Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) viewdetails válasza jockas (#52999) üzenetére


viewdetails
addikt

"A 920/925 közül egyértelműen a 920 volt a jobb választás" ezért is jött ki a 925 nem sokkal utána... ;] :P

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#53002) Integrale válasza Воланд (#53000) üzenetére


Integrale
veterán

:C mar vartam

Hasznalom neha, de tobbnyire asztali modban bongeszek, ott pedig nem a legjobb.

"Bad reklám is reklám too"

(#53003) Bukk900 válasza viewdetails (#53001) üzenetére


Bukk900
őstag

Én most is a 920-at választanám a kettő közül, nekem jobb a kijelzője, a fogása, tetszik a súlya és a nagyobb tárhelyet is kihasználom. :)

(#53004) jockas válasza viewdetails (#53001) üzenetére


jockas
senior tag

Az a sok negatív vélemény miatt volt, ami szerint túl nehéz a 920...ezért kihoztak egy lightos 920-ast 925 néven ugyanolyan áron, de pár dolgot kidobtak belőle. :D Könnyebb telefon kellett pár embernek, megkapták! Kár, hogy megfelezték a tárhelyet (ami ugyanúgy nem bővíthető és így már sokaknak nem elég), nincs benne alapból vezetéknélküli töltés (ami hiába oldható meg egy hátlappal, az plusz költség)... Egy újabb példa hogyan lehet egy újabb, de kevesebbet érő termékért ugyanannyit elkérni! ;] :P

(#53005) kolosanyi válasza jockas (#53004) üzenetére


kolosanyi
veterán

A fele akkora tárhely biztos a súlycsökkentés miatt volt. :))

(#53006) jockas válasza kolosanyi (#53005) üzenetére


jockas
senior tag

Ami ettől függetlenül igen jó döntés volt, nemde? :))

(#53007) Dave™ válasza viewdetails (#53001) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem is a 920 a jobb vétel, a 925 előnyei kimerülnek abban, hogy könnyebb és vékonyabb.

(#53008) Bogyó bá' válasza jockas (#53004) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem ugyanolyan áron: egy éve a 925 legalább 20 ezer forinttal többe fájt, ráadásul "butább".

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#53009) SsPL711


SsPL711
őstag

Azt se felejtsük el, hogy a 925 volt az első "fém" Lumia.

OneDrive másnál is szarakodik?

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#53010) junior11 válasza SsPL711 (#53009) üzenetére


junior11
veterán

A múltkor nálam is szarakodott.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#53011) SsPL711 válasza junior11 (#53010) üzenetére


SsPL711
őstag

Köszi, már megjavult.
Csak átmeneti zavar lehetett...

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#53012) l925 válasza Bogyó bá' (#53008) üzenetére


l925
tag

mitől lenne "butább"?! :D
Koppra ugyanaz a hardver mint a 920, sőt a kamerája valamennyivel jobb is. A tárhely mérete sem lehet kifogás hisz a 925nek is van 32gigás változata, igaz ritka de van. A vezetéknélküli töltés sztem nagyon sok embert nem is érdekel, kíváncsi vagyok hogy hány 920as tulaj tölti vezetéknélkül a telefonját. Egyébként a 925öt is lehet tölteni hátlappal.
külsejét tekintve pedig 925 ezerszer elegánsabb, sőt sztem a legszebb Nokia Lumia telefon.

(#53013) Dave™ válasza l925 (#53012) üzenetére


Dave™
nagyúr

Vezetékmentesen töltöm. Amennyibe a 925-re kerül a hátlap, annyiból ki is jön a töltő a 920-hoz. Meg amint ráteszed azt a hátlapot, oda az elgáns karcsú forma.. Csak a vodás 32GB-os, az pedig sokaknak kizáró tényező, én pl. akkor sem lennék vodás, ha ők fizetnének, hogy a hálózatukat használjam. A kijelző pedig pentile oled, túlszaturált és kevésbé finom rajzolatú, mint a 920 IPS-e. Ezek voltak a tények. A külső meg a fém keret szubjektív, szerintem is szép, meg nagyon kézreillik. Csak amkor vettem drágább volt 20-szal mint a 920, és akkor sem ezt választottam volna, ha egy árban lettek volna, a fentiek miatt.

(#53014) ArsenalF


ArsenalF
aktív tag

Ízlések és pofonok :)
A mai napig a sárga 920amat tartom a legszebb lumiának. A vezetéknélküli töltője is sárga volt minden nap arról töltöttem a munkahelyemen a készüléket. Számomra a 925 nagyon csúnya volt ezért nem is gondolkoztam rajta h váltsák rá, főleg úgy h semmi pluszt nem adott volna. A súlyát én szerettem is a telefonnak mert legalább a tömött villamoson nem kellett a zsebemet fogdosni h megvan-e még :)
Sajna aztán eljött az az idő amikor a tudás fontosabbá vált, ezért ma mar egy sárga 1020at nyüstölök, de ez már messze nem olyan szép es az anyaghasználat sem olyan prémium érzés már. (imádtam a kerámia gombjait pl)
Ráadásul voltam olyan buta h a vezetéknélküli töltőt nem adtam el a készülékkel, ezzel meg most nem tudom használni...

[ Szerkesztve ]

(#53015) jockas


jockas
senior tag

Az utóbbi két hozzászólóval értek egyet. Hiába van a vodának 32GB-os változata (1. Telenoros vagyok, 2. nem szeretem a függő telefonokat), ha az nekem sem elérhető (mintha valaki az országunkban 928-ast szeretne).

Ugyanakkor mielőtt folytatódna ez a vitatkozás...önmagában a 925-nek sincs semmi baja. Viszont a 920-al összehasonlítva már nem az igazi...ennyi. Az meg hogy a 925-nek jobb a kamerája...nem minden esetben jön elő. Van amikor a 920-ast hozták ki jobbnak, van amikor a 925-öst...ezért inkább azt mondanám, hogy egál, nincs különbség.

(#53016) alevan


alevan
őstag

Na megvan az új Windows. Windows 10. És mindenen fut. És jön a közös Store.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#53017) westcoastog válasza alevan (#53016) üzenetére


westcoastog
veterán

Megy valahol most live stream?

(#53018) alevan válasza westcoastog (#53017) üzenetére


alevan
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#53019) Bogyó bá' válasza alevan (#53016) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor Windows 9 nem is lesz? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#53020) westcoastog válasza alevan (#53018) üzenetére


westcoastog
veterán

Ez is valami, de video stream nem folyik most? :D
Azt írja az event után kipróbálhat lesz, juhéj. :D

[ Szerkesztve ]

(#53021) junior11 válasza Bogyó bá' (#53019) üzenetére


junior11
veterán

Nem.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#53022) Lall válasza alevan (#53018) üzenetére


Lall
veterán

Ez asztali gépen egy szörnyszülött. Behódoltak a Startmenüre recskázóknak. :(

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#53023) tomboy0013 válasza westcoastog (#53020) üzenetére


tomboy0013
veterán

Telefonon is? 😃

(#53024) alevan


alevan
őstag

Ha a Startmenümanóknak ez a Start Menü nem lessz elégséges, javaslom nekik kezdjenek barátkozni a Linux-al :D

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#53025) Bogyó bá' válasza Lall (#53022) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Őrület, de én a tableten is az asztalt használom az esetek 99 %-ában... :B

(#53024) alevan: annyira perverz azért nem vagyok. :DDD Tíz éve pár hónapig linuxoztam (magyar UHU és társai) de nagyjából semmire nem volt alkalmas igazán.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#53026) gyurkikrisz válasza alevan (#53016) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Már csak az a kerdes, hogy mit kapnak meg ebbol a mostani mobilok.

westcoastog: Csak az ottlevoknek ugygondolom

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#53027) junior11 válasza alevan (#53024) üzenetére


junior11
veterán

Nyugi, ez sem lesz jó, mindig akadni fog vmi, ami sz@r lesz továbbra is :DDD

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#53028) catroot válasza alevan (#53024) üzenetére


catroot
veterán

Hát ez így nekem elég rusnyának tűnik. :(

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#53029) legiaap válasza alevan (#53024) üzenetére


legiaap
nagyúr

Na ez pofásan néz ki tetszik.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#53030) Lall válasza catroot (#53028) üzenetére


Lall
veterán

Első gondolat. [link]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#53031) duo


duo
őstag

És attól hogy mindenen egy win fog futni azért fog együttműködni egy wp-s telefon Mac-el/Linux-al?
(per pillanat egy gmtp nevű programmal hibátlanul tudom a telefonon hozzáférhető tartalmakat kersztbe kasul mozgatni. debian stable/ubuntu LTS) igazából sokkal jobban mint pl a kollega s4 minijét.
keménykedtem is neki az 520-ammal hogy ő meg mekkora dzsunka szarral csapatja :)
______________________

azért kérdem mert bár win7-től felfelé főleg 8- tól, nem idegenkedek annyira az Ms termékektől,
de desktopon rendkívül kényelmes/megszokott az Ópenszósz, jó lenne ha menne tovább így minden.

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#53032) alevan


alevan
őstag

Még érdekességek:

-Telókon is ez fog futni.
-Telefonokon nem lessz Asztal :DDD
-Command Prompt-ban lehet majd Ctrl+V-vel beilleszteni.
-Áprilisban a BUILD-en többet lehet majd tudni.
-Kiadás: 2015 közepén. Árazásról nincs szó.
-Sokat szoptak tervezéskor a convertible ezközökkel (pl. touch screen noti).
-Touch Screen ezközökön ha a Startot megérinted az ujaddal, Start Screen jön be, ha egérrel kattolsz oda, akkor Start Menü jön be.
-holnaptól elérhető a telepítő a preview.windows.com-on.
-Minimum 10 éves support.

Ha jól értettem, teljesen ugyanaz lessz WP-n mint desktopon, csak a processzorarhitektúra és az eszköztipus lessz a külömbség.

Illetve Q/A alatt arra a kérdésre, hogy az ARM tabletokkal mi lessz, azt felelték. lessz Upgrade csomag.

Our general intent is to make this available as an update for the vast majority of devices

A tippem, hogy minden WP8 frissíthető lessz. (Ha nem minden, akkor az 1GB rammosok biztos :DDD )

És mivel Updateként kezeli, remélhetőleg ingyenes less asztali Win8.1 upgrade is Win10-re.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#53033) Pikkolo^^ válasza alevan (#53024) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Jól néz ki, jó lesz ez.

(#53034) savoo válasza alevan (#53032) üzenetére


savoo
addikt

lessz. ;]

(#53035) gyurkikrisz válasza alevan (#53032) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Meg nyilván az UI is más lesz WP-n

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#53036) Assdak


Assdak
őstag

Nos megjött a cyan pfd-re, és rögtön utána még két újabb update. Ezekről lehet tudni mik?

(#53037) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

Joe Bemutatja a win10-et.

Introducing Windows 10 - the best Windows yet

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#53038) kolosanyi válasza alevan (#53032) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ez elég jól hangzik. Azt hiszem, hogy kezd meggyőzni arról a Microsoft, hogy egyáltalán ne érdekeljen a konkurencia, pedig azért az almát is kipróbálnám egyszer, meg a Blackberry is érdekes, sőt még droidos ajánlat is szóba jöhet még, amire azt mondom, hogy megéri. De így nem érzem azt, hogy a többiektől a nekem fontos dolgokat megkapom egy ökoszisztémán belül, szóval most tőlem jár a virtuális pacsi a Microsoftnak.

(#53039) Pikkolo^^ válasza FіkuszKukіsz (#53037) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ez a duma nagyon almás lett.

(#53040) l925 válasza Dave™ (#53013) üzenetére


l925
tag

egy hátlap 5-6 ezer körül van. Egy eredeti töltő hozzá jóval drágább. Amíg tölt addig sztem tök mindegy h karcsú/elegáns e a telefon sztem. Az én telóm független és 32 gb, special edition. De aláírom egyszerűbb egy 920ast megvenni és fixen annyi a tárhely benne míg 32gigás 925re vadászni kell. Kijelző téren én AmOled párti vagyok szóval nekem ez a szebb. A kamerát pedig már hasonlítottam össze 920-al és nálam is a 925 jött ki győztesen. Amúgy is más a 2 optika technológiája. Frissítések terén is a 925re mindig hamarabb érezik meg update.
Egyedül az usb csatlakozó és a hangszóró elrendezését irigylem a 920nál. Sokkal értelmesebb az elrendezése mint a 925nél.

(#53041) legiaap válasza kolosanyi (#53038) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ez a windows ökoszisztéma már tudod milyen régi sztori? Még a WP 7.8 környékén említették, hogy nemsokára jön...
Nagyon pofás meg minden, de kicsit el vannak késve és ismerve a sebességet ebből az egészből lesz kövi év vége talán míg mindenhova eljut.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#53042) Assdak válasza legiaap (#53041) üzenetére


Assdak
őstag

El vannak késve? Van már valakinek?

(#53043) Pikkolo^^ válasza legiaap (#53041) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Csak az alma van előttük, de a Win platformban sokkal nagyobb a lehetőség.

(#53044) kolosanyi válasza legiaap (#53041) üzenetére


kolosanyi
veterán

Való igaz, de nem bánom a késést ha cserébe pöpec lesz. Kinőttem már a mutogatásból, hogy kinek mi volt előbb, engem az érdekel, hogy megbízhatóan, kényelmesen tegye a dolgát a háttérben. Legyen szó bármilyen eszközről, ezesetben akár az ökoszisztémáról is.

Mondjuk az is jogos, amit a többiek mondanak, mert rajtuk kívül tényleg az alma kínál csak ilyet méregrágán, a Google megoldása nem igazán tekinthető ennek valódi desktop OS hiányában.

[ Szerkesztve ]

(#53045) Lall válasza Assdak (#53042) üzenetére


Lall
veterán

Persze. Az Appel-nek. Te nem is tudtad?

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#53046) Lall válasza kolosanyi (#53044) üzenetére


Lall
veterán

Megnyugtatlak. Ilyen egyelőre az Apple-nek sincs.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#53047) kolosanyi válasza Lall (#53046) üzenetére


kolosanyi
veterán

Azért elég jól működik ott ez a dolog, még ha a desktop vonal és az iOS el is különül, de igen, igaz.

(#53048) Pttypang válasza kolosanyi (#52998) üzenetére


Pttypang
veterán

Barlanghoz optimalizalt telefon :DDD

Everybody lies.

(#53049) Dave™ válasza l925 (#53040) üzenetére


Dave™
nagyúr

Biztos kényelmes lehet minden töltésnél felrakni a hátlapot :) A színeken lehet vitázni, de a pentile akkor is kevésbé finom rajzolatot ad ebben az esetben. Special edition? Ez nekem új, azt hittem worldwide voda exkluzív a 32GB-os. Mutass már valami linket erről a verzióról. A hátlap pedig 7-től indul, de inkább 8-9, tehát nem sokkal drágább a pad. De ezen kár vitatkozni, mindkettőből lehet találni sokféle ajánlatot, nincs nagy különbség, és ez mindenképpen plusz költség a 925-nél. Az hogy szebb meg fém szubjektív dolog, meg az is, hogy ha tudná natívan sem használnád a vezetékmentes töltést, a fentiek viszont egzakt tények. Ezek alapján szerintem lehet mondani azt, hogy papíron jobb ajánlat a 920 ugyanannyiért, olcsóbban meg főleg. Aztán ha valakinek sokat számít az a nem is tudom 50g vagy a fém keret vagy az oled akkor nyilván a 925 lesz a jobb választás.

(#53050) Integrale válasza Dave™ (#53049) üzenetére


Integrale
veterán

930 elott 925-ot akartam venni. Amik Special Editionkent voltak hirdetve, azok vagy Vodasok vagy ex Vodasok voltak :)

"Bad reklám is reklám too"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.