Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1901) Rawulf válasza djadji (#1900) üzenetére


Rawulf
őstag

Lesz AM3 is, bár most bevallom, hogy inkább az Intelt választanám, mint az előző hozzászólásomban is írtam.
Egyébként olyan BIOSTAR-os konfigot ezen vagy a következő héten vesz egy ismerősöm ismerőse... :D
Három eset lehetséges az Epox hiány okaként:
- Vagy sehova sem jut, mert valami gebasz van Epox-éknál
- Vagy nem jut el már hazánkba (mi csak a fa struktúra végén egy picike kis ágacska vagyunk), mert először mindig a nagyobb piacokra szállítanak...
- Vagy senki sem akar behozni
(: Az elsőre tippelnék! :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1902) Gyuri27 válasza Rawulf (#1901) üzenetére


Gyuri27
félisten

Inkább a harmadik. Itthon nincs pl. ecs, dfi csak nagy vonalakban, sapphire.
Ezt a piacot valamiért az asus, abit, msi, giga quartett uralja. Gondolom a nagykerekkel ez van lezsírozva. Példának okáért a cseheknél van dfi képviselet. Pedig ott sem nagyobb a piac.
Persze lehet, hogy csak torz elmém sejt valami összeesküvést. Mert ugye a világ négy nagy alaplap gyártójából csak kettő van itthon asus,msi (ecs, foxi nem nagyon van). A sis-es lapokról már nem is beszélek. :O



[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

(#1903) Rawulf válasza Gyuri27 (#1902) üzenetére


Rawulf
őstag

Szegény Tts elsírja magát ha meglátja a hozzászólásodat, mert ő bizony behozza a DFI lapokat, pedig aranyban mérik az árukat! :D
Néztem nagy amcsi nagyker honlapot is és azon sincs egy deka Epox sem.
Még az is lehet, hogy Epox kisebb kapacitással dolgozik...

Viszont nemrég sokat gondolkodtam az utóbbi időben az árlistákat böngészve.
A kutya ott van elásva, hogy emlékszem még azokra a cikkekre, amik a korai DDR2 ramok megjelenéskor csupán egy ''csökevényes mellékágról'' beszéltek, hogy ez csupán egy töltelék technológia, mert az igazi lépés a DDR-ről majd a DDR3 lesz. Olvasva a mostani DDR3 technikai jelentéseket, ez bizony így is van. Röhejes, hogy ha vennél egy négy magos procit, akkor a DDR2 memória kapásból (az egyik) szűk keresztmetszet a procihoz képest!
A DDR viszonylag sok ideig volt piacon és a váltást erőltették a gyártók, mert az új technológiában profitot látnak, míg most csúsztatják a DDR3-at, hogy pozitívan jöjjenek ki a DDR2 korszakból. Lehet, hogy nincs igazam, csak a személyes megérzéseimre hagyatkozom. Ergo : DJADJI DDR3 MIATT NE VÁRJÁL MÉGSEM! ;]
Nekem nagyon megtetszett az Epox és most is azt vennék ha lenne, de két dolgot figyelembe kell venni. (Remélem Djadji te is olvasod ezt!)
- Az utóbbi időben sokaknál kiemelt fontosságú pont lett a tuning, ergo sokan a tuning bajnokokon kívül minden alaplapot (még azt is ami csak pár százalékkal teljesített rosszabbul) legagyiznak. Lelkük rajta, nekem az utolsó helyen van a tuning. Érdekes módon a chip-tuningolt autókat adják el mindig nehezebben! :D
- Az Epox-ra visszakanyarodva, (hisz ez a topic ezért van,) az érmének mind a két oldala rossz, mert az Epox új lapjai nem tuning bajnokok, ahogy a cikkeket nézem és még beszerezni is nehéz őket (arról ne is beszéljünk, hogy a support egy marék lepkét nem ér már, mert Epox is csatlakozott azokhoz a gagyi cégekhez, akik nem válaszolnak fontos, technikai levelekre a user-ek felé...).

Mivel egyre lassabb lesz nálam a gép fejlesztés, ezért nálam az élettartam miatt a szilárd kondis lapok kerültek előtérbe. Jól bővíthető legyen a lap... nos... ez ügyben nem nagyon van választék, mert pl. az Abit alaplapok többségében alig van pár slot. Rátaláltam a Biostar T-Force alaplapokra és mint feljebb pár hozzászólással jeleztem is, kinéztem magamnak egyet. Sajnálatos, hogy az AMD-s lapjaik cooler-esek, de ha veszek egy Jing Ting JTS-0006 hűtőt végül mégis, akkor legalább alaplap kiszerelés nélkül cserélhetem a cooler-t legközelebb és 4cm-esből van a TTS-nél halk tartaléknak is, ha veszem! :)
Jelenleg azon filózom, hogy az Epox 9NPA+SLI-re megveszem ezt a JTS-0006-ot és ha eladom az Epox-ot, akkor visszateszem rá a gyári hűtőt! B verzió, hogy veszek egy Titán VGA cooler-t rá! :D A lényeg, hogy a JTS-0006-ot fel tudnám használni az újabb Biostar T-Force AM2 lapokhoz is.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1904) Gyuri27 válasza Rawulf (#1903) üzenetére


Gyuri27
félisten

Honan szerzel am2-es t biostart?

Tts: Látam pl. webshopban azt a deszkát amit ő árul 27k-ért 24-k-ért. Itt a ph-n pedig 16k-ért. :F

Amd - Radeon - Ryzen

(#1905) klepto válasza Rawulf (#1903) üzenetére


klepto
addikt

Üdv!

Szilárd kondis alaplapokat a Gigabyte-n kívűl gyárt még valaki?
Mi történt az Acorppal? Ő megszünt, vagy csak ezeket a lapokat sem hozzák ma már be?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#1906) Gyuri27 válasza klepto (#1905) üzenetére


Gyuri27
félisten

Dfi, asus, abit felső kategóriás lapjai. Ha jól tudom.

Amd - Radeon - Ryzen

(#1907) Rawulf válasza klepto (#1905) üzenetére


Rawulf
őstag

Biostar összes T-Force-os alaplapja szilárd kondis... sajna picit hiány lett a Biostar-ból... remélem csak azért, mert a Go-Run felvásárolta mindet! ;)
Acorp a hasonló A betűs cégekkel együtt megszűnt: Aristo, Amptron... Már csak 3 maradt! :D :D :D

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1908) Gyuri27 válasza Rawulf (#1907) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] ;]

Amd - Radeon - Ryzen

(#1909) djadji válasza Rawulf (#1903) üzenetére


djadji
senior tag

OLvasom én is amit írsz.. naná.. Iszom minden szavadat.. ;)
Külben egyet értek veled. Nekem van némi tuning a gépben most is (bár nem a legtöbb amit tud, de a vítzhűtés miatt kötelező tuningolni :P ) de nekem se ez a legfontosabb. Nálam ami a leglényegesebb (a a teljesítmény mellett persze, értelemes határok között term) az a bővíthetőség. Értem ez alatt, hoyg lehetőleg 1-2 CPU-t még bele tudjak rakni. Ezért gondoltam a 939re is, de ez nem jött be sajnos. most meg főhet afejem. De igazából 1-1,5 évnél többet egyik alaplap se bír ki. Ugyis jönnek az uj CPUk és kell foglalatot váltani.. Vagy nem? Nekem meg 1,5 éve van az EPox.. ugyhogy igazából nem panaszkodhatom.
Igazából nem akarok feljeszteni... jó ideig. Játszani nem nagyon szoktam, de ami gamét föltettem 1-2 órára (Újakat is) azok akadás nélkül mentek (3000+, és 6800GS) . Látvanytervezést most nem csinálom ugyhogy a CPU sem olyan életbevágó. Inkább arra gondoltam, hogy addig veszek egy X2-es CPU-t amíg lehet kapni.. és aztán várok addíg míg tény LASSÚ lesz a gép.. addig meg letojom milyen cuccok jönnek ki... Bár lehet hogy most ha várok még egy kicsit, akkor kevesebb 939es X2es lesz, de azok lehet hogy olcsóbbak lesznek? A fene se tudja. Demost találtam neten egy 3800+ X2-t 939be 20 ropiért. VAdi uj, boltból, garival... Az azért már nem rossz. DE lehet hogy várok vele még.. hiszen igazából nincs rá szükségem...

http://djadji.fw.hu

(#1910) Rawulf válasza Gyuri27 (#1904) üzenetére


Rawulf
őstag

[kép]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1911) Rawulf válasza Gyuri27 (#1908) üzenetére


Rawulf
őstag

Jajaja Gyuri!
Ilyet hozattam főnökömnek... tök jó :D

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1912) fero02 válasza Rawulf (#1911) üzenetére


fero02
veterán

Még egy régebbi kérdésedre válaszolva:

Amit a chipsetre tettem hűtőt, az alapból VGA hűtés lenne. Neve: VANTEC ICEBERQ4

Vhogy így néz ki:
[kép]
[link]

[kép]

[link].

Természetesen kéken világít, 5 V-on jár, hangja alig van és még a fényerő is kellően nagy maradt. Mustárban vettem kb 3-4 hónapja olyan 3-3,5 k-ért. Annyit simán megért. Levettem róla még azt a kék műanyag valamit, h ne legyen szélzaj sem. Minden különösebb fabrikálás nálkül felment a lapra.


Viszont egy érdekesség: [link] Véletlenül az én hűtőm is pont ugyanilyen, csak nincs rajta a DFI felirat :DD Lekoppintották a gépemet kötsög DFI-ék ;] :DDD

Üdv!

[Szerkesztve]

(#1913) Rawulf válasza fero02 (#1912) üzenetére


Rawulf
őstag

Én beprószálom egy Titan VGA hűtőt:
[link]

[Szerkesztve]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1914) fero02 válasza Rawulf (#1913) üzenetére


fero02
veterán

Ez ratyi...ez egy MX440-et alig tud hűteni, a 3 Titaniumot pedig nem is bírja. Saját tapasztalat...

(#1915) Rawulf válasza fero02 (#1914) üzenetére


Rawulf
őstag

Az Epox gyári chip-cooler-jénél biztos jobb! :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1916) Gyuri27 válasza Rawulf (#1915) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha elfér ez elég jó [link],[link]. Ha a hang nem zavar akkor [link]. :o

Amd - Radeon - Ryzen

(#1917) fero02 válasza Rawulf (#1915) üzenetére


fero02
veterán

Hát attól tuti jobb! :DDD

Mondjuk nekem szavam nem lehet, mert több, mint egy évet bírt ki csöndben, de miután elkezdte a zajongást, hetente kellett olajozni. :((

(#1918) fero02 válasza Gyuri27 (#1916) üzenetére


fero02
veterán

Ez a Zalman hűtő az eredeti műanyag pöckeivel nem vmi jó erre a lapra. Olyan, mintha nem lenne szabványos a lapon a furat mérete, ahol átdugod a pöcköt. Egyszerűen leugrik a csipről. De ha pontosan akajátok tundi, akkor kérdezzétek BaKeSZ87 kollégát. ;)

Thermaltake hűtőt meg alapból nem vennék (mondom ezt miután én is vettem már, de megbántam). Huladékok és néha egyárban mozognak a Zalman termékekkel, de azokhoz képest mérföldekkel le vannak maradva.

(#1919) Rawulf válasza Gyuri27 (#1916) üzenetére


Rawulf
őstag

Mondom, hogy van két Titán hűtőm... azzal a kettővel elvagyok a selejtezésig! ;)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1920) Rawulf válasza fero02 (#1917) üzenetére


Rawulf
őstag

Nekem az autóm ventillátorát kellett olajozni, ami nyomja be a levegőt az arcomba! :D

[Szerkesztve]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1921) ksanyo


ksanyo
tag

Elég régi cuccos már, de hátha tud valaki segíteni. Epox 8kta2-be mi a max proci ami belemegy? most duron 700 ketyeg, annyit tudok hogy thunderbird még menne benn, az úgy 1400ig volt ha jól tudom. Esetleg egy athlon xp? :U Vcore lehet 1,6is fsb 100-133. Elvileg lehetne, de hát gyakorlatilag :F . Másrészt nemtom az SDramok hány mhz-esek benne

(#1922) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok!

Van egy kis gondom:

A gépem mostanában állandóan újraindul - a windows hibát abszolút nem jelez ... mi lehet a gond

tippem:
memória - (teszteltem és jó) rda
egér és az alaplap nem szeretik egymást ... Epox 8rda3+ és Razer Copperhead - olvastam a razer oldalán hogy bizonyos alaplapokat nem szeret
táp - 420W-os Chieftec tápom van - eddig nem volt gond vele - bár mostanában elég meleg szokott lenni a tápegység
a konfigom teljesen átlagos ... Epox 8rda3+ / Amd athlon xp 3200+ /1Gb ram/ Nvidia FX6600GT /2 HDD / 1 DVD-rom / 1 DVD-RW /

Nem tom ...
bármilyen tanács és gondolat érdekel
előre is köszi
üdv, lakisoft

(#1923) Rawulf válasza lakisoft (#1922) üzenetére


Rawulf
őstag

Szükséged van még egy (lehetőleg ps/2) egérre és le kell frissítened a razer copperhead firmware-jét (bios-át), különben addig nem működik a Razer.
0., kapcsold ki a gépet
1., dugd be mindkét egeret
2., kapcsold be a gépet
3., szükséged lesz az új firmware-re:
[link]
4., indítsd el a firmware frissítésd és pontosan kövesd a lépéseket (benne van a driver/firmware csomagban)
5., azért kell egy ps/2 egér, mert különben nem tudsz OK-ra kattintani a firmware frissítéskor

Fontos!!!
Ilyenkor jó, ha van szünetmentes tápegységed, különben elcseszheted az egeret.
Az új firmware-hez használd a hozzátartozó drivert

Ha mindent jól csináltál, akkor már nem lesz szükség a másik egérre legközelebb...

[Szerkesztve]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1924) lakisoft válasza Rawulf (#1923) üzenetére


lakisoft
veterán

okés! elvileg sikerült a frimware frissítés - megfelelő firmware és driver a gépen remélem nem lesz több restart ... :D

Nagyon szépen köszi a segítséget!

:R :R :R :R :R

üdv, lakisoft

(#1925) Rawulf válasza lakisoft (#1924) üzenetére


Rawulf
őstag

Igazán nincs mit... aztán nehogy elsírd magad, ha a gombokról a csúszás gátló anyag elkezd lekopni a műanyagról... attól még ugyanolyan jó egér marad... :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1926) lakisoft válasza Rawulf (#1925) üzenetére


lakisoft
veterán

okés! :D uralkodok majd magamon!
üdv, lakisoft

(#1927) Rawulf válasza lakisoft (#1926) üzenetére


Rawulf
őstag

na meg valami Matnis speed vagy hasonló egérpad sem árt, különben elkopnak a teflon talp(m)acskák...

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1928) fero02


fero02
veterán

Atyavilág!

Pár napig nem nézek be ide és milyen élet lett! :DDD

(#1929) Rawulf válasza fero02 (#1928) üzenetére


Rawulf
őstag

:DD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1930) fero02 válasza Rawulf (#1929) üzenetére


fero02
veterán

Hát de nem? Pár napja még a kocsid ventillátorát ''fikáztad'', mostmár meg...

Hirtelen nagy lett a forgalom. Azelőtt is eldumáltunk, de akkor vmilyen szinten folyamatos volt...aztán nagy kuss..mosteg post-özön. Be kell tojni :DD

(#1931) djadji válasza fero02 (#1930) üzenetére


djadji
senior tag

Ezt ilyen változó fórum.. vagy semmi.... vagy pörög mint állat..

http://djadji.fw.hu

(#1932) fero02


fero02
veterán

Szerintetek egy 9NPA+SLI lapban menne minden gond nélkül egy S939-es X2-es proci?

Megérné még utolsó upgrade-ként beruházni egy kétmagos procira?

(#1933) fero02 válasza fero02 (#1932) üzenetére


fero02
veterán

Nah erről beszéltem...

(#1934) Savage5 válasza fero02 (#1932) üzenetére


Savage5
senior tag

CPU Socket
Support Socket-939 based AMD Athlon-64 / Athlon-64 FX / Athlon 64 X2 up to 4800+ with 2.0GT/s Hyper Transport - [link]

Ha tudsz szerezni bele egy s939 3800+ x2-t, akkor meg, nagyobbat szerintem nem érdemes, így is drágább a s393, mint az AM2.
Ilyen Epox-szal és x2-vel nem volt személyes tapasztalatom, de ha ezt írják a hivatalos honlapon, akkor muszáj mennie, maximum kell neki BIOS frissítés.

...

(#1935) Rawulf


Rawulf
őstag

Nah, vettem a fáradtságot és rászántam két napot a gépem átépítésére. Epox 9npa+sli nforce hűtő lecserélve a Titán vga hűtőre. :) Sajnos így már nem fért bele a geforce 7950gt, így visszakerült bele az x850xt, aminek a végéből (szigorúan a műanyagból) smirglizni kellett pár milimétert! :D Viszont most már új Coolermaster Hyper TX hűti a procit és kiiktattam az ide kártyámat, helyette beleraktam egy printer kivezetést két usb-vel, és most már a firewire is ki van vezetve... 6 hdd simán a gépen belül megy... :D

[Szerkesztve]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1936) fero02 válasza Rawulf (#1935) üzenetére


fero02
veterán

Képek? :DDD

Printer kivezetés, az meg minek? :F

(#1937) Rawulf válasza fero02 (#1936) üzenetére


Rawulf
őstag

Szereztem egy HP LaserJet 5-öst (nem butított 5L-t) :)
Nincs (még) digitális fényképezőgépem. :) Egyébként az X850XT hűőjét is lecseréltem.

[Szerkesztve]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1938) fero02 válasza Rawulf (#1937) üzenetére


fero02
veterán

Párhuzamos porti nyomtató 2007-ben? Dobnám kifele! Remélem nem adtál ki érte pénzt! :DD

Képet meg csinálj telefonnal, vagy kérjél kölcsön. :DDD

(#1939) djadji válasza fero02 (#1932) üzenetére


djadji
senior tag

Nem éri meg... Én is nézegettem még 4600as X2-st is (mint írtam) de valóban nem éri meg. Az 939 annyival drágább az AM2-nél hogy 1 939es árából majdnem kijön egy ugyanolyan cpu és alaplap is AM2-ből...
Mellelseg találtam boltot ahol lehet kapni 939 3800+ X2-t egészen emberi áron.. Asszem olyan 20-23 körül volt...

http://djadji.fw.hu

(#1940) Rawulf


Rawulf
őstag

fero02 : Ne szidd azt a nyomtatót... az még nem olyan chip-es lom, mint a mostaniak... simán tölthető és javítható...

djadji : roahdtul nem éri meg fejleszteni most... pláne amd vonalon, amikor az új prociknak lehet, hogy am2+ foglalat kell és még csak nem is elég a sima am2...

Viszont fejlemény, hogy több Biostar lapot is tesztelhettem az elmúlt két hétben (és még egy-két egyéb típust is idén), szóval az Epox helyett van végre valami :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1941) fero02 válasza djadji (#1939) üzenetére


fero02
veterán

Igen. Most beszéltem egy haverommal, aki most állított össze magának egy új konfigot. Neki a lap meg egy 3800+ X2 AM2 volt annyi, mint amennyi nekem lenne egy proci.

De ez van. Még várok a következő nagy durranásra, majd akkor talán veszek másik gépet. Addig még ez is bőven sok...

(#1942) fero02 válasza Rawulf (#1940) üzenetére


fero02
veterán

Csak poénnak ment. Az újakkal tényleg sok a szarakodás.

Nekem egy Canon IP1500-am van, még az utolsók között vettem 15e-ért és nagyon szeretem. Ezresből megvan a patroncsere (utángyártott persze), szépen nyomtat, fényképet is tud, stb...

(#1943) djadji válasza Rawulf (#1940) üzenetére


djadji
senior tag

Na ja.. az a rohadt csip. No mindegy az én egyik Epsonom nem csipes.. a másik meg az, de ahhoz meg elég olcsó a patron.. (nem annyira mint a Fero-éhoz... de azért elmegy..)
Nekem is kellene olyan csip ujraíró.. de ezekhez a DX-ekhez még nem is lehet kapni...

http://djadji.fw.hu

(#1944) Rawulf válasza djadji (#1943) üzenetére


Rawulf
őstag

Vegyél te is egy felújított, tölthető lézernyomtatót, o'szt jó'van.
Most éppen a multifunkciós tintasugaras nyomtatót akarom lecserélni egy szkennerre és egy tölthető színes lézernyomtatóra, ami 35k-ért fájna! :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1945) fero02 válasza Rawulf (#1944) üzenetére


fero02
veterán

scanner-re...nekem egy Mustek 1200CU lapscannerem van, de nem tudom összehozni a vistával sehogy. Xp-s driver azonnal rinyál, h nem jó az op-rendszer (ez érthető is), viszont vistához meg nincs semmi.

(#1946) djadji válasza fero02 (#1945) üzenetére


djadji
senior tag

Nekem a Mustek CP1200 volt de ahhoz már XP alá se votl driver..

Mellelseg jól tudom ugye hogy a 9NPA+sli az kezeli a STAT2-t is.. Ugye? Kéne vennem hddt.. és nem akarok belemarkoln olyanba ami nem lesz jó.. (nem találom a manual-t)

http://djadji.fw.hu

(#1947) fero02 válasza djadji (#1946) üzenetére


fero02
veterán

Az gáz. Én elsőre találtam hozzá...

Jól tudod. ;) Csúnya lenne, ha nem tudná.

MOD: nem tudom, h a STAT2 az milyen szabvány :U , de a SATA2-t tudja ;] :DDD

[Szerkesztve]

(#1948) Rawulf válasza djadji (#1946) üzenetére


Rawulf
őstag

Sata1 porton mennek a Sata2 vinyók, bár mostanában divat lett, hogy egy jumper-rel lehet beállítani, hogy Sata1 vagy Sata2 módban legyen hardveresen a hdd. Érdemes elolvasni a leírásokat, mert gyártója válogatja. Hozzátenném, hogy többeknél is vígan megy a csupán Sata1-et támogató csatlakozón Sata2-őn ''hagyott'' Samsung merevlemez.
Nálam jelenleg az operációs rendszer egy Sata2 250GB Samsung táron megy a Silicon Image csatlakozóra kötve és biza látványosan hamarabb bebootol a windows! :D
Csupán egy floppy lemezre volt szükségem a Sil3132 SATA Raid5 driverrel és persze F6 leütésével telepítéskor! ;)

[Szerkesztve]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1949) Rawulf válasza fero02 (#1947) üzenetére


Rawulf
őstag

Sata1 -> 1,5Gb
Sata2 -> 3Gb

legalábbis így szokták jelölni :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1950) fero02 válasza Rawulf (#1949) üzenetére


fero02
veterán

Én ezekkel tisztában vagyok, de djadji-nál vmi STAT2 hárdver is van a lapon (ami az enyémen nincs). Lehet neki kidobtak vmi djadji limited edition-t :DD

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.