Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) andreijj


andreijj
tag

Sziasztok!

A héten tervezek egy Samsung UE32F5000 online rendelését. Gondolom nem adnak hozzá semmilyen kábelt sem, így ezzel kapcsolatban lenne pár noob kérdésem. Egyelőre csak UPC netünk van, de hamarosan igénylünk TV szolgáltatást is, ezzel kapcsolatban sem tiszta pár dolog.
- Milyen HDMI kábelt vegyek hozzá? Mely paraméterekre kell figyelni a kábel kiválasztásakor?
- Kell valamilyen extra alkatrész, vagy egy HDMI-vel hozzá tudom kötni a TV-t a MediaBox-hoz?

Köszi, Andris

(#10002) gyeniko válasza andreijj (#10001) üzenetére


gyeniko
őstag

Egyetlen döntő szempontot kell figyelembe venned: a legolcsóbbat vedd! :K Az esetleges megtakarítást pedig fordítsd jótékony célra...

Arra figyelj, hogy olyan set-top-boxot kérj/kapj, amelyen van hdmi kimenet. Ez csak a HD-s boxokon van (UPC), de léteznek SD-sek is, ezeken azonban nincs hdmi kimenet.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#10003) andreijj válasza gyeniko (#10002) üzenetére


andreijj
tag

Akkor lemérem kb. milyen hosszú kell, és megveszem abból a legolcsóbbat? Szeretem az ilyen kézenfekvő megoldásaokat :C A UPC felületén mediacard, és mediabox közül lehet választani. Akkor a mediabox az egyenlő a set-top-box-szal? Totál nem vagyok képen, mert 10 éve TV nélkül élek. Rákérdezek, hogy van-e rajta HDMI kimenet, és akkor csak összekötöm a TV-vel és megy is minden. A szolgáltató gondoskodik a media boxsz bekötéséről, és a szükséges kábelekről?
A laptopomon van HDMI kimenet, így ha veszek még egy HDMI kábelt, akkor egyből a TV-n le tudom játszani a filmeket, nem kell pendrive-ozni igaz?

Köszönöm a segítségedet, Gyeniko. :R

(#10004) gyeniko válasza andreijj (#10003) üzenetére


gyeniko
őstag

Amit a hdmi kábelről írtam, akkor érvényes, ha lakásban használod. Ha pl. tormateremben, vagy az udvaron, ahol esetleg nagy távolságra helyeznéd el a boxot (u.m. médiabox, set-top-box), akkor már más szabályok érvényesek. :U

Box: igen, az UPC média box-nak hívja.
A UPC embere elhozza a boxot, de legeslegelőször megméri az érkező jel erősségét azon az antenna aljzaton, amelybe a boxot dugnád. Ha nem elegendő neki a jel erőssége, akkor kiheréli az aljzatot (mert ez csillapít 5-10 dB-t) és direktben köti be a coax kábelt a boxodba. Össze fogja kötni a boxot a TV-vel (a HD-s boxhoz adnak 1 db hdmi kábelt, ezért ezt nem is kell venned, illetve csak a laptop miatt), beállítja a cuccost és addig nem is megy el, amíg nem működik minden faszán!

Igen, a laptopot és a TV-t össze lehet kötni egy hdm kábellel. Ilyenkor be kell állítani a laptopon, hogy hol adja ki a képet.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#10005) blakey válasza andreijj (#10003) üzenetére


blakey
titán

Tudtommal már csak HDMI-s boxot adnak (upc) mivel alapból ingyenes 4 HD adó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10006) gyeniko válasza blakey (#10005) üzenetére


gyeniko
őstag

Na végre! Szegény apósomék még scart-osat kaptak 1 évvel ezelőtt, csak tekergettem a nyakamat...

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#10007) andreijj válasza gyeniko (#10004) üzenetére


andreijj
tag

Még valami: mi értelme van egy TV-n az UTP bemenetnek, hogy ha nem okostévé? Látni fogom a hálózaton? És ha igen, mit tudok vele kezdeni?

(#10008) csuzda válasza csuzda (#9998) üzenetére


csuzda
aktív tag

Lécci válaszoljatok, ha tudtok, mert most indulunk vásárolni :)

(#10009) Aethelstone válasza andreijj (#10007) üzenetére


Aethelstone
addikt

Vagy tudsz streamelni hálózati meghajtóról...

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#10010) sarkanyolo2 válasza andreijj (#10007) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Nasról mehetnek a filmek attól.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#10011) Jimmy66


Jimmy66
senior tag

Sziasztok!

Alap 32" LED, Full HD TV-t keresek. Más extrák (smart, 3D) nem kell.

Köszi előre is...

(#10012) andreijj válasza Aethelstone (#10009) üzenetére


andreijj
tag

Ó na ez már jobban tetszik :)
Tehát elvileg egy ilyen készülékkel, és mondjuk egy 500-as külső vinyóval (amint tárolom a filmeket és sorozatokat) meg tudom oldani, hogy a TV-n a vinyó tartalmát streameljem? Azt hittem, hogy ehhez vmilyen kliens szoftver kell a tv-re..

(#10013) .-Szenti-. válasza phgergo (#9987) üzenetére


.-Szenti-.
csendes tag

És annak ehhez mi köze van? Valóban van egy olyan egység,hogy letudod futtatni a Samsung HD képeket, de mivel átrakta a scartra nem egészséges,hogy bekapcsol magától a TV.
Ha neked ez egészséges akkor tudok jó pár eladó ilyen cuccot, más kidobja, de akkor lehet neked megfelel :U ;] :C

(#10014) NyuszyCaster válasza Jimmy66 (#10011) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

Samsung ue32f6100 3d van benne de szép a képe

HTC desire 500

(#10015) gyeniko válasza andreijj (#10007) üzenetére


gyeniko
őstag

DLNA-n látod a hálózaton fityegő mindent, beleértve a PC-t is. Ha szükséges, akkor a klienst le tudod tölteni akár a gyártó weboldaláról is.
A vinyót közvetlenül usb-n is be tudod dugni a TV-be, ehhez nem kell a LAN.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#10016) andreijj válasza gyeniko (#10015) üzenetére


andreijj
tag

Értettem, köszönöm a segítséget!

(#10017) Jimmy66 válasza NyuszyCaster (#10014) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Köszönöm!

(#10018) FilmMániás


FilmMániás
csendes tag

Sziasztok!
A következő a helyzet: szüleim azt mondták, hogy beszállnak az új TV vásárlásba, szóval lesz pénz a médialejátszóra is, viszont februárnál előbb nem veszem meg ezeket, mert akkortól lehet díjmentesen kivenni pénzt a bankból, szóval addig még van időm agyalni, hogy melyiket vegyem meg... Az lenne a kérdésem, hogy akkor EZ a médialejátszó megfelelő lesz a TV-hez? Az a lényeg, hogy minél több .MKV-t és .AVI-t felismerjen és lejátsszon, mert főleg azért veszek új TV-t, hogy tényleg TV-n nézhessem a letöltött filmeket, és ne kelljen számítógépen...

A másik kérdés: ajánlották itt nekem a 42" LG LA660s modellt, viszont ahol voltam személyesen boltban, ott meg egy hasonló, ugyanolyan árban levő PHILIPS-re akartak rábeszélni... Vajon az tényleg jobb, vagy csak azért ajánlották annyira, mert azt akarták nagyon eladni, és valójában nem jobb az LG-nél?

3. kérdés: ha az ajánlott LG mellett döntök, azt legolcsóbban az Euronics webáruházában tudom megvenni, annak megbízható a garanciája? Mert ezt is mondták az üzletben, hogy a neten vásárolt cuccok többségénél nem megbízható a garancia...

Köszönöm előre is az esetleges válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#10019) TFSi


TFSi
őstag

Sziasztok!

Bár vannak, akik még nem elég kiforrottnak érzik a 3D technológiát, ami talán igaz is, de ennek ellenére szemet vetettem erre a készülékre. Nagyon jó paraméterei vannak. Mi a véleményetek?

[link]

Köszönöm! :R

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#10020) lhurgoyf


lhurgoyf
tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek errő a tévéről: [link]? Megéri az árát?
Köszi!
L

(#10021) FilmMániás válasza TFSi (#10019) üzenetére


FilmMániás
csendes tag

Nekem is ugyanezt a típust ajánlották többen is (ld. előző hsz-om), szóval biztos, hogy nem rossz! :)

(#10022) gyeniko válasza FilmMániás (#10018) üzenetére


gyeniko
őstag

Szerintem ez a WD egy jó média lejátszó arra, amire keresed. Az Euronics gari teljesen OK, ők az LG Magyarország-on keresztül szerzik be az árut.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#10023) Kabel15 válasza FilmMániás (#10018) üzenetére


Kabel15
aktív tag

Philips ből mit ajánlottak? Tipus?
De én még mindig azt mondom, hogy LA660s.

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#10024) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

Ezek közül melyik a legjobb vétel?

-LG 32LA620S
-LG 32LN575S
-Samsung UE-32F5070SS
-Samsung UE-32F5500
-Samsung UE-32F5570
-Samsung UE-32F6400AW
-Sony KDL-32EX650

Ezek mind egy árban vannak talán a Sony ami kicsit kilóg a sorból az olyan 130 körül van :F

üdv!

(#10025) nightshadow válasza Bitpalace (#10024) üzenetére


nightshadow
veterán

A 32F6400 az egyetlen valódi 100Hz-es közülük.

(#10026) Bitpalace válasza nightshadow (#10025) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Csak az a baj, hogy 3d-s amit én nem használnék ki

köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#10027) blakey válasza Bitpalace (#10026) üzenetére


blakey
titán

Nem kell használni. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10028) nightshadow válasza Bitpalace (#10026) üzenetére


nightshadow
veterán

Az egy dolog, de a képminősége is jobb a felsoroltaknál.

[ Szerkesztve ]

(#10029) Bitpalace válasza nightshadow (#10028) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Akkor megvan a nyertes!

VIszont látom ez is smart tv akkor ehhez is 2 távirányítót adnak?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#10030) nightshadow válasza Bitpalace (#10029) üzenetére


nightshadow
veterán

F6400-hez igen.

(#10031) nightshadow


nightshadow
veterán

Specifications released for Sony's 2014 TV line-up [link]

(#10032) Tomix24 válasza nightshadow (#10025) üzenetére


Tomix24
addikt

-LG 32LA620S
-LG 32LN575S

És ezek mik? 100Hz valós ez a kettő is...

(#10033) nightshadow válasza Tomix24 (#10032) üzenetére


nightshadow
veterán

Nem azok. Már az LA620 is számtalanszor ki lett tárgyalva, olvass vissza a fórumban.

[ Szerkesztve ]

(#10034) Tomix24 válasza lhurgoyf (#10020) üzenetére


Tomix24
addikt

50Hz-es tévé. Olcsó, de ennyi. 32 LN570R akkor inkább helyette. 100Hz valós. Smart(wifi ready), és PVR. Nem mellesleg jó Média lejátszója van.

(#10035) Tomix24 válasza nightshadow (#10033) üzenetére


Tomix24
addikt

Én köztük élek 1 éve lassan. Minden TV-t ismerek a piacon kívülről belülről. Átmentek az 50Hz teszten is azok ketten amiket linkeltem. Tele van butasággal ez a fórum, de nagyon...

(#10036) FilmMániás válasza Kabel15 (#10023) üzenetére


FilmMániás
csendes tag

Típusra nem emlékszem, de 180k volt az is, boltban... Hasonló paraméterekkel + van háttérvilágítása...

(#10037) Tomix24 válasza Kabel15 (#10023) üzenetére


Tomix24
addikt

La660.. El kell felejteni.. Vagy másképp fogalmazva át kell végre látni felette.
Philips - 42/47 pfl 6008 pl:

- 500Hz(valós 100) LG (400/100)
- Ambilight - LG (-)
- 5 év gari Vs 2 Év
- Van billenytyüzet a távon, LG..(hagyjuk kategória) Egy mezei Smart táv. 10 perc után sírsz hogy a régit foghasd
- Full fém, Lg (műanyag nagyrészt
- Pixel Precise HD vs Lg (-) (látható a képjavítás mielőtt valaki vakítást ír.

Árban a 660 felett van a 6008 ez igaz. De keresgélni kell, hátha talál az ember 200-hoz közeli árat.

LG-nél jobb persze a Smart felület, több az APP. De manapság mindenkinek van Tabletja/Okos telója, így felejtős is a Smart..

[ Szerkesztve ]

(#10038) Tomix24 válasza FilmMániás (#10018) üzenetére


Tomix24
addikt

2. Az a Philips rossz választás lett volna. 50Hz natív modell lett volna(200-as felirattal). Valszeg öreg árú, vagy jutalékos termék volt, azért ajánlották.

3. Igen, az Euronics-ben és Saturn/Media Markt-ban jó a gari. A többi helyen ha mázlid van a 2 év gariból egy él. A másikat meg nem fogod tudni bereggelni. 50% az esély. A másik az app-ok. LG-nél az Import szürke TV-k nem kompatibilisek, tehát az Appok egy része nem fog menni. Jobb nagy bolltokból venni, ha drágább is...

[ Szerkesztve ]

(#10039) Tomix24 válasza csuzda (#9998) üzenetére


Tomix24
addikt

SAMSUNG UE 40 F5300 - SOS felejtsd el. Inkább Samsung 40 F6320. KB 10K-val drágább, de látható képi előnye van.
Ráadásként van Wifi/3D/2 szemcsi/100Hz(valós)

(#10040) Tomix24 válasza Helmoras (#9996) üzenetére


Tomix24
addikt

Philips 55 Pfl 6008
Lg 55 LA740
Samsung UE55F6500
Sony kiesik. Béna a felhozatal. Torz 3D, rugalmatlan Média lejátszó. Túlárazott LG panelek. Smart lassú az irányítás miatt - billentyű/egér támogatás nuku,

(#10041) Tomix24 válasza #66926208 (#9991) üzenetére


Tomix24
addikt

Van. Eladhatatlan. A képe szürkés, nagyon nehéz a többi tv szintjére felhozni. A menüje kissé bonyolult. A digitális adást hosszan nem bírja. A többi Sharp mellett ez is produkál véletlenszerű zöld pixelesedést. A smart része fagy. A média lejátszó szóra sem érdemes, nem eszik meg semmit, csak ami alul kódolt. Tehát gyenge, igényli a külső lejátszót. Nem merném megvenni. KB ellenségemnek ajánlom.3D szemüveg nincs a dobozban, venni kell(?). A méretéhez képest jó az ára, de inkább Samsung/LG ezerszer..

(#10042) Helmoras válasza Tomix24 (#10040) üzenetére


Helmoras
őstag

Köszönöm, valószínűleg az lg lesz, pajti már közben kiválasztotta :)

(#10043) Gicz válasza Tomix24 (#10040) üzenetére


Gicz
addikt

Belső lejátszó alapján választani tvt hibás döntés. Mindegyikben szar.
Ha nem sportrajongó vagy, akkor a valós 100hz ugyis kikapcsolva lesz. És a sonynak van a legjobb mozgóképfelbontás javítója. Az impulse mód....

[ Szerkesztve ]

(#10044) Tomix24 válasza Gicz (#10043) üzenetére


Tomix24
addikt

A felsoroltak közül csak egyet ragadtál ki. Van ott probléma elég.

"Ha nem sportrajongó vagy, akkor a valós 100hz ugyis kikapcsolva lesz" -
A TV adás nagy része nézhetetlen az 50Hz-es TV-ken. Egyszerűen hányinger amennyire akadnak, és életlenek mozgó kamera, elhaladó test/jármű.

Amikkel dobálóztok, pl a Sony nagy képjavítója... Maradjunk annyiban hogy igyekszünk kikapcsolni mindent a Sony-kon , mert sajna eléggé mossák a képet gyors mozgás esetén a felesleges gyári javító szoftverek. Ezért vannak lassított felvételhez hasonló Demó filmek, hogy ne legyen ez annyira nyilvánvaló.

De itt most szerintem nem a Sony szidása a lényeg. A 2013-as modelljeik nem ajánlottak annyira szerintem. Amiket leírtam típusok ,azok talán vállalhatóak, illetve ajánlhatóak a kért árkategóriában.

Idén viszont jó tévék várhatóak.

[ Szerkesztve ]

(#10045) Gicz válasza Tomix24 (#10044) üzenetére


Gicz
addikt

A sonykon van impulse mód ami nem interpolál köztes kockákat, csak blackframe insertiont csinál, és 1080 soros mozgóképfelbontást kapsz artifaktok és képhibák nélkül. Csak jó módra kell beállítani. Jobb mint a samu meg LG interpolálós vackai

24p lejátszást meg egyik belső lejátszó sem tud, és az összes mozifilm abban van...

Az elmosódás meg az lcd-k sample and hold módjából adódik, semmi köze ahhoz h az adás 50hzes

[ Szerkesztve ]

(#10046) FilmMániás válasza Tomix24 (#10038) üzenetére


FilmMániás
csendes tag

Mik azok az app-ok? :B

(#10047) Tomix24 válasza FilmMániás (#10046) üzenetére


Tomix24
addikt

Pl: Facebook/Youtube/Vimeo/Angry Birds.
Amik előtelepítve vannak, vagy a TV-k Smart áruházaiból telepíthetőek igény szerint. Legalábbis App mint Aplication

(#10048) doc válasza FilmMániás (#10018) üzenetére


doc
nagyúr

Nekem is WD Live-om van, teljesen jol mukodik a TV-vel (Samu F6400) is. Custom firmware-rel felokositva meg aztan nagyon durva :C

(#10049) Tomix24 válasza Gicz (#10045) üzenetére


Tomix24
addikt

Ezek mind szép és jók. KB mint a rizsa a 4K tv-k felskálázási képességeiről. Gyakorlatban viszont nem tudtam ott sem jobb képet kicsikarni, és a minden kikapcsolva elv maradt meg.
Ezekhez a hangzatos feljavítókhoz, mint az X-Reality PRO és társaihoz szerintem úgy érdemes hozzáállni, hogy az ember ki is próbálja gyakorlatban. Leírva nagyon jól hangzik. A végeredmény viszont változó a valóságban.

"24p lejátszást meg egyik belső lejátszó sem tud, és az összes mozifilm abban van..." Ettől még hogy nem kandencia helyesek, akadást nem lehet észlelni a 24p-s(Mkv formátumú filmek) anyagoknál.

Javaslom mindenkinek, hogy MKVtool-al , vegyes film felhozatalból egy pendrive-ra tegyetek filmeket(2D/3D). És menjetek be egy Media/Euronics boltba. Biztosan segítenek megnézni őket, esetleg kérhető az összes "vakító effekt" ki be kapcsolása közben.. Rögtön látható melyik TV mit nyújt, illetve addig mit reklámozott a gyártói oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#10050) Gicz válasza Tomix24 (#10049) üzenetére


Gicz
addikt

Dehogyisnem lehet érzékelni. Eléggé akadozni tud, egy oldalra svenkelésnél nagyon látszik!

Az impulse mód nem hagnzatos név, látom nem érted az lcd mozgásfelbontás korlátjának az okát. És azt sem h a plazmák miért jók ebben!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.