Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#801) BaKeSZ87 válasza BaKeSZ87 (#800) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Öcsééém, télleg.
Az +Ultra-nál:

User¡¦s manual, IO shield , Power Pack
CD for drivers, utilities and bundle software
Round IDE & FDD cables.
S-ATA II data and power cable.
Game + COM Bracket cable.

Az Ultra-nál:

User¡¦s manual, IO shield
CD for drivers, utilities and bundle software
IDE & FDD cables.
S-ATA II data and power cable.

Belehaltak volna ha az Ultra-hoz is adnak olyanokat? Fene a skót fajtájukat :DD

(#802) Sh@dowMAN007 válasza BaKeSZ87 (#801) üzenetére


Sh@dowMAN007
tag

:DD
Memoria tapasztalapok?

(#803) BaKeSZ87 válasza Sh@dowMAN007 (#802) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Én GeIL Value-val használom, semmi gond nem volt, 552 volt a vége, 3V-on. Fero02 asszem twinmos-szal nyomatja, ő sem panaszkodott memória dolgokra.

(#804) Sh@dowMAN007 válasza BaKeSZ87 (#803) üzenetére


Sh@dowMAN007
tag

Szerinted a Samsung memoimmal menni fog?
Ilyesmik. [link]
Az a gáz, hogy cserére nem marad mani. :O

(#805) djadji


djadji
senior tag

9npa +sli-m van. Nekem minden benne volt. CSavarhúzó, kis hűtőbordák a mosfetekre, csőkábel, +hőmérő csatlakozó, meg minden ami kell. Az bibi az volt hogy az egyik kábel hibás volt... :(
de külben minden ok volt...

http://djadji.fw.hu

(#806) fero02 válasza BaKeSZ87 (#803) üzenetére


fero02
veterán

Jaja, TwinMos-sal nyomom és semmi gondom nem volt vele.

Viszont mivel 1 tuninghaver memória, muszály voltam visszább venni, h tudjam tolni feljebb az FSB-t. :DD

Amúgy télleg minden OK :DDD

:R EPoX :R

(#807) Yutani válasza McCoy20 (#566) üzenetére


Yutani
nagyúr

Van egy kiskeres barátom, akit megbíztam, nézzen utána ennek a 8NPA alaplapnak. Asszem most az Epox-ot nem disztribútolja itthon senki, majd talán ők... ;)

#tarcsad

(#808) djadji


djadji
senior tag

Valaki meg tudja mondani hogy lehet e kezdeni valamit a 9NPA+SLI alaplap Szorzó-lock-jával? vagy azt nem lehet kikapcsolni a frekit lehet följebb nyomni?

http://djadji.fw.hu

(#809) BaKeSZ87 válasza djadji (#808) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Nincs szorzólock, tudod állítani a szorzót, a Cool'n'Quiet™ Technology miatt van a lockmentesség. Lehet állítani, te állítod be amennyire akarod, vagy ha te nem, és nincs bekapcsolva a C'n'Q, akkor alapon hagyja, ha meg be van kapcsolva, akkor a C'n'Q állítgatja menet közben. Ha a C'n'Q be van kapcsolva, akkor te nem állíthatod a szorzót, és fordítva.

[Szerkesztve]

(#810) djadji válasza BaKeSZ87 (#809) üzenetére


djadji
senior tag

Szval .. ha jól értem ha bekapcsolom akkor szabadon állíthatom a szorzót? Ezt még nem próbáltam. Mellesleg mi ez a Cool'n' dolog? nem sikerült kitalálnom a kézikönyvből.
Azt sem értem hogy mikor először beraktam a lapot akkor lehetett ki és bekapcsolni ezta Coll'n' menüpontot. Most meg szürke. SZval nem tudom ki se be kapcsolni. MOst akkor ez miért lehet? talán mert a frekit már feljebbállítotam?

http://djadji.fw.hu

(#811) BaKeSZ87 válasza djadji (#810) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

A Cool 'n' Quite, ha be van kapcsolva, akkor a szorzót állitgatja, így ha csak mp3-at hallgatsz, vagy netezel, akkor leveszi a szorzót, így hül, és így a cpucooler fordulatát is lejjebb veszi. [kép]
Ha a CPU Ratio Control enabled, akkor a Cool 'n' Quiet nem beállíthatóvá válik, ez az amit írtál, hogy ''szürke'', vagyis nem lehet állítani. De ha Disabled-re rakod a CPU Ratio Control-t akkor újra be lehet kapcsolni.

(#812) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

Igazából nemtom mennyire hül le, mert ugyebár a fordulatszámot is leveszi, szóval a ''Cool'' dolog... Vagy Cool, vagy nem ;]

[Szerkesztve]

(#813) djadji válasza BaKeSZ87 (#812) üzenetére


djadji
senior tag

Aha. kösz.. Most jártam én is utána a dolgoknak. Ez igazából azért van hogy a CPU kebvesebbet fogyasszan.. (sztem ennek nem sok haszna van,... nem a CPU eszik sokat, hanem a többi)
NAmost azt nem értem hogyez hogyan tud segíteni rajtam? Nekem az a bajom, hogy egy 3000+os CPUm van, amit akarok húzni kicsit hogy megmérjem a hőfokát, majd vízhűtéssel is tudjam mérni. NOmosta gond az ott kezdődik, hogy a BIOSban a procinek MAX 9es szorzót lehet beállítani (9x200 a gyári), de a FSBt lehet nyomni föl az egekbe. Én szeretném fölnyomni a szorzót is. VAgy ez lehetetlen? Mer a CNQ le tudja venni a szorzót.. de én FÖL szeretném..és jelenleg amit el tudok érni az a 9es.
Mellesleg nem tudom milyen lap ez 9npa+sli de a CPU 9x250en simán megy különösebb nmelegedés nélkül.. :D
Mellesleg kerestem az epox oldalon valami CNQ drivert.. de nem találtam semmit se.

http://djadji.fw.hu

(#814) BaKeSZ87 válasza djadji (#813) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Felfelé nem tudod állítani a szorzót. Fero02-nek is 9NPA+SLI-je van, és ugyanilyen procija, és neki visszaosztott ramokkal 9*300-on, azaz 2700MHz-en megy. Gondolom a név onnan jöhetett, hogy: kisebb a fogyasztás => kisebb a hőtermelés => lejjebb lehet venni a cooler fordulatszámát => Quiet , de a Cool, az nem illik a képbe, :D, ki lett próbálva az én alaplapommal, és C'n'Q módban 5 fokot melegedett, mondjuk teljesen kikapcsolta a ventit, passzív módban ment a 7700CU.

(#815) fero02 válasza BaKeSZ87 (#814) üzenetére


fero02
veterán

Csuma!

Valóban 9*300-on megy :DD

Én is próbálkoztam játszani a szorzóval, de nekem sem jött össze...aztán lesz@rtam

A C'n'Q sztem 1 nagy marhaság, nekem csak bajt csinált (állandóan újrainditotta a gépet).

A végén már ugy voltam, h behozom a baltát :DDD

Rengeteget szivatott...

Amugy tényleg a még kisebb teljesítmény elérése a cél, ahogy BaKeSZ87 kolléga úr :R
is mondta.

Net, mp3: kis szorzó-->>kis teljesítmény-->>kevesebb fesz a ventinek-->>kevesebbet forog-->>halk

ha odapörkölsz neki: fellövi a szorzót-->>max fesz a ventinek-->>pörörg min' állat-->> qrva hangos :O

Hát kinek mi tetszik...

Nekem 1 Thermal Take Golden Orb II 12 cm-es hűtőm van, 1500-on pörög, 37-42 fok körül szokott mozogni a hőmérsékletem.

(#816) djadji válasza BaKeSZ87 (#814) üzenetére


djadji
senior tag

Aha.. értem. Így valahogy gondoltam én is. A fogyasztást nem tom mennyivel csökkentti ez a CNQ dologz. Mondjuk a gépem kevesebb áramot fogyaszt naponta 1 FT-tal, vagy még annyival se??? vagy jelent ez valamivel többet?
Nekem sürke ez a menüpont a BIOSban, de ha nincs jelentősége akkor nem foglalkozom vele.
(azért érdekel a tuning, mert vízhűtésem lesz és kíváncsi vagyok mit tud a szekér)
Kösz a segCCSéget!

http://djadji.fw.hu

(#817) fero02 válasza djadji (#816) üzenetére


fero02
veterán

Na azért erre én is kíváncsi lennék...

Vizhűtés (ami alapból jobb, mint a ventis cuccok), C'n'Q bekapcsolva, és a proci venti csatiját összekötni a tápban lévő vetijével, hogy még halkabb legyen... ;]

Ez jó stuff :))

(#818) djadji válasza fero02 (#817) üzenetére


djadji
senior tag

''C'n'Q bekapcsolva, '', de ezt most nem értem.. nem azt mondtad hogy a CNQ hülyeség? akkor minek bekapcsolni? (és mellesleg hogyan ha egyszer szürle a menüpont a BIOSban?)

http://djadji.fw.hu

(#819) BaKeSZ87 válasza djadji (#818) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

''és mellesleg hogyan ha egyszer szürle a menüpont a BIOSban?''
Írtam már. CPU Ratio Control => disabled, és akkor a C'n'Q nem lesz szürke, hanem beállítható lesz.

(#820) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

Fero02, azt akarta kifejezni :DD , hogy a tápventi fordulatát venné le a C'n'Q, mivel az lenne bekötve a CPU-cooler csatijához. A CPU-t meg ugyebár a vízhűtés venné kezelésbe.

(#821) fero02 válasza BaKeSZ87 (#820) üzenetére


fero02
veterán

Pontosan :DD

Van érzéked a dolgokhoz :DDD

De tényleg nagyon kiváncsi vagyok, h milyen lenne...

(#822) djadji válasza fero02 (#821) üzenetére


djadji
senior tag

Jaja.. vágom..
Hát... Van ilyen fordulatszabályozós (marha drága) tápom.. elvileg az is leveszi majd a fordulatot, ha bentről hideg levegőt kap (merhogy a CPU, a VGA meg a Chipset hőjét kiviszi a víz. ugyhogy ilyesmire nem lesz szükségem..
de nem rossz ötlet.

Kösz a CNQ tippet megint. Valahogy elkerülte a figyelmemet..

http://djadji.fw.hu

(#823) DZs válasza fero02 (#815) üzenetére


DZs
senior tag

Fero2!

Nem vagyok biztos benne, csak gyanítom, ezért kérdezem, hogy a ramjaid 600 mhz-en mennek?

(#824) fero02 válasza DZs (#823) üzenetére


fero02
veterán

Csuma!

Először is nem Fero2, hanem Fero02 (nullakettő ;] )


Sztem már kérdezted...vagy nem? :U

De amugy nem 600on menne, csak ugy halkan jegyzem

Az alap órajel a 3000+ os proci esetében 9* szorzó és 200-as FSB mellett jön ki 1800-ra.

Nekem most megy 2700-on :DDD , ami 9*300, tehát a ramon elvileg 100 mhz-et kellene húzdom, de...

Mivel nem tuning memóriáim vannak (TwinMos), ezért vissza kellet osztanom :( ...

Igy tud menni, amennyim most megy...

[Szerkesztve]

(#825) DZs válasza fero02 (#824) üzenetére


DZs
senior tag

Fero Nulla Kettő!

Mennyin mennek most a ramok akkor? Értsem úgy, hogy aszinkron a procival?

(#826) bozont


bozont
veterán

Erről a lapról mi a véleménytek: Epox EP-8NPAJ?Estleg tapasztalatok?Egy venice magos proci menne bele 2x512Mb kingston velue rammal meg egy gef.6600 vga.

(#827) fero02 válasza bozont (#826) üzenetére


fero02
veterán

:R EPoX :R , tehát rossz már nem lehet :))

És maga az összeállítás sem hangzik rosszul :DDD

(#828) fero02 válasza DZs (#825) üzenetére


fero02
veterán

Inkább legyen így: Fero02 :)) Ok?

Na szóval...ugy csináltam, hogy:

Mivel a ramok 215-220 mhz fölött (ddr 415-420) elkezdték ontani a hibát, igy a fölé nem mehettem...

Ezért kellett visszaosztanom a ramokat.

Egészen ddr133-ra kellett visszavenne ahhoz, h most 2700-on tudjam használni.

Igy amit emeltem a procin 100 mhz-et, azt csak igy tudtam elviselhetővé tenni a ramok számára.

És ami a nagy fless az egészben, hogy az írás, olvasás, késleltetés értékeim nagyon jók maradtak!!!

Na, nagyvonalakban ennyi.

Szeretnél még vmit tudni?

Csuma!

(#829) Csika007


Csika007
csendes tag

Hi
Vki help! Van egy olyan problémám hogy xp-t nem tom felrakni a gépemre. (most me alol netezek ez gond nélkül feltelepült) Azután fagy le a gépem miután a cd-ről betöltötte a win kernelt egyéb drivereket stb. a licensz szerződés előtt lefagy. Fekete a kép bal felső sarokban kurzor villog. ez normális is lenne ha max 10 s-ig csinálná de itt döglik meg. Hja és linux live cd sem indul ennél meg nincs egeremés billentyűm(ezek usb-ek). és xp sp 2-es lenne a gépbe csak az alaplap és a proci új.

ez a gépem: CPU típusa Unknown, 1833 MHz (11 x 167) Amd Sempron 2600+
Alaplap neve Epox EP-8RDA+ / FIC AU11 Chameleon (6 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)
Alaplapi lapkakészlet nVIDIA nForce2 Ultra 400
Rendszermemória 512 MB (PC3200 DDR SDRAM) 2 db 256 samsung
BIOS típusa Award (07/29/04)
Kommunikációs port Kommunikációs port (COM1)
Kommunikációs port Kommunikációs port (COM2)
Kommunikációs port Nyomtatóport (LPT1)

Megjelenítés:
Videokártya ASUS RADEON A9550GE Secondary
Videokártya ASUS RADEON A9550GE
3D gyorsító ATI Radeon 9550 (RV350)
Képernyő Alapértelmezett képernyő (628553211)
Képernyő Siemens-Nixdorf MCM1753 (-K411-) (628553211)

Multimédia:
Hangkártya nVIDIA MCP2 - Audio Codec Interface
Hangkártya nVIDIA MCP2 - Audio Processing Unit (Dolby Digital)

Háttértár:
IDE vezérlő Elsődleges IDE vezérlő (egyszeres FIFO)
IDE vezérlő Másodlagos IDE vezérlő (egyszeres FIFO)
IDE vezérlő Szabványos Dual PCI IDE vezérlő
Floppy meghajtó GENERIC NEC FLOPPY DISK
Lemezes meghajtó GENERIC IDE DISK TYPE47
Optikai meghajtó HL-DT-ST DVD-ROM GDR8162B (16x/48x DVD-ROM)
Optikai meghajtó MITSUMI CR-4804TE (4x/4x/24x CD-RW)
Optikai meghajtó PIONEER DVD-RW DVR-108 (DVD+R9:4x, DVD+RW:16x/4x, DVD-RW:16x/4x, DVD-ROM:16x, CD:32x/24x/40x DVD+RW/DVD-RW)


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

A Bátorság a Hitvallásunk!

(#830) Csika007


Csika007
csendes tag

Hja és még annyi hogy a rendszeridőt a biosban hiába állítom be az ugyanannyi marad mindig. persze cmos clearnel az is törlődik. Na szoval nem megy a rendszeróra de a bios a beállításokat megtartja.
Vki help please!

A Bátorság a Hitvallásunk!

(#831) bozont válasza Csika007 (#830) üzenetére


bozont
veterán

Biosfrissítés?Satas v patas vinyód van?

(#832) Csika007 válasza bozont (#831) üzenetére


Csika007
csendes tag

Szia ata 133-as bios meg ahogy neztem a legfrissebb.

A Bátorság a Hitvallásunk!

(#833) djadji válasza Csika007 (#829) üzenetére


djadji
senior tag

Borítékolom hpgy hobás a RAMod. Szinte tuti. Keress a neten Hiren+iso ra, ard ki CDre és azzal teszteld a MEmokat..

http://djadji.fw.hu

(#834) djadji válasza fero02 (#828) üzenetére


djadji
senior tag

Fero02 (így jó?) :P

HOgyan kell a aRAMokat visszaosztani? soxor jártm ugyhogy a Cpu húzható lett volna, de a RAM nem bírta.. és sose tudtam hyg mit kellene vele tenni.

http://djadji.fw.hu

(#835) Csika007


Csika007
csendes tag

Szia és attol lehet hogy nem megy a rendszeridő?
tegnap kikapcsoltam a gepet 23 50-kor es ma reggel is annyi volt amikor bekapcsoltam.

A Bátorság a Hitvallásunk!

(#836) BaKeSZ87 válasza djadji (#834) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag


[link]

Hi! A képen látható, a ''Power Bios'', Memory Frequency-re rámész, és lejjebb veszed.

Ilyen egyszerű. Arra figyelj, hogy ha a memória kisebb frekin megy, akkor jobb

időzítéseket állíthatsz be. Szóval ha a proci kifulladt, akkor kisérletezhetsz, hogy mi az a

freki amit még elbír a memória, és milyen időzítésekkel. Hajrá!! :DD

[Szerkesztve]

(#837) fero02 válasza djadji (#834) üzenetére


fero02
veterán

:R így nagyon jó! :R

Ugy kell visszaosztani, ahogy BaKeSZ87 mondta.

Még annyival kiegészíteném, h amikor trükközöl a beállításokkal, akkor húzd le a vinyó adatkábelét, mert a Win hajlamos besz@rni a sok újrainditás miatt.

És természetesen minden új beállítást azonnal memtest-tel tesztelni (az sem baj ha többször, akár újraindítással is) és ebbe még nem belenyugodni, hanem win alatt is tessék kinozni pl 3dmark-al, vagy hosszas tömörítésekkel, digitalizálással, stb.

Ha ezek után nem fagy ki, akkor stabilnak mondható a system :))

(#838) djadji válasza fero02 (#837) üzenetére


djadji
senior tag

Kösz mindkettőtöknek. Világos a dolog, nem is értem miért nem találtam meg magamtól.
Mellesleg az Epoxnak van egy uj progija (legalábbis nekem új). Nem tudom a nevét, mert én is ugy kaptam. Lehet nem is az Epox csinálta.. nem tom...
A lényege, hogy a progi megnézi milyen BIOS vana gépen, keres a neten újat, és ha talál új BIOSt a lapodhoz, akkor fel is FLASHeli a BIOSba, mégpedig mindezt WINDOWS alatt!!! Nekem nagyon tetszik.. nem kell túreni a netet hogy van a ujabb, és nem kell aggódni, hogy jó ez a a BIOS a lapodhoz. Kiváló kis progika.. Sajana nevét nem tom fejből, de ha érdekel valakit akkor megnézem pontosan délután.
(azért kíváncsi lennék más lapokkal is megy a dolog vagy csal Epoxokkkal :B )

http://djadji.fw.hu

(#839) DZs válasza Csika007 (#835) üzenetére


DZs
senior tag

Csika!

Csak az Xp-t nem tudod telepíteni, vagy más rendszert sem?

(#840) DZs válasza DZs (#839) üzenetére


DZs
senior tag

Csika!

Újra olvastam a jelenséget. Ez a renszeridő dolog állandó, mikor jelentkezett?
A gombelem nem merült le?

A biosod lehet, hogy új, de hibás. Tölteni kéne rá másikat.

Ha kizárjuk a bios részt az xp 3 dolog miatt nem települ fel:
1. Memória. Cserélgesd a memókat. egyszerre csak egyet használj. Ha csak két féle van, kérj kölcsön egy harmadikat.
2. Táp. Ingadozik és gyenge.
3. Alaplap. Ezt hagytam utoljára, mert ez lenne a rossz hír: ha a bios jó, egyik memóval sem megy és a táp is rendben, akkor az alaplap a hibás.

(#841) Csika007 válasza DZs (#840) üzenetére


Csika007
csendes tag

Szia eddig 3 féle rammal próbáltam az xp-t telepíteni de egyikkel sem sikerült. az alaplap új tehát a rendszeridőt beállítottam de már akkor gyanus volt hogy a másodpercszámláló nem megy. ezelőtt ezek a cuccok gond nelkül mentek egy asrock k7s8xe v3-as lappal és 1.3-as duron procival. hja és xp volt a gépen. a bios meg magic flash szerint is a legujabb.
egyéb tipp? hja és az elem valszeg jó mert az egyéb beállításokat nem dobja el és másik elemmel is próbáltam. A beállított időt sem felejti el csak nem megy.
Köszi!

[Szerkesztve]

A Bátorság a Hitvallásunk!

(#842) fero02 válasza djadji (#838) üzenetére


fero02
veterán

Csuma!

Hát nem akarlak elkeseríteni, de ez nem újdonság.

Az EPoX előtt nekem 1 Matsonic 8147C-m volt, és ezt a funkciót már az tudta, bedig nem 1 IQbetyár lap volt...

És sztem a neten sem kell vadászni a biost, a ''legjobb'' (persze kivételek vannak :DD ) és legmegbízhatóbb (ez sem mindig igaz :DD ) a gyári bios...

(#843) djadji válasza fero02 (#842) üzenetére


djadji
senior tag

hát ja.. észrevettem hogy ismeritek ezt a Magic flash-t... azért hátha valakinek tudtam újat mondani.

Az XP telepítési hibára: Sztem a BIOS lesz a gond. HA nem megy a rendszeridő, akkor ott valami nem stimmel a BIOSsal. AZ elem nem lehet vacak, mert a többit is elfelejtené. SZtem szedj le egy másik BIOSt (vagy ugyanazt) és a hagyományos módon Flasheld. Lehet valami ebkakált a magic flessnek.

Télleg .. ez a Magic fleh müxik minden alaplappal? vagy ez csak kifejezetten Epox-os?

http://djadji.fw.hu

(#844) DZs válasza Csika007 (#841) üzenetére


DZs
senior tag

Nem vitatom, hogy új a bios, csak rossz. Azt hiszem, a magic flash win alapú. Biztosabb a dos-os frissítés.
Az a gyanúm, hogy a lappal lesz gond.

(#845) fero02 válasza djadji (#843) üzenetére


fero02
veterán

Ilyen program manapság az összes gyártó alaplapi cd-jén +található.

Lényegét és működését tekintve mind1ik megegyezik és szinte csak küllemében és nevében nem egyformák...

Azért arra természetesen odafigyeltek, h pl EPoX felsellő ne fusson Abit lapon :))

(#846) Csika007 válasza DZs (#844) üzenetére


Csika007
csendes tag

Sziasztok valszeg a bios chippel vagy a biossal lehetett a gond mert egy újraindítás után kiírja hogy bios rom checksum error és ezzel vége. a biost egyébként sem akartam bántani mert a lap garos. holnap cseréli a srác. azért köszi a segitseget!

A Bátorság a Hitvallásunk!

(#847) #PeTeY#


#PeTeY#
tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy hol lehet kapni nagyobb választékban Epox lapokat az országban (esetleg Debrecenben :U ). Haver keres már régóta egy olyan lapot, hogy 8KDA3+Pro vagy hasonlót. Eddig sajnos nagyon esélytelennek látszik, de hátha tud valaki segíteni.
Köszi.

(#848) fero02 válasza #PeTeY# (#847) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Sajnos Mo.-n elég rossz az EPoX disztribúció :( , de senki nem tudja miért...

Itt nézz szét, haver is itt vette:

[link]

Lehet h van...

(#849) DZs


DZs
senior tag

Arra a jelenségre keresek magyarázatot, hogy a processzorom megy 11x200-at, megy 8x210-et, de nem megy 9x210-en, pedig az kevesebb, mint 11x200.

Egyébként 2200 mhz feletti szinthez már 1.8V kell, nem elég az alap 1.65V
Rosszul csinálok valamit, vagy ez az Athlon XP Thoroughbred 2600+ nem húzható jobban és ez lenne a tetje?

(#850) BaKeSZ87 válasza DZs (#849) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

1. Jó hűtő/ 2. 1,8V kell/ 3. jó memórai kell, amit lehet húzni, vagy vissza kell osztani a ramokat 4./ Le a szorzót fel az fsb-t ahogy csak bírja

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.