Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) Pttypang válasza BobTail (#47999) üzenetére


Pttypang
veterán

A veszteség azonban nagyobb, mint a sima vezetekesnel. :U

Everybody lies.

(#48002) pzstm válasza BobTail (#47999) üzenetére


pzstm
titán

De maga a DC-50 ugyebár ténylegesen vezeték nélkül is ad le töltést a telefonnak, mondjuk zsebben...miután az a kis szappantartó lemerült, azt mennyi idő utántölteni? :)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#48003) btudos válasza mbale (#48000) üzenetére


btudos
Topikgazda

Offline playlistekkel jatszom telefonon altalaban, mostanaban kezdtem ellustulni, miota 930 van, es sokszor neten hallgatok zenet, de nem talalkoztam ezzel meg.

Egyebkent meg a legutobbi Xbox Music update-ig sebessegben is foldbe dongolte, de leginkabb a zenei kinalat az, ami a Spotify mellett szol.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#48004) Dave™ válasza pzstm (#48002) üzenetére


Dave™
nagyúr

Egy powerbank szerintem sem lehet túl gazdaságos vezetékmentesen, mivel mindenképpen keletkezik veszteség. Annyi benne a jópofa, hogy egyben tud töltőpad is lenni és powerbank, de szerintem a kettőt egyszerre használni nem annyira jó ötlet, bár nem próbáltam még. DT-900-asom és DC-19-em van, nekem ez a kombó bevált.

(#48005) pzstm válasza Dave™ (#48004) üzenetére


pzstm
titán

DC-19 is tervben van :B

mindkettőt be kell szereznem augusztus 20-ig :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#48006) Dave™ válasza pzstm (#48005) üzenetére


Dave™
nagyúr

A DC-19 és a DC-50 viszont átfedésben van, így nem annyira látom értelmét. Én azt szeretem a töltőpadban, hogy ott van mindig az éjjeliszekrényen, este csak ráteszem a telefont, reggel pedig leveszem. Ha ezt hordozni szeretnéd, akkor oda a vezetékmentesség lényege, mert mindig ki-be kell dugdosni. Ráadásul vezetékmentesen kevésbé hatékony a töltés, mint vezetékkel, így a powerbank tényleges kapacitása kisebb lesz, mint amennyit egyébként vezetékkel tudna (és a DC-50-nek alapból is eléggé kicsi). Cserébe meg viszonylag nagy is.

(#48007) pzstm válasza Dave™ (#48006) üzenetére


pzstm
titán

akkor mesélek kicsit :)

Ösémmmel megyünk elég messzire nyaralni, neki 925-e van, nekem 930. Elég sokat akarunk fotózni, netezés is lesz folyamatosan meg ilyesmi. Ő ha bármi baj van tudná használni a DC-19-t, én meg a DC-50-t.

Így leginkább emiatt van tervben a kettő beszerzése. Nyilvána DC-50 mobilitása miatt átfedés van a kettő között :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#48008) Dave™ válasza pzstm (#48007) üzenetére


Dave™
nagyúr

Értem, csak a DC-50-nél a veszteség miatt még a névleges kapacitását sem fogod tudni kiszedni belőle, ami majdnem akkora, mint a DC-16-é. A DC-16 pedig már a 920-hoz is kevés volt, mivel hiába 2200mAh, a töltési veszteség miatt nem tud ennyit átpumpálni, tehát még a 920-ast sem tudja teletölteni. A DC-19 igen, és még marad benne kb. egy bő negyed töltés. Mivel a DC-50 alapból is kis kapacitású, a töltésnél alapból is keletkezik veszteség, vezetékmentesen meg még több is, ezért túl sokat nem fog tölteni a 930 2400-as akkujába, és azt sem fogja olyan gyorsan tenni, mint kábelről. Szerintem sokkal racionálisabb a DC-50 helyett is egy DT-900 plusz egy DC-19, mivel kisebb, nagyobb kapacitású és gyorsabb ez a kombó, a vezetékmentes töltés pedig leginkább otthonra jó csak egyébként is. Sőt, igazság szerint bőven elég az útra egy DC-19 is, mivel mindkettőt fel fogja tudni tölteni kb. félig, az meg gondolom elég lesz.

De ez csak egy javaslat persze :)

(#48009) pzstm válasza Dave™ (#48008) üzenetére


pzstm
titán

lehet akkor tényleg felváltva fogjuk használni a DC-19-t :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#48010) Oppenheimer válasza Dave™ (#48008) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Én pzstm helyében nem szarakodnék ilyen kis kapacitású valamikkel, vennék két db rendes power bankot.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#48011) BobTail válasza Oppenheimer (#48010) üzenetére


BobTail
őstag

Én meg normális fényképezővel fényképeznék... ki az a hülye, aki fényképezésre használja a telefonját?! :F

;]

(#48012) pzstm válasza Oppenheimer (#48010) üzenetére


pzstm
titán

jöhetnek ajánlások akár priviben is, hogy ne legyen szétoffolva itt a topik

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#48013) Dave™ válasza Oppenheimer (#48010) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nagyon jó cucc a DC-19, a telefonhoz abszolút elég, kicsi, praktikus. Tudom, hogy van nagyobb is (nagyobb méretben), de nekem bőven elég ez is.

(#48014) no1r


no1r
őstag

jóféle powerbankra engem is érdekelnének ötletek :)

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#48015) Oppenheimer válasza pzstm (#48012) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nincs konkrét ötletem, vagyis van, de az a xiaomi power bank, és gondolom nem jöhet szóba. :D Mondjuk elég jóminőségű termék. Van 5200 es 10400 mAh is. Ezen kívül szétnézhetsz ebayen mik vannak.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#48016) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Elérte a 1320-asom usb csatiját a végzete, küzdelmes 2 hónap együttlét után végleg feladta a küzdelmet. Se nem tölt, se nem csatlakozik a géphez, szóval valószínűleg devpreves 8.1-el kell leadnom javíttatni. Remélem tényleg nem fognak sz@rakodni a garanciával.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#48017) btudos válasza hülyegyerek (#48016) üzenetére


btudos
Topikgazda

2 honapos a telefon, vagy ket honapja rossz a csatlakozo? Mondjuk egyik eset se tul biztato. :(

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#48018) hülyegyerek válasza btudos (#48017) üzenetére


hülyegyerek
addikt

A telefon 2 hónapos. Mérnök kollegák szerint a 1320-on az usb csati hajlamos az elhalálozásra, sajnos az enyém se kivétel.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#48019) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

20 percnyi kábellel történő varázsolás ( ráolvasás, levitáció, vérmágia) után sikerült csatlakozásra bírnom a kis hamist, fel is repült rá a 8.0 recovery tool segítségével. Így azért nyugodtabban adom le javításra.

szerk: mennyire játéktelefon kinézete van így, ezekkel a borzasztó nagy ikonokkal felül, meg az egyszínű csempékkel....

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#48020) Ventur@


Ventur@
senior tag

Üdv!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy megoldható-e valahogy, hogy kimenő/bejövő hívás után kiírja a telefon hogy mennyi idő volt a beszélgetés (mint a régi Nokia-knál. Van egy Nokia 5228-am és ott megy ez a dolog. WP-és Nokia telefon ez az első nekem :) )?

Összhívás időtartamát már megtaláltam :) .

Telefon: Nokia Lumia 630 (Vodafone). WP 8.1 és minden frissítve van rajta.

Van erre valami app (hívásidő kijelzés), vagy valami rejtett beállítás, amit még nem találtam meg (1 hetes a telefon, szóval még eléggé új minden nekem WP területen :) )?

Előre is kösz a választ :R !

[ Szerkesztve ]

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#48021) no1r válasza Ventur@ (#48020) üzenetére


no1r
őstag

híváslistában elvileg ha hosszan ráböksz egy hívásra kiadja a details lehetőséget 8.1en
nem tudom ott írja e most nem tudom csekkolni mert mióta új telóm van 8.0-t használok

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#48022) btudos válasza Ventur@ (#48020) üzenetére


btudos
Topikgazda

Hívás után kiírni nem tudja, de a hívásnaplóban meg tudod nézni, hosszan nyomva a telefonszámon/kontakt nevén, és ott a részleteket választva.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#48023) leslieke válasza no1r (#48021) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ott kiírja az időtartamot és egyéb infókat is a hívásról.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#48024) Ventur@


Ventur@
senior tag

no1r és btudos: Hogy erre nem is gondoltam :D . Látszik, hogy mennyire új még nekem ez a WP.

Nagy köszönet nektek a gyors infóért, mert pont ezt kerestem :R .

Azt sajnálom, hogy nem lehet "kicsempézni" ilyen infót, de ha csak ennyi az egész (hosszan nyomva és Részletek), akkor fene bánja. Jó ez így is :) .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#48025) Clemi válasza mbale (#48000) üzenetére


Clemi
veterán

Pár hónapja már használom én is de ahogy szerintem sokan mások, offline módban, vagyis WiFi csatlakozással bekapcsolom offline módba azokat a lejátszási listákat gyűjteményeket, amiket jó eséllyel hallgatni akarok (ha SD kártyára másolgatnám a saját gyűjtésű mp3 albumaim még körülményesebb lenne) de még eddig nem volt semmi gondom a spotify-vel. Bár egy baja van, amit nem tudok mire vélni, hogy ha megállítom (csak pause) a headsettel a zene lejátszást, egy bizonyos idő után nem lehet folytatni a lejátszást, újra be kell lépni a programba és onnan elindítani.

(#48026) FіkuszKukіsz válasza hülyegyerek (#48019) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Tudom h.ulye kérdés de másik kábellel nem próbáltad meg?

Romanes eunt domus

(#48027) hülyegyerek válasza FіkuszKukіsz (#48026) üzenetére


hülyegyerek
addikt

3 töltővel, 2 kábellel. Biztos, hogy a telefon rossz.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#48028) Dzsosy válasza pzstm (#48012) üzenetére


Dzsosy
senior tag

Ennél jobb ár-érték arányút nem fogsz találni. Nekem is 20000-es van. Bár 20000 mah valószínű nincs benne, de 4-5-ször felnyomja 0-ról 100-ra a 925-ösömet. Mindezt 3000 Ft-ért. Jah és tud egyszerre 2 eszközt is tölteni. Best buy. 😋

(#48029) leslieke válasza btudos (#48022) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Most néztem, hívás után is kiírja a bal felső sarokban, igaz csak pár másodpercig van ott az idő. (8.1)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#48030) btudos válasza leslieke (#48029) üzenetére


btudos
Topikgazda

Köszi a kiigazítást, sose figyeltem ezt. :B

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#48031) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Volt már? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#48032) Pttypang válasza Dave™ (#48004) üzenetére


Pttypang
veterán

Veszteseg a vezetekesnel is van.

Everybody lies.

(#48033) BiP válasza Pttypang (#48032) üzenetére


BiP
nagyúr

Amit ő maga is megemlített. (#48008)
"A DC-16 [...], a töltési veszteség miatt nem tud ennyit átpumpálni, "
" töltésnél alapból is keletkezik veszteség, vezetékmentesen meg még több is, "

[ Szerkesztve ]

(#48034) pzstm válasza Dzsosy (#48028) üzenetére


pzstm
titán

túl nagy, nekem mobilitás is fontos most

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#48035) Pttypang válasza BiP (#48033) üzenetére


Pttypang
veterán

Kesobb.

Everybody lies.

(#48036) BiP válasza Pttypang (#48035) üzenetére


BiP
nagyúr

Valóban, fél órával később. De azért valóban van létjogosultsága 5 órával ezután ezt felróni :)

(#48037) gyurkikrisz válasza Oppenheimer (#48015) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Xiaomi?? Sátán távozz :DDD

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#48038) Pttypang válasza BiP (#48036) üzenetére


Pttypang
veterán

Telorol nem lattam, meg idoben irtam a hszt, csak muszak vegen kuldtem el, sorry :B

Everybody lies.

(#48039) mbale válasza btudos (#48003) üzenetére


mbale
tag

http://1drv.ms/1rD1A9e sajnos nálam ez rendszeres hiba.. :( (mind mobilnetnél, mind wifinél előjön)

[ Szerkesztve ]

Zag Zag

(#48040) Dave™ válasza BiP (#48036) üzenetére


Dave™
nagyúr

Kösz, az avatárok tartsanak össze :D Nem tudom milyen hatásfoka lehet a DC-50-nek vezetékmentes powerbankként, de túl sok jóra nem számítanék.

(#48041) btudos válasza mbale (#48039) üzenetére


btudos
Topikgazda

Ilyennel még nem találkoztam.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#48042) Clemi válasza mbale (#48039) üzenetére


Clemi
veterán

Nekem is korrekt minden helyzetben az összes playlist. Ha 2G-re vagyok kapcsolva akkor is szinkronizálódik és megjelenik, csak persze kicsit lassabban.

(#48043) alevan


alevan
őstag

Volt egy ügyfélszolgálaton egy kis "vitám". Mikor fogyasztóvédelemmel jelentkeztem az adott cégnél, a hívásról készített másolatuk "eltünt"....

WP8-on van-e app, amivel egy telefonhívást fel lehet venni? WP7-en volt a Cal Recorder Pro, de az nem megy WP8on.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#48044) legiaap


legiaap
nagyúr

Hoppá: [link]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#48045) WinPho


WinPho
senior tag

Jól láttam, hogy a Lumia 1520 nincs egyik szolgáltatónál se? :F Vagy csak átsiklottam rajta?

legiaap: Egész jó, bár a 720p-t nem értem.

[ Szerkesztve ]

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#48046) zsoltzsolt válasza WinPho (#48045) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Tényleg nincs egyiknél se, én sem értem

(#48047) hülyegyerek válasza WinPho (#48045) üzenetére


hülyegyerek
addikt

A 720p a 1320-on is bőven elég, az meg 6 col. Amúgy gondolom azért ennyi, hogy ne szálljanak el nagyon az árával.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#48048) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
Elraktam ebéd után a Lumia 620 telefonomat a zsebembe, simán megnyomva a jobb oldalt középen lévő ON/OFF gombját. Később a villamosmegállóban előveszem, megnyomnám az ON/OFF-ot, hogy bekapcsoljon, de semmi nem történt. Semmire nem reagált a készülék. Percekig nyomkodtam a bekapcsológombot (röviden, hosszan, akárhogy), semmi. Gondoltam, majd beérve a munkahelyemre leveszem az aksit és talán akkor bekapcsol. Munkahelyen előveszem a telefont, bekapcs gomb, kéri a PIN-t (újraindult, mert amúgy nem kér PIN-t). WP8.1 másfél hete, ez az első furcsaság - ilyet előtte sosem volt.

Délután lementünk sétálni a feleségemmel. Elővette a Lumia 520-át, amin pár napja szintén WP8.1 van, hogy lefényképez valamit. Nem kapcsolt be a készülék, semmire nem reagált, épp mint délben az enyém. Percekig próbálkoztunk, de semmi. Se egy Viszlát felirat, hogy kikapcsolna, se egy NOKIA felirat, hogy bekapcsolna, abszolút semmi. Gondoltam, majd ha hazaérünk, megnézzük alaposabban. Hazaérve bekapcs gombra kijelzi, hogy a készülék kikapcsolásához húzzam lefelé a nemtommit (tudjátok, a normál kikapcsolás megerősítése képernyő volt). Nem kapcsoltuk ki, mégis kért PIN kódot (amúgy ez sem kérne, ha csak simán bekapcsoljuk, csak újraindításkor). Szóval ez is újraindult valamiért. Előtte sosem csinált ez a telefon sem ilyet.

Ismerős ez valakinek? Mi okozhatja, van rá megoldás? Elég aggasztó, hogy bármikor kikapcsolhat, és nem tudjuk használni jó ideig...

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#48049) WinPho válasza Laslow (#48048) üzenetére


WinPho
senior tag

Ez a probléma nálam is gyakran előfordul. Nekem legtöbbször headset ki-bedugása okozza néhanapján, meg olykor Snapchatnél. Szerintem ez 8.1 Krankheit. A Cyan vagy talán valami más javít rajta. (majd... valamikor... ;])

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#48050) nikovics válasza WinPho (#48049) üzenetére


nikovics
csendes tag

A képernyő feloldás szokott nálam beakadni, van hogy 4-5 -ször meg kell nyomnom az oldalgombot. Talán egyszer javítják. (A remény hal meg utoljára) 😈

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.