Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1951) Rawulf válasza fero02 (#1950) üzenetére


Rawulf
őstag

Én mondtam neki annó, hogy a dohányzás káros az egészségre! ;)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1952) djadji válasza Rawulf (#1951) üzenetére


djadji
senior tag

Na menjetek a fenébe... :DDD :DDD :DDD
Nekem igenis Stat2 van.. Statisztika számításokhoz kiadott háttértár csatlakozó felület... :DDD :DDD Ha látnád milyen gyorsan készít el egy statisztikát.. :DDD
Na jó..majd figyelek rá miket írok... :B

http://djadji.fw.hu

(#1953) Rawulf válasza djadji (#1952) üzenetére


Rawulf
őstag

Ugyan már. Szent a haverság... A vitrinben az én szívem lesz a tüdőd mellett! :D

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1954) djadji válasza Rawulf (#1953) üzenetére


djadji
senior tag

Te tiszta dilis vagy!!!!
Ez teszik ez a duma....!!!!!!
:DD :DD :DD

http://djadji.fw.hu

(#1955) djadji


djadji
senior tag

Egyik haverom most akar gépet venni. JAvasolnám neki a Epox lapokat, de ugye nincsen sehol.... Szóval mik az alternatívák? HA nem ''A'' betűs.. akkor mi? (persze CPU és VGA-ra sincs ötletem..)

http://djadji.fw.hu

(#1956) Rawulf válasza djadji (#1955) üzenetére


Rawulf
őstag

Már mondtam, hogy Biostar! :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1957) fero02 válasza djadji (#1955) üzenetére


fero02
veterán

Jaja, én is a Biostarral szimpatizálok...

Egy AM2-es Bio lap, vmi AM2 X2 AMD-vel és Nvidia VGA-val.

De nem mondtad, h mire kellene és mennyit szán rá az illető. Így elég nehéz bármit is mondani az ilyenre...

(#1958) Rawulf válasza fero02 (#1957) üzenetére


Rawulf
őstag

Magyar ember mindig többet akar, mint amire futja. :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1959) fero02 válasza Rawulf (#1958) üzenetére


fero02
veterán

Igen, sajnos ez jellemző nagyon. Most hétvégére 50e Ft-ért akartak velem összerakatni egy gépet.
''-Nem kell vmi erős gép, csak net, msn, meg játék.
-Milyen játék? Passziánsz?
-Nem, NFS Carbon, Far Cry...''

Hát perszeeee...

(#1960) djadji válasza fero02 (#1959) üzenetére


djadji
senior tag

Annyiért nekem is kell olyan NFS, Farcry no meg Stalker (akkor már miért ne??!!) futtató gép.. elég ha csak valami 1800x1600ba futattja... és ha lehet akkor ne 50ért hanem 45ért.. :DDD
Külben a srác olyan 150 körül szán rá... de összeszedtük kb mi kell... csak gondoltam érdeklődöm kicsit..

http://djadji.fw.hu

(#1961) Rawulf válasza fero02 (#1959) üzenetére


Rawulf
őstag

Most volt két hete, hogy egy srác panaszkodott nekem, hogy a Core 2 Duo 4300-assal és Geforce 7900GS full grafikai beállításokkal szaggat az Oblivion és a Gothic alatt... PFFFFFFFFFF

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1962) fero02 válasza Rawulf (#1961) üzenetére


fero02
veterán

Menjen az anyjába az ilyen...

(#1963) Rawulf válasza fero02 (#1962) üzenetére


Rawulf
őstag

Az anyjától fejte a pénzt erőszakosan! :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1964) fero02 válasza Rawulf (#1963) üzenetére


fero02
veterán

Inkább elmenne dolgozni...majom gyereeek. :DDD

Le kellene cserélnem a 2*512 Mb ramot 2*1 Gb-ra...na meg az X2-ő...

(#1965) djadji


djadji
senior tag

Ha az Epox lapban van PATA és SATA hdd is, akkor hogyan tudom állítani hogy melyikről bootoljon? ez nekem nem egészen világos.... vagy keres mindegyiken?
Egyébként bootol szépen.. csak az a fura hogy a SATA hdd (amin a erendszer van ) a F meghajtó, mig a PATA (most még ezen is van rendszer) az meg a C:

http://djadji.fw.hu

(#1966) fero02 válasza djadji (#1965) üzenetére


fero02
veterán

A boot beállításoknál nyomj egy entert ahol a vinyó van és ki tudod választani a le fel nyilakkal, aztán megint enter, elmented és ennyi.

(#1967) djadji válasza fero02 (#1966) üzenetére


djadji
senior tag

a boot beállításoknál csak annyi van hogy CD, floppy, hdd... De hoyg melyik HDD az már nincs ott... pl SATA1 vagy 2 vagy 3 vagy 4, hdd0 hdd1,hdd2 stb...

Most, hoyg mind2 HDDn van rendszer kidob az elején egy menűt hogy WIN XP magyar vagy WIN XP magyar (az első a SATA a második a PATA HDDn levő win) Ugyhogy működik meg minden.. csak kíváncsi voltam hogyan műxik.... mindig keres mindegyiken, vagy lehet állítani vhol?



[Szerkesztve]

http://djadji.fw.hu

(#1968) fero02 válasza djadji (#1967) üzenetére


fero02
veterán

Rámész a hdd-re, enter és akkor ott ki fogja írni, h milyen tipusú vinyóid vannak a gépben. (pl.: MAXTOR35GKJ49829) Ott kiválasztod, enter és elmented.

(#1969) Rawulf


Rawulf
őstag

Ha hazaértem melóból, akkor részletesen leírom majd, hogy kell. Pontosan, lépésről-lépésre... :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1970) djadji válasza fero02 (#1968) üzenetére


djadji
senior tag

Megvan... rájöttem.... Beállítom hogy HDD és van külön menüpont hogy ''hdd boot priority'' meg ''cd boot priority'' és ott tudom megadni hogy konkrétan melyikről induljon. CSak sajna elcsesztem a telepítést.. Kezdhetem ujra.. No mindegy...

http://djadji.fw.hu

(#1971) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!
(Hali Fero02 neked is! :R )
Látom jó a hangulat ebben a topicban kár, hogy régen jártam már itt.
Én is pont azon gondolkodom mint Fero fórumtársunk, X2 3800+ vagy egy 3700+ San Diego?
Nem tudom, hogy egyáltalán a 9NPA Ultra lapkában megy-e az X2? Ha jól emlékszem akkor Animatrix kipróbálta már???
Szóval szerintetek vegyek egy X2 3800+-t vagy ne? Igazából ezek a procik nem mennek csak olyan 2400MHz-n és a Sandik meg mennek olyan 3000MHz körül.
Az X2 13300Ft lenne a 3700+ meg 12240Ft.
Köszi!
Hali
Kano

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1972) fero02 válasza kano (#1971) üzenetére


fero02
veterán

Akkor ezt már megtárgyaltuk MSN-en. Szól, ha jutottál vmire.

djadji: megy ez neked... ;] ;)

(#1973) Rawulf válasza djadji (#1970) üzenetére


Rawulf
őstag

Én a Silicon Image Sata2 portot javasolom a rendszer vinyónak! (Bios-ban Silicon Bios on, de egy vinyónál a raid off legyen és akkor a silicon image saját bios-ában Sil Concelation vagy mi a szösz jó lesz raid helyett!) ;)
Telepítéskor csak az a vinyó legyen bedugva, amire telepítesz!
Ha a Windows telepítővel több partíciót alakítasz ki és nem akarod, hogy az optikai meghajtó legyen a D meghajtó, akkor a partícionálás után ne folytasd a telepítést, hanem reboot és indítsd újra a telepítőt!

[Szerkesztve]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1974) djadji válasza Rawulf (#1973) üzenetére


djadji
senior tag

Ilyen módon csináltam a telepítést...
EZt a Silikon dolgot nem értem.. MI ez? Hol ez? EZt a BIOSban kellene állítanom?

http://djadji.fw.hu

(#1975) djadji


djadji
senior tag

Kellene nekem egy olyan program, amivel a WIN-eket a suliben nem tudnák a kölkök szétcseszni, meg nem tudnának menteni sehova csak 1 bizonyos mappába, meg ilyenek (bolondbiztos PC)
Nem tud valaki ilyen programot?

Tudom hogy nagyon off, de sehol se találok ilyet.. a megfelelő topikban se tudnak ilyet...

http://djadji.fw.hu

(#1976) fero02 válasza djadji (#1974) üzenetére


fero02
veterán

A Silicon egy vezérlő. Van neki is külön csatlakozója. Nem az a 4, ami közvetlen egymás mellett van, hanem ami kicsit távolabb van tőle. Ott van mellette a Sil chip is.

(#1977) fero02 válasza djadji (#1975) üzenetére


fero02
veterán

Win 2003 Server Professional.

Na jó, annyire nem kell elszállni. Elég egy sima Win 2000 Prof. is. Úgy állítod be a házirendeket, ahogy akarod. Regeditben mindent meg tudsz csinálni (csak tudni kell hozzá).

(#1978) djadji válasza fero02 (#1976) üzenetére


djadji
senior tag

Aha.. az ami Sata5 és 6 néven fut. Azt megtaláltam igen.. ÉS mi a különbség a 2 között? (most nem azon va a rendszervinyó).
Az is érdekes (sztem) hogy a biosban vajon miért Sata3,4,1,2 sorrendben vannak felsorolva?

no WIn2000. CSak XP van..

http://djadji.fw.hu

(#1979) fero02 válasza djadji (#1978) üzenetére


fero02
veterán

Az az! ;) Az 1-4 az Nvidia-hoz tartozik, mig az 5-6 a SIL chiphez. Az raidelhető is (a többit meg nem mondom most hirtelen, de sztem nem). A sorrend meg sztem tökmind1, csak működjön.

Ha kell WIN2000, tudok adni.

(#1980) djadji válasza fero02 (#1979) üzenetére


djadji
senior tag

SZóval.. akkro a rendszer vinyot átrakom a Sil csatihoz... aztán valami állítok a BIOSban (ez még nem egészen tiszta, de majd megnézem) és aztán minden ok lesz, De miért is jó ez nekem? Gyorsabb, stabilabb, vagy valami?!?

http://djadji.fw.hu

(#1981) djadji válasza kano (#1971) üzenetére


djadji
senior tag

ÉN vennék.. de nekem 939es van ahhoz meg barom drága a CPU. De sztem ennyit (15 körül írtad) Sztem annyit megér...

http://djadji.fw.hu

(#1982) fero02 válasza djadji (#1980) üzenetére


fero02
veterán

Ezt nem nekem írta Rawulf...:[link] :DDD

A tapasztalataidat majd elmondod Te! ;)

(#1983) djadji


djadji
senior tag

Hát egyenlőre még függőbe hagyom ezt a silicon dolgot.. Majd meglátjuk mi lesz vele..
Viszont azt vettem észre, hogy a SATA2 Samsung vinyó, ott figyel a jobb alsó sarokban, ahol a pendrive-okat lehet leszedni, kihúzás előtt. ÉS ott írja szépen a tipusát, hoyg hardver eltávolítása.. Ha rányomok persze nem tuda eltávolítani.. de akkor is fura.. Ha beteszek egy USB pent, akkro az is megjelenik szépen mellette...
SZtetek ez normális így? Nekem elég fura...

http://djadji.fw.hu

(#1984) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok!

Mit lehetne csinálni az alaplapommal ... annyira instabil a gép ... folyton újra indul.
2 tippem van az egyik táp a másik meg alaplap.
Köszi előre is a segítséget.

üdv, lakisoft

(#1985) fero02 válasza djadji (#1983) üzenetére


fero02
veterán

Miután felrakod a chipset drivert ilyen lesz. Ez teljesen normális. Mindenkinek így van.

(#1986) fero02 válasza lakisoft (#1984) üzenetére


fero02
veterán

Hi!

Hát akkor válaszd a egegyszerűbb dolgot: próbáld ki másik táppal. ;)

Üdv!

(#1987) vkmtrend válasza lakisoft (#1984) üzenetére


vkmtrend
csendes tag

ha a tápcsere nem válik be nézd jól át a kondikat hátha egy kicsit púposabbak a kelleténél főleg a proci körül nézelődj, sima cserével javítható :)

"Mint a régi szép időkben a mocskos múltban, az élet-halál harc folytatódik!!!" Számom:70/4201496

(#1988) vkmtrend válasza lakisoft (#1984) üzenetére


vkmtrend
csendes tag

megnézheted még a proci alatt a silikont nem száradt e ki ebben a nagy melegben, hajlamos

"Mint a régi szép időkben a mocskos múltban, az élet-halál harc folytatódik!!!" Számom:70/4201496

(#1989) lakisoft válasza fero02 (#1986) üzenetére


lakisoft
veterán

okés ... megpróbáljuk!
üdv, lakisoft

(#1990) lakisoft válasza vkmtrend (#1987) üzenetére


lakisoft
veterán

a kondikkal minden okés ... alakjuk mint új korukban!
üdv, lakisoft

(#1991) lakisoft válasza vkmtrend (#1988) üzenetére


lakisoft
veterán

a hővezető pasztára gondolsz? - most szedtem szét a gépet és azt is megnéztem ... tényleg ki volt száradva kicseréltem ... nagyon szép újra ... de az se hozta meg a kívánt eredményt.
más tipp?
köszi a segítséget srácok!
üdv, lakisoft

(#1992) fero02 válasza lakisoft (#1991) üzenetére


fero02
veterán

Kipróbáltad másik táppal és még mindig restartol?

Memtest volt már? Esetleg vmi új cucc került a gépbe?

(#1993) lakisoft válasza fero02 (#1992) üzenetére


lakisoft
veterán

MEMtest ok! - új cucc : VGA de az előtt is csinált ilyet
A gép ontja magából a meleg levegőt ... jövőhéten szerzek még hűtő ventiket mert a feszültség az meg van de ahogy a gép elkezd melegedni akkor jönnek a restartok ...
USDM mel mérve a CPU 48 fokos A system: 48fokos hőmérsékletet eléri egy darabig megy a gép ... és utána restart. Lehet ez a baja a gépemnek?
Az északi hidat nem hűtöm levettem e ventillátort csak a passzív borda van rajta. - Ez nagyon gáz?

üdv, lakisoft

(#1994) lakisoft


lakisoft
veterán

Jövőhéten lesz táp csere teszt!
üdv, lakisoft

(#1995) lakisoft


lakisoft
veterán

Kéne valami nagyobb északi híd hűtő?
üdv, lakisoft

(#1996) Savage5 válasza lakisoft (#1993) üzenetére


Savage5
senior tag

Milyen CPU, milyen alaplap? (Típusra gondolok.)
Szerkesztés: haver is levette az ő EP-8RDA3+Pro-jának északi hídjáról a ventilátort és semmi baja.

[Szerkesztve]

...

(#1997) Rawulf


Rawulf
őstag

A system hőmérséklet 45 fok fölött necces... úgy halt meg az MSI lapom is! :D

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1998) lakisoft válasza Savage5 (#1996) üzenetére


lakisoft
veterán

3200+, 8rda3+ rev 3.2
.................................
üdv, lakisoft

(#1999) lakisoft válasza Rawulf (#1997) üzenetére


lakisoft
veterán

köszi a biztatást! :D
üdv, lakisoft

(#2000) Rawulf válasza lakisoft (#1999) üzenetére


Rawulf
őstag

Nálam ott kezdődik a dolog, hogy legalább 3 évente szétszedem teljesen a gépet és kitisztítom sürített levegővel és utána tuner600 spray-vel átfújom mindent. Persze ezt alaplapcserénél is megejtem.
A hűtőventillátorok kb. 3 év után hangosodnak, mégha bírják is a strapát.
A videokártya és a processzor foglalat közötti ventillátor (North Bridge Cooler) ránézésre is cserére szorul.
[kép]
Lehet, hogy egy Zalman passzív hűtő is elég lenne rá.
[kép]
[link]
[kép]
[link]
NForce4-gyel is használják ezeket! :)
Ha van két lyuk, akkor ránézésre a második lesz a jó megoldás, különben a legyezők útban lesznek a CPU cooler-nek, míg az utóbbi forgatható könnyen.
Hozzáfűzöm, hogy a képen nem igazán látom lyukakat az alaplapi hűtés körül. Ez esetben egy ragasztható sima chip cooler a megoldás. Lehet kapni sok helyen.
Bár ha utánanézel, biza van, aki egyszerűen rápattint egy Vantec hűtőt:
[kép]
Fontos, hogy legyen egy izmosabb CPU hűtőd és légáramlat a házban passzív alaplapi (és vga) hűtésnél. A légáramlathoz minimum két rendszerhűtő kell a házba. Egy előre, ami beszívja a levegőt és egy hátulra, ami kifújja. Na ilyenkor szívás, ha nagyon gagyi háza van az embernek.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"Please state the nature of the medical emergency."

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.