Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1751) lakisoft válasza Rawulf (#1749) üzenetére


lakisoft
veterán

ááá - láttam már ilyen - valahol!
üdv, lakisoft

(#1752) djadji válasza Rawulf (#1748) üzenetére


djadji
senior tag

Mért csaj flopiról tudom? Én arra gondoltam hoyg megy a WIn telepítő CDről sé a másik CDben meg benne fiygel a driver, és mikro kell neki akkor hoci nesze..
Nem csináltam még iylet ugyhoyg nem tudom.. de igazság szerint azt sem értem hoyg tudok egy lezárt WIN telepítő CDbe bármit is BELEinstallálni... De mondom nem ismerem a progit se, meg a telepítést se..
De lehet hoyg hülyeség amit mondok..

http://djadji.fw.hu

(#1753) Rawulf válasza djadji (#1752) üzenetére


Rawulf
őstag

Bebootol és elindul a winxp telepítő cd:

A., Felismeri a (hdd) vezérlőt, meg tudod partícionálni, formázni és megy szépen a telepítés

B., Nem ismeri fel a (hdd) vezérlőt, ergo nem lát vinyót, amit partícionálhatna, tehát nem tudod feltelepíteni az oprendszert. Ilyenkor van az, hogy közvetlenül a telepítés előtt (amikor először bejön a kék kép, vagy egy picit hamarabb) az F6 gomb segítségével floppy-ról fel tudod szedni a drivert... IGEN -----> F L O P P Y - ról!!!!

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1754) aton-hawk


aton-hawk
tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. A következő a probléma: Van egy Epox kta3-as alaplap, 900Mhz es Athlon proci, 40 gigás winyó, 7500as radeon, realtek pcios hálókari, lg cd író.
Szóval a probléma a következő:
FEltettem rá egy XP-t...és vmiért nem akar elindulni. Még az XP-s logó elején lefagy, de csontra, tehát csak a reset segít, num lock is teljesen megfagy. Szóval próbáltam már mindent kicserélni, de mostmár tanácstalan vok. Winyó, ide kábel, vga, ram (és másik slot) csere próbálkozásaim voltak. Már mindent lehúztam róla (cd, hálókari ki), tehát teljesen alap konfig winyó, alaplap, proci, vga és rammal. És folyton megfagy. Nemtom mi lehet a baja. Bios reset volt.
Előtte egy másik winyóval azt csinálta, hogy szintén így az xps logónál teljesen rendszertelenül megfagy. Vagy 30x-i reset után talán egyszer elindul, de akkor működik rendesen.
Vki lécci segítsen nekem.
Előre is köszi.

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#1755) Rawulf válasza aton-hawk (#1754) üzenetére


Rawulf
őstag

Lehet, hogy meghibásodott a (valamelyik) memória. Érdemes rásasolni egy memória teszttel:
http://www.memtest.org/
A memtest akkor is hibát jelez, ha a processzor (cache) rossz!

Ha nem jelez memória hibát, akkor öt tippem van:
1., Hűtési probléma (attól, hogy forog a processzor hűtő ventillátor, még nem biztos, hogy jó is... sok kosz is okozhatja)
2., Rossz a tápkábel vagy IDE/SATA kábel
3., Rossz a tápegység (vagy ki kell takarítani és először sürített levegővel, majd Tuner 600 spray-vel jól letisztítani, esetleg egy tápegység ventillátor csere kell), ezhért egy másik tápegységgel kellene megnézni
4., Alapos takarításra van szükség (alaplapot ki kell szedni és először sürített levegővel, majd Tuner 600 spray-vel jól letisztítani)
5., Behalt az alaplapod

Hajrá! Sok sikert!

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1756) aton-hawk válasza Rawulf (#1755) üzenetére


aton-hawk
tag

köszi a hsz-t...hamarosan kipróbáloma memtestet...remélem nem lesz semmi galiba.
Majd írok, h mi a fejlemény
thx még1x

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#1757) djadji válasza Rawulf (#1755) üzenetére


djadji
senior tag

Tuner 600at lehet csak így bele -rája-neki nyomni alaplapnak, tápnak, stbnek?? nem lehet abból baj?

http://djadji.fw.hu

(#1758) djadji válasza aton-hawk (#1756) üzenetére


djadji
senior tag

nekem mem hibánál csinált olyat, hogy belefagyotta futkározó kék csíknál..
Egy idő után belefagyotta telepítésbe is... :))

http://djadji.fw.hu

(#1759) Rawulf válasza djadji (#1757) üzenetére


Rawulf
őstag

Gondolom a látható koszt először le akarod róla takarítani és nem működés közben fújkálod! :) A neve is mutatja, hogy rádió-elektronikai cuccok (nyomtatott áramkörök rulez) tisztítására lett kitalálva... Zsírtalanítja a kezet is... szép fehér lesz tőle és picit fáj is! :D

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1760) fero02


fero02
veterán

Wattafakk? :Y

Senkinek semmi gondja az EPoX lapokkal?

Mondjuk nem meglepő ;) :DDD

(#1761) Rawulf válasza fero02 (#1760) üzenetére


Rawulf
őstag

Még mindig működik a chipset cooler a 9NPA+SLI lapon, úgyhogy nem estem neki szétkapni a gépet! :)
Majd egy JTS-0006 hűtésbe, Coolermaster Hyper TX AMD cpu coolerbe, Sharkoon rendszerhűtőkbe beruházom. Mire nagyobb fejlesztésbe fognék (Silentmaxx ház, merevlemez rezgés-csillapításokkal, Thermalright passzív ram hűtőpár), addigra jön az AM3 és talán újra lesz Epox! ;)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1762) fero02 válasza Rawulf (#1761) üzenetére


fero02
veterán

Én az enyémet durván 2 hetente ujra olajzom műszerolajjal, mert utána elkezd köcsögösködni :((( :O :F

Valszeg egy lyan csipszetcoolerre én is beruházok...nagyon durvaaa ;)

És akkor most megszünt vagy nem az EPoX?

Semmi hihető infót nem lehet erről olvasni...

(#1763) Rawulf válasza fero02 (#1762) üzenetére


Rawulf
őstag

Más fórumban írta egy srác, hogy Ausztriában már lehet kapni azt a pofás 965-ös Epox lapot! :) A szomorú az, hogy egy-két alaplap gyártó bizonyos igényekkel abszolút nem foglalkozik. Én még mindig csóválom a fejemet, hogy miért nem képesek egy egységes chipset hűtést megvalósítani? Az igazi megoldás az lenne, ha a nagy hőcsöves munkálatok közben gondolnának az egyszerűbb megoldások ''jobbításán''! ;)
No sebaj! Amennyiben Murphy is úgy akarja, akkor év végéig úgysem fejlesztem nagyot. :U

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1764) fero02 válasza Rawulf (#1763) üzenetére


fero02
veterán

Hát ha már osztrákban van, akkor táncsak elér hozzánk is! Bizom benne nagyon!

A hűtésről meg no comment.

(#1765) animatrix11


animatrix11
őstag

tudom hogy ez a topic nem az a topoc de azért: Epox 9npa3 sli alaplap eladó [link]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1766) animatrix11 válasza Rawulf (#1763) üzenetére


animatrix11
őstag

én nem vennék 965-ös epox lapot ennek a testnek az olvasása után :( [link]

''The only question that keeps bothering me is: aren’t EPoX ashamed of selling something like that?''



[Szerkesztve]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1767) djadji válasza Rawulf (#1761) üzenetére


djadji
senior tag

Hehe... nekem első dolgom a vízhűtés beszerelése volt... ugyhoyg nekem 1 éve nincs és nem is volt benne a 9NPA+SLi lapomba se a chipset se a mosfet (? ott a PS2 csati mellett) hűtő. Így aztán nem is nagyon kell olajozni.. :B

Mellesleg a fejlesztésekről én is letettem jó időre.. marad a szép 1 magos 3000.. ha kella vízhűtéssel jól meg tudom húzni fölfelé.. addig kibírom ezzel is, míg nem lesz valami új jó cucc amire érdemes beruházni... :P

http://djadji.fw.hu

(#1768) Rawulf válasza animatrix11 (#1766) üzenetére


Rawulf
őstag

Először is én most nem vennék semmit. Főleg, hogy a gyártók pánikszerűen a fejlesztésekbe temetkeztek, hogy nehogy meghaljon a PC piac. Jó-jó tudom, hogy lehet idézni a régi bölcsességet, hogy aki mindig a következőt várja, annak sosem lesz. :) A lényeg, hogy a DDR3 miatt én már nem állom át a DDR2-re!

Én értelek és elfogadom, amit mondasz, de enyhe kacaj röfög a gyomromban mindig, amikor egymásnak ellentmondó teszteket látom. A legjobb példa számomra mindig is az ABIT márka volt. A legnagyobb végletekben taglalták mindig is a termékeiket. Talán a legjobb lenne, ha a nagykerek publikussá tennék, hogy a beteg alaplapokból mekkora tornyok állnak a rossz cuccos polcokon. (Aztán odaadnák neked kilóra!) :DDD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1769) Rawulf válasza djadji (#1767) üzenetére


Rawulf
őstag

Annyi pénzt beleöltem már eddig fölöslegesen az informatikába az elmúlt 10 évben, hogy abból egy jól felszerelt új autó 50%-os kezdő részlete meglenne! :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1770) animatrix11 válasza Rawulf (#1768) üzenetére


animatrix11
őstag

ddr :Y
mikor lesz olyan?
az abittal kapcsolatban igazad van nagyon rá akartak beszélni hogy olyat vegyek, meg hú de jó, de én soha nem vennék, kb 5 abit lappal volt kapcsolatom abból 4 elszált ;]
pozitiv tesztet nem találtam ez epoxról de ugyis mindegy, ha lenne sem vennék

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1771) Rawulf válasza animatrix11 (#1770) üzenetére


Rawulf
őstag

Ha lesz év végi jutalom osztás, akkor lesz! :DDD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1772) Rawulf válasza animatrix11 (#1770) üzenetére


Rawulf
őstag

Azért szeretném ha elgondolkodnátok azon, hogy én pl. megvettem a Linksys RV042 router-t és gyakorlatilag két év elteltével jött ki olyan firmware (most 2007-ben adták ki), amivel végre stabilan működik.
Tegyük fel, hogy rosszul szerepelt a teszteken ez az Epox 965P chip-es lap... Lehet, hogy mire megjelenik nálunk (ha lesz egyáltalán), addigra jó bios-t adnak ki hozzá. Maga a vas ránézésre nagyon jó. Van minden rajta, ami kell.

[Szerkesztve]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1773) animatrix11 válasza Rawulf (#1772) üzenetére


animatrix11
őstag

hát ugytom hogy bios frissitéssel még nem lehet nagyobb fsb-t elérni stabilan, bár láttunk már csodát :C
az higy ránézésre milyen külsőleg az egy dolog, de működjön is jól
pl a dfinek a 975ös lapjában amit eredetileg venni akartam nagyon lehúzták a teszben mert a dfi az admre gyúr az intelt meg hagyja a fenébe, nagyot csalódtam :(((
igy be kellett érnem egy asusal

egyébként nem étem mivan, most tönrement az epox vagy nem, kapni nem lehet de mégis fejlesztenek, de pl biztos nem szállitanak, mert nekem behalt a 9npa ultrám (ámen) és levásárorhattam, szó nem volt róla hogy visszaküldik a gyártónak vagy ilyenek :F

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1774) Rawulf válasza animatrix11 (#1773) üzenetére


Rawulf
őstag

Nana. Most tuningról, vagy hivatalos FSB értékekről beszélünk?
Én nem tuningolom, úgyhogy minden egyéb kritérium az előtt van.
Nekem többet ér több slot, mint FSB! :D
Gyanítom, hogy az Epox valamiért kevesebb cuccot gyárt, így magyarhonba nem jut el.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1775) animatrix11 válasza Rawulf (#1774) üzenetére


animatrix11
őstag

természetesen a tuningról beszélek egy idő után elfelejtem hogy mennyi a gyári órajele a procinak :DDD , az hogy hány slot van rajta nem érdekel, de egyébként az enyémen ugyan annyi van mint az epoxon

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1776) djadji válasza Rawulf (#1769) üzenetére


djadji
senior tag

Csak 50%? Sztem én is többnél tartok.. egy jó lakás, kocsi.. és egy kisebb garázs... :P :P
De lesz ez még rosszabb is! :D

http://djadji.fw.hu

(#1777) Rawulf válasza animatrix11 (#1775) üzenetére


Rawulf
őstag

Nálam a tuning abszolút nem számít és lehet, hogy neked az eszközökkel való bővíthetőség nem érdekes, de amíg olyan bosszantó hibákkal találkozom munkám során (Asus, Msi, Asrock), amelyek bizony kőkemény széria hibák, addig az Epox-nak továbbra is jók az esélyei nálam. Szerintem nem vagyok egyedül! Sőt! Ne legyen tuningolható, hogy mindig maradjon nekem és ne kelljen várnom rá, ha kell! :P

[Szerkesztve]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1778) Rawulf válasza djadji (#1776) üzenetére


Rawulf
őstag

Mármint számítástechnikára költöttél ennyit? Mert én arra céloztam, de erről nem az Epox tehet! :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1779) djadji válasza Rawulf (#1778) üzenetére


djadji
senior tag

Naná hogy arról.. ha a sört si hozzávenném akkor fél Szeged az enyém lenne... :U :P :U
Ha + dohányáru akkor meg én lennék a templomok :P ;) :P ablakára festve már régen!!!

http://djadji.fw.hu

(#1780) animatrix11 válasza Rawulf (#1777) üzenetére


animatrix11
őstag

ha nincs tuning akkor meg mindek c2d :F
bővithetőség: 3 pci slot h jól láttam, annyi van nekem is asus lapban csak az +tuningolni is lehet ennyi
nekem bosszantó hiba volt az epoxban múltkor elszállt az egész :(((

de hogy az epox mellett is szóljak, a 9npa ultránál nagyon könnyű volt beállitani ha tolni akartam a cpu-t, fsb nyomntam fel esetleg + fesz, ha szükség volt memória visszaoszt oszt jó'van :)
az asusban meg dfiban van 500 féle beállitás aminek a negyedét nem tudom mi és nehéz eltalálni az ideális beállitásokat pl haveromnak a legcsúcsfaszább dfi lanparti lapban az én ddr500-as ramom nem ment csak 466on max de ezt is nyögve, és nem tudta beállitani hogy 500on menjen, nekem lazán mert pedig én tuningoltam is...
egy szó mint most visszasirom egy kicsit az epoxot

de azért a c2d nagyon faszán megy az asusban

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1781) Rawulf válasza animatrix11 (#1780) üzenetére


Rawulf
őstag

Amikor slot-okról és bővíthetőségről beszélem, akkor nem csupán az olyan apróságreól dünnyögöm, mint a PCI slot-ok száma. Nézd meg egy picit jobban és közelebbről a lapot és talán rájössz, hogy mire célzom. Arról meg már ne is beszéljünk, amikor azt a kevés pci slot-ot is egy hülye gyártó pont az egy darab vga csatlakozó alá teszi, amikor egy valamirevaló vga kártya hűtésének kell még egy slot! Az persze egy külön téma már, hogy a tápcsatlakozót hova kellene tenni a lapon. :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1782) animatrix11 válasza Rawulf (#1781) üzenetére


animatrix11
őstag

Igaz hogy az epoxnál a vga hűtő csak esetleg egy pcie slotot takar ki (én még nem láttam olyan eszközt ami pcie slotba ment volba bele) mig nálam egy rendes pci slotot veszitek (nem mintha a másik 2őt használnám) bár megjegyztem az előző epox lapomon ugyezt a hibát elkövtte a gyártó. De azért én is kinánycsi lennék erre lapra mit tud ez enyémhez képest, az tény és meglepő hogy az epox 965-ös lapjára még 2 ide csatit szereltek. Ott a pont :)) , de a ami alaplapok többségén már csak 1 van (és még ennek is örülhetünk) amit nem értek, bár sejtésem szerint üzelti kényszer: vegyen mindenki satát, ha tetszik hanem :(((

tápcsati? már megint oda rakták?? :W
jó hogy nem a lap bal alsó sarkába

[Szerkesztve]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1783) fero02 válasza animatrix11 (#1782) üzenetére


fero02
veterán

Hát már nemazért, de tényleg időszerű lenne elfelejteni a pata-s cuccokat.

Én múlt7en pucoltam ki mindent és csak sata-s cuccaim vannak. Sokkal zsirabb kábelek szempontjából, gyorsabb is és ahogy az árlistákat nézegetem még esetenként olcsóbb is kicsivel, mint a pata-s (ezt vinyónál láttam).

Szép volt, jó volt, de váltani kell. Megőrizünk emlékeinkben, nyugodj békében pata :O :R :B

(#1784) Rawulf válasza fero02 (#1783) üzenetére


Rawulf
őstag

6db DDR3 + 12db USB + 12 SATA ... már várom, hogy mikor lesz! (Nem szerver lap!!!) :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1785) fero02 válasza Rawulf (#1784) üzenetére


fero02
veterán

Ez már túlzás lenne :B

(#1786) animatrix11 válasza fero02 (#1783) üzenetére


animatrix11
őstag

igazad van aki vesz akkor már sata
de ha valakinek pata-s cuccai vannak akkor most adje el a f@szba mert hogy nincs a lapon vezérlő :W wazze
nekem mázlim volt ugyis kellett nagyobb vinyót vennem és csak egy volt a gépben a régi meg megmarad testvinyónak

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1787) animatrix11 válasza Rawulf (#1784) üzenetére


animatrix11
őstag

minekk neked 6db ddr+12 usb+12sata slot?
szervert akarsz csinálni? mert átlag júzernek nem kell 12 db usb pl én használok vagy 3-at, satából meg 1et oszt jóvan

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1788) fero02 válasza animatrix11 (#1786) üzenetére


fero02
veterán

''de ha valakinek pata-s cuccai vannak akkor most adje el a f@szba mert hogy nincs a lapon vezérlő'' jah :DDD

(#1789) Rawulf válasza animatrix11 (#1787) üzenetére


Rawulf
őstag

Statisztika kérdés (várakozás) volt a részemről. A 12db USB teljesen normális, mert 10db USB már abszolút kommersz. 8db SATA slot sem új dolog, de 10 biztos lesz. A 6db DDR3 helyett meg lesz 8 csak, hogy legyen mivel kitűnni! Ha elfogy az ötlet, akkor az innovatív, ötletes és egységes chipset hűtés persze továbbra sem lesz.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1790) animatrix11 válasza Rawulf (#1789) üzenetére


animatrix11
őstag

aztán meg jönnek olyan alaplapok amiv van 20 usb 16 sata, meg 12 ddr slot :DDD hova tovább? inkább -2 usb -2 sata +1 ide

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1791) fero02 válasza animatrix11 (#1790) üzenetére


fero02
veterán

2 USB? :Y

Én alapból 4-et használok és akkor még nincs is minden eszköz csatlakoztatva :DDD

Jó jó, tudom, h nem mindenki használ ennyi kacatot, mint én, de akkor is. Kell az a 10-12 darab :))

6-8 SATA is rendben van, pláne ha vkinek minden ilyen interfészen csatlakozik.

Viszont a 4 ram foglaltlán nem hinném, h lesz valaha is több a desktop pc kategóriában. Nincs is értelme. Ha veszel 4 db 1 Gb-os ramot, azzal kb, h életed végéig elleszel ( leszámítva a váltásokat:((( )

(#1792) Rawulf válasza fero02 (#1791) üzenetére


Rawulf
őstag

Mivel a nyugdíjas kort úgysem élem meg, ezért egyetértem.
Egyébként nagyon sok USB-s motyó van nálam is! :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1793) animatrix11


animatrix11
őstag

mindketten egyszerre 8 pendrájot használtok egyidőben fogadjunk :C

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1794) fero02 válasza Rawulf (#1792) üzenetére


fero02
veterán

Akkor nem vagyok ezzel 1edül, örülök neki :DDD

(#1795) fero02 válasza animatrix11 (#1793) üzenetére


fero02
veterán

Há' ha ennyire occsó' a pendájvok ára, akkó' mié' ne? :))

(#1796) Rawulf


Rawulf
őstag

Visszatérve az Epox-ra:
A 2008-as olimpia után Kína lerohanja Tajvant, o'szt majd vehet mindenki ECS-t! :D

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1797) fero02 válasza Rawulf (#1796) üzenetére


fero02
veterán

Hülye kérdés...

Te anno, amikor a lapot vetted, miért az EPoX mellett tetted le a voksod? :DDD

(#1798) Rawulf válasza fero02 (#1797) üzenetére


Rawulf
őstag

Tönkrement (a sokadik) MSI alaplapom. Asus-t nem akartam venni, mert rosszak a tapasztalataim velük. Legalább 3 PCI slot kell nekem, úgyhogy Abit is kilőve. Maradt a Gigabyte és Epox. Az Epox volt a jobban felszerelt. Ennyi.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1799) fero02 válasza Rawulf (#1798) üzenetére


fero02
veterán

Értem. Azt hittem vmi mélyen megszállot EPoX fan vagy :DD

(#1800) djadji válasza fero02 (#1799) üzenetére


djadji
senior tag

Ma már az is!!! :B :B :B

http://djadji.fw.hu

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.