Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

Van egy Sharp LC-42DH77E típusú tévém, ami a következő jelenséget produkálja.
Ha áramszünet van, vagy csak simán kihúzom a konnektorból a tv-t, akkor amint újra áram alá kerül, nem hajlandó visszakapcsolni. Az állapotjelző led zöld, de se kép, se hang. Eddig pár óra után egyszercsak magától beindult, és onnantól tökéletesen üzemel, lehet ki-be kapcsolni a tévét, de amint áramszünet van, újra csak nagy keservesen hajlandó bekapcsolni. Jelenleg második napja nem hajlandó megjönni a kép és a hang, bármit nyomkodunk rajta.
Mi okozhatja ezt?

[ Szerkesztve ]

(#40002) Cs1csó válasza Cingáriusz (#40001) üzenetére


Cs1csó
félisten

A tápra gyanakodnék vagy valamelyik kondi ha áramot veszít utána nem akarózik visszakapcsolni, ha egyszer újra életre kell ne áramtalanítsd.

(#40003) Cingáriusz válasza Cs1csó (#40002) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Nem is tenném magamtól, de a spontán áramszünetekkel nem tudok mit kezdeni :D

(#40004) Cs1csó válasza Cingáriusz (#40003) üzenetére


Cs1csó
félisten

Vegyél egy ilyet:Kstar Micropower 600VA LED 9 300 Ft - UPS szünetmentes tápegység ez a legolcsóbb egy tévét elbír - 360W tartásra képes és egy tévé 100-150W-ot fogyaszt.

(#40005) Peace


Peace
nagyúr

Sziasztok!

Adott egy Lg 24mt47d-pz TV/monitor. Ismerős vett egy 2.1-es jack dugós hangrendszert. Rádugta a TV-re, de nem akar róla szólni. Én annyit tudtam meglesni a hivatalos user's manual-ban netről, hogy hangbeállításokban át kéne állítani hangkimenetet, neki nincs ilyen a menüben. Állítási lehetőség. Ötlet esetleg?

(#40006) Cs1csó válasza Peace (#40005) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha van egy sima mezei fülhallgatója jack-es akkor kezdésnek azt dugja rá nálam pl. ha bedugom a fülest akkor a tévé hangszóróinak a hangja automatikusan elnémulnak.

A tévé menüjét nézzétek át felülről lefele haladva ott kell lennie ha ez manuálisan váltható vagy a távirányítón keressetek erre információt.

Amit én találtam leírást ott nincs is jack hanem RCA csatoló van.

[ Szerkesztve ]

(#40007) Peace válasza Cs1csó (#40006) üzenetére


Peace
nagyúr

Fülhallgatót mondtam neki már az előbb, nem váltott át. Remélem, hogy jack csati az, amit talált. :Y

Ez alapján tényleg nincs bakker, csak egy PC audio IN......

[ Szerkesztve ]

(#40008) Cs1csó válasza Peace (#40007) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, ha lenne rajta RCA kimenet akkor egy ilyen kéne

De akkor nem tudom ott mi a helyzet PC in :F

(#40009) qnadam válasza Peace (#40007) üzenetére


qnadam
veterán

elég kaotikus a leírás, de az alapján mintha a scarton kijönne a hang. van rá esély, hogy hangerőszabályzás nélkül :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#40010) Peace válasza qnadam (#40009) üzenetére


Peace
nagyúr

Írtam az LG-nek, hogy mondja már meg hol jön ki hang. :) RCA apa-jack anya nem vészesen drága. De most lutrira megvenni.....nem merem javasolni a tulajnak egyelőre.

(#40011) blakey válasza qnadam (#40009) üzenetére


blakey
titán

a scarton kijönne a hang. van rá esély, hogy hangerőszabályzás nélkül :) - de csak a saját tuneréből, külső forrából már nem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#40012) Peace válasza Cs1csó (#40008) üzenetére


Peace
nagyúr

Ez a válasz érkezett arra, hogy milyen módon jöhetne ki belőle AUDIO?

"Köszönjük, hogy levelével ügyfélszolgálatunkat megkereste.
Az Ön által megjelölt modell (24MT47D-PZ) specifikációja nem teszi lehetővé ennek a jack csatlakozóval rendelkező hangszórónak a használatát.
A készülék specifikációját ellenőrizve, sajnos azt az információt tudom adni, hogy kizárólag fejhallgató kimenttel rendelkezik a monitor és ezen a módon tudja a hangot kivezetni. Ezt az USB aljzat alatt találja meg."

Mi van? Fejhallgató kimeneten nem kéne mennie a 2.1-nek? Egyébként fülhallgató is lett oda bedugva este és azon sem szólt semmi. Értenek ezek valamihez az Lg-nél? :Y

(#40013) blakey válasza Peace (#40012) üzenetére


blakey
titán

Ha elolvasnád a kézökönyvet akkor tudhatnád, hogy be kell állítani:

Mielőtt feltételezed, hogy más a hülye inkább olvasd el a készülékhez adott kezelésit.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#40014) Peace válasza blakey (#40013) üzenetére


Peace
nagyúr

Ezt természetesen végigjártuk tegnap este telefonon és messengeren keresztül küldött képeken keresztül (én is a user's manual-ból néztem első körben). Akár a 2.1, akár a fülhallgató volt bedugva, nem volt a tv menüben ilyen opció. ;)

(#40015) Cs1csó válasza Peace (#40014) üzenetére


Cs1csó
félisten

A lényeg, hogy ha azon a tévén van JACK csatalakozó aljzat és oda bedugsz egy JACK csatlakozót akkor abból bizony hangnak kellene kijönnie a JACK nem tesz különbséget hogy 2.0 vagy 2.1.

Ha egy sima mezei fülhallgatón sem jön a hang úgy hogy a menüben is átkapcsoltátok amit kellett akkor passz.

(#40016) blakey válasza Peace (#40014) üzenetére


blakey
titán

Firmware frissítés volt?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#40017) Peace válasza Cs1csó (#40015) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem jelent meg kapcsolási lehetőség menüben. Nem voltam ott. Elküldtem a használati útmutatóból, hogy mit kéne látni, lefotózta a menüt. Nem lehetett átállítani más kimenetre. :(

blakey: nem.

(#40018) Aureal


Aureal
senior tag

Üdv!
Okos tvről lehet itt kérdezi?
Konkrétan egy 80 cm-s 1 éves NAVON smart tv esetén szeretnék vmi információhoz jutni, hogy az eléggé elavult verziójú beépített Opera böngészője hogyan lenne esetleg frissíthető + új app telepítése miként kivitelezhető?
Nem tudom hasonlóval volt-e itt dolga bárkinek is?
Nincs más gond vele, tv-ként jól működik stb, csak az említett dolgokat kéne rajta valahogy megoldani.
Állítólag linux van rajta os-ként. Tip: NAVON N32TX470FHDOSW
Köszi!

(#40019) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Milyen beállítás okozhatja, hogy ha áthúzom az egeret, vagy megjelenik a felirat, akkor az egész háttérvilágítást feldobja a TV-n? Erről a TV-ről van szó.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#40020) blakey válasza Winne (#40019) üzenetére


blakey
titán

Local Dimming (Helyi fényerő) esetleg dinamikus kontraszt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#40021) Winne válasza blakey (#40020) üzenetére


Winne
nagyúr

Minden kikapcsolható funkció ki van kapcsolva. :DDD

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#40022) blakey válasza Winne (#40021) üzenetére


blakey
titán

Akkor lehet, hogy mégsem, ugyanis vannak gyártók akik másképp gondolják és hiába kapcsolód ki a menüben attól még aktív és talán szervizmenüből kikapcsolható. Samsungnál is vannak ilyen "okosságok". Panasonicnál még nem hallottam. Esetleg tudnád valahogy szemléltetni? Lehet, hogy más a gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#40023) Winne válasza blakey (#40022) üzenetére


Winne
nagyúr

Este hazaérek és ha lesz rá időm felveszem telefonnal.

Gyk annyi, hogy ahogy plusz fehér cucc kerül a képre, az egész felvilágosodik amíg ott van az adott cucc. Ez lehet ugye felirat, vagy az egér a monitorról áthúzva.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#40024) TCr válasza Winne (#40023) üzenetére


TCr
veterán

Nálam is ez a helyzet, Sony 55XE8505, nincs local dimming, a dinamikus kontraszt meg mindegy, hogy hol van, kikapcsolva is megvan a jelenség. Már megszoktam.

Nálad az "adaptív háttérvilágítás vezérlés" mit jelent?
Panasonicnál ez lenne a LD?
Próbaképp érdemes lenne bekapcsolnod.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40025) blakey válasza Winne (#40023) üzenetére


blakey
titán

Ha a helyi sötétítés, local dimming bármi is legyen a neve ki van kapcsolva akkor a dinamikus kontraszt szólhat bele a dologba, vannak eszközök ahol ezt nem tudod teljesen kikapcsolni. Esetleg még megnézheted az energitakarékosság részt, lehet, hogy az bekapcsolva maradt és képtartalomtól függően változik a vezérlés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#40026) Aureal válasza Aureal (#40018) üzenetére


Aureal
senior tag

Erre nem tudtok semmit vagy milyen más topikba kéne írnom?

(#40027) blakey válasza Aureal (#40026) üzenetére


blakey
titán

A kérdést jó helyen tetted fel de nincs tapasztalat azzal a TV-vel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#40028) Cs1csó válasza Aureal (#40018) üzenetére


Cs1csó
félisten

Először is a termék gyártójának a honlapját kéne megnézni hátha ott van valami lehetőség a rendszer frissítésére. Sajnos ezek a smart rendszerek sokszor elég zártak sok panaszt olvastam már arra, hogy pl. nem futott a youtube egyik napról a másikra mint kiderült egy 5 éves tévéről volt szó és végetért a támogatás ami sajnos nem csak annyit jelent, hogy nem jön rá új funkció vagy program, hanem már a meglévőket sem tudta használni, tehát:
- gyári oldalon update keresése
- a tévén belül valami frissítés kicsikarása

ha ezek nem működnek akkor lehet be kell ruháznod egy kb. 15k-ba kerülő külső eszközbe ami ezek után átveszik az okos funkciókat és ezen keresztül fogsz tudni netezni, stb.

Ebben a topikban: Amlogic S905, S912 processzoros készülékek írnak pl. ilyen eszközökről itt tudnak segíteni a vásárlásban is.

(#40029) Winne válasza blakey (#40022) üzenetére


Winne
nagyúr

Nem tudom mennyire látszik a sz@r telefonos videón, de felvettem: [link]

A beállításokban ami kikapcsolható, az ki van kapcsolva és a TV-t egyszer már alapthelyzetbe is állítottam.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#40030) #94529552 válasza Winne (#40023) üzenetére


#94529552
törölt tag

Felesleges felvenni, ez ismert jelenség. Ha nincs más ötlet, még egy firmware frissítést is meg kellene próbálni, majd aztán egy visszaállítást(factory reset). Ha már nincs újabb fw, akkor csak egy reset.
TCr, ez elég gáz lehet így, az az átkozott droid lehet a bűnös. Szintén a fenti dolgokat kellene, hátha megoldja.
Aureal Ez az olcsó noname tévék átka, hogy nem nagyon van rá támogatás, fw frissítés, vagy ilyen később felmerülő szoftveres problémák kijavítása.

[ Szerkesztve ]

(#40031) blakey válasza Winne (#40029) üzenetére


blakey
titán

Próbáltad másik képmóddal? A dinamikus kontraszt és/vagy az energiatakarékos mód szokott ilyet produkálni. Mióta csinálja vagy mindig ilyen volt?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#40032) Winne válasza #94529552 (#40030) üzenetére


Winne
nagyúr

A factory reset megvolt már az nem segített, firmware-t még nem néztem.

@(#40031) blakey: Képmódot nem váltogattam, de megnézem ezt is akkor. Nem tudom mióta ilyen, mert ez a nappalis tv és filmet általában csak délután nézünk rajta, nemrég vettem észre, amikor a cimborám jött Walking Deadet nézni este és az eleve sötét sokszor, ott mocskos zavaró volt, mert minden feliratnál fel, majd le a háttérvilágítás. :(

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#40033) gabenn15


gabenn15
csendes tag

Sziasztok!

4k tv felbontása miért full hd felbontásban jelenig meg natívként pc-n?

Van egy Gtx 980 Ti Sc kártyám amin van hdmi 2.0. A tv-m Philips 50pus6703. Össze akarom kötni, de nem a 4k a natív felbontása hanem a full hd. Miért van ez? 2.0 high speed kábellel próbálom pedig. Felrakható 4k-ra a felbontás és akkor se natív, meg nem is tudok 8 bit színről feljebb lépni 10-re. Miért nem lehet megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#40034) Aureal válasza Cs1csó (#40028) üzenetére


Aureal
senior tag

(#40028) csicso82
Írtam a supportnak, mert nincs honlapjuk külön. Amúgy a tv-t a török Vestel gyártja, csak kérdés az os-t kitől adoptálják rá...
A youtube van mikor itt sem működik, de azt gyanítom hálózati hiba okozhatja, mert csak wifin csatlakozik a nethez és 3 pálcika a jelerősség az 5-ből. Amúgy 2017 novemberét írja az updater benne, amikor legutoljára kapott frissítést. Az Opera böngi sajnos nagyon régi rajta már. Talán usb-re le tudna vmit tölteni telepíteni, nem próbáltam még, de belső felhasználói memóriája nincs úgy tudom, csak a gyári flash.

(#40030) Pumma
Reménykedem hogy a support vmi pozitívat válaszol update ügyben, de amúgy a Samsung se jobb ilyen szempontból szerintem, mert van a családban Samu smart tv is és ott sincs jó 2 éve már frissítés elérhető + anno összehasonlítottam a kipróbálható smart tv-k menüjét és talán a Philips meg a Sharp volt akkor a legnormálisabb. Az LG-n is pl. olyan bolhaszar méretű betűkkel jelentek meg felíratok a funkcióknál, meg érthetetlen volt a menüfelépítésük, hogy pont az ilyen nonamek normálisabbak e szempontból számomra, illetve onnan indultam ki, hogy anno dvd játékosokból sem a brand cuccot volt érdemes megvenni.... A Samu menüje sem épp a legkedvemre valóbb tehát, de talán jobb mint az LG-é pl.

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#40035) univerzita válasza Winne (#40032) üzenetére


univerzita
addikt

Ha van mód esetleg a feliratot más színűre állítani,lehet nem lesz ennyire zavaró.

(#40036) #94529552 válasza Aureal (#40034) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nekem egyik említett márkánál se problémás a menü kezelése, nem aprók a betűk se, persze a normál, vagyis a méretének megfelelő, ajánlott távolságból nézve, nem pedig 4-5 méterről használva. 32"-os tévénk nincs, de azt meg olyan 1,2-1,4m-ről kellene nézni elvileg. 5 éves Smart tévénken még mindig működik a YT, vagy bármi, ami újkorában.

(#40037) Dictator^


Dictator^
veterán

Üdv!

PC monitorként való használhatra milyen TV-t érdemes most venni?
Jelenleg egy UE40H6400-am van, ami eddig tökéletesen megfelelt, viszont most lehet, hogy cserélve lesz.. de nagyon nem követtem a tv-k fejlődését, illetve azt sem, hogy a gyártók között mi az aktuális 2018-19es széria.

Kevesebb input lag a mérvadó, meg ha nincs nagy eltérés már a 40" ~ körüli tv-k között, akkor lehetne 4k (1080ti van a gépben).

Eddig Samsungjaim voltak, de nem zárkózom el a többi márkától sem.
TV-ként is lenne használva, de ritkán.

Esetleg olyan, aminek a valós frissítési frekvenciája 60hz felett van, az még jó lenne :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#40038) Taylor1.0


Taylor1.0
újonc

Sziasztok! Tud valaki segíteni? Van egy szép, közel 3 éves Sony KDL55W808C tv-m.
Ma délelőtt óta nem kapcsol be. Ki lett húzva a tápból, azóta egyfolytában újra akar indulni, bejön az android jele de nem fut végig,1-2 másodperc után elfeketedik a képernyő...Nincs piros fény, csak a normál fehér fény “pulzál”, és kezdi előlről... A szakszervízek a telefonba alaplap vagy tápegység cserét javasolnak...az egyik ezt, a másik azt... Valaki tud valami okosat?

(#40039) vicces


vicces
addikt

szaisztok!

van egy sony tv-m. a tipusa kdl-42w705b. azt csinálja, hogy vizszintesen be van csíkozódva a kép. messziről annyira nem látszik, csak az hogy megváltoztak a szintónusok. közelről úgy néz ki mint amikor egy scifi filmben például egy robot szemszögét mutatják. korábban néha ilyen lett a kép, de pár nap után megszűnt a hiba. most viszont már állandósult.

nem volt sosem egy nagy mutatvány ez a tv, de a képét én gyönyörűnek tartottam, ha mondjuk blu-ray-el volt etetve. lehet ezzel a hibával valamit kezdeni? meghalt a kijelzőpanel benne vagy valamelyik meghajtóelektronika cserés?

:)

(#40040) Watt25


Watt25
veterán

Mindkettőtöknek ez a megfelelő topic.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#40041) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom mennyire ON topik itt, de olyan kérdésem lenne, hogy van egy Gran Prix LT-249 nevű LCD TV, amihez nincsen sajnos gyári távirányító. Most egy univerzális táv az minden márkájú TV-hez jó vagy honnan tudhatom, hogy az adott távirányító kezeli-e ezt a fajtájú TV-t?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#40042) z1RoX


z1RoX
tag

Tud valaki olyan oldalt ahol leírják vagy mutatják mi a legoptimalisabbkép beállítás lg tv hez? Személy szerint 65UJ634V köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#40043) z1RoX


z1RoX
tag

Tv adásoknál a valósághű mozit be szoktatok kapcsolni? Ez ugye a 24 fps és filmekre vonatkozik de tv adásnál mi a helyzet?

(#40044) blakey válasza z1RoX (#40043) üzenetére


blakey
titán

Nincs hatással a 25fps lejátszásra, mindegy, hogy bekapcsolod vagy sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#40045) IO.sys


IO.sys
őstag

Sziasztok! Sony Bravia KD-55XF7596 TV-m van. Most olvasom, hogy nem mehet egyszerre két BT fejes róla. Hogy szokás megoldani?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#40046) Anonymusxx


Anonymusxx
aktív tag

Sziasztok

Webost tartalmazó tv-nek a webos verzióját nem lehet frissíteni?

Ma láttam hogy volt egy rendszerfrissítés, és utána gondoltam megnézem a webos verzióját, ami csak 3.3, de a neten látom hogy a legutolsó a 4.5.

A tv verziója lg 32lh6047-zb .

(#40047) qnadam válasza IO.sys (#40045) üzenetére


qnadam
veterán

ha mindenképp két bt füleshez, akkor a fejhallgatókimenetre rá lehet lógatni egy bt adót. monjduk lehet, hogy a késleltetés így már zavaró, akkor drágábban vannak aptx low latency cuccok is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#40048) IO.sys válasza qnadam (#40047) üzenetére


IO.sys
őstag

KÖSZI :R

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#40049) HdRew


HdRew
őstag

Sziasztok!

LG tv-m van, digivel. Itthon 2 tévé van, az egyik teljesen normálisan üzemel, a másik pedig random eldobál csatornákat, és utána kézi beállítást követően érzékeli a jelet, erősnek is írja, de egy kis feketeség után elugrik egy olyan helyre, amit már egyszer beállított magának. Konkrétan az m4 sport-ról lenne szó. És nem csak az szokott eltűnni, hanem más csatorna is.. mi lehet a gond, tudnátok segíteni benne? Már az automatikus keresésnél sem adja be a csatornákat, korábban így még vissza lehetett hozni.

Meglennék m4 sport nélkül, csak amikor a BL-döntő megy ugye, azért örülnék neki. :D

(#40050) Cs1csó válasza HdRew (#40049) üzenetére


Cs1csó
félisten

Műhold, vagy kábel? CI kártya vagy beltéri egység?

Gondolom csináltál magadnak egy "kedvencek" csatornakiosztást. Érdemes lehet egy áramtalanítás után - beltérit - egy gyári értékekre visszaállítást majd ezután beállítani mindent. Sajnos vesznek ki és tesznek be csatornákat a csatornák helye is változik néha nem árt egy alapra állítás.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.