Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) Real_Necro válasza Fogash (#3050) üzenetére


Real_Necro
veterán

Téged nem zavart x éven keresztül, hogy le vannak skalpolva az emberek? Gondolom nem csak a logo került képen kívülre. :U

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3052) Alex91 válasza Fogash (#3050) üzenetére


Alex91
félisten

manapság már mindkét technológiát lehet kapni bármilyen méretben.

32"-os plazmat mutass mar!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3053) Fogash válasza Alex91 (#3052) üzenetére


Fogash
tag

2005-ben vettem a plazmát, akkor az LCD40-nél tetőzött, a plazma meg harmincvalahánynál indult. Amúgy LG32PG6000.

Viszont a tipikus 50"-es lapostévé is csak 120cm széles, a 42" kevesebb, mint 1m, ennyi hely a legtöbb lakásban azért akad, ha nagyon akarja az ember. És a tévére érvényes, hogy "bigger is better", még ha azt is mondod, hogy eddig 55cm-es vackot lestél.

@real necro:
az esetek 95%-ában senki nincs megskalpolva, a skalpolás csak a nagyon közel nagytotáloknál jött be, de egy ilyennél megint mindegy. Az sokkal zavaróbb, ha valakinél ezt látom (jobb oldali kép). Inkább ne lássam a csávó haját, minthogy szétfolyjon a feje.

Miért, te így nézed, széthúzva? :(

[ Szerkesztve ]

(#3054) Fogash válasza Fogash (#3050) üzenetére


Fogash
tag

remek kép a széteső mozgásra ( a feliratsávot figyeld a kép alján)

(#3055) Tegla80 válasza Fogash (#3054) üzenetére


Tegla80
addikt

köszi.
de szted ettől tényleg többen lesznek a plazmavágó topickban?? vagy akkor miért is fényezed itt amaz-t,és húzod le emez technikát?? :DD
sztem elnézted a fejlécet. :U
amott már istenítenének eme linkeket látva, itt meg csak :D :DD :C érte.
ráérek Én is vitatkozni ;]
csak így szét off oljuk eme remek topic-ot :U

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#3056) cd930 válasza Fogash (#3054) üzenetére


cd930
aktív tag

Nekem sokáig tartott leérni a képernyő aljáig :DD

20+ éve a Prohardveren

(#3057) Alex91 válasza Fogash (#3053) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, es ez a 3 eves, HD Ready, ma mar nem kaphato TV alternativa a mai LCD-kel szemben. :W

Hol aruljak? Nalam csak ekkora a hely...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3058) Real_Necro válasza Fogash (#3053) üzenetére


Real_Necro
veterán

"Miért, te így nézed, széthúzva? :("

Ilyenen nehezen: :DDD

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3059) cd930 válasza Real_Necro (#3058) üzenetére


cd930
aktív tag

Se széthúzott kép, se 800Hz.. de a magic remote ott figyel mellette :)

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#3060) Tegla80 válasza Real_Necro (#3058) üzenetére


Tegla80
addikt

:C
de rád férne már a tv csere ;)

Sony® & PlayStation®

(#3061) Fogash válasza Real_Necro (#3058) üzenetére


Fogash
tag

hát, ennek jó esetben a mai napig pontosabb a színvisszaadása, mint egy LCD-nek. Csak kisebb a képátló, meg a felbontás. :)

(#3062) Joci 2


Joci 2
csendes tag

Sziasztok,

Tv-t szeretnék venni nem tudom eldönteni,hogy led-t vagy plazmát ezekkel szemezgetek:panasonic tx-p42gt50E plazma vagy sony KDL-46HX751 led

Én 2007-ben vásároltam a MM-ban 1 panasonic HDready 94cm-s plazmát kemény 286000.ft-t, de nem bántam meg a mai napig gyönyörű képe van ahoz képest, hogy 6 éves ,igaz ez a beégéses story valóban nekem is látszik az rtl logo ,de nagyon halványan alig lehet észrevenni nekem rá van kötve monitorként a számitógépre
a letöltöt filmeket én igy nézem.de szeretnék ez helyére egy nagyobbat ez meg megy a hálóba szerintetek a sony lednek mennyivel rósszabb vagy jóbb a képminősége egyébként digitális iptv-t használok segitsetek a választásban elöre is köszönöm

üdv :joci :)

(#3063) Real_Necro válasza cd930 (#3059) üzenetére


Real_Necro
veterán

A kép nem az enyémről készült, de ugyanilyenem van. Szép a képe, jó a hangja... Csak szereti vonzani a port.

Persze nézhetném a 22" hádé monitoron a filmet, mert az milyen jó, de kanapéról kényelmesebb, mint forgószékből. :DDD Szóval idővel, de lesz lapos tv-m is.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3064) kovadika válasza Joci 2 (#3062) üzenetére


kovadika
őstag

A GT50 a tavalyi második legjobb képminőségű tévé, az a Sony LCD sokkal gyengébb tőle. Azonban én várnék pár hónapot, míg lemegy az 50ST60 260 körüli árra(ahol most a 42GT50 van) és azt venném, mert nagyobb, jobb a feketéje és a képminősége is lehet jobb valamivel. Ha kérdésed van itt tedd fel:[link]

[ Szerkesztve ]

(#3065) bence188


bence188
tag

Sziasztok! Legalább 40-42"-os valódi 100hz-es tv-t keresek, amin van usb és az 1080p-s dts formátumot is le tudja játszani, hangszórója 2x10 W minimum. Azért kérdem meg itt a fórumon, mert nem tudom h melyik tv-k valódi 100 hz-esek( fontos lenne mert meccset nézek szinte mindig és nem szeretném ha kameraváltásnál homályosak lennének a játékosok) és melyik játsza le a DTS formátumot is. 3D és Smart egyáltalán nem kell. Milyen tv-t ajánlanátok? Válaszotokat előre is köszönöm.

(#3066) Jovanny2 válasza kovadika (#3064) üzenetére


Jovanny2
őstag

Fogás van. :DDD

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#3067) nightshadow válasza bence188 (#3065) üzenetére


nightshadow
veterán

valódi 100hz-es tv-t keresek.....3D és Smart egyáltalán nem kell

Ma már gyakorlatilag mindegyik valós 100Hz-es tv 3D-és és/vagy Smart is egyben. Keretet nem írtál, de pl. Samsungot ES6100-től érdemes nézni. Sony-t pedig HX750-től.

(#3068) bence188 válasza nightshadow (#3067) üzenetére


bence188
tag

kb 150 rá a keret, arra gondoltam ennyiből kijön. De látom ennyiből nem jön ki, a 3d meg felesleges lenne nekem. Ha már 3d-t muszáj venni, mert más különben nem kapok valós 100HZ-et akkor EH6030at vennék. Undorító hogy ráerőszakolják az emberre a 3D-t ha jó képminőséget akar.

[ Szerkesztve ]

(#3069) nightshadow válasza bence188 (#3068) üzenetére


nightshadow
veterán

Akkor 40ES6100 [link]

(#3070) bence188 válasza nightshadow (#3069) üzenetére


bence188
tag

Ez mennyivel jobb mint aZ EH6030?

(#3071) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Ha 2,5 méterről nézem max tv-t és esetek nagy részében sima SD boxon keresztül jön a digitális adás (nem HD), mint pl sorozat, híradó, stb..., valamint eddig a CRT-n pl divx és nagyritkán DVD filmeket néztem, soha nem is töltöttem le fullhd-t, akkor is indokolt lehet 46"? A korábban linkelt kis oldal alapján nekem úgy tűnik, hogy ha többségében a fenti dolgokat nézem a tv-ben, akkor 46"-nál már messzebb kellene ülnöm, hogy a megjelenő hibák ne legyenek zavaróak.
Ha a táblázatnak akarok "megfelelni", akkor 46" esetében minimum 340cm-re kellene ülnöm, ha sima kábeltévés adást nézek, 260cm, ha 720 soros, 175cm pedig 1080-nál. 42" esetében ez 310, 240,160, azaz 720 sor esetében lenne kb az optimális, sima kábeltévénél még mindig túl közeli a 2,5 méter. Jól értelmezem?
Nem akarok abba a hibába esni, hogy beruházok a nagy tévére, aztán a kábeltévés adások, melyek leggyakrabban mennek élvezhetetlenek lesznek, mert nem tudunk elég távol ülni tőle. :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3072) Garsza


Garsza
veterán

Helló ma rendeltem magamnak egy Samsung UE40ES6800 3D Led TV -t.
Az volna a kérdésem hogy milyen billentyűzetet és egeret támogat a TV. És ha Skypot szeretném használni rajta akkor kell e hozzá külön mikrofon vagy van beépített. Jah és Wifi az alapból van benne vagy kell hozzá valamilyen adapter.

(#3073) titanium100


titanium100
csendes tag

Sziasztok!

1 kérdésre szeretnék választ kapni:

SAMSUNG LED TV

UE46ES6570 és UE46ES6580

Mi a különbség közöttük? Nem találtam az adatlapjukat a samsung oldalán kész röhej.
Az egyik 40.000-rel olcsóbb. lehet hogy csak a káva színe lehet a különbség?

(#3074) Garsza válasza titanium100 (#3073) üzenetére


Garsza
veterán

Igen biztos hogy csak dizájnban van különbség. De hogy mi azt ne kérdezd.

(#3075) nightshadow válasza bence188 (#3070) üzenetére


nightshadow
veterán

Ez mennyivel jobb mint aZ EH6030?

Jobb a képminősége az ES6100-nek. Ha meg van rá a keret, akkor az ES6100 az ajánlott.

(#3076) nightshadow válasza Garsza (#3072) üzenetére


nightshadow
veterán

milyen billentyűzetet és egeret támogat a TV.

lásd billentyűzetek: [link]

És ha Skypot szeretném használni rajta akkor kell e hozzá külön mikrofon vagy van beépített.

A Skype csak gyári kamerával megy: [link] árak: [link]

Wifi az alapból van benne vagy kell hozzá valamilyen adapter.

Alapból van benne beépített wi-fi.

[ Szerkesztve ]

(#3077) nightshadow


nightshadow
veterán

Panasonic TX-L47ET60E 3D LCD-tévé teszt [link]

(#3078) Fogash válasza nightshadow (#3077) üzenetére


Fogash
tag

"A tévében IPS-panel működik, és ez jelentősen behatárolja a lehetőségeket fekete és kontrasztarány tekintetében: cserébe azért, hogy az IPS panel a válaszidő és a színhelyesség alapján kiváló, feketében (és így kontrasztban) már nem annyira. Optimális beállításokkal a fekete így relatív világos (0,14 cd/²), amin csak akkor tudunk javítani, ha a feketét és a kontrasztot a részletesség elé helyezzük(...)amit nyerünk az egyik oldalon, a sötétebb területek részletességénél, azt elveszítjük azzal, hogy a kép, ha minimális mértékben is, de fakóbbnak tűnik cserébe"

"A gyártók a gyenge kontraszt problémáját a dinamikus kontraszttal szokták megpróbálni feloldani – és, bár szerintünk a legtöbb ilyen próbálkozás kudarcba fullad, sokak számára fontosabb a jó fekete, mint az, hogy a képen minden részlet valóban pontosan jelenjen meg" :C

"Mint minden LCD-tévé, alapesetben a TX-L47ET60E is alaposan megizzad, ha gyors mozgásokat kell megjelenítenie. A scanning backlight persze segít a dolgon, de a mozgóképfelbontás ezzel együtt sem megy 400 sor fölé, csak akkor, ha a 100 Hz-es képalkotást is bekapcsoljuk. Ebben az esetben a tévé már kiválóan jeleníti meg a gyorsabb mozgásokat is (...) A 100 Hz-es technológia azonban nem csodafegyver, így vannak hátrányai is; egyrészt a szappanopera hatás, ha csak nagyon minimális mértékben is, de jelentkezik, másrészt, mint minden „találgatáson” alapuló interpolációs eljárás, néha apró képhibák is becsúszhatnak." :C

"Nyilván nem fogjuk azt a képminőséget megkapni, mint amit egy plazmatévé ekkora képátló mellett nyújtani tud, azonban annak is nagyon örülni kell, hogy a felméretezésnél gyakori hibák közül egyet sem fedeztünk fel." :C

Még ha olcsóbb lenne, megérteném. De nem is olcsóbb. :F

Pana ST60 (plazma) és a fent említett ET60 (LED) képe egymás mellett.

(#3079) Tegla80 válasza Fogash (#3078) üzenetére


Tegla80
addikt

Jó reggelt
bármennyire is erőlködsz,az előre jelzések szerint, kb 2016ra el fog tűnni a "plazmavágó" technikád. :P
mert a többségünk nagy ívben......
;]

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#3080) Fogash válasza Tegla80 (#3079) üzenetére


Fogash
tag

jó reggelt neked is. Nem erőlködés, és eltűnni biztosan nem fog, mert a Panasonic maga is cáfolta, hogy abbahagyná a plazmák fejlesztését és gyártását. Ha neki marad, akkor a Samsung se fog leállni.

Mondod, hogy erőlködök, de igazi érvet, vagy azt, hogy nincs igazam a technológiát illetően, azt egyszer sem mondtad. Igen, az LCD/LED nem ég be, és jobb a válaszideje. Gamereknek, PC monitor helyett ideális. Tévét, filmet nézni viszont egyértelműen gyengébb, mint a plazma. És azt hiszem, az emberek többsége tévét néz a tévéjén.

Csak mivel egy mediamarkt méretű helyen is alig akad 1-2 plazma, ugyanúgy veszik az emberek az lCD-t, mint a madarasteszkóban a gyorspácos, melegfüstös, gyorsérlelésű "sonkákat". :(

olvasgass

amúgy meg 2 hasonlat:
1.) az ipar rákényszerít a szar fogyasztására (étel, ital, ruházat, fogyasztási cikkek, stb.) Ez ellen tudatos vásárlói magatartással lehet valamennyire védekezni: húst a hentestől, tojást a piacon, kenyeret a péktől, nem pedig a 199Ft/kg virslit a tecsóban. A 199Ft-os virsli, meg a 7 forintos zsömle mellé jó a foltos-kikockázós LCD is? :)
2.) az, hogy tízezermilliárd légy lósz@rt eszik, még nem jelenti, hogy a trágya jó

jó kis tesztanyag a tévé megfingatásához.

[ Szerkesztve ]

(#3081) Real_Necro válasza Real_Necro (#3071) üzenetére


Real_Necro
veterán

korábbi szösszenetemmel kapcsolatban képbe hozna valaki, hogy jól értelmeztem e a dolgokat? :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3082) Tegla80 válasza Fogash (#3080) üzenetére


Tegla80
addikt

A piacot a kereslet határozza meg,nem az h gyártanak e valamit,még akkor sem ha az a "csúcs"
(lehet gyártani,de ha nem fogy ,úgyis abba marad,mert ...... :U )

ha rendszeresen olvasnád a fórumot, akkor tudnád,h szerintem is jobb a plazmavágó,DE "RÉTEG TV" a saját technikai problémáival,mint ahogy ezt már többször is írtam anno.
"pl,itt is"

a 2 hasonlatod,meg globálisan igaz a világra sajnos.
ajánlom figyelmedbe a "Mi etetjük a világot" és a "Mindennapi kenyerünk" című dokumentum filmeket.
A pénz számít és Te és Én mint ember,szó szerint nem is "létezel" csak fogyasztás és gdp vagy.
de ez már nagyon off ide.

Sony® & PlayStation®

(#3083) Jovanny2 válasza Tegla80 (#3082) üzenetére


Jovanny2
őstag

A sz@rért kell vele foglalkozni? Majd ha nem szól hozzá senki, akkor visszamegy a plazma fórumba unatkozni... :U

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#3084) nightshadow


nightshadow
veterán

Samsung UE46F7000 review: [link]
Samsung UE46F7000 II. review: [link]

(#3085) Fogash válasza Jovanny2 (#3083) üzenetére


Fogash
tag

kicsit trollkodásnak tűnhet(ek), de valójában az érdekelt volna, hogy miért vesztek LED-et, ha az összes teszt a gyengéikről meg a kompromisszumaikról beszél, amiből több kell, mint a "plazmavágónál". Örülök, hogy szeretitek a tévéiteket (meg végülis kell valami önigazolás, hogy jól költöttétek el azt az 1-2-300eFt-ot), csak ha valaki betéved ide, hogy drága pénzért tévét venne, és elolvassa az itteni hozzászólásokat, akkor boldogan megveszi a LED tévét, aztán csak otthon derül ki, hogy jaa, hát annyira nem fekete, meg jaa, hát kicsit szaggatnak a futó feliratok, meg jaa, hát felhős az ég, meg jaa, focit nézni nehéz rajta, mert kikockázza.
PC-monitornak meg ölég drága, nem?

Te döntöd el, hogy válaszolsz-e a kérdésre: neked miért a LED, ha ennyi hátrányáról beszélhetünk? Aztán befejezem, ígérem. :)

(#3086) bazsi0322 válasza Fogash (#3085) üzenetére


bazsi0322
tag

Befejezhetnéd már, komolyan. Aki ide jön, az valószínűleg LED tv-t akar venni. Ha végképp nem tudja, hogy mit vegyen, akkor valószínűleg ellátogat a Plazma topicba is (ha nem, akkor magára vessen). Az meg, hogy ha valaki otthon, vásárlás után jön rá arra, hogy a tv-je nem olyan amilyennek szeretné (magyarul nem próbálta ki a boltban) akkor magára vessen. Ha nem tudja kipróbáln, mert pl. messze lakik, arra meg ott vannak a tesztek vagy egy-két fórumtárs tapasztalata is akár. Szóval nem hiszem, hogy aki Led tv-t vett az megbánta volna.
A kérdést tudom, hogy nem nekem tetted fel, de azért valaszolnék, ha nem baj. Én azért vettem led tv-t, mert nem vagyok hajlandó úgy vigyázni a tv-re, mint valami hímes tojásra. Sokat nézek tv adást, így nekem a beégés elég valószínű, hogy létrejönne.
Bocs az offért.

[ Szerkesztve ]

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#3087) nightshadow válasza Fogash (#3085) üzenetére


nightshadow
veterán

A többség azért vesz LCD-ét, mert tévéadást is néz, nemcsak házi-mozizik, s nem akar vacakolni a csatornalogókkal, vagy sport esetén az eredménytábla odafigyelésével, zoomolásával a beégés elkerülése végett. Ez ilyen egyszerű, ezen nem tudom, hogy mit nem lehet felfogni. Mint korábban írtam, ha ez a probléma nem lenne, akkor ma az LCD lenne a kihalás szélén, s nem a plazma. De komolyan nem értem, hogy lehet ezen napokig lovagolni.

(#3088) Real_Necro válasza Fogash (#3085) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tekintettel arra, hogy én pont vásárlás előtt vagyok válaszolok a pontjaidra én hogy látom.
Szögezzük le, amit korábban is írtam, hogy kábeltv és DVD anyagot nézek, de biztosan fogok HD adásokat is nézni, valószínüleg kisebb hányadban.

"...jaa, hát annyira nem fekete..."

Ellenben napfénnyel átjárt szobában is jól fogom látni.

"...jaa, hát kicsit szaggatnak a futó feliratok..."

TV-Shop-ot nem nézek, meg szereposztást sem, ugyanígy reggeli női műsorokat sem, így nem tudom hol lehet ez még zavaró. Talán híradónál, de azt meg csak túl lehet élni.

"...jaa, hát felhős az ég..."

Nem baj, ha felhős az ég nem süt annyira erősen a nap. Ellenben ha monitor felhősödésre gondoltált, az itt leírtak alapján ezzel a dologgal is együtt lehet élni, nem annyira szembetűnő, hogy élvezhetetlenné tegye a filmet.

"...focit nézni nehéz rajta, mert kikockázza.."

Focit nem nézek, nem szeretem, így talán ez nem is érint. Ha meg néznék, akkor már egy annak megfelelő sörözőben tenném haveri körben.

"PC-monitornak meg ölég drága, nem?"

Erre sem fogom használni, ilyen célra megfelelő a 22"-os.

Ezen tények alapján létezhet olyan ember, akinek az igényeinek megfelelhet a LED tv nem? ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3089) Guszti9 válasza Real_Necro (#3088) üzenetére


Guszti9
csendes tag

Én is vásárlás előtt állok, érdekelne, Te mit néztél ki.
Az Én igényeim: 42", jó képminőség, tv és film nézés nappal is, sport nem jellemző, szeretnék NAS-ról HD filmeket nézni. 3D nem érdekel, a SMART nem hátrány (megoldható valami Androidos kütyüvel is).
Szerinted kell a valós 100 Hz?

(#3090) Real_Necro válasza Guszti9 (#3089) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én elsőre a 46" ES6100-at néztem, de még nem dőlt el nálam fejben, hogy ha 2,5 méterről nézem, akkor nem kapok e szép pixeles képet mondjuk kábeltv és dvd tartalom esetén. Ha zavaró, akkor lehet maradok 42"-nál.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3091) #49155328 válasza Jovanny2 (#3066) üzenetére


#49155328
törölt tag

:C LOL, B@zmeg.....

(#3092) eisento válasza nightshadow (#3003) üzenetére


eisento
addikt

van vmi kalibracio ehhez a tv-hez esetleg? :D tudom gugli :))

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#3093) nightshadow válasza eisento (#3092) üzenetére


nightshadow
veterán

(#3094) eisento válasza nightshadow (#3093) üzenetére


eisento
addikt

uram on egy ZSENI :DDD :R :R :R

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#3095) jamez


jamez
senior tag

Sziasztok!

Megpróbáltam beleolvasgtani ebben a több hétre valóba. :)
A héten bementem a panashopba és megnéztem a plazmák viibrálását. :F
Picit oldalról nekem durván vibrál. én vagyok az 1% aki látja? A bótos azt mondta ezt senki sem szokta mondani.
előtte eg sony hx750-t nézem, ami most 370e. Teljesen jó árnak gondolom. 140cm-es tv keresek.
Nálam nem él a tv nézés veszélye mert évek óta csak filmeket nézek már. :K
Szóval értem én hogy a plazma jobb de a vibrálással mit lehet csinálni?
Üljek háttal a képnek? :D
Amúgy nekem a panasonic plazmák jók lennének.

Javaslat a 400e ft os kategóriában? 3d, wifi, youtube kell. veszek mellé egy normális lejátszót még. és blueray is kell bele. bolond csúzlis madár nem kell :U

[ Szerkesztve ]

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#3096) kovadika válasza jamez (#3095) üzenetére


kovadika
őstag

Érdemes lenne megnézni otthoni környezetben egy kalibrált plazmát. Bolti fénynél, dinamikus beállításon többszörösen felerősödhet a vibrálás, amit lehet nem is érzékelnél egy megfelelően beállított készüléken.
Nem rossz készülék a HX750, azonban az 55ST50-nek szebb képe van ugyanazon az áron. Ha viszont a vibrálást ígyis-úgyis érzékeled, akkor ezt az LCD-t vedd. :K

[ Szerkesztve ]

(#3097) Piftuka válasza Fogash (#3053) üzenetére


Piftuka
veterán

"az esetek 95%-ában senki nincs megskalpolva, a skalpolás csak a nagyon közel nagytotáloknál jött be, de egy ilyennél megint mindegy. Az sokkal zavaróbb, ha valakinél ezt látom (jobb oldali kép). Inkább ne lássam a csávó haját, minthogy szétfolyjon a feje.

Miért, te így nézed, széthúzva?"

Nekem egy sok éves Philips LCD (nem LED-es) televízióm van, amely egy remek funkciót tud: a képméretet az ún. "szuperszéles" módba is lehet kapcsolni. Ez a kép két szélét, nagyjából a teljes kép 1/4-ét húzza szét mindkét oldalon. A végeredmény több, mint kielégítő. Az általad linkelt durván torz képhez képest fel sem tűnik a torzulás az esetek 99%-ában.

Ezen kívül természetesen van "szélesvásznú" és "16:9"-es mód (4:3 és 14:9 is), amelyek segítségével a képet meglehetősen jól lehet az aktuális TV műsor, vagy éppen DVD/video film képéhez állítani.

Egyébként van olyan "4:3"-as adás (most megy pl. a Film+ csatornán egy ilyen film), ahol a kép valójában nem is 4:3-as, hanem össze van nyomva. Alap esetben a kép két szélén vastag, függőleges fekete csík van.

Ezeket éppen akkor lehet tökéletes és eredeti "képszélességben" megtekinteni, ha az ember használja a "szélesvásznú" beállítást.

Mindezzel csak azt akarom mondani, hogy vétek lenne úgy leegyszerűsíteni a kérdést, ahogyan azt Te tetted fentebb.

Egyébként az újabb készülékeken (akár Plazma, akár LED LCD) már nincsen ilyen sok féle képbeállítási lehetőség? Manapság ez nem divat?

Ami a többit illeti... (végigolvastam az utolsó oldalt a topic-ban)... Miért érzed azt, hogy "térítened" kell itt a plazma TV-kkel kapcsolatban? Szerintem elég "szélmalomharc" jellegű a próbálkozásod.

Akinek határozott elképzelése van, és az alapján képes önálló döntést hozni, azt egy idő után kifejezetten bossszanthatja, ha valaki "meg akarja neki mondani, hogy mi a jó".

De hogy válaszoljak a kérdésedre, hogy "miért választ valaki LED-es televíziót, amikor plazma technológiával felszerelt készüléke is lehetne?"...

Számomra fontos tényező az alacsony fogyasztás, az energiatakarékos működés. Tudomásom szerint a legmodernebb, legkorszerűbb plazma televíziók is minimum 50%-al többet fogyasztanak, mint bármelyik más, hasonló méretű LCD televízió.

Ennyi nekem már elég. Hozzáteszem, hogy élőben még nem láttam olyan plazma TV-t (sajnos), amelynek a képminősége lenyűgözött volna.

(A korrektség jegyében jegyzem meg, hogy az ominózus "cseresznyevirágos" bemutató, ami a Youtube-on megtekinthető, és amely a Panasonic "szobafal-méretű" televízióját prezentálja, engem is lenyűgözött, pedig "csak" a számítógép monitoron keresztül láttam. De még úgy is látszott az elképesztő képminőség.
Más kérdés, hogy eléggé értelmetlen ilyen televízión ábrándozni, mert még ha sorozatgyártásba is kerülne... mennyi lenne az ára? 50 millió forint? 100 millió forint? Nincs is több kérdésem.)

Mindezeken túl azért is gondolom parttalanak a "melyik jobb" vitákat, mert szerény véleményem szerint nem mostanában fog megjelenni olyan televízió - legyen bár projektoros, plazma, LCD, ULED, OLED, vagy akármilyen LED-es technológiával szerelve -, amelynek a képminősége, színhűsége felér majd azzal, amit a hagyományos CRT technológiájú, japán képcsővel szerelt készülékek produkáltak.

"Aquila non captat muscas."

(#3098) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

A segítségeteket kérem. Az egyik cimborám szeretne vásárolni egy új televíziót, maximum 100.000 forintból.

Feltételek:
- a fenti árért elérhető legjobb minőség, és képminőség;
- 80, maximum 82 cm-es képátmérő;
- lehetőleg "Full HD" felbontás.

Előny:
- több év teljes körű garancia, jó szervizháttér

A televíziót főleg TV adások megtekintésére, valamint a notebook-jához (monitorként) használná.

Kérdéseim:
- Melyik az a jelenleg kapható típus, amelyet a fenti feltételek mellett leginkább és nyugodt szívvel ajánlanátok?

- Mivel az újabb TV-ken már display port és vagy HDMI bemenet van, a notin viszont csak egy analóg VGA kimenet... Működne egy analóg/DVI átalakító + DVI-->HDMI kábeles megoldással a TV a laptoppal együtt?

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#3099) Alex91 válasza Piftuka (#3098) üzenetére


Alex91
félisten

[link], ezen elvileg van d-sub vga csatlakozo.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3100) Fogash válasza Piftuka (#3097) üzenetére


Fogash
tag

és Real_Necro-nak is: köszi az értelmes válaszokat. Nem térítésnek érzem, ha úgy tetszik, beszélgetni akarok a témáról, mert nem hiszek a marketing minden maszlagjában, de sajnos (ahogy fentebb jeleztem), van egy olyan érzésem, hogy terelik a népet a LED felé. Miért? Ki tudja. Amúgy meg ha "érdelkődés hiányában" kihal a plazma, akkor legközelebb nekem is LEDet kell vennem, amit nem akarok. :)

a Samsungom is tud ilyen "csakaszélénszéthúzós" módot, de engem borzasztóan zavar, legyen szó akár F1-ről (a képernyő széle felé mozgó autó hirtelen megnyúlik, mintha hipertérugrásra készülne), akár csak svenkel a kamera (végigfordul egy épületekkel teli téren, stb.): olyan látvány, mintha halszemoptikával vett képet néznél. Engem baromira zavar, ezért marad a széles 4:3 és a skalpolás. A mostani tévékészülékek is tudják, de sajnos ahány csatorna, annyiféle jelkódolás van hozzá. Ráadásul a csatorna többnyire a tv-vágott változatot vágja meg (ami ugye a 2,55:1 arányú CinemaScope 4:3-ra oldalvágott (pan and scan) képnek alsó-felső skalpolását jelenti, vagyis a rendező által elképzelt kép FELE jelenik meg a képernyőn). Ez után a kábelszolgáltató véletlenszerűen eldönti, hogy 16:9 (1,75:1) vagy 4:3 (1,33:1) módon adja a képet, te a set-top boxon tudsz valamit állítani (többnyire csak 4:3 vagy 16:9), majd a tévén szintén választhatsz 3-4 különböző képformátum közül. :W Szégyen-gyalázat, hogy ma, amikor évek óta gyakorlatilag CSAK 16:9 tévét lehet kapni, még mindig megy a szarozás ezekkel a fos képarányokkal.

Alacsonyabb fogyasztás? C'mon! Az azonos méretű plazma kb 80-100W-tal fogyaszt többet, ami óránként 0,1kWh < 5 Ft/üzemóra különbség az áramszámlában. Szerinted a 10 éves hűtő-fagyasztószekrényed mennyivel eszik többet egy újnál? Azt is lecseréled energiatakarékosabbra? (nem kötekedés, kérdés).

Ez a fogyasztás-duma a maszlag a gyártók részéről, ugyanolyan, mint a Prius. Igaz, hogy többet eszik, mint egy 400lovas BMW M3, (normál üzemben is 1-2 literrel többet kér, mint egy dízelgolf), és igaz, hogy ott van benne egy 70 kilós, ritkaföldfémekkel teli akkumulátor, amit ráadásul a Kína-Kanada-Japán-Európa vonalon hajózva állítanak össze, hogy te itt járhass vele, de a duma szerint az a környezetbarát autó. Ugyanmár... A keveset fogyasztó LED tévé ugyanilyen. Szerintem az van, hogy a végterméket ugyanannyiért tudják adni, de a LED-et feleannyi pénzből legyártják, mint a plazmát, ezért azt tolják orrba-szájba. :O

Képminőség terén egyetértünk, a CRT elég komoly tudás, bár szerintem a Samu Superamoled kijelzője (S8500GT= Wave-I) elég komoly képet ad, csak nem készül 50 collos méretben, illetve a gorilla glass sajnos tükröz, pedig tévének én matt felületet kívánok (hogy nappal is nézhessem).

A lenyűgözéshez: az Allée-ben a Pana-shopban meg tudod nézni egymás mellett a gyártó LED és plazma tévéit, ugyanazzal a jellel, ugyanarra a képbeállításra finomhangolva. Érdekes élmény akkor is, ha nem akarsz tévét venni.

peace

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.