Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86601) confuser válasza Sjkolrd (#86588) üzenetére


confuser
senior tag

Én is így jártam tegnap a .321-en. Mivel már vagy 20 update volt mindenféle Reset nélkül, ezért inkább wdrt-vel újraraktam, de lehet hogy egy gombos HR is elég lett volna.

(#86602) dellfanboy


dellfanboy
őstag

talalkozott mar vki olyannal hogy egyik naprol masikra a 3.5 jack dugo meghalt? nem erzekeli amit beledugog. szerviz vagy szoftveresen meg lehet oldani? ki be kapcsolast/ujrainditast mar elinteztem, de nem javult...

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#86603) Cane válasza pikszel (#86578) üzenetére


Cane
őstag

Where?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#86604) starr válasza dellfanboy (#86602) üzenetére


starr
őstag

Igen. Benne volt egy kosz, ami miatt nem lehetett teljesen bedugni.

(#86605) pikszel válasza Cane (#86603) üzenetére


pikszel
őstag

Erre... :B

[ Szerkesztve ]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#86606) Cane válasza pikszel (#86605) üzenetére


Cane
őstag

Most omlott össze a fast ring build a fotóklipptől, (újraindult) de hát ne panaszkodjak, mert ez sem prio1 task... Ez elvégre telefon, nem fényképezőgép. Igaz eddig ez is tök jól működött. lol
Inkább végig sem próbálom az almenüket. :)
Viszont most küldöm a visszajelzést...

[ Szerkesztve ]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#86607) Hunork


Hunork
veterán

Üdv Urak!

Egyszerű kérdésem lenne: a héten rendelhetem a szokásos 1Ft-ért a következő 2 évre a telómat.
Mivel csak WPhone lehet, így az alábbi két alternatíva van: 640 és 650. A legújabb ugye horror áron van még az előfizetésemhez is... :((
Olvastam számos tesztet, leírást, azt tudom, hogy műszaki paraméterekben melyik , miben jobb vagy éppen gyengébb.
Az én kérdésem inkább szubjektív lenne: érveket - ellenérveket kérek a két telefonra, aki ezeket használja. Nyilván tudom, hogy a 650 dupla annyi memória, jobb fényképező, jobb a kijelző, de minden másra is kíváncsi vagyok. Nem kell regényben elmesélni, csak saját tapasztalatokat hallgatnék meg. Előre is köszönöm a segítséget!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#86608) confuser válasza Cane (#86606) üzenetére


confuser
senior tag

Újrainduláskor amúgy is küld logot, de persze ha ráerősítesz kézi visszajelzéssel, az csak jó. Lehet itt gúnyoskodni hogy nem prio1 nekik, meg eddig jó volt és csak elrontanak mindent, de ha tudnád hogy működik a fejlesztés/programozás, nem lepődnél meg az ilyeneken. Minden fejlesztési ciklus elején ez van, és RS1 elején is jöttek a hozzád hasonló hsz-ekkel a userek. De azt hiszem RS3 és RS4 elején is ezt kell majd olvasgatni itt, mert valakinek mindig új lesz, a fejlesztési ciklusok meg ugyanígy fognak működni.

(#86609) Sjkolrd válasza Plazmacucci (#86589) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

Nos összefoglalva az Eszköztitkostás problémát.

Nem tudom mi hozta ki a L950-es készülékből, hogy újraindítás után saját magát zárta le... (Bitlocker recovery szép kék képernyő )ez egy q...nagy BUG....Nokia care, s a weben is a HARD RESETET írták, hogy ez rendbe hozhatja... Bekapcsolás elött hang le + power gomb majd csak nyomva tartani a hang le gombot. Majd megjelenik egy szép felkiáltó jel, s hang fel + le + power + le, s elindul a HR...nos de ha ez sem segít....akkor ott a szerviz vagy még a WDR...mivel a Nokia care is ezt tudta volna csinálni gondolom amit én, hogy szét szidja az MS jó......f......,s valahogy csak sikerül majd nekik is....a következőt tettem WDR telefont nem ismeri fel, de tudom hogy milyen a Brand, s akkor próba cseresznye....szerencsére átváltott flash üzemmódba és újra tolta az os-t... mindez kb. 4 óra elbaszás az életemből...és egy hajszálon múlt, hogy ne törjem ketté....Azért ez nem egy olyan kis bug, mint hogy jaj navi közben nem megy a hang....hanem ez azért annál több....csak grat....remélem ezt azért q-gyorsan kijavítják.....

[ Szerkesztve ]

(#86610) Dalai Láma válasza Hunork (#86607) üzenetére


Dalai Láma
őstag

650-em van. Szimplán nézni is jól esik, a hibáit meg tudom bocsátani. Nem száguld, mint az állat, de nem rossz egyáltalán :)

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#86611) Cane válasza confuser (#86608) üzenetére


Cane
őstag

Aham... Vágom mit írsz de ez változtat bármin is?
A szabadidőmből vállalom azt, hogy nyúzom a build-et, problma esetén fast ringes visszajelzéseket küldök. Ettől nem leszek hős, viszont cserébe majd egy jól használható rendszert várok. Ne egyet előre, kettőt hátra legyen már. Miért lenne az természetes hogy ami működött, az most instabil, bug-os? Hadd ismételjem, még mindig fejlesztésről beszélünk...

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#86612) confuser válasza Cane (#86611) üzenetére


confuser
senior tag

Igen, változtat. RS1 fejlesztési ciklus elején írt hsz-em. Ha ezt nem szeretnéd átélni, semmi gond, de önként léptél a programba, ne másokat hibáztass.

(#86613) Cane válasza confuser (#86612) üzenetére


Cane
őstag

"Ezért nem szabadna laikusoknak preview buildeket hozzáférhetőnek tenni"
És mégis ki a fészkes fene tesztelné? Coderek? Hyper power userek? Viszonylag kevesen vállalják ám azt, hogy vagy működik a telefon vagy nem. Számos esetben még annak is bugzik a telefonja, akinek fogalma sincs mi az insider program. De az a viszonylag kevés "laikus" (értsd akadékoskodó noob, aki rápusztult az insiderre) vállalja és visszajelzést küld. Remélhetőleg. Ennek a rendszernek napról napra jobbnak kellene lennie, függetlenül attól hogy kik és hogyan dolgoznak rajta.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#86614) zsamiatt


zsamiatt
őstag

sziasztok, MA vettem szüleinmnek egy 650t. Néhány furcsaságot vettem észre:

1, tudtam a storebol letölteni MS fiok nélkül. Simán lejöttek az appok és új letöltések is.
2, Ms fiok nélkül is tudom tárolni a névjegyeket
3, A csengő hangok résznél ahol az applikációhoz tartozó értesítéseket lehet beállítani nem jelenik meg csak a telefon, üzenetek, kis alkalmazások meg még valami alap. Se az Outlook semmi.

Valami ötlet? Lehet még is csak kelleni fog az MS account?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#86615) Plazmacucci válasza Hunork (#86607) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nincs benne dupla annyi memória. De 650 szerintem jobb. Alap w10 telefonokkal kevesebb a szopó.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#86616) Hunork válasza Plazmacucci (#86615) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm a tanácsokat, Dalai Lámának is! :R
2000 / 2500 mAh, Amoled / IPS, 16GB / 8GB, Videó felbontás...én ezekre a különbségekre gondoltam.
De nekem is a 650 szimpatikusabb! (amúgy ismerősöm, aki egyik telefonos cégnél van, mondta, hogy a 640-et még mindig keresik, főleg az LTE kiadást)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#86617) pikszel válasza Hunork (#86616) üzenetére


pikszel
őstag

Nálunk a családban van egy 640 is. Nem lett felfrissítve 10-re és hibátlanul működik több, mint egy éve.

[ Szerkesztve ]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#86618) Hunork válasza pikszel (#86617) üzenetére


Hunork
veterán

Mondjuk én szeretném W10-el használni, ebből kapásból előnyösebb a 650. Most 535 van nekem, és azon is W10 van. Mondjuk egyszer volt szervizben, de azért lesz új, mert adják. :D

Plusz kérdés: a Here mellett melyik a legjobb és legfrissebb navigációs alkalmazás WPhone-ra? :F És persze lehetőleg magyarul beszéljen.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#86619) confuser válasza Cane (#86613) üzenetére


confuser
senior tag

Meglepődnél ha tudnád mennyi Insider van (olvass utána ha érdekel).

Ennek a rendszernek napról napra jobbnak kellene lennie, függetlenül attól hogy kik és hogyan dolgoznak rajta.
Akkor nem értetted meg, amit leírtam. Azt próbáld megérteni, hogy eddig ilyen folyamatba nem láttál bele, csak a végterméket láttad. Az meg naná hogy egyre jobb és jobb. De a _fejlesztés_ nem így működik, az egy ocsmány feladat.

(#86620) Nooeca válasza Cane (#86613) üzenetére


Nooeca
senior tag

Az Insider egy körforgás. Ezért is "alfa".

Lényege az hogy elindul a teszt tök bugosan eljutunk egy kevésbé bugos verzióra, ebből lesz a hivatalos kiadsás / update. Aztán újra beleugrik a bugtenger az egészbe, tele lesz újra rengeteg buggal, és ebből indulunk tovább a hivatalos kiadás / update fele ismét.

De ez a folyamat ez a "bugosítás" ez egy teljesen normális dolog, hiszen az új fejlesztések implementálása elsőnek bugokat hoz felszínre... ezt más cégek eltüntetik úgy, hogy nem tesznek "tesztelhetővé" semmiféle rendszert. Majd folytatódik a dolog és újra eljutunk egy kevésbé bugos verzióhoz, ebből lesz az újabb kiadás... a kommulatív frissítések pedig ezt a kevésbé bugos kiadást javítják... ez annyiban tér el magától a fejlesztési fázistól, hogy ez kifejezetten csak "bugtalanítás", míg maga a fejlesztési kiadások nem.

Ez könnyen észrevehető: Ha egy buildszám első része változik pl. 10586-ból lesz 14444 az fejlesztés. Ha a 10586.186-ból lesz 10586.333 az már bugtalanítás. Fejlesztés = bugok megjelenése sok esetben használhatatlan rendszer. Persze ezek fiktív számok, meg ezek a kifejezések is, csak hát nehéz máshogy megértetni a nagyközönséggel.

(#86621) Cane válasza confuser (#86619) üzenetére


Cane
őstag

Ne röhögtess már! Hány % is a platformnak az a rengeteg insider? Ja, meg hogy a szoftverfejlesztés ocsmány dolog? Nem kényszeríti őket senki, hogy ezt csinálják. Esetleg egy dohos alagsorban dolgoznak kényszermunkában fizetés nélkül?
A mondandód ezen része az átlag usert nem érdekli, az viszont annál inkább, hogy tisztességesen működjön az amiért pénzt adott ki.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#86622) Cane válasza Nooeca (#86620) üzenetére


Cane
őstag

Kösz a válaszod, viszont a probléma abból pattant ki, hogy ide a fórumra is leírtam azt, amit a visszajelzési központba jeleztem pár modul fordítási hibja miatt. A "kollégának" szvsz ez nem annyira tetszett, mert beleállt a dologba. Remélem nem ilyen habitussal fogadja a MS a "kritikákat" vagyis inkább a visszajelzéseket. (mail: megnyitva 0, törölve 1)

Ez nem neked szól de kissé elment már OFF-ba a hittérítés meg a mantrázás, nem hiszem, hogy mások erre lennének kíváncsiak.

[ Szerkesztve ]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#86623) PuMbA válasza Hunork (#86616) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem is a 640 és a 650 között kellett döntenem, nem volt egyszerű döntés :)

A különbségek azok nagyjából, amiket leírtál - 650 vs 640: 2000 mAh vs 2500 mAh akkumulátor, AMOLED vs IPS kijelző, 16 GB vs 8 GB tárhely, 720p vs 1080p videó, könnyebb vs nehezebb telefon, nincs iránytű vs van iránytű, Windows 10 Mobile vs Windows 8.1 és a Windows 10 Mobile lehetősége és az utolsó pedig Windows Maps vs HERE Maps lehetősége. Illetve még van egy dolog: a kamera vezérlő szoftver is jobb, mert erős fényben jobb képeket készít a 650 az ugyanolyan kamera modul ellenére.

Én a 640 mellett döntöttem a videó és a Windows 8.1 lehetősége miatt. Nem tudom, hogy mi lett volna a 650-nel, simán lehet, hogy teljesen jól működött volna, de a Windows 10-zel gondok vannak még 950-en is szóval nagyjából elégedett vagyok a döntéssel. Következőleg már nem lesz szerintem Windows telefonja senkinek sem, szóval nem lesz gond, hogy mire cseréljem le :DDD

[ Szerkesztve ]

(#86624) macilaci válasza Hunork (#86618) üzenetére


macilaci
csendes tag

Nekem a Waze nem jött be, a Windows Térképek tűnik használhatónak. HERE térképet használ,tud magyarul. Szükség esetére felraktam, de élesben egy Primo megy droidon.

(#86625) Cane válasza Hunork (#86618) üzenetére


Cane
őstag

A legjobb a Sygic, bár fizetős. A térképek is elmegy, már ha van hangja (a régió, nyelv trükközés sem segít minden esetben). A here maps volt a legjobb de azt is elb...altázták. Mapfactor még elég jól használható.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#86626) Hunork válasza PuMbA (#86623) üzenetére


Hunork
veterán

Először is köszönöm a sok segítséget mindenkinek!
Aztán most jól elbizonytalanodtam. 605 hol ebben, hol abban jobb, aztán meg a W10 nem biztos, hogy jó... :F nem lesz egyszerű döntés... :))

És a Sygic-ról hallottam, de ha lehet, nem fizetnék. Majd megnézem a W térképet, meg amit említettetek. :K

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#86627) confuser válasza Cane (#86621) üzenetére


confuser
senior tag

És hány % volt régebben? 0%! Amúgy csak mobilra szerintem nem adtak ki Insider statisztikát, de a platform jelenlegi helyzetében pont hogy magas %-ú lenne az Insider részvételi arány.

Totál félreértesz... Most beleláthatsz abba, amit ocsmány folyamatnak írtam le, de erre téged nem köteleztek, és a fejlesztők számára ez nem ocsmány, hanem megszokott folyamat. És hidd el, akkor is megcsinálnák, ha te nem látnád, és igen, fizetést is kapnak érte.

mondandód ezen része az átlag usert nem érdekli, az viszont annál inkább, hogy tisztességesen működjön az amiért pénzt adott ki
Nemár... Komolyan? Pénzt adott ki valamiért, "tisztességesen" működik, kapja 2-4 hetente a patcheket, félévente a feature-öket, majd saját döntésre alfa szoftvert rak rá, aztán tisztességes működést vár? Elég segghülye a szóban forgó átlag user, már bocs.

[ Szerkesztve ]

(#86628) Cane válasza confuser (#86627) üzenetére


Cane
őstag

"Nemár... Komolyan? Pénzt adott ki valamiért, "tisztességesen" működik, kapja 2-4 hetente a patcheket, félévente a feature-öket, majd saját döntésre alfa szoftvert rak rá, aztán tisztességes működést vár? Elég segghülye a szóban forgó átlag user, már bocs."

Szövegértés megy-e? Nem megy.
Átlag user, tudod, aki megveszi és használja valamire, mondjuk telefonál, netezik, fényképez, stb. már ha éppen müködik a funkció. (Tudod, ez nem én vagyok, mert az előző hozzászólásom óta is még mindig insider vagyok, tehát nem átlag user.)
Nem kell fejidegzsábát kapni kritika esetén, ami normál esetben esetben építő jellegű lenne, hasznos is a visszajelzési központnak. A hibajelenségeket nem neked írom itt privátban. Az hogy neked nem tetszik a fast ringen tapasztalt észrevételem, az egy dolog, nem neked írom, sőt mint kiderült nem is neked szól, emiatt nem kell hisztizni. A lényeget kellene végre látnod: más is tapasztalja vagy sem? Mert tudod a visszajelzési központ csak megköszöni a küldést azt ennyi.

Nehogy sírva ébredj az insiderek lázadása miatt. ;)

[ Szerkesztve ]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#86629) confuser válasza Cane (#86628) üzenetére


confuser
senior tag

Az átlag user nem Insiderezik, tehát tök irreleváns rá MINDEN, amiről fent írtunk... Elfogadnám ha logikus érveket sorakoztatnál fel az álláspontod mellett, de láthatóan nem érted miről beszélek. Fel is adom, valószínűleg rosszul magyarázok.

És akkor ami szerinted a lényeg: nekem még sosem omlott össze a rendszer fotóklipptől. Mástól se olvastam még, csak tőled. Ezt most jól megbeszéltük.

(#86630) Cane válasza confuser (#86629) üzenetére


Cane
őstag

Legközelebb 24h-ba tolom egy kamerával hátha lesz vmi szarság a telefonon, mert tök elhihető hogy mindenkinél hibátlan a rendszer...
Nem screenshottal, kamerval, hogy lásd az egész folyamatot. Hogyne.
A fotóklipp akkor omlott össze amikor meg akartam nézni a képet. Ezután fekete képernyőn megjelent a win logo, majd kiírta hogy valszeg sérült az sd és megjavítsa-e. (nem sérült, nem javítunk)
Amúgy feltételezed vki azzal tölti az idejét hogy random-scifi hibákat írogat ide?!...
Ja, hogy nálad tök hibátlan?
Luckyboy.
Nálam kb. augusztus-szeptemberig volt minden jó, aztán egy reggelre elment szegény térkép hangja (nem, a régiós+nyelv trükközés sem segített), majd a fényképező vaku nélkül homályos képeket lőtt, mostmeg a kapcsolatok, sms, mail kliens hol magyar, hol angol, elég intenzíven merül az akksi. Tényleg örüljek? 9 hónapig totál használható volt a fast ring, tényleg apró hibák voltak, mostmeg mintha a zombik megszállták volna a fejlesztői irodát.
Mindegyik bug egy új frissítés után köszönt be az elmúlt 1-2 hónapban. Egy-kettő azóta is fennáll. Tökre értem miért kis morzsa a MS részesedése mobilfronton.
Nem baj, hátha használ még pár visszajelzés a rendszer javára.

[ Szerkesztve ]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#86631) confuser válasza Cane (#86630) üzenetére


confuser
senior tag

Jesszus. Ki mondta, hogy nem hiszem el a bugodat? És ki mondta hogy nekem hibátlan az egész rendszer? Honnan veszed ezeket a feltételezéseket?
Annyit írtál témaindítónak, hogy fast ringen volt egy rebootod a fotóklippek miatt. Bárhogy is nézzük, ennek a fast ringbe bele kell hogy férjen. Ugyanez előfordulhat normál production ringen is, de ott nem férne bele, és jogos lenne a hiszti. De neked nem ott történt. Dolgozd fel. Küldtél feedbacket, itt megbeszéltük hogy másnál is előfordult-e. Amit tudtál tenni, azt megtetted.

[ Szerkesztve ]

(#86632) Cane válasza confuser (#86631) üzenetére


Cane
őstag

Tulajdonképpen mindegy is mi a véledményed bármiről is, csak az időm bánja. Részemről azt az időt sajnálom amelyet itt irogatással töltöttem, ahelyett, mint amit szerettem volna csinálni. Az látszik, hogy a kritikát, más véleményét nem bírod, ezt dolgozd fel.

Nem vagyunk egyformák, hála a jó Istennek! Ámen!

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#86633) hroberto válasza Hunork (#86626) üzenetére


hroberto
veterán

Egyértelmű a 650. A Windows Térképek teljesen jó navigáció.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#86634) Francia91 válasza Hunork (#86626) üzenetére


Francia91
veterán

Közel egy éve vettem meg a Sygic-ot, még mikor az 1020-as Lumiám volt. Maximálisan elégedett vagyok a programmal. Akkor 70%-os kedvezmény volt az Europe Lifetime License-re, így 6.800 Ft-ért vettem meg. Nincs nagy problémám a gyári alkalmazással sem, de a Nokia N82-es óta Sygic-et használok telefonos navira. Meg kb végtelen mennyiségű köztes pontot meg tudsz adni tervezéskor, navi közben mutatja pl az útbaeső benzinkutakat a távolságukkal együtt (meg bármi mást, amit beállítasz a programban). Én motorkerékpáron használom rengeteget, külföldi túrákon is, eddig nálam jelesre vizsgázott. Én akkor úgy gondoltam, hogy egy tisztességes naviprogram, örök élet licensszel és frissítéssel megér közel 7.000 Ft-ot.

A gyári alkalmazást azóta nem néztem, hogy fejlődött-e valamit, nagyon ritkán nyitom meg. A Lumia 950-es pl megvan szeptember 1. óta, és 3-4 napja nyitottam meg először a gyári Térképeket :D. Elvileg már abba is beletették a köztes pontok lehetőségét, de nem tudtam rájönni, hogy lehet előcsalni....

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#86635) Pacee87 válasza duo (#86565) üzenetére


Pacee87
aktív tag

A SIM kártyára értettem! 4 éves kártya simán lehet bajforrás! Ingyen cserélik!

(#86636) Gyufaaa válasza Francia91 (#86634) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nem rossz a gyári sem. Akkor szoktam többnyire használni, mikor navigálás nélkül csak házszámokat keresek. Ez melóm miatt nagyon hasznos nekem. Ezen felül viszont én is Sygic-ra esküszöm symbian óta. Világtérképe is durván egy tízesből megvan örök licensel. Ott van a szeren.

(#86637) Hunork


Hunork
veterán

Na, ok. És akkor a kérdésem, hogy mi a gond a Lujmia 650 és W10 rendszerrel? Jó lenne konkrétumot tudni, hogy most akkor mi a helyzet... Nagyban segítene a döntésben. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#86638) this is life válasza Francia91 (#86634) üzenetére


this is life
Ármester

+1 a Sygicnek, korrekt nagyon jol hasznalhato , szemelyre szabhato program , szerintem teljes erteku cel eszkoz navi szintjet eleri , a koztes uticel funkcio nagyon hasznos , akar csak a trafi info es tsai, a terkepek app melle vagy helyett kotelezo darab , anno 5600ft-ert vettem , 820-ra , a tekepek frissulnek rajta, az adatbazisa a tom tom-et hasznalja ...

Hunork
A 650 egyetlen baja hogy ha gond van a w10-el , nem tudsz 8.1-re vissza menni , s van akinek ez lenyeges ....ha w10m-et hasznalnal akkor inkabb a 650 mert azon jobban fut a w10 ...tamogatva is elvileg tovabb lesz ,w10 firmwaret hasznal es nem wp8.1 fw-t .... az x40 szeria mar nem kap fw updatet... s ez kesobb okozhat anomaliakat .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#86639) netpeti98 válasza Hunork (#86637) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha eddig is W10-et használtál az 535-ön, akkor nem kell tőle félni. A 650-et venném, mert a Windows 10 problémamenetesebb az eleve azzal kiadott készülékeken.

(#86640) Hunork válasza netpeti98 (#86639) üzenetére


Hunork
veterán

Akkor így már értem, köszönöm mindenkinek ismét a segítséget! :R A jövő héten 650 berendel. :K

PuMbA: na, hát ez megnyugtatott... :O

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#86641) PuMbA válasza netpeti98 (#86639) üzenetére


PuMbA
titán

Kivéve, amikor nem :) Munkatársam 650-ese szétfagyott minden egyes esetben, amikor a fényerőt állítottad a lehúzható gyorsmenüben. Szívatásokra jó volt. Volt olyan is, hogy elfelejtett ébreszteni. Sokkal több probléma van Windows 10 Mobile-on jelenleg, mint 8.1-en, ez tény, mert nekem a 640-em probléma mentesen működik, azaz 1 db váratlan működést sem okozott nekem. Arra, hogy mikor lesz kijavítva meg nincs rá garancia, ugyanis már rég óta kint van a rendszer és még mindig nem voltak képesek összekalapálni olyan stabil rendszert, mint a 8.1, mert amit az egyik frissítésbe javítanak, a másikban elrontják.

[ Szerkesztve ]

(#86642) starr válasza PuMbA (#86641) üzenetére


starr
őstag

Melyik szolgaltatós, és melyik kártyafüggetlen? Azt gyanítjuk, hogy a szolgáltatósokkal több a probléma.

(#86643) netpeti98 válasza PuMbA (#86641) üzenetére


netpeti98
addikt

Persze, azt senki nem tagadja, hogy a 8.1 sokkal stabilabb rendszer, mint a W10M.
Viszont Hunork írta, hogy lehetőleg Windows 10-et szeretne használni rajta. :)

(#86644) mtomi95 válasza PuMbA (#86641) üzenetére


mtomi95
senior tag

Nekem 10-el is probléma mentes mindkét 640.
Azok a hibák mint pl a lefagyás, nem ébresztést 8.1-en is volt nálam. 10-el sokkal gördülékenyebb a rendszer és ezt bizonyítja az is, ha 8.1-en ha írsz 3-4 sor után úgy elkezd akadni a gépelés, hogy teljesen használhatatlan lesz. 10-en, pontosabban rs1-en már folyamatos az írás. Ezt még csak fokozza az, hogy az Explorer egy weblappot sem képes normálisan megjeleníteni. A Skype-ot is kinyírják 8.1-en, de végül is azért a régi, ezer éves verzióért nem kár. Ide lehet még venni a 8.1-es billentyűzetet is ami ennyi win 10 használat után, nevetségesen néz ki és még buta is! :DDD
Én nem tudom ki mire használja az amúgy frissíthető Lumiákat 8.1-el, de nekem teljesen vállalhatatlan.
Egy tapis buta phone így kiváltja 8.1-es Lumiakat, ilyen felhasználásra, szóval ez a win 10-es szájhúzgálás, csak megszokás kérdése, vagyis amiatt van.
A legtöbb hibát ami a TH2-vel jött, szépen kijavították az rs1-el! Szóval a váratlan újra indulásokkal dobálózni mint 8.1 vs 10 téma, már nem aktuális.

Ja és nekem a Telenortól van a két telefon.

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#86645) PuMbA válasza starr (#86642) üzenetére


PuMbA
titán

640 Vodafone-os, 650 független :)

(#86644) mtomi95: A 640-ben az a jó, hogy van választási lehetőséged, hogy 8.1-et vagy 10-et akarsz, mert telefonfüggő, hogy éppen működik-e rendesen a Windows 10 Mobile vagy nem :) A 650-est kidobhatod a kukába szerintem, ha a Windows 10 Mobile-nak olyan kedve van, hogy akármit csinálsz, nem fog rajta működni rendesen. Én teljesen jól netezek 8.1-en, nagyon kevés az a weblap a millió közül, ami nem működik jól, de azokat ki tudom váltani mással. 6db különböző modell mobiltelefon van a környezetemben, amin 0 hiba-val működött a 8.1-es, szóval nagyon kicsi az esélye, hogy a 8.1 rosszul fut.

[ Szerkesztve ]

(#86646) mtomi95 válasza PuMbA (#86645) üzenetére


mtomi95
senior tag

Minimálisan itt, 10-en is van választási lehetőség az Insiderrel. Volt is idő mikor még a th2 volt a legújabb, stabil kiadás és muszáj volt a még akkor csak fejlesztés alatt álló rs1-re átállni, de mostmár nincsenek akkora problémák a 10-el mint régen!

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#86647) hroberto válasza PuMbA (#86645) üzenetére


hroberto
veterán

Azért ne essünk már túlzásokba! Nem mondom, hogy tökéletes a 10, de azért közel sem olyan rossz.
A 8.1-et már nem érdemes használni. A 650-en meg teljesen jól fut a 10.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#86648) PuMbA válasza hroberto (#86647) üzenetére


PuMbA
titán

Én nem esek túlzásokba, csak szólók, hogy mit tapasztalok. A környezetemben 6 db 8.1-es telefonból 6db megy hibátlanul, míg 3db Windows 10 Mobile-osból csak 1 db :) Ezek a tények nálam. Majd egyszer frissítek én is Windows 10 Mobile-ra a 640-en, de azt látom, hogy még nem most jött el az idő.

[ Szerkesztve ]

(#86649) mtomi95 válasza PuMbA (#86648) üzenetére


mtomi95
senior tag

Majd egyszer frissítek én is Windows 10 Mobile-ra a 640-en, de azt látom, hogy még nem most jött el az idő
Az a baj, hogy számodra azért nem jött el most az idő mert valószínűleg olyan emberektől hallod azt, hogy a 10 xar akik sms-en kívül másra nem használják a telefonjukat. Ilyenkor van az, hogy a 8.1 beton stabil mert a hívás kezdeményezés-fogadás és óra nézegetésen kívül máskor nem igazán kerül ki a zsebből a telefon. Mikor pedig a 10 kerül az ilyen emberek kezébe már csak amiatt is eret vágnak mert nincs az MS által előre telepített FM rádió, fügétlen attól használta e már.
Nyugodtan tedd fel és senkire ne hallhass! Én ha adnék ilyenekben más véleményére már Lumiát sem vettem volna a 8.1 idejében mert: " nincs rá youtube szintű mind1 mit állítasz véleményű, csak fújold, hogy nem android" emberkéktől kértem véleményt róla. Mivel ők vannak többen.
Valószínűleg nem fogsz csalódni a win10-be. Ha nálam két 640-en is hibátlanul megy, nálad is menni fog.
A Windows 10 Mobile most az rs1-el először olyan amilyennek lenni kellett volna már az elején is, csak nagyon rossz szájízt hagyott maga után a th2 az emberekben, ezért is van ennyi 8.1 szájkaratés még, frissíthető Lumiával a zsebben.

Mi az a két win10-el rosszul működő model?

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#86650) this is life válasza PuMbA (#86648) üzenetére


this is life
Ármester

Parom 640-en gond nelkul fut a w10 , ertsitsek mukodnek,nala a naptar is rendben van nem ugy mint nalam a 735-on , tempoval es stabilitassal sincs gond ,igaz nem poweruser nala , fb,messenger ,whatsapp,viber ,jo fogas...stb appok vannak es semmi gond a mukodessel .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.