Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) B-L-A-C-K válasza Predator2 (#25999) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, nem írtam a "folt"/"pixelhiba" az valójában se nem folt, se nem pixelhiba, már többször kint volt ez a kép, de sose gondoltam ezt valaki félre fogja nézni.

4K-t meg nem kell venni, így nem is kell megválaszolni a TV nézősdis kérdést...:D

[ Szerkesztve ]

(#26002) dh66e válasza Predator2 (#25999) üzenetére


dh66e
veterán

Azért ha olvasod a fórumot és a teszteket megnézed akkor kiderül hogy nem ennyit tud.Hibás meg bármelyik készülék lehet ez nem ár függő.Ez most itt nem ált fent.Sonyt is vittek vissza mert foltos volt nem is kicsit,de simán cserélték a delikvensnek.

[ Szerkesztve ]

(#26003) Predator2 válasza dh66e (#26002) üzenetére


Predator2
addikt

Megértettem amit írtatok, de amikor megláttam a képet és mellé a 300k vételárat, felforrt a vérem.
Sehol nem írta a kolléga, hogy a képen a foltok nem a kijelző hibái. Főleg, hogy előtte egy másik Sony tulajdonos is a hiba miatt írt ide.

Milyen tesztekre gondolsz? Mert bár nekem már tárgytalan a tv vásárlás, de azért kíváncsi lennék rájuk magyarul..

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#26004) maross


maross
veterán

Az olcsopenz 3d uhd tevek mennyire alkalmatlanok monitornak? Irodai munkara kellene, jatek fullhd-ban futna rajta.

LG 40UB800V 150e
Philips 40PUS6809/12 154e

Beszaras milyen olcsok, en meg csorgatom a nyalam egy eve hogy mikor jon mar egy cirka negyedakkora 28" monitor ugyanennyiert... 28"-32" jobb lenne a celra hogy ne torzuljanak annyira a szinek, es megse az igazi 40"-t bamulni bo fel meterrol..

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#26005) dh66e válasza Predator2 (#26003) üzenetére


dh66e
veterán

angolul vannak tesztek,idehaza nem kaptak ezekből tesztpéldányt mert annyira vitték. :)

(#26006) membrandj válasza maross (#26004) üzenetére


membrandj
nagyúr

Monitornak szerintem egyik tv se alkalmas igazán.
Komoly játékra monitor kell.

Nem véletlen kerül egy jó 27 colos fhd ~ 80-100-ba,4k-ról ne is beszéljünk.

Arról nem is beszélve,hogy van hardvered hozzá? 4k játékra csak a vga ~ 100k.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#26007) maross válasza membrandj (#26006) üzenetére


maross
veterán

" jatek fullhd-ban futna rajta." , de mellesleg van 100k vgam. es nem vagyok "komoly" jatekos, de nyilvan erdekel hany ms-esek ezek. Es eros felárat megerne nekem a 100-120hz is, ha jol gondolom itt az osszes 50-60hz-es, es ugyanazt vibraltatja hogy 400mhz-et ra mernek irni.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#26008) membrandj válasza maross (#26007) üzenetére


membrandj
nagyúr

Hát azt nem tudom,hogy ilyenkor mi történik. Gyanítom,hogy levágja a képet full hd-ra vagy széthúzza,de akkor meg csúnya lesz.

Nem ismerem ezeket a tv-ket ,de gyanítom,hogy a legfapadosabb. FHD-ban gondolom ez a 90 ezres kategória lenne.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#26009) maross válasza membrandj (#26008) üzenetére


maross
veterán

Mivel pont 2x2 tvpixel resz lesz 1 fullhds programpixel, ezert fullhd-ban (elvileg) tokeletesnek kellene lennie a kepnek. Jobban zavar az, hogy mekkora az utanhuzas, es mennyire torzit kozelrol nezve.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#26010) Piftuka


Piftuka
veterán

Tekintettel arra, hogy jópár hete (hónapja) a legtöbb kérdező számára a SONY 8xx készülékeit emlegetitek fel, mint ajánlott készüléket, hadd árnyaljam kicsit a képet!

Mivel legalább 3-4 éve keresek egy igazán jó minőségű, nagy méretű, kiváló képminőségű LCD TV-t, tesztek tucatjait olvastam el, és több tucat készüléket teszteltem személyesen (néha meglehetős alapossággal).

Volt néhány igazán tetszetős készülék közöttük, de valahogyan soha nem éreztem, hogy "ez az igazi".
A SONY Triluminos technológiával szerelt csúcsmodellje volt, amire azt mondtam, hogy minden további nélkül elfogadnám. Az ára miatt azonban a még közelebbi ismerkedésünk elmaradt.

Az elmúlt hónapokban elég gyakran megnéztem közelről a SONY 815-öst, amint az a legkülönfélébb TV-k társaságában demo-zott, és azt tapasztaltam, hogy TV adásokat közvetítve nem egyszerűen gyenge, hanem gyalázatos volt a képminősége. Még a középszerűtől is messze volt; homályos, elmosott, pixeles képet adott.

Különösen nagy volt a kontraszt úgy, hogy egymástól kb. 1,5-2 méterre üzemelt két W815-ös; az egyiken a SONY saját HD demo-ja futott, természetesen kifogástalanul gyönyörű képet produkálva.
A másikon viszont a MinDIG TV digitális adása volt beállítva, és még a HD adásra kapcsolva is siralmas látványt nyújtott.

Mindez elgondolkodtatott, mert korábban azt gondoltam, hogy egy univerzálisan használható készülékről van szó. A fent említett tapasztalatok alapján viszont filmekhez kiváló, de televíziózásra nem.
(Ami egyébként számomra dilemma, mert a HD ismeretterjesztő csatornákat is szoktam nézni.)

Éppen ezért én fenntartom, amit itt a Toshiba és SHARP egyes modelljeiről írtam.

"Aquila non captat muscas."

(#26011) nismoka válasza Piftuka (#26010) üzenetére


nismoka
addikt

Akkor ott valami nem stimmelt mert MinDig tv adással is nagyon jó a képük a W8-aknak. Persze a müsorok minőségében is nagy a szórás. Sokan használják TV-nézésre is tökéletesen megelégedve... Szerintem szimplán rosszul beállitott készülékeket láttál.

[ Szerkesztve ]

(#26012) para09


para09
csendes tag

Üdv!
Ez a két tv, amik között gondolkodok:
[link]
[link]
Sok helyen sokfélét lehet olvasni...LG-nél többen írták, hogy pl. focimeccs közben a vonal elmosódik, lassú a webos, viszont szélesebb, mint az samsung, és passzív 3d, és 500 hz. Szerintetek melyik a jobb választás?? Bárminemű választ nagyon köszönök!

(#26013) membrandj válasza para09 (#26012) üzenetére


membrandj
nagyúr

LG-nél a 671V-től ajánlott, samsungnál talán 6200 vagy 6400-tól.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#26014) Facer


Facer
csendes tag

Hello,

Szeretném lecserélni Samsung ES6100W típusú TV-m.

Milyen márkát/típust ajánlotok. Samsungot nem szeretnék,annyira nem jött be.
Mindenképp legyen benne wifi,dlna,bár lehet ezek már alap dolgok egy TV-ben. 48-60 colos méretbe gondolkodtam, max. 250e-t szánok rá.

Üdv,

"Ha a tények megváltoznak én megváltoztatom a véleményemet. Őn mit tesz?" Keynes

(#26015) Adi01


Adi01
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan kerdesem samsung tv-kel kapcsolatban, h szamit-e melyik regioba szantak a tv-t?
En az asiai regioban elek(kozel kelet). Itt ugy kezdodik egy samsung tv szama, h UA40H5500. Otthon ugye UE-vel indul. Amerika pedig UN. Na mar most az egyik elado azt mondta nekem, h az UA (kinai) es ő tud europait behozni ami UE. Termeszetesen dragabban. Allitasa szerint az UE nek szebb a kepe.
Szerintettek letezik ilyen? Akkor az UN-nek is mas lehet a kepe amit amerikaban tesztelgetnek a kulfoldi oldalak?
Velemenyem szerint maximum az UA es UN-ben magyar nyelv nincs.
Jatekra(fps) lenne a tv tehat fontos az input lag. Ami 32,5 ms ez meg ugy tudom h jo kategoria. Viszont a motion blur tesztek szerint kicsit gyenge. Rtings teszt oldal szerint.

Igazabol sony tv-t szeretnek de az a 1,5 vagy ketszerese kb a samsunghoz kepest itt kint.
Sony KDL-42w705b re gondoltam. 14ms az input lag illetve 4 hdmi van a samsungban csak 3.
Szerintetek megeri a masfelszeres tobblet kiadas a sony-ert?
Masik ugye ez mar 42 es. Szobamban most egy Sony kdl-32bx300 van. Ezt mar ugy kicsinek erzem bar 2,5-3 m a maximum tavolsag amire tudok tole ulni.
Valaszokat koszonom elore is.

(#26016) maross válasza Adi01 (#26015) üzenetére


maross
veterán

32,5 ms <- az elso lcd monitorok tipikusan 25ms-ek voltak, 19" on borzalmas utanhuzasa volt.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#26017) Trak válasza maross (#26016) üzenetére


Trak
addikt

Megint keverjük a monitor valaszidőt az input laggal...
A 32 ms input lag még jó TV-n, főleg ha nem hardcore játékosnak kell.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#26018) maross válasza Trak (#26017) üzenetére


maross
veterán

szorrika :B

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#26019) Tegla80 válasza Adi01 (#26015) üzenetére


Tegla80
addikt

A regiokhoz(kulonbsegekhez) nemtok hozzaszolni....
Viszont 2 evig hasznaltam "E" szerias 5500as tv-t,amit leginkabb jatekra vettem.Nem volt vele bajom es input lag-ra is jo volt ....
Viszont azota valtottam Sony W8-ra ami sokkal jobb. Mikor mozdul a kamera,akkor ezen tiszta marad a kep es nem lesz minden homalyos. A Samsung sajna ilyen volt. Amugy Motionflow kikapcsolva,igy nem az segit,mig a 42" ban meg nincs is alapban...olyat is hasznaltam kb 2honapig a mostani 50" elott. Szimplan szebb a kep mert jobb az elektronika es jobb a mozgasmegjelenites.(a W7 az 3D nelkuli W8 amugy)
Nem vok szaki,csak egy halando aki latta,hasznalta a ket keszuleket es ezt gondolja roluk.Amugy a Samsung sem rossz,de ha a 2ő kozul a jobbat szeretned akkor Sony. ;)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#26020) Piftuka válasza nismoka (#26011) üzenetére


Piftuka
veterán

"Akkor ott valami nem stimmelt mert MinDig tv adással is nagyon jó a képük a W8-aknak. Persze a müsorok minőségében is nagy a szórás. Sokan használják TV-nézésre is tökéletesen megelégedve... Szerintem szimplán rosszul beállitott készülékeket láttál."

Ez az eset szinte kizárt. Kérlek, olvasd el még egyszer, amit írtam! (Az abban linkelt SHARP & TOSHIBA teszteket is.)

A jelforrás lehet ugyan gyenge, viszont az elképzelhetetlen, hogy ugyanazon jelforrást használó több tucat készülék közül, csak és kizárólag a SONY W815-öt érinti a "rossz minőségű adás".

Az összes készülék a gyári alapbeállításokkal futott. És a fent említett tapasztalatomat főleg az elmúlt félév során tett több személyes tapasztalatomra alapozom, amely tapasztalat során a szóba jöhető jobb készülékek képét én magam is állítgattam, teszteltem.

Megjegyzem, a W815 akármilyen környezetben volt elhelyezve, TV adással üzemeltetve messziről látszott a gyenge képminősége. A Hyundai, AKAI és hasonló "csodákkal" volt egy szinten.

Ismétlem: életlen, pixeles, elmosott képet produkált.

A SONY promoterrel el is beszélgettem erről, aki jött a "hááát... nem ilyen közelről kell otthon nézni" (Megj.: 1,5-2 méterre voltam egy 42 collos W815 készüléktől).. Jót mosolyogtam rajta. :K

És megint csak ismétlem, a fenti tapasztalatok igazak voltak, attól függetlenül, hogy az ominózus SONY TV-ket milyen csoportban, milyen készülékek társaságában helyezték el.

Ha csak a TV adással nyújtott kép alapján választanék, soha nem vennék SONY TV-t.

(Ezért mondjuk szívesen megnéznék egy W815, vagy W955 modellt itthon, a digitális UPC adás mellett is.)

Gyári default beállítás mellett, bármilyen "konfigurációban" toronymagasan a SHARP 762 és a TOSHIBA 7335 nyert. Megjegyzem, hogy utóbbi is VA panelt használ, és az áruházi "díszkivilágítás" emiatt nem kedvező számára, de így is köröket vert bármelyik másik készülékre.

Nem beszélve arról, hogy amikor még finomítottam is a kép beállításokon, és több féle forrással is teszteltem, akkor vált világossá, hogy minden területen erős. Igazi "All round", top TV.

Így, amikor itt a topic-ban bárki "a szüleimnek vennék TV-t, mert lecserélnék a CRT-t", a remek TV adás képminőség miatt, én csak és kizárólag a fenti két modellt javasolnám. (Amíg lehet még kapni őket.)

Harmadik helyen szoros befutó volt az LG 580-as modellje. Fura, mert 50 Hz-es, mégis folyamatos, elmosódástól mentes képet nyújtott. Ami miatt nem tetszhet mindenkinek, az a meglehetősen harsány színvilága volt.
Az LG készülékeknek egyébként szerintem ez a fő erőssége. Rendkívül jól képesek visszaadni a természetes színpalettákat, csak a gyári "demo" módban használt, "vevőcsalogató" színvilágot kell kicsit lefinomítani a beállításokkal. Viszont érdekes, hogy jobban tetszett, mint az elvben komolyabb, LG 6xx modellek.

A SHARP ezzel ellentétben visszafogottabb, de szép természetes színpalettával rendelkezik. Kicsit az én ízlésemnek homályosabb is volt a kelleténél, viszont éles, folyamatos képet jelenített meg SD és HD adás esetén is.

Az etalon, fémből készült forgatható talpa, az átlátható, letisztult menü, és profán egyszerűségű távirányító ideális készülékké teszi, ha olyan embernek keres valaki TV-t, aki nem ért az elektronikához, "csak" használni szeretne egy jó képminőségű TV-t.

A TOSHIBA volt az "arany középút", avagy ideális választás, mert - és itt idézem elefant tesztjét a Toshiba L7635 modellről:
"A tévé egyik legnagyobb erőssége a színkezelés, a színek megjelenítése. A valósághű, gazdag tónusoknak köszönhetően jól esik ránézni a képernyőre. A túlzott, műanyag hatású harsányságnak nincs nyoma, de ahol arra van szükség, ott az árnyalatok kellőképpen élénkek."

Mint többször elmondtam, nekem ez volt a kedvencem.

Summa summarum:
Ha szülőknek kellene CRT után TV-t ajánlani, kifejezetten TV adások megtekintéséhez, akkor azok közül, amiket teszteltem, sorrendben a SHARP 762, LG 580 és TOSHIBA 7335 lennének a befutók.
(És a kedvencemet csak azért tettem az utolsó helyre, mert a távirányítójának navigáló kereke nagyon rossz kialakítást kapott, így elektronikához nem konyító felhasználók számára szenvedés lehet a kezelése.)

Mindezt egyébként azért írtam le, mert úgy vettem észre, hogy tekintet nélkül a megfogalmazott céltól, már szinte mindenkinek a SONY W815-öt ajánljátok, ami nem feltétlenül jó döntés.

Természetesen fogom még tesztelni én is a készüléket (és nem csak azt), viszont a fentiek miatt még nem döntöttem el, hogy a Toshiba, vagy a SONY mellett teszem le a voksomat.

"Aquila non captat muscas."

(#26021) nismoka válasza Piftuka (#26020) üzenetére


nismoka
addikt

Jó pár W8-at (is) üzemeltem már be, de nem vitatkozom ha te így látod tiszteletben tartom a véleményed csak nem értek vele egyet. Gyári alap beállítás? A kirakati üzleti mód? Mert akkor no comment.

[ Szerkesztve ]

(#26022) B-L-A-C-K válasza Piftuka (#26020) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hát akkor lehet egy hibás W8-at néztél, vagy nem tudom, mert minden teszt, akinek ilyen TV-je van, aki látta otthoni környezetben és stb...mindenki megvan vele elégedve (vagyis ezt tapasztalni). Illetve nem hiába ez a leggyakrabban ajánlott készülék. Mi pl 80%-ban TV adást nézünk rajta (Digi), így nagyon nem mind1 volt milyen képek produkál.

Az meg más kérdés már hogy a gyári beállítások nem a legjobbak a szérián, ezért érdemes magadnak beállítani, én is így tettem.

[ Szerkesztve ]

(#26023) blakey válasza B-L-A-C-K (#26022) üzenetére


blakey
titán

Minden addig jó amig nem látsz jobbat. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26024) B-L-A-C-K válasza blakey (#26023) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

"Megjegyzem, a W815 akármilyen környezetben volt elhelyezve, TV adással üzemeltetve messziről látszott a gyenge képminősége. A Hyundai, AKAI és hasonló "csodákkal" volt egy szinten."

Ha valakinek a Sony W8, Hundai meg Aki szinten van ott azzal a TV-vel van valami, vagy rossz a szeme az illetőnek. Szóval itt nem arról van szó W8-astól látott jobb TV-t.

(#26026) headhunter válasza Piftuka (#26020) üzenetére


headhunter
addikt

Sport közvetítés is a felsorolt 3 típuson volt "szebb"? (Auto-Motor sport, stb.)

(#26027) SeatZola


SeatZola
őstag

Srácok! Tanács kellene: a meglévő LG 55LW659 tévémet szeretném újra cserélni.
Az igény a min 55", a minél jobb képminőség, 3D nem létkérdés, ahogy a smart-ság sem. A keret olyan max. 400k. Mit ajánlotok? Eddig az LG 55LB730-at nézegettem.

Rappi

(#26028) blakey válasza SeatZola (#26027) üzenetére


blakey
titán

Miből gondolod, hogy az LB730-as jobb mint az LW659? Ha már váltasz akkor nagyobbra válts ill. kategóriában is lépj feljebb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26029) #94529552 válasza SeatZola (#26027) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jó választás a 730V, de érdemes megnézni a magasabb kategóriás 55LB870V-t is. [link]

(#26030) Piftuka válasza B-L-A-C-K (#26024) üzenetére


Piftuka
veterán

"Ha valakinek a Sony W8, Hundai meg Aki szinten van ott azzal a TV-vel van valami, vagy rossz a szeme az illetőnek. Szóval itt nem arról van szó W8-astól látott jobb TV-t."

Hála Jóistennek semmi baja nincsen a szemeimnek! :N

Viszont nagyon úgy tűnik, Te és Nismoka nem figyelmesen olvastátok el a hozzászólásaimat, ugyanis nem is egyszer leírtam, hogy több alkalommal, nem egyetlen SONY készüléket, és nem csak gyári beállításokkal teszteltem.
(Megjegyzem, ha a gyári beállítások mellett is ilyen ordító különbség van a Toshiba és SHARP javára, az elgondolkodtató.)

Tehát nem "azzal" a TV-vel van valami, hanem azokkal.

És nem színvilágról, fényerőről beszélünk, hanem arról, hogy pixeles, "szellemképes", életlen képe volt a SONY W8-nak, csakúgy mint a gyenge elektronikával szerelt más készülékeknek. Mivel jó minőségű HD tartalom mellett (ami más TV-n tűéles képet adott) sem javult a helyzet, még akkor sem, amikor a beállításokat módosítottam, éltem a gyanúval, hogy ezt a készüléket bizony nem TV nézéshez találták ki.

Egyébként miért veszed személyes sértésnek a véleményemet? Pusztán azért, mert SONY W8xx televíziód van?

"Aquila non captat muscas."

(#26031) Piftuka válasza headhunter (#26026) üzenetére


Piftuka
veterán

Autóversennyel nem néztem őket (leszámítva egy 3D-s Nascar demo-t a SONY-n, ami jelen esetben irreleváns), viszont labdarúgó mérkőzés alatt is éppen olyan szép volt a képük.

Majd egyszer talán ott nézem meg a Forma1-es közvetítést a boltban... :)

"Aquila non captat muscas."

(#26032) B-L-A-C-K válasza Piftuka (#26030) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor azt nem értem én aki több mint 1 év alatt megnéztem kis millió TV-t, üzletben, és otthoni környezetekben miért nem ezen a véleményen vagyok. Azok az emberek akik megvették és teljesen megvannak vele elégedve, illetve akik tesztelték miért adtak a TV-re magas pontot...? :/

Itt is kis millió ember ismeri már, az hogy lassú a smart arra van panasz, meg bekapcsolásnál várni kell, ezt tapasztaljuk, és mástól is hallottuk már...De hogy képminőségével gond legyen, és alsó kategóriákhoz hasonlítsa valaki azt még nem.

Mindenesetre tiszteletben tartom én is a véleményed, de amit te állítasz ilyet még senki nem mondott, főleg olyan nem aki ebben szakértő szinten van!

Ja és ezeket úgy írom neked hogy eszem Ágába sincs reklámozni a Sony-t mert aki ismer tudja nem vagyok Sony fan, attól hogy ilyenem van meg pláne nem veszem személyes sértésnek, egyszerűen csak visszajelzések a készülékről nem azok amit most itt próbálsz állítani...Illetve nem egy hetes szériáról ebszélünk hogy alig legyen ezzel kapcsolatban vélemény, hanem már 1 éves a W8B sorozat.

[ Szerkesztve ]

(#26033) zsolyx13


zsolyx13
csendes tag

Sziasztok. Tv okosítót szeretnék vásárolni, elsődleges célja fullhd youtube videók nézése lenne. Esetleg van valakinek tapasztalata ezekről a kütyükről? Érdemes lenne 10ezer forint körüli készüléket vásárolni (akár használtat is)? Köszi

UE40EH6030

(#26034) Popes válasza Piftuka (#26030) üzenetére


Popes
őstag

Ne haragudj de te hol tesztelted ezeket a készülékeket?

Amiket írsz hogy pixeles, szellemképes, életlen kép, az biztos hogy forrás hiba lehet mert ilyet még az általam használt belépő 605b sem produkál UPC HD-n.(sőt két hétig SD adást néztem rajta ami közelről siralmas de kb 2.5-3 méterről egész elfogadható képet produkált)

Írod fentebb hogy 3-4 éve keresel tv-t, hát ha a supermarketek fényárban úszó kiállított(elállítot) kitudja milyen forrásra kötött tévéknél ha a tv adás és nem egy jó minőségű pendrive-on vitt teszt videó alapján akarsz választani akkor még egy pár évet várhatsz hogy minden tv-n jó minőségű adás legyen ne csak azon amit épp el is akarnak adni.

Deus ex machina

(#26035) Geri8 válasza zsolyx13 (#26033) üzenetére


Geri8
tag

Szia.
Ennek a kérdésnek van külön topikja is.
Én is most keresek egyet, és végül is egy WD TV Live Streaming lesz belőle, használtan.
Ami, ahogy eddig leszűrtem, a belépő kategória, ha hálózatra köthető minőségi lejátszó kell.

(#26036) HKorn


HKorn
addikt

Samsung UE40EH5000 TV-hez keresek fali konzolt, olyat, ami forgatható és ki-be mozgatható, lényeg, hogy nem áll el nagyon a fal síkjától, de kijjebb lehessen húzni, ha forgatni kell (kb 45 fokot)

Tudtok ilyet javasolni 10K környékén?

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#26037) BBéci válasza Piftuka (#26030) üzenetére


BBéci
titán

Múlt héten egy 55 colos W815-öt vizsgálgattam és állítgattam kb. 2 órán keresztül, UPC mediacarddal. Semmi olyasmit nem tapasztaltam, amit leírtál (pixeles, "szellemképes", életlen). Kiváló képminőséget láttam, ha nem lenne GT60 plazmám, egyértelműen olyat, vagy W828/9-et vennék. 2003-óta tesztelek tévéket, pontosan tudom, mire kell figyelmi és milyen a jó kép.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26038) lorinser válasza BBéci (#26037) üzenetére


lorinser
senior tag

Azt azért elárulhatnád, hogy az írásaid, tesztjeid hol jelennek meg.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#26039) B-L-A-C-K válasza lorinser (#26038) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

"LOGOUT.hu bemutatkozás

1999-óta hifis, házimozis szakújságíró, jelenleg az AV-Online szerkesztője"

(#26040) lorinser válasza B-L-A-C-K (#26039) üzenetére


lorinser
senior tag

Köszi, ezt nem néztem.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#26041) BBéci


BBéci
titán

Az első lapostévé, amit 2003-ban teszteltem, egy 42 colos, 1024x1024 felbontású (nem tévedés) Philips plazma volt, 1 725 000 forint volt a listaára. Megírtam róla minden tapasztalatomat, amik közül a negatívumok nem tetszettek a Philips illetékeseinek. Azt mondták, vagy kihúzzuk a cikkből az általuk kifogásolt (poszterizációra, képvisszamaradásra vonatkozó) mondatokat, vagy nem járulnak hozzá a megjelenéséhez.
Ennyit a Philipsről.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26042) mp54


mp54
senior tag

Sziasztok!
Kollégám akar venni hálószobába, nagyon kicsi helyre ( a tv-nek van kis hely)
(LCD)tv-t, csak tv-műsort néz rajta, Digi-kábelen.
Nem olvasnék vissza :R , aki képben van, megírná, mi a jó vétel most? Képátló 28"!-29"! A 32" már valszeg sok!
Egyetlen követelmény a minél jobb képminőség....
Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#26043) Watt25 válasza mp54 (#26042) üzenetére


Watt25
veterán

Nem olvasnék vissza
Vagyis dolgozzunk helyetted...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#26044) lorinser válasza BBéci (#26041) üzenetére


lorinser
senior tag

És mimódon kapcsolódik ez most ide azon kívül, hogy a Philips nem a szíved csücske?

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#26045) mp54 válasza Watt25 (#26043) üzenetére


mp54
senior tag

aki képben van, megírná
Arra gondoltam, van olyan, akinek nem kell megdolgoznia a válaszért...

(#26046) BBéci válasza lorinser (#26044) üzenetére


BBéci
titán

Eszembe jutott.
Arra lehet következtetni a történetből, hogy más tesztekből is simán kivetethettek bizonyos negatívumokat, nem csak velünk tettek ilyet.
A nem kielégítő képminőség nem a szívem csücske, teljesen mindegy, milyen név olvasható a TV káváján. Philipseken, legyenek azok áruházban, sajtótájékoztatón, EISA díjazottak kiállítási termében, IFA Philips pavilonjában, vagy bárhol máshol, olyan mennyiségű és mértékű digitális képalkotási hibát fedeztem fel, mit semelyik másik gyártó készülékein. Azt nem állítom, hogy kivétel nélkül, az összes modelljükre ez jellemző, hiszen csak egy részüket láttam. Sokan egyáltalán nem veszik észre azokat, erre számos esetet, példát tudnék felhozni.
Azt is elismerem, hogy vannak egészen kiemelkedő képminőségű Philips tévék, persze leginkább a csúcskategóriában és olyan áron, amilyenért a konkurencia is hasonló, vagy még jobb képminőséget ad.
SZVSZ!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26047) lorinser válasza BBéci (#26046) üzenetére


lorinser
senior tag

"Sokan egyáltalán nem veszik észre azokat" - gondolom ezeket a Philips szakemberei de még az EISA szakújságírói sem veszik/vették észre a tesztek során és ennek ellenére kapott a Philips annyi díjat...

Amúgy sejtem, hogy pl. a digitális artefact-ra gondolsz. Ezt korábban már valahol megbeszéltük: én ezt akkor tapasztalom, ha gyenge SD adást nézek de furcsa módon akkor is, ha az élesség túl magasra van állítva (gyárilag sajnos feleslegesen magas értéken van). Az élességet a 10-es skálán Philips-nél elég 2 max. 3-ra állítani. Tapasztalatom szerint ez minél magasabb annál rosszabb a kép.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#26048) BBéci válasza lorinser (#26047) üzenetére


BBéci
titán

Egy alkalommal, Philips sajtótájékoztatón mutattam az egyik vendéglátónak a képhibákat, amire a vállát vonogatta és annyit mondott, ez van, ezt tudta belőle kihozni.
13 évig voltam EISA-tag lapok szerkesztője, egyszer részt vettem szavazáson, utána mostani AVO-s főszerkesztőm járt ezekre, pontosan tudom, hogyan zajlik a díjak odaítélése. Ahogy a tesztemből erőfölényből utasítva kivetették a negatívumokat, ugyanúgy megveszik maguknak a díjakat. Ha ennyiből nem világos számodra a történet, akkor nincs mit tennem, így is többet árultam el nyilvánosan, mint amennyit szabadna.

Az élesség 10-15 %-nál magasabbra állítása az összes tévén durván rontja a képminőséget, nem erről van szó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26049) Trak válasza BBéci (#26048) üzenetére


Trak
addikt

Sajnos nem egyedi az eset. Amikor disztribútornál foglalkoztam termékekkel, kijelzőkkel is, akkor sok ilyen tesztről hallottam: megmondták, hogy mi lehet benne, vagy mi nem, fel kellett értékelni a terméket, stb, Lehetett hallani ellenszolgáltatásokról is a tesztelőknek, teszt újságoknak/oldalaknak.
De ahogy BBéci is írja, szerintem így is sokat írtunk, hagyjuk a témát, minden ilyen biztosan csak pletyka...
Benne voltak az itt is sokszor emlegetett koreai gyártók, de az agyon dicsért japán is.
Ez már vagy 8-10 éve volt, nem tudom, hogy azóta mi a helyzet, de most már biztosan minden tisztán működik ;]

[ Szerkesztve ]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#26050) aftercooler


aftercooler
aktív tag

Sziasztok!

A HDMI kábel- ben mekkora feszültség van, és tönkre tudja tenni a kijelzőt ha magas az átvitt feszültség?

És a VGA tud többletfeszültséget átvinni HDMI-n kerestül a TV-re (kijelzőre)és ezzel tönkretenni azt? Vagy fordítva, a tv a VGA-ra esetleg?
Mert az gyanítom nálam valami ilyen gond lehet.
Hol lehet lemérni a VGA feszültségét és az esetleges zárlat-ot hogy lehetne ellenőrizni?

Abból gondolom, hogy egy ideig működödd minden rendesen, de mióta beraktam az r9 280 windforce vga-t, rendellenes dolgok történnek.
Először a bios-be belépve szét van esve, egymásra van csúszva a kép.Én használtam tovább és most 2 hónap elteltével, fekete képernyő vagy szürke.
Kaptam kölcsön egy másik tv-t, ezzel hibátlanül működött volt kép bios is rendben volt, de ma reggel mikor bekapcsoltam külömböző színekben villant a kép de betöltött a windows, pár perc után viszont 4-5 ször eltünt a kép, majd visszajött, tehát itt is kezdődik valami hiba.
Egy másik új HDMI-kábellel is ugyan az a hiba, úgyhogy nem a kábel rossz.

A gépben több ati vga is ki lett (újak) próbálva az egyik tv-vel ott mindháromnál ugyan az a hiba, beraktunk egy Nvidia vga-t és semmi hiba.
Most ugye az eredeti r9 280 van benne,ami 2 hónapos és az új tv-n is kezdődnek a hibák.

Szerelőnél full darabokra lett szedve a gép, új az alaplap cpu, szinte minden úgyhogy valami zárlatra, vagy túlfeszre gondolok én (aki nem igen értek hozzá)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.