Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) #94529552 válasza lorinser (#26997) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mihez képest? Mert így is kb olyan áron vannak ott a tévék mint máshol, vagy még így is sokkal drágábbak. Érdemes minden esetben az árgép, vagy árukeresős árakkal összevetni az árakat. De ez minden tévé márkára vonatkozik nem csak Philips-re. Például ott a Sams UE40H5500 kuponakcióban 129k [link], amíg nem akciósan az edigitalban csak 119k, az Aqua-ban meg 109k. [link]

(#27002) blakey válasza melan (#27000) üzenetére


blakey
titán

Ne azért válassz tv-t egy márkából mert pl. a hangcuccod is olyan, DLNA-ra meg végképp ne UHD-t, még nem kezeli. Plex-en ugye van hangsáv váltás viszont az lenne az igazi ha SMB-n kommunikálna a tv. Panasonicnál van ilyen modell, saját tapasztalat egy FHD modellről van ezügyben.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27003) viharkabat válasza Foreverpocok (#26993) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Korábban már ajánlottam neked Sonyt, most csak a lista aljához annyit, hogy a 815-ös ajánlott, viszont a 705C-t a helyedben nem erőltetném. Utóbbi idei modell, és mint ilyen erősen túlárazott, egyébként az idei 605B utódja.

[ Szerkesztve ]

(#27004) #94529552 válasza melan (#27000) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az LG topikban olvass és érdeklődj errről inkább: [link]

(#27005) DaemonX


DaemonX
HÁZIGAZDA

Sziasztok! Tudna valaki olyan TV-t ajánlani, ami 4K-s és kicsi az input lagja? (Ja és ahhoz képest nem észveszejtően drága... :D )

(#27006) DaemonX válasza DaemonX (#27005) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Eddig a legjobb, amit találtam és itthon is kapható, az ez volt:
http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue55hu6900-201405233782.htm
(40ms input lag)

Szerintem ez már korrekt.

Szerk: Bár ez zavaró, amit a végén írnak róla:
"The Samsung UE55HU6900 is a case of you get what you pay for. Yes it’s 4K, but only when the picture on screen is mostly still. Once the camera starts panning, resolution drops away quite noticeably, and unfortunately there’s no motion-enhancing technology available on the set to reduce blurring."

[ Szerkesztve ]

(#27007) nightshadow válasza DaemonX (#27006) üzenetére


nightshadow
veterán

Az a tévé nem ajánlott kategória. Nem tudja a 24p-t és 50Hz-es, ezáltal csak 300 soros a mozgóképfelbontása.

(#27008) Dictator^ válasza nightshadow (#27007) üzenetére


Dictator^
veterán

Az jò, mert pár posttal lejebb én is erről érdeklődtem...
Akkor ha ez kiesett az LG42UB820v-ről mi a vélemény?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#27009) nightshadow válasza Dictator^ (#27008) üzenetére


nightshadow
veterán

Arról nem tudok tesztet, de az LG topicban biztos tudnak segíteni: [link]

(#27010) Dictator^ válasza nightshadow (#27009) üzenetére


Dictator^
veterán

Köszi, igazából Samsungot szeretnék.. De a belépő UHD Samsung eléggé nem ajánlott kategória, illetve a kettő között az LG "felszereltebb" talán...
De lehet marad az FHD.. bár abból is a Samsungot céloznám meg...

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#27011) zack


zack
nagyúr

Samsung ue50h6400 és a PHILIPS 47PFK6589/12 között van minőség és tudásbeli különbség? Mert most hogy a Philips jóárasítva lett, 1 árban vannak.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#27012) lorinser válasza #94529552 (#27001) üzenetére


lorinser
senior tag

Persze, vannak olcsóbban is de ha már megnézted, akkor láttad azt is, hogy hol olcsóbb. Pl. a Philips 47PFH6309 az Euronicsnál most 153.000 Ft, az Árukereső szerint 1 helyen olcsóbb (2310 Ft-al), az pedig a Mall. De ők meg nem Philips garanciát adnak a TV-hez. A gyári gari mindig többet ér mint a kereskedői, ne azon a 2310 Ft-on múljon. De mindenki maga dönti el, mit akar.

A Philips 49PUS7809 az Árukereső szerint is az Euronicsnál most a legolcsóbb. A Samsung-ot nem tudom, nem néztem de nem is írtam róla.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#27013) lorinser válasza zack (#27011) üzenetére


lorinser
senior tag

A legfőbb különbség, hogy a Philips passzív 3D-s, az IPS panel illetve ott van az Ambilight. A képfrissítés mind a kettőnél ugyan az (400Hz).

A Philips menüje valószínűleg lassabb mint a Samsung-é de mivel egy árban vannak ezért én az Ambilight, a természetesebb szinek miatt és a Pixel Precise HD megjelenítő motor miatt én a Philips-et választanám.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#27014) nightshadow válasza Dictator^ (#27010) üzenetére


nightshadow
veterán

De lehet marad az FHD.. bár abból is a Samsungot céloznám meg...

Egyelőre úgy néz ki hogy idén FHD-ból egyetlen középkategóriás tévéjük van, az ívelt J6300. A JU6400 már 4k-s.

(#27015) #65388800 válasza lorinser (#27012) üzenetére


#65388800
törölt tag

Bocs hogy belekérdezek :)

De azt honnan lehet kideríteni, hogy a bolt Gyártói garanciával adja-e vagy valamilyen bolti garancia. TV-t én mindenképpen gyártói garanciával szeretnék venni. 220Volt-nál néztem TV-t 69 ezerért. Media marktban ugyan az a TV 79 ezer Ft. MM-ben tudom, hogy gyárit adják. De 220volt-on passzolom.

(#27016) sakal83 válasza zack (#27011) üzenetére


sakal83
addikt

én a helyedben a nagyobbat venném. kb egykutya a két tv tudásban. (a samsungnak jobb a smartja, sokkal)

(#27017) #94529552 válasza #65388800 (#27015) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha az LG-t veszed gyári garanciád is lesz meg bolti is. A gyári szerviz a helyszínen javít, ha netán szükséges lenne, míg a bolti esetében futár hozza viszi a tévét. Ezért a boltit nem is érdemes igénybe venni soha, mert az hosszadalmas procedúra lenne. Egyébként csak 3 gyártó: Samsung, LG, Sony alkalmaznak helyszíni javítást, a többinél csak a futáros megoldás játszik, és ilyen esetben napokig, hetekig tv nélkül maradhatsz.
lorinser Lehetnek kivételes esetek, de általában átverés ez a kuponakció.

[ Szerkesztve ]

(#27018) sakal83 válasza #94529552 (#27017) üzenetére


sakal83
addikt

Panasonic is a helyszínre jön, ha jól tudom 10 kg felett.

Legalábbis nekem kijöttek volna a 42-es tvm-ért.

[ Szerkesztve ]

(#27019) lorinser válasza #65388800 (#27015) üzenetére


lorinser
senior tag

Az MM és az ED gyári garit ad. A többieknél meg az a legbiztosabb, ha rákérdezel.
A 220Volt-nál pl. a garancia menüpont alatt egy online hibabejelentés található, itt erős a gyanum, hogy bolti garanciát adnak (kivéve a Bosch-ra). De itt is az a legjobb szerintem, ha konkrétan rákérdezel náluk, hogy az adott típushoz/márkához milyen garit adnak.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#27020) #65388800 válasza lorinser (#27019) üzenetére


#65388800
törölt tag

és Pumma

Ezért is volt érdekes nekem, hogy az MM miért adja drágábban 10 ezer Ft-tal. Emiatt bizonytalanodtam el. Amiről tudom, hogy gyárit adnak az MM, edigital, euronics, ipon. Mivel itt már vásároltam.

Most néztem edigitalban 75 ezerért adják a TV-t éppen akcióban van. Akkor inkább rááldozok +5000 Ft-ot. Aztán az biztos lesz.

Szerk.: [link]

[ Szerkesztve ]

(#27021) Dictator^ válasza nightshadow (#27014) üzenetére


Dictator^
veterán

Min 40" érdekelne, és a J6300 meg kicsit árban kilóg a sorból...
A versenyzők: Samsung UE40H6400 , UE48H6400 , UE40HU6900, LG42UB820V, LG42LB650

A Samsunghoz közelebb állok (most is az van, egy régi A szériás LCD).. Számítógép megjelenítőnek van használva, néha játékra (tehát az input lag is számít(ana))...

A lentebb (vagy fentebb) leírtakban ha jól tudom a HU6900 nem ajánlott kategória.. szóval az kiesik a listáról...az LG-t nem igazán kedvelem, de talán az belépő UHD-ja jobb mint a Samsungé, viszont lehet ez árban inkább maradnom kéne az FHD-nál, és a H-s szériából választani valamit.. H6400 szimpatikusnak tűnt, fentebb ami nagyobb lépcső már csak a 7000-res? (Bár az megint kilóg a keretből)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#27022) nightshadow válasza Dictator^ (#27021) üzenetére


nightshadow
veterán

A felsoroltak közül a 48H6400-at választanám s annak az input lagje is jónak mondható:

UE48H6400 33ms (trustedreviews.com)

[ Szerkesztve ]

(#27023) sakal83 válasza #65388800 (#27020) üzenetére


sakal83
addikt

Az LG gyári gari él minden LG tv-re Magyarországon. Nekem a németországból behozott tv-re is azt mondta a szerviz, hogy ha baja van, megoldják, mert nemzetközi a garancia.

Hívd fel az LG-t, és kérj segítséget. Szerintem 5k-t megér egy telefonhívás :)

[ Szerkesztve ]

(#27024) #94529552 válasza sakal83 (#27018) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezt mondom én is, hogy kijönnek érte és elviszik a Pana tévéket.

(#27025) Dictator^ válasza nightshadow (#27022) üzenetére


Dictator^
veterán

Egy utolsò kérdés...ha végül egyéb indokok miatt 40 col körül kéne gondolkoznom, onnan a Samsung (ue40h6400) vagy az LG lenne a nyerő (lg42lb650)?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#27026) nightshadow válasza Dictator^ (#27025) üzenetére


nightshadow
veterán

A kettő közül a 40H6400, de én ebbe a méretben megnézném még a Sony 42W805B-t is 152k-ért: [link]

(#27027) PHenis


PHenis
senior tag

Sziasztok,
ajánlanátok pár típust? A következők a szempontjaim:
A mozgásmegjelenítés nagyon fontos. A noname tv-ktől szinte megfájdul a fejem. Ez nekem fontosabb, mint a színhűség/kalibrálhatóság, mert a kicsit béna színekhez hozzászokik a szemem, de a szaggatástól a falra mászok. (volt nálam egy lg plazma, rá volt írva, hogy 600Hz. Baromira nem győzött meg.)
Elsődlegesen tv-nézésre használnám, hétvégente esetleg pár film. Játszani nem szoktam, bár van egy wii-m, de fél éve be sem kapcsoltam, nem köt már le az ilyesmi.

Nem tudom mennyire számít extrának, de jó lenne ha tudna ilyeneket:
Filmnézés pl notiról menne hdmi-n. Olyat lehet, hogy a tv-ből kijön optikán az 5.1 hang amit házimozi erölködőbe dugok?
Később lehet hogy hálózatról játszanék le filmet, mondjuk nas-ról. (távolabbi terv)
Jó lenne ha a telefon képét rá lehetne varázsolni. Nem létszükség, mert van rajta hdmi, de ha nem túl nagy felár akkor jól jönne 2 kattintással és vezeték nélkül.
Gondolom ami megfelelne az mind 3d-s de nem elvárás amúgy. 50 colnál nem szeretnék sokkal kisebbet, inkább nagyobbat.

Az ár kérdés: Tulajdonképpen mindegy. Ha 200-ig tudtok ajánlani olyat ami tetszik akkor megveszem. Ha csak sokkal drágábban, akkor várok még és gyűjtök. Időben rugalmas vagyok, de minőségből nem szeretnék engedni.

+1 Utálnám, ha lassú lenne a csatornaváltás. :)) Köszönöm!

A Samu 55H6200 mennyire felel meg ezeknek? Most 230 az Auchan-ben.

[ Szerkesztve ]

(#27028) Dictator^ válasza nightshadow (#27026) üzenetére


Dictator^
veterán

Valamilyen szintű kedvezményem lesz az adott boltban, ezért korlátozott típusok között választhatok..
Most nem tudok utánanézni, de ha nem fáradtság el tudod mondani, milyen előnye van a Sonynak a H6400hoz képest? (Ha az ár megegyezne a H6400-nek a Sonyval, akkor maradhatna a H6400? :) )
Ha lenne H6500 akkor gondolom gondolkozás nélkül átpártolhatok a H6400ról..

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#27029) nightshadow válasza Dictator^ (#27028) üzenetére


nightshadow
veterán

+2", alacsonyabb input lag, jobb anyaghasználat.

(#27030) tempi88


tempi88
csendes tag

Sziasztok!

Tévévásárlás előtt állok, 46-50" körüli méretű lenne a kiválasztott.

Tanácsot szeretnék kérni, néztem már pár típust, de nem igazán tudok kiigazodni, kicsit nagy a választék, 200.000 lenne a maximum összeg amit rászánok, smart, 3d nem fontos, de ha beleférne nem lenne baj.

UHD nyilván nem jön ki belőle, de ezért a pénzért a lehető legjobb képminőséget szeretném kapni.

Kinéztem pár darabot:

[link]

[link]

[link]

Ezt is néztem, milyen minőségű lehet?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#27031) nightshadow válasza tempi88 (#27030) üzenetére


nightshadow
veterán

+PHenis (#27027)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#27032) #94529552 válasza Dictator^ (#27025) üzenetére


#94529552
törölt tag

Még érdemes lenne megnézni az LG 42LB671V-t is. +2", alacsonyabb input lag, és jobb anyaghasználat van itt is. [link]

(#27030) tempi88 Annyiért én azt a Toshiba 48L5435DG-t választanám. Az utolsó a Hyundai legyen, mert az egy ismeretlen gyártású, és bizonytalan minőségű tv, és csak 1 év garanciát adnak rá.

[ Szerkesztve ]

(#27033) dh66e válasza nightshadow (#27031) üzenetére


dh66e
veterán

+1

(#27034) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok. LG 42LB5500 megér most 80k-t? Semmi extra nem kell csak a hálóba Tv-nek. Néha usb-ről sorozat, film. Elég kecsegtető az ára. Milyen a képe?

(#27035) #94529552 válasza torma1981 (#27034) üzenetére


#94529552
törölt tag

Simán megéri, mert 92-től árulják általában. Egy jó alap FHD tv, ha extrákra nincs szükséged.

(#27036) szaszura


szaszura
csendes tag

Sziasztok!!Szerintetek mennyi a reális eladási ára ennek az Lg tv-nek??
Jó állapotban van 2012 májusában lett vásárolva!!
Köszi előre is!!
http://m.lg.com/hu/televiziok/lg-42LK530-lcd-tv?xLgDomain=lg

[ Szerkesztve ]

(#27037) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy ez a TV ajánlott-e vagy van ami ennél jobb ebben az ár kategóriában.

LG 42LB670V 3D SMART CINEMA SCREEN LED Televízió

Köszönöm

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#27038) #94529552 válasza Killerlaca (#27037) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ajánlott tévé, jó áron, ha további infóra van szükséged, ajánlom az LG topik összefoglalót is.

(#27039) travis84


travis84
csendes tag

Sziasztok! 2 méteres nézési távolságból melyik tévé a jobb, a 42-es, vagy a 47-es? A két tévé 42lb731/730 illetve 47lb671. Esetleg Sony 50w815, ami még egy fokkal nagyobb méret. Árban nem sok különség van köztük. Digi kábeles adások, sok foci és mkv filmek mennének rajta. Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#27040) dh66e válasza travis84 (#27039) üzenetére


dh66e
veterán

Az a sony most nagyon jó áron van nagyon megéri.

(#27041) B-L-A-C-K válasza travis84 (#27039) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Sony-t vedd.

(#27042) Kobor


Kobor
aktív tag

Tegnap megvettem a csúcskirály Sony TV-t, kdl-50w829b
a h6400-al volt versenyben, nem tudom az mennyivel lett volna rosszab vagy jobb csak a régihez tudom hasonlítani.(Samsung A656A).
Első bekapcsoláskor visszasírtam a régit, de hát nincs beállítva ne aggódjunk. A gyáriból a mozi tűnt jónak csak itt nagyon homály a kép, egy kis állítgatás és már jó is. A színek itt elmennek ugye ezt nem tudom egyenként a menüből kikeverni vagy nem találom. A MF. számomra a normál módban teszi a dolgát a többi vagy túlsok vagy kevés vagy sötét a kép (amit nem is értek). Rengeteg beállítás van de ezek többsége csak nagyon finomhangolás szinte alig változik a kép ez kicsit fura. Fehéregyensúly na ez kiakasztott itt nem is ez van hanem a színek eltolásával lehet babrálni, ami egy LED TV-n elég gáz főleg, hogy a fehér az kékes.

Összefoglalva kicsit többet vártam, főleg, hogy eltelt 6 év a két készülék között, úgy látom sem a MF nem lett jobb sőt nálam a másikon alacsonyon van aminek itt nincs megfelelője a true cinema van közel hozzá, de az sem megfelelő, valódi fehér egyensúlyt nem tudok állítani, a színek nem keverhetőek ki egyenként, az SD adások képe a régihez képest egyenesen pocsék.
Ami jó a feketéje nagyon ott van,( ha lefekszem a kanapéra el is múlt, csak szemből szigorúan ülve) nagyobb, van DVB-C, a hangja nagyon szuper, de nagyjából ennyi.

Persze még ismerkedünk a véleményem még javulhat, de nem számítok sok jóra. Nagyon úgy néz ki, hogy amibe energiát fektettek a csillogó menű rendszer(lassú), a smart(ami szerintem lassú), a 3D(ami nem érdekel).

Ha tanács kellene, milyen TV-t vegyen valaki azt mondom semmilyet, utoljára amit TV-nek lehetett hívni az a GT60 volt.

Üdv,

(#27043) B-L-A-C-K válasza Kobor (#27042) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez köztudott hogy a gyári beállítások nem a legjobbak, és ha te beállítanád magadnak az hülyeség hogy alig változik a képe...

Az meg érdekes hogy a hangját nagyon szupernek tartod, minden ilyen TV-nek harmat gyenge a hangja...Egy 15 ezer forintos hangfal már 5x jobban szól.

Amúgy meg ha nem tetszik a TV vidd vissza, ha neten vetted van 14 napod elállni tőle.

[ Szerkesztve ]

(#27044) ezso válasza Kobor (#27042) üzenetére


ezso
tag

Ha teheted szerintem is vidd vissza.
Könyörgöm, egy negyedmilliós tévéről van szó!
Az itt lesajnált/szentségtörés Vestel tévék (kismillió típusai) 2013 óta tudják a színenkénti állítást + nem lassú a menüje + több mint százezerrel olcsóbb 50"-osban. A net ezeknél sem gyors.

Félreértés ne essék nem hasonlítgatni akarok csak egy drága "csúcs" tévétől többet várna az ember.

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#27045) Popes válasza ezso (#27044) üzenetére


Popes
őstag

Olvasd el a topikban több ember véleményét, ne egy vélemény alapján törjünk már pálcát felette.

Deus ex machina

(#27046) Kobor válasza B-L-A-C-K (#27043) üzenetére


Kobor
aktív tag

Vannak olyan beállítások a speciális résznél, pl. a fekete növelése, amit 3 fokozatban lehet állítani itt nagyon keveset változik a kép, ill. pl az élesség kiemelése itt is szinte alig van változás,és még van egy pár ilyen, ami nekem furcsa nem mondom, hogy ez rossz, csak a réginál sokkal drasztikusabban változott a kép, de ettől ez még nem hülyeség csak nem fogalmaztam pontosan.

Mint írtam a régihez tudom hasonlítani, ahhoz képest nagyon jó a hangja, az A656A híres volt a szar hangjáról.( a Technics-em eladva, erősítő beszerzés alatt, addig is jó a változás)

Nem viszem vissza, mert nincs, mit vennem, nem hiszem, hogy van ennél jobb ilyen árban, csak többet vártam a fejlesztésekből. Ha elhozok egy h6400-est az sem lesz jobb szerintem, a színek ott pocsékak, bár ott egyenként kikeverhető, minden más szinte ugyanaz, bár a fehéregyensúly lehet, hogy ott állítható, és ha rosszabb azt is vigyem vissza :F Megpróbálom kihozni amit lehet a Sony színei mozin egész jók, még játszok a kontrasztal stb. remélem a fehér is javul, akkor boldog leszek, az előzőt is egy hónapig állítgattam.
Az SD meg nem érdekel igazán, arra talán ott a Toshiba, de annak a menüje egy trágya a távval együtt, az LG szürke, bár ha lefekszem akkor sem romlik :) , bár nincs is hova a menü szintén rosszabb. A Pana menüje szerintem a legjobb a távval együtt, szinte minden beállítható a TV-n, de a képe bizonyos értelemben nem tetszett. Nyilván ha elhoznám őket azokba is belekötnék, nem véletlen vettem a Sony-t üzletben az tűnt jónak, de nyilván valóan mindegyik egy kompromisszum, kérdés melyiket választjuk.

Nem ez a LED TV rossz hanem az összes, nem kell megbántódni...

Üdv,

(#27047) B-L-A-C-K válasza ezso (#27044) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Tapasztalataim alapján ~100 emberből 2-enek nem jön be ez a TV, de ezek az illetők más típusban is találnak hibát. A lényeg a lényeg akármilyen szomorú jelenleg nincs tökéletes TV ami minden megállná a helyét. Ezt aki nem érti meg ne is vegyen TV mert úgysem fog találni tökéletest.

A Sony-nak a képe kategórián belül még mindig az egyik legjobb, smart része gyenge, 3D-je közepes, azaz ez se tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#27048) wonderwolf


wonderwolf
újonc

Istenem...segíts! 43 évesen szétszörföztem a netet, elolvastam 200trillió hozzászólást és mostmár fogalmam nincs mit vegyek. Régen sokkal könnyebb volt... :O

Kiccsaládomnak nagyjából 150 ropija lenne a célra. Egy 20pfl4122/10-ről ugrunk egy parszeknyit, szóval minket bármivel meg lehet etetni, ha képminőségről van szó. :K

Amit csinálni szoktunk: Acer E2-ről nézünk filmeket, rajzfilmeket, a vinyóról is, meg külső vinyóról is. TV műsort szinte csak az ingyenes m1 híreket, de még az is sok(koló). Jó lenne 3D-ben is szórakozni, de nem tudom eldönteni, hogy most sok 3d-s filmet fognak gyártani, vagy nem? Mondjuk én nagyon élveztem a 3D és az 5 éves fiam biztos letenné a haját, ha így nézhetne pár filmet. Nem vagyok tisztában a passzív és az aktív 3D-vel, gondolom az aktív szemüvegbe köll elem. Or not? Nagyjából ennyit szoktunk csinálni.

A TV egy 40 m2-es nappali-konyha kombó egyik felében lenne.Egyik oldalt lesz egy elrejthető szekrényágy (francia) a másik oldalán meg a döglős L vagy U kanapé, de a két szélső héderelőhely között 5 méter van, tehát mindkét irányból 2,5-2,5 méter a max nézőtávolság. Mivel egy légtér, a konyhából is nézhető lilakáposztás-borsoskrumplis kacsasütés közben a Spongyabob. A lakatossal csináltatnék egy olyan konzolt, ami az oldalfara is rácsukható, de ki lehet húzni középre is és lehet forgatni is a függőleges tengelye körül. Biztos elrágcsál pár ácscerkát a tervezés közben. ;]

Zsír lenne minél jobb képminőség. Szeretek kütyüzni is, szóval a Smart sem elhanyagolandó és kb. itt ki is merült a hozzáértésem. Az Euronics most akcióz, de gondolom vannak óccsób helyek is, csak nekünk nagyon para már a netről rendelős sztori, mert a Mall.hu felnyelezte a fejünket. 420 ropiért vásároltunk konyhai gépeket, de nem bontottuk ki azonnal, hogy a felújításban ne porolódjanak. Meg is lett a szopacs, mert a mosogatógép bal oldali sarka össze lett zúzva és persze a szállítócég pont lesz@rja a dolgot. Mindegy, megoldottuk. Szóval jó lenne értemenős, megnézős, jógaranciás, nem gengszterkereskedős vétel. :)

Bocsánat a kisregényért...

(#27049) Kobor válasza ezso (#27044) üzenetére


Kobor
aktív tag

Bocsánat ismét helyreigazítok, nem a menü lassú hanem a szuper kis képernyőből választok csatornát okos menü rész. Amiben azt bánom, hogy inkább másba ölték volna az energiát, vagy csinálták volna gyorsra, ha már van. De hát most ez a trend..........

Üdv,

(#27050) ezso


ezso
tag

Persze hogy nincs tökéletes tv, ez így igaz és nem is török pálcát felette.
Annyit jegyeztem meg hogy a színenkénti állítás szerintem alap lenne egy ilyen tévében.
Gondolom ez a funkció 100-ból 100-nál hiányzik és szomorú hogy ilyen kategóriából hiányzik.
A Vesteleket nagyon szépen be lehet ott állítani. (persze középkategórián belül)

[ Szerkesztve ]

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.