Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) Macibook


Macibook
tag

Sziasztok!

Szeretnem kikerni a velemenyeteket abban, hogy a hetvegi hazba beszerzesre kerulo TVk kozul melyiket valasszam.

A ket versenyzo:

Panasonic TX-L50EM5E

Philips 50PFL3807H

Az aruk nagyjabol hasonlo picivel 200k alatt, de nem tudom eldenteni melyiket erne meg megvenni.

Elore is koszonom a segitseget.

(#3952) Mirman válasza Mankó (#3914) üzenetére


Mirman
őstag

Szia, itt egy teszt az input lagról.

(#3953) Mankó válasza Mirman (#3952) üzenetére


Mankó
veterán

:R Bár közben a családi kupaktanács máshogy döntött. Marad a mostani 32-es, inkább 47-es tv lesz előbb. A 32-es csak később lesz cserélve. Tv-zni még az is elég, filmekre meg ott lesz a 47-es W805.

(#3954) fr3ntzen válasza fr3ntzen (#3941) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Senki nem segit ? :(

:Y

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#3955) Jovanny2 válasza fr3ntzen (#3941) üzenetére


Jovanny2
őstag

Samuból a tavalyiból UE46ES5500 (alacsony input lag, de csak 50Hz panel), UE46ES6100 (magasabb input lag, de Xboxal jó a tapasztalatom szerint, valódi 100 Hz, komolyabb panel és elektronika). Idei modellekből az ES6100 szintjén az F6400, az ES5500 szintjén nem tudom mi áll. Mondjuk nem tudom mi a ráció benne, hogy az F6400 olcsóbb, mint az F5500. :F

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#3956) Mankó válasza fr3ntzen (#3954) üzenetére


Mankó
veterán

47-esben 200 k felső határig játékra is, nehéz ajánlani. LG LM szériákban nézz szét, az még árban beférhet és input lagjuk se rossz.

Különben meg 1-2 oldallal hátrébb nightshadow linkelt 2012-es input lag táblázatot. Olyat keress, ami 30ms alatti, azok az ajánlottak játékra!

Samsungból ES5500-as az ajánlott játékra.

[ Szerkesztve ]

(#3957) fr3ntzen válasza Jovanny2 (#3955) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

UE46ES6600 Ezt lestem most.... Megnézem, amiket mondtál, most 20.000-en nem fogok spórolni, hogy gyengébbet kapjak :)

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#3958) fr3ntzen válasza Mankó (#3956) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

LG-t tuti nem veszek . Ja láttam a tablazatot és köszi a helpet.

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#3959) Jovanny2 válasza fr3ntzen (#3958) üzenetére


Jovanny2
őstag

Igaz, hogy a 30ms alatti az ideális, de azt nem egyszerű találni, hogy 100Hz-cel is (és jobb panellel) is társuljon. Ezért írtam, hogy az ES6100 (36ms) tapasztalatom alapján még kitűnően alkalmas pörgős FPS-re is Xboxon (BO2, MW3, stb.). Én, ha most lennék TV vásárlás előtt, akkor (ha már nem beszerezhető az ES széria), F6400-at vennék (40-43ms szerintem még vállalható). Úgy látom, már egész jól lement az áruk.

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#3960) calogero93


calogero93
csendes tag

Sziasztok!
TV vásárlással kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. 50"-os TV-t szeretnék, mert az még befér a szekrénybe. Samsung F6500-at néztem ki, most is Samsung TV-m van és árban ez a típus megfelel (max 400e Ft-ot költenék rá).
Egy hozzáértő ismerősöm viszont az LG50LA660S-t ajánlotta, szerinte szebb képe van. Döntően csak filmnézésre használom a TV-t, 3D nem nagyon érdekel, médialejátszóm van (PH A400), plazmát nem szeretnék, 2013-as modellt viszont igen.
Amennyiben tényleg szinte csak a képminőség érdekel akkor ti melyik TV-t ajánlanátok? (Esetleg más típus vagy gyártó is szóba jöhet, pl Sony)
Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#3961) Macibook válasza Macibook (#3951) üzenetére


Macibook
tag

Nekem is tudnatok alami infot mondani esetleg?

(#3962) nightshadow válasza Macibook (#3961) üzenetére


nightshadow
veterán

A Panasonic el van maradva a konkurenciától, a Philipsről meg a Philipsesek mondják, hogy 6-os sorozat alatt nem érdemes venni. Ha a jó ár/érték arány a fontos, akkor én Samsungot néznék. A probléma az, hogy a tavalyi Samsungok gyakorlatilag kifutottak, az ideiek meg drágák. Ezért érdemes lenne megvárni az év végét, mert 200k körül nem nagyon van 50-es jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#3963) Macibook válasza nightshadow (#3962) üzenetére


Macibook
tag

Igazabol most kellene venni es kb 200k van ra.

Az hogy el van maradva a konkurenciatol mit jelent? Akar a Philips akar a Panasonic reszrol?

A kepe egy sima bluray alatt is gagyibb mint a most 7 eves Plazmanak?

(#3964) Macibook válasza Macibook (#3963) üzenetére


Macibook
tag

Legyszi mondjatok egyet a ketto kozul amelyik a kevesbe szar. Holnap egyet mindenkeppen kellene vennem.

(#3965) Macibook válasza nightshadow (#3962) üzenetére


Macibook
tag

Nem tudsz nekem bokni az egyikre vagy a masikra?

(#3966) nightshadow válasza Macibook (#3965) üzenetére


nightshadow
veterán

Pl. az 50EH5300, 50ES5500, de mivel ezek tavalyiak, már nem nagyon lehet kapni.

Az ideiek még viszont drágák. Ha beéred az egyel kisebb mérettel, akkor pl. 46F6400 [link]

[ Szerkesztve ]

(#3967) Macibook válasza nightshadow (#3966) üzenetére


Macibook
tag

Ezeknek gusztustalan csirkelab a talpuk...

(#3968) nightshadow válasza Macibook (#3967) üzenetére


nightshadow
veterán

Csak az F6400-nek. Nézd meg a 46F5300-at: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3969) Macibook válasza nightshadow (#3968) üzenetére


Macibook
tag

Meggyoztel azt hiszem akkor ez 50EH5300 lesz. Koszonom!!!! Nagyon nagyon szepen koszonom!

(#3970) nightshadow válasza Macibook (#3969) üzenetére


nightshadow
veterán

Nem tudom, hogy hol fogod megkapni, mert mar az argep.hu szerint is alig van. Nézd meg az utódját, a 46F5300-at [link]

[ Szerkesztve ]

(#3971) Macibook válasza nightshadow (#3970) üzenetére


Macibook
tag

NHa ez nem lesz akkor lehet megveszem a Philipset... De szivesebben vennem a Samsungot

(#3972) Macibook válasza nightshadow (#3970) üzenetére


Macibook
tag

[link]

Nezd mit talaltam...

[ Szerkesztve ]

(#3973) nightshadow válasza Macibook (#3972) üzenetére


nightshadow
veterán

Én ilyen helyről biztos, hogy nem rendelnék.

(#3974) Macibook válasza nightshadow (#3973) üzenetére


Macibook
tag

A garancia lehet a baj vagy maga a termek is gaz lehet? Mar irtam is az embernek.

(#3975) nightshadow válasza Macibook (#3974) üzenetére


nightshadow
veterán

Én már annyi ilyen átb@szós történetet olvastam, hogy én alapból nem rendelnék apróhirdetésből, meg magánembertől. Én csak boltból.

(#3976) nyurga82 válasza nightshadow (#3975) üzenetére


nyurga82
tag

Én házi-mozit meg hangalszettet is magán embertől vettem. Vannak még rendes emberek hidd el.

(#3977) nightshadow válasza nyurga82 (#3976) üzenetére


nightshadow
veterán

Biztos, de én nem kockáztatnék. Nekem marad a bolt.

(#3978) Mankó válasza nyurga82 (#3976) üzenetére


Mankó
veterán

Hasznaltan, de neki ujonnan hoznak kulfoldrol, jo aron. En biztos nem fizetnek elore egy petakot sem, de ingyen se hoznam, mert ha nem tetszik, akkor rajtam maradna. Patt helyzet, valami ilyenkor mindig hibadzik.

(#3979) nyurga82 válasza Mankó (#3978) üzenetére


nyurga82
tag

a külföldi az necces igen :K

(#3980) Macibook


Macibook
tag

Elore nem kernenek semmit, de mar lehet le is beszeltetek rola...

(#3981) fr3ntzen


fr3ntzen
aktív tag

én mostmar szinte mindennt hardveraprorol veszek multkor vettem laptopot havernak 200 helyett 165ért garival foliásan. szemelyesen vedd át . és ne fizess előre. (hardverapron engem még sose vertek át). :R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#3982) Jovanny2 válasza fr3ntzen (#3981) üzenetére


Jovanny2
őstag

Ez részben így van, én is itt üzletelek, ha van valami felesleges, vagy vennék valami kütyüt, DE egyre több itt is, mint a Vaterán, az olyan "eladó", akinek nincs semmilye, csak beszedi a pénzt és a "jutalékát", megrendeli a cuccot a te nevedre (Kínából vagy akárhonnan), és utána a te felelősséged. Na az ilyen nyerészkedő senkiket tiltanám ki, de ezek még semmik azokhoz képest, akik nem küldenek semmit, max. két cserepet. Mert ilyen is volt ám itt nem kevés, legtöbbjük már a hűvösön van, de mindig vannak újabbak. Szóval azért itt is vannak gyanúsak, és itt is vigyázni kell. Persze a PH megbízhatóság jó dolog lenne, ha kötelező lenne, de egyelőre nem az, így lehet pl. nekem is csak ~40 pirosam 150-200 adás-vétel után.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#3983) Dave567 válasza nightshadow (#3947) üzenetére


Dave567
addikt

Értem... és Köszi akkor át akarnak verni. :W

(#3984) Gabcsi82


Gabcsi82
csendes tag

Sziasztok!
TV vásárlással kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. (Max 150-160e Ft-ot költenék rá)
32" vagy 40"-os Full HD TV-t szeretnék, legyen 1 scart csatlakozása. USB lejátszás
Jó legyen PS3-PS4 hez is, kicsi legyen az input lag.

Én ezt néztem Samsung UE40ES5500. Szerintetek jó lenne nekem?

Válaszokat előre is köszönöm.

(#3985) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Eltelt egy kis idő. Nem tudom mennyi új infó van az F-es Samsungokról. Ha ~200k-ban gondolkodom mit érdemes választani, 46"ES6100 vagy 46"F6400? Van valami lényeges különbség?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3986) Jovanny2 válasza Real_Necro (#3985) üzenetére


Jovanny2
őstag

Kellően lement az ára az F-nek, szerintem abban érdemes gondolkodni. Az a fura, hogy az F5500 drágább, mint az F6400... :F

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#3987) sec0nd


sec0nd
tag

Szeretnék tanácsot kérni, milyen TV-t javasoltok, nézési távolság: 3,5-4m. Notebookom processzora támogatja a Wireless Displayt, úgyhogy ez a TV-nél is előnyt jelent, ár max 200e környéke. Digitális ktv előfizetésünk van, de nem HD.
Két típust néztem ki: LG 47LM620 és 40" F6400. Ha jól tudom, az LG támogatja a WiDi-t, Samsungról nem találtam infót. Mi a véleményetek róluk, vagy mást ajánlotok? Melyiknek milyen a képminősége?

Köszönöm szépen!

(#3988) Jovanny2 válasza sec0nd (#3987) üzenetére


Jovanny2
őstag

200 körül már megkapod a 46F6400-at. Beépített wifi, Smart, 3D... Akkora nézési távolságon nem érdemes a 40"-eseket nézni, mert ahhoz kicsi.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#3989) Real_Necro válasza Jovanny2 (#3986) üzenetére


Real_Necro
veterán

Technikai vagy minőségbeli különbség van a kettő között, vagy csak a külső?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3990) Jovanny2 válasza Real_Necro (#3989) üzenetére


Jovanny2
őstag

Gondolom van, a 6400 javára, elvégre egyel magasabb széria. :U

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#3991) borbas666


borbas666
aktív tag

Hali.
Az alábbi Tv-ről van valakinek tapasztalata?
[link]
Sony - KDL-32W650A
Esetleg hasonló árban lévő Samsung jobban megéri?

Köszönöm a válaszokat.

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#3992) sec0nd válasza Jovanny2 (#3988) üzenetére


sec0nd
tag

találtam egy újabb LG-t: LG 42LA660S
A Samsungot preferálod, miért?
Köszi!

(#3993) Jovanny2 válasza sec0nd (#3992) üzenetére


Jovanny2
őstag

Mert nekem az van. Arról van tapasztalat, és az a tapasztalat jó. Nincs bajom az LG-vel sem, de ajánlani nem fogom, mert még nem használtam. :N

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#3994) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Keresztapám kért meg, hogy segítsek neki TV választásban. Egy hálószobába kellene neki LED tv, az okos funkciókat nem nagyon használná, de, ha belefér a keretbe, akkor benne lenne...:) Max 150ig menne el. Tudnátok ajánlani valamit?

Köszi előre is ! :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#3995) Mankó válasza pocokxx (#3994) üzenetére


Mankó
veterán

Méret, nézési távolság?

(#3996) pocokxx válasza Mankó (#3995) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Kb. 5 méterről néznék, gondolom ahhoz már kell a 100 cm körüli méret.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#3997) fr3ntzen válasza pocokxx (#3996) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

117 minimum. szerintem. De sztem még az is kicsi.

[ Szerkesztve ]

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#3998) Kornbal


Kornbal
csendes tag

Sziasztok!

Új Tv beszerzés előtt, állok, úgyhogy gondoltam kérek egy kis segítséget.
Sima mezei TVre van szükségem, semmi csilivili, semmi 3d, semmi smartTV okoskodás :D
32"es méret, szép kép, ennyi az alapvető igény.

A két kiszemelt áldozat egyelőre:

Philips 32PFL3158H
Samsung UE32EH5000

Melyikkel járok jobban? Vagy esetleg egyikkel sem, és van helyette kiemelkedően jó választás?
Ja igen, a 100ezres keretet nem terveztem túllépni, esetleg csak ha nagyon muszáj.

Előre is köszi a segítséget!

(#3999) pocokxx válasza fr3ntzen (#3997) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Konkrét típust tudnál ajánlani?

pl.. EZ?

szerk.: 117est nem találtam 150 alatt... :(

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#4000) nightshadow válasza borbas666 (#3991) üzenetére


nightshadow
veterán

Sony - KDL-32W650A Esetleg hasonló árban lévő Samsung jobban megéri?

A Sony 32W650 egy 50Hz-es tévé. Ugyanennyiért megkapod a valós 100Hz-es Samsung 32F6400-et. Úgyhogy igen, a Samsung jobban megéri.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.