Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1451) fero02 válasza PC-Style (#1450) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

''Mennek az EPOXOK, mint a golyó...Nincs mit beszélni róluk... '' Naná! :DD

Én is csak azért dobtam 1 UP!-ot, h ne csússzon le szegény topikunk annyira... :))

LOL!


EPOX forever!

Üdv!

(#1452) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

Van valakinek 9npa3 sli - je? Érdekelnének bizonyos dolgok ezzel a lappal kapcsolatban.

(#1453) Savage5 válasza BaKeSZ87 (#1452) üzenetére


Savage5
senior tag

Nekem nincs, de tedd fel, hátha tudunk segíteni, vagy erre téved egy user, akinek van és mindjárt a kérdést olvasva tud válaszolni :).

...

(#1454) BaKeSZ87 válasza Savage5 (#1453) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Ennél a lapnál hogy működik a single mód beállítása videókártyánál, ha nincs ''SLI riser control card connector ''?

(#1455) fero02 válasza BaKeSZ87 (#1454) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

2 lehetőségre tudok gondolni, de az 1ik sántít.

1: bios-ból (de sztem ez hülyeség)
2: auto

Üdv!

Ilyen lapot akrsz venni? :DDD Mi lett az ultra-ddal? :DD

(#1456) BaKeSZ87 válasza fero02 (#1455) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Eladó lesz, a 3200+-os venice-emmel együtt :DD

Azt írja a manual, hogy van primary meg secondary pci-express, a felső a primary, az alsó a secondary. Szal ha berakod az alsóba az 1db karit, akkor nem törtánik asszem semmi, de ha berakod a felsőbe, ellenőrzi hogy az alsóban van e, és ha nincs kari, akkor single módban indul. Vagy valami ilyesmi lehet. :DD

Aszongya: In single mode, the ''Secondary'' vga slot will become inactive.

[Szerkesztve]

(#1457) fero02


fero02
veterán

UP! :DDD

(#1458) Gismo


Gismo
addikt

üdw emberek!
Melyik itthon is megvehető Epox SLI képes LGA 775-öt és DDRII-t tudó alaplapot ajánljátok! Nemárt ha tud core duo-t is...
köszi!

(#1459) Gismo válasza Gismo (#1458) üzenetére


Gismo
addikt

nah erre vki vmit plz!

(#1460) PC-Style válasza Gismo (#1459) üzenetére


PC-Style
tag

Hali!
Tessen parancsóni: [link]
Bye :R

(#1461) PC-Style válasza Gismo (#1459) üzenetére


PC-Style
tag

Ott lesznek az oldal alja felé a neked való deszkák... ;)

(#1462) Joltee


Joltee
aktív tag

Nem porosodik vkinek a polcán egy régi EP-58MVP3C-M socket7-es lap? :U Kellene egy... ha van neked ilyen, dobj egy pü-t! köszi

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#1463) Gismo válasza PC-Style (#1461) üzenetére


Gismo
addikt

s ezeket lehet itthon is kapni?

(#1464) Gismo


Gismo
addikt

nno! ien kevesen használtok Epox lapot vagy annyira szar, hogy nemis akarjátok leírni?

(#1465) Pinya007 válasza Gismo (#1464) üzenetére


Pinya007
tag

Szerintem nem szarok. Legalábbis én már lassan 4 éve használok egy 8RDA3I-t, sokat is megy naponta a gép. Bírja szépen!
Újakról is hallottam jókat, de nem vagyok képben velük.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#1466) Mimoid válasza Gismo (#1463) üzenetére


Mimoid
csendes tag

Na ez egy jó kérdés, ahogy mostanában nézegettem az árlistákat nem nagyon láttam Epox lapokat. Én anno a Bluefishben vettem egy lapot amit ma is használok de hogy most lehet-e ott kapni ezt a márkát nem tudom. Különben ajánlom nézz szét itt [link]

[Szerkesztve]

ne aggyad az agyad

(#1467) fero02 válasza Gismo (#1464) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Én tavaly nyáron vettem egy 9NPA+ SLI-t. Viszonylag drága volt akkor (főleg az előző Matsonic lapomhoz képes, de abszolút nem bántam meg, h megvettem.

Csak dícsérni tudom! Amióta megvan viszonylag sokat ment (hónapot/kat 1 huzamba), semmi negatívumot nem tapasztaltam, pedig elég rendesen húzva van...

Stabil, óriási tuning lehetőségek, stb...

Mi kellene még ennél több?!?!

Csak ajánlani tudom!

Az viszont más kérdés, h honnan fogod beszerezni, mert sajna kishazánkban nemnagyon lehet találni EPoX termékeket :( :((( :(( :O :F

Üdv!

(#1468) animatrix11


animatrix11
őstag

mi tudnánk rendelni bármilyen epox lapot, de csak min. 10-es kiszerelésben

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1469) Szefo29 válasza Gismo (#1464) üzenetére


Szefo29
csendes tag

Hali mindenki! Most építettem egy gépet, és bár nem ismerem ,:Epox-ot raktam bele! Ez alap mindent tud amit kell! Bár a d805 nem akar 800 fsb-vel menni csak 760-al(lehet a memoim gyengék) igy is 3800mhz-vel megyek benne stabilan! ugy46fok terhelés nélkül a lap 36fok! Tuningbarát cucc javaslom mindenkinek! :DD

Epox5nva+ sli Gold D 805 2.66@3.7ghz , 2x512mb Kingmax ddr2 667@740mhz ,Msi G6800gs485@1250mhz ,P110d,sams200gb8mb

(#1470) Szefo29 válasza Mimoid (#1466) üzenetére


Szefo29
csendes tag

Teljesen igaz! Kevesen ismerik! Aki eladta (üzlet) nem is tudta mit ad el! idézem :''van itt valami Epox 20-on párért a tietek! :C Utánanéztem külföldön a duplája!
eddig Asus cuccaim voltak de már több nem lesz! :(
Epox :R

Epox5nva+ sli Gold D 805 2.66@3.7ghz , 2x512mb Kingmax ddr2 667@740mhz ,Msi G6800gs485@1250mhz ,P110d,sams200gb8mb

(#1471) animatrix11 válasza Szefo29 (#1470) üzenetére


animatrix11
őstag

melyik is ez a bót? :U

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1472) fero02


fero02
veterán

Ne süllyedjünk le ennyire, ezért UP!

(#1473) Gismo válasza animatrix11 (#1471) üzenetére


Gismo
addikt

énis ezt akarom kérdezni!

(#1474) animatrix11


animatrix11
őstag

Srácok!

valami szar van a palancsintában :((
epox 9npa ultrám van egy 3700+ sd
eddig 2750 mhzen 250-es fsb vel járattam szinkronban a memóriával, de ment 2900on is csak nem huztam annyira
namármost bele raktam egy 3000+--t hogy mennyire lehet tuningolni
utána vissza raktam az sd-t és kipróbáltam hogy birja e a lap a 300-as fsb-t 300*7en járattam birta
vissza akartam rakni 250*11re és nem indul a gép :O :O :O
mi a f@sz történhetett??? :F

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1475) fero02 válasza animatrix11 (#1474) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Próbáltad esetleg másik rammal, táppal?

Lehet, h csak behülyült a lap...

1általán be sem kapcsol, vagy ventit pörget de nincs kép?

Mi a pontos jelenség?

Ha a gép elindul, de semmi több, akkor insert gombos megoldást javallom...

Üdv!

(#1476) animatrix11 válasza fero02 (#1475) üzenetére


animatrix11
őstag

egy bios reset megoldotta ugy néz ki
mi az a akkor insert gombos megoldás? :U

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1477) dik


dik
őstag

Ááááá megdöglöt a jó kis epox 8rda3+ pedig majd két évig boldogított :(
Majd meg is sirattam! : (
Nagyon jó kis lap volt!
Csak az a szomorú se füst se semmi csak egyszer gondolt egyet és egy restart után már csak a proci adatáig jutott utánna lévő reset után már odáig se, be se kapcsolta a monitort hogy megtudjam mi a bánata (a ledje pedig ff ír csak elötte nem kezd el számolni /c1 stb./ söt még a ventije is megy még most is, de ennyi), söt még a biosreset se segített :(
Elvittem szegényt javittatni de azt mondták semmire sem reagál!
Katasztrófa! :(
Bocs hogy ilyen rosszat kell írnom de sajnos így jártam!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1478) fero02 válasza animatrix11 (#1476) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Akkor mákod van! ;)

Remélem semmilyen károsodás nem ment végbe...

Az insertes megoldás csak annyi, h mielőtt bekapcsolod a gépet lenyomod az insert gombot a bill.-en (csak ps2!) és ezután power on. Ekkor elvileg a legelső, gyári bios beállitásokat hozza vissza.

Gyakorlatilag erre jónéhány lap sz@rik, de ha beválik, akkor zsír...


Egyébként ezt az összes EPoX lap manualjaban megtaláltam, szal végy egyet a kezedbe és olvasgass ;)


Üdv!

(#1479) fero02 válasza dik (#1477) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Ajánlom Neked is az insert-es megoldást, hátha bejön...

Azt meg h ki mit mond rá, az csak 1 dolog (én is tudok bármit mondani :DDD )

Lehet még ilyen lapokat kapni itt:[link], vagy pedig keresd itt a fórumon Animatrix-ot.

Biztos tud Neked segíteni, jó csávó :))

A lappal mi a szándékod? Ha a kukába szánnád, inkább gondolj rám :B ;)


Üdv!

(#1480) dik válasza fero02 (#1479) üzenetére


dik
őstag

Hi!

Azt is próbáltam semmit sem reagál, próbálnék én már bármit csak legyen jó de már nem tudok semmi megoldást! Remény hal meg utoljára de már nálam az is kezd döglődni!
Teljes az elkeseredésem, fogalmam sincs mit tegyek vele!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1481) fero02 válasza dik (#1480) üzenetére


fero02
veterán

Annyit jó lenne tudni, h az északi v déli híd melegszik-e bekapcsolás után...

De ennek nagy mestere Rive[link], itt van a topic-ja[link].

Beszélj vele is, hátha tud segíteni!

Ha nem, még midig vevő vagyok cserébe 1 tábla Milka csokiért a lapra!

Vagy mint mondtam, nézz szét Animatrix oldalán, beszélj Vele, tuti tud segíteni! ;)

Üdv!

(#1482) dik válasza fero02 (#1481) üzenetére


dik
őstag

Nem melegszik azon semmi!
Megtettem szétnéztem, hát igen van 11900 csak nagyon nem ismerem(mármint ezt a vásárlási módszert ide oda menni stb. de lehet hogy jó)! Meg mivel vidéki vagyok a feljutásom is bajos ez talán nem az én üzletem! Sőt talán egyáltalán nem jutok fel mostanában!
De látom neked nagyon kéne elég kecsektető áron, de miért is???
Nekiáltam keresni a méltó utódját! De egy utolsó nekifutást még csinálok, talán jó lesz!


[Szerkesztve]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1483) fero02 válasza dik (#1482) üzenetére


fero02
veterán

Figy.

Én viszonylag régóta tartom a kapcsolatot Animatrixal, soha semmi negatívumot nem hallottam. Nem b@sz át senkit.

Felmenni sem muszály, posta is van a világon (mindent meg lehet beszélni Animatrix-al).

Nekem ma adta fel az utolsó 8RDAE lapot.

Na mentem szunyálni , mert hnap 7:45-tól előadás :(( :F

Majd hnap RE.


Üdv!

(#1484) dik


dik
őstag

Ööö mármint ''Nekiáltam keresni a méltó utódját'' vagyis csere minden lap, proci, vga,mem! De ha jó lesz megmarad talán örökre!
Az jó ha megbizható akkor talán egy próbát megér (dobozában sértetlenül megkapnám az különösen jó lenne na majd elválik)! Amúgy nekem is előadásom lesz de most sokkos az állapotom le se fekszek! :D :DD


[Szerkesztve]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1485) animatrix11 válasza fero02 (#1478) üzenetére


animatrix11
őstag

1valamit nem értek de ez már ilyen kiskora ota ill most csak romlik, amikor betöltötte a windowsnak nevezett csodát, kb fél percig semmit nem lehet csinálni, halál lassan tölti be a cucokat (virusirto, zonealarm stb.) netre nem lehet felmenni addig szl ilyenek, most ujrahuztam a gépet, most már azt csinálja hogy betöltés után fél percig olyan mit ha lefagyott volna semmire sem reagál :((( érdekes a benti gépem egy lassabb p4 és ilyen jelenség soha nincs rajta...

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1486) fero02 válasza animatrix11 (#1485) üzenetére


fero02
veterán

Jó lenne megnézni regeditben, h milyen alkalmazásokat indít el...

Egyébként az én lapom is csinál néha számomra teljesen megmagyarázhatatlan, érthetetlen dolgokat...

Üdv!

(#1487) fero02 válasza dik (#1484) üzenetére


fero02
veterán

Na én ''jót'' aludtam... :DDD

Hát van annyi zséd, h szinte mindent lecserélj, akkor let's go...

Bár nem tom, h milyen konfigod van, de lehet h megér még annyit, h vegyél bele vmi kicsit fullosab lapod, aztán ráérsz apránként építgetni az új gépet; a végén meg ezt eladod pl...

Üdv!

(#1488) dik válasza fero02 (#1487) üzenetére


dik
őstag

Én nem annyira aludtam jól!

Konfigom:
lap már ismert,proci 2500 barton, 1gb kingmax mem., vga Fx5800 128mb AGP, hűtő:aerocool ht101 a lényeg dióhélyban ennyi! Nem nagyon akartam tőle megválni de nem sokáig huzza a vga miat kezd kicsit gyenge lenni! Talán jobb lesz ha váltok! De még gondolkozok nagy erőkkel, lesz még egy pár álmatlan északám, de még majd elválik!

üdv

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1489) fero02 válasza dik (#1488) üzenetére


fero02
veterán

Hy!


A Barton lockmentes?

Ha az, sztem fölösleges most váltani!(brutál mit tud még most is...)

Inkább várj még 1 kicsit és majd utána.

Sztem most kiadsz 10 körül 1 lapért, azzal még bőven kihúzod jódarabig!

Üdv!

(#1490) dik válasza fero02 (#1489) üzenetére


dik
őstag

Hi!

Ööö anyira nem vágom a témát mi az hogy lockmentes???

Annyi biztos 2500Mhz-ig lehetett húzni vízhűtéssel!
Maximálisan igazad van egy darabig még kihuznám vele talán a vga kártyával nemhiszem sokáig. Csak az a baj hogy jó alaplapot nem találok amiben megbíznák most valamenyire (és megfelelne nekem) kezdenek kifogyni szépen a ''régi jók'' (vadászok rá még egy kicsit talán lesz)! Az epoxot most nem kívánja a szervezetem kicsit csalódtam benne akár mennyire is szerettem! Pár órát most rászántam és szétnéztem mi mennyi és arra jutottam ha minden jól megy új állja a helyét valami hasonló formában (de ez még egyáltalán nem 100%): abit an9 fatal1Ty 32x, amd x2 4000+ L2 : 2*1mb, 1gb 800 memória kingmax, fx7900gt! Ezekután a következő 4 évben biztos nem veszek semmit az tuti ha egyáltalán megveszem az új cuccokat!
Tudom nem ide tartozik ez a kis szövegem na mindegy csak gondoltam megosztom veled mire jutottam!

Üdv.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1491) fero02 válasza dik (#1490) üzenetére


fero02
veterán

Hát ezt a lockmentességet nagyvonalakban annyit takar, h alapfeszem pl viszi a 3200+ os barton feszkóját.

A másik részéhez csak annyi hozzáfűzni valóm van, h ettől ne menjen el a kedved az EPoX-tól.

Más gyártó termékei is szarok (pláne amióta az Abit sem a régi Abit)...

Jól gondold meg vit veszel!

Pláne a lapot!

És tára se felejts el áldozni!

Üdv!

(#1492) dik válasza fero02 (#1491) üzenetére


dik
őstag

Hi!

Azt hiszem birta, de nem biztos de ha jól emlékszek azon ment!

Vantec 420w tápom van az talán elég lesz!
Igen az Abit nem a régi valóban de remélem jó lesz sok rosszat nem hallottam róla de minden alapon lesz csak birja majd!
Amúgy igazad van jó meg kell gondolni, de mindegyikben lehet talán valami kivetnivalót amiért szar! Majd elválik (ha lesz belőle valami egyáltalán)!

De most találtam ehhez egy közeli boltban asus lapot ha még lesz náluk rámarok (árlista szerint van)! Olyanom volt ehhez az első lapon csak a nagy remények fejében eladtam hülye fejjel, az nem volt dual-os stb. Talán ez lenne a legolcsóbb megoldás 15000-t. Hoszas vívódás után majd elválik még! (Ez az egy van szóval nem sok a választási lehetőségem!)

Üdv!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1493) Pinya007 válasza dik (#1492) üzenetére


Pinya007
tag

Hi!

Én már 3 éve vagyok tulajdonosa egy Epox 8RDA3I alaplapnak, egyedül integrált LAN nem tojt be. AMúgy meg vagyok elégedve vele.
Először arra gondoltam, hogy tépod miatt mehetett tönkre lapod, de ha végig Vantec-el használtad akkor nem valószínű. Akkor sajna te kaptad a kis hibaszázalékot.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#1494) dik válasza Pinya007 (#1493) üzenetére


dik
őstag

Hi!

Ja ja rámartam egy jóra sikeresen! 2 évig eszméletlenül jó birta csak sajnos nem tovább de már mindegy a héten kész lesz talán az új erőmü (ez majd talán jobban birja majd...)!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1495) BobChemistry


BobChemistry
őstag

sziasztok

van lényeges különbség az EP-9NPA3 Ultra és az EP-9NPA Ultra alaplap között?
mert Én annyit látok, hogy az EP-9NPA3 Ultra esetén a PCI-E csatlakozó és a chipset kicsit messzebb vannak egymástól, valamint a SATA portok sárga színűek...

ja, a másik: mi az a kábel, ami a chipset hűtő mellett van?
elvileg passzív a hűtése, nem?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#1496) fero02 válasza BobChemistry (#1495) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Én csak annyi különbséget látok az EP-9NPA3 Ultra javára, h (gondolom az alapból újabb bios miatt) enek jobb a CPU támogatása (4800-ig irja) és ezen Fintek F71872F I/O controller van rajta.

A cpu support természetesen biosfrissítéssel megoldható, szal...

Tehát sztem a két lap 1 és ugyanaz.

Max annyi még a különbség, h újonnan 9NPA Ultra lapot nem hiszem h találsz, míg a 9NPA3 Ultra-t nagyobb valószínűséggel fellelsz vhol.

Üdv!

(#1497) fero02


fero02
veterán

Fel! :DDD

(#1498) djadji


djadji
senior tag

Hello megint.. Régen jártam erre.. most is azért mer gondom van.
Szval van egy 9NPA SLI deszka, vízhűtéssel és egy GAinward 6800DS 512 MB VGAval (plusz az apró..)
Szval.. mikor bekapcsolom a gépet megálla abootolásban és mondja a setup megváltozott.. belépek (semmi véltozás nincs) aztán ki, restart és minden ok.
elindítottam a CSt erre elkezdett szirénázni (magas hangon) és mikor kinyitom a Epox Thinder Probe-ot (ami a hőmérsékleteket figyeli) a sípolás megfagy kicsit (vagyis rövid időre csak a magas hangon sipít) aztán folytatja (ebből is gondolom hogy az alaplap vinnyoghat), aztán újraindítom és megint nincs baj. Régebben is csinálta 1-2szer, e minidg akkor mikor a CSt elindítottam, más gaménál nem tapasztaltam, bár az is igaz hoyg nem nagyon játszok...
Szval.. van valami elképzelés mitől lehet ez?
JA azt nem mondtam hoyg nincs túlmelegedés, sem a mérők szerint, sem ugy hogy a kezemmel megnézem a procit, NB-t meg ilyeneket...

Ötelet van???? Tapasztalt valaki ilyesmit..

http://djadji.fw.hu

(#1499) djadji válasza djadji (#1498) üzenetére


djadji
senior tag

Most elindítottam a WOWot.. de semmi..
Megpróbálom megint a CSt.. AZ a fura hoyg amit elindul AZONNAL kezdi a sipítást (előbb igy csinálta, meg régebben is) de semmi más nem történik, működik minden rendesen...

http://djadji.fw.hu

(#1500) djadji válasza djadji (#1499) üzenetére


djadji
senior tag

Indítottam DODot.. azzal se csinálta..

http://djadji.fw.hu

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.