Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) AmunRa válasza demmer123 (#29999) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Akassz rá Wunderbaumot! :D

(#30002) inkemomo válasza headhunter (#29984) üzenetére


inkemomo
csendes tag

Köszönöm szépen!
Már bogarászok is a linkelt oldalakon, bár úgy néz ki megvan a befutó, egy Sony W859c személyében.
Gondolom hasonló méretben (65") maga mögé utasítja LG / Samsung és társait.

(#30003) truebaba8 válasza Osynho (#30000) üzenetére


truebaba8
tag

regebben az IKEA-ban arultak meterre (lehet meg most is) gurigas feher műanyag sötételőt. Abból lehetett
igazan jo vasznat csinalni.

-

(#30004) Osynho válasza truebaba8 (#30003) üzenetére


Osynho
addikt

Tupplur néven kapható most is, a 200x195-ös 9500Ft. :)

(#30005) mathgery válasza mathgery (#29995) üzenetére


mathgery
aktív tag

Erre valaki?

(#30006) Osynho válasza mathgery (#30005) üzenetére


Osynho
addikt

50W755C és megéri a felárat.

(#30007) yanna


yanna
őstag

(#30008) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Vásárlás előtt álok tv vétel téren, édesanyámnak édesapámnak lenne, keret 50-60-ezer. Méret 32"-24" bőven elég nekik.
Nem tudom egyáltalán, hogy ebben a kategóriában milyen tévék vannak, meg egyébként sem.
Semmilyen smart funkció nem kell, de szerintem ebben a kategóriában nincs is. Lényeg a dvb-c/t tuner, pc összeköttetés, usb-ről lejátszás, szép színek, éles kép, felbontás full hd, de lehet hd ready is.
Várom válaszaitokat segítségeteket. :R

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#30009) madle


madle
őstag

Sony palettán 43-50"-ig melyik a befutó, amit jelenleg érdemes lenne több évre megvenni?

(#30010) Dave567 válasza blakey (#29997) üzenetére


Dave567
addikt

Valamiért nem tudlak komolyan venni... ;] :P

(#30011) blakey válasza Dave567 (#30010) üzenetére


blakey
titán

:) Ekkora méretben ez felelt meg a legjobban a feltételeknek, annyira nem gáz, gyerekeknek jó lesz.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30012) hitchins


hitchins
őstag

48-50 colos 3d-s tv-t keresnék.
UHD-nek egyelőre nem látom értelmét.

Érdemes még a kifutó modellekből szemezgetni (Samsung 48H6400, Sony 50W8xx,) vagy tudnak annyival többet az idei modellek hogy érdemes inkább ezekre beruházni?
Árkülönbséget most inkább hagyjuk....legrosszabb esetben várok pár hónapot. Az érdekelne, hogy ténylegesen van-e valami láhtató különbség.

TV-nézésre és full hd mkv, és néha egy egy 3d film nézésére lenne.
Okos funkciókból leginkább annyi fontos nekem, hogy laptopról kábel pendrive használata nélkül át tudjam küldeni a tartalmat a tv-re.

(#30013) olcsii


olcsii
aktív tag

[link] lg 42lf652V csak 135890 csak ma:D

wot:nikoli3, „Akinek sok pénze van, annak lehet spekulálni, akinek kevés a pénze, annak nem szabad spekulálni, akinek pedig egyáltalán nincs pénze, annak muszáj spekulálni.”

(#30014) Juzzie71


Juzzie71
tag

Sziasztok! Szeretném kérni a segítségeteket egy - számomra - érdekes jelenség megoldásában.
Van egy rokonom Felvidéken az Ukrán határ mellett. Egy 80-as parabolaantenna segítségével és a hozzá tartozó beltéri egységgel 190 csatornát fog. Szinte a fele kódolt csatorna, de ő simán fogja és nézi ezeket a digitális csatornákat. Fizet érte évente 5 ezer forintot egy magyar srácnak, aki Ukrajnában lakik. Nincs semmilyen CI modulja és kártyája. A tévéje egy őstörténeti pici képcsöves tévé. Az ukrajnai magyar srác interneten küld jelet a beltéri egységnek. A pénz fejébe kap egy IP címet a rokonom...
Ez most szép és jó, de én vittem neki ajándékba egy LG 37LS570S SmartTV-t, amin nincs Scart csatlakozó...
Az RCA csatlakozókkal nem jönnek be a csatornák a hangolásnál. A képernyőn megjelenő hibaüzenet: Hiányzó CI modul... Most vinnék neki Scart AV IN 1-es átalakítót, hogy hátha azzal. Mi lehet a megoldás, hogy nézze a 190 csatornáját? Előre is köszönöm a válaszokat! Üdv Mindenkinek!

(#30015) Watt25 válasza Juzzie71 (#30014) üzenetére


Watt25
veterán

A rokonod illegálisan nézi a csatornákat, ezzel kapcsolatos infók itt tiltottak.
De első körben azt kéne kideríteni, hogy mi írja ki azt, hogy Hiányzó CI modul. Ha ugyanis a hekkelt box-nak eddig sem kellett, akkor szerintem annak az után sem fog kelleni, hogy másik kimenetét használod. (SCART helyett RCA.) Ha viszont a tévé írja ki, akkor te bedugtad a tévébe a műholdas koax-kábelt és azzal próbálod befogni a csatornákat (ami ugyebár nem fog menni), hiszen ha a tévét az RCA bementre kapcsolod, akkor a tévé ilyet nem írhat ki.
Egyébként pedig megnéztem helyetted a tévé doksiját. Van SCART bemenete, csak éppen egy köztes csatlakozót kell használni, amit adtak a tévéhez... (493. oldala a felhasználói kézikönyvnek.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#30016) Juzzie71 válasza Watt25 (#30015) üzenetére


Juzzie71
tag

Értem és elnézést a "tiltott" információért! Sajna a kábel már nincs sehol, mert az LG tévé használt.
Rendeltem pár napja egy ilyesmit:

.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#30017) Watt25 válasza Juzzie71 (#30016) üzenetére


Watt25
veterán

Igen, pontosan erre gondoltam. Ez az átka a használt cuccoknak, ezt ugyanis eredetileg adják a tévéhez. (Esetleg az eladót is érdemes lenne felkeresni...)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#30018) Pancsermeste válasza Osynho (#30004) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hali!

Azt meg tudnád / tudnátok mondani, hogy melyik méret a szélesség? "200x195"
Nekem 195cm széles, 140cm magas kellene.

-= Pancsermeste® =-

(#30019) LOTR


LOTR
addikt

sziasztok
érdeklődnék, hátha:
mivel máshol nem nagyon volt kapható, így aqua-tól rendeltünk egy ilyen tv-t: Samsung UE32J5100A
összeszerelés/beüzemelés után egyből hibajelenség, hogy a kép felső kb 10-15cm-es részén, az egész felületen, vízszintes csíkok jelentek meg, amik folyamatosan ott is vannak, egyértelműen valami hiba
most hívtam őket, de sajnos ilyenkor már nincs szerviz, csak hétfőtől, ezért gondoltam, hogy írok egyet, nehogy valami apró dolog legyen, és tudtok rá tippet mondani, máskülönben meg hétfőn jönnek és viszik gariztatni
köszi

One Ring to rule them all

(#30020) Pancsermeste válasza LOTR (#30019) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Valószínűleg vízszintes block/vonalhiba. Ezzel nem tudsz mit kezdeni.
Én egyből visszavittem volna. Nehogy belemenj, hogy javítgassák. Cseréltesd ki. Gondolom, még 14 napon belül vagy?

-= Pancsermeste® =-

(#30021) #94529552 válasza LOTR (#30019) üzenetére


#94529552
törölt tag

3 napon belül vagy még? Mert akkor nem kell szerviz, rögtön vidd vissza a boltba, és adniuk kell egy új készüléket.
Pancsermeste A 14 napos határidő csak online vásárláskor számít, amikor is indok nélkül elállhatsz a vételtől 14 napon belül. Meghibásodás esetére van a 3 napos cseregarancia.

[ Szerkesztve ]

(#30022) LOTR válasza Pancsermeste (#30020) üzenetére


LOTR
addikt

szerda délután adta át a futár, tehát hétfőn jár le, legalábbis a telefonos kolléga azt mondta, hogy hívjam akkor és a szervizes mondani fogja, hogy mi az eljárás ilyenkor és/vagy jönnek érte és elszállítják

One Ring to rule them all

(#30023) Pancsermeste válasza LOTR (#30022) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Akkor szerencsére még a 3 munkanapban is benne vagy.

Pumma: Rendelésről volt szó, ezért gondoltam, online történt...

Tehát, ha jól értelek, indok nélkül elállhatok a vásárlástól 14 napon belül, ám indokkal (pl. mert szär TV-t küldtek), nem állhatok el? :U - mert akkor inkább nem indoklom meg...
Amúgy meg nem meghibásodásról van szó, hanem eleve hibás volt a termék, tehát én mindenképpen úgy gondolom, jogosan járna az elállási lehetőség is.

-= Pancsermeste® =-

(#30024) blakey válasza LOTR (#30022) üzenetére


blakey
titán

Nincs mit szervízeltetni, csere a boltban, akár holnap is. Nehogy szervízzel foglalkozz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30025) LOTR válasza blakey (#30024) üzenetére


LOTR
addikt

valószínűleg az lesz, de nincs közel az aqua legközelebbi üzlete (vagy ha lehet vinni samsung szakszervizbe, az megkönnyítené a lebonyolítási folyamatot), így meglátjuk, hogy ez a futár visszaviszi dolog hogy működik, majd hétfőn :)

One Ring to rule them all

(#30026) csoszka14 válasza olcsii (#30013) üzenetére


csoszka14
csendes tag

Sziasztok!

Ezzel a TV-vel szemezek egy ideje, ezért az árért tényleg jó vételnek tűnik.

Megbízható szerintetek ez a bolt?

(#30027) xy2003 válasza olcsii (#30013) üzenetére


xy2003
tag

Lg-k mennyire jók ebben a(ár) kategoriában(is)?

(#30028) nightshadow


nightshadow
veterán

40"-es 4K-s tévé 100k-ért, persze kérdés hogy milyen a képe: [link]

[ Szerkesztve ]

(#30029) krx21 válasza nightshadow (#30028) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát ha tippelni kellene... :F Ez azt mutatja, hogy szépen az összes panelgyártó átáll a 4K-ra... Az is lehet, hogy jövőre lesz utóljára fullhd panel gyártás, ki tudja..

(#30030) nightshadow válasza krx21 (#30029) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem jövőre a középkategóriában kinyírják a Full HD-t. Pl. a Samsungnak már idén is csak egy modellje van, a J6300, aztán vége is.

[ Szerkesztve ]

(#30031) G-Bali


G-Bali
senior tag

Sziasztok!

Javaslatokat szeretnék kérni tőletek.

Mindenképp:
-min FHD
-Wifi, min lan
-Filmek (Médiaszeverként)(Router+HDD-n)
-min 105 cm persze minél nagyobb annál jobb
-Smart!(vagy Android smart)
-LED
-Hang kimenet (hifi-re)
-Android telón & tablet-en képek videok tv-re küldése
-Új modell
-Gyors menű
-Alap de leírom : 2 USB,Hdmi,füles kimenet

Néha konzol is menne rajta de nem fontos a játék funkció.Főként filmek sorozatok mennek majd média szerveren,szóval sok formátum (AVI,MKV,MP4) FHD és felirat is kellene hogy menjen (nem tudom mennyire ide tartozik de a filmek beletekerése mennyire TV függő vagy formátum ,mert most nem minden filmnél tudok beletekerni,és nem is mindent játszik le :((( )

3D NEM KELL

Ár:180.000 Ft --> max:220.000 Ft

Nagyon köszönöm előre is

(#30032) Watt25 válasza G-Bali (#30031) üzenetére


Watt25
veterán

3D NEM KELL
Ez nem kívánságműsor! :)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#30033) G-Bali válasza Watt25 (#30032) üzenetére


G-Bali
senior tag

Pedig NEM kell :N
Nem érzem hogy szükségem lenne rá,pláne nem szemüvegen keresztül ,inkább nagyobb átmérő mint 3D

Azért aki tud ,nyugodtan írjon :))

(#30034) Osynho válasza G-Bali (#30033) üzenetére


Osynho
addikt

Nem érted...Ez nem legó, hogy te rakod össze. Az elvárásaidat teljesítő tv 3D-s lesz. Ez van. Illetve az újabb modelleken kezd kikopni, ebből is látszik, mekkora siker. :D

[ Szerkesztve ]

(#30035) G-Bali válasza Osynho (#30034) üzenetére


G-Bali
senior tag

Most már értem ,azt hittem hogy akad azért amiben nincs 3D és megfelel az elvárásaimnak ... :(

Amúgy elvárás alapján van ami passzol ? :DD
És filmnézéshez (Ahogy irtam routeren) ha kivenném a smart -ot,akkor lehet más a felállás ? ;]

(#30036) #94529552 válasza G-Bali (#30035) üzenetére


#94529552
törölt tag

Elég jó árban adták(adják?) most az LG 49LF630V és 632V-t [link], ami Smart, és nincs 3D-je.
Smart nélküli nincs, ami neked megfelelhet.

(#30037) G-Bali válasza #94529552 (#30036) üzenetére


G-Bali
senior tag

Köszönöm utána nézek ,hirtelen jónak tűnik bár azt írják hogy azonnal elvihető bemutató darab
Amúgy van különbség a kettő között?csak mert az árukeresőn a kettő közt 30.000 van

[ Szerkesztve ]

(#30038) #94529552 válasza G-Bali (#30037) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van, a talp színe más, a 632V ezüst színű, a 630V fekete. Meg kellene kérdezni, hogy rendelhető-e annyiért.

(#30039) G-Bali válasza #94529552 (#30038) üzenetére


G-Bali
senior tag

Hát meg jó hogy nem indultam el megvenni, nincs szinte sehol, pedig nagyon Jó lett volna ez a típus ennyiért :W :((

Galmur napok miatt jött le a 20% 10. -ig

[ Szerkesztve ]

(#30040) blakey válasza G-Bali (#30033) üzenetére


blakey
titán

Kört akarsz nézni? :) Nem átmérő hanem átló.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30041) G-Bali válasza blakey (#30040) üzenetére


G-Bali
senior tag

ott a pont! :DD

(#30042) Dave567 válasza blakey (#30011) üzenetére


Dave567
addikt

Ja, így már értem,, gyerekeknek. :R

(#30043) G-Bali


G-Bali
senior tag

Van tapasztalt erről a boltról
Igen jó áron vannak, csak mennyire megbízható Garancia és szállítás ügyben?

(#30044) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Akadt olyan problemam LG 42la620s TV-n, hogy neha a filmeknel latni olyat, hogy valami mozgo dolog oldala szellem szeru vonalakat hagy maga utan. Ez nem mindig latszik, foleg akkor ha a mozgo dolog vilagos, a hatter meg sotet. Ez beallitasi gond es javithato vagy hw problema es nincs mit tenni?

(#30045) madle


madle
őstag

Sziasztok,

a Sony KDL43W755 ellen tudtok valami más márkát? Egyelőre ez a TV lenne a nyerő számomra, a MM-ban jelenleg 176.000-ért elhozható. De ha lenne valami jobb ár érték arányú modell, akkor szívesen ránézénk. Az miatt hajlottam a Sonyra mert régen is volt a márkától pár cuccom és mind nagyon jó minőségű volt!

(#30046) #94529552 válasza G-Bali (#30043) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem nagyon ismert, mert az egy outlet, és ki tudja mit árulnak ott, meg honnan.
madle A Sony topik-ot olvasd a tapasztalatokról.

(#30047) ra^ven


ra^ven
senior tag

Üdv srácok!

Szőlők szeretnék lecserélni a régi hagyományos tv-t, itt pont olvastam a LG 43LF630V-es masináról, hogy 140k árban jó választás lehet, viszont az okos részét nem feltétlen használnák, tehát inkább a képminőség lenne fontos.
A kérdés az lenne, hogy a fenti méretben van esetleg olyan készülék amely jobb választás lenne kb ilyen árkategóriában?

Köszönöm.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#30048) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni, mert a TV témában nem vagyok jártas.
Elveszek a jellemzők között.
SAMSUNG, vagy LG televíziót szeretnék venni.
A szempontok:
okos TV
FULL HD
pindrive-ről tudjon lejátszani
82 cm-es képátmérő
95-100000 Ft ár kb.
Ha tudtok egy jól bevált készüléket ajánlani, akkor nagyon megköszönném!

(#30049) uhu20


uhu20
tag

Bocs, nem floodolok, csak az előbb rossz topikban kérdeztem, szóval idézem magamat:

"Sziasztok,

TV vásárlás előtt állunk. Olyan LCD kéne, amely minőségben nem marad alatta a 2 éves pana plazmámnak, vagy legalábbis olyan, hogy nem érezzük gondnak, ha egy filmet az LCD-n néznénk meg és nem a plazmán.

Méretben 40-46-50-esre gondolok, a képe tényleg legyen jó (fekete szín nem tudom, még mindig problémás?), viszont a csicsák nem érdekelnek, azaz nem kell uhd, nem kell, hogy smart legyen, nem kell qwerty-s távirányító, stb, stb.

HD adások nézésére, de főként letöltött hd filmek, sorozatok nézésére használnánk, laptoppal összekötve, vagy önállóan, külső vinyót használva. Utóbbi kapcsán szintén nem lenne rossz, ha a tv lejátszóprogramja felismerné a külön srt file-okat. Nem tudom, ez nagyon nagy extra-e, mert a Panám nem ismeri.

Van valakinek 1-2 tippje, amelyen érdemes elindulni?"

(#30050) blakey válasza uhu20 (#30049) üzenetére


blakey
titán

Maradj házon belül és a Pana LCD-ket nézd meg, a VA paneles modellek nagyon jók.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.