Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) nightshadow válasza lama_lamm (#3250) üzenetére


nightshadow
veterán

(#3252) icetheman


icetheman
tag

Jóestét!:)

Eezekről valakinek valami véleménye , tapasztalata? melyiket ajánlanátok?
Mi a különbség?

(Bátyám leakar dumálni a samsungról a 3D-je miatt, mert h az LG jobb, neki vmi es40D8000-van)

LG 42LM615S
LG 42LM620S

(#3253) zsotty4


zsotty4
tag

Hello, tévét vásárolnék 110k magasságában. Ezt a típust néztem ki: http://www.arukereso.hu/crt-lcd-plazma-tv-c3164/samsung/ue40eh5000-p78815434/
Vélemények?

Samsung ue40eh5000ről van szó

(#3254) djxp01 válasza lama_lamm (#3250) üzenetére


djxp01
senior tag

(#3251) nightshadow ajánlatát én is megerősíteném, mert egy ideje ilyen TV-t is nyüstölünk, és kiváló az ár/érték aránya

regisztrált: 2005-07-05

(#3255) MM


MM
őstag

Sziasztok!

Ajánlanátok-e valamilyen LCD tévét az alábbi kritériumok alapján:
- 32" a legolcsóbb kategóriából (60-90e Ft) a legjobb képminőség (konyhai tévé...)
- falra menne viszonylag magasra, ezért jó lenne, ha dönthető fali állványra szerelhető lenne, és a csatlakozókat nem hátulról kellene beledugni, hanem oldalt/alul, ha esetleg állványt is tudnátok hozzá ajánlani
Pl.: erre az állványra
- szombatig beszerezhető (az állvány ha később, az nem gond, de szülinapra lesz)
- HD Ready bőven elég, 3D, Full HD, mindenféle smart okosságok NEM szempont
- ami esetleg számít, de nem kritérium, USB-ről lehessen vele normálisan lejátszani valamit, vagy fényképeket nézni, de első sorban TV nézésre lesz használva, enyhén hallássérült által, így a jó hang feltétlen előny

Viszonyítás képpen:
mai napig egy Samsung LE37R72-t használok, ha azt a szintet megüti, jöhet!
(csak sajnos látok néha nagy boltokban mai TV-ből annál rosszabb képűeket...)

Előre is köszi!

(#3256) subset


subset
senior tag

...szvsz még mindig Philipset :)

Használj Te is szabad szoftvert !

(#3257) RichiG23


RichiG23
csendes tag

Hello! Én is tv vásárlás előtt állok és arra lennék kíváncsi ti mit ajánlanátok. 60" vagy 65" méretű tv-t szeretnék venni. A keret olyan 400-450k. Mit javasoltok? Köszönöm!

(#3258) nightshadow válasza RichiG23 (#3257) üzenetére


nightshadow
veterán

Sony-Samsung-LG vonalon én csak a 60ES6100-et[link] találtam, de nem tudom, hogy milyen lehet a felhősödés egy ekkora tévén.

A Sharpnak jönnek ki most 60",70", és 80"-as méretben LCD-éi[link], de ezekről még nincsen teszt, így semmit nem lehet tudni róluk.

(#3259) nightshadow


nightshadow
veterán

Sony KDL-55W905A review [link]

(#3260) RichiG23 válasza nightshadow (#3258) üzenetére


RichiG23
csendes tag

Hát köszönöm, minden esetre egy 80"os TV elég komoly lenne :) Én most szemezgetek egy Samsung PS63C7705YS 3D plazmával. Vélemény, esetleg tapasztalat?

(#3261) nightshadow válasza RichiG23 (#3260) üzenetére


nightshadow
veterán

Plazma topicban kellene megkérdezni, de nem egy mai darab: PS63C7705YS.
A 63 utáni "C" betű az évjáratra utal:

C - 2010
D - 2011
E - 2012
F - 2013

[ Szerkesztve ]

(#3262) RichiG23 válasza nightshadow (#3261) üzenetére


RichiG23
csendes tag

Értem, huh köszönöm az infot. Mondjuk engem különösképpen nem zavar az évjárat, ha a TV vadonatúj. De amúgy miért baj ha régi? Úgy láttam ez már smart tv és már van benne sok lényeges funkció ami a legújabbakban is benne van.

(#3264) nightshadow válasza RichiG23 (#3262) üzenetére


nightshadow
veterán

Egyrészt 4 év alatt sokat fejlődtek a tévék, másrészt hol volt a tévé az elmúlt 4 évben? Szerintem kevés az esély, hogy az bontatlan legyen.

(#3265) lafaty80


lafaty80
őstag

Sziasztok!

Esetleg valakinek ilyen TV-je van már: LG 42LS3450

Most akciós lesz tesco-ban, csak érdekelne, hogy érdemes-e lesz megvenni.

Előre is köszönöm.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#3266) Zodicus


Zodicus
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani max 40"-ig TV-t leginkább PC-hez játékra? Viszonylag sötét szobába kellene, árban max 140k. DVB-C tuner fontos még.

(#3267) Jovanny2 válasza Zodicus (#3266) üzenetére


Jovanny2
őstag

Ahogyan már máshol ajánlották, ennyiért messze a legjobb alternatíva az 5500-as, alacsony input lag, DVB-C/T tuner, jó médialejátszó, stb... Siess, hogy még legyen, mert már kifutó széria az ES, az F meg még drága.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#3268) Zodicus válasza Jovanny2 (#3267) üzenetére


Zodicus
senior tag

:R
Azért írtam ide is, hátha van más márkában is bestbuy

(#3269) RichiG23 válasza nightshadow (#3264) üzenetére


RichiG23
csendes tag

Jaa persze, nem bontatlan, az elektro outletben néztem, itt ilyen csomagolási meg esztétikai hibás termékeket árulnak, jóval bolti ár alatt, de a készülék vadonat új. 2 év garancia van rá

(#3270) Tegla80 válasza Zodicus (#3268) üzenetére


Tegla80
addikt

Nincs, vagy ez vagy semmi :DD
(lag ra a legjobb az "ES5500", a "SMART" meg hidd el tetszeni fog, arra a pár dologra amit hirtelen megnéznél a neten ,mert nem kell pc .)
csao

RichiG23
sztem ha jót akarsz magadnak ,akkor nem "outletben" költöd el a pénzed.
olvasgass vissza, vannak furcsa tapasztalatok. :F
("...csomagolási,meg esztétikai hiba...." , meg lehet ment az 1ik MM ben vagy fél évet,meg ilyesmik,de ezt már nem írják oda :U )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#3271) Tigi válasza RichiG23 (#3269) üzenetére


Tigi
őstag

Hali

Hát, nagyon messze kerüld el azt az üzletet.

Okulásképpen idézem a kálváriánk után nekik küldött levelemet.

"Az első TV amit vettünk önöktől az képhibás volt, a mellékelt képen is látható, de volt, hogy ennél sokkal durvább volt a hiba.
http://kepfeltoltes.hu/121028/IMG_20121028_063910_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A második, ugyanolyan típusú csere TV-n is megfigyelhető volt a képhiba, de közel se akkora mértékben, és ezzel még el is lettünk volna, de ezen a készüléken a 4db HDMI csatlakozóból csak 2db működött amit viszont nem tudok elfogadni ezért kértünk egy másik típusú TV-t.

Az első két TV típusa: SAMSUNG PS63C7705YS

A harmadik TV amit kértünk önöktől az egy LG 60PZ250-es (3D-s) típus volt amit többször is leegyezettünk és kértük önöket, hogy a TV típusának megfelelően ellenőrizzék le, hogy a TV-n meg van e a 3db HDMI csatlakozó, önök azt mondták, hogy megvan.
E hét szerdán megkaptuk a készüléket amin meglepő módon csak 2db HDMI foglalat van, viszont az önök azonosító címkéjén a 60PZ250 típus szerepel ami egy 3db HDMI-vel rendelkező modell.
A készülék ügyfélszolgálati menüjében viszont a 60PV350 típus szerepel ami csak 2db HDMI-s és nem is 3D-s, ezen felül még analog kábeltv-t se lehet rajta beállítani.
Ráadásul mi majdnem vettünk hozzá 3D-s szemüvegeket is ami ugye nem kis összeg.
http://kepfeltoltes.hu/121123/SDC11380_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez akárhogy is nézem a vásárló megtévesztése, vagy ami még durvább lehetőség az önök részéről a szakértelem teljes hiánya.
De mi még ezek után is bíztunk abban, hogy kaphatunk egy "100% működőképes valódi készüléket" önöktől, de az időközben kárpótlásul beígért Blu-Ray lejátszót visszamondták, sőt önök kérték, hogy álljunk el az üzlettől.

Ha ön/önök megvesznek egy terméket amiről nem írja az eladó, hogy működési hibás akkor ön/önök, hogy reagálnának.
A mi helyünkben mások már keresztes háborút indítottak volna önök ellen, de mi még ezek után is csak gondolkozunk rajta.
Nem csak önöknek van sokba ez az egész dolog hanem nekünk is nem beszélve a sok idegeskedésről.
Ma lezárhattuk volna dolgot egy személyesen kiválasztott olcsóbb készülékkel és a kárpótlás lejátszóval, de erre önök már nem voltak hajlandóak.
Ha ezek után is mi vagyunk a problémás vásárlók akinek semmi nem felel meg akkor nagyon sajnáljuk, pedig mi csak egy jól működő TV-t szeretünk volna venni kedvező áron.
"

Okuljál belőle, hogy nehogy te is így járj.
Ezek után vettünk ugyan ezen az áron az egyik nagy műszaki áruházban egy 60"-os Sharp LED-tvt.

üdv.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#3272) nightshadow válasza RichiG23 (#3269) üzenetére


nightshadow
veterán

Én outletben nem vennék tévét. Nézd meg ezt a tavalyi kifutót pl.: [link], vagy ezt a Panasonicot: [link]. Ezek jobb vételek szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#3273) titanium100


titanium100
csendes tag

Na, végül egy Samsung 46F6650-et vettem, és nagyon tetszik :)))

Egy kérdés:

Hangfalat akartam csatlakoztatni a tv-hez. A hátulján ugye van egy piros és fehér RCA hang kimenet, rádugom a hangfalat, ( mely egy Logitech Z 2300 ) de sajnos nem ad ki hangot rajta. Annak ellenére hogy a tv beállításokban beállítom, hogy ne a tv beépített hangszórója hanem külső hangszóróra menjen a hang :S
Valakinek valami ötlete esetleg?

(#3274) cdl válasza titanium100 (#3273) üzenetére


cdl
senior tag

Véletlenül az nem egy audio bemenet?
A 6500 Samsungomon sincs csak optikai kimenet.

(#3275) Tigi válasza titanium100 (#3273) üzenetére


Tigi
őstag

Sajnos pár éve már csak digitális hangkimenet van a tv-ken. :(

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#3276) nightshadow válasza titanium100 (#3273) üzenetére


nightshadow
veterán

Itt vannak a hivatalos speckók: [link] E szerint csak Digitális audio kimenet (optikai) van a tévén. Amire te dugtad, az valószínűleg a kompozit bemenet, onnan nem fog jönni hang.

[ Szerkesztve ]

(#3277) titanium100 válasza nightshadow (#3276) üzenetére


titanium100
csendes tag

Most nézem, tényleg :S Az a baj már falra volt akasztva és csak a színét láttam oldalról amikor felraktam :S
Akkor egy jack apa - RCA L, RCA R átalakítóval fog menni mert rádugom a füles kimenetre.

(#3278) lafaty80 válasza lafaty80 (#3265) üzenetére


lafaty80
őstag

Tudnátok segíteni?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#3279) nightshadow válasza lafaty80 (#3278) üzenetére


nightshadow
veterán

Mennyibe lesz az a tévé?

(#3280) titanium100


titanium100
csendes tag

Ha ilyet:

http://www.argep.hu/trend/35MM/3-5mm-jack-2x3-5mm.html

használok, amire 2 eszköz is rá van csatlakoztatva, de sosem mennének egyszerre ( magyarul ha tv is lejátssza a videót és a lemezes lejátszó is, és mindkettő ugyanarra a hangfalszettre kéne küldje a hang jelet) akkor a hangminőség vagy hang erősség rovására ez milyen hatással van? ( esetleg ha egy minőségi ilyen jack elosztót használnék.....

[ Szerkesztve ]

(#3281) nightshadow válasza titanium100 (#3280) üzenetére


nightshadow
veterán

Lehet, hogy inkább valami ilyesmire lenne szükséged: [link]

(#3282) titanium100 válasza nightshadow (#3281) üzenetére


titanium100
csendes tag

Köszi szépen. nem is tudtam, hogy létezik ilyen.

(#3283) lafaty80 válasza nightshadow (#3279) üzenetére


lafaty80
őstag

115e

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#3284) RichiG23 válasza Tigi (#3271) üzenetére


RichiG23
csendes tag

Nagyon köszönöm a választ. Számomra ez nagyon hasznos, így mostmár 100% hogy nem veszek outletben tv-t pedig már nagyon ráálltam. Köszönöm mégegyszer!!

(#3285) nightshadow válasza lafaty80 (#3265) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem kb. +10k-ért ez jobb vétel: [link]

(#3286) RichiG23 válasza nightshadow (#3272) üzenetére


RichiG23
csendes tag

Hát még a kifutó modell jó árban van, a panasonic kicsit drága. Igyekszem olyat nézni, ami olyan 400 alatt van. Köszönöm az ajánlatot!

(#3287) titanium100


titanium100
csendes tag

esetleg van más is mint ez a 10.000-es csoda amit írtál? csak kérdezem. Az a baj ha a jack apát ami hangbemenetet vár beteszem a tv füles kimenetébe, akkor ugye nem lesz hang a tv-n abszolut, ez nem minden esetben lenne jó. Akkor menjen hangfalról amikor én szeretném.

(#3288) nightshadow válasza titanium100 (#3287) üzenetére


nightshadow
veterán

Hát de az átalakítóval nem kéne bedugnod semmit a tv füles kimenetébe.

(#3289) titanium100 válasza nightshadow (#3288) üzenetére


titanium100
csendes tag

Hmmm ilyen megoldásból van olcsóbb? :)

(#3290) nightshadow válasza titanium100 (#3289) üzenetére


nightshadow
veterán

Pl. E-bayen: [link]

(#3291) titanium100


titanium100
csendes tag

Köszi, egy utolsó kérdés:

Ezzel a megoldással is az van hogy a tv távirányitójával is lehet a hangerőt növelni és a hangszóró távirányitójáról is? s a kettőt ugy kell összehangolni hogy jó legyen? melyi az egészséges? inkább a tv-ről jövő jelet húzzam vagy a hangszóró hangerejét? vagy 50-50%?

(#3292) nightshadow válasza titanium100 (#3291) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem mindkettőn, ugyanúgy mint pl. az STB és a tévé esetén, s a gyakorlatban ki lehet tapasztalni, hogy a kettő hogy van összhangban. Legalábbis szerintem így logikus.

(#3293) titanium100


titanium100
csendes tag

meg erre a füles kimenetre hiába dugok 2.1-et pl mert ez csak 2.0-át tud. érzem is hogy sehol sincs a mály ( most próbáltam ki )

[ Szerkesztve ]

(#3294) titanium100 válasza nightshadow (#3292) üzenetére


titanium100
csendes tag

Most gondolkodom:

A DVD HDMI-vel van rákötve a tv-re ami hangot is átvisz ugye, szal ha rádugom a tv füles kimenetére a hangrendszert és az ugye ilyenkor tiltja a tv saját hangszóróit, akkor a dvd-t tudom hallgatni a 2.1-en keresztül is :) akkor minden oké. Ez volt a baj, hogy hogy hozom össze hogy amit lejátszik a smart tv és a dvd- ugyanazon a 2.1-et szólaljon meg. S átalakítót sem kell így venni :)

(#3295) nightshadow válasza titanium100 (#3294) üzenetére


nightshadow
veterán

Hosszabb távon viszont mindenképp jobban jársz egy optikai bemenetes erősítővel, mert a fejhallgatón keresztül sosem fogsz olyan minőségű hangot kapni.

(#3296) titanium100 válasza nightshadow (#3295) üzenetére


titanium100
csendes tag

Igazad van, ez egy rövidtávú megoldás.

(#3297) titanium100


titanium100
csendes tag

Mondjuk a logitech-hez ezt adták:

LINK

de mivel eddig az rca kábellel dvd-re volt kötve most ezt a linkelt cuccot kivettem a rendszerből és ez a jack bemenet ment közvetlenül a füles kiemenetre. Hát igen ez számtek hangszóró és nem házimozi hangszóró...

Bár ha ilyen cuccokat adtak hozzá és a jack önmagában 2.0 tehát gondolom maga a 2.1-em elvileg csinál mélyet is ebből a 2.0-ás bejövő hangból. Mert eddig is ez történt, ha rca L+R-rel kapott jelet amig a DVD-re volt kötve.

[ Szerkesztve ]

(#3298) kaszaska


kaszaska
csendes tag

Sziasztok!

Az electrostore.hu vagy az electroutlet.hu üzlettel van valakinek tapasztalata?

Köszi

(#3299) titanium100 válasza kaszaska (#3298) üzenetére


titanium100
csendes tag

Én az elektro store-val kapcsolatban azt tudnám elmondani hogy amit vennél, lerendelnél-- előtte kérdezd meg van-e nekik. Mert fű-fa van nekik a weboldalon de alig van valami raktáron. Samsung TV-re 2 hetet kellett várni a lerendeléstől számítva! - ja és nem szólnak hogy csak most rendelték le ők is - csak ha én megkérdezem hogy mivan a rendeléssel...

(#3300) Thome


Thome
addikt

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állunk, s arra kérnélek benneteket, hogy ajánljatok tv-t, alább írom hogy mire lenne szükségünk:

- Full HD
- Internetezés (inkább csak youtube)
- 32" vagy nagyobb képátmérő
- Minél jobb fényerővel
- USB támogatással (külső HDD-ről filmek)

Nagyjából ennyi lenne a kritérium, 100 ezer forint fölé nem igazán szeretnénk menni, esetleg +10% amivel kilehet tolni az árat.

Köszi a segítséget! :R

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.