Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1651) HoReSz1975 válasza BaKeSZ87 (#1649) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Köszi :R

(#1652) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Hello!

Tudnátok segíteni, hol vásárolható meg egy MF570-es Epox alaplap?

Nem találom sehol :W

Köszi!

U.I. vagy egy EP-MF4-J.. :DDD

(#1653) djadji válasza HoReSz1975 (#1642) üzenetére


djadji
senior tag

nekem is Epox 9NPA+SLI van. Szerintem teljesen jó.. semmi bajom nincs vele.. Kicsit allergiás a RAMokra, de ez minden Epoxra jellemző.. (asszem)

Valami jó RAMbeállítás nekem is kellene. Alapon hajtom, pedig sztem többet is tud..

http://djadji.fw.hu

(#1654) Csöves válasza djadji (#1653) üzenetére


Csöves
senior tag

Laponként is változhat a jó beálítás.

Aquila non captat muscas.

(#1655) fero02 válasza ßrainiac (#1652) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

1 db olyan boltot nem találtam, ahonnan be tudnád szerezni...

De ez köztudott, h régóta nehéz EPoX lapokat beszerezni kishazánkban... :O :( :F

Nincs vmi külfödi ismerősöd, vagy olyan személy, aki külfödre szokott járni?

Üdv!

(#1656) fero02 válasza djadji (#1653) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

V@azze :Y

Lehetőség adva van, tessék akkor éálni vele!

Nekem is csak ''gagyi'' TwinMos ramjaim vannak, mégsincsenek rambeállítási problémáim :P :DD

Ü
dv!

(#1657) sss


sss
senior tag

Üdv!
Nekem egy epox 8rda3+ alaplapom van, és az érdekelne, h milyen ramot vegyek bele, ami biztosan műxik benne? Mert van valami samsung ramom, azt a lapba ha berakom akkor se kép se hang, pedig havernál teszteltük a ramot azt minden ok volt vele.
Szerk: Ja és a mostani ramommal sem megy néha, pedig már régóta az van benne.

[Szerkesztve]

(#1658) fero02 válasza sss (#1657) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Nekem az otthoni ''kisgépemben'' egy EPoX 8RDAE lap van és eddig SAMSUNG ram volt benne. Nem volt vele semmi probléma. Ma ''vettem'' GOOD-ramot, este tesztelem, de biztos vagyok benne, h ez is jó lesz.

Bios mikori van rajta?

Üdv!

(#1659) Mirones


Mirones
tag

Helló!
Van egy 8k9a7i alaplapom és az érdekelne hogyan kell frissíteni a bios-át?
Honnan tudok leszedni frissítést?

Meg lenne egy olyanom is hogy a sata vinyokat mennyire kezeli ez az alaplap mert nekem nem nagyon akarja hol és mit kéne állítanom?

(#1660) fero02 válasza Mirones (#1659) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Legújabb bios a legfelső az oszlopban:[link]

Sztem nem sokat módosítottak az eredetihez képest.


Többféleképpen lehet biost frissíteni, de mivel úgylátom nem vagy biztos a dolgoban, ajánlom, h windóz alól tedd! Van a driver cd-n egy progi, de epoxék oldaláról is lehet leszedni. A neve AWDFLASH V8.64 és már jön is, ha ide: [link] kattintasz.

Ha érdekel a gyalogos módszer látogass vissza és vki elmondja :)


Milyen beállításokat akarsz csinálni a Sata-s cuccoddal? Míért nem jó a gyári?


Üdv!

(#1661) Mirones válasza fero02 (#1660) üzenetére


Mirones
tag

A gyári azért nem jó, mert nem hajlandó kezelni a samsung vinyómat és raid kártyára nincs kedvem kiadni pénzt és a biosfrissítés hátha megoldja.

(#1662) sss válasza fero02 (#1658) üzenetére


sss
senior tag

Sajnos nekem nem működött a samsung ramokkal... :(

(#1663) fero02 válasza sss (#1662) üzenetére


fero02
veterán

Akkor szvsz csak azt 1 típust nem kedvelte...

Próbálj ki másmilyen (szintén Samsung) ramokat, ha van rá lehetőséged persze.

(#1664) fero02 válasza Mirones (#1661) üzenetére


fero02
veterán

Sztem nem nincs benne a frissítésbe...nem leszel vele kisegítve :(

Gondolom SATA2 vinyóról van szó...

Próbáltad már átteni SATA1 módra?

(#1665) Mirones válasza fero02 (#1664) üzenetére


Mirones
tag

Már át tettem azzal kezdtem megpróbáltam azzal annélkül, de sehogy nem hagya magát megformázni.

(#1666) fero02 válasza Mirones (#1665) üzenetére


fero02
veterán

Másik gépben próbáltad ezt a vinyót?

Nem lehet, h mégiscsak vinyó probléma van és nem lap? (Bár Samsung vinyók kurv@ jók)

Mert az 1értelmű, h nagyon kezdetleges a SATA vezérlő az alaplapon, na de h SATA1 módban se lássa, azt azért nem hinném. :(

Láttam már ugyanilyen gondot, de az Maxtor vinyóval volt. Másik gépben látszólag frankón működött, de azzal az egy lappal nem. Csere lett a vége.

(#1667) Mirones válasza fero02 (#1666) üzenetére


Mirones
tag

Ez a 2. vinyó az előzzőt kicserélték, de ugyan az a probléma ez a vinyó 06.11 szóval még ''meleg'' volt a másik kicsit idősebb 1-2 hónap szóval nem lehet, hogy rossz széria.
Esetleg még kábelre gyanakszom.
És látja a vinyót az ezközkezelő csak ha meg akarom formázni akkor a 250ből elöbb 128 gb lessz aztán eltünik a meghajtó. Egy kikapcs át dug másik satára bekapcs és kezdődik elölről....

(#1668) fero02 válasza Mirones (#1667) üzenetére


fero02
veterán

Ácsi ácsi!

Véletlen nem Win Xp SP1-ed van? :F

Ez mindigis probléma volt, h nem láttan, nem kezelte a 130 Gb feletti vinyókat!

Remélem beletrafáltam! :DDD

(#1669) Mirones válasza fero02 (#1668) üzenetére


Mirones
tag

nekem az van a rendszer menüpontban hogy Windows XP professional 2002 szervízcsomag 2
jólenne ha kiderülne hogy el van írva és csak ennyi a baj.

[Szerkesztve]

(#1670) fero02 válasza Mirones (#1669) üzenetére


fero02
veterán

És az esetleg nem lehet, h frissített sp1-ed van?

Esetleg ajánlom, h vmi tuti helyről származó tuti jó sp2-vel telepítsd újra a gépet, bár tudom, h ez mekkora macera, meg 1 jól belőtt rendszert nem szeret az ember csak igy szétb@szni...

(#1671) fero02 válasza Mirones (#1669) üzenetére


fero02
veterán

Ha korlátlan neted van, akkor ezt szedd le és próbáld feltenni.[link]

Ha elküld a 3,14csába, akkor jó SP2-őd van :DDD

(#1672) fero02


fero02
veterán

Na meg ezt is ajánlom figyelmedbe!

Mind a tartalmat, mind az oldalt! Nagyon lehet tanulni itt! [link]

És ha a továbbiakban is bajod van azixpével, akkor írj moonman kolegának (PH!-n is online), nagyon szaki a csávó ;)

(#1673) Mirones válasza fero02 (#1672) üzenetére


Mirones
tag

Elküldött úgyhogy sp2 van fenn sajnos.
Olvastam hogy nem mindíg kompatibilis a vinyó az alaplappal úgyhogy szerintem bukó :( :( :(

(#1674) fero02 válasza Mirones (#1673) üzenetére


fero02
veterán

Hát akkor sajna ez van...

Van lehetőséged kicseréltetni másmilyenre kicseréltetni? Megmondod, h inkompatibilitás van és szeretnéd kicseréltetni. Sztem belemennek.

monnman kolegával nem értekeztél?

Ezt [link] a topikot már körbenézted?

(#1675) Rawulf


Rawulf
őstag

Hmmm... érdekes újdonságok jelentek meg az Epox tajvani oldalán (Global site / English).
Egyre inkább a csúcs dolgok irányából a jó ár/érték/csöndesség/''nem érdekel a tuning'' szekcióba sodródom és bizony a EP-5P965+ GLI Intel procis vonal mellett az AMD vonalon is találtam egy nagyon érdekes Epox lapot.
Ha az NVIDIA végre kitalálná, hogy mit is akar az Intel procikkal csinálni és normális támogatású chip-készletet adna ki, akkor NVIDIA-IntelCPU és ATI-AmdCPU párosban képzelném el a jövőt.
Szóval lássuk a medvét! Link a kép alján! :D
EPOX EP-AD580 XR
[kép]
[link]
Engem ez a lap nagyon-nagyon érdekel! :Y

[Szerkesztve]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1676) fero02 válasza Rawulf (#1675) üzenetére


fero02
veterán

Valóban nem rossz :DDD

Persze EPoX, tehát alapból nem lehet rossz :DD

De sajnos itt is felmerül egy régi, sjnos megszokott kérédés: hol lehet ilyat lapni? :O

(#1677) fero02


fero02
veterán

[kép]

Kellemes Karácsonyi Ünnepek és Sikerekben Gazdag, Boldog Újévet kívánok minden EPoX tulajdonosnak!

(#1678) Rawulf válasza fero02 (#1676) üzenetére


Rawulf
őstag

lapni?
Most akkor kapni vagy lopni? :D
Küldtem e-mail-t Epox pár képviseletére, de rám sem bagóztak!

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1679) fero02 válasza Rawulf (#1678) üzenetére


fero02
veterán

Természetesen a kapni kifejezést akartam irni :))

És magának az EPoX cégnek nem próbáltál még írni, h kishazánkba tolnak-e árut, mert elég sz@r az ellátottság?! Vagy esetleg a szomszédos országokba...igazán elárulhatnák végre :Y

(#1680) Rawulf válasza fero02 (#1679) üzenetére


Rawulf
őstag

Dehogynem. Lényegre törően a köré építettem a rövid, de velős e-mail-emet!
''Mikor lehet kapni nálunk ismét Epox lapot?''
Olvasási visszaigazolás jött valami Laura Jing részéről, de azóta sem történt semmi.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1681) fero02 válasza Rawulf (#1680) üzenetére


fero02
veterán

És ezt a Hollandoknak irtad?

(#1682) Rawulf válasza fero02 (#1681) üzenetére


Rawulf
őstag

Nekik is! Sehonnan sem jött válasz! Az olvasási visszaigazolás is Tajvanról jött meg!

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1683) fero02 válasza Rawulf (#1682) üzenetére


fero02
veterán

Igazán nem értem őket...

Amikor anno NaKeSz87 kolega írt nekik vmi ram probléma miatt, akkor szinte azonnal válaszoltak és még új biosokat is kidobtak...

De h ez a tajvani spiné h jött a képbe :F

(#1684) Rawulf válasza fero02 (#1683) üzenetére


Rawulf
őstag

Na mindegy, mert mire fejlesztem, addigra vagy lesz megint Epox, vagy rest in peace...

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1685) fero02


fero02
veterán

Viszonylag új nyúz [link]

(#1686) djadji válasza fero02 (#1685) üzenetére


djadji
senior tag

Én arra lennék kíváncsi, hogy a 9NPA-sli lapomhoz gyártanak e még CPUt? Vagy cserélhetem megint a lapot ha fejlesztésre adnám a fejem?

http://djadji.fw.hu

(#1687) Marwell válasza Gab (#2) üzenetére


Marwell
csendes tag

Üdv sajnos én véleményem szerint jobb ha uj alapban gondolkodsz mivel nekem és több ismerősömnek is epox VOLT mert nálunk is ugyan ez a hiba lépett fel.
Sorry a roszhirért.

(#1688) animatrix11 válasza Marwell (#1687) üzenetére


animatrix11
őstag

ha megnézed a hozzászólás dátumát valszeg már cseréltek :)

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1689) animatrix11 válasza djadji (#1686) üzenetére


animatrix11
őstag

ha jóltom a legnagyobb x2 4800+ a 939-ből

[Szerkesztve]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1690) djadji válasza animatrix11 (#1689) üzenetére


djadji
senior tag

Az addig ok. De kérdés hogy lesz e nagyobb, vagy az idei év elejétől valóban leálltak a további gyártással? Mert ha leálltak akkor ideje nézelődni alaplap után ami AM2... :O
Nagyot csalódnék... :O :O

http://djadji.fw.hu

(#1691) animatrix11 válasza djadji (#1690) üzenetére


animatrix11
őstag

nem lesz belőle nagyobb...
de a 4800+ talán még elég egy pár évig

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1692) fero02 válasza animatrix11 (#1688) üzenetére


fero02
veterán

:) :DDD :D :O :)) :Y :C :DD :W

A srác kicsit bepislogta a dátumot...

Talán ha lenyitná a kis fülecskét ott fentebb és az időrendi elrendezést növekvőről csökkenőre cserélné, akkor jobban képben lenne az aktuális nyúz hegyekkel :U ;] :DDD

(#1693) fero02 válasza djadji (#1690) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Miért pont AM2? :F Nem lennél sokkal előrébb, mint most a 939-el... :(

Vagy csak azért, mert AMD és nem Intel?

Én ezzel úgy vagyok, h nyárig várok, aztán sztem csere lesz (hacsak nem lesz megint vmi felfordulás) és egyenlőre bármennyire is szarul esik kimondani, nekem per pillanat az Intel a nyerőbb... :U

Szal ha vki jó haverságba van AMD-jékkel, akkor mondja meg nekik, h azonnal szedjék össze magukat! :(((

Üdv!

(#1694) animatrix11 válasza fero02 (#1693) üzenetére


animatrix11
őstag

igen az intel a nyerő ha cserélek (majd 1x soká) akkor intel lesz nem fos am2

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1695) djadji válasza animatrix11 (#1694) üzenetére


djadji
senior tag

99% hogy AMDnél maradok... részemről...
Rawulf? te hogy vagy ezzel?

Persze nem vagyok only AMD fan... ha valamivel meg tud győzni az intel, akkor legyen...

http://djadji.fw.hu

(#1696) animatrix11 válasza djadji (#1695) üzenetére


animatrix11
őstag

szerintem nézz meg 1-2 tesztet a c2d-ról :)

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1697) Rawulf


Rawulf
őstag

Nagyon sok minden változott-változik, de vannak dolgok, amik még most is jellemzőek az Intelre és az AMD-re.
Az Intelnél még mindig hamarabb elavulnak az alaplapok. Pl.: Az első Core2Duo kompatibilis alaplapokban jó részében nem megy a négy magos Core proci. Voltak Core Quad ready alaplapok, most meg már Core Quad optimized alaplapokat látni. Nekem nagyon nem tetszik, hogy negyed éven belül elavul egy Inteles alaplap. Szép és jó a Core2 proci, de szerintem még mindig olcsóbb egy ugyanolyan erejű AMD-s konfiguráció. (Arról ne is beszéljünk, hogy az Intel még mindig képtelen azt a nyamvadt memóriavezérlőt a prociba ágyazni!)
AMD vonalon a helyzet részemről egyértelműnek tűnik.
A Socket939 procik gyártását leállították. Ilyen esetekben a gyorsabb procik tűntek el először. Most is úgy lesz, ebben biztos vagyok. Már most is a meglévő raktárkészleteket árulják.
Ha jól szemezgettem a hírek között, akkor jönnek az AM2+ alaplapok, amikbe az új K8L procikat tehetjük majd, amikben már 1Ghz-es DDR2 memóriavezérlő lesz. Jövőre pedig jön az AM3 a DDR3 támogatással. :)
Aki szeretne venni egy izmos Socket939 procit, az ne tököljön 1-2 hónapnál tovább.
Nekem most se pénzem, se indokom, hogy fejlesszem, de mindenképpen megvárom az AM2+ lapokat. Addigra talán lesz Epox is! ;)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1698) animatrix11 válasza Rawulf (#1697) üzenetére


animatrix11
őstag

ha igy vesszük az amd is kitett magáért az am2+ lesz a 4. 64 bites lap, engem is zavar hogy ha veszek egy lapot és cserélnem kell mert nem megy bele ezért meg azért (bár a 4 magos procit ki nem szarja le, egy ideig nem olyanom) de az amd az am2es nem volt nagy húzás semmivel sem gyorsabb mint a 939 és ráadásul lefelé nem kompatibis, és márcsak a tuningpotenciál miatt is c2d-t veszek, bár nekem a 939-es konfig még eldöcög egy darabig
az epoxal nem tudom mi van ugy halottam anno hogy év végéig lehet rendelni lapot, erre dec eléjen kijönnek valami új lappal :F

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1699) djadji válasza animatrix11 (#1698) üzenetére


djadji
senior tag

No igen.. az AMD is cseréltet lapokat.. (időnként muszáj) de ha monnyuk egy laza 3-4 éves intervallumot nézünk... Harmad annyi mint a Intel..
Sztem...

Én most akarok vbenni lehetőleg bazi nagy 939es AMD procit, amit lehet kapni, meg amit meg tudok fizetni... CSak nem tudom még hogy milyet is...

http://djadji.fw.hu

(#1700) Rawulf válasza animatrix11 (#1698) üzenetére


Rawulf
őstag

Ha párhuzamot akarsz állítani, akkor a csere kényszerülés az Intelnél nagyobb.
Ne azt nézd, hogy a negyedik 64 bites lap, mert a Socket 754-939-940 után AM2, AM2+ és AM3 váltások vannak (ráadásul az AM foglalatok tudtommal lábkompatibilisek lesznek, ergo olcsó AsRock lapok biztos lesznek, amik DDR2 és DDR3 foglalattal is rendelkezni fognak). Míg Intel vonalon ha időrendbe nézzük, akkor a Socket754 megjelenésekor még a socket478 Prescott kompatibilis lapok dívtak, ráadásul eleve 4 variáció van LGA775-re és még nincs vége az Intel LGA775 fejlesztéseknek...
Nem kell megismételni, hogy Core2 procit vesztek, mert mint már azelőtt írtam, hogy a Core2-nek köszönhető, hogy kapásból rövid idő alatt 10-15k HUF-ot csökkentek a közepes (inkább olcsónak számító) AMD procik árai.
Persze én is nagyon szeretnék egy szép Core2 procit, de a tuninghoz normális lap is kell.
Én egyszerűen csak megnéztem az alaplapok árait és ugyanazzal a szolgáltatással szerinte olcsóbbak az AMD lapok és az AMD proci is olcsóbb.
Ha most vennék gépet és tuningolni is szeretném, akkor egy AM2-es 3600-as X2 AMD proci nagyon jó telj./ár-ban.
Nem értek a tuninghoz, de eléggé egybecsengenek a vélemények, hogy mely lapok jók tuningra és melyek nem. Én még egyszer biztos nem fogom 40-50k-t alaplapra költeni.

"Please state the nature of the medical emergency."

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.