Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1551) Rawulf válasza fero02 (#1550) üzenetére


Rawulf
őstag

Nem jól rakták ki a kép linkjét, de sebaj:
[kép]

[Szerkesztve]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1552) fero02 válasza Rawulf (#1551) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Nemigazán értem, h miért nekem címezted a hsz-edet...

Vhol vmi félbemaradt volna?

Üdv!

(#1553) Beretta 92R


Beretta 92R
tag

Sziasztok!

Van egy Epox 8RDA+-os lapom 1700-as XP procival+9800SE+512 RAM és olyanokat csinál hogy bekapcsoláskor lenidul, majd ha sokáig futtatok (játékot, procitesztet, vagy bármilyen fullig terhelő műveletet) valamit 100%-os terheléssel, akkor egy idő után lefagy, de mindig véletlenszerű, hogy mikor. Valamikor úgy fagy le hogy a monitor bekapcsolt zöld állapotban van és az egér és az egész windows kép a géppel együt. Valamikor meg egyszerűen újraindul, máskor meg kikapcsol a monitor (narancssárga lesz a LED) és úgy fagy le.
és ha bármikor a RESET gommbal indítok újra akkor meg nem hajlandó még csak elindulni sem, csak akkor ha áramtalanítom a gépet majd újra bekapcsolom.
Ez mi lehet, táp, memória esetleg a proci rossz, vagy a lap?

(#1554) BaKeSZ87 válasza Beretta 92R (#1553) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Tuningolod? Megfelelő a hűtése?

(#1555) Beretta 92R válasza BaKeSZ87 (#1554) üzenetére


Beretta 92R
tag

Nem alapon jár. bár nem nagyon tudom hogyan kell alapra tenni, mert nagyon sok a beállítása, mintha egy DFI lap lenne majdnem.

(#1556) Rawulf válasza Beretta 92R (#1553) üzenetére


Rawulf
őstag

Guru3D-n van fenn egy új nforce2-vel is működő unified nforce driver pack.
[link]
Azt tedd fel (,de szűz windows-ra) és amikor olyat kérdez, hogy nvidia hálózatkezelő csomag vagy valami ilyesmi, azt ne tedd fel (de az IDE SW drivert igen)!

[Szerkesztve]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1557) Rawulf válasza fero02 (#1552) üzenetére


Rawulf
őstag

Arra céloztam, hogy nagyon el van hanyagolva az Epox honlapja is. Ez bizony haldoklás. :(

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1558) fero02 válasza Rawulf (#1557) üzenetére


fero02
veterán

Hát sajnos ez van...nem tudunk neki semmit csinálni... :(

De azt h csak úgy megszűnne, azt kétlem...

Vki tuti felvásárolná (legalábbis bízom benne) Nagyon nem szeretném, ha eltűnne ez a márka :(

Üdv!

(#1559) Rawulf válasza fero02 (#1558) üzenetére


Rawulf
őstag

Méghogy nem innovatív az Epox! Phfffffffff! Két IDE portot tettek az alá az Intel965 alá, amit belinkeltem. Sajnálnám, ha nem jelenne meg. :O

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1560) Rawulf


Rawulf
őstag

Egy kis fejlemény a csüggedtség ellen! :DDD
[link]
:C

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1561) djadji válasza Rawulf (#1560) üzenetére


djadji
senior tag

Affene.. hallottátok, hogy jövőre az MAD megszünteti a 939es CPUkat? a fene egye meg.. fél éve vettem az uj Epox lapomat, mondván, hogy a 939 még néhány évig biztos fejleszthető lesz.... :(( :(( :(( :W :W
erre tessék....:(
Már az AMD is bevezeti a slot-váltogatásokat? Marad a X2 CPU ami eddgi megjelent a 939eshez, utána meg megint egy lapcsere.. :( és vízhűtés módosítás is... :O :W :W
Vígasztalhatatlan vagyok.. :( HA előre tudom lehet hogy inkább INtelt veszek.. :O :O

http://djadji.fw.hu

(#1562) Rawulf válasza djadji (#1561) üzenetére


Rawulf
őstag

Intelnél 2x sűrűbben kell lapot váltani! Amikor vetted az Epox lapodat, még nem volt Core2 kompatibilis alaplap! :)
Egyébként a cikk, csak arról szólt, hogy December 31-én leállítja teljesen a 939-es procik gyártását! Persze ez még változhat! :D
Egyébként meg veszel egy izmosabb 939 procit tavasszal, amikor még lehet kapni, o'szt jó'van!
Én Januárban veszek egy nagyobbat! Akkor még biztos lesz! :U
Egyébként meg ha veszel nagyobb procit, akkor egy évig nem kell hozzányúlni a géphez! :D

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1563) djadji válasza Rawulf (#1562) üzenetére


djadji
senior tag

Hát egen.. más nem marad... de én abban reménykedtem hogy ha kijönnek a 4magos procik akko rtalán még azokat is gyártják 939re...
de ugy fest hogy ez nem fog bejönni... (legalább az X2es dual magosak vannak 939be... )

http://djadji.fw.hu

(#1564) Rawulf válasza djadji (#1563) üzenetére


Rawulf
őstag

Én abban bíztam, hogy a 939-es X2 procikat még egy darabig gyártani fogják.
Itt a szívás az, hogy ram-ot is cserélni kell DDR2-re. Megjegyzem: bő 1 év múlva már DDR3 ram árakat kell majd nézegetnünk! Már láthatáron a DDR3 kompatibilis Intel és AMD procik!
Úgyhogy AMD vonalon AM2 helyett AM3 lesz, mégha ugyanannyi láb is lesz. :)
A 4 magosaknak szerintem plusz áramkör kell az alaplapon. Legalábbis valami ilyesmit olvastam az Intel LGA775 lapoknál. Mondjuk ott amelyik Core2 kompatibilis az általában a 4 magos Intellel is az lesz egy bios frissítéssel.
Inkább örülj neki, hogy SLI QUAD kompatibilis a 9NPA+SLI!

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1565) iimi válasza Beretta 92R (#1555) üzenetére


iimi
csendes tag

Hali, bekapcsolás közben ezerrel nyomd az INSERT gombot a billentyűzeten. Ekkor a bios alapba kerül. De legalábbis a processzor. A jobbik megoldás ha a gép bekapcsolt állapotában kiveszed a gombelemet az alaplapról, leállítod a gépet és visszarakod, ekkor tuti minden alapba kerül. Nézd meg nem melegszik -e túl a proci /AIDA, EVEREST / nincs -e rosszul rajt a hütő. Harmadik lehetőség, rosszul, van beállítva a ramok időzítése, ezen a gombelem kivétele segít, ha nem tudod mit állíts át a biosban.Az alaplap leírásából, a DEFAULT értékeket érdemes beállítani a biosba, az mindig müködik. Üdv.

(#1566) djadji válasza Rawulf (#1564) üzenetére


djadji
senior tag

Hát igen... Nem is tudom.. nekem nem DDR2esek vannak? lehet az? vagy én keverem már a dolgokat...??? :F
Az X2esek most még vannak.. remélem lesznek tavasszal is a 939hez..
Mellesleg mi az a QUAD SLI? 4 VGA? vagy mi?
(mellesleg a 2 VGA sem fér be a vízhűtés miatt.... :B )


[Szerkesztve]

http://djadji.fw.hu

(#1567) Rawulf válasza djadji (#1566) üzenetére


Rawulf
őstag

Kevered. :)
A DDR2 ramok az új alaplapokhoz (procikhoz) vannak! ;)
Először procira nyűjts, mert DDR RAM-ot biztos kapni még jövőre! :)
Mint már említettem, én már rendeltem egy chipset hűtőt, mert nincs kedvem lapot cserélni! :D

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1568) csongi


csongi
veterán

Hy!
8rda+ alplap c1 hiabüzenettel. Mit jelent? Nics kép a monitoron, mennek a ventik megy a vinyó.Sajna nincs könyvem.

(#1569) Rawulf válasza csongi (#1568) üzenetére


Rawulf
őstag

[link]

C1h : Detect memory
- Auto-detection of DRAM size, type and ECC
- Auto-detection of L2 cache (Socket 7 or below)

Kérlek szépen, szerintem memória probléma lesz. :Y

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1570) fero02


fero02
veterán

Hy all!

Új (legalábbis nekem az) proci került a lapomba!

A régi 3000+ E6 helyett ehy 3500+os E3 as széndarabka.

És sajna rögtön csalódnom is kellett benne. Tuning szempontjából legalábbis. Annyit tud, mint a régi 3000esem. 2700-on még elindul, de b@szottul instabil, 2600-on megyeget is , de fagyogat is rendesen. most per pill 2500-on megy stabilan...

Üdv!


Ui: Rawulf! Ez a quad SLI téma engem is izgat, mert nem egészen vili, h mire gondolsz! A lapon csak 2 db pci-e slot van és sajna azok is 2*8asok...vagy arra gondoltál, h 2 db kétmagos (vagy milyen) videjóóókarit belepakolni és azt sli-be összekötni?

(#1571) Rawulf válasza fero02 (#1570) üzenetére


Rawulf
őstag

QUAD SLI -> 2db 7900GX2 kártyát meg tud hajtani, csak a bios-ban engedélyezni kell (persze ehhez újabb bios kell).

Azt a 3000 és 3500-as dolgot tanúsítom! :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1572) fero02 válasza Rawulf (#1571) üzenetére


fero02
veterán

Legújabb bios van fennt nekem, de nem találkoztam még semmilyen quad kifejezéssel...

Ezt a tanusítást h érted? Talán Te is megtapasztaltad?

Milyen konfigod van? Nem irtad sehova :(((

Üdv!

(#1573) Rawulf válasza fero02 (#1572) üzenetére


Rawulf
őstag

Pedig hidd el, hogy ott van a bios menüben a QUAD SLI opció.
Vagy nem 9NPA+SLI lapod van?
Nálam az volt a story, hogy meghalt a hulladék MSI NForce4 Ultra lapom és azt hittem, hogy a proci is meghalt. Úgyhogy volt két procim! Igazából nem nagyon láttam sebességben a különbséget a kettő között. Nagyon tesztelgetni nem volt időm, mert megvette ''valaki'' a 3000-t! :U
3500 Venice megmaradt és az ketyeg a gyári hűtővel a 9NPA+SLI lapomon.
Jelenleg videokáryát fejlesztek és nyugdíjazom a HIS X850XT TURBO ICEQ2-őt! :)
2db mezei Infineon 512MB memória van a gépben (alumínium Thermaltake ram hűtésekkel A1092, ha jól emlékszem). A többi hardver elem igazából nem o'szt, nem szoroz! :)

Üdv néked is! :D

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1574) animatrix11


animatrix11
őstag

remémelem lesznek még bios frissítések az epox lapopkhoz :U

[link]
négy videókártyás lap...
de a quad ténleg jelentheti az x2es geforce 7950gx2 asszem ez a tipusa

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1575) Rawulf válasza animatrix11 (#1574) üzenetére


Rawulf
őstag

QUAD SLI enabled/disabled

Nem jelentheti, hanem igenis azt jelenti! :)
Mókás lenne két darab GX2 kártyával szórakozni! :D

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1576) djadji válasza Rawulf (#1575) üzenetére


djadji
senior tag

ÉS ki volt az a szerencsétlen akire rásóztad azt a 3000es CPUt? :)) (mellesleg ha érdekel vízhűtésel eddig a 9x200-ról felhúztam 8.5x260ra és stabilan ment, minden gond nélkül.. följebb nem húztam.. ugy voltam vele hogy minek.. Igaz a mem nem szerette, de szerintem nem ez volt a baja..)

(eddig le sem esett hogy te vagy az Rawulf... :R :R )

hmm.. 2 db GX2.. lol.. miből öregem?? A tanárok nem keresnek olyan jól... :O :O :O Nem mondom kenyeret még veszek hetente.. de ennél többre nemigen telik.. :(

http://djadji.fw.hu

(#1577) fero02 válasza Rawulf (#1573) üzenetére


fero02
veterán

Hehe, megtaláltam.

Ha jól emléxem az advanced-ben van, ahol a HT-t is lehet piszkálni...





Más:

Sztetek mennyit kellene erre a 3500+os E3 -asra rádobnom, h vki adjon cserébe egy 3700-es San Diego-t?

Mert ha jól sejtem, 1 az 1-ben nem menne ... :DDD :(

(#1578) fero02 válasza animatrix11 (#1574) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Anno, mikor a lap vásárlás előtt álltam és is néztem ezt a gigabyte lapot...

Kecsegtető volt ez a Quad SLI rendszer, de nem bántam meg, h nem azt vettem meg.

Még ami kérdéses dolog, h mi van akkor, ha egy ilyen lapba teszel 4 db-ot abból a x2-es navidia kariból?!

Üdv!

(#1579) animatrix11 válasza fero02 (#1578) üzenetére


animatrix11
őstag

nem menne mert az x2es eleve 2-nek számít

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1580) Rawulf válasza djadji (#1576) üzenetére


Rawulf
őstag

Szerencsétlen? Na ne röhögtess... :DD Pláne, hogy én mindig olcsón adom el a cuccaimat. ;)
Igen, az a 3000-res proci kivételes darab volt! :)
Nekem sem futja 2db vga kártyára... sajnos a sok antidepresszáns és pszichiátriai kezelés után nekem sem marad valami sok! :B

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1581) Rawulf válasza fero02 (#1577) üzenetére


Rawulf
őstag

Én ha most eladnám a 3500+ Venice magos procimat, akkor 10.000,- HUF-nál nem kérnék érte többet és 8.000,- HUF-nál nem adnám olcsóbban. Én nem nagyon látom árlistákon San Diego magosat... De lehet, hogy csak én vagyok alma! :P

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1582) fero02 válasza animatrix11 (#1579) üzenetére


fero02
veterán

Akkor 1re gondoltunk, csak nem voltam benne biztos :DDD

(#1583) fero02 válasza Rawulf (#1581) üzenetére


fero02
veterán

Hehe, nem ezt kérdeztem :DDD

Amugy láttam vmi hirdetést itt a Ph!-n, vmi horribilis összegért árulja a tulaj...(majd mindjárt megkeresem)

De a San Diego-ból sem újat akarok venni...a procik nemnagyon szoktak tönkremenni, szal sztem ettől nem kell félni. Az 3 nap gar, amit rosszabb esetben szoktak adni, az nekem bőven elég lenne.

Feltolnám alapfeszen 11*250-re, ha elindul a winfos + egy 3D Mark és nem fagy ki, akkor tuti jó... :P

(#1584) Rawulf válasza djadji (#1561) üzenetére


Rawulf
őstag

''2008-ban két új processzorfoglalat érkezik az Intel műhelyéből, nevük Socket B és Socket H lesz. A foglalatok közös tulajdonsága, hogy 45 nanométeres csíkszélességen gyártott, Nehalem magos processzorokat fogadnak.

A Socket B 1366, míg a Socket H 715 lábú processzorokat fogad majd. Ezekután nem hat meglepetésként, hogy a processzorok tokozása LGA1366 és LGA715 lesz. A hírből és a lábak számából már sejthető, hogy kétféle Nehalem magos CPU-val találkozhatunk majd. Az 1366 lábú példány tartalmazni fogja az IMC-t (Integrated Memory Controller), míg a 715 lábú változat enélkül készül.''

Ennyit az alaplap cserékről! :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1585) fero02 válasza Rawulf (#1584) üzenetére


fero02
veterán

Én még ehhez annyit hozzátennék, h ennyit az intelről is...

2008-ban fogják megcsinálni az IMC-s procijaikat? :F

Ez kurvv@ égő...

Az AMD-nek már mióta megvan ez a technológiája. Akkor most tulajdonképpen ki a nagy ász a procik piacán? Mert sztem nem az intel...max az eladott db-számokat tekintve, de arra se vennék mérget.

Meg ez a socket b is nevetséges... jóhogy nem már socket 463-nak nevezték el.

Trágya intel...

(#1586) animatrix11 válasza Rawulf (#1581) üzenetére


animatrix11
őstag

annyiért megveszem bármikor :))

[Szerkesztve]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1587) Rawulf válasza animatrix11 (#1586) üzenetére


Rawulf
őstag

Akkor várnod kell még 3 hónapot! Addig még csökkenthet... :DDD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1588) animatrix11 válasza Rawulf (#1587) üzenetére


animatrix11
őstag

egyébként van sd proci több helyen

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1589) Rawulf válasza animatrix11 (#1588) üzenetére


Rawulf
őstag

Elhiszem. Az összes céget senki sem ismerheti. Hadd ne soroljam fel, mely nagyker árlistákat szoktam böngészni, de procikat csak három-négy helyen. :)
Egyébként szólni fogom, ha eladom a procimat. Ez februárban a legvalószínűbb! :R

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1590) djadji


djadji
senior tag

A fene egye meg.. megint elkezdett szirénázni az alaplap, de nem tudom miért..
ÉS érdekes módon csak akkro mikor elindul a CS vagy mint most a DOD:Source. Ahogy elindul a game ABBAN a pillanatban elkezdi.. és csak restarttal hallgat el. Nem tudja valaki mi lehet ez? (hőfokok rendben vannak)

http://djadji.fw.hu

(#1591) Rawulf válasza djadji (#1590) üzenetére


Rawulf
őstag

De a mai napig nem nyilatkoztál arról, hogy mit jelez ki olyankor a digitális kijelző a lapon! :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1592) djadji válasza Rawulf (#1591) üzenetére


djadji
senior tag

Igaz.. erről elfeledkeztem...
MAjd ha legközelebb csinálja megnézem... MOst megen nem csinálja..

http://djadji.fw.hu

(#1593) djadji


djadji
senior tag

NO.. megen csinálta.. Szirénázott mint az állat..
A kijelzőn az FF volt.. avgyis minden rendben... Sztem a BIOS mérő valamiért magas hőmérsékletet képzel el.. és azért csinálja.. nem lehet?
Megint pont akkor kezdte el mikor elindult a CS:S. MIkor bejönne a játék képe (mármint csatlakozás utáni játékkép, szval mikor már lehetne játszani) na pont ebben a pillanatban lerakja tálcára, és szirénázik...
Ha kattintok rá akkor működika játék (szirénázás közben). De mindig a game indulásnál csinálja hol DOD, hol CS, hol pedig a source-s változat..
Másik játéknál soha nem tapasztaltam...

Ötlet?

http://www.computermode.hu/index.dw?mit=101&kezd=10&t_kat1_id=16&t_kat2_id=68
mit szóltok itt az 1400 FTos változathoz? annak tetszik az ára...

http://djadji.fw.hu

(#1594) fero02 válasza djadji (#1593) üzenetére


fero02
veterán

Fel van telepitve a Post Port-ot vezérlő progi? (USDM pl)

(#1595) Rawulf


Rawulf
őstag

Szerintem az integrált hangkártya és a tv tuner lesz a ludas. IRQ probléma! Nálam is IRQ gonddal szirénázott. Viszont nálam mind a 3 pci slot foglalt és csak egy variációban működtek!! :P

[Szerkesztve]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1596) djadji


djadji
senior tag

Hjaa.. van Thunder Probe.. vagy mi a kaka.. sztem azzal lehet a gond..
Azért gondolom ezt (RAWULF:) mert mikor szirénázik és megnyitopm ezt a progit, akkor kicsit belassul a szirána.. aztán megy tovább.. bármilyen másik progit indítok.. nem csinál ilyesmit..

HA lesz kis isdőm akkor kiprószálom a tuner kártya csereberélést is.

http://djadji.fw.hu

(#1597) Rawulf válasza djadji (#1596) üzenetére


Rawulf
őstag

Hmmm... Nálad a vízhűtés hűti az NForce4 chip-et is? Lehet, hogy néha eszébe jut és hiányolja a cooler-t! Akkor meg lődd le azt a progit a francba! ;)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1598) djadji válasza Rawulf (#1597) üzenetére


djadji
senior tag

aha.. valami ilyesmire gondoltam én is..
majd szétnézek benne...

http://djadji.fw.hu

(#1599) fero02 válasza djadji (#1598) üzenetére


fero02
veterán

nah, van már vmi fejlemény?

(#1600) djadji válasza fero02 (#1599) üzenetére


djadji
senior tag

Hát.. elég nehéz így problémát megoldani..
Az elmúlt 1 hétben egyszer sem szirénázot... de nem csináltam még vele semmit.. Az a baj (ILLETVE nem olyan baj az) hogy 1x csinálja.. utána meg nem csinálja napokig/hetekig/hónapokig... Szval így nehezen csinálom meg..
De azt várom hogy megen csinálja, és ha ujraidítom akkor ujra szirénázzon... és AKKOR veszem le ezt a progit, hogy ő e a hibás..
(mellesleg ennyit észrevettem, hoyg a programban a ALARM-ot (arabul: HALARM) ugy állítottam be hoyg a system speakeren és a hangszórókon is szóljon, akkor legközelebb igy szirénázott. MIkor meg csak a speakr-t állítottam, akkor meg csak azon szólt...
ugyhopgy szerintem ez lehet a ludas...

http://djadji.fw.hu

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.