Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91001) Frod válasza maglew (#90999) üzenetére


Frod
addikt

A Messengerrel semmit 8.1-en, annak vége, kihúzták alóla a hivatalos támogatást. Unistall, gyújtsd fel, sózd be, és betonozd le a helyét. Jelenleg alternatíva keresés zajlik, valami másik csevegő-app képében.

@Spet (#91000): szeretné a fene, imádtam ezt a platformot a régi droid élmények után, semmi lassulás, a 2+ éves telefon még mindig ugyanolyan penge, de az ilyen és hasonló húzásokkal még azt a maradék embert is elkergetik akik őket választották. szépen majd nézek valami kínai telefont, Xiaomi, Vernee vagy valami, aztán részemről köszöntem.

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#91002) scyllarus


scyllarus
veterán

Valaki nagyon bátor volt a MS-nál...
A kimutathatatlan piaci részesedésű platform kb 80-90%-át kitevő 8/8.1-et így ellehetetleníteni..
Nem normálisak, ha abban reménykednek, hogy ezek az emberek mind rohannak 10-es telefonért a boltba.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#91003) Spet válasza Frod (#91001) üzenetére


Spet
addikt

Én még a 735-t mellett kitartok (ha be nem döglik), utána majd döntök, hogy 950 (tudom mindenki azt mondja önszopatás), vagy valami stock android (új Nokia, ha nem cseszik e tesztek alapján).

scyllarus: FB döntött így, nem az MS.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#91004) tomboy0013 válasza Spet (#91003) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nyilván az MS nem is tudott róla és nem is tudott volna tenni az ellen, hogy leállítsák a Messenger-t... Mint tudjuk ő csak értetlenül áll minden előtt ami a platformjával történik. A felhasználók egy része meg mint a gyerekek mindenkire mutogat mint vétkesre csak a MS-ra nem. :N A 8.1-es Skype elhalálozásáról is biztos valaki más tehet.

[ Szerkesztve ]

(#91005) bluemirage válasza scyllarus (#91002) üzenetére


bluemirage
őstag

Közvetlenül nem az MS tehet erről. Ő csak előidézte ezt az egész helyzetet. Korábban egyébként írtam, hogy szerintem szándékosan.
A Messenger gazdája tehet arról, hogy nem támogatja tovább a Windows-os telefonok 3/4-ét. Egy nem is túl sok idő múlva (max 1 év) szerintem a maradékot sem....

Meliora sunt bono inimica

(#91006) laceszgamer válasza tomboy0013 (#91004) üzenetére


laceszgamer
addikt

Tényleg extrém pofátlan ez így, akárhonnan is indul ki a dolog.

Családtag akinek az 530 van szinte mindent messengeren keresztül írt, mivel net úgy is van, az meg ingyen van így.
Erre most tessék. Egyelőre most simán böngészőből belépve tudja használni, csak ugye így kicsit macerásabb, meg nem is jelzi a telefon ha új üzenet van.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#91007) ΞΔGLΞ válasza Partyface007 (#90996) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez hardver még mindig gyenge ahhoz, hogy érdemben helyettesítsen egy valamire való pc-t. Hát, akkor ne is említsük vele, a mára már szinte gyengének és elavultnak tekinthető 950 (XL)-t. Persze, hogy nem tudták/ják jól kezelni és élményszámba futtatni a dokkot. Kb nálam is levélnehezék már, vagy fél éve. Arra kitűnő, mert legalább nehéz. Viszont, ahogy írod, ha az MS tovább töketlenkedik, akkor a két másik nagy frankón kifejleszti az ötletét és ők biztosan nem fogják letojni azzal, hogy hát ez most nem jött össze.

És akkor ott az ájfon, ami pletykákat olvasni, hogy valami brutál hájtek telefonnal jönnek ki a 10 éves évforduló alkalmával és olyan erős (saját fejlesztésű) hardver lesz benne, ami simán kivált egy macbookpro-t.
Ha ez így lesz, én már cserélem is a hetest.

De térjünk vissza az MS-re, ahogy írtam, de itt is pletyka szinten olvasva, de elég megbízható pár usa fórumot 2DB/830-as snapdragon, 10 GB RAM, komoly vízhűtéssel jelennek majd meg az SP telefonok, amelyek villámgyorsan dolgoznak majd oda-vissza a desktop rendszerrel. Nos, ilyen hardverrel/kkel már ezt el is hiszem. Tehát, ami pc-én program fel van telepítve, az szinkronban a telefonon is simán működni fog, vagyis tényleg pc lesz az SP. De...

És itt jön a de, szóval a franc se tudja, hogy ebből mi valósul meg, de tegyük fel, ha valóban ilyen fejlesztések szinte már kész állapotban vannak és ez működik, akkor az MS a két kezével fog mutatni középső ujjat az apple és guglinak. Erre értettem, hogy a végén még nagyot guríthatnak! Mert más magyarázat nem igazán létezik a mostani sok és egyre több elbaltázott baromságra és persze a durva hibák nem törődöm kijavítására, ergo a jelenlegi felhasználók leszarására. Finoman szólva...
Viszont, ha sokáig tökölnek, akkor ezek megcsinálják, ahogy az idő telik teljesen jóra és akkor úgy fog kinézni a dolog, hogy az egyik elölről, a másik meg hátulról erőszakolja meg az MS röhögve! Az MS meg végleg magára pakolhatja a földet, amit már kiásott az évek alatt.

2017, na ez egy érdekes év lesz :D

(#91008) scyllarus válasza bluemirage (#91005) üzenetére


scyllarus
veterán

Jogos, ezt elnéztem.
Csak az nekem nem volt logikus: nekik nem mindegy, milyen vason, csak használja valaki a vackukat?
Hacsak nem terveznek olyan újításokat, ami félő, hogy ott teljesítménygondokat okozhat, amik miatt őket szidnák és emiatt inkább letiltják.
Bár ezen az alapon a W10-et is le kellett volna :D

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#91009) Petester válasza ΞΔGLΞ (#91007) üzenetére


Petester
senior tag

Az a baj, hogy ha csak a Surface termékvonalat támogatja, ill. ennek a szekerét fogja az MS tolni, az nekünk továbbra sem lesz jó. Nagyon kellenek az alsó és közép kategóriás készülékek is, hogy a darabszámokat tudják produkálni, különben az a maréknyi alkalmazás, ami még használható, megy a többi sorsára.
Mutogathatnak majd mindkét kezük középső ujjával, de mi fog futni az ARM processzoros, 10 GB RAM-os készülékeken? Továbbra is ezek a pocsék alkalmazások, mint a jelenlegi FB, Messenger kliens, vagy a Spotify megbízhatatlan alkalmazása? Vagy emuláltan mennek majd a asztali környezetre megírt kliens programok? Pl. a Spotifynak még UWP alkalmazása sincs, amit amiatt se nagyon értek, hogy akkor Xboxon nem is használható? Nincs konzolom, csak kíváncsiságból kérdeztem....

(ó\_!_/ó)

(#91010) Partyface007 válasza Petester (#91009) üzenetére


Partyface007
őstag

mivel emulálva minden x86-os alkalmazás fog futni ezért ott nem lesz alkalmazás hiány mivel minden fog futni ami most amúgy is fut asztalin + uwp

de javítson ki valaki ha tévedek

(#91011) Partyface007 válasza ΞΔGLΞ (#91007) üzenetére


Partyface007
őstag

ha lesz is valami belőle:

nagy kérdés lesz hogyan gondolkoznak MS-nél és hogy választják meg a képernyő méretet

mert ha mobil /phablet méretben gyártják akkor ugye "laptopként" gyakorlatilag használhatatlan lesz önmagában a képernyő mérete miatt , tehát mindenképp kell hozzá egy külső monitor / tv akármi viszont cserébe kényelmes lesz hurcolni

ha tablet / laptop méretben hozzák ki akkor szükség esetén használható lesz külső megjelenítő nélkül is de akkor már egy tablet / laptop lesz sim kártyával nem telefon

szóval baromi kíváncsi leszek (ha egyáltalán ugye... ) hova fogják pozícionálni a terméket

mobil szegmensben már gyakorlatilag elbuktak emiatt kvázi egy "új" termék kategóriával kellene probálkozniuk hogy valamit elérjenek

mondjuk ha idén kijön a termék akkor érdekes hogy még semmi biztos nem szivárgott ki legalább a specifikációt tekintve

(#91012) this is life válasza Petester (#91009) üzenetére


this is life
Ármester

Az ms lenyegeben mar 1.5 eve kihatralt a mobil gyartasbol igy consumer termek nem valoszinu hogy , az sp meg majd kiderul. De amugy is mindegy mert jovo novemberben a w10m supportnak is vege, gondolom majd akkor kozlik konnyes tekintettel, a maradek felhasznaloikkal hogy sorry de a skype es egyebb ms termekek az rs2-rs3-as telefonokon nem lesznek elerhetoek,nem fognak mukodni mert w10 on arm cucc kell hozza ...stb, ja es egyben koszonik az eddig beta tesztet de most mar mindenki bekaphatja ..😁😂

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#91013) balintdavid


balintdavid
tag

WP 8.1-en messenger megszűnésnek nagyon örülök, a család/barátokkal való kapcsolattartásnak a személyeset leszámítva az egyetlen módja nálam :D
Creators update lesz Lumiára 532-re? Mert WP10-et használhatatlannak tartottam, ezért is ment vissza.
Ha nem akkor megspórolok magamnak 2 hetet és visszamegyek androidra :D

kazuár

(#91015) balintdavid válasza #20749568 (#91014) üzenetére


balintdavid
tag

:D Kár, pedig szerettem a wp 8.1-et a hülyeségei ellenére.

kazuár

(#91016) psg5


psg5
veterán

Sziasztok! Lehet volt nemrég, de gyorsan kellene a segítség és bár olvasom most visszafele, ha esetleg valaki elobb valaszolna:
Ismerős Lumia (azt hiszem 640) telefonján nem megy mától a face és messenger. Mi lehet az oka és mit lehet tenni, hogy újra legyen? Probalta az ujrainditast, app ujratelepitest de semmi.

F.K.T.

(#91017) scyllarus válasza balintdavid (#91013) üzenetére


scyllarus
veterán

Szerintem lesz rá. Az más kérdés, hogy megold-e bármit is.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#91019) scyllarus válasza psg5 (#91016) üzenetére


scyllarus
veterán

8.1-en megszüntette a FB az app támogatását. Nem működik semmiképpen (nem csatlakoznak a szerverre)

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#91020) starr válasza psg5 (#91016) üzenetére


starr
őstag

Frissítsen W10-re :DDD

(#91021) this is life válasza balintdavid (#91013) üzenetére


this is life
Ármester

Ha az rs1-et nem tartod elfogadhatonak akkor a creators update maga a sorscsapas, arra jelen pillanatban nem erdemes varni jelenleg ket hettel a kiadas elott gyikabb allapotban mint az rs1 volt anno ...
Hat nem csodalom hogy nincs inyedre a w10m qsd 200 nem valami combos hw ala ...
Szerintem kezdj el nezelodni droid fronton.

Aweriot
Ez az info honnet szarmazik hogy az fb app-ba visszakerul wp8.1 az uzenet kuldese ? Igaz anno wp8-on igy volt ...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#91022) psg5 válasza #20749568 (#91018) üzenetére


psg5
veterán

Koszi mindenkinek! :R
Igen rossz hír. Létezik leírás win 10 re frissites menetere ovintezkedesekre olyan reszere aki nincs otthon IT teruleten?
Plussz az mit jelent, hogy az FB appban elérhető lesz? Valamint az mukodhet ha mobilon nem appal hanem bongeszobol probalná?

F.K.T.

(#91023) Frod válasza psg5 (#91022) üzenetére


Frod
addikt

Böngészőből működik igen, csak nem ez a "két oldalt a buborékok" megoldás van, hanem a régi nézet, és lényegesen tetűlassabb, meg hát totálisan kényelmetlen. Kb 5 évet mentünk vissza az időben. :C

Do you see the white shadow?

(#91024) this is life válasza psg5 (#91022) üzenetére


this is life
Ármester

Ment pü a frissites leirasaval ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#91025) psg5 válasza this is life (#91024) üzenetére


psg5
veterán

Koszi mindegyikotoknek. Akkor bongeszobol nem javaslom neki.
Miért pü ben küldöd? Mondjuk mindegy koszi!

F.K.T.

(#91026) trust007


trust007
tag

Üdv!
Én is most szembesültem a messenger-es dologgal. 830-as Nokiára felmegy és használható a W10? És utána lesz messenger is?

Redmi 4X → Mi 9 SE → Redmi Note 12 Pro 5G

(#91027) starr válasza trust007 (#91026) üzenetére


starr
őstag

Felmegy. Messenger is van, de ott már az új, uwp változat.

(#91028) kukulec


kukulec
őstag

hali, nekem a 735-re elvileg lejött a win 10, de a telefonfrissítésnél megakadt 8%-on a telepítés. mi a teendő? nagyon nem akarnék másfél év után egy amúgy jó készüléket lecserélni.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#91029) starr válasza kukulec (#91028) üzenetére


starr
őstag

Nem túl gyors, egyszer csak folytatja.
A letöltésnél, vagy a fogaskerekezés utáni b'szakodásnál áll meg?

(#91030) kukulec válasza starr (#91029) üzenetére


kukulec
őstag

"Frissítés állapota - Frissítések letöltése 8%."
Ezzel együtt egészen elképesztőnek tartom ezt a történetet. Én szeretem a Windows-t, szeretem a Nokia-t, de azt hiszem a következő már nem ablakos lesz, hiába ez áll a legjobban kézre nekem.

[ Szerkesztve ]

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#91031) sunpower válasza kukulec (#91030) üzenetére


sunpower
tag

Csak nyugi, majd folytatja.
Nekem 830 van, haveromnak 735, mindkettőn jól működik.

(#91032) starr válasza kukulec (#91030) üzenetére


starr
őstag

Nem rossz a W10 sem.
Először a TH2 megy fel. Utána még egyszer frissítést kell kerestetni, akkor megy fel a legújabb.

[ Szerkesztve ]

(#91033) kukulec válasza sunpower (#91031) üzenetére


kukulec
őstag

1 kerek napja áll 8%-on egy elég gyors UPC-s wifi mellett. Biztos jó a 10-es, amíg bírja, addig fog menni.

[ Szerkesztve ]

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#91034) trust007 válasza starr (#91027) üzenetére


trust007
tag

akkor elindítom, remélem nem csinálok belőle téglát :)
a frissítési tanácsadóval mehet?

[ Szerkesztve ]

Redmi 4X → Mi 9 SE → Redmi Note 12 Pro 5G

(#91035) KACSX válasza trust007 (#91034) üzenetére


KACSX
csendes tag

Mehet. Ne felejtsd el kipipálni a A Windows 10-es frissítés engedélyezését.

Gigabyte Z690 UD, Intel Core i7-12700K 25MB, Kingston FURY Beast 4x16GB DDR4/3200 MHz CL16, Gigabyte GeForce RTX 3090 GAMING OC 24GB, Samsung 980 Pro 1TB 7000/5000MB/s, Western Digital Black 4TB 7200rpm 256MB SATA3, Chieftec Smart 1250W Gold, Acer KG251QDbmiipx 1ms @ 240 Hz, Serioux HT2100C 2.1 16W

(#91036) starr válasza trust007 (#91034) üzenetére


starr
őstag

Mehet

(#91037) starr válasza kukulec (#91033) üzenetére


starr
őstag

Jah. Akkor inditsd újra a telefon, és kerestess rá újra! 5-10 perc alatt le kell, hogy töltse

[ Szerkesztve ]

(#91038) sunpower válasza kukulec (#91033) üzenetére


sunpower
tag

Hááát az egy kicsit erős.... :Y
Starr már megelőzött.... Újraindít...

(#91039) starr


starr
őstag

A MS elérte a célját. Mindenki frissít ezerrel W10-re :DDD

(#91040) trust007 válasza starr (#91036) üzenetére


trust007
tag

Thx, mindkettőtöknek. Már töltődik .......

Redmi 4X → Mi 9 SE → Redmi Note 12 Pro 5G

(#91041) kukulec válasza sunpower (#91038) üzenetére


kukulec
őstag

de elvileg már letöltötte a win 10-et, csak telepítenie kellene.

"Jó hírünk van! Letöltődött a telefonjára a Windows 10-es verziófrissítés, így már telepítheti azt."

[ Szerkesztve ]

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#91042) ΞΔGLΞ válasza kukulec (#91041) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Azt csak ez az elfuserált program írja ki, neked kell most letölteni a szokásos helyen.
Vagyis a frissítésnél.

(#91043) kukulec válasza ΞΔGLΞ (#91042) üzenetére


kukulec
őstag

nekem ugyanaz jelent meg, mint az előbbi képen a kollégának.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#91044) ΞΔGLΞ válasza kukulec (#91043) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Értem én, de a program hülyeséget pofázik, nem töltött le az semmit, csak "megtalálta és engedélyeztette" neked, hogy letöltheted a tízes rendszert. Tehát navigálj a telefonfrissítéshez a menüben, nyomj a keresésre, és majd akkor (még csak ) letölti. :)

(#91045) kukulec válasza ΞΔGLΞ (#91044) üzenetére


kukulec
őstag

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#91046) ΞΔGLΞ válasza KACSX (#91035) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Komolyan, a hülyeség netovábbja volt mindig ez az Update Advisor! :DDD
Egyrészt átvág, mert azt kellene írnia, hogy most már letöltheti a w10-es rendszert.
A másik, ha már ennyi procedúrán átmész.
Belépsz az áruházba
Megkeresed
Letöltöd
Végigzongorázod a szokásos dolgokat az elindítása után, de...
utána még engedélyezd, hogy tényleg akarod frissíteni. Hát mi a francért szenvedtél ennyit? :D

Biztos rengeteg hozzá nem értő felhasználó van, aki napi szinten csak úgy letölti ezt a "frankó" applikációt, majd a pipa előtt letörli. Aztán újra és újra...

-------------

Ahogy STARR kolléga is írta, rá vagy kényszerítve, hogy frissíts mindenképp, de azért még sokszor megkérdezik, hogy biztos a biztos? Omg

[ Szerkesztve ]

(#91047) ΞΔGLΞ válasza kukulec (#91045) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Na ugye! :)

(#91048) this is life


this is life
Ármester

Nem lenne rossz otlet beemelni az osszefoglaloba a frissites menetet , mert vsz jo paran segitsegre szorulnak majd , hala a fb,ms duettnek ...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#91049) ΞΔGLΞ válasza this is life (#91048) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Végeztél már a számolással?
Vagy naponta újra kell kezdeni, mert folyamatosan változik...ergo csökken? :DDD

(#91050) this is life válasza ΞΔGLΞ (#91049) üzenetére


this is life
Ármester

Mostanaban nem volt ra annyi idom 😀 de lassan a vegere erek , igaz akkor meg majd folyamatosan minuszolni kell 😭 .
Amugy meg masfel ev es egy szep kerek egy szamjegyu vegeredmeny varhato... sp ide vagy oda ez a hajo elsulyedt es epp csak az arboc log ki a vizbol , amibe nehany elvetemult tulelo kapaszkodik ...
Lehet azert kell pipalni a frissitesi tanacsado hasznalatakor , mert ok se akarjak elhinni hogy valaki frissiteni szeretne , igy megerosittetik az elhajlott szandekot :DDD
Megelhetjuk a topik utolso fellangolasat a wp8.1-rol menekuloknek koszonhetoen :D jonnek a migransok ,pontosabban migralok :D
Reg volt itt ekkora nyuzsges , mar azt hittem uj build jott ...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.