Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) powers válasza Amantius (#2848) üzenetére


powers
tag

Szerintem én is azt vettem volna meg,ha a különbözetet nem tudtam volna "elsikkasztani" otthon :)

(#2852) morphin válasza fene_vad (#2850) üzenetére


morphin
tag

Nem hinném, hogy nincs az egész országban sehol sem...Pár hete láttam egy rakatot MM-ben. Persze az már más kérdés, hogy az utolsó készleteket is a régi 240k körüli áron adhatják gondolom. (MM pl)

(#2853) kokoasd06


kokoasd06
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tv vásárlás ügyébe.
Szempontok:
-nem kell smart tv
-3D sem kell
-82cm-es képátló
-100Hz
-szép kép

Eddig az EH5300-at néztem ki, de ha jól tudom ez nem igazi 100hz-es.
Szerintetek ez megfelelő?
Hasonló árkategóriában tudtok még ajánlani vmit? (nem feltétlenül samsungot)

(#2854) cd930


cd930
aktív tag

Sziasztok!

LG47LM640-et, LG47LM660-at vagy LG47LM669-et hol lehet legkedvezőbb áron több év garanciával (nem 1 évvel!) és lehetőleg 0% THM-mel venni?
Ha valahol 1 év garral hirdetik, az nem hivatalos LG garancia, ugye?

Olyan hely érdekel, ahol van is belőle és nemcsak rendelésre (amikor is kiderül hogy mégsem lehet már rendelni...).

Előre is kösz!

20+ éve a Prohardveren

(#2855) stormy8906


stormy8906
tag

Sziasztok!

32" tévét szeretnék.melyiknek jó a feketéje,melyik ajánlott vétel mostanában max. 150-ig? köszi

(#2856) nightshadow válasza stormy8906 (#2855) üzenetére


nightshadow
veterán

32ES6540 [link]. Csak az a kérdés, hogy megér-e ennyi pénzt egy 32"-es tv (márkától függetlenül)? Szerintem nem. Ennyiért már kapsz egy normális 40"-est [link].

[ Szerkesztve ]

(#2857) Fogash


Fogash
tag

sziasztok, kérdés:

Samsung UE46F6400AW

vagy

LG 47LA660S?

Ami fix, hogy a rendszerben van:

WD-TV külső médialejátszó (ez lehet, hogy feleslegessé válik, ha a webböngészés, a youtube, a külső merevlemezről való filmézés, beleértve mkv, illetve feliratokat is), egy DVD játszó, meg egy kábeltv set top box.

Ez utóbbit PCMCIA kártyával váltanám ki, ennek aljzata csak az LG-n van meg, a samsunghoz külön kell megvenni (utólagos bővítőhely).

Jelenleg a háziozi-erősítő távirányítója visz mindent, mert minden jelforrás az erősítőbe megy, a tévével csak ez van összekötve. Viszont mivel az erősítőn nincs HDMI, ez megfordulna, vagyis minden a tv-be menne, az erősítő felé csak egy optikai hangkábel futna?

Minden tapasztalat érdekel az újabb Samu és LG smart-tv funkciókkal kapcsolatban. Előre is köszi. Ja, és mondjuk a samsungnál a series 6-7-8-9 között mi az alapvető különbség a dizájnon kívül? Van erről valahol leírás a neten?

(#2858) DarthRoni


DarthRoni
tag

Sziasztok. Nem tudtam hol lenne a legjobb megkérdeznem, így itt is megkérdezem. Olyan kérdésem lenne, hogy a mai nap folyamán vettünk egy LG monitor TV-t, és egy SCART-RCA, RCA-jack átalakítóval rákötöttem a 2.1-es hangrendszeremet, televíziózás közben tökéletesen működik is, de ha USB-ről akarok síma .avi formátumú filmet nézni, akkor nem működik a hang, csak a tv saját hangszóróján.

Ezt hogy tudnám kiküszöbölni?

(#2859) zorzy4 válasza Fogash (#2857) üzenetére


zorzy4
őstag

Arra vigyázz, hogy legjobb tudomásom szerit a tvk nem tudnak 5.1 hangot kiadni optikain keresztül. Samunál és panánál is kérdeztem, ott mondták hogy így van, valami jogi dolog miatt. Ha valaki másképp tudja jelezze, én is kíváncsi vagyok rá.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#2860) togeti


togeti
tag

Végülis a Samsung UE40EH6030 lett.A smart és a csatlakozók számomra nem értek 26ezret.Ez is valós 100hz és a panel is rendben van.Szóval akinek szűkebb a keret jó választáslehet a 6100 helyett.Jövő hét vége felé meg is jön,majd megosztom a tapasztalatokat.

(#2861) Amantius válasza togeti (#2860) üzenetére


Amantius
senior tag

Ma megvettem ugyan ezt (6030). A 72cm CRT után persze, hogy szuper, valszeg bármi az lenne. Hirtelen annyit, hogy nem értem hogyan lehetett ilyen kicsi, összezsúfolt, elbaltázott távirányítót adni egy (számomra) drága TV-hez. Sokat nem fogom használni, de akkor is.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#2862) togeti válasza Amantius (#2861) üzenetére


togeti
tag

Hmmm ez nem túl biztató. Ha van időd rá akkor szívesen olvasnám a tapasztalatod,véleményed a tv-ről. Színprofilbeállítás,talp esetleg állvány dolgok....bármi

(#2863) djxp01


djxp01
senior tag

Üdv! TV vásárlás előtt álok, 320k a felső határ, 55" méret kellene

Samsung UE55ES6540-et néztem ki, aminek az ára mostanság eléggé lement [link]

Típus: Full HD 3D LED TV
55" (140cm) képátló
FULL HD felbontás (1920*1080)
400Hz CMR
3D
2D-3D felkonvertálás
SMART tv (web böngésző, Skype ready, Samsung Apps, Social TV, Search All)
Samsung tartalmak ( Family story, Kids, Fittness )
Beépített wifi
Okostelefon távirányító támogatás
1 tuner PIP
DVB-T/C/S2 tuner
Cl + kártya
3 HDMI 1.4
USB

Valakinek esetleg tapasztalata van ezzel a szériával, vagy mérettel? Ez a 400Hz CMR mit takar? Nem valami gagyi panel van ebben a TV-ben, hogy ilyen "olcsó"? :R

regisztrált: 2005-07-05

(#2864) stormy8906 válasza nightshadow (#2856) üzenetére


stormy8906
tag

Köszi a választ. sajnos nem fér el nagyobb a szobámban, a 81cm a maximum...

(#2865) Amantius válasza togeti (#2862) üzenetére


Amantius
senior tag

Nos, én nem vagyok egy "advenced user", így sajnos nem nagyon tudok érdemben nyilatkozni. A régi TV-n nagyon kevés volt már a 2 SCART, ezért döntöttem a csere mellett (eredetileg akkor akartam lecserélni, amikor már füst száll ki belőle). Ezt a TV-t az itteni írások, vélemények alapján vettem (...ez az a TV amit az elfogadható minimumnak tartunk...). Eddig csak a távirányítóval volt bajom, de miután "kioktattam" a mindenes irányítót, már azzal sem. Kicsi, sűrűn, közel vannak a gombok, könnyű mellé nyúlni. Beállítási lehetőség eszméletlen sok van, de még nem tudom mi, micsoda, így nem babráltam, majd utánaolvasok. A talpa széles, nehéz, stabil, összesen 8 csavarral állítható össze.
Kérdezz, kérdezzetek, ha kíváncsiak vagytok valami konkrétumra, aztán próbálok válaszolni.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#2866) Fogash válasza zorzy4 (#2859) üzenetére


Fogash
tag

Koszi, ez uj info volt!

(#2867) Thaddeuss


Thaddeuss
tag

Sziasztok!

Szeretnék TV-t venni, elsősorban laptopról, hdmi-vel filmeket nézve, illetve egy köv generációs konzolt rákötve használnám, tv műsorokat nem igazán nézek.
Ezt néztem ki magamnak: Samsung UE32EH5300W 32" Full HD .
Kérdéseim a következők:
- Ezen a 100Hz-es frissítésen mennyire lesz élvezhető a konzolos játék?
- Mennyire érdemes bekötni hozzá a netet, van valami értelmes funkció?
- Néztem hozzá hdmi kábelt is, ez megfelel?

Köszi előre a válaszokat!

(#2868) DonK válasza djxp01 (#2863) üzenetére


DonK
aktív tag

Szia,

Nekem ugyanez a modell van, csak más színű a talpa (55es6560).
- Valódi 100Hz-es panelvan benne
- FullHD 2D mellett FullHD 3D-ben is
- DVB-T/C/S tuner (az ES6300-astól felfele van csak ilyen)
- Van benne micro-dimming, amitől a kontrasztarány értékekre a természetes számok halmazán kifejezhetetlen értékeket szoktak a gyártók írni (sic! pl.: mega), de ami sokkal jobb, hogy ha 21:9-es tartalmat nézel, akkor a fekete csíkok alul/felül nem világítanak szürkén, mint a régebbi lcd-ken.

320-ért feltűnően olcsó (ennél kicsit többért sikerül beszereznem).

Modellváltás van. Ez jó is, de egyben rossz is egy kicsit:
Most vannak a 2012-es (E) széria árai a padlón, ennél lejjebb nem fog menni, mert már kivezetik őket.
ÉS ez egyben hátrány is egy kicsit, mivel nem igazán van már készleten sehol. Én konkrétan az utolsó darabot vittem el a teljes edigital készletből (beleértve minden telephelyüket).

Ha 320 (de akár 330) körül valóban van, azonnal vedd meg :R

[ Szerkesztve ]

(#2869) zorzy4 válasza Fogash (#2866) üzenetére


zorzy4
őstag

Szívesen, de azért kérdezz rá, ha tvt veszel. Én élesben csak orionnal, és sharpal próbáltam itthon. Marad a dolog úgy hogy bluray lejátszó optikain az erősítőbe, a tv meg koaxon meg ugyanoda, de ott csak dolbi prologic ll segít. Már amennyit kihangosítom a tvt........

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#2870) Macsorsi


Macsorsi
tag

Sziasztok!
Tudnátok nekem segíteni, hogy melyik TV-t válasszam? Két befutóm van, mindkettő 32" (nagyobb sajnos nem fér be):
LG LM669S [link]
Samsung F4510 [link]
Szerintetek melyik a jobb választás és miért?
Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!! :)

(#2871) djxp01 válasza DonK (#2868) üzenetére


djxp01
senior tag

Köszi a választ :R , viszont lenne pár kérdésem még:

-400Hz CMR van benne a leírás szerint, hogy értetted hogy, valódi 100Hz-es?

-ezeknél a tévéknél kell még félni attól, hogy nem full eredeti Samsung által gyárott panel kerül bele?

-tudom nem teljesen idevág, de ha rákötök a TV-re 1.4-es HDMi kábellel számítógépet, akkor a számítógépen lejátszott 3D-s 1080p-s videó tökéletesen fog lejátszódni? szemüveggel hiba nélkül adni fogja a 3D-t? (persze megfelelő proci van a gépben)

Úgy láttam, hogy elég sok boltban árulgatják most ezt a szériát még, gondolom utolsó darabokat akarják eladni, de én is félek kicsit ettől az "alacsonyabb" ártól :U

regisztrált: 2005-07-05

(#2872) DonK válasza djxp01 (#2871) üzenetére


DonK
aktív tag

Szia,

A CMR a szem becsapására épít (kb úgy ahogy az mp3 codec próbálja becsapni be a füled).
A panelek tényleges képfrissítési frekvenciája 50-200Hz között mozog. Amennyiben kép és kép közé ki tud számolni a készülék egy kalkulált képet, kapásból felugrik egy 50Hz-es panel frissítése 100Hz-re (persze ez csak virtuális). Amennyiben tartalmaz még teljes háttérvilágítást 50-100Hz-el le-fel kapcsolgató szolgáltatás a készülékben, akkor a szintén duplázza virtuálisan elérhető hertz értéket. Így gyk. lehetséges az, hogy ES8000-es szériának odaírják, hogy 800Hz, miközben valójában "csak" 200Hz-es panelje.

A Te kiszemelt TV-dnél 100Hz hertz a valós, és 400 a CMR, azért mert már ez is támogatja mindkét szembecsapásos technológiát.

Promó videó, amiből semmi újat nem tudsz meg :): [link]

PC-ről powerdvd-vel lehet lejátszani BD3D-t (biztos mással is, nekem ezt adták teljes verzióban a BD írómhoz), amennyiben van 1.4-es kimenete a VGA-dnak, mennie kell. Ellenben ha OU (over-under) vagy SBS (side-by-side)-os a forrás, onnantól kezdve szimpla 1080p-s tartalomként kezeli a hdmi, semmi 3d-s humbuk nincs benne, a TV fogja összekuszálni 3D-s tartalommá.

Vásárlási jó tanács: ne félj az alacsony ártól, de egy dolgot fogadj meg: kerüld az outlet-eket és az outletes készülékeket jó messzire. Nem véletlenül kerülnek oda. Zömében még olyan rettentő jó áron sincsenek, és ami a legfontosabb, nem gyári garit adnak rá, hanem sajátot, ami hát ki tudja, mire hogyan érvényesíthető (de egy biztos, a Samsung házhoz jövős prémium szervíztől jócskán elmaradnak).

(#2873) DonK válasza Macsorsi (#2870) üzenetére


DonK
aktív tag

Ezeket nehéz így összehasonlítani, de ami biztos, hogy most volt modellváltás minden gyártónál, az új modelleket a lehető legrosszabb ilyenkor megvenni, mivel jelenlegi áruk csak lefelé fog menni, szinten bizonyos, hogy kapásból buksz rajta.

A Samsung egy belépő modell, ráadásul ajánlott 130k-ért egy nem is fullHD 32"-os nem igazán éri meg.
Az LG jópofa készülék, 3D-s. Akarod használni a 3D-t, ha igen, az LG-é passzív, és felezi a forrásanyag felbontását kapásból.

Inkább egy 660-as/620-as LG, illetve Samuból, ha sietsz találsz még ue32es6000-eseket jó áron,
Ha nem kell 3D, akkor pedig es5500, bár a 6100-tól javasolt beruházni.

Üdv!

(#2874) djxp01 válasza DonK (#2872) üzenetére


djxp01
senior tag

Értek mindent (azt hiszem:) ), köszi.

Egy másik kérdés is eszembe jutott, hogy a LED TV-knél mennyire jellemző a pixelhiba?
Mert a legnagyobb félelmem az, hogy pixelhibás TV-t vásárlok (jó persze 1-2 év után ha előjön az más, az annyira nem idegel fel, mint az, hogy vásárlás után hazaviszem és észreveszek egy hibát, és azt nézem majd folyamatosan..

Az előző TV-m vásárlásakor (3 éve), már volt 3 napos zéró tolerancia a Samsungnál a pixelhibákra.

Mondjuk én mindig úgy csinálom a vásárlást, hogy mielőtt kifizetném személyesen, viszek magammal egy USB-t, rajta 6-7 egyszínű blank képpel, és azokat végigpörgetve átnézem a képernyőt, hogy van-e rajta pix. hiba.

Esetleg ennél egyszerűbb megoldás van a p. hiba kiszűrésére a TV megvásárlása előtt?

regisztrált: 2005-07-05

(#2875) DonK válasza djxp01 (#2874) üzenetére


DonK
aktív tag

A legtöbb pixelhibát színes képek nélkül is ki lehet szúrni, a lényeg, hogy valamilyen képtartalom kitöltse a képet. De természetesen a legjobb, ha az általad is említett blank képeket használod. :B

(#2876) freddyadu


freddyadu
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Egy LCD vagy LED tv-re lenne szükségem.
Jelenleg egy 32" Sharp-ot használok, szeretnék ennél nagyobb, FullHD felbontásút.
Amire használnám:
- kábeltévét nézek
- xboxozok
- filmet nézek (esetleg előny, ha külső adattárolóról tud lejátszani, de nem kritérium)
- a hangját egy erősítőre küldeném
Ami fontos, hogy jó minőségű legyen és olcsó! :-)
Köszönöm!

(#2877) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Érdeklődtem pár napja az euronicsnál a 42lm640 LG tv-ről. Le akartam nyűgözni az ottani árával,de mondtam, hogy jópár másik kisebb boltnál olcsóbb egy 20-assal a TV. Erősen lebeszéltek, hogy azoknál a garancia nálunk nem érvényesíthető csak pl. Szlovákoknál, ahonnan beszerzik a készüléket. Ez mennyire igaz?

Amúgy segítőkészek voltak nagyon.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#2878) mcs10


mcs10
tag

Sziasztok

én smart tv-t szeretnek első sorban, de látom ,hogy van már androidos okosító is és így smart lesz a Tv. A kérdésem hogy érdemes e LG vagy Samsung smartot venni , vagy ne nézzem a smart funkciót és inkább vegyek majd a tv-hez egy androidos boxot?

mcs10

(#2879) Fogash válasza mcs10 (#2878) üzenetére


Fogash
tag

szerintem egy utólagos okosítás sose lesz olyan, mint az integrált rendszer. A kérdés inkább az, hogy veszel-e (a 150.000 forintos tv mellé) 20ezerért egy android-boxot, vagy 60-70ezerrel drágábban ugyanazon tévé okos változatát?

Nekem a régi "buta" samu plazmához van egy WD TV Live cuccom, aminek a tárvirányítóját már akartam párszor a falhoz b@szni:
- egy led van rajta, ha "gondolkodik", akkor se nem villog, se nem zümmög. Nem tudod, hogy lefagyott-e, vagy csak matekol/tölt?
- két usb csatlakozó van rajta, az előlapiról hajtja a HDD-t, (külön tápos 1TB), a hátlapiról nem. Így elöl állandóan kiórmótlankodik a kanóc, ha meg pendrive-ról akarok hamar mellédugni valamit, akkor a hátulján kell kotorászni.
- a benne lévő okosságok kb 2/3-a nem elérhető (flicker, netfix,redbull tv, stb), de ez csak akkor derül ki, ha megpróbálsz belemászni. tölt-tölt, aztán kinyögi, hogy bocsi, de nálad nem...
- feliratokkal vagy boldogul, vagy nem (még nem jöttem rá a logikára, hogy miért nem látja néha az srt, sub feliratokat)
- teljes böngésző nincs benne, pedig úgy reklámozták, hogy "internet a tévében"
- +1 távirányító a meglévők (tv, dvd, set top box, erősítő) mellé...

A smart samuhoz meg megkapod a smart touch távirányítót, az LG-hez a magic remote-t, amivel azért egyszerűbb az élet. Kérdés, hogy ez neked mennyit ér meg?

(#2880) mcs10 válasza Fogash (#2879) üzenetére


mcs10
tag

hát igen, jó a megfogalmazásod, én is ezeken dilemmázok....WD tv még az elős között jött be ha jól tudom, biztos ez is azért sokat változott azóta..........meghallgatnék azért több véleményt is, aztán majd meglátom mennyire sikerült befolyásolnotok :) köszi

mcs10

(#2881) kmarci25 válasza mcs10 (#2878) üzenetére


kmarci25
veterán

Ha elfogadható/ajánlott képminőségű tv-t szeretnél, akkor azt manapság már nem kapod meg smart/3d nélkül. Így olyan alternatíva nemigen létezik, hogy smart nélkül veszed a készüléket olcsóbban.
Szvsz a smart része ezeknek a tv-knek nem nagy cucc. (Androidos boxot nem próbáltam.) Jó, egy-két dolgot megnézhetsz neten, de nem olyan (közel sem), mint egy pc. Én úgy kéthavonta egyszer használom, na jó, a fuso-t azt mondjuk heti rendszerességgel. A másik ami még hasznos lehet a smartból, az a youtube.
Őszintén: mit akarunk nézni a RedBull tv-n? :U Nekem parasztavkítás a dolog 90%-a.

Én inkább egy médialejátszón gondolkodnék a helyedben (lehet ez is android box - bár legjobb tudomásom szerint ezek a 24 Hz-et nem tudják :( ), aminek vannak smart funkciói is. Olschool hívő vagyok: médiatartalomra dedikált médialejátszó. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#2882) heggeszto


heggeszto
csendes tag

Sziasztok

A Samu 6100 tulajdonosoktól kérdezem, h mennyire zavaró a vibrálás 3d közben?

(#2883) Jovanny2 válasza heggeszto (#2882) üzenetére


Jovanny2
őstag

Sötétben és mesterséges fény nélkül abszolút nem, de ha ablak van a látótérben, és kinn világos van, vagy felkapcsolt lámpánál zavaró. Sötétben kell nézni. ;)

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#2884) heggeszto válasza Jovanny2 (#2883) üzenetére


heggeszto
csendes tag

A szoba ahová készülök betenni redőnyös, vagyis akkor teljesen jó lesz a 3d.
Köszönöm a választ.

(#2885) zorzy4 válasza mcs10 (#2880) üzenetére


zorzy4
őstag

Kérdés, hogy mekkora tvt akarsz. 81cm körül még vannak jók smart nélkül. Én holnap készülök venni hdmire csatlakoztatható android mini pct 10000ft ért. Én pont azt hallottam, hogy nagyobb szabadságot ad mint a gyári, smart funkciók. Kb mint egy tablet.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#2886) DonK válasza Fogash (#2879) üzenetére


DonK
aktív tag

Szerintem nem így van. Alap lejátszónak (tartaléknak) megfelel a TV lejátszója, de a Dune-omnak a nyomába sem ér. Továbbá a beépített lejátszónál lemondhatsz a külső hangszórók használatáról (kivéve, ha van 1.4-es HDMI mindkettőn és tudja az ARC-t), nem tud minden hangsávot (DTS-ekkel gondja szokott lenni).

Üdv!

(#2887) xabel


xabel
csendes tag

Sziasztok!
Korábban már érdeklődtem itt, hogy "Milyen LED TV-t vegyek?", most pedig azt szeretném kérdezni, hogy hol vegyem? Ilyen jellegű fórumot találtam, de 3 hozzászólás van benne összesen... :( Van valakinek pozitív/negatív tapasztalata valamelyikkel? Én az "Elektro udvar"-t néztem ki, de kicsit tartok ettől a szlovák telephelytől, hogy pl. ha valami garanciális gond van, azt hogy tudom érvényesíteni. Tudtok tanácsot adni, hogy ha biztosra akarok menni, akkor mire kérdezzek rá a garit illetően? Köszönöm

(#2888) Jovanny2 válasza xabel (#2887) üzenetére


Jovanny2
őstag

Pont kiválasztottad az egyiket, ahonnan NEM SZABAD vásárolni. Szlovák cég, magyar gari nélkül... PC-dreamshop-ról régen jók voltak a vélemények, meg Aqua (ezeknek elvile magyar hologramos garijuk van, 3 év a Samura pl.). Szerintem a Bemutatóteremnél is érdemes lehet érdeklődni a gariról, ők is jók lehetnek. Mondjuk én inkább a személyes üzlet híve vagyok, amikor ilyen sok pénzt kiadok egyszerre. Auchan-ban vettem TV-t, amikor nagyon jó akcióban volt. Most épp az LG 620-as akciós, úgy emlékszem.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#2889) mcs10 válasza zorzy4 (#2885) üzenetére


mcs10
tag

én is pont az android "szabadsága miatt" szemezem ezzel a megoldással. Én nagyobbat szeretnék, bár nem sokkal, 94/106cm körülit.

mcs10

(#2890) Fogash válasza mcs10 (#2880) üzenetére


Fogash
tag

a WD TV Live 2011 végén jelent meg, vagyis másfél éve. Ne keverd a "sima" WD TV-vel, arról tényleg nem sok jót lehet hallani.

(#2891) Fogash válasza DonK (#2886) üzenetére


Fogash
tag

"beépített lejátszónál lemondhatsz a külső hangszórók használatáról"

Miért, ha az egész tv egy 6.1es házimozi erősítőre van kötve optikai kábellel?

(#2892) Fogash


Fogash
tag

Hohó, új versenyző! Plazmában ugyanebben az ársávban 51" is belefér, 2013 modell:

Samu PS-51F5500

tudom, többet eszik, mert csak B energiaosztályú, viszont nincs felhősödés, fekete a fekete. :)

(#2893) zorzy4 válasza Fogash (#2891) üzenetére


zorzy4
őstag

Tvk nem tudnak többcsatornás csak stereo hangot kiadni.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#2894) DonK válasza Fogash (#2891) üzenetére


DonK
aktív tag

Egyértelmű, hogy nem fognak házon belül konkurenciát csinálni maguknak. Vegyék csak az emberek a lejátszókat is, ne tudjon már mindent a TV :)

(#2895) zorzy4 válasza DonK (#2894) üzenetére


zorzy4
őstag

Mondjuk egy 20000ftos bluray lejátszó, megoldás, és még a lemezeidet is lejátssza. Csak ott meg arra kell vigyázni, hogy szeretik lespórolni az optikai, koax kimenetet. Van amelyiken csak egy hdmi van össz-vissz.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#2896) kmarci25 válasza zorzy4 (#2895) üzenetére


kmarci25
veterán

Kollegámén meg van usb bemenet, de csak a pendrive-ot kezeli, a hdd-t nem. Aztán nézett mikor rádugta a külső hdd-t, hogy semmi. Én már inkább egy médialejátszóra, újabbra szavaznék pl. itt van ez, kadenciahelyes lejátszás megy neki, iso-t megeszik, 3d-t megeszik, semmi gondom vele.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#2897) DonK válasza zorzy4 (#2895) üzenetére


DonK
aktív tag

3-4 évnél fiatalabb AVR-eken van HDMI bemenet, felesleges optikával bohóckodni.

Amúgy a koax-ot tényleg spórolják, de optika szinte mindegyiken van.

(#2898) Fogash válasza DonK (#2897) üzenetére


Fogash
tag

de az enyém 7 (8?) éves (nem 3-4) Yamaha 6.1 és csak egy nyomorult HDMI aljzat (hiánya) miatt nem dobnám ki...

(#2899) Fogash válasza zorzy4 (#2893) üzenetére


Fogash
tag

Biztos, hogy egy 5.1 forrás jelét nem képesek az optikai kimenetre változatlan formában kiadni? Az oké, hogy tévéadásban nincs 5.1, csak stereo, nem is azt várom, hogy a barátokköztöt térhangosítsa.

A 3D hangról (samu feature) tud valaki valamit mondani?

(#2900) DonK válasza Fogash (#2899) üzenetére


DonK
aktív tag

Nem merek rá mérget venni, hogy az újabbak nem tudják. Este, ha nem felejtem el megnézem.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.