Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1101) Savage5 válasza PC-Style (#1095) üzenetére


Savage5
senior tag

A legújabb BIOS nem rossz ötlet ([link]). Viszont kell lennie egy drivernek (vagy az Epox deszkához járt CD-n van [bár integrált RAID-et nem látok az alaplapon], vagy a RAID-kártyához, márha járt hozzá), amit fel kéne tenni. Ha nem járt semmi driver a kártyához, akkor a RAID-kártya gyártó hivatalos honlapján nézelődj, hátha ráakadsz valamire. Először szoríts a PATA-s winyónak helyet egy ATA végre, és úgy telepítsd (állítsd be) a kártyát, utána tedd csak a winyó(ka)t RAID-tömbbe...

...

(#1102) Savage5 válasza fero02 (#1100) üzenetére


Savage5
senior tag

Majd igyekszem részletezni a munkát és a végeredményt is (tuning ;)) megmutatni, viszont nagyon kevés időm van mostanság az ilyenre, de hamarosan meglesz a dolog :).

...

(#1103) fero02 válasza Savage5 (#1102) üzenetére


fero02
veterán

OK ;)

THX :R

(#1104) Spirál


Spirál
tag

Sziasztok NAgyon kéne a segítségetek!
sata install flopit szeretnék csinálni mert a cdn lévő driver valamiért nem jó!
nemtudjátok h honnan lehet leszedni?
nagyon kéne és gyorsan plz!!

(#1105) Savage5 válasza Spirál (#1104) üzenetére


Savage5
senior tag

[link] - Itt olvasgass, hasznos infók vannak ez ügyben.

...

(#1106) BaKeSZ87 válasza fero02 (#1098) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Azt már nem akartam odaírni ;]

(#1107) PC-Style válasza BaKeSZ87 (#1096) üzenetére


PC-Style
tag

Bios refresh megtörtént, de szerintem a sata és az általam behejezett ide raid nem szereti egymást. De atért köszi!

(#1108) PC-Style válasza fero02 (#1097) üzenetére


PC-Style
tag

Hali!
Alapból satás wincseket használok, de mivel egyébként a lapon 1db ata100 csati van és azt el is foglalja 2optikusz, a mobilrackeket gondoltam külön ide vezérlővel megtámogatni. Csakhogy amikor kap a lelkem valami winyeszt ezen a vonalon, nem mindig szeret ruganyosan mükszeni...

(#1109) PC-Style válasza Savage5 (#1101) üzenetére


PC-Style
tag

Nos ezek a dolgok megfontolandók és elgondolkodtatók! Asszem ezzel már megyek valamire!
Nagyon kösz! :R

(#1110) PC-Style válasza Spirál (#1104) üzenetére


PC-Style
tag

Szia!
Feltöltöttem neked ide egy készletet, ami tartalmaz intel, silicon és via sata drivereket:
[link]
A cuccot kicsomagolás után, simán felmásolod egy floppyra úgy hogy, a TxtSetup.oem file a gyökérben legyen és már van is egy viszonylag univerzális sata driver floppyd, amit akár rendszertelepítés közben (xp) vagy utólag is használhatsz.
Bye

(#1111) Spirál válasza PC-Style (#1110) üzenetére


Spirál
tag

Köszi szépen este kipróbálom!
Igazából én csináltam egy ilyen flopyt csak azt írta ki az ome filera h 512 es hiba (váratlan és kilépett :S

de remélem ez már jó lesz és nem mással van a hiba

(#1112) djadji


djadji
senior tag

hmm.. én is most tervezek venni SATA HDDt.. de mellette használni akarom az IDEseket is. (2 IDE hdd 2 CDrom) Lesz ebből nekem is gondom?
Mellesleg SATA hddre lehetne e DOSt rakni? :))

[Szerkesztve]

http://djadji.fw.hu

(#1113) Savage5 válasza djadji (#1112) üzenetére


Savage5
senior tag

Sztem a PATA winyón legyen az oprendszer (IDE1 Master), nem lesz bootolási hiba, stb... SATA-t meg használd pl. adattárolónak. DOS-t ugyanúgy tudsz rá rakni, inkább a DOS az NTFS filerendszert nem komálja, minthogy a SATA-t (ami ugyanúgy egy PATA-n is lehet).

...

(#1114) fero02 válasza Savage5 (#1113) üzenetére


fero02
veterán

Nekem a rendszervinyóm sata-s és semmi baj nincs bootoláskor.

Az NTFS valóban nem komálja a DOS-t, mintahogy az Xp sem, de egy jó kis WIN98SE +oldás lehet mindenre.

FAT32+DOS :))

(#1115) Savage5 válasza fero02 (#1114) üzenetére


Savage5
senior tag

Nem azt mondtam, hogy lehetetlen bootolni SATA-sról, csak azt, hogy egy újabb hibalehetőséget jelenthet, ha több PATA és SATA (+ROM-ok) vannak kapcsolva a gépbe, úgyhogy azt is ésszel kell csinálni :).
DOS-nak meg igaz, hogy régi nagy múltja van, de már tényleg nem sok minden használja, és nem is alapfeltétel :)) (ettől függetlenül a múlt engem is visszahúz a DOS-hoz ;)).

...

(#1116) fero02


fero02
veterán

Srácok!

Számoljuk már össze h hány db 9NPA +SLI és 9NPA Ultra lap (és egyebek) vannak nekünk intenzív fórumozóknak!

Ok?

:R All!!!

(#1117) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

1 9NPA Ultra :R :)) :C :DD

(#1118) fero02 válasza fero02 (#1116) üzenetére


fero02
veterán

1 db 9NPA +SLI

(#1119) mortalwombat válasza fero02 (#1116) üzenetére


mortalwombat
tag

Sajnos én anno nem kaptam 9NPA Ultrát, így lett 9NPA3J, de végülis jó lap ez is.

(#1120) fero02


fero02
veterán

Tehát az eddigi állás:

9NPA3J: 1 db
9NPA Ultra: 1 db
9NPA +SLI: 1 db

[Szerkesztve]

(#1121) djadji


djadji
senior tag

Egy azaz 1 db 9NPA+SLI lap.
Mellesleg nem is a DOS miatt kérdeztem (ez csak kíváncsiság volt) hanem éppen az a agondom hogy ha van IDE és SATA vinyom is, plusz még a CDROMok, akkor az okoz e hibát?? (tudom elvileg nem, gyakorlatilag meg ki tudja... na én gyakorlatilag lennék rá kíváncsi ;) )
JA.. a SATA-t lehetne adatnak használni, csak ha lehet akkor csak a gyorsabb és az ujabb vinyót használnám rendszer hddnek...

http://djadji.fw.hu

(#1122) fero02 válasza fero02 (#1120) üzenetére


fero02
veterán

Tehát az eddigi állás:

9NPA3J: 1 db
9NPA Ultra: 1 db
9NPA +SLI: 2 db :))

(#1123) fero02 válasza djadji (#1121) üzenetére


fero02
veterán

Nekem szintén 2 optikai +hajtóm van, mobile rack és volt h több pata-s vinyó volt a gépemben a sata-s rendszervinyóm mellett és semmi gond nem volt vele.

Nem akadtak össze, gyors volt a másolás is, 1szóvel nem hinném h probléma lenne...

Viszon valóban a sata jóval gyorsabb mint a pata, és akkor még a sata2-őt nem is mondtam, ami ugye (elvileg) dupla olyan gyors, mint a sima sata...

(#1124) Savage5 válasza djadji (#1121) üzenetére


Savage5
senior tag

Elvben minden lehet oks, de a gyakorlat cáfol mindig rá az elméletre :). SATA-t is használhatod rendszernek, de hogy gyorsabban bootolna, az függhet több mindentől is (alaplap, HDD-k [ez lehet PATA, SATA, SATA2] száma). A PATA teljesen kiforrott tech. (sőt, már túlságosan is :-/), ha egy olyat kötsz rendszernek, sztem tuti, nem lesz gond a bootolásokkal és elég gyors is, a SATA pedig pl. a tuningosok egyik rémálma (FSB buzera). Ettől függetlenül mehet rá a rendszer :).

...

(#1125) Spirál válasza PC-Style (#1110) üzenetére


Spirál
tag

Kösziii PC-Style!!!

Mükszik a cucc! nagyon köszike! ;))
örök hála! :) :C :R

(#1126) Primőr


Primőr
aktív tag

EPOX EP-8NPAJ
Mennyire jó, mit tudtok róla?

9NPA7I
És erről?

[Szerkesztve]

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#1127) animatrix11


animatrix11
őstag

nekem egy 9NPA ultrám van

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1128) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

Akkor egyenlítettünk

9NPA3J: 1 db
9NPA Ultra: 2 db :))
9NPA +SLI: 2 db

(#1129) Savage5 válasza Primőr (#1126) üzenetére


Savage5
senior tag

[link] - Itt össze tudod hasonlítani a kettőt, amúgy ha EPoX, akkor már rossz nem lehet... :))

...

(#1130) fero02 válasza Savage5 (#1129) üzenetére


fero02
veterán

Én is pont ezt akartam mondani :DD

''...amúgy ha EPoX, akkor már rossz nem lehet...''

(#1131) animatrix11 válasza Savage5 (#1129) üzenetére


animatrix11
őstag

he?

nForce4 4X chipset AM2-es 940 lábú procihoz? :F
azt meg hogy a rákba

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1132) Savage5 válasza animatrix11 (#1131) üzenetére


Savage5
senior tag

He? :D Szerintem 2 db nForce4-ről van szó, mindkettő 4x chipsettel, csak egyik 939-es procihoz, másik meg 754-eshez... És ha a kettő közül kell választani, akkor sztem egyértelmű...

...

(#1133) animatrix11 válasza Savage5 (#1132) üzenetére


animatrix11
őstag

de itt a MF4-J alaplapról van szó ami már 940 pines DDR2-es és 4x chipsettel, jó hogy nem nf 3-as chippel nyomatják :U

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1134) Savage5 válasza animatrix11 (#1133) üzenetére


Savage5
senior tag

Jaa, hogy az... Hát, nekem is furcsa ez a chipset hozzá, de majd a tulajok jönnek ide a topikba, és leírják véleményüket róla :)).

...

(#1135) PC-Style válasza Spirál (#1125) üzenetére


PC-Style
tag

Nagyon szivesen! Mint mondtam erre való a PH... :R

(#1136) Spirál


Spirál
tag

;)

Újjab segítséggel kéréssel fordulnék hozzátok!
mégpedig azzal h van egy 2800+ bartonom egy epox-8rda3+ os lapban és egyáltalán nemakarja magát húzni engedni ilyenkor mivan? van valami jumperelés vagy hogy?
se szorzót se fsb-t nemtudok állítani! :S

(#1137) animatrix11 válasza Spirál (#1136) üzenetére


animatrix11
őstag

a procid ezek szerint lockos nem is fogja engedni van egy olyan beállitás hogy system perfomance (vagy ilyesmi) hol alapból optimal van ezt állidst át expertre akkor engedi az fsb-t húzni

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1138) animatrix11 válasza Savage5 (#1134) üzenetére


animatrix11
őstag

jah már várom :C
bár szerintem az emberek mostanában fognak ilyenek venni jó pár hónapot kell rá várni

[Szerkesztve]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1139) Savage5 válasza animatrix11 (#1138) üzenetére


Savage5
senior tag

Túl sokat nem kell rá várni, hiszen már lassan itt csücsülnek a boltokban az új procik a hozzá való alaplapokkal együtt (csak a rohadt Herta ne csődölt volna be, ő volt a Mo-i Epox fő forgalmazója)...

...

(#1140) Savage5 válasza Spirál (#1136) üzenetére


Savage5
senior tag

BIOS/Advanced Chipset Features - itt található a ''tuning opció'' ;], a System Performance-t tedd Expert-re, ezáltal tudod manuálisan beállítani az értékeket. Először is próbáld meg a szorzóállítást (CPU Clock Ratio), tedd pl. 11-esre, vagy 13-asra (alapon egy 2800+ 12.5-ös szorzóval bír, tehát +-1-es állítással még nem fingathatod ki). Ha újraindítás után visszaáll az alap szorzóra, akkor lockos a procid, ekkor csak az FSB emelése jöhet szóba. Azzal meg azért kell vigyázni, mert ha szar RAM-jaid vannak, akkor ugyanúgy fuccs az egésznek (vissza is lehet osztani a RAM-ok sebességét, de ha azt is húzod a CPU-val együtt, akkor látszik csak meg szemmel láthatóan a differencia). Ugyanezen menü alatt tudod a RAM időzítéseit is állítani (itt is Expert), minél kisebbek, annál gyorsabbak a memók (de ha FSB-t növelsz és nem osztod vissza a memókat, akkor tedd minél magasabbra az időzítéseket, így megtudhatod, mennyi plussz MHz adható a RAM-jaidnak). Ja, és persze jó hűtés is kell a tuninghoz, szóval ha ez nincs meg, hozzá se kezdj az egészhez...
Jó tuningolgatást és sok sikert hozzá!
Üdv.:

Savage

...

(#1141) BaKeSZ87 válasza Spirál (#1136) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

USER DEFINE-ra kell állítani ott az fsb-s résznél, áááá,hogy hívják azt? N@b@ssz@meg filmszakadás. És akkor talán engedi az fsb-t meg miegymást állítani. Jah, az amit Savage5 mond :D

[Szerkesztve]

(#1142) mortalwombat


mortalwombat
tag

Bocs a láma kérdéstért, de:
Ugye szenvedek a CPU ventilátor szabályozással, nem tudom sehogy sem állítani. A Frezer Pro kábele 3 eres, de az alaplapon 4-es csati van, megnéztem a lap papírját, és hát a 4. ér a vezérlés. Ezek szerint ezért nem tudom se BIOSból, se Smart Fannal vezérelni a ventit? No most akkor hogy is van ez? :F Valamilyen átalakító kell, vagy mi?

(#1143) animatrix11 válasza mortalwombat (#1142) üzenetére


animatrix11
őstag

nekem is freezert prom van és amit mondtam néhány hozzászólással előbb az nálam bevált ha a pc-helatnál beállitod hogy monjuk 40 fokik csak forulatszám felén járassa a ventit akkor azt fogja csinálni ez biztos
halkabb nem lesz tőle a gép mert az alaplapi chipsetventi elég hangos

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1144) Spirál


Spirál
tag

nagyon láma vagyok!
nemtudjátok h az ep-8rda3+ on hogy van a dual channel?

(#1145) Sianis válasza Spirál (#1144) üzenetére


Sianis
addikt

Zöld-zöld foglalat. Alaplapokon az azonos színű memóriafoglalatok jelölik a dual channel-t.

[Szerkesztve]

(#1146) Spirál válasza Sianis (#1145) üzenetére


Spirál
tag

Köszi ;)
Amúgy egy ilyen dualtól mennyivel lesz gyorsabb a gép?

[Szerkesztve]

(#1147) Sianis válasza Spirál (#1146) üzenetére


Sianis
addikt

Elvileg érzehető a különbség. Egészen más a hatása 2x256 (Dual) memóriának, vagy 1x512-nek. A Dual-t azt ugye osztottan írja, megoszlik a terhelés, míg a normál módban használt memóriát teljesen terheli használatkor.

Sianis

[Szerkesztve]

(#1148) Savage5 válasza Sianis (#1147) üzenetére


Savage5
senior tag

Csak az a gond, hogy az nForce2 a Dualból nem sokat profitál (max 10%, de lehet akkor már sokat mondtam). Persze, érezhető Single Channel után a gyorsulás a 128 bit sávszél miatt, de inkább ez a chipset a ''minél több, annál gyorsabb'' elvből gazdálkodik...

...

(#1149) fero02 válasza mortalwombat (#1142) üzenetére


fero02
veterán

Üdv!


Nekem Thermal Take hűtőm van, aminek a csatlakozója 3 pin-es és mégis tudom szabályozni a fordulatát a Speed Fan-nal...

Viszont ami érdekes és magyarázatot kíván, h az összes többi system fan, aminek szintén 3 pin-es csatijai vannak, 1iket sem tudom szabályozni (pedig qrv@ jó lenne) :F

Ha ebben vki tudna segíteni, azt +kösszönném!

(#1150) Sianis válasza fero02 (#1149) üzenetére


Sianis
addikt

Ha a lap nem támogatja, hogy minden csatin feszültséget szabályozz, akkor csak külső megoldás (potméter, egyéb...) segíthet csak.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.