Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#151) bibimad válasza Tul (#150) üzenetére


bibimad
aktív tag

Csak,most azt nem tudom ez alapján,hogy a BIOS szállt-e el,vagy a feszültséggel van a gond?

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

(#152) LukE válasza bibimad (#151) üzenetére


LukE
veterán

csak FF, es nem mozdul? Az a halallal egyenerteku. Megkerdezhetem, hogy milyen rev.?

(~1 honapos rev 3.1-es 8RAD3+ -om kb masfel hete minden ok nelkul meghalt...)

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#153) bibimad válasza LukE (#152) üzenetére


bibimad
aktív tag

1.1-es

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

(#154) goodman2


goodman2
csendes tag

Hali mindenkinek!
Érdekes problémám adódott. Ismerősöm (Epox 8rda3+ alap,2500Barton 512MB) gépét kellett felinstallnom. PROBLÉMÁM: Kikapcsolás után még égve marad az egér,bill. ledjei + a monitor nem kapcsol ki és azt irja ki,mint amikor csak áram alatt van,de nincs csatlakoztatva géphez,pedig van!!
Mi lehet ennek az érdekes áramellátásnak a problémája??????
köszi

(#155) goodman2


goodman2
csendes tag

Bibimad:Addig jo mig azt irja ki! FF: minden rendben müködik, ha számokat ir ki,na akkor van vmi gáz.

(#156) Henky


Henky
csendes tag

''Hali mindenkinek!
Érdekes problémám adódott. Ismerősöm (Epox 8rda3+ alap,2500Barton 512MB) gépét kellett felinstallnom. PROBLÉMÁM: Kikapcsolás után még égve marad az egér,bill. ledjei + a monitor nem kapcsol ki és azt irja ki,mint amikor csak áram alatt van,de nincs csatlakoztatva géphez,pedig van!!
Mi lehet ennek az érdekes áramellátásnak a problémája??????
köszi''


Elég hülyén fogalmaztad a monitoros részt. Mit ír ki?

Egyébként az egér teljesen normális, hogy ég, nekem is optikai van és ég éjje-nappal. A billentyűzet....hááát szetintem azzal se foglalkozz, azt hiszem nekem is ég (nem szoktam nézegetni kikapcsolt állapotban a billentyűzetet). Ne félj, nem fognak kiégni a LED-ek! :D

Szerintem ne foglalkozz vele, biztos hogy jó a tápellátás.

(#157) asdxx


asdxx
csendes tag

Valakinek van otlete bo egy eves 8rga+ miert fagy le az boot soran az ide eszkozok kiirasa utan? Ha lehuzom a DVD irot (egyedul van ide2-n), akkor megy. Tobbszori reset utan altalaban azert elindul. Visszaolvasva a temat, mintha masnak is lett volna hasonlo problemaja
Kabelt csereltem, 365-s Enermax tap van, ha elindul, akkor az iro jol mukodik. Mas tipp?

(#158) mr_ricsi válasza asdxx (#157) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ezt mindig csinálja? Nem marad lemez a meghajtóban?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#159) jrpryv


jrpryv
tag

Sziasztok! Én most vettem egy Epox 4pca31-et (875-ös lapka), és nemtudom valakinek van e ilyen lapja, ha van esetleg megoszthatná velem a tapasztalatait.

Ha lelövünk valakit azzal némikép tisztázzuk a vele kapcsolatos álláspontunkat...

(#160) robekri válasza Henky (#156) üzenetére


robekri
addikt

ATX rulezzz!:C:C


Ricsi ha marad lemez a meghajtóban akkor is tovább kéne mennie!

Üdv.:Robe

[Szerkesztve]

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#161) jrpryv


jrpryv
tag

Senki?:F

Ha lelövünk valakit azzal némikép tisztázzuk a vele kapcsolatos álláspontunkat...

(#162) atosz


atosz
őstag

Remelem tud nekem ki segiteni...
Adott egy 8RDA deszka, csak epp hang nem jon a bal hangszorobol. A hang egy hifire van kilokve, de tuti nem a kabel szar, mert ha fulhallgatot dugok be, akkor is csak a jobb oldal szol. Nincs vkinek 5lete? :F

(#163) atosz válasza atosz (#162) üzenetére


atosz
őstag

Yajj, senkinek sincs Epox deszkaja? :O

(#164) BluEyes válasza atosz (#163) üzenetére


BluEyes
őstag

Szia Atosz!
Ha jobban végiggondolod a problémát, nyilvánvaló, hogy ez nem egy Epox-specifikus hiba, egyszerűen a jack-aljzat érintkezői, vagy a forrasztás a lapon megadta magát.
Vagy az IC egyik fele.



[Szerkesztve]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#165) atosz válasza BluEyes (#164) üzenetére


atosz
őstag

Igen vszinuleg vmi hardveres gond lehet, de szeretnem kizarni a driveres gondot azert, az tuti nem lehet? Sztem nem vszinu, de nem igazan vagyok ebben otthon, amugy meg szinte uj a lap.

(#166) BluEyes válasza atosz (#165) üzenetére


BluEyes
őstag

Hát ha driver cumi lenne, az már másnál is előjött volna. Mondjuk a cd driver nélkül is kifigyel a kimeneten, ergo ha az is féloldalas, akkor hardveres a hiba, mégpedig az aljzat. Lemez be, play gomb.Próba madamka!

[Szerkesztve]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#167) BluEyes válasza atosz (#165) üzenetére


BluEyes
őstag

Jut eszembe, hogy kizárjad a driver hibát, uhu live vagy knoppix live vagy slax live cd hamar megmondja a frankót, már ha kéznél van valamelyik.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#168) atosz válasza BluEyes (#167) üzenetére


atosz
őstag

Ezekrol tudnal mondani vmi bovebbet esetleg? Oszinten szolva, meg nem is hallottam roluk... :)

(#169) BluEyes válasza atosz (#168) üzenetére


BluEyes
őstag

OFF, de hátha mást is érdekel!
Nos, ha ezekről nem is, de a Linuxról biztosan hallottál, ami egy nyílt forráskódú -tehát szabadon terjeszthető és ingyenes- operációs rendszer. A különböző disztribúciók gazdái szoktak készíteni - elsősorban demo céllal- olyan verziót, ami installálás nélkül, cd-ről bootolva működik, és épp a sokféle konfigot feltételezve szinte minden ma kapható hardver drivere is benne van. Olyannyira cd-ről futnak ezek a linuxok, hogy még winchester sem kell a gépbe!!! Ezeket a disztribúciókat ''LIVE'' jelzővel különböztetik meg a telepíthető, teljes verzióktól.
Én mindenképpen javaslom, függetlenül a mostani bajodtól, hogy az UHU-live cd-t készítsd el magadnak. Nagyon sok mindent belepréseltek a készítők, így tesztelési célokra abszolút ideális, és hát ez egy komplett oprendszer,médialejátszók garmadája,böngészők, szövegszerkesztő, képbizergáló, stb stb. Minden gond nélkül lehet netezni vele, vinyó nélkül (no virus,mivel cd), mondjuk nekem kábelnetem van, de adsl sem probléma neki. És ami a fő, teljesen magyar, teljesen ingyen!
Guglival ha rákeresel, fogsz találni letöltési helyet. Innen a cd image-t töltsd le (több mint 700 Mb, de hát időnk az van), Néro megírja neked, aztán mehet is a bootolás.
És akkor valami negatívum, bár ez mindegyik Linuxra igaz: Ati kártyák közül főleg az újabbakat nem támogatja igazán, 60 Hz lesz a képfrissítés. Régebbi (pl. 8500) kártyák söpörnek ezerrel, legalábbis a disztrib készítője ezt állítja. Nv karikkal nincs probléma.
Hát szűken ennyit, remélem, kedvet csináltam hozzá! A pingvin legyen veled! ;)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#170) atosz válasza BluEyes (#169) üzenetére


atosz
őstag

Koszi! Azt hiszem mindenkepp kifogom probalni, ha nem is most - ido hianyaban -, de hamarosan biztosan! Szeretem ha felvagyok vertezve ilyen CD-kel. Csak sajna 9550XT karim van, lehet hogy akkor szivozni fog vele, no majd kiderul. :)

(#171) paprika


paprika
aktív tag

HY! Az a kérdésem hogy most akarok venni az EPOX8RDA+ lapomba Kingmax DDR500 Ramot! Azt mondta valaki hogy nem jó ebbe az alaplapba!? Igaz ez? A legfriseb bioson van valami Kinmx Patch! ( Tuningolni akarok)! Milyen ramot ajánlatok? Most Hynyx D43 va benne! Ezt se nagyon csípi!

(#172) paprika


paprika
aktív tag

Senki nem válaszol semmire?

(#173) atosz válasza paprika (#171) üzenetére


atosz
őstag

Boltban veszed? Nem tudom, nem el meg a 3 napos visszavasarlas?

(#174) paprika válasza atosz (#173) üzenetére


paprika
aktív tag

Passz!

(#175) G@ben


G@ben
addikt

Adott egy Epox 8RDA+ rev 2.2 és 2x512 MB 400MHz Infineon ram. A gondom, hogy a ram csak az 1-es slotban (a különálló) akar hibamentesen 400 MHz-en menni, a 2-es és 3-as slotban csak 333-on jó akár egyedül is. A ram tuti jó, ki lett próbálva másik gépben 400-on (1 P4-ben és 2 másik NF2-ben is hibátlan), másik ram (haveré), de ugyanolyan ugyanazt a hibát produkálja a gépemben. Dualban is csak 333-on megy jól, azaz ha van ram a 2-es vagy 3-as slotban, akkor csak a 333-at bírja. 400-as Kingston szintén ezt csinálja, de csak nálam. Mitől lehet ez?
Fejlemény, hogy visszavittem a boltba, ahol ugyanilyen 8RDA+okon szintén felfedezték ezt a hibát, szóval mintha szériahiba lenne. Eredeti BIOS-sal (02.12) és a legújabbal egyaránt.
Kérdés, hogy esetleg régebbi BIOS-sal jó lehet? Mindenképpen ilyen lapot szeretnék kapni (nekem ez a tökéletes lap), de úgy látszik, 400-on nem tudja kezelni a ramokat.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#176) LukE válasza G@ben (#175) üzenetére


LukE
veterán

az cikis, nekem inineon es szamszung is ment egymassal dualban egy 8RDA+ ket 8RDA3+ es egy 8RDA3 PRO-ban is 400 folott is, siman. Elobb doltek ki a ramok, mint a lap. regi es uj biosszal is. igazsag szerint passz...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#177) LukE válasza G@ben (#175) üzenetére


LukE
veterán

az cikis, nekem infineon es szamszung is ment egymassal dualban egy 8RDA+ ket 8RDA3+ es egy 8RDA3 PRO-ban is 400 folott is, siman. Elobb doltek ki a ramok, mint a lap. regi es uj biosszal is. igazsag szerint passz...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#178) G@ben válasza LukE (#177) üzenetére


G@ben
addikt

Igen, elméletileg ennek kéne történnie, de mégsem. Pedig M-Barton alá jó kis lap ez, meg most akartam bele szerezni 566-os A-Data-kat. De így fölösleges.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#179) G@ben


G@ben
addikt

Fel, mert kéne valami megoldás!
Minden Epoxos bepezsgőzött már és nem tud írni vagy ennyire nehezet kérdeztem? :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#180) paprika válasza G@ben (#178) üzenetére


paprika
aktív tag

Epox 8RDA+ ban mennek a DDR 500 as ADATA ramok Dualban 460-at?

Ezzel a rammal és lappal nincs semmi kompatibilitási probléma??

(#181) Cane válasza paprika (#171) üzenetére


Cane
őstag

írtál te már másik topikba is. a 8rda(+) az új biossal tökéletesen megy akár a hardcore 500 kingmax rammal

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#182) G@ben


G@ben
addikt

Tudna valaki linket adni 8RDA+ lap bios-ához, ami régebbi, mint 2004.02.12-i? Egy próba miatt kéne, hátha a bios miatt nem jó a lap.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#183) turho


turho
őstag

Na hogy legyen p4-es Epox kérdés is:
Epox 4pca3i-hez melyik biost merjem feltenni, ami a legújabb? Mert nem egyértelműek az adatok ahogy rákerestem...

(#184) G@ben válasza G@ben (#182) üzenetére


G@ben
addikt

UP!
Alig vagyok netközelben ezért nem igazán tudok keresni. Pls help! :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#185) pintyesz


pintyesz
senior tag

Hello!
Nagy segítségre lenne szükségem.
Adva van egy 8RDA3i lap,ami nagyon úgy néz ki,hogy megadta magát.
Bővebben: link
A rajta lévő alkatrészeket kipróbáltam a saját gépemben és tökéletesen működnek.
(GF4 TI4600/SB Live5.1/Maxtor 80Gb/AMD 2500+ Barton/2 db 256DDR RAM)
Azt kérdezném a hasonló lapok tulajdonosaitól,hogy a déli híd nekik is olyan qrva forró?Már akkor tűzforró amikor még a win be sem tölt.Pedig még egy passzív borda is van rajta!
A hibajelenség pedig az,hogy bekapcs után elindul a velti+világít a diagnosztikai led,de a vigyó nem pörög fel és ugye így a monitor sem kapcsol be!:(
Ötlet???:F

[Szerkesztve]

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#186) pintyesz válasza pintyesz (#185) üzenetére


pintyesz
senior tag

UP!

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#187) pintyesz


pintyesz
senior tag

Valaki válaszolna a #184-re?:F

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#188) paprika


paprika
aktív tag

Megjöttek a ramjaim de van egy gond azaz több és kettétöröm a lapot és a ramot is:>>>>

Epox8RDA+ legújabb bios NF2
2*256MB A DATA DDR 500 Vitesta 3 4 4 8

Probléma!

1:Ba..ik elindulni a lapomban normálisan Dualban nem megy egyáltalán
2:Single chanelben megy csak de ott is 166MHZ-t fos időzítésekkel
3:Mi lehet a baj?Azt mondták a legújabb biossal simán megy!
4:Ha valaki nem segít kettétöröm a gépem!!!!!!!!!
5: NF3 lapban ki lett próbálva ott hasít mint a vadkan!!!
6:Amikor Bootol a gép akkor a Post képrnyőn az írja ki hogy VDIMM>>>1.98V holott annak 2.5 nek kll lennie!!! Apropó:Milyen NF2 lapban megy ez a ram tökéletesen??

Valaki segítene?

Előre is kössz!!!

(#189) paprika válasza paprika (#188) üzenetére


paprika
aktív tag

Senki nem tud segíteni?

Csak nem a fetekkel van a gond?

(#190) G@ben válasza paprika (#189) üzenetére


G@ben
addikt

Szerintem kijött valami nem igazán jó széria a 8RDA+okból, amik nem kezelik a memókat, csak 166MHz-en. Nekem is ugyanez a problémám, holnap be is megyek a boltba, ahol vettem, hogy tudnak-e valamit ezzel kapcsolatban.
Egyébként rev mennyi a tied?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#191) actommy válasza pintyesz (#185) üzenetére


actommy
tag

és mit ír ki a diagnostika led?

(#192) Watzqr


Watzqr
csendes tag

Sziasztok!
Elsősorban 8rda és 8rda+ tulajokhoz indítom kérdésem!
Lécci valaki mondja már meg nekem milyen felirat diszeleg a Bios csippen, mert valszeg elkeverték a javítás során és most ugy hoztam el hogy se-kép se hang....
Az epox honlapján van egy kép a lapról, pontosabban 8rda+ról, innen lel ehet szedni egy nagy képet, de azon csak a 8rda+ biosz csipje látható!!!Nekem 8rda sima van, és bátorkodom megkérni az esetleges ugyanilyen lap tulajdonosokat, segítsenek már, hiszen csak egy számsorra lenne szükségem!!!!
Lécci!
Lécci!
Nagyon fontos lenne!
Köszi a fáradozást, várom válaszotokat!

Elhordhatatlan hegy nincs, csak túl kicsi a talicska és sokat kell fordulni...

(#193) Cane


Cane
őstag

187
189


a processzor és a tápcsati között van 1 jumper.
azt pl. vedd le.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#194) BluEyes válasza paprika (#188) üzenetére


BluEyes
őstag

A Vdimm értékét a biosban ne autora állítsd, hanem fix értékre, mondjuk 2.7V-ra. Talán ez segíthet. Bővebben: linkEgyébként mezei 400-as ramokkal jól működött?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#195) pintyesz válasza actommy (#191) üzenetére


pintyesz
senior tag

''FF''

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#196) Watzqr


Watzqr
csendes tag

Légyszi valaki válaszona nekem a #191-re!
Köszönöm!
Watzqr

Elhordhatatlan hegy nincs, csak túl kicsi a talicska és sokat kell fordulni...

(#197) G@ben válasza Cane (#193) üzenetére


G@ben
addikt

Semmi jumpert nem vettem le, de a leírásban én is néztem, hogy van egy 166MHz-re korlátozó jumper, de az jó állásban volt, ha jól láttam.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#198) Watzqr


Watzqr
csendes tag

Azt hittem lesz segítségem de egy nap alatt senki sem tudott/akart nekem segíteni!
csalódnom kellett az EPOX imádok topikjában....:F

Elhordhatatlan hegy nincs, csak túl kicsi a talicska és sokat kell fordulni...

(#199) LukE válasza pintyesz (#185) üzenetére


LukE
veterán

Mikori a lap? Mert egy kb nyari 8RDA3+ (talan rev 3.1 volt) nekem is igy mult ki(kb 2 hetig ment.). Reggel nyomom be a monitort, gep szennefagyva. Baszott forro deli (a hozza adott szivacson volt, kb 3 cm atmeroben kiolvadt!:Y Ahoz azert nem 60-80 fok kellett... Probaltam mindent, semmi egesnyom, vagy barmi, ment garr-ba, es cserelve lett egy 3+PRO-ra. Az eddig teljesen rendben van, deli hid nem eget.
Szoval vagy garr, vagy faldisz.:(


Paprika->Na az ugy csunya. Hol laksz? Van egy 8RDA+ es egy 8RDA3+PRO-m is, egy szamszung es infineon ram dualban is megy nalam 210-en stabilan, szoval nem ertem...


(Watzqr-> mondggyuk senkinek sincs sima 8RDA-ja? De ha elkevertek javitas kozben, akkor mondd meg nekik, hogy rendeljenek _ők_ 1-et az EPoX-tol, mert elvileg kuldenek.)


Egyebkent mindenkinek, megeri leszedni az eszaki hidrol azt az izet, mert a hovezeto ragogumi nalam nem is erintette az NB kozepet!

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#200) G@ben válasza LukE (#199) üzenetére


G@ben
addikt

A 8RDA+os milyen rev?
Egyre inkább arra terelődik a gyanú, hogy a rev 2.2 nem igazán nyerő.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.