Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) Jovanny2 válasza bolhaslaci (#3450) üzenetére


Jovanny2
őstag

Szia. A 620-hoz hasonló kaliberű a 6100-as Samu. A wifivel több. Nem IPS panel, de TV-nél az az általános vélemény, hogy nem is az a jobb (a gyenge feketéje miatt). Ez LG-ből a 620 és a 640 közt van. Valódi 100Hz, FullHD 3d (az LG nem az), wifi, sok csati, szuper médialejátszó (a legjobb a TVgyártók közül). Ebben a kategóriában egyébként nem túl nagy a különbség az LG és a Samu közt. :N

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#3452) mikkokawa válasza Jovanny2 (#3449) üzenetére


mikkokawa
tag

Hát az Edigitalnal most az 55 colos F6500 és F6510re 15% kedvezmény van kuponnal. Így a 382,5k és 442k lenne a két 2013as tévé. A tavalyi ES7000 modell meg MM-ba 470k + adnak hozzá 10% levásárolható kupont!

Holnapig van időm dönteni. Akkor mitől tudnak tőbbet a 2013as tévék a 2012eseknél? Pl az F6500 mivel jobb az UE6500-nál? LEginkább design meghogy új? Vagy valami plusz többlet amiért jóval drágább?

(#3453) bolhaslaci válasza Jovanny2 (#3451) üzenetére


bolhaslaci
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!
Szebb napot!

(#3454) kenyerr válasza mikkokawa (#3452) üzenetére


kenyerr
tag

Szerintem F6500 jóval gyengébb mint az ES6500,mivel történt egy úgymond lefokozás, tehát ha a 2012 es modell "utódját" keresed a 2013asok között akkor annak már nagyobb lesz a száma. (ue - európai piacra tervezve)

LG példa, amikor vettem lm640et, akkor egy boltba akartak helyette ajánlani la620at mint utód (mert nem volt már 2012es modellük), de persze az igazság az lenne, hogy azt hiszem talán az la690 tud annyit, mint az lm640.

[ Szerkesztve ]

(#3455) ebegab92


ebegab92
senior tag

Sziasztok!

Ismerősömnek keresnénk TV-t, minél jobbat, max. 500 euró (~150.000 Ft) értékben. Értelemszerűen a kép minősége jó legyen, a szoftvere ne fagyjon, minél több funkciója legyen (valamilyen kompromisszummal max.)
3D-t nem tudom, hogy érdemes e erőltetni ilyen összegnél :DDD

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#3456) nightshadow válasza ebegab92 (#3455) üzenetére


nightshadow
veterán

(#3457) borbas666


borbas666
aktív tag

Hali.
Melyiket ajánlanátok az alábbi két modell közül?
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#3458) nightshadow válasza borbas666 (#3457) üzenetére


nightshadow
veterán

80k-ért akkor már inkább ezt: [link]

(#3459) borbas666 válasza nightshadow (#3458) üzenetére


borbas666
aktív tag

Értem, köszi.
Esetleg egy online boltot tudnál mondani ahonnan érdemes szerinted rendelni?

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#3460) nightshadow válasza borbas666 (#3459) üzenetére


nightshadow
veterán

Aqua-ról már többször olvastam, hogy megbízható bolt. [link]

[ Szerkesztve ]

(#3461) Sotta válasza blakey (#3406) üzenetére


Sotta
csendes tag

Heló! Épp TV vásárlás előtt állok és láttam, hogy ajánlottad ezt a készüléket, de ehhez nem adnak tényleg 3D szemüveget?

(#3462) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

LG

vagy

Sony ?

Köszi előre is!

Aquila non captat muscas.

(#3463) Mr. Erikszon válasza Hegyirabló (#3462) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Sony sokkal szebbek a színek és jobb is csak kicsit megkérik a pénzt.
Kicsit nagyon ráfizet az ember a márkára,de valóban egy minőségi terméket kap cserébe.

(#3464) Hegyirabló válasza Mr. Erikszon (#3463) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ezt tudom például a laptopomból. Ami nagyon zavar ebben a tévében, hogy csak két HDMI bemenete van. XXI. században huzogassak meg dugogassak? Egy kicsit talán a 3D-is hiányolom.

(Szerk.) Amúgy meg nem LG panel van mindkettőben? Vagy ennyire sokat jelent, hogy mit tud az elektronika?

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#3465) blakey válasza Mr. Erikszon (#3463) üzenetére


blakey
titán

Ebben nem lennék biiztos. Egymás mellett kéne látni őket. Mindkettő IPS paneles, azaz a Sony LG panelt használ. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3466) Hegyirabló válasza blakey (#3465) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Én ma láttam őket egymás mellett, és tény, hogy a Sonynak egy kicsit szebb a képe, de mint mondtam, vannak zavaró dolgok.

Aquila non captat muscas.

(#3467) Mr. Erikszon válasza Hegyirabló (#3466) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Úgy érzem a sony egy elismertebb márka elitebb kategória képviselője.

(#3468) blakey válasza Hegyirabló (#3466) üzenetére


blakey
titán

Ezt csak akkor mondanám biztosra ha viszonylag otthoni környezetben lennének és normálisan be lennének állítva. A Sony leginkább a felsőkategóriában jó, tavaly a 6-os sorozat nem volt a legjobb, 7-estől kezdődött a "Sony". Mindegyik márka modelljeivel volt dolgom, alacsonyabb és magasabb kategóriában is, az LG is gyárt jó tv-t és a sony is gyárt kevésbé jó tv-t. Egyébként egy picit magasabb kategóriában keresgélnék vagy ha ennyi pénzt szánnék tv-re akkor már szóba jöhet a plazma is. Esetleg még más márkák is vannak. :) (Nem Samsung)

Egyébként nincs LG-m meg Samsungom, csak, hogy ne legyen részrehajlás gyanúja. Egyik tv-m Sony másik Toshiba.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3469) Hegyirabló válasza blakey (#3468) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszi!

Kicsit szűk a mozgástér, mert szolgáltatótól venném a tevét kamatymentesre. Abban egyetértünk, hogy Csamcsungot nem szeretnék. Tekintsünk el attól, hogy szűk a mozgástér, akkor mi marad? Négy éve vettem utoljára tévét, akkor úgy álltunk, hogy a Phillips csak kullog a többi mögött. Panasonic plazmában erős (de plazmát meg én nem szeretnék). Sharppal nekem meggyűlt a bajom, első tévém az volt, egyszer cserélték, de miután előjött ugyanaz a hiba, visszavették. Sok választás nincs. :(

Toshibát egyszer néztem 4 éve boltban, nem győzött meg. A mostani LG-mnek gyönyörű a képe, csak eljárt az idő felette.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#3470) blakey válasza Hegyirabló (#3469) üzenetére


blakey
titán

Dönts ahogy jónak látod, ami első látásra nem győz meg az nem jelenti azt, hogy nem jó. Megtanultam, hogy csakis otthon tudod megállapítani, hogy valami jó-e vagy rossz. A Toshibának pl. kíváló a képmegjelenítése, de ezt az "lcd szeretők" nem szeretik mivel a képi világa nem annyira erőltetett, plasztikus. A Toshibánál az a gond, hogy figyelni kell a márkán belüli típusokat, mert mindegyik modell más panelt alkalmaz, ők nem úgy alakítják ki a "sort", hogy alsó, közép és csúcs, hanem van 4-5 modell, egyik passzív a másik aktív 3D-s, meg persze 2d is van és egyetlen egy modell ami szemüveg nélküli 3D, elvleg ez a csúcsmodell, de csak azért mert nem kell hozzá szemüveg és drága :). Nekem most aktív 3D-s modellem van, elégedett vagyok, előtte felsőkategórás LG-m volt, előtte Samsung, Sony, stb.

Ha ez a 2 modell van a kiszemeltek között, akkor javaslom, hogy állíts fel egy listát és hasonlítsd össze őket, írd össze, hogy melyiknél mi a + és a - majd meglátod, hogy melyik javára billen a mérleg.

Nem írtam, hogy ne válassz Samsungot, neki is vannak egészen jó tv-i, a gond, hogy rengeteg típus van és nehéz kíválasztani azt az egyet.

Amit még eddig nem írtam, mert nem került szóba, a Toshibánál egyelőre a legjobban működő "Active Motion" van ami nem okoz gondot, standard beállítással nincs szappanopera hatás, nem szaggat, itt legalább 1080 sort látok, LG Tru Motion-je zavart, Samsungé is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3471) Magnum PI


Magnum PI
tag

Sziasztok

Eme 4 készülék közül melyiket ajánlanátok jó szívvel?

Samsung UE46F6170

Samsung UE40ES6570

Samsung UE40F6670

Samsung UE40ES6710

(#3472) nightshadow válasza Magnum PI (#3471) üzenetére


nightshadow
veterán

Gyakorlatilag 190k-tól 270k-ig terjednek árban a készülékek. Egyszerűbb lenne leírni az igényeid, a nézési távolságot, a rendelkezésre álló keretet, stb. s az alapján dönteni.

(#3473) Magnum PI válasza nightshadow (#3472) üzenetére


Magnum PI
tag

Akkor úgy kérdezem, hogy ha csak ezek jöhetnek szóba (Thome részlet, mert most így áll a széna) akkor melyik? De nyugodtan lebeszélhetsz róla :) Elég nehéz ezt megoldani jól, mert ahogy nézem néhány készülék sokkal olcsóbb ha egyben veszi az ember...na de ha éppen nem akar (tud) kiadni rá annyit egyben? Na mindegy ez off és az én gondom csak azért írtam le, hogy értsd nagyjából a jelenlegi problémám. Ezért kérdeztem pont ezeket...kíváncsiság.

Az igények: Amire használva lenne az főleg HD tartalmak filmek, sorozatok stb nézése. Sporttal kapcsolatban kosár vagy foci meccsek, Forma 1 stb ahol gyors mozgások vannak ha ez számít. Szóval ilyen általános használat kb :) A smart funkciókat sem vetném meg adott esetben.

[ Szerkesztve ]

(#3474) nightshadow válasza Magnum PI (#3473) üzenetére


nightshadow
veterán

A két "F"-es tévé nem ér annyit, amennyiért adják, mivel még nagyon újak. Az áruk majd évvége felé fog normalizálódni. Marad az ES6570, illetve az ES6710. Ha jól tudom, akkor műszakilag megegyezik a két tévé, csak színben térnek el, az ES6710 az fehér.

Egyébként az Auchanban a 40ES6560 most jelenleg 190k s szerintem ott is van hitel, de nem tudom, hogy milyen kamatra.

[ Szerkesztve ]

(#3475) Motoros 1


Motoros 1
csendes tag

Sziasztok! Kinéztem a Sony KDL 42W650 ABAEP készülékét,de a vásárlás előtt szeretném kikérni a véleményeteket. Mit szóltok hozzá,jó választás lenne? Köszönöm előre is a válaszokat! Sziasztok!

(#3476) Magnum PI válasza nightshadow (#3474) üzenetére


Magnum PI
tag

Köszi a választ. Amúgy ha mindentől eltekintünk, akkor ilyen árban kb 2-250e környékén melyik TV az ami most jelenleg megéri az árát és hosszú távon is jól járhatok vele? A nézési távolságom kb 2.5-3 méter.
Jöhet több tipp is ha nem fáradtság :)

(#3477) nightshadow válasza Magnum PI (#3476) üzenetére


nightshadow
veterán

Én ilyen távra minimum 46"-os tévét vennék. Kerettől függően: 46ES6100, 46ES6540, 46ES6560.

(#3478) nightshadow válasza Motoros 1 (#3475) üzenetére


nightshadow
veterán

Az a tévé egy 50Hz-es 2D only tévé, amit kb. 220k-ért vesztegetnek jelenleg. Sehogy se ér annyit. Sajnos a Sony-k általában túl vannak árazva.

(#3479) Zjunior válasza Yushchenko (#3419) üzenetére


Zjunior
veterán

Én tegnap egy ilyet rendeltem, nekem 2. tv-nek lesz a kisszobába.
Annyira remélem nem lesz ''szar''!:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#3480) Yushchenko válasza Zjunior (#3479) üzenetére


Yushchenko
őstag

Hát persze, csak úgy gondolkodok most, hogy 50k plusz miatt ne legyen keserű szájízem. Nekünk egy TV-k lesz csak.

(#3481) Zjunior válasza Yushchenko (#3480) üzenetére


Zjunior
veterán

Teljesen jogos!
;)
LgLM 620??

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#3482) Yushchenko válasza Zjunior (#3481) üzenetére


Yushchenko
őstag

Lehetséges. Vagy hasonló tudású Samsung. De egyelőre nem igazodtam ki a kínálaton még mindig...

(#3483) Zjunior válasza Yushchenko (#3482) üzenetére


Zjunior
veterán

Ha tavalyi modell akkor LG!:)
Már csak a 3D miatt is!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#3484) Jovanny2 válasza Zjunior (#3483) üzenetére


Jovanny2
őstag

Nem értem az összefüggést, 3D tekintetében (felbontás->képminőség) a Samu duplázza az LG-t. ;)

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#3485) Zjunior válasza Jovanny2 (#3484) üzenetére


Zjunior
veterán

Nekem speciel fájt a szemem, fejem az AKTÍV 3D-től.

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#3486) nismoka válasza Jovanny2 (#3484) üzenetére


nismoka
addikt

Van akit zavar az aktív 3D.

(#3487) Jovanny2 válasza Zjunior (#3485) üzenetére


Jovanny2
őstag

Igen, ez egy jó érv az aktív ellen annak, akinek nem bírja a szeme. Hál Istennek, az enyém jól bírja, volt, hogy 3-4-et megnéztem egymás után. :K Szóval egyénfüggő, de lényegében az aktív 3D a jobb felbontásban, ezáltal képminőségben.

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#3488) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Voltam ma egy Auchanba, ahol meggyőződtem róla, hogy nekem rohadtul nincsen szükségem 3D-re, se SMART-ra...
Arra viszont rájöttem, hogy igaz ami igaz, a valós 100hz-ből nem szabad leadni. Egymás mellett volt egy LG lm620s és egy Samsung EH5000 (tudom, nem fair!). A kettő között képminőségbe nem láttam igazából különbséget, de ahogy mosódott a kép... baromi zavaró volt. Tehát a kérdésem:
Melyik a legolcsóbb valós 100hz-es tv a piacon? Ha nem is a legolcsóbb, mi szól mellette, hogy mást vegyek. Néhány példát írjatok le plz. THX!

(#3489) Hegyirabló válasza blakey (#3470) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Juj, ez a szappanoperás hatás, amit írsz, az engem megörjít!

Aquila non captat muscas.

(#3490) Mankó


Mankó
veterán

42es lcd-t keresek, passziv 3d, 24 p, 100 hz, dts jo lenne, vekony keret, kicsi input lag (xboxhoz), es minel kevesbe legyen tukrozodo. . Szappan operat is jo lenne elfelejteni. Ezek lennenek a feltetelek.
Samsung helybol kiesik, Lg sem igazan nyerte meg a tetszesem. Panasonic lcd-i szerintem meg nem kiforrottak.
A fentieket figyelembe veve mit ajanlotok? Arban nem nagyon szeretnek 250 fole menni.
Koszi

[ Szerkesztve ]

(#3491) nightshadow válasza Mankó (#3490) üzenetére


nightshadow
veterán

Sony 42W805: 6ms-os input lag. Jelenleg 320k, de év végére megvan az az esély, hogy lemegy az ára 250k körülire, teszt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3492) Mankó válasza nightshadow (#3491) üzenetére


Mankó
veterán

Tobb verziot is ajanlhattok, olcsotol kezdve 250 ig.

nightshadow: az marha draga, de lehet tenyleg meg kell varni a karacsonyi learazasokat. Akkor egyszerre tobb majdnem premium kategorias tv is szoba johet majd.

(#3493) nightshadow válasza Mankó (#3492) üzenetére


nightshadow
veterán

az marha draga

Sajnos az idei tévék még mind drágák, kb. őszre normalizálódnak az árak.

Tobb verziot is ajanlhattok

Gyakorlatilag minden mást kizártál: "Samsung helybol kiesik, Lg sem igazan nyerte meg a tetszesem. Panasonic lcd-i szerintem meg nem kiforrottak."

[ Szerkesztve ]

(#3494) Mankó válasza nightshadow (#3493) üzenetére


Mankó
veterán

Samsung nem passzív, az ugye kiesik.
Ettől függetlenül lehet tudtok a többi márkától is elfogadható alternatívát ajánlani. LG, Panasonic is beleférhet, lehet az új modellek ott is jobbak.
Az ajánlott Sony viszont tényleg nagyon szép és jók a paraméterei is. Kénytelen leszek megvárni a karácsonyi akciókat. :K

(#3495) vond


vond
MODERÁTOR

Sziasztok!

Vortex VLED-32T1D csodáról van valakinek némi tapasztalata, illetve ennél több infója?

A csütörtökön nyílt szombathelyi Media Depot-ban nyomják 49.900-ért... Másodlagos-harmadlagos TV-ként gondolkoztam el rajta, de ha abszolút vállalhatatlan, akkor nem akarok 50 ezret kiadni érte...

Előre is köszönöm! ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3496) szur tdi


szur tdi
csendes tag

Valaki pár szóban elmondaná miért ne vegyek egy ilyet?
http://bolt.mediamarkt.hu/ajanlat/LCDLED_TV/LG_32_CS460_LCD_televizio/1091312/

Amit itt ajánlottatok másnak az 80eft és igy hozzá nem értőként nem vágom mivel tudhat többet .
ez az :
http://www.argep.hu/main.asp?suche=32eh5000&x=33&y=6

Bocsi ,hogy nem vagyok képben :)

(#3497) Hegyirabló válasza szur tdi (#3496) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Azért, mert csak HD Ready?

Aquila non captat muscas.

(#3498) szur tdi válasza Hegyirabló (#3497) üzenetére


szur tdi
csendes tag

Nem tudom ez az egy különbség megér e 25% felárat :F
5 éves kisfiamnak szeretném lehet soha nem használná ki a különbséget.

(#3499) nightshadow válasza szur tdi (#3496) üzenetére


nightshadow
veterán

"Black levels and shadow detail are some of the worst seen this year. Competitors such as Samsung and Sony offer better picture quality for the money.The LG 32CS460 is a budget TV that can't deliver the same level of picture quality as similarly priced competitors." [link]

Viszont egy 5 éves gyereknek szerintem nyugodtan megveheted, mert nem hinném, hogy ezek a "hibák" feltűnnének. Te pl. emlékszel, hogy 5 éves korodban milyen tévét néztél, s annak milyen volt a képminősége? Mert én pl. nem.

[ Szerkesztve ]

(#3500) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Azt nézem, hogy a Samsung UE40EH6030 árban és minőségben megfelelő lenne nekem. Milyen konkurenciái vannak ennek a tv-nek (LG pl.)? 3D nem is annyira fontos, inkább csak a valós 100hz.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.