Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) Vhiktor válasza BBéci (#19000) üzenetére


Vhiktor
veterán

Én is vacilláltam elöször a 48 és 55 coll között.
Rettentően megbántam volna, ha a 48-asat veszem.
egyébként meg a THX ajánlását kell megnézni a nézési távolságra, nekem az jött be a legjobban, a többi szerintem hülyeség. Ők azt mondják, hogy a TV képernyő átlójának méretét kell megszorozni 1.2-el.

Én mér 2 méterre egy 65 colos TV-t is el tudok képzelni. Az összes családtag ki van akadva, hogy lehet nézni 55 Colos tv-t 2 méterről, de csak addig mondják míg be nem ülnek elé. :D

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#19002) gyeniko válasza Vhiktor (#19001) üzenetére


gyeniko
őstag

A 65" 2 m-ről csak kiváló BD anyaggal OK. UPC 1080i-vel a 3 m is necces már...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#19003) BBéci válasza gyeniko (#19002) üzenetére


BBéci
titán

Akkor nálatok az UPC adásával valami baj van. Mediacard van a tévében?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19004) interstate76 válasza b4sxe (#18999) üzenetére


interstate76
addikt

Kissé slendrián módon megfogalmazva azt tudom mondani, hogy amit egy gyors tabbal vagy okostelefonnal meg tudsz csinálni, azt ezzel is meg tudod, "csak" kijelzőt kell biztosítani a számára: az enyémen most éppen 2 böngésző fut összesen 7 megnyitott lappal, szól rajta a TuneIn Radio és később (ha belefér ezen a szép szabadnapon :K) pókerezni fogok rajta. Emellett ezen futtatom a letöltéseimet, amiket egy BubbleUPnP nevű progi segítségével azonnal meg is oszt a belső hálózaton, és mindezt olyan alacsony fogyasztással, hogy szerintem az én kis ketyerém már gyakorlatilag ingyen van, mert az áramszámlán megsprórolta az árát. De ezek természetesen csak morzsák a felhasználási területei közül, ill. van többféle eszköz, csak azért az MK908-ast említettem, mert ez az egyik legolcsóbb, 4 magos procival és 2 gb rammal szerelt típus, számtalan custom rommal és nagy felhasználói közösséggel. Itt is van külön topikja, de ez a topik is mini pécékkel foglalkozik.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#19005) *Tata* válasza BBéci (#19003) üzenetére


*Tata*
senior tag

Egy kérdés, médiakártyával szebb lenne a kép mint a beltérivel?
Mert nagyon gondolkodok ezen kártyára váltáson.

[ Szerkesztve ]

(#19006) gyeniko válasza BBéci (#19003) üzenetére


gyeniko
őstag

Igen.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#19007) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! Próbáltam utánaolvasni a topikban a lehetőségeknek, de csak még jobban összezavarodtam, ezért inkább feltenném a kérdésem. :) Az alábbi szempontok alapján keresek TV-t:
- az irányár 130 ezer
- legyen Full HD
- minél szebb képminőség, 3D kifejezetten nem érdekel
- legyen benne USB-s médialejátszó, ami megeszi az mkv-t
- smart lehetőségek nem érdekelnek, de ha mondjuk a sima és a smart között 10 ezer különbség van, akkor ám legyen
- 40-42", nagyon tetszene, ha minél vékonyabb lenne a kijelző kávája
- megbízható forrás érdekel csak, MM, Edigital, stb.

Eddig ez tetszett: LG 42lb5500 és 42lb5700 (nem smart/smart)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#19008) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

LG 42LB650V
Errol a tv-rol tudnatok nekem vmi infot mondani?
Foleg ps4 miatt erdekel, de ha mar van benne 3D,azt is kiprobalom.
Koszi a valaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#19009) BBéci válasza *Tata* (#19005) üzenetére


BBéci
titán

Szinte biztosra vehető.

(#19006) gyeniko
Sajnos nem az összes adás, illetve műsor szemet gyönyörködtető, de sok olyat láttam mostanában, aminek a képminőségétől csak ámultam és bámultam.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19010) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Sziasztok!
Egy nem mindennapi kérdésem volna, elutazok és a samsung led tv-t sokáig nem használom. Van egy barátom aki szivesen "vigyázna rá" vagyis használná, vagy a másik opció hogy a csomagolásába visszarakom és majd előveszem ha megjöttem. Az a kérdés nem-e lesz baja ha nincs használva? Köszi

(#19011) B-L-A-C-K válasza dlaccc (#19010) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Lehet megkövesedik addigra, amúgy hogy lehet ilyen baromságot kérdezni már ne haragudj...:D Most mi a túró baja lenne ha dobozában van? Ha meg üzemel egyértelmű hogy elromolhat mint bármelyik elektromos eszköz...

(#19012) gyerecske


gyerecske
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik a jobb vétel?

LG 47LB730V
vagy
Samsung UE48H6400

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#19013) raven12


raven12
senior tag

Sziasztok!

Tönkrement a Samsung UE36 5xxx szériás LED tévénk, és helyére szeretnénk valami újat.
Voltam olyan hülye, hogy nem néztem meg rendesen a garanciáztatást, és ha regisztráltuk volna a cuccot Samsung honlapján, 3 év gari lett volna rá, tehát még garis lenne, így viszont a 2 év bolti garanciát pont másfél héttel húztuk túl... Szuper :W

A 92cm-es képátló picit kicsinek bizonyult a nappaliban, így most 100-107cm környéki képátlóval keresnék TV-t, ami fontos:
- SOK GARANCIA és/vagy jó minőség (van egyáltalán gyártó, amelyik ezekben kiemelkedik?)
- Képminőség
- fHD
- 1 HDMI in, de SCART is jó volna
- médiakártya (digitális sugárzáshoz) foglalat (CI talán?), meg természetesen tudja venni a magyar földi adást
- jó volna valami stereo out házimozihoz, ne adj isten optikai out (erről álmodni se merek mondjuk :D ), de nem létfontosságú

Ami még ennyire se fontos:
USB lejátszás, okostévé, wifi, gestures, gyönyörű design, miegymás...

Ha viszont csak konzumerek vannak, akkor 3D és okostévé kecsegtető.

A keretem: nagyon max 150k.

Kérlek, dobáljatok lehetőségeket! Akciók érdekelnek! :))

EIK! :R

(#19014) Vhiktor válasza gyerecske (#19012) üzenetére


Vhiktor
veterán

Messzemenőleg a H6400

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#19015) BBéci válasza raven12 (#19013) üzenetére


BBéci
titán

HDMI, Scart, optikai kimenet, CI+ mindegyik mai tévében van.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19016) bozsozso válasza Vhiktor (#19014) üzenetére


bozsozso
őstag

Szia,

Ezt ki tudnád fejteni bővebben, mert én is hasonló tv-ket kezdtem el nézegetni és még nem választottam ki véglegesen.

(#19017) b4sxe válasza bozsozso (#19016) üzenetére


b4sxe
aktív tag

Mi a kulonbseg a hd ready es a full hd kozott? Vagy ha ez hulye kerdes, akkor mit jelent a hd ready?

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#19018) dlaccc válasza B-L-A-C-K (#19011) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Tudom idétlen kérdés, nem haragszok.. Csak képcsövessel anno jártam úgy hogy elraktuk jó lesz majd, aztán mikor elővettük kaputt volt neki.. :U Lényeg hogy megy rá szivacs vissza.. :)

[ Szerkesztve ]

(#19019) bozsozso válasza b4sxe (#19017) üzenetére


bozsozso
őstag

Ezzel a 2 kérdéssel nem győztél meg, hogy bármelyik is jobb lenne. :( Tudomásom szerint mind a kettő full HD, bár lehet én vagyok a tudatlan. Sajnos nem vagyok otthon a tv-kben ezért próbálok utánna járni, hogy melyik lenne a legjobb választás. :W

(#19020) #94529552 válasza raven12 (#19013) üzenetére


#94529552
törölt tag

42"-os tévék [link] 2 év az általános garancia.

(#19021) raven12 válasza #94529552 (#19020) üzenetére


raven12
senior tag

Köszönöm szépen a válaszod!

3/+ évet egyik gyártó se ad semelyik szériára sem? (150k alatt)

Az LG sajnos nem lenne jó, a szekrény, amin van, csak kb. 60 cm szélességet tud biztosítani a talpának, LG talpai meg szélesebben vannak.

Van még más alternatívám? Panasonic-nak a 3D-s változata miben más? Gondolom más panel kell, más a frissítés, rosszabb a képminőség összességében, vagy igazából ezt nem nagyon befolyásolja? (mert igazából kb. 5k különbség van köztük)
(szerk: uh, most nézem, aktív 3D, ahhoz elég drágák a szemüvegek...)

[ Szerkesztve ]

(#19022) lazioforever


lazioforever
tag

Sziasztok.

LED Tv vétele előtt állok. Kisméretű tv-ket nézegetek, és fontos szempont az olcsóság. Ezért is maradok a 24" körüli tv-knél. 50 ezer ft-ot szánnék rá max.
Főleg játékra, és esti tv nézésre lenne használva. Kinéztem párat, és abban kérném a segítségetek, hogy szerintetek melyik lenne a legjobb választás. Íme a listám, amiket eddig néztem:

Full HD tv-k:
Philips 22PFH4109
Hitachi 22HXC06
Orion PIF 24 D/LED
Vortex VLED-24E1D (ezt csak az ára miatt, nézem, majd egy tizessel olcsóbb a többinél)

HD Ready tv-k:
Hitachi 24HXC05
PHILIPS 24PHH4109

Igyekeztem úgy válogatni, hogy a nem 100Hz-es tv-ket alapból kilőttem.
Szerintetek ezek közül melyik lenne a legjobb választás. Árban pár ezer ft-on belül vannak egymáshoz képest, szóval az sem döntő érv. (kivétel a már említett Vortex)
Érdemes a 2"-al kisebb képátlójút választani a Full HD miatt? Vagy ekkora méretben mindegy, hogy HD Ready, vagy Full HD? Vagy köztes megoldásként adja magát az Orion?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#19023) #94529552 válasza raven12 (#19021) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen, 42-es smart 3D-s középső talpon 2 szemüveggel, és kiegészítő garanciát is lehet venni hozzá. 42LB650V , adatok

[ Szerkesztve ]

(#19024) malphitee


malphitee
senior tag

Telefonon van 3 kedvenc filmem, ezt viszont le akarom jatszani a tv men ami egy lg42ln575s , smartos ha esetleg segit. Letezik olyan app amivel minosegvesztes nelkul at tudja jatszani tv re, vagy hogy lehetseges, meg nem csinaltam ilyet.

(#19025) MasterMark válasza malphitee (#19024) üzenetére


MasterMark
titán

DLNA?

Switch Tax

(#19026) raven12 válasza #94529552 (#19023) üzenetére


raven12
senior tag

Köszi, ezeknek tudsz is a minőségéről? Már úgy értem, képminőség, márka nyűgök (os bug-ok stb), szerelési, anyagminőség...

(#19027) b4sxe válasza lazioforever (#19022) üzenetére


b4sxe
aktív tag

Ugyanebben a cipoben jarok en is, hetvegen szeretnek tvt venni 50ezer kornyeken, en ezt nezegettem [samsung] , de hetvegere megalmodom. Amiket te irtal szamomra *noname* tvk igy azokrol nem tudok velemenyt mondani.

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#19028) #94529552 válasza raven12 (#19026) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen, sokan veszik ezt a típust, itt olvashatsz is róla. LG LCD és LED TV-k
lazioforever Ezek közül néznék 24"-os tévét [link], de 2 évnél kevesebb garanciával el ne hozd egyiket se. Fő a biztonság! Viszont ár/értékben is jobb lenne inkább egy 32"-ost venni ha engedi a kereted.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#19029) raven12 válasza #94529552 (#19028) üzenetére


raven12
senior tag

Az a baj, hogy a hirdetett tesztek nem mutatnak túl a webOS-en, ami baromira nem érdekel. Topikjában valaki eléggé lehúzta a képminőségét.

A Pana-ról Pana topikban semmilyen véleményt nem láttam, pedig az is népszerű modellnek tűnik, egyik boltban toplistás.

Van valami olyan oldal, ahol van valami naprakész összehasonlító teszt ezekről a TV-kről, vagy valami olyan review oldal, ahol nem csak a feature-ökre vannak kihegyezve, hanem fontos a képminőség is?

(#19030) ada19 válasza raven12 (#19029) üzenetére


ada19
senior tag

avforums.com és hdtvtest.co.uk, esetleg trustedreviews.com és rtings.com

Mégsenem

(#19031) Pro Koryak válasza raven12 (#19029) üzenetére


Pro Koryak
addikt

itt eléggé szidják az 50hz ricegés miatt, de a pana s640 lcd elég jó képminőséggel bír.
ez a probléma ráadásul csak az angol verziójú, freeview adásoknál jelentkezik.
tesztekben mindenhol dícsérik és hájli rikámmendidet kapott...

(#19032) raven12 válasza Pro Koryak (#19031) üzenetére


raven12
senior tag

Más hasonló 150k alatt kapható TV modelleket tudsz ajánlani? (egyébként egyáltalán nem ragaszkodom a LED-hez, igaz csak egyet, a Pana GT60-ast találtam, ami elvileg egy elképesztően jó plazma volt, de másfél hónapja abbahagyták a forgalmazását :( (pont 150k volt pedig, és szarrádicsérik)

Így hirtelen innen, meg tesztoldalakról ennyit tudtam összeszedni:

Samsung UE40H6400
Panasonic TX-40AS640
//de ezek nagy szívások, mert aktív 3D-k
LG Electronics 42LB650V
Panasonic VIERA TX-42AS600E
LG 42LB630V

Ezeknek még nem néztem teljesen utána, kelleni fog rá pár óra, de úgy lenne értelme, ha minden jelöltet egyszerre nyálazhatnék át.

Vicces egyébként, hogy a TX-42AS600E-ről a trusted azt írja, hogy mozgásnál kicsit mosódik, és élesség-buziknak nem való, míg avforums-on azt írják, nagyon szép képe van, mozgás közben is tűéles, gyönyörű..

[ Szerkesztve ]

(#19033) Pro Koryak válasza raven12 (#19032) üzenetére


Pro Koryak
addikt

nem tudom gt60-ast 150-ért hol árultak illetve hol láttál, de inkább 250-ért és az is csak a 42"-os.

ajánlani nem igazán tudok. képminőség akkor sony, pana, aztán utánuk a többi.
talán még toshiba, sharp felsőbb modelljei, de itthon nem igazán vannak jelen.

as640 panáról jókat írnak, 2d képminőségéről meg főleg, engem a 3d-je hidegen hagy.
as600 meg sima 50hz-es(uaz mint az as500/520) panel, ezért is mosódik.

az lg-ket felejtsd el, gyenge a kontrasztjuk, felhősödnek...max a menü jó.

ha teszt, akkor hdtvtest és flatpanelshd...

de majd az okosok megmondják.

[ Módosította: doc ]

(#19034) psg5


psg5
veterán

Alábbi paramétereket figyelembe véve melyek az ajánlott megjelenítők a 47LB5700-on kívül?
Keret:
120-130k, esetleg 140k
3,5m és 4m, a nézési távolság.
Sportadások nézése 60%, kereskedelmi, közszolgálati és természetcsatornák a többi.
Csak tv-zésre lesz.
Méretben jó lenne az 50", de min. 46"
Nem kell a smart , nem kell 3d és ha jól érzékelem az sem, hogy fullhd legyen, hisz elég messziről nézik.
Mi jöhet szóba?

F.K.T.

(#19035) Vhiktor válasza bozsozso (#19016) üzenetére


Vhiktor
veterán

LG IPS panel, Samsung VA panel. Kb 3-4-szer nagyobb a természetes kontraszt aránya a Samsungnak.
Samsung Full HD aktív 3D, LG passzív, felezett felbontással (Imax 3D vs sima mozi 3D).
Kb ez a lényeg, a H6400 sokkal jobb képet ad.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#19036) BBéci válasza raven12 (#19032) üzenetére


BBéci
titán

A trusted mostanában sokszor ír furcsaságokat, nem is érdemes arra kattintani.

(#19033) Pro Koryak
A 600-as Pana nem 50 hertzes, BLB-vel 100 Hz ami becsülettel növeli a mozgóképfelbontást. Ha kikapcsolják, akkor csak 300 soros, mint mindegyik LCD.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19037) raven12 válasza Pro Koryak (#19033) üzenetére


raven12
senior tag

Imitt volt

Akkor azt mondod, Pana-ban (Sony menüjéről nem hallottam nagyon jókat) érdemes gondolkodni?

AS640 2D képe szebb lehet, mint a 600-é?

Egyébként ha már aktív 3D, ezek a szemüvegek kompatibilisek egymással? mármint márkák közt, vagy más aftermarket szemüvegekkel? Pana mivel működik együtt?
Van nagy különbség köztük? Mert van 6 és 20ezerért is... Mennyiért lehet legolcsóbban értelmeset kapni?
Illetve a 3D minőséget mennyire befolyásolja a betekintési szög? Kicsit is oldalról szétesik? mert nyilván nem tud mindenki szemben ülni vele. Konkrétan nálunk a nappaliban 4 ember kb. 70° középponti szöggel tud ülni. (tehát minimum valaki 35° betekintési szögben látja a képet)

(#19038) interstate76


interstate76
addikt

Tudja valaki, hogy a Philipsnek mely modelljeit szerelték VA panellel?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#19039) BBéci válasza raven12 (#19037) üzenetére


BBéci
titán

Nehogy menü alapján válassz tévét! :Y

A szemüvegek kompatibilisek, és van képminőséget érintő különbség az olcsó és a drága között. De ennek mértéke csekély, nem mindenki veszi észre.
Oldalról nézve nem esik szét a 3D, de LCD esetén, 35 fokról már jelentősen csökken a feketeszint és a kontraszt, aminek következtében drasztikusan csökken az élményfaktor is. Nem beszélve arról, hogy a 3D-t még közelebbről ajánlott nézni, mint a 2D-t. Tehát 55 colos tévénél ez konkrétan 2 métert jelent. Ha ebben a távolságban leül egymás mellé 4 ember háromdézni, a két szélső helyében inkább más elfoglaltság után néznék. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19040) borzas71


borzas71
tag

Hello szakik!

Érdeklődnék egy készülék után. Mit gondoltok róla?

Sony kdl-50w805BBAE2

250-260 körül most megvehető. MM-ban most vannak ezek a 10%-os akciók úgy talán még ennél is olcsóbban hozzá lehetne jutni. Megéri?

(#19041) B-L-A-C-K válasza borzas71 (#19040) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Legutóbb 50W828/829-eseket lehetett akciókba 225 körül megkapni, lényegében a 805 is majdnem ugyan az, szóval ha 10% még rájön megtudod venni 225-be annyit meg azok is megérnek.

(#19042) raven12 válasza BBéci (#19039) üzenetére


raven12
senior tag

Itt a 42"-hoz kb. 3-3,5métert számolj.
Ismerem az 1,2 szorzót, de valljuk be, ez az a távolság-képátló, ahol tűéles az fHD. 55"-on 2 méterről nagyon szépen lehet számolni a pixeleket.

Nem választanék én menü alapján, de van egy édesanyám, aki olyan technikai analfabéta, hogy azt öröm nézni :)) Na most ha neki valami bug-os, bonyolult menürendszert adok egy ilyen medzsik távirányítóval, napi 3 idegrohamot fog kapni. :U

Kompromisszumokat vállalni kell, ez biztos, így pl. minek után én vagyok a képbuzi a családban, és úgyis merőlegesen ülök a képre, az, hogy a LED betekintési szöge miatt oldalról nem szép a kép, engem nem érint. ;] A többieknek meg mindegy.

(#19043) borzas71 válasza B-L-A-C-K (#19041) üzenetére


borzas71
tag

Köszi!

Nem nagyon értek a TV-k hez. Szóval általánosságban is érdekelne hogy vajon ez egy jó darab? Gondolom mindenkinek más a jó... de azért lehetnek objektívabb szempontok is.

(#19044) BBéci válasza raven12 (#19042) üzenetére


BBéci
titán

Néztél már ugyanazon a tévén a képátló 1,1-szereséről 3D-t és kezdtél távolodni, hátrálni? Az előbb említett élményfaktor brutálisan, exponenciálisan csökken a távolság növekedésével. 42 colos képátló esetén a 3 méter nudli, nem is érdemes onnan 3D-t nézni.
Ajánlom, próbáld ki, ha még nem tetted.

Visszatérve a menüre, anyám és a férje sem műszaki zsenik. 3 hete beállítottam az új tévéjüket, lelkesen, boldogan élvezik a nagy és kiváló képet, viszont a menü gombot azóta meg sem érintették. Nincs rá szükség.
Másrészt, szerintem, a Sony menü egyáltalán nem bonyolult, legalább annyira könnyen és egyszerűen kezelhető, mint a Samsung vagy LG tévéken lévő.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19045) Buda76


Buda76
senior tag

Sziasztok!

Az edigitálnál akciósan kapható Philips 32PFK5509 -ról van valakinek tapasztalata, meglátása.
Esetleg van valami ismert hátulütője hiányossága a készüléknek?

Bármiféle választ szívesen veszek.

(#19046) Gr1ngo


Gr1ngo
újonc

Sziasztok!

A szokásos problémával jöttem Hozzátok. Led tv-t szeretnék venni, full-hd alap, smart funkció, wifi jó lenne, 3d nem feltétlenül fontos.
Filmeket néznék és játszanék rajta (PC), 32/40-es méretben.
Milyet ajánlanátok?
Illetve mi a véleményetek a fentiek tükrében mondjuk a Samsung UE40H6200-ról?

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#19047) BBéci válasza Gr1ngo (#19046) üzenetére


BBéci
titán

Jó választás, máris rendelheted.
Ha bővebben akarsz róla olvasni, használd a fórum keresőt, ne csak erre, hanem a Samsung topikra koncentrálva.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19048) Vhiktor válasza raven12 (#19042) üzenetére


Vhiktor
veterán

55 collt nézek 2 méterről....
Ne mond már, hogy nézhetetlen. A sima TV adás is teljesen rendben van.
Attól, hogy szarabb egy videó felbontása (SD vs FHD) attól a pixelek mérete nem változik meg.... Ekkora hülyeséget.

Fél méterről jó, ha megtudod különböztetn i a pixeleket. Ekkora TV esetében 1 pixel mérete 0.5 mm.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#19049) BBéci válasza Vhiktor (#19048) üzenetére


BBéci
titán

Jogos, erre nem is reagáltam, valahogy kimaradt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19050) B-L-A-C-K válasza borzas71 (#19043) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azok az idei Sony-k most nagyon ajánlottak, tesztekben is jó eredményeket érnek el, és a felhasználó tapasztalatok is pozitívak. Viszont ezek sem tökéletes TV-k sajnos, egy pár hátrányát is leírnám...

- bekapcsolás után kb 15 másodperc mire a menü feléled és kezelni tudod.
- a Smart része lassú, vannak tőle gyorsabb készülékek is.

De ezekkel együtt lehet élni, nekem is W8-as van 55W829B, mi nagyon szeretjük, nekem az elsődleges szempont a képminőség volt, és az ide modellek közül ezeknek az egyik legszebb...

Vhiktor: +1, én 3 méterről nézem, az elején úgy voltam vele pont elég, de már azt mondom egy 65-ös jöhetne.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.