Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) Intel fan11 válasza nightshadow (#3800) üzenetére


Intel fan11
őstag

köszi az infót. aqua-ba a es5500 kerül 108ezerbe a tescoba meg 100ezerért akarják az emberre sózni az ue32eh5000-et!

Battletag: hojszi#2983

(#3802) Sznómen válasza Intel fan11 (#3797) üzenetére


Sznómen
tag

ma olvastam, ósanban visszakapsz 2013-as tvből 15%ot ajándékkártyán.

(#3803) Jovanny2 válasza nightshadow (#3800) üzenetére


Jovanny2
őstag

:U ;)

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#3804) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok , mik most a best buy tévék alsó illetve közép kategóriában ? Nincs semmi márka fanatizmusom , nekem teljesen mind1 ki készíti ha valami jó az jó. PC-vel és konzollal lenne összekötve. Kb olyan 2 méterről lenne használva. Előre köszönöm.

(#3805) urip


urip
csendes tag

Sziasztok!
40" körüli LED tv-t szeretnék, és kb. 200e van rá. Mit ajánlanátok?
Nem vagyok márkafüggő, de a Samsung dolgok eddig beváltak.
Előre is köszönöm,
Peti

(#3806) TMT7TMT7 válasza Malamute (#3711) üzenetére


TMT7TMT7
tag

Helló, igen, az aktív 3D egyik "hátulütője" a technológiából fakad,hogy ms-ként kapcsolgatja a bal-illetve-jobb lencsét, s ezáltal kvázi "becsapva" az agyat, 3D-nek érzékeljük a képet, vagyis embere válogatja, nekem pl 15 perc után fáj tőle a fejem, de van aki bírja (aktív 3D-ben szerintem a Sony szemüvegei a legjobbak, Samsungé nekem jobban terhelte a szemem). Passzívban meg ugye LG, ott a tv-n van egy polarizált réteg (A-B polarizált) és a 3D szemüveg bal-illetve jobb lencséje A és B polarizált, itt a tv "állítja elő" a 3D-t, a szemüveg kvázi csak felfogja, így ez a kevésbé megterhelő a szem számára, mert nincs vibráció. Még annyi, hogy így sok nézegeté után a passzív 3D-nek talán jobb az élménye kifelé mozgó jeleneteknél. :) Egy szóval a passzív 3D felhasználóbarátabb hosszútávon szerintem és élményre is jobb :)

(#3807) TMT7TMT7 válasza Malamute (#3746) üzenetére


TMT7TMT7
tag

Aktív 3D-s tv-t lehet hogy megkapod 10-20-30 ezerrel olcsóbban,viszont a későbbiekben egy jó minőségű szemüveg hozzá 10e-ft-tól indul, amit töltögetned kell, míg passzívnál a mozis szemüveggel is működik,ami kb 150 Ft, így azért ez sem mindegy szerintem :) (ezért drágábbak a passzívos tv-k,mert ott a tv előállítása a drágább)

(#3808) Jovanny2 válasza TMT7TMT7 (#3807) üzenetére


Jovanny2
őstag

Ez nettó hülyeség, már bocsánat. A szemüveg darabja kb. 2500 Ft, és nem kell töltögetni, 2032-es Li elemmel megy, aminek van vagy 150 Ft darabja, és bírja rengeteg ideig. Az aktív 3D FullHD, a passzív alapból felez. Ha Half SBS vagy Half OU filmet nézel, az is felezi a felbontást, tehát passzívnál negyedHD-t kapsz. Az, hogy mennyire érvényesül a 3D hatás, csak és kizárólag a lejátszott filmtől függ. Teljes 3D élményt csak Blu-Ray anyagból (lemez vagy iso) kaphatsz, a megfelelő lejátszóval.Ezt meg, hogy ezért meg azért drágább ez vagy az, még értelmezni se lehet, annyira nem fedi a valóságot... :U Egyetlen dolog, ami a passzív felé billentheti a mérleget, az a tény, hogy valakinek a szeme nem bírja az aktívot.

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#3809) wrox válasza Jovanny2 (#3808) üzenetére


wrox
senior tag

Na meg nem vesz minden héten szemüveget az ember. :)
Elég amit adtak a tvhez.

(#3810) SirAlo válasza Jovanny2 (#3808) üzenetére


SirAlo
aktív tag

az MKV-val se teljes a 3D? Avatar MKV 3D-ba 20 giga (ja es az iso-t is lejatsza a beepitett lejatszo vagy az isobol elobb ki kell masolni a fajlokat?

[ Szerkesztve ]

(#3811) Intel fan11


Intel fan11
őstag

euronicsba 120ezer huff a samsung UE32ES5500 led tv. Szerintetek megéri ott venni? Megmondom őszintén az ilyen számomra ismeretlen netes online boltokba nem bízok. Ráadásul ha kell a garit is macerás érvényesíteni!

Battletag: hojszi#2983

(#3812) louigi69


louigi69
csendes tag

Sziasztok, [ezzel] kapcsolatban tud valamelyikőtök tanácsot adni? Nagyon megköszönném.

(#3813) Sznómen válasza louigi69 (#3812) üzenetére


Sznómen
tag

Hey! Ezek közül a legjobb a 42LW450U, de mivel ez 2011es széria, kicsi az esély hogy hozzájutsz újhoz.
A 42LM3400 42LM3450 csak design-ban térnek el egymástól. (100hz 3d fhd)
A 42LM615S Már egy 200hz-es S tuneres, edge ledes Tv, sok csatival de sajnos nem valós 100hz-es a panel, viszont ha ez nem zavar téged és nem kell a "szappanopera hatás", talán ezt sorolnám 2. helyre és jó vétel lehet.
Ha még hozzá tudsz jutni, kicsit tegyél még az árhoz és 42LM620-t vegyél. Ez inkább hasonlít az LW450-hez csak ebben már Smart felület is van, 400hz, korrekt design, sok csati plusz sok egyéb kalibrálási lehetőség.

(#3814) nyurga82


nyurga82
tag

A Sony KDL 46HX751 valóban valós 200HZ-et tud? Vagy ez is ilyen képernyő villogtatásos sztori?

(#3815) blakey válasza nyurga82 (#3814) üzenetére


blakey
titán

Valóban 200Hz-es, tavaly nem is volt 100Hz-es sony, csak 50 majd 200. :)
Nem nagyobbat keresel. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3816) Intel fan11 válasza Intel fan11 (#3811) üzenetére


Intel fan11
őstag

Beszéltem az eurincsosokkal és ők nem ajánlják az UE32ES5500-at, mert kifutó db. Ajánlottak helyette vmi samsung UE32F5300-at 120ezerért wifikulcs ajándékkal. Szerintetek megéri ezt?

Battletag: hojszi#2983

(#3817) blakey válasza Intel fan11 (#3816) üzenetére


blakey
titán

Nem, a tendencia az, hogy az újabb "azonos" sorszámozású tv gyengébb, legalábbis eddig az volt. Ha nem ajánják az ES5500-at akkor az F5300-at sem. Attól, hogy kifutó modell valami még nem biztos, hogy nem jó. Ebben és a samsung topikban biztos lesz némi info az ES5500-ról.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3818) Intel fan11 válasza blakey (#3817) üzenetére


Intel fan11
őstag

de 120ezret megér az f5300 egy wifikulcsal?

Battletag: hojszi#2983

(#3819) blakey válasza Intel fan11 (#3818) üzenetére


blakey
titán

nem, ha 32"-os kell akkor inkább ezt vedd meg, jobban megéri.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3820) Intel fan11 válasza blakey (#3819) üzenetére


Intel fan11
őstag

de ez 3D tv és nem smart. Nekem pedig nem kell 3D és smart kell! :D

Battletag: hojszi#2983

(#3821) SirAlo válasza blakey (#3819) üzenetére


SirAlo
aktív tag

En is ezt valasztottam, holnap hozzak 94k volt csak akciosan, remelem nem fogok csalodni:)

(#3822) blakey válasza Intel fan11 (#3820) üzenetére


blakey
titán

Pedig azt hittem, hogy a képminőség a fontos. :W

(#3823) Intel fan11
Kötelező használni? Nem. Cserébe 100Hz-es panelt kapsz, sokkal jobb képminőséget az 5-ös samunál. Én biztos, hogy nem vennék olyat. Te tudod mit akarsz, engem nem fogsz rábeszélni, hogy azt ajánljam. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3823) Intel fan11 válasza blakey (#3822) üzenetére


Intel fan11
őstag

az a fontos, de nem kell 3D. 10 perc után felfordulok a szemüvegtől. De maradjunk az alapkérdésnél megér 120ezeret ez a tv wifikulccsal?

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#3824) BenHans


BenHans
addikt

Sziasztok! :)

Tudom, nem ez a megfelelő topik de a kérdésemhez tartózó(k) kihaltak.

Van egy Thomson 32WH 82cm, 100Hz, síkképcsöves hagyományos TV-m.
Nem rég jelentkezett probléma, hogy időnként bekapcsol, hiába kapcsolom ki a távijával, kb 5perc és bekapcsol magától.
DigiSD box-al van használva.
Gondoltam, hátha elállítódott az időzítő de nincs beállítva időzítés.

Segítsetek pls. Nagyon köszönöm, előre is. :R

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#3825) SirAlo válasza Intel fan11 (#3823) üzenetére


SirAlo
aktív tag

En belegondoltam ezekbe a smarttvkbe es arra jutottam hogy egy tablet+hdmi jobb megoldas mint egy smarttv mivel ahoz hogy netezni tudj normalisan a tv-rol kell egy kabelnelkuli eger+bill es meg egy USB-s Wifi vevo ami eleg draga tvhez... ezeknek az arabol mar kijon egy tablet ara amivel szerintem meg jobban is el lehet lenni mint a beepitett smart-al video: http://www.youtube.com/watch?v=z18jykyvYxo

Jah es meg a tv arat nem is szamoltam bele amivel meg tobb penz mehet a tabletbe :)

[ Szerkesztve ]

(#3826) Sznómen válasza Intel fan11 (#3820) üzenetére


Sznómen
tag

Ha smart kell, és nem 3D de jó lenne mellé egy 100hz es panel keress egy 32LS570S-t, vagy egy 32LN570-t.

(#3827) Intel fan11 válasza SirAlo (#3825) üzenetére


Intel fan11
őstag

wifi kulcs ajándék hozzá és van vezeték nélküli usb-s egerem és billentyűm! ja és 100 herzes az f5300!

http://www.arukereso.hu/crt-lcd-plazma-tv-c3164/samsung/ue32f5300-p152641245/termek-leiras.html#properties

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#3828) blakey válasza Intel fan11 (#3827) üzenetére


blakey
titán

Nem 100Hz-es, az kamu 100Hz-es. MCI 100Hz. Nagyon rá vagy izgulva a wifi kulcsra, nem éri meg, hidd el.
Bármikor vehetsz hozzá egy ilyet vagy ilyet és olyan smart lesz a tv-d, hogy mindenki csak irigyelni fog. :)

(#3829) Intel fan11
Már nagyon fáradt vagyok ehhez, ne hidd el azt a 100Hz-et, nem valódi, ahogy írtam kamu, a panel 50Hz-es és képvillogtatással érik el a "100 Hz-et". Rengeted info van itt a fórumon akár ebben akár a samsung topikban, használd a keresőt.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3829) Intel fan11 válasza blakey (#3828) üzenetére


Intel fan11
őstag

mi az hogy kamu 100 Hz ?

Battletag: hojszi#2983

(#3830) Sznómen válasza SirAlo (#3825) üzenetére


Sznómen
tag

Nem feltétlen értek egyet veled. Tabletről való netezés != tv böngészöje. Ez igaz, de ha te tableten akarsz böngészni, nem fogod összekötni a tv-vel HDMI-n keresztül, csak azért hogy nagy képernyön láthasd a böngészett dolgot. Pötyögni, zoomolni igyis ugyis tableten fogsz, innentöl ez kicsit felesleges. Több értelme akkor van, ha pl nagyképernyön akarsz játszani vmi játékkal, esetleg képeket jelenitesz meg a TV-n tabletről.

LG tvhez veszel egy Magic Remote-t és tádám kaptál egy távirányitot egérrel egybekötve. De egy Logitech bt-s billzet 6500ft. Van okostelefonod vagy tableted? Léteznek okostelefonrol használhato távirányitok, remote appok, melyekkel irányithatod a TV-det sőt a tablet akár 2nd TV-ként is funkcionálhat. (kimész budira, közben nézed a meccset tableten (tudtommal csak dualcore tv-en LG nél)
USB wifi vevö? Minek ha közelben van a router? (persze ha nem az más tészta, de a kábeles kapcsolat biztosabb kapcsolat) Annyit nem ér a wifi vevő, és egy usb portot elvesz... Max eladhatod jópézzér :D

Csak smartban csak a valos 100hz miatt ajánlom az LG tv-it. Be kell vallani hogy ebben nagyon eltalálták azokat a gépeket. Smart téren meg szvsz minden alkalmazás ugyanolyan gyártótól függetlenül.

32LS570S tulaj amúgy

(#3831) Intel fan11 válasza Sznómen (#3830) üzenetére


Intel fan11
őstag

usb wifi vevő nem azt takarja hogy azzal kapcsolódik a routerre? mármint a routeren keresztül a netre!

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#3832) blakey válasza Intel fan11 (#3829) üzenetére


blakey
titán

Hasonlítsd össze a két tv-t és meglátod a különbséget. Az MCI (Motion Clarity Index) nem a panel valód képfrissítési frekvenciáját jelóli, a 6030-as 100Hz hiába írnak 200Hz-et.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3833) Intel fan11 válasza blakey (#3832) üzenetére


Intel fan11
őstag

na most őszintén van 1 mezei 100 kilós tv-m ahhoz képest bármilyet veszek ámulni bámulni fogok szerintem. Egyébként meg úgy fejlődik a technika hogy állandóan újak és jobbak jönnek ki!

Battletag: hojszi#2983

(#3834) louigi69 válasza Sznómen (#3813) üzenetére


louigi69
csendes tag

Köszönöm a válaszod, sokat segítettél :)

(#3835) blakey válasza Intel fan11 (#3833) üzenetére


blakey
titán

Itt most pont nem erről volt szó hanem, hogy megéri-e az F5300-as a 120e-t vagy sem. Azért a pénzért egy jobb tv-t kapsz. Smartosítani meg lehet azzal amit linkeltem. Ha ezek az infók nem számítanak akkor minek kérdezel? Amúgy ne legyél biztos abban, hogy bármelyik most kapható lapos tv jobb lenne a mostani "100 kilós" tv-dnél.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3836) louigi69 válasza Sznómen (#3813) üzenetére


louigi69
csendes tag

Annyi még, hogy 42LM620-t refurbished állapotút tudnék venni, amihez azt írták, hogy "A" osztályú, tehát nem a kijelzőt érintő, apróbb kozmetikai hibás...

(#3837) Intel fan11 válasza blakey (#3835) üzenetére


Intel fan11
őstag

jolvan! Ne haragudj! köszi a segítséget! Egyébként vmit rosszul értek? a wifi kulcs az nem arra való hogy a meglévő routeremhez tudjon csatlakozni a tv?

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#3838) Brinyó01


Brinyó01
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni! 32"-os LED TV-t szeretnék venni 130 ezer körül. Ti milyet tudnátok ajánlani?
Én a Samsung 32F6100-t néztem. Mi a véleményetek róla?
Köszi előre is!

(#3839) Sznómen válasza louigi69 (#3836) üzenetére


Sznómen
tag

Nézd meg személyesen, ha tudod és próbáld ki kapcsolgasd, tegyél rá USB-ket, próbálj ki egy 3D filmet, nézd meg a legfrissebb szoftverét, buheráld meg a beállításokat, tartozékokat csekkold le. (ha hibás, esetleg horzsolt, leeshetett vagy hozákrhatták vmihez) Ha így is faja, akkor (bár még igy is necces) vidd, ha erre nincs lehetőség, akkor felejtős. Ja és a gari a legfontosabb, hogy magyar legyen és a vásárlás napjától számolják, mert ugy 2 évet kapsz, egyébként zsákbamacskát.

Intel fan11
Igen az az! De kábellel ugyanugy routerre kötheted (ha közelben a router).

[ Szerkesztve ]

(#3840) Intel fan11 válasza Sznómen (#3839) üzenetére


Intel fan11
őstag

Végülis közelben kb 6 méteres kábel kéne hozzá! Csak nem lenne túl esztétikus ajtó fölött elvinni a kábelt stb.Egyébként azért kérdeztem ezt a dolgot, mert azt olvastam nem csak nethez hanem multimédiás eszközökhöz is kapcsolható a tv vele. Tehát ez olyan mint 1 bluethot vevő vagy hogy lehet ezt összekötni más eszközzel. Nem teljesen tiszta!

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#3841) Sznómen válasza Intel fan11 (#3840) üzenetére


Sznómen
tag

A wifi adapter, csak routerre csatlakozik, másra nem. Más funkciója nincsen.

Az más tészta, hogy pl a Samu 3D/Smart tvben alapból van egy bluetooth szenzor, mivel a szemüvegek ezen keresztül csatlakoznak a TVre, de a Samu billzet is.

(#3842) nyurga82 válasza blakey (#3815) üzenetére


nyurga82
tag

Itt a 751 volt a kérdés linkehettem volna ezt is : 55HX751
gondolom ha 40" 200 HZ-es akkor 55"-ban is :)
De ez is nagyon szimpi: EU55ES6800

[ Szerkesztve ]

(#3843) Intel fan11 válasza Sznómen (#3841) üzenetére


Intel fan11
őstag

Lépjen be a szórakoztatás és a kényelem világába. A Samsung vezeték nélküli csatlakozásával megnyílik ön előtt az internet, és az egyedi Internet@TV funkcióval könnyedén hozzáférhet kedvenc internetes tartalmaihoz. Az adapter segítségével egyszerűen kapcsolódhat a kompatibilis multimédiás eszközökhöz, mint például a Touch távirányítóhoz, számítógéphez, kamerához, Blu-ray-lejátszóhoz és mobiltelefonokhoz, sőt, a Samsung forradalmi All Share funkciójához is.

Ezt olvastam róla, akkor ez most hogy van?

Battletag: hojszi#2983

(#3844) sarkanyolo2 válasza blakey (#3835) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Ez teljesen igaz!

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#3845) Sznómen válasza Intel fan11 (#3843) üzenetére


Sznómen
tag

Valóban ez egy extreme digital marketing rizsa.
A hosszu szöveg a DLNA-t esetleg a Wifi Direct funkciot magyarázza ugye vezeték nélküli megoldással. De ha rákötöd a kamerádat, meg a blurayed meg a pc-d is a routerre(kábellel v anélkül) akkor ugyanugy a megosztásrol beszélünk, azaz file-t zenét, videot osztasz meg, csak ezzel a stickel ezt wireless megteheted.

(#3846) Intel fan11 válasza Sznómen (#3845) üzenetére


Intel fan11
őstag

ez tényleg csak rizsa, de szóval akkor az a lényeg önmagában csak vezeték nélküli net vételére alkalmas a wifi kulcs és ez a multimédiás eszközös risza csak akkor igaz ha azok is a routerre vannak kötve és még úgy adják elő mintha ez a wifi kulcs érdemems lenne :D

Battletag: hojszi#2983

(#3847) Sznómen válasza Intel fan11 (#3846) üzenetére


Sznómen
tag

Igen, amire jó még az a Wi-Fi Direct funkció. (ez nem más mint két wifi képes készülék közötti kapcsolat NET nélkül, pl a TV+wifikulcs és a te okostelefonod közötti kapcs.)

(#3848) Intel fan11 válasza Sznómen (#3847) üzenetére


Intel fan11
őstag

és az mire jó ha összekötöm a tv-m a telefonommal? Azonkívül hogy tudom távirányítóként használni a telómat!

Battletag: hojszi#2983

(#3849) docker


docker
csendes tag

Üdv!

Jelentős különbség van 100 és 200Hz között, érdemes csak emiatt drágább készüléket venni?
Hol kezdődnek árban a Local Dimming-es tévék?

Előre is köszönöm.

(#3850) wrox válasza Intel fan11 (#3848) üzenetére


wrox
senior tag

Lejátszod a tartalmát.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.