Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) Citroware


Citroware
addikt

Segítenétek 240-310k között található irányárban LED TV-t találni nekem 50-55" méretben?

-1080p felbontásban
-PS3/PS4-hez lenne, 90%-ban játékra
-szóval jó válaszidő legyen
-10%-ban filmnézésre
-legyen jó feketéje
-aktív 3D legyen rajta
-minél jobb képminőség, minél jobb minőség
-nem érdekelnek az internetes extra funkciók és nem követelmény a jó hangszóró, mert van sajátom

Mik a legjobb alternatívák?

[ Szerkesztve ]

(#24002) dh66e válasza Citroware (#24001) üzenetére


dh66e
veterán

(#24003) Tegla80 válasza Citroware (#24001) üzenetére


Tegla80
addikt

En a konzolokhoz Sony-t vennek....W8-bol azt a meretet ami belefer a keretbe.
Kep es mozgasmegjelenitese is klafa plusz a teszteken is jol szerepel.
A 3D picit gyengeb ,mint egy hasonlo kategorias samue,de sztem ez elenyeszo felhasznalasi terulet,igy lenyegtelen.(plusz atlag halandonak lehet csodaszep is amit lat,mig a teszt szakmailag picit lehuzza .... :U )
Input lag szempontbol messze felulmulnak a Sony-k barmi mas markat.....(jatekra sztem jelenleg a legjobb alternativak. Plusz nem a valaszido a lenyeg,hanem az input lag. Nem ugyan az a ket dolog....."Input lag database" ,itt nezelodhetsz amugy,ha erdekel....;) )
Szoval sztem (is) Sony W8 amit keresel. :K

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#24004) HENE


HENE
aktív tag

Sziasztok!

A cég ügyfélvárójában szeretnék kisfilmeket vetíteni, ehhez keresnék valamilyen megoldást. Milyen tv-t konzolt, ajánlanátok, (paraméterek), illetve a "műsorszórást" hogyan lehetne megoldani? Esetleg egy nagyobb pendrive TV-be? Vagy közelben lesz egy kis szerver wififel, így akár onnan is mehetne...

Előre is köszönöm a javaslatokat!

(#24005) viharkabat válasza HENE (#24004) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Ilyen esetben inkább az IPS-es (mondjuk LG) készülékek között néznék ki egy olcsóbb modellt, mert azoknak jobb a betekintésük oldalról és a sokat kritizált fekete-szint egy megvilágított (gondolom az:) ) ügyfélváróban nem annyira lényeges.

[ Szerkesztve ]

(#24006) dh66e válasza HENE (#24004) üzenetére


dh66e
veterán

A tv az majdnem lényegtelen ebből a szempontból max annyi hogy ha sokat megy akkor az energia felhasználás minél kisebb legyen ha ez a költséghatékonyság miatt lényeges neked. A kisfilmeket viszont asztali médiaplayerről esetleg htpc-ről oldanám meg hálózaton keresztül.

(#24007) HENE válasza dh66e (#24006) üzenetére


HENE
aktív tag

Köszi! Vezeték nélkül megoldható ez?

(#24008) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Ma voltam "nagy" tv nezo koruton. Hat a samu 40h6200-bol kiabrandultam. Nagyon gyenge volt a kepe,valamint azt figyeltem meg,hogy az lg-k a gyengebb tartalmakat,mint 720p azokat sokkal jobban skalazak fel 1080p-s kijelzore. A kontrasz viszont erezhetoen jobb a samsungban,szinben az lg. Nehez a dontes,de talan a hetvegen pontot tudok tennia vegere.

(#24009) diablo666


diablo666
tag

az LG 55LB650V-rol mi a velemeny...?most nezem,hogy abban van sat tuner is...

van olyan mint a samu H6400...?

(#24010) Osynho válasza Scoobyka (#24008) üzenetére


Osynho
addikt

Mindez milyen beállítások mellett?

(#24011) Scoobyka válasza Osynho (#24010) üzenetére


Scoobyka
addikt

Ami letezik....netto 3orat pazaroltam el az eletembol. Megneztem sotet szobaban es ahol csak lehetett. Nagyon keszsegesek voltak az eladok is szerencsere.

(#24012) #94529552 válasza diablo666 (#24009) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nincs, az 55LB671V a hasonló tudású és felszereltségű.

(#24013) Osynho válasza Scoobyka (#24011) üzenetére


Osynho
addikt

H6400-et is tesztelted?

(#24014) Scoobyka válasza Osynho (#24013) üzenetére


Scoobyka
addikt

Persze mivel nagy slager....haat szinekben az lg sokkalta jobb....allitgattam neten fent levo beallitasokkal is,de az lg leverte rendesen. Sokkalta szebb szinek voltak Lg-n. A fekete valoban jobb a samun,de ez nem biztos,hogy megeri bealldozni a szinekert. Altalaban egy kis fenyforas ugyis javasolt felkapcsolni,mert az kimeli a szemet. Igy az lg nyer. Vaksotetben,meg minden led tv feketeje inkabb szurke... de ez tenyleg jaki taki. A szinek es a felskalazas sztem megeri inkabb,mint a fekete melysege. Plane,mivel a gyengebb tartalmak meg mindig a jellemzoek sajnos. X360-ps3,de meg az xbox one-hoz is jol jon a felskalazas,mivel ezek nem tudnak nativ 1080-at grafikaban es sima tv adashoz is. A ps4 ami tartja tobnyire az 1080-at,de az az lgn is szep eles kepet ad.

Nehez a dontes,de lehet elindulok az lg fele,amit korabban sosem gondoltam volna.

(#24015) dh66e válasza HENE (#24007) üzenetére


dh66e
veterán

Persze ,ha nem túl nagy bitrátásak azok a filmek amiket lejátszanál.

(#24016) diablo666 válasza Scoobyka (#24014) üzenetére


diablo666
tag

az lg-nek egy kicsit tulszaturalt a kepe nem...?van akinek az jon be...
a samunak meg jobb a feketeje es termeszetesebbek a szinei...?

(#24017) Scoobyka válasza diablo666 (#24016) üzenetére


Scoobyka
addikt

A samuk szoktak tulszaturaltak lenni. Az lg inkabb a termeszetesebb kepet adja vissza. Ez foleg arcoknal es mondjuk animacios meseknel lathato.

(#24018) blakey válasza Scoobyka (#24017) üzenetére


blakey
titán

Boltban lehetetlen jó képet alkotni egy tv képminőségéről. Kalibrálás után 0 a különbség, már ami a színhűséget jelenti, kontrasztban a VA panel sokkal jobb. Gondolom nem álltál neki kalibrálni, ezért csak szubjektív döntést tudták hozni. Nekem volt LG-m, Samum, tudom, hogy melyik milyen, VA panel a nyerő, márkától függetlenül, egyelőre.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24019) Scoobyka válasza blakey (#24018) üzenetére


Scoobyka
addikt

Hidd el en vagyok a legnagyobb samsung rajongo tv ugyben,de az lg tenyleg joooo...ezert irtam,hogy sotet szobaban is meglehet nezni. Van kulon helyseg ahol tokeletesen le lehet sotetiteni...latszott is,hogy az lg feketeje kevesbe fekete,de a szinek utnek vernek.

Kalibralni nem altam neki,de a tesztoldalak beallitasat hasznaltam amit otthon is valoszinuleg igy tennek. Meg babraltam is az en izlesemnek is.

[ Szerkesztve ]

(#24020) Grizzly87


Grizzly87
csendes tag

Egy kis útbaigazítást szeretnék kérni... :F

LINK

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Az út ott kezdődik, ahol az aszfalt véget ér...

(#24021) viharkabat válasza diablo666 (#24016) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Hát ha valaminek túlszaturált a színe, az pont a Samsung

(#24022) diablo666 válasza viharkabat (#24021) üzenetére


diablo666
tag

en eddig azt hittem,hogy a VA panel valamivel jobb filmre a jobb fekete es kontraszt miatt,mint az IPS az elenk szinei miatt...en sotetben neznem a filmeket...
akkor ez nem igy van...?

(#24023) viharkabat válasza diablo666 (#24022) üzenetére


viharkabat
aktív tag

a VA panel valamivel jobb filmre a jobb fekete es kontraszt miatt,mint az IPS az elenk szinei miatt..

(#24024) BBéci válasza blakey (#24018) üzenetére


BBéci
titán

Teljes mértékben igazad van, egyetértek.

(#24019) Scoobyka
Tesztoldalakon található beállításokkal csak elb@szni lehet a képminőséget. Itt a fehéregyensúlyra és színkezelésre gondolok.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24025) Scoobyka


Scoobyka
addikt

En nem tudom....regen a samsung topikban sokat teszteltem es sokat foglalkoztam az lcd tv-kel,de az meg a b650es idokben volt. A ledet meg ilyesmiket csak felszemmel neztem,mert a szinek nekem annyira nem voltak jok. En csak megosztottam a mai napi tapasztalatomat.

(#24026) #94529552 válasza blakey (#24018) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem értek egyet. Kinek a pap, kinek a paplan, szokták volt mondani. Egyértelmű állásfoglalás nincs. Hogy mi a nyerő, azt majd mindenki maga dönti el, és általában senki nem kalibráltat egy belépő szintű tévét, legalábbis nem jellemző, főleg ha elégedett a képminőséggel. Kivétel lehet persze, azt nem vitatnám.

(#24027) bajaki


bajaki
őstag

Nagyon gondolkozom az LG 32lb5610-en. Nagyon tetszik.

Elsősorban monitornak és filmezésre lenne használva, csak másodlagos a TV funkció. Játszani csak nagyon ritkán és az sem kimondottan FPS.

Szerintetek bevállaljam monitornak, vagy vegyek egy kisebb, de jobb válaszidővel rendelkező monitort? (27")

(#24028) blakey válasza #94529552 (#24026) üzenetére


blakey
titán

Én sem veled, ettől még a tények tények maradnak. Az, hogy egyetlen készülék alapján következtetéseket vonjunk le és osztjuk az "észt", nem pálya. Elég sok tv-m volt, vita nélkül a VA paneles volt a nyerő, márkától függetlenül. Lehet korteskedni az IPS mellett, de a 0,12 cd/m2 ill. az 1500:1 kontraszt a 0,04 cd/m2 és 4000:1 kontraszthoz képest elég gyér.
Aki jelenleg minőségi képet akar nézni akkor VA paneles LCD-t vagy OLED-et kell venni, esetleg használt plazma, ennyi.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24029) #94529552 válasza blakey (#24028) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem számít, hogy mennyi és milyen tévéd volt a múltban, mivel valószínűleg az nem fedi le a palettát több évre visszamenőleg, de még egy évre sem. Ezeknek egy része vélhetően már nincs is forgalomban, megszünt a gyártásuk, kihaltak, mint az őshüllők. Tehát csak minimális mintád lehetett, amit most figyelembe lehetne venni.. Azt is kihagyod, hogy a 3-4 évvel ezelőtti bizonyos fajta kijelzők az évek során változnak, fejlődnek, javulnak, átalakul a gyártási folyamat, más anyagokból készülnek, stb. Így hát saját árnyalt véleményed lehet, de ilyen tényszerű kijelentést nem tennék a helyedben. Több millió évente eladott darabszám jellemzi a jelenleg két legnépszerűbb paneltípust.

[ Szerkesztve ]

(#24030) Scoobyka válasza blakey (#24028) üzenetére


Scoobyka
addikt

Radasul az lg ips panelnek a leggyorsann a valaszideje. 2ms-os is van koztve,mig va-nal ez 5-15ms,tehat csovasabb.

(#24031) blakey válasza #94529552 (#24029) üzenetére


blakey
titán

Semmit nem hagyok ki, fedésben voltak ill. egymás mellett. Egyik kijelző sem tudja kinőni a betegségeit, évek óta a max-ot hozza ki mindegyik, a trükkök semmit sem érnek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24033) Aflamin


Aflamin
tag

A régi VA paneles LCD tévémet csak 1-2 tipusra cserélném le,de TV annyi pénzt nem ér!
Van a családban hasolítási alap (Samsung D,LG több,Sony és Sharp,persze figyelembe kell venni a TV szolgáltatót is) de ez szigorúan magánvélemény!

(#24034) gorog67


gorog67
aktív tag

(#24035) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok

kb 5,5-6m -ről mekkora méretű(min-max) tv-t ajánlanátok?

előre is köszi

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#24036) gorog67 válasza Bacusuz (#24035) üzenetére


gorog67
aktív tag

Gugli a barátod. Pl: Nézési távolságok
5.4 méterről már egy 2 méteres tévén is csak SD felbontást tudsz a szemeddel megkülönböztetni. Szóval a lehetőséged szerinti legnagyobbat vedd!

[ Szerkesztve ]

(#24037) Bacusuz válasza gorog67 (#24036) üzenetére


Bacusuz
őstag

Azért kérdeztem a tapasztalt fórumtársaktól,mert gugliban mindenfélét olvasni mint pl: "Kiszámolni nagyon egyszerű, a képátló méretét megszorozzuk minimum hárommal."

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#24038) gorog67 válasza Bacusuz (#24037) üzenetére


gorog67
aktív tag

A képátló és a nézési távolság arányosan nő. Mindenkinek más felbontású a szeme, más tapasztalata lehet, hogy téged félrevisz. Nézd meg a mostani tévéden, hogy mi az a távolság, ahol HD-ben még nem látod a külön képpontokat, ez a minimum. Nézd meg, hogy hol nem látsz már különbséget az SD és a HD adás között, ez a maximum. Ahogy az így kijött távolságok aránylanak az 5-6 méterhez, úgy aránylik az új tévé képátlója a mostanihoz.

(#24039) Bacusuz válasza gorog67 (#24038) üzenetére


Bacusuz
őstag

A régi lakásban 94cm 16:9 lcd volt amit kb 3-3,5m ről néztem,de most nehéz a helyzet az új lakásban.
A falak közepén ajtók vannak így a tv és kanapé az egymással szemközti sarokba szorultak.
Egy tuti hogy a 94cm oda nem lesz elég sajnos.
:W

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#24040) NGA válasza Bacusuz (#24035) üzenetére


NGA
addikt

2,5 méterről egy 127 cm-es tévén egy átlagember nem tudja megkülönböztetnia HD és a FHD-t. 5-6 méterre tök mindegy mekkorát veszel, kicsi lesz.

(#24041) bajaki


bajaki
őstag

Úgy néz ki benevezek egy LG 32LB5610-re.

Hol érdemes megvásárolni? Az LG TV-ket gyártói garanciával adják? Pixelhiba mennyire gyakori? Van olyan bolt ahol adnak néhány nap teljes pixelhiba garanciát?

220Volt esetleg?

(#24042) gorog67 válasza bajaki (#24041) üzenetére


gorog67
aktív tag

Bármelyik internetes áruházba visszaküldheted két héten belül a vásárolt terméket, ha nem tetszik. Néhány honlapon kiírják, hogy ilyen nincs, de szerintem ez törvénytelen, mert a kormányrendeletben nincs értékhatár.

(#24043) kuta999999


kuta999999
csendes tag

Max. 32' képátlójú tv-t szeretnék venni, LG-t vagy Samsung-ot, max. 80-90 ezret áldoznék rá. Legyen full hd, usb , hdmi. Melyiket lenne érdemesebb megvenni ? Sima tv-nézésre, filmezése kéne. Megköszönném a segítséget !

(#24044) hegege27


hegege27
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék. Hamarosan vásárolni fogok 3D LED TV-t és kettő közül nem tudom eldönti melyiket is válasszam. Ti melyiket ajánljátok.

A két TV:

LG 39LB650V

Samsung UE40H6200

Előre is köszönöm a segítséget.

(#24045) aneda


aneda
aktív tag

Üdv Urak!

Sima tévézésre, laptopról filmezésre (nem 3D) milyen tévét ajánlanátok ~48coll méretben?
Pl. ez: LG 47LB5610?
Árban elmehetünk max. 180k-ig, de nyilván nem muszáj elkölteni a teljes keretet.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#24046) aneda válasza hegege27 (#24044) üzenetére


aneda
aktív tag

Nemrég vettünk egy Samsung 40H6200-at, előny az 5 év gari.
Az LG-nél pedig a hadonászós táv és a 2db 3D szemüveg.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#24047) bajaki válasza gorog67 (#24042) üzenetére


bajaki
őstag

Persze, tudom. De ha lehet akkor megbízható helyről venném, lehetőleg pixelhiba garanciával. Akkor nem kell szórakozni az elállással, csak kicserélik.

(#24048) blakey válasza bajaki (#24047) üzenetére


blakey
titán

Pixelhiba garancia tv-kre nem nagyon van, kevés gyártó vállal a kötelezőtől eltérő garanciát, talán a Samu a legjobb ebből a szempontból, de ha neten rendeled és hivatalos forgalmazótól akkor nem lesz gondod, 220 nem az, tudtommal.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24049) bajaki válasza blakey (#24048) üzenetére


bajaki
őstag

Tudsz esetleg mondani ilyen boltot?

(#24050) blakey válasza bajaki (#24049) üzenetére


blakey
titán

Edigital, Expert, MM, Euronics, a többinél nagyon körültekintőnek kell lenni, de hivatalosan pl. ezek forgalmaznak LG-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.