Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#701) BaKeSZ87 válasza fero02 (#700) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Holnap, vagyis ma, szétrugom a segged :DD :DD

(#702) DZs válasza Racsi1 (#683) üzenetére


DZs
senior tag

Ha nem gyári a program, amivel a ventillátorokat nézed, akkor nem biztos, hogy minden ventillátort mutat. Másrészt, ha nem érzékelős csatlakozón van egy ventillátor, akkor az meg egyáltalán nem látszik.

(#703) DZs válasza BaKeSZ87 (#649) üzenetére


DZs
senior tag

BaKeSz!
Köszönöm a tanácsot, de egyelőre nem az az eredmény, amit vártam. Kivettem a tápot a házból és még mindig 52 fokos a cucc (ami pálinkának nem rossz), vagyis a táp nem folytotta le a hűtést. Ezek szerint a Cooler Masterem gyenge lenne?

(#704) Racsi1 válasza fero02 (#695) üzenetére


Racsi1
csendes tag

Hogy tudom megtalálni a kérdéses file-t?

A múgy most is csak ötödszörre indult el. Figyeltem mikor áll le. a különféle rezidensen működő programok elindítása közben hal el mindig. Nem lehet azt valahogy vezérelni, hogy mielőtt elindítanál ezeket a progikat, rákérdezne, hogy merhet-e, így meg tudnám figyelni, hogy melyiknél akad ki

(#705) Racsi1


Racsi1
csendes tag

Na pár fölös betű becsúszott, de remélem érthető így is.

(#706) kano válasza Racsi1 (#704) üzenetére


kano
nagyúr

Ha betöltődött a Winfos akkor a futtatásba beírod, hogy msconfig.
Na itt választod az automatikus indítást és itt kikisérletezed, hogy melyik prg csinálja. :DDD

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#707) BaKeSZ87 válasza DZs (#703) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Valószínű! De szerintem akkorse lesz jó az a ház, mert ha veszel egy normális coolert akkor nem fog beférni a házba a táp. Szóval új cooler, új ház. Tom biztos nem vagy milliomos de jó lenne ezeket cserélni.

(#708) Racsi1 válasza kano (#706) üzenetére


Racsi1
csendes tag

Hát próbálgarom, de eddig bármit kihagytam, ugyanúgy elhalt

(#709) kano válasza Racsi1 (#708) üzenetére


kano
nagyúr

Szerintem valami HW lesz a gond. Próbálgasd csak, rá fogsz jönni szerintem.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#710) BaKeSZ87 válasza Racsi1 (#708) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Nemtom. Nekem memóriagyanús. Más ötletem nincs.

(#711) Racsi1 válasza kano (#709) üzenetére


Racsi1
csendes tag

Egyre inkább én is HW hibára gyanakodok. Már csak azért is, mert egyre gyakrabban jön elő. Először öt napig ment csont nélkül, aztán legföljebb egyszer jött elő egy nap, sőt volt hogy egy nap elment hiba nélkül. Mára odajutottam, hogy nincs elindulás néhány kékhalál nélkül. Sőt, ma már kétszer munka közben is eldobta magát. Már beszéltem az eladóval, viszem vissza a cuccot szívjanak ök vele a továbbiakban.

(#712) Victoriuss válasza Racsi1 (#711) üzenetére


Victoriuss
tag

Nem is értem, hogy eddig mit szarakodtál vele. Kapásból vinni kellett volna vissza...Sok időt és idegességet srolhattál volna meg magadnak!

http://www.konzolcenter.hu

(#713) Racsi1 válasza Victoriuss (#712) üzenetére


Racsi1
csendes tag

Hát azért az ember először mindig megpróbálja helyrehozni a hibát. Nem lehet minden problémával visszaszaladgálni a boltba.

Most újabb fejlemény van. Úgy néz ki, hogy meglesz a ludas.
Egy másik topicban olvastam egy nagyon hasznos hozzászólást, miszerint a kékhalál oka 70%-ban driver problémára vezethető vissza. Ezt ki lehet szűrni, a futtatás sorból elindított verifier programmal.
Nos én is elindítottam, beállítottam, hogy mindent ellenőrizzen. A beállításokhoz újra kell indítani a gépet. Nos minden indításnál uaz. a hiba. A kékhalál nem írja tele a képernyőtmindenféléve mint eddig, hanem mindig csak ennyit:

IO SYSTEM VERIFICATION ERROR in GetBINFile.SYS (WDM DRIVER ERROR 226) [GetBIFile.SYS +3e6 at F20E13E6]

Memória kilistázása megtörtént, stb....

Hát most az a kérdés, hogy mit jelent ez a hiba?

Erre kérnék tippeket kedves topictársak!!!!

Előre is köszi!

(#714) Racsi1


Racsi1
csendes tag

Az előbb rosszul írtam [GetBIN File.SYS +3e6 at F20E13E6]

(#715) Victoriuss válasza Racsi1 (#713) üzenetére


Victoriuss
tag

Huhh, ez nem könnyű. :) Lehet, hogy egy csupasz vinfos install segítene..

http://www.konzolcenter.hu

(#716) DZs


DZs
senior tag

Tuning szakértők!

Ha emelni akarom az fsb-t, érdemes a ramoknak is többlet feszültséget adni?
Ugyanígy, a videókártya is jobban húzható, ha nagyobb feszültséget kap?

(#717) BaKeSZ87 válasza DZs (#716) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Nem egyértelműen, de bizonyos esetekben indokolt feszültséget emelni. Ha visszosztod a ramokat, akkor nem kell. Ha nem akkor 0,1V-ot adhatsz +-ba, mivel ha az fsb-t tolod fel, akkor nő a memfreki is, és ha véletlenül nemindulna, ez lehet megoldás. Én emeletem agp-feszkót a régi gépemnél, és semmit nem jelentett, ugyanúgy sz@rul ment :DD , szóval szerintem az agp-feszt haggyad.

(#718) animatrix11 válasza kano (#673) üzenetére


animatrix11
őstag

hát lusta voltam scennert feltelepíteni, stb. de stadart epox matricáim vannak semmi extra a 754-hez is ugyan olyan van mint az sa-hoz ,ha nagyon kell, akkor dobok 1 képet róla

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#719) Racsi1 válasza Victoriuss (#715) üzenetére


Racsi1
csendes tag

Már volt új install.

Erről a hibaüzenetről tud valaki valamit mondani?

(#720) fero02 válasza Racsi1 (#713) üzenetére


fero02
veterán

hát a szöveg amit kiir a köv az én fordításomban:

IO ( input, output) rendszer igazolás/bizonyítás hiba a ''GetBINFile.SYS '' fájlban...


sztem erre keress rá, h mi is ez a fájl...hogy hol, arról fogalmam sincs, de elsőnek a windózban kéne turkálni és rájönni, h mit ''vezérelhet'' a cumó.

aztán még ez a ''WDM DRIVER'' is érdekes...véletlen nem Western Digital vinyód van? (csak tipp a WD miatt''

Azt nem mondtad, h a konfigot teljesen zsír új cuccokból épitetted, vagy esetleg volt 1.2 cumó, ami a régi gépedből került át?!

Ha az utóbbi a nyerő...anno nem tapasztaltál fura jelenségeket?

Akkor talán érdemes lenne ezen a téren is ''nyomozgatni''

Hát kb ennyi igy hirtelen, ami beugrott :)

(#721) fero02 válasza animatrix11 (#718) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Engem mindeféle képpen érdekelne a stuff, mármint a kép vagy a cimke :DD

(#722) fero02 válasza DZs (#716) üzenetére


fero02
veterán

Szerintem 1kis plussz fesz minden esetben jó dolog...

Pláne ha kifagy, vagy hibáznak a cuccok.

Az agp/pci-e busz frekijének emelésével én is próbálkoztam, de nálam sem volt semmi kézzel fogható eredménye.

Tesztelésnél nem adott plussz pontot, és játékkkor sem vettem észre semmi különbséget.

Viszont ha van lehedőséged plussz FESZKÓ adására, akkor az húzáskor jól jöhet :DD

Milyen deszkád is van pontosan?

(#723) Victoriuss válasza Racsi1 (#719) üzenetére


Victoriuss
tag

Azt hiszem megtaláltam Neked a megoldást! :)) Fogadunk, hogy vivo-s a videokarid!

A wdm az a vivó miatt van rajta a kártyán. Az a capture driver. Nos, a VGA lesz a ludas. Akörül kutakodj...



[Szerkesztve]

http://www.konzolcenter.hu

(#724) fero02


fero02
veterán

Nah...

A végére csak kijojózzuk h mi a bibi :DD

(#725) animatrix11 válasza fero02 (#721) üzenetére


animatrix11
őstag

nesze :)

nem lett túl jó a scannelés de, azért lehet látni igy is
[kép]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#726) fero02 válasza animatrix11 (#725) üzenetére


fero02
veterán

Thanks vazzeee :)

Nincs véletlen ebből pár olyan db, amit eladnál?

kb 2-3ra gondoltam :DDD , de ha csak 1 lenne, azt is +thanks-elném :DD

(#727) animatrix11 válasza fero02 (#726) üzenetére


animatrix11
őstag

hát csak ugy van hogy lenyúlom egy lapból ugyhogy csak néhány darabot tudok szerezni, mit ér ez neked?

persze ha veszel tőlem lapot akkor ajándékba adok 1et hozzá :D

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#728) DZs válasza fero02 (#726) üzenetére


DZs
senior tag

Fero02! Nekem van, mindenféle gond nélkül és csere tárgya. Ami érdekel most az egy ház. A mostani egy kezdetleges darab.

(#729) Racsi1 válasza Victoriuss (#723) üzenetére


Racsi1
csendes tag

Hali!

Hát már azt hittem nyertünk, de nem. Ma délelőtt bevittem a gépet a boltba, szívjanak ők is vele egy keveset.
Hát szépen alapre tették a BIOS-t, beállítgattak ezt-azt, aztán próba. Minden indítás tökéletes, minden teszt tökéletes, hajtották vagy három órán keresztül hiba nélkül. Elmondásuk szerint legalább tizenötször újraindították de semmi. A biztonság kedvéért beraktak egy 8 cm-es ventit a dobozba, mert elég meleg van odabenn és kész.

Itthon aztán hajrá én is meghajtottam némi teszt, újraindítgatás. Semmi probléma. Na mondom meggyógyult. Felléptem a fórumra, elkezdtem írni, hogy végre jó a gép, erre kékhalál. Hívtam a boltot, tanakodtunk egy keveset, hátha a régi SCSI kártya nem tetszik neki. Most kiveszem egy kis időre, majd meglátjuk mi lesz.
Amúgy a WDM a szervizes szerint csak annyit jelent, hogy Windows Dedikált valami. Amúgy egy cikkben erre a problémára javasolják, hogy a registribe kell valamit bütykölni. Sajnos majd csak egy kicsit később tudom kipróbálni, mert németül van a cikk, én meg nem tudok németül. Majd rövidesen jön egy segítség, akinek van megfelelő nyelvtudása.
Ha jutok valamire, majd jelzem

(#730) Racsi1 válasza fero02 (#720) üzenetére


Racsi1
csendes tag

A lényeges dolgok újak: alaplap, proci, memoria, hdd, DVD író, vga. Ami régi: táp ( kb fél éves), floppy, CD ROM, modem, scsi kártya.
A GetBINFile.SYS nem tudom mire való, most azt keresgélem

(#731) Racsi1


Racsi1
csendes tag

Ja még annyi, hogy a boltban javasolták, hogy töltsem le az Nvidia-tól a legújabb drivereket. De valahol azt olvastam, hogy az Epoxnál jobb azt használni, amit az Epoxnál lehete találni. Tudtok erről valami konkrétumot?

(#732) fero02 válasza DZs (#728) üzenetére


fero02
veterán

hy!

Nekem is van elég sok fajta, ugyhogy csere az ok lenne :DD

Milyenre lenne szükséged?

Nekem csak EPoX kell :))

(#733) Victoriuss


Victoriuss
tag

Ezzel a verifier paranccsal vigyázzon mindenki! Én kiadtam este, majd ma bekapcs gép, s miután felcsatiztam a netre, kékhalál, újraindult a gép. Akárhányszor megcsináltam, mindig ugyanaz, de csak akkor, ha a netre felléptem. Sajnos winfos reinstall kellett, azóta nem csinálja.

Úgyhogy sztem kilistázni lehet drivereket, de más opciót ne válasszatok ott!

http://www.konzolcenter.hu

(#734) animatrix11


animatrix11
őstag

És találtam az 1ik dobozon egy ilyet:
[kép]

ez 1 hologrammos matrica
na? :))

csak ugy látom nem fér bele a képbe itt egy [link]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#735) Racsi1 válasza Victoriuss (#733) üzenetére


Racsi1
csendes tag

Én lefuttattam, ki is írta, hogy hol a bibi. Mindig következetesen uaz. volt a problémája, amit egy kékhalál kiséretében közölt. Azután csökkentett módban elindítottam, kikapcsoltam az ellenőrzést és máris minden visszaállt. Ment tovább a gépem és csak ritkán jött a kékhalál mint előtte.
Tegnap este aztán a regeditbe beírtunk két plussz sort, amit egy német nyelvű leírásból néztem ki. Azóta nem volt probléma (kop-kop-kop), remélem ez valóban megoldotta a problémát.

(#736) Racsi1 válasza Victoriuss (#733) üzenetére


Racsi1
csendes tag

Ja még egy. Lehet, hogy te tudod jól, hogy a WDM a vidkarihoz tartozik. Egy leírásban kimondottan a videokártya driveréről beszélve emlegették, amennyire angol tudásommal ezt értelmezni tudtam a szöveget.

(#737) DZs válasza fero02 (#732) üzenetére


DZs
senior tag

Fero02!

Nekem Epox matricám van. Neked milyen házaid vannak?

(#738) mortalwombat


mortalwombat
tag

Az Epox 9NPAJ3 alaplap tudja a SATA II-t? :F

(#739) BaKeSZ87 válasza mortalwombat (#738) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Miért nem nézed meg az epox honlapját?

(#740) BaKeSZ87 válasza mortalwombat (#738) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

(#741) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

Ugy látom hogy nem tudja sajna. Mert? Ilyened van vagy ilyet akarsz /akartál eddig/ venni?

(#742) mortalwombat válasza BaKeSZ87 (#739) üzenetére


mortalwombat
tag

Lányos zavaromban elfelejtettem, bocsi... :B
Nem tudja... :O most nagyon mérges vagyok...

(#743) mortalwombat válasza BaKeSZ87 (#741) üzenetére


mortalwombat
tag

Egy barátomat kértem meg, hogy rakjon össze egy gépet. Időközben én is rávetettem magam a témára, és felvetettem a 9NPA+ lapot, de végül abban maradtunk, hogy inkább Asus A8N-e legyen. Nem kapott A8N-E-t erre vett egy 9NPA3J-t,ami nem tudja a SATII-t, pedig direkt szerettem volna, és többszőr is volt róla szó.Ha már egy komplett új gépről van szó, akkor legyen korszerű, stb stb...huh, de pipa vagyok... :O

(#744) BaKeSZ87 válasza mortalwombat (#743) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

:( Kellemetlen :(

(#745) fero02 válasza DZs (#737) üzenetére


fero02
veterán

Ho-ho-hoóóó!!


Lassítsunk csak 1 kicsit!!!

Most esett le...

Milyen ház kell neked?

Ecsém, ezt ugye Te sem gondoltad komolyan!!!

1 akármilyen házat 1 szaros matricáért???

Annyira azért nem fontos....

1 legsz@rabb és legcsunyább ház barátok közt is (ujonnan) 5000 HUF, még használtan is 3e.

Nekem az életbe nem érné +...

(#746) fero02 válasza Racsi1 (#736) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

A WDM cuccos tuti, h a videokarihoz tartozik!
+néztem én is.

Amit a boltban mondtak, az+...itt látszik hogy néha milyen ''szakemberek'' :F is dolgoznak ott. :O :(

Ha netán még ezek után sem lenne 100-as a géped, akkor első lépésként másik videokarival próbáld...

Addig beviheted gariba ahol vetted, de ha TEST OK-val visszakapod, akkor ne lepődj+.
Nem elképzelhetelen hogy hozzá se fognak nyúlni, mondván hogy a múltkor már tesztelték x ideig és semmi nem volt vele.

Aztán ha ez sem nyerő a SCSI cuccot azonnal vedd ki.

Lehet h mivel nem 1 új darab, tényleg IRQ ütközést csinál, és azért van az állandó restert.

Aztán az összes ''régebbi'' cumót folyamatosan leépiteni.

Ha ez sem válik be, akkor még mindig van 1 ''ötletem'', de az csak a garis cuccokra vonatkozik :DDD

1 kis túlfesz ide-oda, egyenáram helyett váltóáram, 5V helyett 12V, stb

Természetesen mindig csak addig szabad csinálni, hogy égés nyom nehogy látszódjon rajta...
1-2 másodperc, akár többször is.

Sok dolgot és még több kellemetlenséget +oldhat :DD

Persze ez csak utolsó lehetőség legyen, ha már végképp nem jutsz dűlőre sem a géppel, sem a bolttal ahol vetted!!!!!!!!!!

(#747) Racsi1 válasza fero02 (#746) üzenetére


Racsi1
csendes tag

Hali!

Kezdem azt hinni, hogy megoldódott a problémám. Mint fentebb már írtam, a verifier által küldött hibaüzenet megoldására egy német oldalon található leírás. Nos ezt a linket kaptam egy másik fórumon. Egy kis baráti segítséggel regeditben beírtunk bizonyos új dolgokat. A Memory Manager-ben kellett beírni két PoolTag-et. Hogy ez pontosan mit is jelent, azt nem igazán sikerült megértenem, mindössze beírtam a két sort. Azóta gond nélkül megy a gépem. (Ezt gyorsan lekopogom.) Remélem et már így is marad.

Amúgy köszi az ötleteket.

(#748) Victoriuss válasza Racsi1 (#747) üzenetére


Victoriuss
tag

Figyu,

Sztem nyomjál neki jó pár tesztet:

PCMark
Aquamark
3dMark
Sandra stb.

Kicsit fingasd meg. Ha azt kibírja, akkor valószínű, hogy okés leszel.

http://www.konzolcenter.hu

(#749) fero02 válasza Racsi1 (#747) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Csatlakoznék az előttem szólóhoz...

Annyival egészíteném ki, h a proci folyamatos és maximális teszteléséhez használj vmi videokódoló/tömörítő programot.

Pl.: dvd-->>divx.

Ha ennél nem fagy ki, akkor semminnél nem fog, azt garantálom.

Ráadásul +tudhatod, h mennyire hatékony hűtőd van és mi a max hőmérsékleted (nekem igy több, mint 50%-os tuningnál 47 fok volt a max, kb 1 órányi zsibbasztás után :DD )

(#750) Racsi1 válasza fero02 (#749) üzenetére


Racsi1
csendes tag

Hali!

Eddig tartott a boldogságom. Az előbb internet böngészés közben kékhalál. Pedig már kezdtem bizakodni, hogy megoldódott.

Amúgy a boltban raktak bele egy 8 cm-es ventit, mondván kicsit meleg van a házban, azóta a proci max 37 fokig ment el, a vga is megáll 55 foknál. Előtte ezek 10 fokkal magasabbak voltak, sőt a vga inkább 70 fok körül volt.

Volt már keményen hajtva. Egy videót akartam dvd formába konvertálni, mindenféle képjavítási dolog bekapcsolásával. A Ghost monitor a proci kihasználtságát folyamatosan 100%-nak mutatta, aztán kb egy óra múlva lelőttem, mert nagyon lassan haladt. Akkor a proci felment 45 fokra. de akkor még nem volt ez a plussz hűtő.
A 3dmark is futott már rajta vagy másfél órát. Amikor komolyan hajtva van, furcsa módon mindig stabilan működik. Elég fura egy szerzet.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.