Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#601) fero02 válasza Niquis (#599) üzenetére


fero02
veterán

Amit azonnal kipróbálnék, h 1 másik táppal mit csinál...

És amúgy ez a lap 1ik pillanatról a másikra szállt el?

Ha a tápos dolog nem válik be, akkor a köv: a ram, a proci és mind2őt másik gépben is tessék kipróbálni, persze ha csak van rá lehetőségek...

A próbánál célszerű mindenből a ''leggagyibbat'' használni. Ezalatt a videókarit és a vinyót értem.

Sima 1 megás PCI-o S3 trio vagy akármi és ha eljutsz odáig, h telepited, akkor 1 PATA-s vinyó

Jah, és a próbéknál célszerű mindent manuálisan letiltani (hálókártya, hangkártya) ha van rá lehetőség.

Most kb ennyi igy hirtelen.

(#602) Victoriuss válasza fero02 (#600) üzenetére


Victoriuss
tag

Nem független! Olvass utána, más fórumokon ezt hosszasan ecsetelték, a SiI is elismerte...

Most nincs kedvem belinkelni a megfelelő topikot, de nézz utána a terminálon is nyugodtan, meg a hwsw-n is..

http://www.konzolcenter.hu

(#603) Victoriuss válasza fero02 (#600) üzenetére


Victoriuss
tag

Audigy 2 ZS hangkariról van szó...

http://www.konzolcenter.hu

(#604) fero02 válasza McCoy20 (#598) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Az alap amit ehhez tudni kell, hogy milyen Stepping-gel rendelkezik a procid!

A leghatékonyabban és legjobban tuningolható egyedek E3 vagy E6 steppingel rendelkeznek. A két fajta proci között a tuning szempontjából minimális az eltérés.

A legegyszerűbben ugy tudod+, h milyen steppinges a procid, ha visszakeresed a proci számából, vagy elindítasz 1 CPUZ nevű progit, és az CPU fül alatt, a Revision-nél kiírja, h pl: DH-E6.

Amugy ezzel a progival nagyon sok olyat +tudhatsz a szilíciumdarabkádról, amiről eddig sejtésed sem volt :))

Hát igy nagyjából ennyi!

Csuma!

(#605) fero02 válasza Victoriuss (#603) üzenetére


fero02
veterán

Nekem már sok fajta vinyó +fordult a gépemben (Maxtor20 gb, Quantum 4,7, WD 250gb, és most Samsung sata1 80gb, de volt már pata-s is a gépembe) és először live-om volt, most pedig Audigy van és soha nem volt ilyen jellegű gondom, de még az alaplapival sem...

(#606) fero02 válasza Victoriuss (#602) üzenetére


fero02
veterán

Majd ha likelsz akkor elolvasom, most nincs kedvem keresgélni :D

''a SiI is elismerte...''_________ennyit a Sil-ról (=k@ki)

(#607) Victoriuss válasza fero02 (#606) üzenetére


Victoriuss
tag

SiI valóban fos. :))

http://www.konzolcenter.hu

(#608) Victoriuss válasza fero02 (#606) üzenetére


Victoriuss
tag

Annyira nem izgat, hogy linkeljek, 10 percet néztem a hwswt, nem találtam, majd ha sok időm lesz. :) De frankón így van, én is meglepődtem.

http://www.konzolcenter.hu

(#609) McCoy20 válasza fero02 (#604) üzenetére


McCoy20
tag

Köszi
Majd a hétvégén kipróbálom kösz az infót :R

(#610) fero02 válasza Victoriuss (#607) üzenetére


fero02
veterán

:)) :Y :DD :DDD :D :) ;)

(#611) fero02 válasza McCoy20 (#609) üzenetére


fero02
veterán

nm ;)

(#612) BaKeSZ87 válasza Victoriuss (#595) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

THNX. Hát még én :DD ;)

(#613) Niquis válasza fero02 (#601) üzenetére


Niquis
aktív tag

Szépen lehúzogattuk sorra a lapról az összes alkatrészt, a végén már semmi nem volt benne, de ugyanaz történt. A többi alkatrész tudom, hogy jó, mert ezidáig más kiosztásban, de tökéletesen működtek. A táp sem ugyanez volt. Egy alkalom volt, amikor valahogy végigment a bootolási folyamaton, amiből meggyőződhettem, hogy a proci, a vga kártya és a memóriák jók. A BIOS chipre gyanakszom, azzal mintha már lett volna valami gebaß - előző tulajnál. És igen, totál váratlanul halt meg. Nem tudsz/tudtok esetleg 8RDA3i-hez ilyesmi alkatrészt?

[Szerkesztve]

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#614) fero02 válasza Niquis (#613) üzenetére


fero02
veterán

húúú, most így hirtelen nem jut eszembe semmi ilyesmi, de majd szétnézek...

Azt próbáltad már, h a bios chip-jét 1 kicsit +nyomogatod a lapon? Vagy ha olyan akkor kivenni és belerakni?

Hátha... :)

(#615) Niquis válasza fero02 (#614) üzenetére


Niquis
aktív tag

Megnyomkodást próbáltam:), kivételhez nem volt nálam eszköz. De most már mindenképpen megpróbálom a cserét. Egy 8RDA+ biosa vajon jó lenne bele? És ha nem találok hozzávaló BIOS chipet, akkor elég vennem egy fél megás EEPROM-ot és (másik lapban) beleflesselnem a biost? Bár, ha belegondolok, ez utóbbi nemigen működne, mert úgy tudom, van ezekben olyan terület, amihez a fless nem nyúl hozzá.:(

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#616) fero02 válasza Niquis (#615) üzenetére


fero02
veterán

Hát az ilyen testvér alaplapokon általáben a felszertségben van különbség (nincs v kevesebb sata, firewire, pci slotok száma, stb) ezért elvileg ha belerax 1 butább Bios-t, akkor csak ezeket az opcoiókat veszted el.

Viszont a másik, amit mondtál, h kiveszel 1 másik lapból 1 biost, belerakod és megflesseled az epox biossal, az szerintem kizárt dolog, hogy sikerülni füg.

Viszont az a terület, amihez meg biosfrissítéskor sem nyúl hozzá, az létező dolog. Elvileg ott van az eredeti, működő bios ''másolata'', amiből ha vmit elqrsz, akkor igaz h elég neccesen, de vissza lehet hozni az életbe a deszkát!!

(#617) animatrix11 válasza fero02 (#616) üzenetére


animatrix11
őstag

nekem volt egy ügyfelem aki 8rda3+ lapba 3+pro biost rakott... :Y
nem tudtuk megcsinálni hogy visszarakjuk a 3+-os biost, ugy hogy elvitte az ember és 4 rugóért ujrairták neki

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#618) Racsi1 válasza fero02 (#574) üzenetére


Racsi1
csendes tag

Hali!

Na sikeresen felraktam az XP-t az AMD driver nélkül. Kíváncsi vagyok az eredményre.
Ma szépen járatom későig, mivel egy rakat programot még fel kell installálnom. Ha kész befejeztem, utána elindítok egy memtestet. Majd látjuk mire jutok.
Bár az előző telepítés után is csak az ötödik napon jött először a hiba, így biztosat nem tudhatok. Bár ha egy hétig baj nélkül ketyeg, akkor majd kezdek bizakodni, hogy megoldódott a probléma.

A remény hal meg utoljára! ;)

(#619) fero02 válasza Racsi1 (#618) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Sztem a memtest-tel most ne is foglalkozz, mert az már párszor gondolom +csináltad, amikor előjöttek a bajok...


Csak magát a winfost járasd, és majd kiderül.

Viszont ezt az időlinites dolgot nem értem, h miért van. :(

Nálad 5 nap után, nekem az összerakás után kb 2 hónappal kezdte el csinálni... :F

Na majd +látjuk, addig is bizakodunk :DDD

(#620) Racsi1 válasza fero02 (#619) üzenetére


Racsi1
csendes tag

Hali!

Járatom szorgalmasan. Szép lassan felkerült minden, újra hadra fogható a ketyere. Remélem az is marad.
Most nagyon óvatosan bántam a driverlemezek tartalmával. Tényleg csak a legszükségesebbeket raktam fel.

Na mégegyszer köszi a segítséget!
Ha esetleg mégsem nyertünk, majd újra jelentkezem.

:R

(#621) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Hi nekem is ez a gondom, de nekem van driverem...
IRWAVE USB Irda
A saját honlapjáról szedtem le és mégsem akar működni.
Az XP meg azt írja ki nem tud hozzá letölteni driver -t :F

Ekkor mi a helyzet srácok :F

HELP :O

THANX

(#622) fero02 válasza Racsi1 (#620) üzenetére


fero02
veterán

Ne sajnáld, toljad keményen!!!

Tegyél fel vmi olyan progit, ami csutkára ki tudja használni a proci teljesítményt

Még nem mondom, h szivesen, mert az még túl korai lenne...

és nem akarom elkiabálni...

(#623) fero02 válasza HoReSz1975 (#621) üzenetére


fero02
veterán

Hali!

Egyszer olvastam vhol fórumban ilyesmit, de ott a srácnak bluetooth-tal voltak gondjai.

Neki is +volt minden drájvere, frissen telepített xp, de mégsem ment neki...

Aztán voltak ott vmi nagyon bölcs emberkék, akik leírták neki h a REGEDIT-ben mit és hol módosítson át 0-ról 1-re.

És ezzel +is oldódott a probléma.

Sztem Te is vmi hasonló helyen nézz körül, vagy ahol az ilyen vezeték nélküli cumókban otthon vannak a fórumozók!

Cső!

(#624) DZs válasza fero02 (#417) üzenetére


DZs
senior tag

Fero!

Tetszenek a freki számaid! A 2700-hoz milyen feszkó kellett? Mivel jegeled közben?
(21-i az üzeneted)

(#625) DZs válasza Savage5 (#420) üzenetére


DZs
senior tag

Savage!

8r3dai-hoz tudsz tuning bioszt? Köszi!

(#626) BaKeSZ87 válasza DZs (#624) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Csuma! Nekem is annyin megy mint Fero02-nek, csak nekem 3200+-os Venice-em van E6-os steppinggel, neki meg 3000+-os szintén E6-ossal. Neki 9*300 nekem 9,5*285 azaz 2700MHz húzva.. Mivel az övében 9 a max szorzó ezért megy neki így. 1,7-1,8 körül kapja a feszkót, lejjebb nem megy. 2700MHz felett már nem stabil.

(#627) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

Én Zalman 7700CU-val hűtöm, nem nagyon szokott csipogni a gép :DD :DD :DD

(#628) fero02 válasza DZs (#624) üzenetére


fero02
veterán

Csumi!

Nem jegelem, de még nem is vízzel hűtöm :D

Egy Thermaltake Golden Orb II nevű hűtő van rajta.

Húzás nélkül 28 fok körül mozog alapon, terhelve 32-34 között
Húzva 32 az alap, játék közben 42-44 körül, de tnap dvd-ből tömörítettem DivX-re és felment 47 fokra, de akkor maxon ment a proci :))

Hy!

(#629) fero02 válasza BaKeSZ87 (#626) üzenetére


fero02
veterán

Csak Te 5e ft-tal többet adtál ki a prociért :P :P :P

:R EPoX :Y *AMD*:R

(#630) fero02 válasza DZs (#625) üzenetére


fero02
veterán

Nem ismerem ezt a lapot, de a gyári bios nem elég tuning? :))

(#631) DZs


DZs
senior tag

Tisztelt Tagok!

Szeretném tudni, hogy hol lehet a teteje a következő összeállításnak:

8rda3i lap
Thorougbred athlon xp 2700+
Hynix 500MB D43, 400mhz ram

Milyen feszültség és fsb mellett? Egyébként általában 52C fokos a procim. Az nem magas még? Köszi a véleményeket!

(#632) BaKeSZ87 válasza DZs (#631) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Ha lockmentes akkor vegyél egy glacialtech 2520 PRO-t, és vedd le a szorzót, fel az fsb-t, állítsd 1/1-re az fsb/dram-ramot, húzd ahogy tudod, a feszkó legyen 1,8V, de csak ha ilyen coolered van vagy valami állatijó, és addig húzd amig bírja, aztán ha már nem megy tovább, kezd emelni a szorzót, amig bírja. Jöhetnek a tesztek. :DD
Ha lockmentes akkor nagy máker vagy. Akkor nagyon lehet cibálni.

(#633) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

NAGYON FONTOS A JÓ RAM, a nélkül....

(#634) fero02 válasza BaKeSZ87 (#632) üzenetére


fero02
veterán

UP! BaKeSZ-nek, az AMD Athlon Xp tuningolók 1ik legnagyobb tagjának, és hozzáértőjének :C


Tessék minden szavát enni... :))

(#635) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

Hát igen. Volt nekem egy nagyon szuper kis prockosom egy abit nf7-s v2.0-ban. Egy 1700+-os AMD Athlon XP, ami lockmentes volt, de el kellett adnom, 4 év után újítani akartam. Eredeti órajele 1466MHz volt, e helyett 2133MHz-en szaladgált :DD
Azokat csináltam amiket leírtam. De itt egy kis segítség, ugyanaz amit leírtam de így 1szerűbb lesz megérteni.[link]

(#636) DZs válasza BaKeSZ87 (#632) üzenetére


DZs
senior tag

Melyik a legmagasabb még nem káros hőmérséklet? Mert hűtésben gyengén vagyunk
.

(#637) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

Hűtésen nem érdemes spórolni szerintem, nekem 40fokon ment a gép annak idején, max 42. Szerintem vegyél mindenképpen egy jobb hűtőt, a nélkül nem szabad tuningolni.

(#638) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

52 fok az rengeteg. Ha még húzod is, akkor nem érsz semmit a húzással mert a nagy

hőtől vagy elfüstöl a proci, vagy nagyon be fog lassulni. Én mindenképpen a glacialtech-et

ajánlom /ahogy Fero02 mondaná Glialka :D/ nekem olyan volt, Igloo2500, full réz bordával,

és leszedett házoldalakkal 42 fok alatt volt mindig a prockos. Akkor az a hűtő olcsónak

számított, /3-4 éve kb 3000HUF volt/ de most ennyiért nem kapsz full rézbordás hűtőt,

főleg nem Glacialtech-et. Szóval vagy 2520 vagy 2520 PRO, ha a hangerő nem számít.

Most milyen hűtőd van?

(#639) DZs válasza BaKeSZ87 (#638) üzenetére


DZs
senior tag

Cooler Master Ck8-as. Nem nagyon van már hely nagyobb hűtőnek a táp miatt.

(#640) BaKeSZ87 válasza DZs (#639) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Akkor szerintem felejtsd el a tuningot. Hol van a táp? Állótápos a házad?

(#641) fero02


fero02
veterán

Ez az egyik nagyon fontos és kötelezően betartandó alapszabály a proci tuningilásánál.

Nagyon fontos a jó hűtés, ez tényleg nem az a dolog, amin spórolni kell!

Még mindig olcsóbb egy 3-5e forintos hűtő, mintegy 10-20e forintos proci :DDD

(#642) Racsi1 válasza fero02 (#619) üzenetére


Racsi1
csendes tag

Hali!

Hát nem tartott sokáig a boldogság. Ma délután kb két és fél órát ment a gép, majd az előbb újraindítottam. Nos mire felállt volna dobott két kékhalált. Aztán elkapta, és most ketyeg normálisan. Sajnos még nem nyertünk. Nem tudom mit lehetne tenni. Teljesen tanácstalan vagyok
:((

(#643) fero02 válasza Racsi1 (#642) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Minden cuccnak a saját driver van telpítve?

Esetleg +próbálhatnád befrissíteni, vagy leszedni újabbat és egyenkén telepíteni, hátha kiadja magát,h mi a sz@r.

Windows-ból SP2őt tetted fel?

Ha ezek semjönnek be, akkor minden bizonnyal vmelyik hardvered hibás...

Ui.: Legvégső esetben próbáld ki azt, hogy azt a fájlt, amire a kékhalálnál hivatkozik +keresed és kitörlöd.

(#644) Racsi1 válasza fero02 (#643) üzenetére


Racsi1
csendes tag

Hy!

Természetesen SP2 van fenn. A kártyákkal adott drivereket tettem fel. Az előbbi leállás után megint ki kellet kapcsolnom a gépet egy HD berakásához. Akkor gond nélkül elindult. Amikor kivettem a wincsit és újraindítottam, csak 5 kékhalál után indult el.
Ha sikerül neki elindulnia, akkor megy elég stabilan. na majd a következő probléma után megkeresem melyik file-ra hivatkozik. Az a legszörnyűbb, hogy nem következetesen jön a hiba, hanem teljesen váratlan időpontokban. Hát tornászok tovább, majd csak kijön egyszer, hogy mi a ludas.

(#645) TBC


TBC
tag

Sziasztok! Én is beléptem az Epoxosok klubbjába!
Nagyon meg vagyok elégedve a lappal, semmi gond nincs vele!
Ellenben találkoztam rövid időn belül 2 lappal is, amik 5 egérből 1-el mentek.
Vagyis hiába dugtunk rá mindenféle (új) egereket, csak némelyikkel volt hajlandó működni.
Az alaplapok: EPOX 5LDA+GLI , illetve: EPOX 9NPA ULTRA. Természetessen mindegyiket visszaküldük gariba, de érdekelne, hogy mással is előfordult-e már ilyen.
Ez 1 héten belül zajlott le, ezért is furcsa. Lehet hogy rossz széria volt?


(#646) fero02 válasza TBC (#645) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Üdv a táborban :))

Hasonlót tapasztaltam már az új Abit-oknál, de az csak telepőitésnél jött elő.

Sztem a garihelyen rárakják a legújabb biost és Teszt OK-val visszakapod.

És Te milyen deszkát vettél, mi van benne, tuning?

Ne légy ilyen titokzatos, mindenre kíváncsiak vagyunk!! :DD

:R EPoX *AMD* Audi:R

(#647) BaKeSZ87 válasza TBC (#645) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Nekemis rögötön a bios-frissítés jutott eszembe. Az abit-oknál volt ilyen probléma, a bios-ok mellett lehetett is olvasni hogy kijavították :DD

(#648) DZs válasza BaKeSZ87 (#640) üzenetére


DZs
senior tag

A lappal párhozamos, téglatest alakú a táp. Meg kell néznem, hogy milyen, mert nem jut eszembe a neve.

(#649) BaKeSZ87 válasza DZs (#648) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Akkor vegyél egy új házat, meg mellé egy új coolert, vagy csináld úgy ahogy spanommal

nyomtuk hálóparty-n. Kivettük a tápot, rátettük a ház tetejére, majd fatertól /aki az

áramszolgáltatónál dolgozik/ csórtam két marhanagy kötegelőt és rögzítettük a ház

tetejére. Nem volt semmi ahogy kinézett. Ez is egy megoldás, és akkor nem kell új házat

venni. KÖTEGELŐ RULEZ!!!


Fero02 már ismeri a dörgést, nálam mindenre megoldás a kötegelő :DD :DD :DD

(#650) Victoriuss válasza BaKeSZ87 (#638) üzenetére


Victoriuss
tag

Nekem van egy felesleges Galcialtech full Cu hűtőm, silent breeze, 19 db. Még vagy 3 évig garis..:) Pont tegnap gondolkodtam, hogy vajon eladjam, vagy maradjon tartaléknak.

http://www.konzolcenter.hu

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.