplap cseréjén filózok, a lehető legtöbbet akarom kihozni a Socket 754-es platformból :DDD

(#570) Victoriuss válasza Racsi1 (#564) üzenetére


Victoriuss
tag

Én azt nem értem, hogy miért nem viszed egyből a szervizbe. Ha még garis..

http://www.konzolcenter.hu

(#571) Victoriuss válasza Racsi1 (#564) üzenetére


Victoriuss
tag

Amúgy én nem tuningolok. Olyan motyót használok, ami az igényeimet kielégíti és nem próbálok mindenféle testeken elérni +pontokat csak azért, hogy dicskedhessek vele. A gépet nem használom játékra, így a különféle gyorsítási csodamódszerek nem érdekelnek. A lényeg, hogy stabilan, megbízhatóan ketyegjen a szerkezet.

Hmmm, kicsit pejoratív számomra, amit írsz. A tuning nem csak pontszám, hanem teljesítménynövekedést is okoz. Én sem vagyok tuningolós, de nem ítélem el azokat, akik azok.Teszem ezt annak ellenére, hogy az olyan mértékű pontszám hajkurászást hülyeségnek tartom.

http://www.konzolcenter.hu

(#572) McCoy20 válasza Victoriuss (#570) üzenetére


McCoy20
tag

Hóha
Itt nagy féreértés van ezek szerint; a mostani lapom egy ECS nForce A754 (nForce4-4X-es chipszettel) és semmi baj, minden kifogástalan benn, teljesít rendesen; DE mikor megtudtam va egy két olyan ''eszement'' gyártó aki SLI-t és S754-t kombinálja akkor döntöttem úgy hogy egy ilyenre bekellene nevezni, a másik lapot meg el kellene passzolni. :U

(#573) McCoy20 válasza McCoy20 (#572) üzenetére


McCoy20
tag

Bocsiak most látom hogy elnéztem és nem nekem jött a garis kérdés :B
De itt van részletesebben hogy miért nem akarom megvenni a 9NPA SLI-t.

(#574) fero02 válasza Racsi1 (#564) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Nekem is mindig erre a http.sys-re hivatkozott anno...

Lehet hogy Neked is ugyan olyan problémád van, mint nekem volt...

Én amikor összeraktam a gépet, kb 3 hónapig hónapig nem csinált semmi hülyeséget.
Azután 1ik pillanatról a másikra.

Eléggé betojtm, h esetleg a lap ment tönkre...de nem hál' Istennek :)

A BIOS frissítés nem elengedhetetlen dolog, de sosemjelent hátrányt ha a legújabb van fennt.

Amugy nem nagy cucc +csinálni, és a cd-n található olyan stuff is, ami segítségével Windóz alól is +tudod csinálni...bár én a jóöreg dos-os módszert ajánlom.
Nekem az maximálisan bevált.

Várom majd a fejleményeket, h az a driver okozta-e a galibát!

Csuma!

(#575) fero02 válasza McCoy20 (#573) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Nekem ilyen lapom van (9NPA+SLI), igaz kicsit drága, de én azt mondom Neked, h sztem egy 939-es A64-ből sokkal több mindent ki lehet hozni, mint a 754-ből.

Nem csak tuning szempontól mondom, hanem alap dolgokban is veri a 754-et.
Sokkal jobbak a memóriás dolgai (irás, olvasás, késleltetés) a beépitett vezérlőnek köszönhetően.

1szóval: ha el tudod passzolni jó áron a régi cuccost, akkor azt mondom, h próbálkozz+ a platformváltással!

Sztem nem fogod +bánni :))

De kérdezz+ másokat is, h mi különbséget tudnak felhozni a 939 tokozás javára

Üdv!

(#576) Niquis


Niquis
aktív tag

Ma halt meg a 8RDA3i lapom, amit tuctuc fórumtárstól vettem bő fél éve. Tudtok valakit, aki foglalkozik javítással?

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#577) McCoy20 válasza fero02 (#575) üzenetére


McCoy20
tag

Tudom hogy sokkal jobbak a 939-esek (jobb tuningpotenciál,dual-channeles memó vezérlés) de most nem igazán tudnám megoldani a prockó cserét is. Nekem annyira nem fontos hogy minden game fullon 60FPS -el menjen.
Meg vagyok elégedve a mostani A64-esemmel. Csak már ha ilyen van akkor abból a platforból akarom kihozni a maxot. Mármin jó alaplappal, régebben volt egy 1Ghz-es Tunderbird-öm meg egy Epox 8KTA3+Pro-m és ha lenne rá lehetőség akkor a mostani procim alá is szivesen szereznék egy Epox-ot ennyi az egéssz.

[Szerkesztve]

(#578) fero02 válasza McCoy20 (#577) üzenetére


fero02
veterán

Hát ha a procid fogja birni a húzást...

De ismered az EPoX deszkákat...

Azokon nem múlik a tuning :))

:R EPoX :R

(#579) fero02 válasza Niquis (#576) üzenetére


fero02
veterán

Hali!

Milyen jellegű a probléma?

Púpos kondik, halk sistergés/ciripelés keveréke, vagy 1általán no effect?

(#580) animatrix11 válasza McCoy20 (#577) üzenetére


animatrix11
őstag

én csak annyit fűznék a dologhoz hogy én a 754-es a64emet cseréltem le egy 939-re, de nem igazán látom a külömbséget, jobban hangzik hogy dual-channel memórai meg minden de szerintem fasza a 754 is

Nagykerben sajnos nem lehet kapni olyan sli-s lapot amilyet te szeretnél, ha esetleg látok és még aktuális szólok

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#581) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

Hi! A tököm tele van már ezzel a nem akarok boot-olni SATA-vinyóról dologgal. Mielőtt indulna a rendszer, ugye kiírja az irq-kat meg ilyeneket, aztán írja hogy
verifying pool data..........
És b@..ik továbbmenni. Mi a f@..t lehet ezzel kezdeni?

(#582) McCoy20 válasza animatrix11 (#580) üzenetére


McCoy20
tag

Hát én is hasonlóan vagyok vele :)
Előre is köszi hogy nyitvatartod a szemed :R

(#583) fero02 válasza BaKeSZ87 (#581) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Azt ugye tudod, h nekem is sata-s vinyóm van, samsung.

És semmi ehhez hasonló dolgot nem tapasztaltam, de nem hogy az enyémnél, de még a boltba sem hoztak be ilyen hibával 1 pc-t sem.

Lehet hogy a Te vinyódat nem nagyon csipálná a deszka?

Talán itt help-re találsz.

[link]

De viszont ezek szerint nem csak Neked vannak ilyen problémáid!

Rover623 elég részeletesen leirja, h mi lehet a bibi oka.

Remélem Neked is segít...


Csuma!

[Szerkesztve]

(#584) BaKeSZ87 válasza fero02 (#583) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Thnx. Megpróbálom.

(#585) Savage5


Savage5
senior tag

Nálam eddig (nem sok, de volt már) minden SATA-s-winyós boot-olás nem ment valami jól, sztem nem is fog. Valamiért a vezérlő felismerésével bénázik boot-kor, de ez nem csak az EPoX deszkáknál van így. Lehet, majd SATA II-nél vagy a köv. generációnál már jól kijavítják a hibát (vagy már ki is javították :))). Addig is sztem egy rendszert érdemesebb egy megbízhatóbb ATA133-as winyóra rakni IDE1 Primary Master-re...

[Szerkesztve]

...

(#586) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

Amint engedélyezem a SATA-s vinyót, belefagy a DMI-be. Nem írja ki hogy rakjak be rendszerlemezt, hanem egyszerűen megáll. Kell valakinek egy 200-as SATA-s Maxi 8 mega cache-el? :DD

(#587) Victoriuss válasza BaKeSZ87 (#586) üzenetére


Victoriuss
tag

Érdekes, ugyanez a lap, ugyanez a proci, s lazán megy a SATA2-es vinyó benne..

http://www.konzolcenter.hu

(#588) BaKeSZ87 válasza Victoriuss (#587) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Ki mondta hogy SATA2-es a vinyóm? Sata I-es sajna. Lehet hogy azért nem akar menni?

(#589) Victoriuss válasza BaKeSZ87 (#588) üzenetére


Victoriuss
tag

Tök mindegy sztem, hogy egy vagy kettő. ez a lap chipsetből kezeli a SATA-t, vagy a lapod xar, vagy a vinyó.

http://www.konzolcenter.hu

(#590) BaKeSZ87 válasza Victoriuss (#589) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Eddig jó volt, de a ghost mindig elb@ssza, aztán meg nem lesz jó még ha formázom akkor se. Aztán valahogy megjavult de nemtom hogy.

(#591) animatrix11


animatrix11
őstag

szereintetek mennyivel lesz jobb a rendszerem ha belerakok 2 sata vinyót a mostani egy ide helyett, úgy hogy ''összeolvasztom'' a vinyókat? Nem tudom hogy pontosan hivják ezt, de szerintem aki ért hozzá tudja mit brekegek :))

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#592) fero02 válasza animatrix11 (#591) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Sztem csak némi sebbeségkülöndséget (gyorsabb másolás és elérés) és ugye a tárhely méretét fogod nagyobbnak találni.

Ezeken kivül mást a felhasználók döntő többsége nem vesz észre, de ez igy van rendjén.

Csak nehogy Neked is olyan problémáid legyenek, mint BaKeSZ kollégának!!

A samsung vinyók nagyon +bizhatóak!! Különösen ajánlom!

Cső!

(#593) fero02 válasza BaKeSZ87 (#590) üzenetére


fero02
veterán

Csumi!

Ilyen elvileg nem létezhet papíron...de láttam már karón varjút! :))

De sztem külön külön 1ik eszköznek sincs baja, csak vmiért nem csípik 1mást.

Annak elennére h néha behülyül akkor is megy...és ugye a vinyód az nf7-ben is minden baj nélkül ment, ugyhogy...

Hasonlót láttam már, de az alaplap és ram esete volt.

Abban a deszkában sz@rta a hibát, még ha vissza is vettünk rajta, de ugyan az a ram 1 másik lepban csont nélkül futott.

Na ezek azok a dolgok, amikre sztem még a gyártó sem tudna választ adni... :Y

Add el a Maxtort és vegyél vmi jobbat! :))

Pl: Samsung, de a Hitachi se rossz, csak nekem nem szimpi, h minden elinduláskor 3at kattan... :F

Olyan, mint ha alapból rossz lenne. :(

Csuma!

(#594) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

Megoldódott a problémám :C . Beraktam a winxp cd-t, azzal megformáztam a C-t, visszaghostoltam rá a rendszert, és láss csodát, műxik. Szóval a ghost valamit elqúrt. Kössz a segítséget azért, mostmár tudni fogom hogy mia a megoldás ha megint rosszalkodna. :DD
:C :C :C :C GAME 4 EVER :C :C :C :C

(#595) Victoriuss válasza BaKeSZ87 (#594) üzenetére


Victoriuss
tag

Na, hurrá! Örülök! ;)

http://www.konzolcenter.hu

(#596) Victoriuss válasza fero02 (#592) üzenetére


Victoriuss
tag

Én meg nem ajánlom a Samot! SATA samsung 160-as vinyó, vadi újan búgott, berrregett. Hiába halkítottam a biosból, akkor is. Ráadásul akadt a SiI driverrel, pattogott a hang tőle. Fogtam, eladtam 3 naposan, vettem helyette Hitachit, SATA2-est. Gyorsabb (HD Tach), marha halk, 3 év gari, jeeeeeeeee! :R

http://www.konzolcenter.hu

(#597) Victoriuss


Victoriuss
tag

9NPA + Ultra

Tuningot próbálgatom, 400-as Kingmax Tiny bga ramokkal, 2*512. FSB 215-öt lazán vitte, gondolom ez nem meglepő. :) A kérdés: én gondolom rosszul, hogy ebben a lapban lehet függetleníteni az FSB-t a mem frekitől? Mert gondolom nálam az lesz a szűk keresztemtszet, bár a 430MHz-t vitte lazán. Ez nem egy túl tuningbarát ram. Ha viszont valóban független az FSB-től, akkor jó.

http://www.konzolcenter.hu

(#598) McCoy20


McCoy20
tag

Hali
Ismét itt vagyok :)
Az lenne a kérdésem hogy hol lehet megnézni/megtudni hogy melyik AMD proci menyire húzható(gyártási szám/sorozat szám alapján ami a procin van) :F
Nekem egy S 754-ös Athlon 64-em van(dobozos).
Ez van rajta:
ADA3000AEP4AX
CBAZC 0445GPEW

(#599) Niquis válasza fero02 (#579) üzenetére


Niquis
aktív tag

Semmi sem látszik kívül és hang sincs, a probléma a következő lefolyású volt: minden hardver rátolva, beindítom, ventik pörögnek de nem bootol, diag led szerint FF. Jó, CMOS clear. Semmi változás. Aztán machinálás a hardverekkel, minden lehúzva akkor sem megy. Diag led a végén már villogtatja az FF-et. Az már csak hab a tortán, hogy a ház bekapcsológombját és a billentyűzetet is csak teljesen sztochasztikusan érzékelte - de többnyire inkább egyáltalán nem.

[Szerkesztve]

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#600) fero02 válasza Victoriuss (#596) üzenetére


fero02
veterán

Victoriuss!

Mindenből lehet rossz, erre még nem gondoltál?

Azért, mert Te vettél 1 vinyót és az pont nem működött tökéletesen, attól még nem kell azonnal ''lefikázni''.


Gondolj bele, h pl mennyi Maxtor, vagy Seaget vinyó halt be. Ahoz képest a Samsung mérföldekkel jobb!

És még sosem hallottam ilyenről, hogy 1 vinyó akadt volna 1 driverrel... :F

Ráadásul a hang? :U Szted mi köze van a vinyónak a hanghoz? :(

Teljesen független a 2 dolog.

Inkább arra gondolnék, h mivel ha jól értem alaplapi hangkari volt és az ugye nem 1 csúcsminőség esetleg a miatt...vagy legrosszabb esetben a hibás vinyóban vmi nem kivánt freki keletkezett és az zavarta a hangot.

Amugy a Samsung is 3 év garis jobb helyeken...

De a Hitachi-s hozzászólás rendben van :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.