Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) zenwalk


zenwalk
senior tag

Sziasztok
Tv vásárlás előtt állok. kb 2-2,5mről nézném a tévét, sokat játszanék és filmeznék rajta. Ti milyen tv-t ajánlotok max 150k-ig? A sony tvkről mi a véleményetek?

(#3402) nismoka válasza zenwalk (#3401) üzenetére


nismoka
addikt

A min 102cm-es ajánlott ekkora távolságra ami belefér a pénz keretbe. Jók a Sony-k de ennyiért 102cm-es nem igazán van, a KDL40R470 kb 170ezer.

[ Szerkesztve ]

(#3403) kenyerr válasza Surrano94 (#3400) üzenetére


kenyerr
tag

Szerintem is számít az a 2". Amúgy amikor vettem egy lg-t akkor a 640hez a samuból 65xx-et hasonlítgattam, ami árban is hasonló szinten volt, ebből adódva szerintem a 6100nál jobb kategóriát képvisel a 620 (kicsivel több pénz csak a 640 ami már szinte csak a mozgásérzékelő távirányítóban tér el a 660tól)

(#3404) Surrano94 válasza kenyerr (#3403) üzenetére


Surrano94
csendes tag

Köszönöm!

(#3405) Macsekp


Macsekp
tag

Erröl mi a véleményetek? Philips 42pfl4307h? Valahol olvastam, hogy a Philipsek nem jók. Jobb egy Samsung, vagy jobb áron van? Láttam, hogy Nightshadow inkább azt ajánlotta ebben az árban.
Bedöglött a crt tv-m és 40" körülieket nézek 120-150.000 körül, de nem nagyon követtem a fejlődésüket így elég tanácstalan vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#3406) blakey válasza Macsekp (#3405) üzenetére


blakey
titán

Esetleg ez. Szerintem egy nagyon jó készülék.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3407) Macsekp válasza blakey (#3406) üzenetére


Macsekp
tag

Na tessék, eddig Toshiba-t nem is néztem. :) A leírás szerint tényleg jónak tűnik. Köszi szépen! :R

(#3408) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Sziasztok fater akar venni egy 80-81cm-es full hd led tv-t 80e Ft-ért.
Mit ajánlotok?

(#3409) nightshadow válasza Mr. Erikszon (#3408) üzenetére


nightshadow
veterán

(#3410) Mr. Erikszon válasza nightshadow (#3409) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Köszönöm a gyors választ.

(#3411) Steff01


Steff01
csendes tag

Hello,
Milyen furcsa de én is TV vásárlás előtt állok . :D Azt szeretném megtudni hogy olyan 320-350 cm távolságra vajon elegendő lenne-e a 42"-os tv vagy inkább nagyobban kellene gondolkoznom. Leginkább sima normál csatornákat szoktam nézni. De lehet egy komolyabb tv-vel már filmeket is szívesebben néznék rajta.
Az árkategória az kb 150-200 ezer Ft lenne.Esetleg valami jó tipp jól jönne :D .Válaszotokat előre is köszönöm.

(#3412) nightshadow válasza Steff01 (#3411) üzenetére


nightshadow
veterán

3,5m-re nagyon kicsi a 40"-42"es. 46"-os a minimum, ami ilyen távra ajánlott. [link]

(#3413) Steff01 válasza nightshadow (#3412) üzenetére


Steff01
csendes tag

Köszi a gyors választ. Esetleg valami másik gyártónál valami alternativa vagy inkább a samsung dominál a piacon?

(#3414) nightshadow válasza Steff01 (#3413) üzenetére


nightshadow
veterán

47LM620 [link]. Ebben az árkategóriában szerintem a Samsung-LG dominál, de én személy szerint a Samsungot preferálom a kettő közül. Ott van még a korábban blakey (#3406) által ajánlott Toshiba is [link].

[ Szerkesztve ]

(#3415) Steff01 válasza nightshadow (#3414) üzenetére


Steff01
csendes tag

És még egy utolsó kérdés. Az emlitett LG-nek 400Hz a képfrekvenciája, a Samsungnak pedig csak 200. Ez jelentős különbség vagy nem olyan lényeges? Köszi a segitséget :D.

(#3416) nightshadow válasza Steff01 (#3415) üzenetére


nightshadow
veterán

Az a marketing. Ami biztos, hogy a Samsung ES6100 az valós 100Hz-es. Az LG-nél ez nem egyértelmű, mert van olyan teszt, amely szerint az is valós 100Hz-es, meg olyan is, amely szerint nem. Valaki korábban megkérdezte az LG ügyfélszolgálatot erről, s a válaszlevél szerint se valós 100Hz-es az LM620. Én már csak emiatt is az ES6100-et választanám.

[ Szerkesztve ]

(#3417) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Sziasztok!

Tudtok nekem mutatni olyan linket ahol van komplett összefoglaló LED Tv-kről? Generációk, előnyök, hátrányok. Nagyon nem vagyok képbe.
40inch környékén néznék TV-t otthonra: filmezés gépen keresztül, 3D nem kell (de nem baj ha van), smart abszolut nem kell.

Egy ilyen pl. mennyire rossz: Samsung UE40EH5000. Elég olcsó.

Előre is köszönöm!

Üdv. Yush

(#3418) nightshadow válasza Yushchenko (#3417) üzenetére


nightshadow
veterán

(#3419) Yushchenko válasza nightshadow (#3418) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszönöm. Legalább megtudtam, hogy ez a tv elég szar.

Ha jól értettem minimum 100hz frissítés kell, hogy élvezhető legyen a dolog.

(#3420) nightshadow válasza Yushchenko (#3419) üzenetére


nightshadow
veterán

Igen, érdemes valós 100Hz-es tévét venni.

(#3421) Yushchenko válasza nightshadow (#3420) üzenetére


Yushchenko
őstag

Van a lent leírt szegmensbe valamilyen best-buy jellegű kategória (40-42")?

(#3422) nightshadow válasza Yushchenko (#3421) üzenetére


nightshadow
veterán

Kerettől függően 6-os sorozatú Samsung.

(#3423) redbulz válasza nightshadow (#3420) üzenetére


redbulz
tag

Szia,

Az lm640s az már tudomásod szerint valódi 100Hz? Ha már a 620 ilyen bizonytalan :)

(#3424) blakey válasza redbulz (#3423) üzenetére


blakey
titán

A 620-as nem bizonytalan, az is 100Hz-es.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3425) nightshadow válasza blakey (#3424) üzenetére


nightshadow
veterán

A 620-as nem bizonytalan, az is 100Hz-es.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#3426) blakey válasza nightshadow (#3425) üzenetére


blakey
titán

Van benne TM. A 615-ösben nincs, az 50Hz-es, a 620-as 100Hz-es.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3427) redbulz válasza blakey (#3426) üzenetére


redbulz
tag

Mondjuk a TM-et láttam dolgozni rajta, úgy tűnik jól működik, de nem láttam még 640 mellé kiállítva, hogy össze tudjam hasonlítani. De akkor a TM meglétének feltétele a 100Hz ezek szerint?

(#3428) blakey válasza redbulz (#3427) üzenetére


blakey
titán

Elvileg igen. A 620-as a 640-től nem sokban tér el, a 640-es egy feltúrbozott 620-nak tűnik, van előtte egy plexi, wifi de tudásban kb azonos. A 660-as már egy picit más.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3429) redbulz válasza blakey (#3428) üzenetére


redbulz
tag

Képminőség terén is más?(jobb?) Megéri azt az árkülönbséget szerinted ha csak a képminőséget nézzük? Mert azért van egy jó 40-50k HUF a kettő között és egy távirányítóért ez nem éri meg annyi biztos.

(#3430) scuynat


scuynat
csendes tag

Sziasztok! Apám szeretne 80 (82) centis full hd led tévét.

A probléma abban van, hogy van neki egy 102 centis Sharp aquos-ja, ennek a képe nagyon tetszik neki, viszont amit tavaly vettem neki 32"-os Samsungot (az is led), az nem jött be, ezért odaadta a nővérének...

Mi lehet a különbség a Sharp LC-32LE244EV és a LC-32LE244E között? Ezt a kettőt néztem, hogy full hd led a Sharp kínálatában ekkora képátlóval.

Nagyobb tévé nem kell neki (nem fér el), de más márka végül is szóba jöhet.

Mit ajánlotok?

Köszi szépen a segítséget!

(#3431) blakey válasza redbulz (#3429) üzenetére


blakey
titán

Azt neked kell látni, tudni, hogy mire van szükséged. Sokan vannak itt 620-as tulajok, elégedettek a készülékkel. Ha nincs szükséged wifire meg egyéb 640-es által nyújtott pluszra akkor szerintem nem éri meg a 40-50e különbséget Képminőségben nincs különbség, mondjuk nem otthoni körülmények között láttam egymás mellett, ellenben a 660-as már egy picit más.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3432) redbulz válasza blakey (#3431) üzenetére


redbulz
tag

Csak a képminőség zaklat, de igen tudom azt valóban nekem kell látni, csak az elvi dolgokra voltam kíváncsi :) Köszönöm az infókat!

(#3433) Yushchenko válasza nightshadow (#3422) üzenetére


Yushchenko
őstag

Tudsz vagy tudtok olyan boltot, ami viszonylag kis árréssel dolgozik? Hol érdemes vásárolni?

(#3434) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

LG 42LS3450 100e Ft-ért újan garanciával megéri?

[ Szerkesztve ]

(#3435) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Ennyi pénzért kaphatnék jobbat?

[ Szerkesztve ]

(#3436) nightshadow válasza Yushchenko (#3433) üzenetére


nightshadow
veterán

Nem az árrés számít, hanem hogy hivatalos viszonteladó hivatalos garanciával vagy webshop szürkeimportos termékekkel s bolti garanciával. Általában ár tekintetében ez a vízválasztó.

(#3437) Sznómen válasza redbulz (#3432) üzenetére


Sznómen
tag

660-ban van Local Dimming már, azaz helyi sötétítés. A képernyő szegmensekre osztott, és a körledeket külön vezérli szegmensenként a nagyobb kontraszt előállítása érdekében.

(#3438) bolhaslaci


bolhaslaci
csendes tag

Sziasztok!

Ezen a 2 tv-én gondolkodom Lg55LM620 és Lg55LM640S!
Mind a 2 tudja a valós 100hz-et vagy csak paraszt vakítás a 400hz?
A smart nem is lenne olyan fontos mert eddig is laptopról neteztem Lg tv-én keresztül problémamenetesen.
Ami miatt váltanék az a 3D és persze a nagyobb képernyő.Esetleg tudnátok hasonló árkategóriában(300körül) más tv-t ajánlani?
A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#3439) Sznómen válasza bolhaslaci (#3438) üzenetére


Sznómen
tag

Ha a smart nem fontos, akkor vegyél 55lm620-at. Pofásabb design, és beép. wifi a kettö közötti különbség. Szép kép IPS panel miatt mindekettőnél garantált, és valós 100hz mind2.
Üdv!

(#3440) tamasgal


tamasgal
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik a megbízhatóbb tv, melyiket vegyem?

LG55lm640s [link]

Samsung LED UE55C8700 [link]

Köszönöm válaszotokat :R

Tomi

(#3441) Mr. Erikszon válasza tamasgal (#3440) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Samsung megbízhatóbb és jobban is néz ki.

(#3442) tamasgal válasza Mr. Erikszon (#3441) üzenetére


tamasgal
senior tag

Köszönöm! :R

Mégvalami: honna tudom megnézni, hogy pl ennek a Samunak valós 100Hz-es e a képernyője?

Mindenhol csak azok a 400Hz meg ilyen mokusvakitások vannak...

Köszönöm

(#3443) Mr. Erikszon válasza tamasgal (#3442) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Hát nem tudom de a samsung az biztos hogy valódi 100hz,és nagyon jók a színek rajta. :K

(#3444) Jovanny2 válasza tamasgal (#3440) üzenetére


Jovanny2
őstag

Én, bár Samsung párti vagyok, a választás előtt azt azért figyelembe venném, hogy az az LG 2012-es modell, az a Samu meg 2010-es. Igaz, hogy akkor csúcs volt, de ha használt, vagy outletes, akkor biztosan nem neveznék rá.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#3445) nightshadow válasza Jovanny2 (#3444) üzenetére


nightshadow
veterán

+1

(#3446) mikkokawa


mikkokawa
tag

Sziasztok,

Jelenleg vagy egy samsung 46ES6710-es LED tévém. De rájöttem hogy nekem kicsi apámnak meg pont megfelelő.

Így kihasználva a mostanki akciókat, arra jutottam lecseréem egy 55 colos tévére.

A jelöltek:
Samsung UE55F6500SSXXH
Samsung UE55F6510SSXXH

Kérdés, hogy e kettő között csak színében van különbség és semmi másban? Mert nem ér nekem +70 ezret hogy fehér legyen a tévé.

Melyik lenne a jobb vétel, egy UE55F655SSXXH vagy egy tavalyi UE55ES7000 katógira? Mivel tud többet az idei kategória? Az hogy van benne beépítettet médialjeátszó gördülékenyebbé teszi a telefonról való tartalmak megosztását?

(#3447) Mr. Erikszon válasza mikkokawa (#3446) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Ez nagyjából olyan mint iphone 4s és 5 között mennyi a különbség.

(#3448) nightshadow válasza mikkokawa (#3446) üzenetére


nightshadow
veterán

Melyik lenne a jobb vétel...

Az ES7000 a legjobb vétel a felsoroltak közül. Ez már Ultra Clear Paneles, s ez látszik a képminőségen is. Hátránya, hogy tükröződik.

Kérdés, hogy e kettő között csak színében van különbség és semmi másban?

Így van, az utolsó előtti szám csak a designra utal.

[ Szerkesztve ]

(#3449) Jovanny2 válasza nightshadow (#3448) üzenetére


Jovanny2
őstag

+1. Ha még be tudsz szerezni az ES7000-ből, akkor simán az a jobb vétel, nem fejlődött annyit (sőt, számozásban visszafejlődött) az F széria az ES-hez képest. :K Beépített médialejátszó mindkettőben van, ráadásul a Samsungé kifejezetten jó tudású darab, és nem hinném, hogy sokat változtattak az ideiben.

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#3450) bolhaslaci válasza Sznómen (#3439) üzenetére


bolhaslaci
csendes tag

Köszönöm a válaszod!
Esetleg Samsungból hasonló kaliberű tv-t tudnál ajánlani?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.