Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1851) animatrix11 válasza BaKeSZ87 (#1849) üzenetére


animatrix11
őstag

hejjessiráss rulez :DD

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1852) DZs válasza animatrix11 (#1851) üzenetére


DZs
senior tag

Próbáltam Merlin féle biost. A ram időzítéseken javított :) , de azon az áron, hogy az fsb csak 3 féle lehetett: 133, 166 és 200. Elvette a 201-250-es fsb tartományt :((( A másik, hogy hazavágta a lap beépített flashelőjét és később a win sem indult :O Így az eredeti biost csak boot cd-vel tudtam visszatömni. Veszélyes móka volt :(

[Szerkesztve]

(#1853) fero02 válasza DZs (#1852) üzenetére


fero02
veterán

Ez benne van a pakliban.

Van akinek a lapja is állszállt egy ilyentől...

(#1854) animatrix11 válasza DZs (#1852) üzenetére


animatrix11
őstag

hát ign ez benne van, de az nem értem hogy a 200-as feletti tartomány mé vette ki :F

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1855) Rawulf válasza fero02 (#1853) üzenetére


Rawulf
őstag

Van akinek a VISTA BIOS HACK miatt száll el az alaplapja! :DDD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1856) fero02 válasza Rawulf (#1855) üzenetére


fero02
veterán

Na az az igazi oltári nagy obás... ;] :DDD :DDD :DDD

(#1857) animatrix11


animatrix11
őstag

dikk má ennyire kihalt a fórum :(
francé nem lehet kapni epox am2el lapot :W most szükségem lett volna egyre

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1858) wiggen123 válasza DZs (#1817) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Nekem is hasonló lapom van 8rda+ és a geil ramok (2 x 512) nem mennek nekem se 202-203 fölé. Majd ha lesz időm megnézem egyesével mit tudnak. De lehet ez egy ilyen betegsége a lapnak :(

Nekem már volt full kondicsere is mikor elkezdett fagyogatni :) , de azóta stabil ezt lekopogom.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#1859) fero02 válasza wiggen123 (#1858) üzenetére


fero02
veterán

Egészen véletlen nem adod el a ramokat? :DD

Vagy csere 2*512 Mb TwinMos-ra. Annál jobb úgysem kell abba a lapba ;] :R

(#1860) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!
ÜDV. Fero02!!!!!!! :DD
Régen írtam ide így most kérdeznék egyet. Érdekelne, hogy egy Epox 9NPA Ultra S939 lapkába belemegy egy X2(természetesen 939-es)? Gondolkodom egy X2 3800+ prockón.
Köszönöm mindenkinek!
Üdv.: kano

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1861) fero02 válasza kano (#1860) üzenetére


fero02
veterán

Hi!

Természetesen belemegy. Múlthéten én is kaptam egy fülest egy 939-es X2-re, de sajna most másra kell a pénz.


Szerk.:

''CPU Socket:
Support Socket-939 based AMD Athlon-64/ Athlon-64 FX 2.0GTs Hyper Transport processors with up to 4000+''
[link]

[Szerkesztve]

(#1862) fero02 válasza fero02 (#1861) üzenetére


fero02
veterán

Na hát ezt a szerkesztést kár volt megcsinálni, mert semmi lényeges nem mondd. :B :DDD

De ettől függetlenül menni kell a lapban.

Ha jól emléxem Animatrix-nak is volt X2-es procija az Ultra lapjában. :U

(#1863) monkyx


monkyx
tag

Hali mindenkinek a nagy gondom hogy nem akar 1 istenért sem menni a ram a gépben 400 on és idegesítö a deszka Epox EP-5VKM3I. A bios a legutolsó amit kiadtak hozzá ha bárki tudna segiteni köszi neki:)
Ja a ram meg 1 PQI
Celeron D 331 2666 MHz Epox EP-5VKM3I P4M800CE Ext. Dual DDR200 1.5-2-2-5 CR2 2597 MB/mp
Everestel ez jön ki


:O :F
Monkyx

(#1864) fero02 válasza monkyx (#1863) üzenetére


fero02
veterán

És mi is ezzel a baj: DDR200 1.5-2-2-5 CR2?

Ha nekem ilyen időzítésekkel menne a ramom, igencsak levenném magam szállyal...

Egyébként a DDR400 Mhz effektíve pont DDR200 Mhz. ;)

[Szerkesztve]

(#1865) kano válasza fero02 (#1862) üzenetére


kano
nagyúr

Köszi, csak nem voltam benne biztos. A honlapon láttam at AMD FX jelölést de konkrétan az X2 nincs ott.
Azért köszi!
Üdv.: Kano

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1866) monkyx válasza fero02 (#1864) üzenetére


monkyx
tag

Hali nos igazán a menéssével nincs is gond csak idegesít jó tudom 200 vagy 400 csak számok de akkor is mert az everest szerint csak ddr200as ram de fent van a beadott legjobb 10ben az a gáz most nincs másik ramom hogy tudjam a lap a szar vagy a ram bár a memtesten hiba nincs de akkor mért nem kezeli ugy ahogy kell mert biosban azt irja hogy auto:ddr400 de akkor is csak 200 kezdem feladni hogy a számitás technika gyorsabban fejlödik mint én:) :P :P :P :)) :W :W :W :W

ja és ugy irja hogy mem.seb 100mhz efektive 200mhz

[Szerkesztve]

(#1867) fero02 válasza monkyx (#1866) üzenetére


fero02
veterán

Na kiccsávó!

Van itt egy olyan topik, h a Nagy ramos topik. Ott óvatosan felteheted a kérdésedet, de sztem azzal számolj, h ki fognak nevetni.

És igen, a számítástechnika sokkal gyorsabban fejlődik, mint Te. És ezt nem sértegetésnek szántam. :R

(#1868) fero02 válasza kano (#1865) üzenetére


fero02
veterán

Nm! :R

Mondom, h ha tutira aarsz menni, akkor keresd Animatrixot, mert nekem úgy rémlik, h neki volt X2-es proci az Ultra lapjában...

(#1869) kano válasza fero02 (#1868) üzenetére


kano
nagyúr

Keresem!
Animatrix, pü ment!! :R

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1870) DZs válasza monkyx (#1866) üzenetére


DZs
senior tag

DDR400 a ram, PC3200-as? És csak 200 mhz-et jelez, amivel nézed? Mert akkor csak félgőzzel megy a memód.

(#1871) fero02 válasza DZs (#1870) üzenetére


fero02
veterán

:F :F :F

(#1872) monkyx válasza DZs (#1870) üzenetére


monkyx
tag

Hát ez az már annak is örülnék ha 333 lenne de olyan az egész mintha a biosom nem akarná menteni a ram beálitásokat akármit állitok be rajta a ramokkal kapcsolatban nem akar átálni de elment mindent havernak szinte ugyan ez a konfigja és nála megy a 333 ez az epox meg nem akarja a jót nekem

(#1873) DZs válasza monkyx (#1872) üzenetére


DZs
senior tag

Ha még nem próbáltad, tegyél bele másik ramot és nézd meg, azzal mit csinál.

(#1874) Achilles


Achilles
csendes tag

Van egy Epox 8RDA 3+ deszkám, a probléma a következő:

Pioneer 110 és 112 dvd írókkal már az elején elront minden lemezt, hiába próbáltam mindenféle márkát. A firmware a legújabb, a gépen a driverek/bios a legfrissebbek. A meghajtók újak, más gépben tökéletesen ment. Az IDE kábel is ki klett cserélve újra, így is ua az a hiba. Hibás az IDE vezérlő, vagy nem fér össz az EPOX az új Pio írókkal? (kötve hiszem)

Soha nem halasztom holnapra, amit holnaputánra is halaszthatok.

(#1875) djadji válasza Achilles (#1874) üzenetére


djadji
senior tag

Nem lehet hogy kicsi a tápod? sztem próbáld ki egy erősebb táppal.. hátha az a hiba (azért ujat ne vegyél)

Valaki meg tudná mondani honnan tudnék venni olyan ventit ami keskeny? Monjuk úgy 1 cm a vastagsága de azért elég nagy (8-12 cm)

http://djadji.fw.hu

(#1876) fero02 válasza djadji (#1875) üzenetére


fero02
veterán

Asszem Zalmanéknak van vmi OP1 vagy milyen nevű keskeny ventijük...

Igen, ez az: [link]

[Szerkesztve]

(#1877) RpPRO válasza wiggen123 (#1858) üzenetére


RpPRO
őstag

Nekem megy, bar sokat nem jatszottam vele. Kiprobaltam a 10x220-at, de egyebkent jo 2 eve 11,5x205-on hajtom 2-3-3-6-on. :)

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#1878) djadji válasza fero02 (#1876) üzenetére


djadji
senior tag

MOst jöttem rá hogy nekem 6weight.dyndns.orgos venti kel (amit tudok használni USB portról) Tudtok ilyet?

http://djadji.fw.hu

(#1879) djadji válasza djadji (#1878) üzenetére


djadji
senior tag

Ezta baromságot amit itt írtam.. Nem is tudom mi lenne ez..
Szval azt akartam írni hogy 6 Vról működő venti kellene nekem ami lehetőleg lapos. Tudtok ilyet valahol? Én nem találok segol se a neten...
USBről akarom használni....

http://djadji.fw.hu

(#1880) fero02 válasza djadji (#1879) üzenetére


fero02
veterán

Kedves fórumtárs!

Ne legyél már ennyire amatőr pls! :DDD :(

Keress vmi embert, akinek ilyen OP1 ventije van és kérd meg, h próbálja ki Neked 5V-on.

Vagy keresgélj külföldi fórumokon... ;)

Elég sok mod-ban láttam ilyen ventit, lehet ott is 5V-ról pirickálták neki.

(#1881) djadji válasza fero02 (#1880) üzenetére


djadji
senior tag

Ezen már túl vagyok.. Mennek azok 5 V-ról is (nekem is van olyan nem is egy.. sőt szabályzóm is van hozzá, amivel lehet állítgatni a feszt) csak akkor nagyon alacsony a fordulatszám.
Azt szeretném hogy USBre kötöm rá a ventit és onnan használom.. De ezek a 12Vos ventik nagyon lassúak és gyengék leszenk 5Vról. Gondoltam hátha van valakinek ilyen jellegű tapasztalata.. Olyan lenne a legjobb mint ami a Epox lapon van (azért is írtam ide) a chipset hűtésen... (csak picit nagyobb) De az jó vékony.. a baj csak az hoyg az is 12 V-ot eszik...

http://djadji.fw.hu

(#1882) DZs válasza Achilles (#1874) üzenetére


DZs
senior tag

Milyen író programot használsz? Egyébként, ha másik gépben jól működnek, akkor a te lapod nem szereti őket.

(#1883) fero02 válasza djadji (#1881) üzenetére


fero02
veterán

Hát akkor keress vmi VGA hűtőt. De az meg sztem hangos lenne. Na mind1, Te tudod :R

(#1884) animatrix11 válasza Achilles (#1874) üzenetére


animatrix11
őstag

rakj rá más eszközt arra a vezérlőre ill az irót rakd át a másikra és nézd meg ugy mit csinál
de sztem az ide vezérlő makkant meg

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1885) DZs válasza Achilles (#1874) üzenetére


DZs
senior tag

Hallottam, hogy dvd írók masteren szeretnek lenni. Ha semmi sem használ, a lap hibás.

(#1886) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok!

Van egy 8rda3+-os alaplapom és a kérdésem a következő: szerintetek mennyi ideig bírja nagy átlagban egy alaplap. 2004 óta használom a lapot ... gond nélkül ... tuning csak az elején volt és az is csak a próba kedvéért ...

A mostani új epox lapok már stabilabbak mint a 8rda3+?

előre is kösz a választ.
üdv, lakisoft

(#1887) fero02 válasza lakisoft (#1886) üzenetére


fero02
veterán

Nekem 2 éve van egy (új) EPoX lapom és eddig remekül bírja. Sztem megbízhatóak, de persze mint minden műszaki dologban, ebben is vannak rosszak sajna.

De hogy most újonnan nem találsz (vagy nagyon nagy mák kell hozzá) az is tuti. :(

(#1888) animatrix11 válasza lakisoft (#1886) üzenetére


animatrix11
őstag

A mostani új epox lapok már stabilabbak mint a 8rda3+?

socket a-hoz az kb az utolsó szériákhoz tartozott, utána még 2 felé lap jött ki, de ha azt szetretéd tudni hogy az uj procikhoz milyenek a lapok, nem nagyon fox epoxot találni mostanában mert mo.-ba nem hozzák be...

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1889) djadji


djadji
senior tag

Lehet hogy kicsit OFF a téma, de kéne valami komoly CPU a 939es 9NPA SLIbe(jelenleg 3000+os ha jól emléxem).
Milyet lehet venni? És mennyiért? Valami X2 kellene.. de ahogy látom majdnem jobban megéri venni egy AM2es lapot és egy 4500 körüli CPUt. AZ a maradék 939es 4000 fölötti CPUk arany áron vannak mindenhol... Na de akkor ugye Epoxot most nem kapok.. akkor meg megint minek cseréljem le... :O
A fene egye meg ezta sok csere dolgot.... :O

[Szerkesztve]

http://djadji.fw.hu

(#1890) fero02 válasza djadji (#1889) üzenetére


fero02
veterán

Sztem inkább Veled van a baj... ;]

(#1891) djadji válasza fero02 (#1890) üzenetére


djadji
senior tag

?? mert miért? nem értelek..???

http://djadji.fw.hu

(#1892) fero02 válasza djadji (#1891) üzenetére


fero02
veterán

Igazán eldönthednéd magadban, h 939 vs am2, egymag, vagy x2. Az áraknak úgy sem tudsz mit csinálni.

Nézd meg Animatrix oldalát, hátha van vmi olcsó procija. ;) Nemrég néztem és volt.

(#1893) Rawulf


Rawulf
őstag

Egy normális SLI chipset hűtő 5-7K HUF. Erősen elgondolkodtam, hogy megéri-e ennyit rákölteni a lapra. :) Lehet, hogy inkább beruházom majd egy BIOSTAR TFORCE 965PT alaplapba inkább! Persze csak ha tönkremegy valami... ;)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1894) fero02 válasza Rawulf (#1893) üzenetére


fero02
veterán

Én már megoldottam a dolgot, és nem volt csak 3k. :P Természetesen kéken világítós... :DD

(#1895) Rawulf válasza fero02 (#1894) üzenetére


Rawulf
őstag

Mert mit tettél rá? :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1896) djadji válasza fero02 (#1892) üzenetére


djadji
senior tag

Eldöntöttem én... Akkoriban a 939 volt az új foglalat... (nem gondoltam hogy kijön a AM'' és hogy a 939-cel le is állnak :O ) Azt hittem lesz még jó ideig 939es CPU, meg ugye azt is mondták hogy a X2eseket is 939el szerelik.. de hát mégse..
Most meg néztem egy 939 X2 4800+os CPU 50.000. Egy AM2es 4800+os meg valami 30.000(körül). A 20 ropi különbségért akár vehetek uj alaplapot is.. és akkor talán előrébb vagy a fejlesztéseket tekintve... A hűtésre nem költök.. a Vízhűtés rámegy mindenre... (némi lefogató szerelés után)

Vagy bedurcizom és azért se fejlesztek semmit se... ;] ;] És éhen fognak halni a harveresek.. és majd jól jönnek könyörögni hozzám... ;] ;]

[Szerkesztve]

http://djadji.fw.hu

(#1897) djadji válasza Rawulf (#1893) üzenetére


djadji
senior tag

NOcsak? átpártolsz a INtelhez?

http://djadji.fw.hu

(#1898) djadji válasza djadji (#1897) üzenetére


djadji
senior tag

MOst néztema CPU árakat.. Hát hihetetlen.... Micsoda pofátlanul drága a 939es CPU...
Ki fogom cserélni AM2re a lapomat (jobban járok fejlesztésbe is..)
Rawulf: Van valami ajánlatod AM2-re? lapra? Epox van? Vagy azóta se találni sehol se?

http://djadji.fw.hu

(#1899) Rawulf válasza djadji (#1898) üzenetére


Rawulf
őstag

Figyu Djadji, ha már váltani akarsz, akkor bírd még ki ezt a pár hónapot és akkor ha már ramot kell cserélni, gyúrj egyből a ddr3-ra...

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1900) djadji válasza Rawulf (#1899) üzenetére


djadji
senior tag

Hát nem tudom...
Lesz AM3 is?
Mellesleg akkor most Epoxból teljesen semmi nincs az országban? 8ugy értem uj mostani lapok...)

http://djadji.fw.hu

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.