Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) nightshadow válasza parkr (#11999) üzenetére


nightshadow
veterán

Nem. LA660-tól van valódi 100Hz.

(#12002) Mr.Rain válasza nightshadow (#12001) üzenetére


Mr.Rain
senior tag

Erről a "vitáról" beszéltem feljebb,hogy emiatt vagyok bizonytalan. :) Na most akkor kinek higgyek? :) :DD

LucasGrant: Ha nem nézem a Hz-eket,mert mindenki mást mond,akkor a két tv,a 6130 és a LA620S miben különbözik? Mert én nem jöttem rá.

[ Szerkesztve ]

"Nincs megállás"

(#12003) LucasGrant válasza Mr.Rain (#12002) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Egyikünknek se :) Magadnak, ha van lehetöséged megnézni ezt a 2 modellt élöben egymás mellett akkor azt fogod látni, hogy az LA6130-on a gyorsmozgás darabos, viszont az LA620S en nem, pl. ha film végén megy a stáblista ott nagyon jól látható, vagy ha kell küldök privátba videót, ami tele van gyorsmozgással, és azzal jól összehasonlítható a 2 Tv.
Már a miben különböziket mire érted, szolgáltatásokra vagy képminöségre vagy mire ?

(#12004) Mr.Rain válasza LucasGrant (#12003) üzenetére


Mr.Rain
senior tag

Úgy általában értettem, mindenre értve. Szolgáltatásokban nem tűnt fel egetverő különbség.

Mondjuk az LA620S-ról a képminőséget illetően csak szuperjó véleményeket olvastam, az kétségtelen.

Szerintem azt fogom megvenni, én is arra hajlok. Az egyedüli félelmem a rendelés. Mi lesz, ha hibás lesz? De ezen majdcsak túlteszem magam és bízom benne, hogy minden rendben lesz.

"Nincs megállás"

(#12005) Dicker


Dicker
őstag

Sziasztok!

Nyári bezárólag szeretnék egy tv-t venni. 40 a minimum, 47 a plafon méretben, amit még elbír a szoba, és a nézési távolság.
Viszont nem vagyok képben a jelenlegi kínálattal, és konkrét elképzelésem sincs a méreten kívül, még a plazma se lenne kizárva.
Két Sony-t néztem a W805, és a W905, utóbbi már triluminos, amiről sok jót olvastam, de irreálisan drága a 46-os, az előző modellhez képest, amennyi felárat szerintem nem ér, bár ezt is megerősíthetné valaki.
Amire használva van az általában usb, vagy bluray lejátszóról futtatott filmek. Nagyon ritkán nézek tv műsorokat. Illetve egy új konzolja is lesz a kölöknek születésnapjára, az is ezen lenne használva, főleg, ha a papa is rákap valami játékra. :))
Elsődleges szempont lenne a minőségi kép, bár nem tudom most, hogy áll a színek minősége az új tv-knél, illetve a 3d-vel sem vagyok tisztában, az annyira nem is érdekel, de ennyi pénzért legyen az is élvezhető. Gondolom ilyen csatlakozókról már nem kell írni, az elég egységes. 300-nál többet nem adnék érte, valaki tudna tanácsokat adni?
Na meg hallottam valamit a beltéri egység kiváltásáról is, valamiféle kártyás megoldással. Ez mindkét szolgáltatónál elérhető, ha igen, akkor hogyan lehet igényelni, megoldani?

Köszönöm!

(#12006) nightshadow válasza Dicker (#12005) üzenetére


nightshadow
veterán

Én akkor a Sony 47W805-öt[link] mondanám 280k-ért. Ennek alacsony az input lagje, viszont tavasszal nagy valószínűség szerint kifut. Arra felhívnám a figyelmedet, hogy idén a Sonynak középkategóriában nem lesz 47"-es tévéje, csak 42"-es meg 50"-es.

A W905 300k fölött van. Plazmát meg a plazma topicban érdemes nézni.

[ Szerkesztve ]

(#12007) Dicker válasza nightshadow (#12006) üzenetére


Dicker
őstag

Ha kifut, akkor a 905 nem esik le erre az árra, 300 körüli összegre? Mi az elmúlt évek üzletpolitikája a Sony-nak? Bár a 42-esük az most is 300 körül van, ha jól emlékszem.
Illetve más márka minőségben hasonló, vagy jobb modelljei? Vagy ennyire nem összevethető két különböző termék? Nem vagyok kizárólagosan Sony rajongó csak épp ezeken akadt meg a szemem, és egész jókat olvastam róla. Samsung, LG, Philips?
Ezenkívül még annyi, hogy hol érdemes vásárolni, és várjam e meg a modellfrissítést (ami nagyjából mikor várható?) akciók, esetleg alacsonyabb ár miatt a jelenlegi típusokra? :R

(#12008) nightshadow válasza Dicker (#12007) üzenetére


nightshadow
veterán

A 40W905-öt már most se nagyon találni Sony Centerekben, csak 46"-ost. Jelenleg a Sonyknak van a legalacsonyabb az input lagjük. 50"-es sehogy se fér be? Mekkora a nézési távolságod?

hogy hol érdemes vásárolni

Sonyt a Sony Centerekben.

Illetve más márka minőségben hasonló, vagy jobb modelljei?

Vannak, de egyiknek se ilyen alacsony az input lagjük.

[ Szerkesztve ]

(#12009) Dicker válasza nightshadow (#12008) üzenetére


Dicker
őstag

A távolság az 2, és 3,5-4 méter két különböző helyről, amilyen távolságokról nézzük a tv-t. Az analóg adásokhoz viszonyítottam, a full hd-t természetesen tudom közelebbről is nézni. Viszont a szekrénysor csak 120 centis helyet hagy, így pont befér egy 47-es tv mm-re pontosan. :)

Az input lag mennyire jelentős a többi gyártónál? Nem rég néztem egy LG 47-es 740S-t az néhol húzta a csíkot. Na az nem tetszett.

(#12010) nightshadow válasza Dicker (#12009) üzenetére


nightshadow
veterán

Egy 50"-es tévé kb. 112cm széles (50W805 SZxMAxMÉ 111,6 x 69,3 x 17,9 cm), tehát befér. A 2m az közeli, de 3,5-4m az elég egy 50"-es tévének.

LG 47-es 740S-t az néhol húzta a csíkot

Ennek semmi köze az input laghez. Az input lag az nem látható és csak játékoknál van jelentősége. A tv-be megérkező jel, és annak a képernyőn való megjelenése közti idő az input lag, milliszekundumba mérendő. Nem egyenlő a képernyő válaszidejével. Ennek főleg gyors fps játékoknál van jelentősége, mert ahol te látod az ellenfelet, a valóságban már nem ott van az input lag miatt, s emiatt mindig az ellenfél lő le előbb, ezáltal játszhatatlan lesz a játék. A probléma az, hogy ezt a gyártók nem adják meg a specifikációkban, hanem a különböző tesztelő oldalak tesztelői szokták megmérni, s ők közlik. Általában azt írják, hogy játék szempontjából az input lag lélektani határa 30ms, azaz amelyik készüléknek ezen érték alatt van az input lagje, az ajánlott játékhoz, amelyiknek e fölött, az pedig nem ajánlott.

input lag lista: [link]

[ Szerkesztve ]

(#12011) Dicker válasza nightshadow (#12010) üzenetére


Dicker
őstag

Köszi, ezzel annyira nem voltam tisztában. Ahogy nézem elég eltérőek is a mérések tesztenként.
Megnézem ezt az 50-est közelebbről is. Nem tűnik sokkal drágábbnak a többihez képest.

A 3D-nél mire ügyeljek? Bár annyira nem lesz használatban, nem rajongok érte. 400-800-stb. Hz adatok mekkora eltérést jelentenek egymáshoz képest?

(#12012) nightshadow válasza Dicker (#12011) üzenetére


nightshadow
veterán

A 3D-nél mire ügyeljek?

3D-ből a 47W805 az passzív, míg az 50W828 aktív. Hogy kinek melyik a jobb, az abszolút egyénfüggő, tehát érdemes kipróbálni.

400-800-stb. Hz adatok mekkora eltérést jelentenek egymáshoz képest?

Ezeknek annyiban van csak jelentősége, hogy valódi 100Hz-et takarnak-e, vagy sem. A Sony W8 esetében igen.

[ Szerkesztve ]

(#12013) Dicker válasza nightshadow (#12012) üzenetére


Dicker
őstag

Köszönöm a segítséged! Akkor szerintem ezt a két 50'-es modellt megnézem majd közelebbről is, ha lesz rá mód.
Lényegében árban nem sok a különbséget látok a 805, és 828 között. Mindegyik 1000 euróra van becsülve.

(#12014) nightshadow válasza Dicker (#12013) üzenetére


nightshadow
veterán

Arra figyeljél, hogy az 50W805 és a 47W805 az két külön modell, az 50"-es idei, a 47"-es tavalyi.

(#12015) pzstm


pzstm
titán

Valaki felhomályosítana, hogy mi a különbség eme két termék között?

50W828B

és

50W805B
:R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#12016) Kabel15 válasza nightshadow (#11993) üzenetére


Kabel15
aktív tag

W805(2013) dobozán is ott a logó azt hiszem hivatalos támogató felirattal, de a feliratban nem vagyok biztos.
Szóval már a tavalyi modellekre is ezt mondták.

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#12017) nismoka válasza pFEFErohni (#11988) üzenetére


nismoka
addikt

Igen a sony a hivatalos vb partner és támogató.

(#12018) tomama


tomama
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom,hogy jó helyre írok-e?Haver vett egy ilyen tv-t,és az onlinefilmek.hu-n is szokott filmet nézni :D
csak amikor indítja a filmet felugrik egy reklám amit sehogy nem lehet eltüntetni.Ha pc-n nyitjuk meg akkor el lehet.Tud erre valaki valami megoldást?

(#12019) nightshadow válasza pzstm (#12015) üzenetére


nightshadow
veterán

(#12020) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok!
A segítségetekre lenne szükségem.
2 TV között vacillálok:
Samsung 6400 és az LG LA620S

Ha ti állnátok most vásárlás előtt melyiket és miért választanátok.
Előre is hálás köszönetem. :R

(#12021) _Smooth


_Smooth
senior tag

Sziasztok,

segítsetek kérlek!
Sharp LC-50LE650V-ről hol lehet mélyebb infókat megtudni? (nem specifikációs oldalak érdekelnek, hanem inkább tesztek, felhasználói vélemények/tapasztalatok, rejtett hibák, trükkök, tippek, gyártói infók - pl milyen/ki által gyártott panel van benne, stb)

Tegnap elindultam a Philips 47PFL4398H -ért (160k), majd egy ilyen Sharpot vettem 180ért.

Esetleg van infótok, hogy a digitális csatornákat hogyan szedhetem elő benne? Egyelőre csak analógokat találtam - 114db-ot.
Pedig próbáltam magyar és német régióval is.
(digiTV - STB nélkül... a Philipsen sikerült német régióval behozni ezeket)

Köszi előre is.
Üdv
Smooth

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#12022) blakey válasza _Smooth (#12021) üzenetére


blakey
titán

Végülis az is egy Philips. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12023) nightshadow válasza Gabis (#12020) üzenetére


nightshadow
veterán

6400-et a jobb kontraszt, jobb fekete, s a valódi 100Hz miatt.

(#12024) LucasGrant válasza Gabis (#12020) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Én az LA620S-t, a polarizált 3D miatt és az abból fakadó Dual Play fícsör miatt, ezenkívül, 2D-s kép is idehúz az IPS panel színhüsége miatt nálam, ezenkívül smartba szimpatikusabb és ott van opcionálisan a Magic Motion Remote, ami szerintem tök jól használható gyakorlatban. Ezenkivül Miracast, illetve DVB-S tuner miatt is a fent említett modellt választanám.

(#12025) _Smooth válasza blakey (#12022) üzenetére


_Smooth
senior tag

Igen, csináltam már ilyet :D
Húgom elküldött, hogy szüleinknek vegyek karácsonyra egy Canon kompakt gépet, majd vettem egy Samsungot, de Sonyval tértem haza :D (edigitalban elcserélték véletlenül)

Na de ezzel most arra akarsz célozni, hogy rossz vásárt csináltam? Eddig nagyon elégedett voltam a Philipsekkel, de ár-érték arányban jobbnak éreztem ezt a Sharpot, a képátló meg dobott egyet még az egészen.
Még a 4398H-val is jobban jártam volna, mint ezzel az LC650V-vel?

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#12026) pzstm válasza nightshadow (#12019) üzenetére


pzstm
titán

és a 828 mégis olcsóbb? :F

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#12027) nightshadow válasza pzstm (#12026) üzenetére


nightshadow
veterán

Meg kell várni a megjelenést, mert pl. ezek közül egyik sincsen még a Sony Centerekben, hivatalosan még nem kaphatóak. Majd akkor kiderül, hogy mennyibe kerülnek.

[ Szerkesztve ]

(#12028) blakey válasza _Smooth (#12025) üzenetére


blakey
titán

Az elmúlt időszakban már nem követem a sharpokat, pontosabban amióta félig Philipsek ill a Philipsek félig Funai félig Sharp, szóval egy nagy katyvasz. :) Nem tudom milyen maga a készülék, nem láttam. Lehet, hogy jó választás volt, meglátod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12029) _Smooth válasza blakey (#12028) üzenetére


_Smooth
senior tag

Áááhháá, így már akkor értem, miért írtad :)
Nem tudtam, hogy ennyire összefonódott a Philips és a Sharp.
(na ilyen kis műhelytitkokat jó megtudni néha)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#12030) crazyzozy


crazyzozy
tag

Szisztok!

Valakinek tapasztalata? :

Panasonic TX-L42DT60

Ez tényleg egy nagyobb kategóriás LCD?

(#12031) crazyzozy


crazyzozy
tag

Érdekelnének még olyan hozzászólók akik plazmáról váltottak LCD-re különböző problémák miatt.
A plazma topickban fel se merek ilyet tenni mert megköveznek :D

(#12032) zolem válasza crazyzozy (#12031) üzenetére


zolem
aktív tag

[link]

"A plazma topickban fel se merek ilyet tenni mert megköveznek :D"

:C :D :C

[ Szerkesztve ]

にんじん

(#12033) blakey válasza crazyzozy (#12030) üzenetére


blakey
titán

Mihez képest nagyobb? Az ET-hez képest nagyobb, egy jó középkategóriás tv.
Plazmáról LCD-re? Gondolom tisztában vagy azzal, hogy mi milyen, nos, messze nem annyira vészes a szitu mint ahogy néhány megrögzött plazmás állítja, persze van némi igazság benne, de vannak olyan LCD-k amik plazma szintjén vannak, nehezebb őket megtalálni ill. némelyik sokkal drágább.
A panasonic LCD-k IPS panellel szereltek, plazmáról ilyen LCD-re való váltás nem biztos, hogy jó megoldás, hiszen IPS esetén nem beszélhetünk igazán feketéről, inkább szürkéről beszélünk. Ha van lehetőséged akkor nézz VA panellel szerelt tévéket, azon belül a PSA panelek színhű képet tudnak adni és a feketéjük is sokkal jobb, csak, hogy érzékeltessem számokban is, volt egy IPS panellel szerelt LG, abból is egy felsőkategóriás, a feketéje 0,14 cd/m2 körül volt míg egy VA (PSA) panellel szerelt LCD 0,034 cd/m2 feketszinttel rendelkezik, a plazmák meg 0,002 cd/m2.
Volt plazmám, utána LCD-m, jelenleg egy PSA paneles Toshibát nyúzok, mozgásmegjelenítése is rendben van, hiszen bekapcsolt AMR (Active Motion Resolution) mellett sincs szappanopera hatás és megvan az 1080 soros mozgásmegjelenítés. Kikapcsolva minden LCD esetén 300 sor.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12034) zolem válasza blakey (#11856) üzenetére


zolem
aktív tag

szabad tudnom milyen toshibád van ?

にんじん

(#12035) blakey válasza zolem (#12034) üzenetére


blakey
titán

Ez

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12036) crazyzozy válasza blakey (#12033) üzenetére


crazyzozy
tag

Heló!

És tudsz nekem VA(PSA) paneles tv-t nekem javasolni? :R

(#12037) blakey válasza crazyzozy (#12036) üzenetére


blakey
titán

Nem, pontosabban nem ilyen egyszerű, első körben érdemes VA panelest nézni és ha netán valamelyik tetszik akkor utána járni, hogy azon belül milyen panel van benne, ha nem tévedek a samsung f6400-as PSA paneles, de samuéknál nem mindig tuti, mivel szeretik változtani a paneleket, többfélét használnak. Az aktív 3D-s LCD-k általában VA panelesek, így talán egyszerűbb keresgélni. Talán a Sony W828(9) is VA paneles.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12038) junior11 válasza crazyzozy (#12036) üzenetére


junior11
veterán

Sony W905, Samsung F8000...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12039) crazyzozy válasza blakey (#12037) üzenetére


crazyzozy
tag

Az az igazság hogy valami prémium kategóriás tv-t szeretnék, ami igen komoly kéminőséggel(feketével is) rendelkezik.És teljesen igazad van abban hogy meg kellene nézni működés közben. A plazma topikot olvasgattam hetekig,de számomra kicsit ilyesztő volt a több száz órás bejáratás,és utána várható az igazi képminőség(állítólag), a beégés lehetősége,stb. Tudom a plazmások ilyenkor mindig azt mondják,hogy aki ennyit nem tud vállalni az ne akarjon profi képminőséget.Szerintem van más alternatíva is,és gondolom az LCD között is léteznek igen jó minőségű tv-k.És úgy gondolom hogy ha az ember annyi pénzt kiad tv-re akkor szeretné a képminőséget azonnal élvezni,és nem pedig több száz óra múlva.De tudom hogy az más technológia,és az is érthető. De azért kérdezlek titeket,mert az LCD terén nem vagyok valami járatos. Ezért jó hogy pl. te is felvilágosítottál,hogy az LCD technológiában is vannak különbségek. köszönöm :R

(#12040) blakey válasza crazyzozy (#12039) üzenetére


blakey
titán

Mennyit szánsz tv-re?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12041) crazyzozy válasza blakey (#12040) üzenetére


crazyzozy
tag

olyan 250-270 körül. A 3D abszolúlt nem lényeg és 40-42" méreben gondolkodom.

(#12042) blakey válasza crazyzozy (#12041) üzenetére


blakey
titán

Annyiért a legjobb választás egy GT60-as pana, de ha nem plazma akkor ezt meg ezt venném szemügyre, igaz IPS, de a jobbik fajta ill. még ott lenne ez, ez kisebb de VA (PSA) paneles.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12043) Gicz válasza blakey (#12042) üzenetére


Gicz
addikt

ez a két lcd bizony jó messze van egy gt60 referencia képétől

(#12044) gyeniko válasza crazyzozy (#12039) üzenetére


gyeniko
őstag

Én - némi tapasztalatból - azt gondolom, hogy nagyjából kétszeres áron olyan lcd képét, mely azokban a szempontokban is összemérhető a plazmával, amelyekben az lcd eredendően gyengébben teljesít (ontraszt, fekete szint, mozgásmegjelenítés). Ezzel együtt viszont olyan pluszokat is kapsz, amelyeket a plazma nem tud: szinte teljes "immunitás" a beégéssel szemben, alacsonyabb energia fogyasztás, teljesen hangtalan üzemelés, világos környezetben is jól nézhető, emellett mentesek a plazma technológia egyéb hátrányaitól).
Ugyanakkor az is igaz, hogy nagyon sokaknak az lcd képe eleve jobban tetszik a plazmáénál, ugyanis a plazma technológiának is vannak gyengéi és ennek látható tünetei, csak éppen itt ezek nem kapnak nagy publicitást.

Blakey korábbi hozzászólása nagyon jól fogalmazta meg a valóságot, nem is tudok hozzátenni semmi érdemit.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#12045) gyeniko válasza blakey (#12042) üzenetére


gyeniko
őstag

Ahogy korábban írtad, IPS panel nem fog igazán versenyezni a plazmával. Szerintem a Samuk közül a 7000 sorozat - és felfelé -, ami már versenyképes egy jó plazmával.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#12046) blakey válasza blakey (#12042) üzenetére


blakey
titán

Esetleg ez még egy jó tv.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12047) crazyzozy válasza blakey (#12046) üzenetére


crazyzozy
tag

köszönöm a válaszokat sokat ért nekem :R
Még egy utolsó kérdés. Szerinted ez a típus?

40L7335DG

(#12048) crazyzozy válasza blakey (#12046) üzenetére


crazyzozy
tag

Gondolom ezek a toshibák nem IPS panelesek.

(#12049) blakey válasza crazyzozy (#12047) üzenetére


blakey
titán

Csak a "nagy" testvért láttam, az jó volt, de nem jelenti azt, hogy a kistestvér is jó. Meg kell nézni élőben, hogy mit tud, bár az üzletekben nem sok jót lehet látni, de előfordul, hogy viszonylag "gyenge" a megvilágítás és akkor láthatod az esetleges hibákat.

(#12048) crazyzozy
Az említett típus nem, de van nekik is IPS paneles, sőt szemüveg nélküli 3D tv-jük is. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12050) crazyzozy válasza blakey (#12046) üzenetére


crazyzozy
tag

és még azt szeretném kérdezni,hogy látom a toshiba AMR 200,a 7000 samsungé pedig 800.
Van jelentősége,vagy csak marketing?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.