Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) sarkanyolo2 válasza mangalor (#3699) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Nem kellene megvenned.

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#3702) Handball94


Handball94
aktív tag

Elromlott régi projektoros tévém, elég nagy volt 112cm körüli képátlóval. Ennek a helyére vennék egy olcsóbb,szebb,jobb tv-t. Egyelőre a ''32-es méretben nézelődök. Az a nagy gondom, hogy szeptembertől valószínűleg Pestre költözök suli miatt és csak ritkábban (főként hétvégente) leszek itthon, szóval pont a lehető legjobb pillanatban ment tönkre szegény tvm.
Ezért az árkategória ami szóba jöhetne olyan 100 ezerig bezárólag lenne, nem tudom manapság mit lehet ilyen áron kapni, főleg LED TV-ben, eddig csak plazmákat,LCD-ket és ezt a projektorosat használtam. (Meg persze a jó öreg képcsöveset).
Egyetlen elvárásom az USB bemenet lenne, de ahogyan nézegettem ez már minden tv-ben alap dolog. HD sem lenne rossz, de ebben az árkategóriában a FULL HD nem tudom mennyire fér bele.

Szerk: Garancia lenne még fontos, hogy legalább 2 év legyen. Nézegettem több tv-t pl Euronicsban 1 év garanciával, ez nekem olyan kevésnek tűnik és rossz előjelnek, hogy miért csak 1 évet vállalnak rá.

[ Szerkesztve ]

(#3703) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Sziasztok!

Találtam egy ilyen TV-t az egyik boltba: samsung ue46es6560sxxh.

Nagyon jó áron volt kirakva 180khuf, viszont azzal a limitációval hogy bemutató darab, illetve van rajta egy kb 15cm-es karc. TV nézés közbe nem látszott, csak kikapcsolt állapotban.

Szerintetek ez jó vétel lehet? A karcot valahogy el lehet tüntetni (polír)?

Üdv. Yush

(#3704) t256 válasza Yushchenko (#3703) üzenetére


t256
őstag

Nem jó vétel. Bemutató darabot soha ne vegyél. Lehet benne pár száz óra, de akár ezer is. Olyan mintha használtat vennél. Ahhoz képest sok ked ezmény nem szokott rajtuk lenni.
Ha karcos, akkor végképp felejtsd el. Annyi pénzért már találsz normális tévét.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#3705) Malamute


Malamute
tag

Sziasztok!

Valamilyen 3D TV-t szeretnék vásárolni. Kipróbáltam mind az aktív és mind a passzív tv-ket is. Mind a kettő nagyon látványos volt, de az egyik aktívnál megfájdult a szemem és a fejem is. De egy másik aktívnál meg nem, ez meg hogyan lehetséges? Milyen aktív és milyen passzív TV-ket ajánlotok max. 160k-ért?

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#3706) Yushchenko válasza t256 (#3704) üzenetére


Yushchenko
őstag

Igazad van. Gödöllői Tescoban van a készülék, ha valakit érdekelne mégis. Nekem meggyőződésem, hogy maguknak selejtezik ilyen módon az árut.

(#3707) mangalor válasza nightshadow (#3700) üzenetére


mangalor
csendes tag

Bocs, kicsit későn jutottam ide vissza...Bár mások már válaszoltak hasonló kérdésre. Te mit gondolsz?
185000 az ára.
(Az alapkérdésem még mindig él: van-e olyan nem 3D tv, amely tudja ugyanazt a képminőséget?)

[ Szerkesztve ]

(#3708) juvegamer


juvegamer
tag

Üdv.
A T-Home-nál tervezem a tv vásárlást mivel amúgy is előfizetőjük vagyok.
Ezt a 3 készüléket néztem ki:

- Samsung UE32F5300 LED TV
- Sony KDL32W650 LED TV
- LG 32LN575 LED TV

Mindegyik 141.600ft és 5900ft/hó-t kell fizetni.
Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#3709) t256 válasza juvegamer (#3708) üzenetére


t256
őstag

Drága mind a három. 140000 forintért már nézegetheted a 40-42 colos tévéket.

Példának okáért rákerestem a Samsung UE32F5300 tévére, amit elsőnek írtál. Itt csak egy húszassal olcsóbb, de árgépen van még olcsóbban is. Azért ezt az üzletet linkeltem, mert róluk tudom, hogy gyári garanciát adnak.

Tudom vonzó az az 5900 Ft/hó. Gyors fejszámolással két évig fizetnéd.

Most figyelj! Az Auchan akciós újság hátoldalán hirdetnek egy 42" LG LCD tévét 99900 Forintért 18 havi kamatmentes részletre. Igaz nagyon belépő modell, nem is LED háttér világítású. Csak példaként hoztam fel, hogy van jobb ajánlat a T-home által meghirdetettnél.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#3710) juvegamer válasza t256 (#3709) üzenetére


juvegamer
tag

igen tudom hogy így drágább, bár a Sony az máshol is ennyibe kerül. nem akarok 32" fölé menni méretben esetleg 37" de az a max.

(#3711) Malamute válasza juvegamer (#3710) üzenetére


Malamute
tag

Na én kérdésemre válasz? :))

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#3712) nightshadow válasza mangalor (#3707) üzenetére


nightshadow
veterán

Te mit gondolsz? 185000 az ára.

Mint írtam, nem vennék bemutató darabot, főleg nem egy új áráért. Ennyi pénzért ezeket érdemes megnézni: Samsung ES6540 [link], ES6560 [link], Sony KDL-40HX751 [link], KDL-40HX750 [link]. A probléma az, hogy ezek mindegyik kifutó darabok, s kérdés, hogy lehet-e még kapni őket.

Az ES6540, ES6560 utóda az F6500, ez jelenleg picivel drágább, 210k körül van [link]. Év vége felé ez is beesik 200k alá. A Sony HX750/751utóda a 42W805, az viszont piszok drága, 300k körüli áron van jelenleg [link].

Az alapkérdésem még mindig él: van-e olyan nem 3D tv, amely tudja ugyanazt a képminőséget?

Ma már gyakorlatilag mindegyik középkategóriás tévé 3D-és is egyben.

(#3713) nightshadow válasza juvegamer (#3710) üzenetére


nightshadow
veterán

A három közül én egyértelműen a Sony-t választanám, de egyik se ér 140k-át. Otthon fogsz rájönni, hogy nagyon pici a 32"-es méret.

[ Szerkesztve ]

(#3714) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Srácok, kéne nekem némi support, bár gyanítom hogy nektek sem lesz több és jobb ötletetek mint nekem :)
Kéne nekem max 89x74.5cm fizikai méretekkel rendelkező TV (ekkora az állvány :) )
Ahogy nézem, ez az adat kb egy 94cm-s TV-nek felel meg, efölött már gondok lennének a hosszúsággal.
Nade.. ugyebár az nem nagyon van, konkrétan egyet találtam, mégpedig ezt
Esetleg van valakinek tapasztalata ezzel a televizilóval?
Vagy más jobb/ajánlat létezik e? (Sencor. Orion, Technika kategória értelemszerűen nem érdekel :) )

szerk: Olyan lenen a legjobb amiben nincs Smart funkció, mivel van egy Dune smart HD D1-em, és ezt a szerepet jövőben is ez fogja ellátni terveim szerint.

[ Szerkesztve ]

(#3715) nightshadow válasza Maxtreme (#3714) üzenetére


nightshadow
veterán

Vagy más jobb/ajánlat létezik e?

37ES6100 [link] árak: [link]

(#3716) Maxtreme válasza nightshadow (#3715) üzenetére


Maxtreme
addikt

Aham.
..és ez azon kívül h tud3D-t (nem kell) jobb is annyival hogy megérje a +kb 40e ft-ot? :)

(#3717) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok!

e 2 tv-ről szeretnék tudni pro és kontra

SAMSUNG UE40ES6100 vs Toshiba 40TL938

[ Szerkesztve ]

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#3718) nightshadow válasza Maxtreme (#3716) üzenetére


nightshadow
veterán

A valós 100Hz miatt igen. A méret miatt pedig nem, mert egy árban van a 40"-sel, csak ez nálad nem jöhet szóba. Sajnos a 37"es méret megszűnőben van.

(#3719) Maxtreme válasza nightshadow (#3718) üzenetére


Maxtreme
addikt

:R
szerk: Igen, pont ez a bajom hogy ritka mint a fehér holló.

[ Szerkesztve ]

(#3720) albgab


albgab
aktív tag

Sziasztok!

2 tv közül választanék:
- LG 47LS5600 [link]
- Samsung UE46ES5500 [link]

Számomra a 3d teljesen felesleges. A lényeg, hogy kb. 4-4,5 m-ről nézzük a tv-t. (most egy sima 63-as oriont)
Internet csak annyira érdekelne rajta, hogy ha akarok megnézhessek egy videót (filmet) a youtube-on.

Szerintetek melyik a jobb?
Vagy tudtok valami jobbat?

Köszi

(#3721) Handball94


Handball94
aktív tag

Valaki erre? [link]

(#3722) louigi69


louigi69
csendes tag

Sziasztok! Életem első 3D-s LED tévéjét akarom megvenni, mert érdekel a dolog, annak ellenére, hogy hallani jót-rosszat is a technológiáról, meg hogy a kimúlás szélén áll, stb.
PC-re kötve használnám monitorként elsősorban ezért az input lag is fontos szempont. Első kérdésem ezzel összefügg, hogy látni mindenféle HDMI kábeleket, pár ezer forintostól kezdve a több tízezres kategóriával bezárólag. Gondolom, hogy a drágább a jobb, ám melyiket ajánljátok? Van értelme mondjuk egy Monster 1000HD-nek, vagy az olcsóbbak is megfelelőek? Az input lag értéke ezen is nagyban múlik, ha jól gondolom...
A tévé méretét tekintve 40-42" lenne. Amiket kinéztem eddig:

42LM3400
42LM3450 (ez az előzőnek a továbbfejlesztett verziója vajon?)
42LW450U
42LM615S

Vagy van olyan, amit esetleg a felsorolt szempontjaim alapján, ebben az árkategóriában jobbnak gondoltok? Aktív 3D-s is érdekel, ha az szerintetek jobb. Köszi előre is a véleményeteket.

(#3723) Dave567


Dave567
addikt

Üdv
Ha nagyobb cd/m2 fénysűrűség akkor jobb a fekete vagy ha kisebb? Nem értek sajnos hozzá.

(#3724) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Sziasztok!

Ez a tévé szerintetek milyen 160.000 Ft-ért?

Toshiba 40TL938 LED 3D

Érvek és ellenérvek is érdekelnének.

Előre is köszönöm: sarkanyolo

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#3725) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Végülis ue40eh6030 lett. Most barátkozunk :D

(#3726) Malamute


Malamute
tag

Írnál véleményeket róla? Ez is számításba jöhet nálam :)
Samu TV-k lejátszanak .mkv-t?

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#3727) blakey válasza sarkanyolo2 (#3724) üzenetére


blakey
titán

Jó, olvass vissza, lesz egy két hozzászólás, többnyire tőlem. :) Bátran bevállalhatód, elég sok drágább tv-t is maga mögé utasít. Leginkább tv mint "smart" de azza is boldogul.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3728) Malamute válasza blakey (#3727) üzenetére


Malamute
tag

smart annyira nem érdekel, inkább 3d meg full hd érdekel :D
de .mkv-t le tudja játszani?
130k-ért ekkora passzívat nem is találtam csak drágábban, és még hogy olcsóbb a passzív? :DDD

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#3729) sarkanyolo2 válasza blakey (#3727) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Én kérdeztem szerintem a múltkor is(ugyanerről), csak mondom hátha csepegtetek még egy kis véleménymorzsát. :D

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#3730) blakey


blakey
titán

Akkor mindekttőtöknek. :) MKV-t lejátszik de az usb FAT32-es így a nagyobbak akadályt képeznek, hálózatról serviioval gyakorlatilag minden megy, de csak az alapértelmezett hanggal és külső felirattal, választani nem lehet, Universal Media Playerrel minden megy csak a megfelelőt kell kiválasztani. Szerintem, és nem csak ehhez a tv-hez hanem mindegyikhez, ajánlott egy külső médialejátszó, minden gondtól megkímél. Minden info a neten van és a 968-ea is ua. csak abban van sat tuner is. Megjelenítőnek véve jó választás, sok drágább készüléket maga mögé utasít. Internetezni lehet vele, flash nincs benne, youtube megy, skype megy, 3D jó, feketeszínt rendben van, színek a helyükön és eddig ez az a tv ahol egész jól működik a mozgásjavító, itt van értelme használni, nem töri a képet, 1080 soros, nincs szappanopera hatás (standard állásban)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3731) Malamute


Malamute
tag

röviden jó hogy ha van egy külső lejátszó :))
és külső vinyóról? :DD mert nem akarok venni még egy lejátszót is

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#3732) sarkanyolo2 válasza blakey (#3727) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

DVB-T van ebben a tv-ben de van ahol azt írják, hogy nem veszi a a magyarországi földfelszíni digitális adást.
Ez miért lehet?

A toshiba nem tudod hogyan szerepel médialejátszás terén? (látva az előző hozzászólásodat) :D

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#3733) sarkanyolo2 válasza sarkanyolo2 (#3732) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Szerkesztés már off.

Lehet nincs benne MPEG4 tuner?

[ Szerkesztve ]

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#3734) blakey válasza sarkanyolo2 (#3732) üzenetére


blakey
titán

?
Leírtam és amit leírtak a használatiban, azt tudja, többet nem. Serviioval vagy UMP-vel tovább javítható a tudása mivel ezek átkonvertálják olyan formátumra amit képes lejátszani. Vesz DVB-T-ről is meg DVB-C-ről is, ki és hol írja? Lehet nem ért hozzá. Médiacarddal is üzemel.

(#3733) sarkanyolo2
Már nem árulnak olyan tv-t ami nem mpeg4-es, 2 hét múlva nem lesz analóg műsorszórás a fél országban.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3735) sarkanyolo2 válasza blakey (#3734) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Egy webshopban írták...

A guide továbbolvasásával ezt találtam video codec résznél az egyik-másik media player supported résznél:
H.264(MPEG-4 AVC)

Itt a guide-je, 90. oldal. egyébként.

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#3736) sarkanyolo2 válasza blakey (#3734) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Szóval akkor veszi. :)

Elnézést, hogy ilyen sokat kérdezek, még lenne egy: ( :B )

Egy csomó formátumnál az áll hogy USB-n megy de DMS módban nem. Egy fórumhozzászólásból azt vettem ki, hogy ez a számítógéppel összekötött módra utal, vagyis hogy szg-ről nem fog menni. Szerinted wifivel menni fognak? :F

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#3737) blakey válasza sarkanyolo2 (#3735) üzenetére


blakey
titán

Mi a kérdés? :F
Ne számíts arra, hogy mindent lejátszik, de egyik tv-nél sem. Venni kell hozzá egy külső lejátszót. A tv-k nem képesek kadenciahelyesen lejátszani a 24p-s videókat, felkonvertálják 60 Hz-re ls szaggatást eredményez. Igaz a mozgásjavító ezt némileg korrigálja, de akkor sem kadenciahelyes.

(#3736) sarkanyolo2
Próbálom megérteni a DMS módot. :)
Abban az esetben ha a számítógép egy "külső lejátszót" helyettesít és HDMI-vel van összekötve akkor minden további nélkül a tv megjeleníti azt. Nem értem a problémát. DLNA-n keresztül egy DLNA szerver segítségével szintén lejátszik elég sok mindent, akár wifin is, de ezek a wifik elég gyengék.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3738) sarkanyolo2 válasza blakey (#3737) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Értem... :D

A tv adatlapján a toshiba oldalán az áll, hogy 24p-s mód : Igen ezzel így ki vagyok segítve? (ezt a kandenciahelyességről való pár mondat elolvasása után kérdezem) :)

[ Szerkesztve ]

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#3739) blakey válasza sarkanyolo2 (#3738) üzenetére


blakey
titán

Kadenciahelyesen megjeleníti ha 24p-s jelet kap, de írtam, egyik tv sem tudja 24p-ben lejátszani saját lejátszója segítségével.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3740) sarkanyolo2 válasza blakey (#3739) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Rendben, szóval ha valóban élvezni akarunk egy Blu-ray filmet akkor mindenképpen be kell szereznünk egy külső médialejátszót (a tökéletes képminőséghez)?

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#3741) blakey válasza sarkanyolo2 (#3740) üzenetére


blakey
titán

Ajánlott, de egy Blu-ray lejátszó is megteszi ami 24p-ben játsza le a filmeket, mondjuk egy pioneer bdp-150. Nem árt ha céleszközt használunk.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3742) sarkanyolo2 válasza blakey (#3741) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Köszönöm szépen a ma esti segítséget! :R

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#3743) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Srácok, szóval van a Toshiba 40TL938 LED 3D 160.000 Ft-ért 2 év gyári garanciával.

Szerintetek van olyan tv most a piacon, ami megszorongathatja, vagy nyugodt szívvel megveheti haverom?

Blakey (Tőled külön elnézést kérek, hogy megint felteszem, utoljára )

[ Szerkesztve ]

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#3744) marec1122


marec1122
senior tag

erre ha lenne vmi :)

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#3745) Pharaoh91


Pharaoh91
csendes tag

Sziasztok !
Segítségeteket szeretném kérni LED TV ügyben !
Mindenképpen 32" -ban gondolkodok(ha lehet 100Hz) , nézési távolság kb 2,5 M .
Elsősorban focit és USB-ről filmeket néznék rajta . Max ár 95e.

LG 32LS5600 Az én választásom ez lenne , mit javasoltok ?
:F

(#3746) Malamute


Malamute
tag

Vagy ajánlotok egy max 140k-ig egy aktív 3D technológiájú 40"-os TV-t? :))

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#3747) Handball94


Handball94
aktív tag

[link] Ezzel kapcsolatban írok még mindig.
Jelenleg ezt néztem ki, ami 100Hz-es, méretben is megfelelő lenne, van mostanság ennél jobb vétel ? [link]Linkeket szívesen fogadok ha valaki tud jobbat ebből a 100as keretből. Mint említettem, 3d, smart tv nem szempont csak a minél jobb kép és a megbízhatóság..

(#3748) sarkanyolo2 válasza marec1122 (#3744) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Blakey-vel folytattam tegnap egy kis értekezést a Toshiba 40TL938-ról, szóval olvass vissza.

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#3749) marec1122 válasza sarkanyolo2 (#3748) üzenetére


marec1122
senior tag

én ezt értem és meg is tettem(ezzel kezdtem). viszont nem értek hozzá és nem veszem észre az olyan nű asznyi apróságokat amik fontosak lehetnek. Ebben az árkategóriában már ritkán van rossz termék vagy nem ajánlott termék. Nekem az ilyen apróságokra lenne szükségem az említett 2 tv összehasonlításában. De még azt sem tudtam eldönteni hogy melyik passzív vagy aktív 3d vagy épp van e és ha van milyen a smart

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#3750) Intel fan11


Intel fan11
őstag

üdv. Most tervezek új tv-t venni. Annyi az elképzelésem hogy 81 cm-es 3d led tv legyen és falra szerelhető. Kb 100ezer ftból. Mit ajánlotok?

Battletag: hojszi#2983

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.