Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) starpeter válasza B-L-A-C-K (#15000) üzenetére


starpeter
senior tag

De van ,de nem segített..
Én tényleg végig néztem minden beállítást ,de semmi...

(#15002) B-L-A-C-K válasza starpeter (#15001) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor valószínűleg hibás a készülék. Viszont még TV kábeled is szarakodhat, így azért egy külső eszközről játszass le vele valamit mint mondtam, ha a kép ott is olyan, akkor tényleg valószínű hibás...

[ Szerkesztve ]

(#15003) starpeter válasza B-L-A-C-K (#15002) üzenetére


starpeter
senior tag

Próbáltam ,már DVD lejátszón is ,de ott is olyan...

(#15004) B-L-A-C-K válasza starpeter (#15003) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor magyarul DVD képe ilyen, TV adás kp ilyen, gyári beállítás visszaállítás volt, nálam kizárásos alapon az maradt hogy hibás a TV...

(#15005) gyeniko válasza B-L-A-C-K (#15004) üzenetére


gyeniko
őstag

Sajnos, nem hiszem, hogy a TV meghibásodott volna, egyszerűen ilyen. Amint korábban írtam, nekem volt egy majdnem ilyenem (29"), a színek kifestőkönyv-szerűek, a színátmenetek nagyon darabosak voltak, illetve jelentős utánhúzást is tapasztaltam minden forrásnál (hdmi 1080p is). Ez a masina sajnos már a TV üzletág értékesítése után került megtervezésre, nem sokat hordoz magában a hagyományos JVC minőségből. :(

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#15006) vmatyko


vmatyko
tag

32-es ips paneles tv-ből melyik a legjobb ár/érték arányú?

(#15007) starpeter válasza gyeniko (#15005) üzenetére


starpeter
senior tag

De ,akkor mások miért mondják ,hogy a színével nincs gond?

(#15008) B-L-A-C-K válasza gyeniko (#15005) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én nem láttam még ilyen készüléket, de rákeresve a típusra senki se panaszkodott a képére az olvasottak alapján. Oké hogy nem egy csúcs készülékről beszélünk, de a képeket látva tényleg nagyon gatyi, ennyire csak nem lenne szabad rossznak lennie.

(#15009) lorinser válasza user137 (#14796) üzenetére


lorinser
senior tag

Szia,

Philips-ből a 6000-es sorozattól felfelé igazán érdemes gondolkodni: pl. innentől vannak a valós 100 Hz-es panelek. Szerintem még érdemes az 5000-es sorozatot is megnézni (főleg az idei 9-re végződőeket). Az 5000-es sorozat alá viszont én már nem mennék.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#15010) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Samsung UN55H6350 vs EU55F8000 vs Samsung UN55H7150 vs Sony KDL829

Ez az EN-s széria milyen a samsungnál? Mert konkrétan nem találtam róla semmit hátha tudok vmit ezekről. A másik pedig, h ezek körül melyik a "jobb"?

(#15011) starpeter válasza B-L-A-C-K (#15008) üzenetére


starpeter
senior tag

És színfelbontást tekintve? Hány millió színnel rendelkezik?

[ Szerkesztve ]

(#15012) gyeniko válasza starpeter (#15007) üzenetére


gyeniko
őstag

Nem tudom, erről őket kérdezd. Én a saját tapasztalatomat írtam.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#15013) pusszycat válasza starpeter (#15011) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mikor bekeresed az adásokat remélem kábelre állítod nem antenára mert akkor analogba lesznek a csatornáid. Ha valamelyik adásod szemcsésedik akkor tuti analog az adás ha bekockázodik vagy szétesik a kép akkor digitális jelet fogod. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#15014) mutyi


mutyi
őstag

Samsung F5000-es Tv-vel kompatibilis lehet egy TP-Link TL-WN821N-es usb wifi eszköz?

(#15015) starpeter válasza pusszycat (#15013) üzenetére


starpeter
senior tag

Olyanokra tudom állítani hogy tv;pc;hdni 1;hdmi 2;scart. Nekem tvn van.

(#15016) pusszycat válasza starpeter (#15015) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Tudom azok nekem is vannak de pl. mikor adol egy gyári beállítást újból be kell keresni a csatornákat nekem az LG-nál meg kell adni antenna/kábel/mühold stb. itt válaszd a kábelt. De lehet neked másképpen van nem tudom. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#15017) starpeter válasza pusszycat (#15016) üzenetére


starpeter
senior tag

Majd megnézem de én az alapbeállítást nem szeretném nagyon kipróbálni mert megint újra bekéne állítani a csatornákat ami nekem egy napot vesz igénybe :B

(#15018) pusszycat válasza starpeter (#15017) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Hát igen mire sorba rakod a csatornákat saját ízlés szerint. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#15019) Andrew31


Andrew31
senior tag

Sziasztok!

Nem másolnám be az egészet ide is. Ebben a döntésben tudna valaki segíteni? :U

Előre is köszönöm. :R

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#15020) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

3 éve nincs TV-m, nem hiányzott. Most viszont beruháznék egyre a napokban. Nagykerből veszem így nem releváns a bolt amit linkelek, csupán nekik a legjobb a keresőjük.

Elvárásaim:
- minimum 100cm
Ennyi :D

Amire használom:
- Divix sorozatok és filmek, semmi HD
- Animal Planet, Discovery, HBO
Ennyi!

Kérdés:
Ezek közül melyik az a legolcsóbb TV ami még nem hulladék és az elvárásaimnak megfelel? [link]

(#15021) Gicz válasza spyduck (#15020) üzenetére


Gicz
addikt

semmi HD?

nem lenne elég 55cm-es crt-t 15 ezerért... ;]

[ Szerkesztve ]

(#15022) spyduck válasza Gicz (#15021) üzenetére


spyduck
nagyúr

Moziba járunk folyamatosan, egynél többször pedig nem nézek meg egy filmet.

(#15023) Gicz válasza spyduck (#15022) üzenetére


Gicz
addikt

najo de a trónok harcát nem látod moziban, és divx-ben meg inkább meg se nézném :)

plusz egy jó tv-vel sokkal jobb képminőség érhető el mint vetített képpel bármilyen moziban.

[ Szerkesztve ]

(#15024) spyduck válasza Gicz (#15023) üzenetére


spyduck
nagyúr

jó, akkor HD-ban fogok sorozatot nézni :DDD
Ennek függvényében mit ajánlasz?

(#15025) Gicz válasza spyduck (#15024) üzenetére


Gicz
addikt

én sony-t vennék ha vennék, mert a tapasztalatok szerintz annak van a leghomogénebb háttérvilágítása, mindamellett pva panelt használnak, ami lcd viszonylatban jó kontraszttal bír. Son W6, 7, 8, a oénztárcádnak megfelelően.

(#15026) *Tata* válasza Gicz (#15025) üzenetére


*Tata*
senior tag

Pici ajándék a tv-hez :Y :[link]

(#15027) B-L-A-C-K válasza *Tata* (#15026) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A kicsit 100-ba el lehet adni, így akkor 400-ba lenne, nekem még annyit se ér az a TV...:D

(#15028) Gicz válasza B-L-A-C-K (#15027) üzenetére


Gicz
addikt

hát igen 400-ért inkább egy vt60 :)

(#15029) spyduck válasza Gicz (#15025) üzenetére


spyduck
nagyúr

Köszönöm! Ha napokon belül nem mond senki se jobbat, akkor már rendelem is a Sony W6-ot. Az igényeimhez mérten ezt is túlzásnak érzem, de pár 10.000ft ide vagy oda, ha azt mondod, h ez tényleg jobb akkor legyen :)

(#15030) viharkabat válasza starpeter (#15017) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Nem próbáltál meg rádugni egy pendrive-t, akár fotókkal? Ha a színmálység lenne a ludas, akkor ezen i elő kéne jönnie.
Egyébként én is arra tippelnék, hogy nem digitális hangolás lett rajta lefuttatva.
Mindettől függetlenül, látatlanban megvenni... hááát....

(#15031) viharkabat válasza spyduck (#15029) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Jó kis tévé, szép a képe. Jó darabig szemeztem vele, aztán inkább vettem egy tavalyi w6-ot kicsiivel olcsóbban. nemrég írtam róla a 14963-ban

[ Szerkesztve ]

(#15032) starpeter válasza viharkabat (#15030) üzenetére


starpeter
senior tag

Tehát ,ha rá teszek egy képet egy pendrivera és azon is foltos lesz ,akkor az mit jelentene?

(#15033) Atus85 válasza starpeter (#15032) üzenetére


Atus85
aktív tag

Azt, hogy rossz a tv. Vagy alapból ennyit tud.

(#15034) hokuszla


hokuszla
aktív tag

Üdv.

40-42" tv-t vennék 100e huf környékén.
Filmet nézni, néha hdmi-vel pc-t.
Semmi smart, 3d csak szép kép és dvb-c-t legyen.
Melyikek jöhetnek szóba?

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#15035) nightshadow válasza hokuszla (#15034) üzenetére


nightshadow
veterán

40F5000 vagy 42F5000

(#15036) starpeter válasza Atus85 (#15033) üzenetére


starpeter
senior tag

Hát sajnos rá dugtam a pendrivet és egy filmnél is ugyan azt produkálja..

(#15037) Odan


Odan
csendes tag

Sziasztok!

Aktív 3d tv vásárlásán gondolkodom, de honnan lehet tudni hogy az adott tv aktív vagy passzív?
A forgalmazók a termékismertetőknél nem írják pl: [link] (vagy vak vagyok), pedig szerintem ez elég lényeges specifikáció. Van esetleg valami rövidítés a leírásban amiből rá lehet jönni?
A linkelt Samsungról is csak abból derült ki aktívsága számomra; hogy a gyártó írta az oldalán: jár hozzá 2 db aktív szemüveg.

(#15038) starpeter


starpeter
senior tag

Rájöttem a problémára!
Csak analóg csatornákat talál a tv ,de digitálisat NEM.
Próbáltam digitális csatornák keresését elindítani ,de nem talál..
Most ,akkor mi a teendő? Keressem fel a Digit?

(#15039) Trak válasza starpeter (#15038) üzenetére


Trak
addikt

Digitális keresésénél ne Magyarországot állíts be, hanem pl. Németországot.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#15040) starpeter válasza Trak (#15039) üzenetére


starpeter
senior tag

Beállítottam Németországot ,de még úgy sem jó.. :(

(#15041) redbulz válasza starpeter (#15040) üzenetére


redbulz
tag

Próbáld Finnországot, nekem azzal működött a Digi.

(#15042) starpeter válasza redbulz (#15041) üzenetére


starpeter
senior tag

Úgy sem jó :(

(#15043) redbulz válasza starpeter (#15042) üzenetére


redbulz
tag

Nem sok mindent találtam róla a neten sajna, de annyi lejött, hogy akárhány lengyel oldalt nyitottam meg a specifikációi után kutatva, valahogy egyiken sem írták a dvb-c tunert(magyar találatoknál szerepelt általában), ami a kábéltévés digitális adás fogásához kell, csak a dvb-t tunert ami szobaantennához jó...Lehet, hogy nincs is benne? Van hozzá használati utasításod? Ha van azt érdemes lenne átnyálazni. Ha van lehetőséged a legjobb az lenne, ha egy másik kábelszolgáltató kábelén ki tudnád próbálni(ismerősnél, rokonnál). De nekem egyre gyanúsabb az a dvb-c hiány :( Viszont azt nem értem, hogy a fenébe nem köthető a JVC weboldalához semmilyen szinten ez a típus...Ha már nem ismerik el akkor ne rakják rá a márkajelüket...

(#15044) starpeter válasza redbulz (#15043) üzenetére


starpeter
senior tag

Egyébként a dvd filmeket is ugyanolyan rossz minőségben játsza le mint az adásokat. Akkor most hogy is van ez?

(#15045) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

150 e Ft magasságában keresnék valós 100 Hz frissítésű Tv-t, amit 3 méterről néznék.

Mit ajánltok?

(#15046) apszi válasza Odan (#15037) üzenetére


apszi
őstag

Szia!
Legjobb tudomáom szerint a Samsung csak aktív szemüveges technológiával dolgozik, míg az LG csak paszívval. Más gyártóknál előfordulhat ez is, az is.

(#15047) starpeter válasza redbulz (#15043) üzenetére


starpeter
senior tag

Megnéztem a használati útmutatót de nem találtam dvb-c tunert. Az micsoda és mennyi egy olyan?
Attól jobb lenne a kép minősége? Bár dvdnél sem jobb a kép..

(#15048) Gicz válasza starpeter (#15047) üzenetére


Gicz
addikt

Ne haragudj de a kérdéseidből az jön le nekem, hogy teljesen fogalmatlan vagy a TV-kkel kapcsolatban, ezért simán lehet hogy csak a tv-d menüjében kell valamit offolni és minden jó lesz, csak nem tudod hogy mit...

Nem megsérteni akarlak, de így nagyon nehéz segíteni valakinek. kb mintha azt kérdezném hogy "benzin vagy dízel autód van?" - És az a válasz jönne hogy 4 kereke van.

(#15049) starpeter válasza Gicz (#15048) üzenetére


starpeter
senior tag

Nem nem. Valamennyit értek én hozzá. Informatikusnak tanulok.

Azt tudom hogy analogban jonnek be az adások csak arra kéne rájönni hogy hogyan lehet digitálisan nézni őket. A beállításokat kifiliztem.

[ Szerkesztve ]

(#15050) pusszycat válasza starpeter (#15049) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem van egy Sony lapostv-m is még horror áron vettem vagy 5-6 éve na ayon csak dvb-t van és nem érek vele semmit ezért kaptam a Digi-töl egy DVB-C set-top-box-ot és az bekeresi az adásokat digitálisan a tv csak mint kijelző szerepel a történetben.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.