Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Tudnátok segíteni? 2 TV között vacillálok, de nem igazán tudom, hogy melyiket lenne érdemes megvenni.

Erről a kettőről van szó: Sony KDL32W650, Samsung UE32F5300

(#3602) Ronam


Ronam
addikt

Még annyival kiegészíteném az előzőt, hogy leginkább Blu-ray filmeket néznék a tv-n, és konzollal játszanék (Xbox360).

(#3603) Gyuree91 válasza Ronam (#3601) üzenetére


Gyuree91
tag

Sony: 200Hz, 2x5W hangszóró, 2HDMI

Samsung: 100Hz, 2x10W hangszóró, 3HDMI, 2 magos proci

Ezeket találtam, ez által nekem eldőlt.. Ja, és szerda óta én is Samu tulaj vagyok. :C

Ha nem lenne elektromos áram, gyertyafénynél kellene tévéznünk... :)

(#3604) Ronam válasza Gyuree91 (#3603) üzenetére


Ronam
addikt

Ezeket én is olvastam már :), de ettől függetlenül még mindig nem tudok dönteni. Van ahol azt írják, hogy a Sonynak szebb a képe, de van ahol meg a Samsungról írnak jobbakat :S. Nem igazán értek a televíziókhoz, ezért is írtam ide a topicba, ha egy laposról lenne szó most nem problémáznék..

[ Szerkesztve ]

(#3605) Gyuree91 válasza Ronam (#3604) üzenetére


Gyuree91
tag

Amit most írok enyhe elvonatkoztatás. ;)

Most a mobilok nagyon felkapottak, és hát tudjuk, hogy Samsung-Apple ellentét áll fent, na már most én iPhone5 mellett is meggyőzött a Samsung tv.. :DDD

Én is dilemmába voltam Sony és Samu, sőt nálam még Toshiba is bekavart végül az eladó mondta, hogy a Samu designban, új feature-okben úgy lekörözött mindenkit, hogy a többi cégnek felesleges fejlesztenie, mivel nem értek el nagy bevételt, az eladási %-ok ezt mutatják.

Nem Samsungra akarlak rábeszélni, mert mondom Apple fan vagyok, de szerintem most a Samsung tévékben messze a legjobb.

Ja, és én egy magasabb kategóriás tévét szereztem be, gondolom az is 2 magos, és kell.. YouTube, SmartHUB kell, hogy pörgesse, mert még így is néha belassul.. Jó ez nem PC, de akkor is szerintem, ha a Sony nem 2 magos gyötrelem lehet rajta webböngészni főleg egy flash tartalomnál..

[ Szerkesztve ]

Ha nem lenne elektromos áram, gyertyafénynél kellene tévéznünk... :)

(#3606) sarkanyolo2 válasza Gyuree91 (#3605) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Egymagos tv nem netezésre való, az fix.

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#3607) nismoka válasza Gyuree91 (#3605) üzenetére


nismoka
addikt

A Sony W650 is dual core állítólag [link] de ez alapján nem választanék tv-t , mert egy android stick bármelyiket veri ha netezni kell... Az eladó okosat mondott, biztos a samu után kap jutalékot... Minöségre, kivitelre, a W650 veri az F5300at. Amúgy az F5300ban nincs beépitett wifi sem.

[ Szerkesztve ]

(#3608) nismoka válasza Gyuree91 (#3603) üzenetére


nismoka
addikt

Sony: + Wifi, MHL, Miracast. PIP, PAP, PVR

[ Szerkesztve ]

(#3609) Mankó válasza Gyuree91 (#3605) üzenetére


Mankó
veterán

Szerintem meg nem. A Samsung design, okos funkciók és esetleg még media lejátszó terén erősebb. De nézz szét az apro-ban, hogy milyen típus van a legtöbb eladó!
Design: Minden márkából lehet jól kinézőt választani, okos funkciót elmondták már előttem egy androidos okosítóról, médialejátszót úgyis venni kell hozzá, akkor már inkább képminőség alapján választok, s abban pedig jobb a Sony. Persze ez csak az én véleményem.

(#3610) nismoka válasza nismoka (#3608) üzenetére


nismoka
addikt

Jajj bocsánat PIP és PVR az F5300 ban is van.. :)

(#3611) Cegoo


Cegoo
csendes tag

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek:

UE55F6510 440.000.- körül

köszi

(#3612) Cegoo válasza nightshadow (#3591) üzenetére


Cegoo
csendes tag

Köszönöm a választ.

Javasolnál egyéb alternatívákat is. (Samsung, LG, Philips)

kösz

(#3613) Jovanny2 válasza sarkanyolo2 (#3606) üzenetére


Jovanny2
őstag

Csodálkoznátok, szerintem 1 magosra van még optimalizálva a SMART, tehát fikarcnyival sem gyorsabb a 2 magosokon. :N Tegnap azon néztem élőben a British God Talent-et, (nyertek a magyarok!!! :) ) és nem éreztem, hogy ez ne lenne netezésre való (ES6100)... :U Gyors például a böngészője. ;)

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#3614) Jovanny2 válasza Mankó (#3609) üzenetére


Jovanny2
őstag

"De nézz szét az apro-ban, hogy milyen típus van a legtöbb eladó!" Akkor most gondolj bele, vajon miért lehet ez? :U Talán azért mert itthon például a LED TV eladások 60%-át ez teszi ki (tehát, ha van 10 TV márka, az összes többire jut a maradék 40%), a világon pedig minden 5. eladott TV Samu.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#3615) nightshadow válasza Cegoo (#3612) üzenetére


nightshadow
veterán

Javasolnál egyéb alternatívákat is. (Samsung, LG, Philips)

Samsung ES6540, ES6560. Én LG-t nem vennék, a Philips meg szerintem túlárazott.

Erről mi a véleményetek: UE55F6510 440.000.- körül

A két elődjéhez képest jelenleg túl van árazva.

[ Szerkesztve ]

(#3616) Mankó válasza Jovanny2 (#3614) üzenetére


Mankó
veterán

Ebben is van igazság, de akkor miért nincs annyi eladó LG? Pedig azokat is sokan veszik, mostanában pl. az ismerőseim az LG-ket részesítik előnyben a Samuval ellentétben, s még sincsenek nagyon az apro-n.
Különben nekem is Samsung tv-m van, de az még 2004-es széria.

nightshadow: LG-t nem vennél, Philips túl árazott, szerintem a Sony is. Pana lcd-ket nem ismerem, Samsungot nem akarok. :DDD Eléggé leszűkítettem magamnak így a lehetőségeket.

Még mindig a Sony tetszik, már csak a megfelelő modellt kell kiválasztani. W805-ön kívül melyik az a modell, aminek jó az input lagja, passzív 3d-s és valós 100 Hz-es? Esetleg micro diming is van benne és kevésbé tükröződik.

[ Szerkesztve ]

(#3617) blakey válasza Gyuree91 (#3603) üzenetére


blakey
titán

A samsung 50Hz-es a sony-t nem tudom, hogy valóban 200Hz-es vagy sem, a tavalyi 6-os sorozat 50Hz-es volt.

"Én is dilemmába voltam Sony és Samu, sőt nálam még Toshiba is bekavart végül az eladó mondta, hogy a Samu designban, új feature-okben úgy lekörözött mindenkit"…

Az eladók már csak ilyenek. :) Feature-ökben valóban lekörözött mindenkit de képminőségben (ami szerintem a legfontosabb egy tv esetében) nem. Az csak jó ha elégedett vagy a választottal.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3618) nightshadow válasza Mankó (#3616) üzenetére


nightshadow
veterán

túl árazott, szerintem a Sony is

Általában igen (az idei modellek mindenképp), viszont a HX750 szerintem jó árban van.

(#3619) nightshadow válasza blakey (#3617) üzenetére


nightshadow
veterán

A W650 is 50Hz-es.

(#3620) nightshadow válasza Mankó (#3616) üzenetére


nightshadow
veterán

A Sonynak jelenleg a W805 az egyetlen passzív 3D-és készüléke.

(#3621) Mankó válasza nightshadow (#3620) üzenetére


Mankó
veterán

S ha passzív helyett aktív 3d-t választanék, de a többi tulajdonság kellene, akkor melyik modell jöhet szóba?
Ennek jó lenne utána járni, mert akkor média lejátszót is olyat kell választanom.
Passzív 3d-hez elég a Dune 102W, amit akarok venni, de az aktívhoz már Medx600 dukál.

(#3622) Ronam


Ronam
addikt

Nem lettem sokkal okosabb :D, akkor most Sony vagy Samsung? :) A Samsungban nincs Wifi, gondolom kell hozzá plusz vevő, az mennyibe kerül?

(#3623) nismoka válasza Ronam (#3622) üzenetére


nismoka
addikt

Samu wifi dongle kb 12ezer. Nekem samu nem kellene de a te döntésed. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3624) blakey válasza Ronam (#3622) üzenetére


blakey
titán

Ha a kettő közül kell dönteni és semmilyen más alternatíva nincs akkor a Sony-t választanám.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3625) Ronam


Ronam
addikt

Köszönöm a segítséget mindenkinek, végül a Sony-t rendeltem meg :).

(#3626) Cegoo válasza nightshadow (#3615) üzenetére


Cegoo
csendes tag

Szia!

És ez?

UE55ES7080

(#3627) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok

Tv vásárlása előtt állok és ebben kérném a segítségeteket
Olyan 47-50"-ba gondolkozok, filmnézés/játék menne, tehát lényeg az input lag is
250000 Ft max amit rá tudnék költeni.
Milyen tv-t ajánlotok?
lg47lm660s-t néztem 28 ms
panasonic47 et5e 27 ms körül
Melyik lenne jobb választás vagy ajánlhattok is egyet?

[ Szerkesztve ]

(#3628) nightshadow válasza Cegoo (#3626) üzenetére


nightshadow
veterán

Én a HX750/751-et választanám.

Mankó: S ha passzív helyett aktív 3d-t választanék, de a többi tulajdonság kellene, akkor melyik modell jöhet szóba?

HX750/751

[ Szerkesztve ]

(#3629) Janika21


Janika21
tag

Sziasztok!

Tévé vásárlás előtt vagyok !

A keret maximum 190 ezer forint plusz szállítási költség még mehet rá.

Asztali gépet csatlakoztatnám rá.

Szép képe legyen full hd, 3d, mivel gépet rákötném ilyen net wifi nem igazán érdekel.

Amit kinéztem (hosszas keresés) után : Samsung UE40ES6540

1. Mi a véleményetek erről a készülékről?
2. Ebből az összegből létezik jobb?
3. Hol érdemes megvásárolni, hol a legolcsóbb?
4. Amennyiben ebből az összegből lehet jobban is venni, mit ajánlanátok?

Ezekkel nagyon sokat segítenétek !

Előre is köszönöm! :R

(#3630) sarkanyolo2 válasza Jovanny2 (#3613) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Lehet igazad van. :D

[ Szerkesztve ]

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#3631) Mankó válasza nightshadow (#3628) üzenetére


Mankó
veterán

Találtam most egy W802A-s modellt is, ez miben különbözik a 805-östől?

(#3632) nightshadow válasza Mankó (#3631) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem W807-est láthattál. Csak designban tér el: W805 fekete, a W807 ezüst. Közbe látom, hogy van 802-es is, de az ha jól látom, akkor itthon nem lehet kapni. Legalábbis az argep nem talál ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#3633) nismoka válasza Mankó (#3631) üzenetére


nismoka
addikt

A W802 amerikai piacos modell.

(#3634) Janika21


Janika21
tag

Sziasztok!

Tévé vásárlás előtt vagyok !

A keret maximum 190 ezer forint plusz szállítási költség még mehet rá.

Asztali gépet csatlakoztatnám rá.

Szép képe legyen full hd, 3d, mivel gépet rákötném ilyen net wifi nem igazán érdekel.

Amit kinéztem (hosszas keresés) után : Samsung UE40ES6540

1. Mi a véleményetek erről a készülékről?
2. Ebből az összegből létezik jobb?
3. Hol érdemes megvásárolni, hol a legolcsóbb?
4. Amennyiben ebből az összegből lehet jobban is venni, mit ajánlanátok?

Ezekkel nagyon sokat segítenétek !

Előre is köszönöm! :R

(#3635) Kajt


Kajt
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy mit tud az új F-széria? Érdemes azokban gondolkodni (itt arra gondolok, hogy azonos árban esetleg jobb képminőség)?
Ha tv-t vennék ár/érték arányban valami Samsung ES6100-et választanék... mi áll párban az F-szériában ezen a szinten?
Ez a cikk nagyon jól leírja az E-szériát:
http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_e_szeria/fooldal_eh_es_es_tipusok_technologiak.html

Köszi

(#3636) Jovanny2 válasza Kajt (#3635) üzenetére


Jovanny2
őstag

Igen, ez a cikk itt az etalon már rég óta. Az ES6100-as szériával az F-ből a 6400-as körülbelül egyenértékű, de az ára még messze magasabb az F-nek, és csak ősszel-télen fog lentebb menni számottevően (még túl van árazva, mert új széria).

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#3637) nightshadow válasza Janika21 (#3634) üzenetére


nightshadow
veterán

Jó az a tévé, szerintem abból a keretből az egyik legjobb, ami kihozható. Egyetlen dolog szól ellene, az is csak akkor, ha játszani is szeretnél rajta, mégpedig hogy magas az input lagje:

Samsung UE46ES6540 67ms (trustedreviews.com)

(#3638) Janika21 válasza nightshadow (#3637) üzenetére


Janika21
tag

Én is ezt tartom a legjobbnak.

Csak annyi szól nekem ellene, hogy szürke a talpa. Viszont látom, hogy a Samsung csak ilyet gyárt, az újabb szériákban is.

Jobb lett volna fekete talppal :C

(#3639) Kabel15


Kabel15
aktív tag

Sziasztok! Lassan megrendelem a kiszemelt TV-t (HX750) Viszont felmerült még 1 kérdés. Számítógépet szeretném a TV vel HDMI vel összekötni. Így szeretnék rajta filmet nézni.. Az egyik kérdésem hogy milyen lejátszót érdemes használni 3D filmekhez? A másik hogy a TV-m már készen kapja a 3D képet vagy be kell kapcsolnom rajta hogy a jelet amit kap azt 3D nek érzékelje? Képminőség miatt érdekelne. Az utolsó dolog ami felmerült bennem hogy vannak SBS és OU formátumu 3D filmek. Ezek közül melyiket tudom nézni majd ezen a TV-n? Vagy ez lényegtelen mindegyiket le tudom vele szépen játszani?

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#3640) Dave567


Dave567
addikt

panasonic47 et5e mi a véleményetek erről a tv-ről játékra lenne?
játékra lenne

[ Szerkesztve ]

(#3641) Sznómen válasza nightshadow (#3615) üzenetére


Sznómen
tag

Érezhetően a lehető legkevésbé ajánlod az LG termékeit, amit egy kicsit nem értek. Van ennek valami oka, amiért ennyire nem rajongasz értük? Rossz tapasztalat? Silány minőség? Passzív 3D? Vagy csak simán bármi csak ne LG? :U

(#3642) djnice válasza Dave567 (#3627) üzenetére


djnice
veterán

Igaz 40ms az input lag, de ha a képminőség a fontos akkor mindenképp a Philips 47PFL6907K modellt ajánlanám.

(#3643) nismoka válasza Kabel15 (#3639) üzenetére


nismoka
addikt

Mindegyik 3D formátumot tudod rajta nézni. SBS és OU nál manuálisan kell kapcsolnod a 3D gombal, az eredeti frame packed-et automatán felismeri.

(#3644) Dave567 válasza djnice (#3642) üzenetére


Dave567
addikt

Szia!
40ms szerintem nagyon sok lenne, a kép minőseg fontos, de nem annyira mivel csak monitornak használnám. et5e-nek viszont korrekt a lag ja

(#3645) nightshadow válasza Sznómen (#3641) üzenetére


nightshadow
veterán

Már többször leírtam: szerintem a képminőség két legfontosabb jellemzője a kontraszt és a fekete szint. Pont ez a kettő az IPS panel gyengéje. Ez a fő oka, amiért a Samsung-LG páros közül én a Samsungot preferálom. Ezen kívül van számos lényegtelenebb ok is, de ezek teljesen szubjektívek, így nincs jelentőségük.

(#3646) Brinyó01


Brinyó01
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! 32"-os LED TV-t szeretnék venni 130 ezer körül. Ti milyet tudnátok ajánlani?
Én a Samsung 32F6100-t néztem. Mi a véleményetek róla?

Köszi előre is!

(#3647) #97862144


#97862144
törölt tag

Tudtok ajánlani valamilyen kisebb Samsung, LG esetleg más lcd vagy led tv-t? Az a helyzet hogy anyukámnak cserélném le a százéves képcsöves régi kis Samsungját ami lassan megadja magát 12 év után. Ez egy nagyon kicsi tv maiakhoz képest, szóval szerintem neki bőven elég lenne egy valami 22"-os vagy ilyesmi, egy nagyobb zavarná alighanem, túl nagy lenne az ugrás, így is az lesz persze:-)
Nekem egy Samsung UE32EH6030 van, gondoltam rá hogy neki is egy ilyet, de ez is nagy ugye, 32"-os ez is.

(#3648) kopee1980


kopee1980
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni TV vásárlással kapcsolatban.
40-42" méretben gondolkodom, a nézési távolság kb. 2,5-3 méter melyre a keret max 180.000 HUF.
Amire leginkább használnám:
- TV nézés (HD és SD) ezért fontos, hogy az olyan csatornáknak is szép legyen a képe, amit még nem HD minőségben sugároznak.
- Film nézés USB-ről.

Régebben az LG 42LM620S típusra azt írtátok, hogy jó. Még mindig jónak számít, vagy van nála jobb a fent említett árkategórián belül?

sracbp

[ Szerkesztve ]

(#3649) Jovanny2 válasza #97862144 (#3647) üzenetére


Jovanny2
őstag

A jót könnyű ám megszokni, anyukád szerintem mindenféle lelki törés nélkül megszokna egy 46-ost is 1 nap alatt. ;)

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#3650) Robixman


Robixman
tag

Szeretnék vásárolni egy LED tv-t 37-40" körül.
Elsősorban sportot néznék és xboxoznék rajta, másodsorban filmeznék. Tehát alacsony input lag és 100 Hz-es panel a cél. Smart/3D nem izgat. 40PFL5507K-t néztem ki, de eléggé lehúzták itt egy cikkben.
Ennek ellenére jó választás lehet? Hasonló árkategóriában mit tudtok ajánlani?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.