Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#201) G@ben


G@ben
addikt

Írtam Epoxéknak mailt, hátha válaszolnak valamit, ami megoldást jelent a problémára. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#202) LukE válasza G@ben (#200) üzenetére


LukE
veterán

a 8RDA+ regi, tobb mint 1 eves, es az tok jol megy(illetve most dobozolva van, mert azert a 3+ csereje nem ket perc volt, es kellett valami lap arra az idore).
Megneztem, rev 2.1.
Es tulkeppen elado, majd' 1 ev Herta-s garr van meg ra.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#203) pozsipeti


pozsipeti
tag

Az lenne a kérdésem, hogy vettem a minap egy Fujitsu -Siemens A7640-es laptop-ot. AMD Mobile Sempron 3000+ procival. Megnéztem az adia szoftwerrel és 800 Mhz-et ír ki mellete pedig ezt (4x200) Akkor nem 1.8Ghz-enb teljesít?? HELP!!!

TALAJ

(#204) LukE válasza pozsipeti (#203) üzenetére


LukE
veterán

báz, ilyen kerdesekt inkabb valami notebook-os topikba.
De ha mar itt vagyok, valaszolok. Valszeg mukodik a speedstep, vagy mi a csocs a neve, es visszavesz a proci feszultseget es orajelet, ha eppen nem kell semminek a kako (mert igy kevesebbet eszik es kevesbe melegszik.) Indits valami proc terhelo programot, es nezd meg akkor.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#205) FlasH-BacK válasza G@ben (#201) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

De a boltosokkal nem beszéltél? Egyébként ha kivehető a bios csip,akkor meg tudod flesselni egy másik lapban (aminek olyan a bios csipje), vagy eprom égetővel.

(#206) G@ben válasza LukE (#202) üzenetére


G@ben
addikt

Nem hinném, hogy meg tudnám venni, mert a boltban gondolom nem adják vissza a pénzt vagy ilyesmi, de először tudni kéne, hogy javítható-e a baja.
De érdeklődés szintjén: mennyiért adnád a lapot és milyen fsb-t vitt max milyen VDD fesz mellett?

[Szerkesztve]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#207) G@ben válasza FlasH-BacK (#205) üzenetére


G@ben
addikt

Beszéltem a boltosokkal, de tök bambán néztek és fogalmuk sincs, hogy mitől lehet.
A BIOS-t nem tudom, miért írtad, de tudtam frissíteni gond nélkül, csak azzal sem volt jó.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#208) LukE válasza G@ben (#206) üzenetére


LukE
veterán

22x-ig neztem, de az nem volt valami tartos teszt, mert a gagyerak ramjaim annyit nem birnak. Meg ha tenyleg valami nforsz2 gebasz van a ramokkal, akkor az enyemmel sem ersz semmit. Probaltad mas ramokkal? Garros meg a lap?

a bios-t pintyesznek irtam.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#209) G@ben válasza LukE (#208) üzenetére


G@ben
addikt

Próbáltam a saját Infineonokkal. Próbáltam haver Kingstonjával. A boltban próbálták Samsunggal. Mind 400-as, másik lapban jó, de itt csak 333-os stabil.
A lap garos, de ha az összes ilyen, akkor cseszhetem, mert számomra ez a tökéletes lap. Illetve a 8RDA6+ Pro, de az annyival drágább is és nem sokat tudok a tuningolhatóságáról. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#210) G@ben


G@ben
addikt

Válaszolt a support a kérdésemre:

It could be that the memory is not compatible with this mainboard or chipset.

We test a lot with Corsair memory and that has always worked fine on the 8RDA+ series, we use PC3200 memory or better.
Also try if increasing the Vcore voltage with 0.05V helps and ofcourse increasing the Vdimm with 0.1V.

Még jó, hogy megírtam, hogy emeltem a VDimm-et is és próbáltam sokfajta memóval. :)
De legalább alig 1 nap alatt válaszoltak. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#211) G@ben válasza paprika (#189) üzenetére


G@ben
addikt

Corsair rammal nem tudod kipróbálni? Meg hányas rev a tied?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#212) pintyesz válasza LukE (#199) üzenetére


pintyesz
senior tag

Köszi az infót!
A lap már több mint egy hete oda van gariban!
Most gondolkoznak mi legyen vele :U
Remélem csere :)

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#213) G@ben


G@ben
addikt

Habár másik topikban már tárgyaltunk róla, itt is felteszem a kérdéseimet:
1: 8RDA3+ Pro mit tud fsb-ben és mennyire stabil?
2: Rámegy a Zalman 7000A? (Kompatibilitási listában csak a 8RDA3+ van.)
3: Hány csatornás hang van rajta? 6 vagy 8? A honlapon mindkettő be van írva, vagy 8 csatornás és én választom ki, hogy melyiket akarom használni? (Az angoltudásom nem tökéletes.)
4: Ugye 8 USB van rajta és nem csak 4 +4 lehetséges? Mindegyik 2.0?
5: 2x512 ST 466-os rammal szeretném használni jó magas fsb-n. Valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Egyelőre ennyi, szívesen fogadok minden építő hozzászólást.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#214) G@ben válasza G@ben (#213) üzenetére


G@ben
addikt

UP!
Senkinek nincs ilyen lapja?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#215) gumi


gumi
csendes tag

Van vagyis volt egy Epox alaplapom 8K3A és rajta egy 2500 bartonAMD-s proci.
Az eset a következő:a Biosban állítotam hogy mikor kapcsoljon ki a gép at
hiszem 70 fokos hömérsékletre tettem.
Ujraindítás és a gép nem indul.A táp 5mp mulva leáll.Ezt kb megcsináltam kb
vagy 5-6 szor.Akor már gondoltam valami nincs rendben.
Kb két óra múlva beindítotam megint a táp elindult de se kép se hang.A proci
körül a kondik és van ott egy pár kis tekercs melegedtek.
Kikapcsoltam.ki a procit.Nem látni rajta semmit.Elvittem egy másik alaplapba
de ott sdem működik.
Az alaplapon pár kondi fel van puposodva a teteje.Nem tudom mi történt.A lap
nyáron lett volna 3 éves.A proci 2 éves.Az utobbi 1,5 évben elég sokat ment.
Ugymond ritkán volt ki kapcsolva.A proci nem volt huzva ,vagy esetleg annyira
az alap fsb-n járattam.Barto ok 333 fsb mennek.a szorzot a z alptol eltéröen
12,5-ős szorzoval.igy ment 2800-on a proci.Általában 48- 56 fokos volt a
hömérséklete.A többi egység jo a memoriát még nem probáltam.A táp jótálásos
visszavittem hogy mérjék be.most itt állok.
Van valmi ötlet miért ment tönkre?
Vagy egyszerűen ennyit birt?
Az alaplapba merjek procit tenni?

Aki másnak vermet ás addig nyujtozkodj amig le nem esel a körhintárol:))))

(#216) G@ben válasza gumi (#215) üzenetére


G@ben
addikt

Sajnos egyre többet hallani arról, hogy az Epox lapokon a kondik púposodnak, ami instabilitáshoz vagy tönkremenetelhez vezethet. A lapod elég régi, valószínűleg ennyit bírt. Bár meg lehetne próbálni a púpos kondik helyére ugyanolyanokat berakni, de nem tudom, ki csinál ilyet, pedig PH-s a srác, az tuti.
A táp milyen márkájú és mekkora?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#217) LukE válasza G@ben (#213) üzenetére


LukE
veterán

1: Elvileg 230-at legalabb illik vinnie minden ujabb 8rdayx-nak.
2: kondisor kb. ugyan ott van a socket mellett, de nezd meg a nagy kepet az epox oldalan.
3: 8Ch, Cicada chip. Persze lehet 2-4-6-8 ch uzemmodban is hasznalni.
4: 4 hatul, es 2+2 tusken. (monggyuk ez is latszik a lap hatuljan.) USB es firewire kivezetest adnak a dobozban (2USB, 2FW hatlapi kivezetes, tobbi mehet elore) Persze mind 2.0-s, mindegyik (hatul es kivezetett tusken is) hasznaltam kartyaolvasot, 2.5''Hdd-t gond nelkul normalis sebesseggel.
5: Megy szepen es jol, csak nincs idom maszatolni vele. 230-on memtest siman futott vele, de gyorsan lealltam, mert a tapbol naggyon csunya hangok jottek. Proci meg egy lokkos barton... Foljebb meg se tap, se hutes, se ido miatt nem akarok menni.

Gbit lan:)

Ja, ha meg nem mondtam volna, NB bordat jo lecserelni, vagy legalabbis leszedni es ujrapasztazni, mert nem igazan er hozza az NB magjahoz. SB-n van szokasos kis borda.
Tekercsek szotymorognek (hangot adnak), bar ebbe a tap is belejatszik szerintem.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#218) G@ben válasza LukE (#217) üzenetére


G@ben
addikt

Köszönöm a válaszokat. Annyiba kötnék bele, hogy a 8RDA+ról is van a weblapon kép, mégse úgy vannak rajta a FET-ek, igaz, a kondik úgy vannak. :DDD
NB borda egy Zalman 32J lesz, akármilyen lap is lesz. :)

Köszi mégegyszer! :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#219) LukE válasza G@ben (#218) üzenetére


LukE
veterán

nekem rev1.2 van, az oldalon talan 1.1, es nem lattam sok kulonbseget, azert mondtam...

szivesen.

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#220) totya01


totya01
tag

KAKA Epox!!!!!!!! ASUS vagy ABIT!!!!!!!! sztem!!:DD:DD

Deego

(#221) tuctuc válasza totya01 (#220) üzenetére


tuctuc
aktív tag

8RDA3i/Barton2500+@3200+ 1.625V/Hynix D43 dual 2.5-3-3-6/Coolink400x
Nekem semmi bajom vele, és elégedett vagyok az Epox-szal. Következő is az lesz, majd vmi S939-es 1-2 év múlva. Bioszában pl. kb. 1.5x annyi dolgot lehet állítani, mint egy A7N8X-ben.
Epox-ot szerintem a Hertában vegyetek, ők a forgalmazók, és vágják a témát.

20 éve a PH-n

(#222) G@ben válasza totya01 (#220) üzenetére


G@ben
addikt

Azért nézzük meg, hogy az Abit és az Asus háza táján mekkora a hibaszázalék, majd nézzük meg az Epoxot. Ha ez megvan és az Epox jött ki nagyobb hibaszázalékkal, akkor valamit elnéztünk. :) Az, hogy én belefutottam egy hibás példányba, nem jelenti, hogy a cég selejteket gyárt.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#223) LukE válasza totya01 (#220) üzenetére


LukE
veterán

simogatnam meg azt az okos fejedet egy sovennyiroval... ;]

de most komolyan, ennek mi ertelme volt? na mind1, biztos csak irigyekdik, szegenynek meg alaplapja sincs:D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#224) G@ben válasza LukE (#223) üzenetére


G@ben
addikt

LOL! :DDD
Most gyűjt valami fasza A-betűs alaplapra, mert a boltban azt mondták, hogy az a tuti, Epoxot meg amúgy se tudnak szerezni! :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#225) totya01 válasza G@ben (#224) üzenetére


totya01
tag

Megnézném milyen alaplapod van és mit támogat! Meg biztos hogy Nvidiás gyökér vagy mert nincs pénzed ATI-ra!:C

Deego

(#226) Telcontar válasza totya01 (#225) üzenetére


Telcontar
csendes tag

Na most aztán yóól megaszondtad! Yáááy! Nagyon gyökér volt a hozzászólásod, haver! :((

(#227) G@ben válasza totya01 (#225) üzenetére


G@ben
addikt

Jelenleg egy Epox 8RDA+ lapom van, de lehet, hogy Epox 8RDA3+ Pro lesz belőle. Annyit támogat, amennyi elég nekem és ezt stabilan teszi, nem úgy, mint az általad preferált márkák egy része.
A VGA-val kapcsolatban igazad van: egy Ti4200-am van, ami anno az egyik legjobb kártya volt és tényleg nincs pénzem most új kártyára, se Nvidia-ra, se Ati-ra. De ha most kéne kártyát vennem, valószínűleg Ati-t vennék.
Azért értelmes vagy. Gyökér vagyok, mert most nincs pénzem? Csak gratulálni tudok ekkora értelemhez! Szerintem menj vissza az óvodás pajtásaidhoz, mert itt nem leszel hosszú életű!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#228) LukE válasza totya01 (#225) üzenetére


LukE
veterán

okos vagy azert te is, na mind1...[kép]

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#229) Dromie válasza gumi (#215) üzenetére


Dromie
csendes tag

ezzel a 70 fokos dologgal én is találkoztam.....én is egy epox 8K3A -ba tettem bele egy 2600+ -os bartont.....procihőm 70 fok.....de így használtam vagy 3 hétig amíg meg nem vettem a 8RDA3I-imet.....a 8k3a azóta is teljesen jól megy az unokaöcsémnél az 1800+-szal.......

(#230) gumi válasza Dromie (#229) üzenetére


gumi
csendes tag

És azt huzod?
Mennyi a hőfoka a procinak?
Az uj lapodba mennyi volt a hőfok?

Aki másnak vermet ás addig nyujtozkodj amig le nem esel a körhintárol:))))

(#231) Dromie válasza gumi (#230) üzenetére


Dromie
csendes tag

a 2600+-st próbáltam húzni....3200+-n ment is csak a prime95 az beszólt...úgyhogy visszavettem és most 2600+-on fut...és jelenleg 41 fokos....

az 1800+os nem húztam hogy annak a hőfoka mennyivolt arra már nem emlékszem ha unokaöcsémnél járok akkor megnézem de emlékeim szerint olyan 50 fok környékén volt....

(#232) amdkiller


amdkiller
aktív tag

Sziasztok!
AZ epox 8rda3+ hoz melyik drivereket kell letölteni a honlapjáról?
A VIA chipeseteset ügye?

Meg még 1 kérdés az IDE MIDI PORT az mi?
Ehez is külön fel kell rakni a driverét?

(#233) iwu válasza amdkiller (#232) üzenetére


iwu
addikt

az nf2es lap szerntem, nforce driver kell, nem via

Üdw!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#234) iwu válasza iwu (#233) üzenetére


iwu
addikt

Bővebben: link

és a driver link...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#235) amdkiller válasza iwu (#234) üzenetére


amdkiller
aktív tag

Köszi!

(#236) iwu válasza amdkiller (#235) üzenetére


iwu
addikt

szivSN.

epox rulz!

bár megcsaltam, mert nem kaptam 8rda+-t a régi helyett és an7-tel nyomom.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#237) BusyChild


BusyChild
tag

hali

a 8rda+ es a 8rda3+ kozott mi a kulonbseg?
ujabb rev es 400as fsb tamogatas?
ha vkinek van ilyen lapja eladoba plz szoljon

Pixel 4a 5G

(#238) LukE válasza BusyChild (#237) üzenetére


LukE
veterán

sima plusszon SATA nincs, FireWire van.
3+ -on van SATA es firewire is.
nekem van egy 8RDA+ -om, kb 11 honap herta-s garral. nemtom, hogy 200 folott mennyit megy, 215-ig birtak a ramjaim, most dobozolva van.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#239) BusyChild válasza LukE (#238) üzenetére


BusyChild
tag

LuKE:elado?hanyas rev?

Pixel 4a 5G

(#240) totya01


totya01
tag

:C

Deego

(#241) LukE válasza BusyChild (#239) üzenetére


LukE
veterán

azert irtam:) rev 2.1
12.23-ig garr Herta-nal.
szerk: most neztem, 16.8 netto /pillanat. 15k?

(csellos haver meg itt tapsikol, na mind1, remelem lenyugodott [kép])

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#242) BusyChild válasza LukE (#241) üzenetére


BusyChild
tag

mail ment(vagyis minja)

Pixel 4a 5G

(#243) asimov


asimov
aktív tag

Sziasztok!
Gondoltam megosztom veletek:
Tulajdonomban van egy Epox 8rda3+-os alaplap, minden szuper, viszont a gyári chipsethütő ugy 8 hónap után félelmetes kerregéssel megadta magát... :Y
Volt még valakinek ilyen tapaszalata?
Amugy sem volt a leghalkabb darab, viszont ma megyek venni egy Zalman NB47J-t! :))
Na, röviden ennyi lenne!

''Two intelligent species live on Earth: Humans and Hungarians.'' (Isaac Asimov); -=SoG=-Khabbas

(#244) G@ben válasza asimov (#243) üzenetére


G@ben
addikt

Ilyen irányú személyes tapasztalatom nem volt, de sok helyen olvastam már, hogy viszonylag gyorsan meghalnak azok vagy nagyon hangosak lesznek. Én alapból cserélem az ilyeneket Zalmanra. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#245) LukE válasza asimov (#243) üzenetére


LukE
veterán

heh, asszem kb felmelegitettem a hovezeto ragacsot, es rogton csereltem Bővebben: link gettoTech® ™ Powwah:DDD

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#246) actommy


actommy
tag

Hello van egy 8rda3+ om és a dupla és szimpla memória slot közti egyik kondinak a teteje púpos és valami barna szösz is kijött.:(((
Meg van egy másik is lejjebb ami szintén púposnak tűnik de ott nem jött még ki semmi.:O
Szerintetek Hertaban cserélik ha a lap amúgy jól megy? De vajon meddig?
még májusig garis mert már majdnem két éve vettem (2003.0519).
Akkor is három év garit adtak rá?:F A számlára nincs semmi írva.
Ugye nem adtak valami garancia levelet csak számla kell a garizáshoz.
Aki vásárolt Hertában az válaszoljon please.
Köszmajd rakok fel képet


[Szerkesztve]

(#247) actommy válasza actommy (#246) üzenetére


actommy
tag

elöbb elrontottam szóval úgy emlékeztem mintha három év garit adtak volna akkor de szerintem roszul emlékszem. mostanában néztem herta honlapját és csak 2 év van. De a kérdések továbbra is állnak.

(#248) LukE válasza actommy (#246) üzenetére


LukE
veterán

vidd vissza, mert az a kondi elobb-utobb elszall.
Nekem egy kulon garrpapir volt, de azon sem volt sorozatszam, vagy hasonli, es nem ket eve vettem ott.
Vidd vissza mindenkepp.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#249) entoni


entoni
csendes tag

Hali Epoxosok!
Már régóta van egy epox 8kra2+ deszkám ami tökéletesen működött,az eszközök Raid-ba kötve.
Nemrégen ujítottam egy Samsung SATA wincsit,hogy majd használom rendszerwinyónak.De ha a Raidre kötök eszközt nem lehet bootolni róla hiába van a sorrend a bioszba beállítva.Forditva viszont okés .Minden megoldás érdekelne.( Természetesen friss biosz)
Nagyon köszi előre is!!
:(

(#250) tuctuc


tuctuc
aktív tag

Tud valaki moddolt/tuning biost az nforce2-es Epox szériához? Nekem konkrétan 8rda3i-hez kéne, de gondolom más is kipróbálná, ha van tuti megbízható. Gugli kidob elég sok találatot, de ha tud vki fejból, akkor nem nyálazom át.

20 éve a PH-n

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.