Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#101) G@ben válasza Sir Fisher (#100) üzenetére


G@ben
addikt

Nekem nem ez a gondom, mert szinkronban ment otthon 11x200-on, de most is szinkronban ment és először ment rendesen, de aztán a 200-as fsb-t nem bírta kisebb szorzóval sem.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#102) G@ben válasza styrex (#99) üzenetére


G@ben
addikt

Ez kicsit flame, de szerintem ha nincs annyi pénzed, akkor AMD a jó megoldás, mert elég gyors, ellenben a Cerkával. A melegedésről csak annyit, hogy nem kell félni tőle, mert annyira melegszik, mint bármelyik másik.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#103) panda válasza styrex (#99) üzenetére


panda
tag

Cerkára ne költsd fölöslegesen a zsozsid. Vegyél egy jó kis Amd-t. Gyórs is, jó is, egy picit melegebb:DDD, mint az Intel cucc, de nagyon ok. Vegyél Barton-t, vagy T-bred ''B''-t, esetleg Thorthon magos Amd-t. :C
Deszkának meg egy jó kis Ep-8rda3i-t, vagy 8rda+-t és nincs több bajod.

Our choices define us, sometimes doom...

(#104) Mankó


Mankó
veterán

Nekem egy 8RDA3-as lapom van egy 1800+ TBredB-vel. Erre a lapra szeretnék feltenni egy Zalman 7000A-AlCu hűtőt.. De valahol azt olvastam, hogy nem teljesen kompatibilis ez a hűtő a lappal. Fel lehet rá tenni, de gy kicsit fabrikálni kell.
Ha valakinek van ilyen nemű tapasztalata pls, ossza meg velünk!
Köszi!

(#105) G@ben válasza Mosqu!to (#96) üzenetére


G@ben
addikt

Nem vállalsz ilyen átalakítást? Én inkább nem kezdenék hozzá, mert nem túl stabil a kezem.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#106) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...szóval most fogok váltani RDA3+ra...érdekelne a 400-as DDR single,és DUAL közötti különbség...szubjektive...:DD

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#107) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...vaki plz naggyon érdekelne...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#108) G@ben válasza Str8 sk8r (#106) üzenetére


G@ben
addikt

Állítólag AMD-s rendszereknél nem jelent sokat, max 5%-ot a dual, mint ahogy már sokan leírták. Nekem is dualban van, de nem tapasztaltam gyorsulást.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#109) westlake válasza Alvin_ti4200 (#17) üzenetére


westlake
félisten

ugye nem magadnak keresed?:DD

Play nice!

(#110) Str8 sk8r válasza G@ben (#108) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...és szépen megkérnélek lefuttatnál egy memotestet igy is meg ugy is?

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#111) G@ben válasza Str8 sk8r (#110) üzenetére


G@ben
addikt

Legkorábban hétvégén menne, mert vizsgázok ezerrel és csak akkor érek rá. Ha akor jó és mások nem csinálják meg addig, akkor megcsinálom.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#112) Str8 sk8r válasza G@ben (#111) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...tökéletes...elöre is THX...:C:))

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#113) Cane válasza G@ben (#97) üzenetére


Cane
őstag

Hány voltot kap jelenleg az északi híd és környéke? (VDD)
Ha már biosban állítható, akkor tedd fel ~1.8V-ra, így a magasabb azaz 200 feletti FSB-t is bírnia kell(ene). Próbáljad ki a ramokat dual/single módban is.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#114) G@ben válasza Cane (#113) üzenetére


G@ben
addikt

Normál feszültséget kap, azaz a gyárit, mert nem tudom állítani a bios-ban, mert csak 1.1-es és nem +os a lap.
A ramokat ki fogom próbálni, csak ahhoz idő kell. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#115) Str8 sk8r válasza G@ben (#114) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...HAJRÁ,HAJRÁ...én jobban izgulok,mint te...:Y

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#116) G@ben válasza Str8 sk8r (#115) üzenetére


G@ben
addikt

Na, megcsináltam az eheti vizsgákat, fel is ébredtem a tegnap esti italozás után, úgyhogy ma este lesz eredmény. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#117) T@nk válasza G@ben (#97) üzenetére


T@nk
tag

Nekem is restartolt játék és 3d alkalmazásokban a 8rda lapom 200-as fsb-én. Nekem az segitet, hogy az AGP frekit stabil 66mh-re állitotam.

(#118) G@ben válasza T@nk (#117) üzenetére


G@ben
addikt

Nem ez a gondom, mert az AGP 66 MHz mindig és nem csak 3DMark alatt indult újra, hanem simán Win alatt is.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#119) Cane válasza G@ben (#118) üzenetére


Cane
őstag

amúgy mennyin mennek a memóriaidőzítések? hány mhz-s a ramod és mennyi a VDIMM?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#120) G@ben


G@ben
addikt

Na van teszteredmény. AIDA32, 2x512 MB 400 MHz-es valamilyen ram, de csak 266 MHz-en mentek a szinkron miatt 2-2-2-6 időzítésekkel.

Dual: 2026 MB/s olvasás
803 MB/s írás
Nem dual: 1951 MB/s olvasás
794 MB/s írás

Látszik, hogy nem nagy a különbség. Én akkor vettem észre nagy sebességnövekedést, amikor 400-on ment a ram, csak azt sajna szinkronban nem akarja a gépem. :(

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#121) G@ben válasza Cane (#119) üzenetére


G@ben
addikt

Memóriaidőzítések: 266-on 2-2-2-6, 400-on 3-3-3-8. Ezt ajánlja fel optimálisnak. 400-as a ramom a VDIMM pedig 2,63 V.
A rammal nem hinném, hogy gond van, mert ezekkel az időzítésekkel 400-on gond nélkül futott a Memtest. Csak amikor a proci fsb-jét is felrakom 200-ra, akkor vannak gondok. A CPU interface optimalon van, ha számít valamit.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#122) Cane válasza G@ben (#121) üzenetére


Cane
őstag

mindenképpen szinkronban hajtsd a cpu-t a memóriával. az fsb-t kezdjed el adagolni pl. 180-tól felfelé 10-es lépésben. ha valahol fagyna, vegyél vissza 5-öt, stb.
a cpu-nak adhatsz 1.750V-ig (normális) léghűtéssel feszt és a DIMM-nek is 2.77-et. A gép oldalát ne tedd vissza, mert kézzel ellenőrizheted a CPU,NB és a memó hőmérsékletét. Elvileg az ~1.6V alap VDD-vel fel fehet küzdeni szinkronban az FSB-t 198-200-ig is. a memóriaidőzítést pedig, tedd CL3-ra míg be nem áll a rendszered (azután lehet próbálgatni kisebb CL-val is).

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#123) G@ben válasza Cane (#122) üzenetére


G@ben
addikt

Mindenképpen szinkonban akarom hajtani, csak nem akarja a tutit. Feszt adtam neki pontosan 1,75-öt, viszont nem tudom, hogy a memónak miért kéne 2,77V, amikor 2,63V-on tök stabil 400 MHz-en. Az időzítése ilyenkor 3-3-3-8, amivel a memtest órákig kényelmesen elfut. Vagy ha húzom a procit, akkor a ramnak is kell plusz feszültség?
A hőmérsékletekkel nincs gond az tuti, mert elég jó hűtésem van és a bordák mindig hidegek voltak. Ja és olyan 42 fok volt AIDA szerint max a proci és az alaplap meg 32.
Csak azt nem értem, hogy nyáron hogy futott le 200-as fsb-vel gond nélkül a 3DMark2001, most meg miért nem? Romlott a proci vagy az alaplap? Húzva csak akkor volt és most.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#124) Cane válasza G@ben (#123) üzenetére


Cane
őstag

mivel én is húzom az egész rendszert, mindennek egyel nagyobb pluszt adok a gyárinál, természetesen a Vcore-n kívül a VDD-nek (fixen), a VDIMM-nek és a AGP-nek is. Ha már egyszer hűtve van...

42C°-os a cpu max-on? Akkor most mennyin megy (mhz)? Azon is gondolkozz el, hogy esetleg milyen hardvercsere vagy bővítés volt a gépedben?

...bár ezt a kérdést utálom: a tápod elég powát ad le?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#125) G@ben válasza Cane (#124) üzenetére


G@ben
addikt

2100+ként 40 fokos volt és 2200 MHz-en meg 42 fok volt az utolsó érték, amit láttam, mielőtt újraindult.
Hardvercsere volt: hűtés Bővebben: link, és a DVD olvasó helyére egy író került.
A tápom Enermax 365AX-VE, szóval csak elég neki, meg ez volt nyáron is. :)
Az AGP feszültségét csak akkor kell emelni, ha a kártyát is húzni akarom vagy procituningnál is? Ehhez még láma vagyok. Mondjuk ezt a VDIMM emelést meg fogom próbálni.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#126) Str8 sk8r válasza G@ben (#125) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...elösszőr is köszönöm a teszt,és +kérdezném:single-be a RAM 400-on ment:F...
...másddszór...mégLÁMÁb de örök kérdés:ATI-vs-Nvidia...de itt inkább arra lennék kíváncsi,hogy az NForce2-es u400-as chip menyire támogatja jobban a GeForce VGA-kat mint a Radeonokat(ezen belül is a középen túli kategoriás:5600...5700...5900,ill...9600...9700...9800-as kártyákra gondolok)...
ha valakinek van ilyen irányu tapasztalata...vagy EPoX8RDA3+os rev:1.1-esultra400-as lappal bármilyen jó v. rossz tapasztalata...szivesen olvasnám hozzászólását...:DD

U.i.:+1x:THX:))

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#127) G@ben válasza Str8 sk8r (#126) üzenetére


G@ben
addikt

Nem 400-on ment, hanem mindkét esetben 266-on. 400-on már nem volt kedvem próbálgatni, meg csak akkor hajtanám 400-on, ha menne úgy stabilan.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#128) Gab


Gab
senior tag

itt az idő h megosszak Veletek új EPOX tapasztalatokat :)
pénteken ki kellett cserélnem a cégnél a netes gépben az alaplapot,
ugyanis az őszi Epox 8K9AI -nál 7 kondi fel volt púposodva és örökké újraindult a gép
1 éven belül ez a második lapcsere abban a gépben
kiváncsi vagyok h a mostani meddig bírja :)

múlt héten meg 1 be nem indult gépből bányásztam ki 1 EPOX P3 lapot
szintén kondis volt

jó EPOXolást, Én továbbra sem szeretem ezt a márkát

(#129) Str8 sk8r válasza G@ben (#127) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...hát nem is tudom...pedig azt hitte nagyobb áttöréslessz:O...azért mégegyszer THX...és te mijen VGA-ra esküszöl...:F

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#130) G@ben válasza Str8 sk8r (#129) üzenetére


G@ben
addikt

Nekem egy Ti4200-am van és jó ideig még nem cserélem le. ATI-m még nem volt így nem tudok róla nyilatkozni, de ha most kéne vennem kártyát, valószínűleg egy ATI 9600PRO vagy XT mellett döntenék.
Nem tudom, hogy mennyire kompatibilisek, de manapság talán már nincsenek ilyen gondok, vagy csak elenyésző esetben.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#131) Str8 sk8r válasza Gab (#128) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...erről már én is hallottam több szájbol is...viszont a mi szervergépünkbe(vagymijezmánitten)kb:2éve uggyanaz az EPoX 8RDA3+os lap van éjjel nappal nyúzva...heti kb:160üzemóra(néha1-2órácska pihi)...ugyan NO tuning,de még müxik...:DDD

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#132) Str8 sk8r válasza G@ben (#130) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...hát nagy az Nvidia-ATI harc...semmi sem elképzelhetetlen...:Y

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#133) eze


eze
csendes tag

Szasztok!
8RDA+-ra rámegy Zalman CNPS 7000A-CU hűtő??
Barton 3000+ lesz benne.
Vagy mit ajánlatok mást?
Szeretném halknak de jól hűtötnek a gépet.
15000 FT fölé nem tudok menni
Köszi

EPOX THE KING:B

(#134) G@ben válasza eze (#133) üzenetére


G@ben
addikt

Rámegy ez a hűtő, de a leszorító clip-ből le kell vágni egy kis darabot, így sajna Athlon 64-hez már nem tudod felfogatni. Hűtése egyébként nagyon jó, minimum fordulaton nagyon halk és max fordulaton se annyira zavaró a hangja. Azt azért nézd meg, hogy a házban a táptól elfér-e, mert jó nagy hűtő, az tuti.
Egyébként az AlCu-s verziónál alig 2-3 fokkal hűt jobban és az olcsóbb is meg könnyebb is. Nekem AlCu-m van és nem bántam meg a vételt!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#135) Cane válasza G@ben (#134) üzenetére


Cane
őstag

sikerült a tuning?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#136) G@ben válasza Cane (#135) üzenetére


G@ben
addikt

Még nem próbáltam, mert vizsgáztam ezerrel. Most meg megyek haza, így nem is fogom próbálni, csak legkorábban 18-án.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#137) Mankó


Mankó
veterán

Epox 8RDA3, 1800+, 2*256Mb PMI DDR 400, ATI 9800Pro.
8*220-on hajtom jelenenleg, szinkronban és Duálban. Memó beállítások: 7-3-3-2,5
A proci Aggressive-n van.
Nekem így megy, az AIDA-a eredmények: olvasás: kb.2900-3140, írás: 1200-1230;
Azért kb. mert már elég régen néztem, nekem is vizsga időszak van. Proci hőmérséklet: 49-54, lap: 40-50 fok körül.
Engem az idegesít, hogy nem tudok nagyobb szorzót adni, csak feszemeléssel.
JA, MINDEN ALAP FESZÜLTSÉGGEL MEGY EZEKEN A FREKIKEN!!! :))
Most cserélek majd 2*512MB Ramra. Most valami tutit akarok venni, mert a mostaniakat is legalább 1 hónapig válogattam, amíg jó lett.

[Szerkesztve]

(#138) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...lécci-lécci...segítsetek...most váltottam:VIA.KT600-ról->EPoX8rda3+ra...XP install után miket érdemes felrakni:F(driverek,utilok,frissitések,stb)...1morePLZhelp...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#139) Str8 sk8r válasza Str8 sk8r (#138) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...bárki...valaki...senki...:F

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#140) Cane válasza Str8 sk8r (#138) üzenetére


Cane
őstag

Egyelőre driverből a legújabb Nvidia NF drivers-t és az Aida32 redszermérő - ellenőrző programot.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#141) Str8 sk8r válasza Cane (#140) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...oh jaj be örülök hogy itt vala Cane úr...:C segits mánnekem lécci...láma vok 1kissé...szal:van az adott rev:1.1-es passziv kocka alakú északi hídhűtős lap...
és rendeltem még a másik lapomhoz egy Zalman7000A-Cu-t...rá lehet barkácsolni...most a melóhelyemen vok bent és eléggé izgulok,hogy legalább a cooler felfogatólukjai rajta legyenek a deszkámon...:F

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#142) Sörpoci válasza Str8 sk8r (#138) üzenetére


Sörpoci
csendes tag

Nekem 8rda3G rev.2.0 figyel a gépben,meg XP,és van néhány tapasztalatom:

Nekem az új Nv driverek nem jöttek be,az alaplaphoz kapott driverekkel
stabilabb,gyorsabb.Driver install alatt fel fogja ajánlani az Nv az ő szupi
SW(asszem így nevezi) IDE driverét a winé helyett,de nekem fenti
okokból ez sem ok, meghagytam az XP-ét.

Remélem,picit segítettem,sok sikert!

Minden generáció hiszi,hogy okosabb az előzőknél,és bölcsebb az utódoknál...

(#143) Sianis


Sianis
addikt

nekem is 8rda3g+ van és nincs semmi baj az új driverekkel, persze nincs is húzva a gép...

(#144) hgab


hgab
csendes tag

Sziasztok. Van egy epox 8rda3i lapom. Letöltöttem hozzá egy bios frisitést a gyári honlapról de bin formátumban van és nem tudok vele mit kezdeni (a damontools sem kezeli). Légyszi valaki valamit. Köszi

(#145) fokukac válasza hgab (#144) üzenetére


fokukac
nagyúr

persze, hgoy nem kezeli, ez nem olyan .bin !

olvasd el, hogy hogy is kell bios-t frissíteni :

Bővebben: link

én a két változat közül az AWDFLASH-es változatot javaslom.
a lényeg : ott a link, töltsd le az awdflash-t, csinálj egy bootolható floppyt, majd másold rá az awdflash-t, és a .bin fájlt. arról a floppyról kell bootolni, majd begépelni hogy awdflash xxxxxxx.bin.


a linkelt oldalon pontosan le van írva.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#146) Sianis


Sianis
addikt

Miért kell így túlbonyolítani? A gyári CD-n ott a Magic Flash nevű program, autómatikusan leszedi a bios frissítést és fel is írja magának az epromba...

(#147) Sianis


Sianis
addikt

Arra viszont ügyeljetek, hogyha frissítitek a BIOS-t akkor minden beállítás default lesz, szóval jegyezzétek meg, hogy mi hogyan ment jól és utánna állítás vissza...

(#148) lakisoft


lakisoft
veterán

Van már valakinek EP-8RDA6+ Pro lapja ???

(#149) bibimad


bibimad
aktív tag

Tud valaki segíteni?Az a gondom,hogy nincs nálam az alplap könyve EPOX 8RDA+ és a kijelző folyamatossan FF jelzésen van.Tud valaki esetleg felvilágosítást adni?

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

(#150) Tul válasza bibimad (#149) üzenetére


Tul
aktív tag

Az az alapállapot:)) Ilyenkor nincs semmi:))

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.