Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1001) BaKeSZ87 válasza kano (#986) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

:D

[link]
[link]

[Szerkesztve]

(#1002) fero02 válasza djadji (#999) üzenetére


fero02
veterán

Cső!

Jutottál vmire?

E-mail-t irtál már?

Estleg vmi jó szoftvert találtál?

Üdv!

(#1003) djadji válasza fero02 (#1002) üzenetére


djadji
senior tag

Igen.. ma néztem meg én is..
KAptam választ és azt mondták hoyg szedjem le a Thunderprobe-ot.
http://www.epox.nl/downloads/drivers/products/?product_id=271
itt klikk a power utilies-re aztán ott lesz..
Most szedem le én is.. még nem próbáltam... ugyhogy nem tom jó e.. csak ezt javasolták..

Uhh.. most nézem... 51 MB...

[Szerkesztve]

http://djadji.fw.hu

(#1004) djadji


djadji
senior tag

aha.. ez már méri a thermostick-et is. De annyira barmul néz ki hogy az már elképesztő...
Már most utálom!!!

http://djadji.fw.hu

(#1005) fero02 válasza djadji (#1004) üzenetére


fero02
veterán

Cső!

:R az infót és a linket!

Már szedem is le azonnal :DDD

Üdv!

(#1006) fero02 válasza djadji (#1004) üzenetére


fero02
veterán

Hú, hááát ezz...

kicsit télleg +hökkentően néz ki :)

De azért annyira nem sz@r, mint amire vártam... :DDD

(#1007) djadji válasza fero02 (#1006) üzenetére


djadji
senior tag

hát.. nem tom.. nekem nagyon nem jön be... :O de legalább müxik...

http://djadji.fw.hu

(#1008) fero02 válasza djadji (#1007) üzenetére


fero02
veterán

Valóban az a lényeg, h megy normárilsan...

Neked is viszonylag nagy értékeltéréssel ingadozik a thermo stick?

Gondolok arra hogy pl 38-42 fok között mutat minden értéket, de 30 mp-ig nem marad egyhelyben?

Már +nyitottam vagy 30szor, kezdek +barátkozni a küllemével :DDD

Üdv!!

(#1009) djadji válasza fero02 (#1008) üzenetére


djadji
senior tag

hát.. nekem nem nagyon megy... de nem ugrál.. legalábbis eddog nem néztem folyamatosan.. majd megfigyelem... Nekem olyan 31-33 között van..

http://djadji.fw.hu

(#1010) fero02 válasza djadji (#1009) üzenetére


fero02
veterán

Jó, hát a hőmérséklet attól függ, h hova rakod.

Én a vga hűtőborda és a nyák közé toltam be a mag közelébe.

De nem is ez a lényeg, hanem ez a nagy tól-ig határ

(#1011) djadji válasza fero02 (#1010) üzenetére


djadji
senior tag

Én a chipsetre raktam. kicseréltem passziv hűtésre és egyszer mikor belenyultam nagyon melegnek tűnt (szinte forrónak) és a sys hőmérő csak 33at mutatott. Erre ráraktam a sticket de ez is csak 33-34et mutat. Muszáj lesz erre is raknom vizet, hogy megnyugodjak... :B

http://djadji.fw.hu

(#1012) fero02 válasza djadji (#1011) üzenetére


fero02
veterán

Miért nem volt jó Neked a gyári hűtő??? :F

Mondjuk azt aláírom, h a viz sokkal jobb, de sztem a gyárival is tökéletes volt e célra...

(#1013) djadji válasza fero02 (#1012) üzenetére


djadji
senior tag

hát ja... jó volt az.. csak ha már pénzt és időt áldoztam a vízhűtésre, akkor már legyen csendes is.. és akkor már ne legyen benne több venti mint ami feltétlenül kell.. :B 1 a tábpa, 1 a ház oldalán..

http://djadji.fw.hu

(#1014) fero02 válasza djadji (#1013) üzenetére


fero02
veterán

Asszem nyáron én is beruházok 1 jó vizhűtésre, csak még lusta voltam utána nézni is, h mit is kéne venni...

Ha már itt tartunk, ismered ezeket az ordasi-féle blokkokat?

Jók?

Vagy mit érdemes most venni, ami tud vmit kezdeni a nagy tuning eredményeként fellépő hővel, és olcsó?

(#1015) djadji válasza fero02 (#1014) üzenetére


djadji
senior tag

Hát... ha őszinte akarok lenni, sztem nem jók. Nagyon egyszerűen elkészíthetők, de sztem sokkal jobbat lehet venni.. csinálni 10x jobbat. Sztem túl gyorsan megy ki belőle a víz.. nekem legalábbis ez a véleményem. HA akarsz jó vízhűtést akkor sztem venni kell a blokkokat (és akkor lesz egy tuti közepes hűtésed) vagy csinálni/csináltatni (és akkor lesz egy kevésbé szép, de tuti kiváló hatású hűtésed (vagy nagyon vacak))
Nézd meg az enyémet.. ezt én csináltam, csináltattam... sztem 10x jóbb mint az Ordasi... (bár neem nem volt soha Ordasi féle) nem beszélve arról hogy az én hűtésem komlpetten kijött kb 35.000ből.. és mindent hűt... és 16os csövekkel.. nem 10esekkel.. ami sztem sokkal több vizet tud szállítani..
http://djadji.fw.hu

http://djadji.fw.hu

(#1016) fero02 válasza djadji (#1015) üzenetére


fero02
veterán

Hát az az igazság, h nem nagyon vagyok képben vizhűtés témában...

Az h gyáriban lehet jó dolgokat venni, az +int csak 2 esélyes dolog, szintúgy érvényes ez a házilag barkácsolt dolgokra...max a feeling miatt :DDD

Nekem igazából a csendességen kivül az az 1ik fő szempontom, h ne nagyon menjen 30 fok fölé a proci...most igy léghűtéssel 38-42 fok környékén pírít, hozzáteszem gyorsan, h az 1800 mhz-es alapórajel helyett 2700 mhz-en zabálja az áramot :P :DD

Ha nagyon nagyon terhelve van huzamosabb ideig, akkor sikerül belőle 52 fokot is kihozni, de attól többet még nem tudtam...

Tehát a téma adott, szivesen várom a tippeket Tőled is és akinek van tapasztalata az ilyenekben...

Természetesen majd a vizhűtés topicban is felteszem a kérdésemet...

(#1017) HolyDay


HolyDay
tag

sziasztok!
van én nekem egy epox 8rda3+ os lapom és egy ideje felmerült bennem a kérdés, hogy vajon mennyi a max fsb amit a lap kibír. nekem 235 nél már nem stabil sajna :(
először azt hittem hogy a ramom nem elég jó és az nem bír 500-at menni (ekkor még sima ''brand'' ramom volt) és ezért vettem bele 500-as Kingmax hc-t. ez után jöttem rá hogy itt nem a ram volt a gubanc.... a VDD-t 2V-ra kell emelnem ehhez a 235-as fsb-re re hál istennek nem ég szét a cucc mert elég jó szellőszés van a házikóban. 33-35 fok körül ingázik a NB hőmérséklete. egy még normális érték ha nem tévedek, de javítsatok ki, ha mégis. a kérdésem: van vmi módja annak hogy ezzel a lappal elérjem a 245-250-es fsb-t? talán vmi biossal v hasonló? előre is thx :R

(#1018) DZs válasza HolyDay (#1017) üzenetére


DZs
senior tag

Hány darab ram van a lapon? A proci milyen szorzóval megy?

(#1019) HolyDay válasza DZs (#1018) üzenetére


HolyDay
tag

1db 512-es modul van benne. a proci 9.5es szorzóval megy. ha a procit 12x200-ra állítom, akkor még gép elindul de sztem már win nem bootol. (meg sem mertem nézni :) )
jelenleg kb 230x9.5 mhz (kb 2200mhz) en megy a masina, de fsb-t ha tovább növelem, akkor már lehal. mivel kisebb fsb-vel de nagyobb mhz-en indult a gép, ebből kifolyólag arra a következtetésre jutottam, hogy a lap nem bír többet :( :(

(#1020) fero02 válasza HolyDay (#1017) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

''vajon mennyi a max fsb amit a lap kibír''- ilyen nem létezik! Olyan van, h amit a lap tud; a kérdés, h mi mennyit bir, az inkább a procin múlik!

A tuningban alapvető dolgok, h plusz fesz mind a ramnak, mind a procinak kell...persze kivételes esetek mindig vannak pl 2500+os lockmentes bartonok.

Javaslom h emeld mind2 fsb-t, futtast teszteket(mem test, 3d mark, prime, stb) és ha minden stabilan megy, akkor fokozatosan vedd vissza az fsb-ket.

Persze mindezek előtt vegyél v szerezz 1 olyan hűtőt, ami birja a húzás melléktermékét :DD

Nagyjából ennyi lenne.

Persze az sem árthat a dolognak, ha pl a legfrissebb biost leszeded és frissíted azt.

Ui.: Arról semmit nem mondtál, h milyen procid van, ramod, táp és h eddig hogyan használtad, stb...

Szvsz hamarabb tudnák pontos infókkal szolgálni, ha ezeket tudnánk...

Üdv!

:R EPoX :R powaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :))

(#1021) BaKeSZ87 válasza HolyDay (#1019) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Az gizda :DDD Az én 1700+-os tbredem ment ennyit :DDD
1. A proci 1,8V-ot kapott, kellett neki a jó cooler
2. A ramom 480 felett ment, szóval jó ram se árt
3. Vedd le a szorzót 8-ra, aztán ha a ram nem bírja oszd vissza, aztán nyomd fel az fsb-t ami a csövön kifér, ha megvan az uccsó stabil freki, akkor lehet emelni a szorzót. Dióhélyban ennyi. :D

(#1022) HolyDay válasza BaKeSZ87 (#1021) üzenetére


HolyDay
tag

hát az én álmom is egy ilyen 1700+os JUIHB DLT3C prockó ;)

az én procim most 1.75öt kap és kb 50 fok körül van terhelve. ez még ok sztem.
ramom is bírná tovább, mivel pc4000-es a kicsim (kingmax HC). sztem ram nem limitál.

a lapom 100-250 között tud fsb-t beállítani. először akkor sztem megnézem hogy 5-ös szorzó mellett mit tud :)
VDD-t hagyom 2V-on (asszem 1.6 az alap?) ram pedig 2.9V-ot fog kapni :)
majd írom a fejleményeket :)
neked 1.8V mellett hány fokra melegedett terhelve? (és mivel volt hűtve?)

(#1023) HolyDay


HolyDay
tag

ezt próbáltam de hiába: levittem a szorzót 5-re, majd fsb-t emeltem. 242 ig még elindul a gép, de be is fagy. 235-ön néha képes bebootolni. a proci 1.75-öt kapott, ram 3-5-5-10 (default) időkkel 2.9V-t kapott VDD 2V. :( sajna 235től elszáll a dolog :(
talán egy jobb bios segíthet növelni az fsb-t? 250 lenne a célom. :R

(#1024) HolyDay


HolyDay
tag

kisebb fsb hatására megtáltosodott a proci :) [link]
most nézem csak, cpu-z vmiért a vdd-t írja ki a vcore helyett....

[Szerkesztve]

(#1025) DZs válasza HolyDay (#1024) üzenetére


DZs
senior tag

Nekem is ilyen procim van. Hiába szabad a szorzó, a 250-es fsb-t nem bírja, de 230 felett mennie kellene. Egyébként a 2374 mhz-cel közel vagy a határához.

(#1026) DZs


DZs
senior tag

A proci hűtőn ventit cseréltem, most egy 12-es pörög rajta 1200-zal, de a bios indításkor pirosan figyelmeztet erre. Hol lehetne felülírni, hogy ne aggódjon emiatt, mert ő 2000-rel pörgő ventit vár?

(#1027) HolyDay válasza DZs (#1025) üzenetére


HolyDay
tag

valóban 2400-on már nem hajlandó bootolni. kb itt a vége a történetnek. 10x230-at még ment, de többet nem :(

(#1028) BaKeSZ87 válasza HolyDay (#1022) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Glacialtech igloo 2500 volt rajta, max 43 fokon ment.

(#1029) djadji


djadji
senior tag

Hát én nem vagyok egy Tuning guru.. de most a vízhűtésem miatt húztam maeg a gépet.
Egy 3000+os AMD 64 (alapon 9x200) van felhúzva 8.5x260-ra. Nem nagyon melexik.. kb +2 fok az eredetihez képest. A RAMokkkal még nem is foglalkoztam.. Ja és a feszültséget sem emeltem.. minden Defaulton van..
Vélemény?
(a lap 9npa+sli)

http://djadji.fw.hu

(#1030) fero02 válasza HolyDay (#1027) üzenetére


fero02
veterán

hát azért szerintem ez nem is olyan rossz... ;)

(#1031) Kraptor válasza djadji (#1029) üzenetére


Kraptor
őstag

Mosfetet, hogy hűtöd?

(#1032) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

P4(5) rendszert szeretnék kiépíteni egy dual procival, és két lap között örlődöm. Az egyik az Epox 5P945-J, a másik az Asus P5LD2.
Természetesen az Epox az olcsóbb, de nekem még soha nem volt Epox lapom.
Valaki nem ismeri véletlenűl az 5P945-J modelt? Érdemes megvenni? Mennyire stabíl, megbízható, gyors, stb.? Jobb, mint az Asus?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#1033) fero02 válasza djadji (#1029) üzenetére


fero02
veterán

Hát ahhoz képpest, h minden alapon van...nem rossz :P

Nekem szinte amiota +van a cuccom azóta 9*300-on használom, sajnos csak visszaosztott ramokkal, mert 412 felett hibázik. Másmilyen szorzókkal még nem próbáltam, de lehet majd ha sok időm lesz és telepités előtt fogok állni és lesz vmi f@sza ramom, ami 500 fölött is stabil és jók az időzítései :DDD akkor...talán...

egyébként nekem is EPoX 9NPA +SLI lapom van, 3000+ A64, 2*512 TwinMos ddr kit...

egyenlőre... :DD

már csak vmi qrva f@asza vízhűtés kéne és...

(#1034) djadji válasza fero02 (#1033) üzenetére


djadji
senior tag

heheh... hát igana víz az jó dolog...
A mosfetet ,meg minden más melegedő cuccot ugy oldaottam meg hoyg raktam rá bordát.. sé a gépház oldalát kivágva tettem rá egy ventit, ami mindent fuj csökkentett fordulaton (http://djadji.fw.hu) Ugyanez hűti a hddKET IS.

Nekem valamiért nem birta 250 fölött a 9-es szorzót.. (talán nekem is a RAMok nem bírták)
Érdekes hoyg 8.5en meg a 260on is megy.. és ez nem a vége, mert nem akartam tovább húzni..

Mellesleg most esett le... 200 heléyett 300on megy vízhűtés nélkül? ée hoyg hűtöd a cuccot? és milyen meleg a CPU - chipset- RAM?:

http://djadji.fw.hu

(#1035) DZs


DZs
senior tag

A proci hűtőn ventit cseréltem, most egy 12-es pörög rajta 1200-zal, de a bios indításkor pirosan figyelmeztet erre. Hol lehetne felülírni, hogy ne aggódjon emiatt, mert ő 2000-rel pörgő ventit vár?

(#1036) fero02 válasza djadji (#1034) üzenetére


fero02
veterán

Igen 200 helyett 300-on megy a kicsike :DDD

Egy Thermal Take Golden Orb2 van rajta, 10 cm-es ventivel, 12 cm-es össz átmérővel.

Üzemi hőfoka így 38-42 fok, fullon terhelve 52 vol eddig a max :DD

Sztem lassan nem ártana neki 1 újrapasztázás, de majd ha lesz időm...

Szvsz jobb hűtéssel és vmi jobb ramokkal menne többet is, de hát naj lovette :(

(#1037) fero02


fero02
veterán

Most jut eszembe, h BaKeSZ87 kollégénak is jódarabig hasonló órajelen ment a 3200+os a64-e, de neki Zalman van rajta, ami jobb hűtő, mint az enyém...jelentősen hűvösebb volt :O

(#1038) BaKeSZ87 válasza fero02 (#1037) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Jaja, csak mint kiderült nem bírja a 2700MHz-et stabilan :O , csak 2600-at. Most 2480-on megy, hogy maxon tudjam hajtani a ramokat :DD

(#1039) fero02 válasza BaKeSZ87 (#1038) üzenetére


fero02
veterán

Csak 2480-on? :DDD

Szégyen gyalázat!!!! :))

Azonnal dobd ki a géped, és vagyél 1et a tudodkitől... :DD

(#1040) BaKeSZ87 válasza fero02 (#1039) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Tudom. Az ő tualatinján meg 9100-as radeon-ján minden megy. Lehet hogy kicst szaggat de szép a képe. De mostani játékkal nem próbálja, megnézném hogy a Boiling Point-tal mit kezdene, szerintem valami effekt tutira hiányozna, már az elinduláshoz is, ha meg nem, akkor már a főmenüben átlag -1 fps-sel menne :DDD

[Szerkesztve]

(#1041) fero02 válasza BaKeSZ87 (#1040) üzenetére


fero02
veterán

Olyan gonosz vagy... ;]

De jól teszed :DD

(#1042) djadji válasza fero02 (#1041) üzenetére


djadji
senior tag

Úgy érzem valaki fikáztok itt... VAgy rosszul érzem? :))

http://djadji.fw.hu

(#1043) fero02 válasza djadji (#1042) üzenetére


fero02
veterán

Jól érzed :DD

Van 1 fasza osztfőnk, és mindenki gépét fikázza.

Neki van 1 régi abit lap 1.2-es tua cerkával, 1024 mega rammal + vmi 9100-as Ati kari mindnez 1 kicsit húzva és azt hiszi h mekkora raj vele a mienkkel szemben... :C

Olyanokat mondd, h ha játszik, mindent fullra állít és ''kicsit szagatt, de szép a képe'' :))

Ez azóta szállóigévé vállt az osztályba ;] :D

Nagyvonalakban ennyi...

Üdv!

(#1044) horvathkrisz válasza fero02 (#1043) üzenetére


horvathkrisz
addikt

:R :R :R :R
Bisssztos nem szaggat...
Supermariozik a f@szi?

[Szerkesztve]

(#1045) djadji válasza horvathkrisz (#1044) üzenetére


djadji
senior tag

kicsit szaggat de szép a képe.. .-9 ez jó. ezt megjegyzem, magamnak.. :)

http://djadji.fw.hu

(#1046) fero02 válasza horvathkrisz (#1044) üzenetére


fero02
veterán

Neeem.

Cod2 + ilyenek

(#1047) fero02 válasza djadji (#1045) üzenetére


fero02
veterán

Mi is :D

Azóta is baszogatjuk vele rendesen :)) :DD :DDD

Viszont ma voltunk utoljára suliban, letelt az 1 év. Szétröhögtük az agyunkat, kockás lett a hasunk, stb, de sajna vége :(( :( :O

(#1048) BaKeSZ87 válasza fero02 (#1047) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Bizony, ez sajnos így van :O Vagy úgyis mondhatnám, hogy: ''Neked van igazad!'' :DD

[Szerkesztve]

(#1049) Tyberius


Tyberius
aktív tag

Üdvözletem!

Van nekem egy Epox 8RDA3+PRO alaplapom (a 6600GT topikban Flashget kolléga ezt fikázta le, mint azt be is linkeltétek ide pár száz hozzászólással ezelőtt :) ), nagyon jó, csak éppen 2 kínja van, amivel nem boldogulok:
- zúg. Nem tudom, mi okozza ezt, valahonnan a proci környékéről jön. Az éppen aktuális terhelés függvényében változik, idle állapotban magas frekis zúgás, szinte sípolás, nagyobb terhelésen meg más ritmusú zörej. Pl. 3dmark2006-ban, miközben 3-4 fps-sel megy a renderelés, az alaplap minden képváltást egy halk kattanással kísér. Szal ezt vajon mi okozhatja?

- nem bírja a tuningot. Illetve a proci remekül megy 200FSB-n (2500+-os Barton), de a fölé nem nagyon lehet vinni, 220 FSB-n már nem volt stabil. Ez azért érdekes, mert olvastam, hogy a tuningpotenciál attól is függ, mennyire bírja a ram alapórajelen az alacsonyabb feszültségeket. Nos, ez a Barton 12x200-on megy 1,5V fesszel, alapórajelen pedig 1,35V is elég neki. Az ember azt hinné, hogy tud ez többet is, nem? Amúgy egy Primecooler III+ full réz hűtő van rajta.

(#1050) DZs válasza Tyberius (#1049) üzenetére


DZs
senior tag

Nem értek hozzá, de ha valami zúg, akkor az rezeg és ha rezeg, akkor mozog. Csillapítani kell az ilyen alkatrészt. Kondenzátor szokott áram alatt rezegni. Nem tudok jobbat, mint hogy zúgás közben kézzel megfogni az alkatrészeket.

2. Miből adódik, hogy a proci nem bírja a tuningot? Milyen a szorzója?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.