Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#351) Savage5


Savage5
senior tag

Most, hogy a Herta bezárt, egyre kevesebb helyen, sőt, szinte sehol nem lehet kapni Epox lapkákat... Főleg régebbi szériákat. Hol tudok találni még 8RDA6+PRO lapkát? Lehetőleg ''újonnan'' kéne, bolhapiac kizárva, nem akarok többet a púpos kondikkal szívózni... :F :(

...

(#352) DZs válasza Savage5 (#351) üzenetére


DZs
senior tag

Itt a ph aprón hirdetett egy srác, Animatrix név alatt, új Epoxokat árul fél év jótállással. Én vettem tőle egyet.

(#353) Savage5 válasza DZs (#352) üzenetére


Savage5
senior tag

Megnéztem a weboldalát, és a 8RDA6+PRO pont elfogyott :( Hiába, ez az én formám.
De talán rákérdezek :) Kösz a tippet.

[Szerkesztve]

...

(#354) animatrix11 válasza Savage5 (#353) üzenetére


animatrix11
őstag

Szia

igazából van még egy, de sajna csak szervernek jó...
meghalt benne az agp

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#355) Savage5 válasza animatrix11 (#354) üzenetére


Savage5
senior tag

Ezt sajnálattal hallom :O
Pedig nagyon kellene egy...
Na, mindegy, majd csak lesz vmi... Ha netán akadna mégis valami szerkentyű, szeretettel várom a privátod ;)

...

(#356) animatrix11


animatrix11
őstag

Örömmel látom hogy van epox topic még ha egy kicsit ''visszafogott'' is
ha valakit érdeklenek epox lapok garanciával, keressem meg engem a lapok a herta készletéből valók, sajnos 939-seket nem tudtunk szerezni... :O
ezen a linken :[link] található az oldalam sokféle socket a-s ill. néhány 754 lap :))

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#357) animatrix11 válasza Savage5 (#355) üzenetére


animatrix11
őstag

a 6+pro-ból össz-vissz 3 darab volt...
8rda3+ rev 3.x nem jó?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#358) animatrix11 válasza X@b3e (#329) üzenetére


animatrix11
őstag

Egyébként melyik lappal volt a legtöbb gond eddig a jelenlévőknek?


[Szerkesztve]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#359) szipak válasza Savage5 (#349) üzenetére


szipak
tag

az erdekes az egeszben, hogy legalabb egy eveig ment ez a konfig, minden problema nelkul. hutes/szellozes az nem problema, arra figyelek oda a legjobban. proci max terheles alatt 38 fok, pedig egy visszafogott 8centis venti van rajta egy TT silent boost bordan.
most azt beszeltem meg egy haverommal, hogy cserelunk memoriat, hatha csak a ket modul nem szereti egymast.

mint kiderult meg erdekesebb a kartya, mint elsore hallatszik:
9600mobile chip van a nyakon, mellette van 128mega ram, de nem am ilyen normal meretu, hanem ugyanolyan kicsi, mint a notikban :) es eleg jol lehet huzni :D

(#360) Savage5 válasza animatrix11 (#357) üzenetére


Savage5
senior tag

Ha előbb tudom, akkor most egy boldog 8RDA6+PRO tulajdonosa vagyok. :-/
A 8RDA3+PRO-val csak egy bajom lenne: kevés rajta a SATA+RAID... És mivel nem akarok plussz kártyákat a PCI-okba tenni (tuning miatt közel kell a +2 ventit tennem a VGA-hoz), ezért mit kezdjek a fentmaradt SATA-s winyókkal? :) (2 db lenne az alap SATA csatlakozók mellett, tehát össz. 4 SATA-s eszköz...).
De tudtommal csak ebben tér el a 2 deszka, így igen erősen gondolkozom, hogy rendelek egy 8RDA3+PRO-t tőled... :))

...

(#361) Savage5 válasza szipak (#359) üzenetére


Savage5
senior tag

Nos, a kondik púposodása elsősorban a rossz hűtés miatt van. Ha pl. van egy erős CPU hűtőd, és maga a házban nincs 1 db rendszerhűtőd sem, akkor megreked a meleg levegő bent, és (főleg mert a CPU környékén van jópár kondicsoport) elkezdi a kondikat zabálni.
Másik ok a púposságra, a táp. Ha kicsi, vagy valami bóvli (lásd Vargáné fajta), akkor ugyanúgy szép domborúak lesznek és elkezdhet csordogálni belőlük a folyadék is.
Szóval sztem egy tápcsere mindenféleképp kell a konfigba, de nem rossz ötlet a RAM-próba sem. Minden lehetséget meg kell nézni fagyásnál...
Grat a VGA-hoz :C :C

...

(#362) Savage5 válasza animatrix11 (#357) üzenetére


Savage5
senior tag

Mod: persze ha van +PRO, mert most látom, hogy a sima + -os revíziót írtad :U

...

(#363) szipak válasza Savage5 (#361) üzenetére


szipak
tag

elol egy 12centi szivja be a levegot, hatul egy 8centis kifele, +tap aljan is 9centis meg hatuljan nyolcas. szoval hutessel nincs gond :) tap meg Enermax, tapasztalataim szerint jo es megbizhato. csere utan tovabbi infok varhatoak :DDD

(#364) Savage5 válasza szipak (#363) üzenetére


Savage5
senior tag

Akkor pedig marad a 2. verzió: a táp. Enermax egyik legjobb táp, de 300W az 300W.

...

(#365) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Eladó ez a lap itt a [link]en.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#366) Savage5 válasza rup1u5 (#365) üzenetére


Savage5
senior tag

Máskor ide: [link]

...

(#367) rup1u5 válasza Savage5 (#366) üzenetére


rup1u5
nagyúr

direkt ment ide :(((

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#368) animatrix11 válasza Savage5 (#362) üzenetére


animatrix11
őstag

van 3+pro-m is... ;)
nézd meg a linket amit adtam hogy mik vannak
leirom ide még1x www.animatrix.tvn.hu

[Szerkesztve]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#369) Savage5 válasza animatrix11 (#368) üzenetére


Savage5
senior tag

Jaja, már jóideje azt nézem, hogy mid van :D :Y
És asszem meg is van mi lesz... Még egy ismerőstől megkérdem, mi a helyzet a 6+PRO-val, ha nincs, akkor vennék egyet tőled (3+PRO). És ha nem nagy gond, akkor pénteken egyeztetném veled a dolgot, mert addigra tudom meg, hogy mi van a 6-ossal. Szóval ha már kevéske van belőle, a biztonság kedvéért tegyél egyet félre nekem a hétvégéig. :U

...

(#370) animatrix11 válasza Savage5 (#369) üzenetére


animatrix11
őstag

okés 1 darab félretéve :))

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#371) DZs válasza Savage5 (#369) üzenetére


DZs
senior tag

A renszerhűtés és a ház venti ugyanaz lenne? Epox laphoz milyet ajánlanátok, ami csendes? A lap védelme miatt kellene, tuningolni nagyon nem fogok. Mik a tapasztalaitok hűtés terén?

(#372) Savage5 válasza DZs (#371) üzenetére


Savage5
senior tag

Igen, rendszerhűtőn a ház ventijét értem. Az alaplapon lévő kis hűtőt chipsethűtőnek nevezem. :) Ha nem tuningolsz, akkor elég az alaplapra szerelt hűtés, viszont egy-két rendszerhűtő mindenféleképp kell (1 előre, ami szívja, 1 hátra [vagy több], ami kifújja a házból a levegőt). Ha a ''nem nagyon tuningolokba'' beleesik mégis egy pici húzás, akkor nézz körül a Zalman, Thermaltake, Aerocool oldalán, csúcs hűtéseket gyártanak.
Házhűtőknek (rendszerhűtőknek) elég szvsz egy szimpla 8 cm-es (vagy ahányast fel tudsz fogatni előre, hátra) hűtő, minél kisseb a dB, annál jobb. :) De ezen gyártók csinálnak moddos rendszerhűtőket is (LED, magas fordulat, extrahalk, stb...), amikért borsosan fizethetünk is.

...

(#373) Savage5 válasza animatrix11 (#370) üzenetére


Savage5
senior tag

Köszi szépen :R Péntek a határidő, addigra tuti meg tudom mondani, lesz-e 6-os, vagy tőled a 3-as. :D
Itt gondolom megtalállak, honlapodon is van e-mail, csak én is kerüljek gép elé. :))

...

(#374) #11666432


#11666432
törölt tag

Hali!

Lehet láma kérdés, de azért felteszem: melyikkel ajánlatosabb a BIOS-t frissíteni: a windowsos progival, vagy inkább Dos alól?

Előre is kösz

Freeman

(#375) Savage5 válasza #11666432 (#374) üzenetére


Savage5
senior tag

Én DOS-osban bízok, csak ügyelj arra, hogy hibátlan, jó floppy-ra tedd az új BIOS-t, és csak az legyen rajta, semmi más! De flash-eltem már Windows-os flash-sel is, azzal se volt semmi gond.
Ja, és ügyelj arra, hogy előtte mindig legyen biztonsági mentés az alap BIOS-ról. :U

[Szerkesztve]

...

(#376) Xander_T válasza #11666432 (#374) üzenetére


Xander_T
tag

Szerintem meg windows alól egyszerűbb és kényelmesebb a dolog, bár kinek a pap kinek a papné :)

Dos alól már rég nem frissítettem.

(#377) Savage5 válasza Xander_T (#376) üzenetére


Savage5
senior tag

Ízlések és pofonok, ki milyen múlttal rendelkezik, ki mit szokott meg... Sokszor egyszerűbb Win-alól, sokszor meg nem, pl. ha jön egy fagyás, vagy egy jó kis vírus pont akkor, amikor refresh-eled, akkor kicsit szopóka. DOS-flash alól ezek sincsenek kizárva, de kisebb rá az esély...

...

(#378) #11666432


#11666432
törölt tag

Ok, kösz a választ.

(#379) Locutus


Locutus
veterán

Van valakinek 8RDA+ még? Ha igen, sassantsatok már be ide, hogy ismerős e a probléma: [link]

Szívok mint a torkosborz ezzel az alaplappal, és ahogy a neten googlezgatok, úgytűnik nem csak én. Ráadásul ugyanezzel a problémával.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#380) animatrix11 válasza Locutus (#379) üzenetére


animatrix11
őstag

igen van vegyél tőlem egy másikat teljesen jól működőt
de inkább vegyél egy 8RDA3I-t azokkal nincs baj

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#381) Locutus válasza animatrix11 (#380) üzenetére


Locutus
veterán

Ez miben különbözik a 8RDA+-tól? Csak annyiban, hogy nincs firewire?
Az áraid úgylátom korrektek, valamivel nagyker nettó felett. De hogyhogy csak fél év gar van rájuk? Használtak?
Valamit valszeg tennem kell. Most vannak tesztelésem a ramjaim, ha azok jónak bizonyulnak, már csak az alaplap lehet a ludas... Délután visszaviszem őket haza, aztán lehet megint a bios checksum fogad, vagy még annyi se...

Amúgy 8rda+-nál több ilyen esetről is hallottál, vagy mi?
Az enyémet nem veszed be?:) Még van rá fél év gar a SVED-nél.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#382) animatrix11 válasza Locutus (#381) üzenetére


animatrix11
őstag

Szia

Akkor szépen sorban a 8RDA3I-n nincs firewire és soundstormos hangkártya, de megbizható, stabil lap, van 8rda+ is bontataln most 10k de gonolom olyat nem akarsz mégegyszer, Mivel hogy a hertanak a készlete volt ezért van rá fél és gari, ha igazán jó lapot akarsz akkor tudom ajánlani a 8rda3+pro-t, a készlet vegyes vannak bontott és bontatlan lapok, amiket ajánlottam az mind zsír új
nem veszek be lapot mert van elég így is :))
ha kell valamilyk lappból irj vagy hivj

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#383) Locutus válasza animatrix11 (#382) üzenetére


Locutus
veterán

Nekem csak arra kéne egy stabil lap, hogy 1 hónap múlva eladjam, mert addigra meglesz az A64 konfig.
Csak most elküldöm az epoxot garba, az 3 hét, és addig nem tudok itt gép nélkül ülni.
Még megrágom a témát, végülis soundstorm meg firewire nekem úgysem kell rá.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#384) animatrix11 válasza Locutus (#383) üzenetére


animatrix11
őstag

akkor neked a 8rda3i kell

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#385) Levin01


Levin01
őstag

Sziasztok!

Tud valaki adni Epox-hoz alkalmas DOS-os flash progit? AWARD Bios-hoz.

(#386) Savage5 válasza Levin01 (#385) üzenetére


Savage5
senior tag

Nem kell hozzá semmilyen kívülálló flashelő, ha DOS-ból szeretnéd frissíteni, akkor BOOT-kor bal alsó sarok néz, ALT+F2-t nyom a megfelelő pillanatban (a floppy az új BIOS-szal már legyen a meghajtóban).

...

(#387) RECSKA


RECSKA
veterán

Sziasztok!

Nekem Epox EP-8RDA alaplapom van, sima Nforce2-SPP-vel, de megy a 200FSB szinkronban a Samsung tcc4-es ramommal, ami egy ratyi... :D

Majd elválik, mit tud a lap, mikor megjön a mobil barci.
De nagyon jó, az biztos....
Meg vok vele elégedve...

Jah, és soundstorm van rajta...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#388) Savage5 válasza RECSKA (#387) üzenetére


Savage5
senior tag

Hmm, mobil Barton az nem kis kutya, annak aztán odasózhatsz rendesen :DDD.
Jah, a lap sem semmi, csak nehogy a RAM-ok miatt bukd be a tuningot.
Sikerült moddingolt BIOS-t találni? :))

...

(#389) RECSKA válasza Savage5 (#388) üzenetére


RECSKA
veterán

Nem, attól már letettem!

Ramok terén meg nem fogom bebukni, mert nemsoká veszem megfele az Adata 500-asokat...
remélhetőleg valami jobbfajta chippel..... :D

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#390) Savage5 válasza RECSKA (#389) üzenetére


Savage5
senior tag

Helyes, sztem sem kell a moddolt BIOS, hogy gallyravágd esetleg a deszkád.
RAM-chip terén nem vok nagy mester, gyere át ide [link], itt meg tod kérdezni a ''nagyoktól'', hogy mit tudnak ajánlani :DD.

...

(#391) RECSKA válasza Savage5 (#390) üzenetére


RECSKA
veterán

Egyszer kerestem BH5-öket, de semmi....

Most áttérek a TCCD-re, jó lesz az, csak vigyen normálisan az Epox.... :D

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#392) Levin01


Levin01
őstag

Sziasztok!

Sürgős segítség kéne.
Van egy Epox 8RDA3+ lapom ami egy szerencsétlen biosfrissítés miatt meghülyült. KEzdő képernyő még bejön aztán annyi. PróbáltaM RÁ TÖBBFÉLE BIOST IS RAKNI A GYÁRTÓ HONLAPJÁRÓL (MONDJUK AZ IS ONNAN VALÓ VOLT AMI MEGHÜLYÍTETTE) de ''Bios Lock'' üzenetet kapok állandóan, magyarán nem enged magára semmilyen bios-t.
A mostani biosban nincs semmilyen opció ami a Bios Write protect-re vonatkozna.ű
Tud erre valaki megoldást vagy kuka a lap?

(#393) RECSKA válasza RECSKA (#391) üzenetére


RECSKA
veterán

Nah!

Csináltam egy kis sufnituningot!

A tápfeszkörre ( Mosfetek a kondik mellet ) felraktam picike kis spire hűtőbordákat. Az északi chipsetet egy zalman nbj32-vel hűti, a délire pedig felraktam egy csini kis vga-hűtőt. Ezekkel a módosításokkal tapintásra is sokkal kellemesebb lett a déli chip hőmérséklete, és persze a tápkör is sokkal hüvösebb lett! Remélem eme módosításoknak köszönhetően megy majd szépen, stabilan a cucc 1.85V-al.. :D

Jelenleg 220Mhz-s FSB-nél tartok egy szimpla Nforce2-vel, ami nem rossz, mivel az Abit AN7-em kifingott 215-nél... :( De még nem csináltam meg a volt moddot az epoxra....)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#394) Retropoint


Retropoint
tag

va egy majdnem 2éves 8RDA3+ os lapom..
Namármost néha (2hetente 1* 2*) bekapcsoláskor Bios defaultba állítja a rendszert, úgyhogy mászhatok be a bajuszba és állíthatok be mindent újra..
Elemhiba? vagy mi a frász?

HP minipc eladó http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=69754

(#395) DZs válasza RECSKA (#393) üzenetére


DZs
senior tag

Tudsz ezekről a hűtőkről képes szemléltetést is nyújtani? Engem nagyon érdekel az a 220 fsb. A memók 500 mhz-esek? A procid mennyin fut?

(#396) RECSKA válasza DZs (#395) üzenetére


RECSKA
veterán

Délután megpróbálok dobni képeket!

Az alaplap hűtéséről van kép, de ekkor még nem volt a tápkörön hűtőborda!
Azt bizti fel tudom rakni délután!

A memóm szipmla Samsung TCC4, lehet ennek a vége, nem a Lapé..
Asszonykámnak TCCC-je van. A Proci pedig egy szimpla lockmentes 2500+, ami haver gépében dolgozik most....

De amint tudok, tesztelek megint....

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#397) DZs válasza Levin01 (#392) üzenetére


DZs
senior tag

Elem ki, jumper átpakol, jumper vissza rak, elem visszahelyez. Ha ez sem segít, akkor még szerencséd lehet, hogy nem az új bios a hibás, hanem valamelyik alakatrészt nem szereti: memória vagy vinyó. De ha ezek sem segítenek, akkor a lap a rossz.

(#398) Retropoint válasza DZs (#397) üzenetére


Retropoint
tag

biost már régen frisítettem benne....

HP minipc eladó http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=69754

(#399) RECSKA válasza Retropoint (#398) üzenetére


RECSKA
veterán

Nem lehet, hogy az elem ment ki?

Mérj rá multiméterrel, vagy ha nincs olyanod, akkor vegyél boltban egy elemet. 300Ft, egy próbát megér!

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#400) Retropoint válasza RECSKA (#399) üzenetére


Retropoint
tag

gondoltam az elemérre is, de mint mondottam volt nem extenzíven produkálja a hibát, hanem 40 bekapcsolásból 1* kb.

HP minipc eladó http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=69754

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.