Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90001) A Zéé válasza this is life (#89993) üzenetére


A Zéé
addikt

én valamikor karácsony környékén cseréltem le a Bing Weatherre, mert az élőcsempe ugyan néha-néha frissített, de maga az app az már akkor is ilyen 2 hetes adatokat mutogatott, és pl. Budapestet rendszeresen eldobta (írt helyette Albertfalvát, meg Gödöt, meg Szigetszentmiklóst...)

Just a simple Lineman...

(#90002) ΞΔGLΞ válasza A Zéé (#90001) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Soha nem volt nálam ilyen gond.

(#90003) this is life válasza A Zéé (#90001) üzenetére


this is life
Ármester

Nálam szerencsre nem volt ilyen gond,de lehet hogy az is befolyásolta hogy fix hely van megadva,es nem a gps-t használom ... De úgy is mindegy lassan búcsút inthetek az appnak .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#90004) ΞΔGLΞ válasza this is life (#90003) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az AWHD mindig a legközelebbi időjárás-állomásra áll/állt át, ha a GPS be van kapcsolva, ezért ilyenkor előfordulhatnak hülye nevek, de ettől és emaitt is okos volt az alkalmazás. Pl Pécsen nekem ritkán írta a város nevét, helyette ilyen meg olyan dűlőket írt, amire rákapcsolódott.

(#90005) this is life válasza ΞΔGLΞ (#90004) üzenetére


this is life
Ármester

Nem szerettem ezt funkciót ,mert itt Debrecenben is valami környéki állomásra mászott fel es onnet jöttek az adatok...meg nálam a gps alapból ki van kapcsolva...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#90006) egykori válasza this is life (#89993) üzenetére


egykori
őstag

Én átálltam a Prognozára 490-ért és ugyanazt tudja kb., mint az Amazing, ami nejem telóján egyébként még szépen működik, de én kísérletként már váltottam (ha beválik, akkor az övén is).
Eddig talán annyi hátrányt találtam, hogy nem egy, hanem három órás idő intervallumban mutatja az előrejelzést.

(#90007) zsoltzsolt válasza egykori (#90006) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ez a Prognoza egyébként tényleg szép alkalmazás.
Mondjuk most már egyre jobban meggondolom, hogy adok-e pénzt alkalmazásért, fogy az optimizmusom :D (nem a 490 Ft miatt, hanem elvből)
Mellesleg két közel két és féléves már az L930-am, lekopogom nincs semmi baja, az Ms-en kívül :D . De hát még most se tudom mi lesz, ha beadja az unalmast.

[ Szerkesztve ]

(#90008) ZavaBalazs válasza ΞΔGLΞ (#90000) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

hosszan nyomod az E-t, próbálod áthúzni É-re, de hármas lesz belőle, mert ha siet az ember, néha nehezen méri be, szerintem erre gondolt.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#90009) pprod94 válasza ZavaBalazs (#90008) üzenetére


pprod94
aktív tag

Kb. :) De ha szépen áthúzom akkor is képes erre.. Pedig mintha más is panaszkodott volna. Amúgy a billentyűzet még mindig jó ezen kívül, van, hogy oda sem nézek és írok.

(#90010) ΞΔGLΞ válasza ZavaBalazs (#90008) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah, értem.
Így lehetséges, sőt biztos is, hogy 3 lesz belőle.

(#90011) ΞΔGLΞ válasza this is life (#90005) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De miért?
Ha valamiről pontos infót kapsz, akkor az a legközelebbi állomás.

(#90012) ZavaBalazs válasza pprod94 (#90009) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

van amúgy erre feedback, remélem jól linkelem (csak mobilról nyitható)

[link]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#90013) Partyface007 válasza ΞΔGLΞ (#89988) üzenetére


Partyface007
őstag

De értem, nem akarnak a consumer piacon jelen lenni, csak szerintem ez egy óriási hiba....

(#90014) Moretimer


Moretimer
aktív tag

Üdv mindenkinek!

950 lumia hívás közben nem jelzi hanggal a várakozó partnert. Mi lehet a baj?

Moretimer

(#90015) zsoltzsolt válasza Moretimer (#90014) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

W10m

(#90016) ΞΔGLΞ válasza Partyface007 (#90013) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Akkor miért kellene kiadni nekik új készüléket, ahogy írtad...minimum? Ha egy tetves fillért nem akarnak már erre pazarolni, mivel eleget elcsesztek a nagy semmire. Hogy most valóban az SP-ba raknak dollárhegyeket, azt meg a jó franc sem látja már itt, hogy mit akarnak. : )

----------------

(#90015) zsoltzsolt

Velős és egyértelmű válasz! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#90017) spiderpig820 válasza Moretimer (#90014) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Az, hogy nem tudja a rendszer.

4B

(#90018) Partyface007 válasza ΞΔGLΞ (#90016) üzenetére


Partyface007
őstag

hát pont ez a baj hogy ennyire korlátoltak hogy nem látják be azt mégha lesz surface phone is az vélhetőleg kevés eladást fog produkálni főként ha addig leszokik mindenki a w10-ről mobil fronton...

ráadásul az egyik linkelt cikken már surface mini-ként hivatkoztak rá, ebből arra következtetek hogy legjobb esetben is phablet kategória lesz de leginkább a phablet és a tab között lesz valahol méretben... ami eleve egy kisebb piaci rés mint a telefonos

nekem speciel már egy phablet is óriási, nekem nem praktikus telefonnak

(jó ha leválhatok vele egy laptop-ot akkor azért elgondolkodok rajta az biztos :-) )

"főként ha addig leszokik " már az a kevés ember aki még egyáltalán használja

[ Szerkesztve ]

(#90019) scyllarus válasza Partyface007 (#90018) üzenetére


scyllarus
veterán

Elméletileg az a cél.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#90020) ΞΔGLΞ válasza Partyface007 (#90018) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

jó ha leválhatok vele egy laptop-ot akkor azért elgondolkodok rajta az biztos :-)

Ahhoz elég durva hardvert kellene belerakni (nekem), hogy kiváltson egy lapost. :)
Ez a Continuum is egy lajhár, már amihez én szoktam, nem is használtam nyár óta, addig használtam ilyen hosszabb tesztként, nevezzük így, amíg kiszállították az új rog laposom.
De néha csak röhögtem, írtam is már szerintem, hogy egy 2004-ben gyártott IBM (lenovo) thinkpad r51, amit mai napig gyári, eredeti (mikro)karcmentes állapotban őrzök, amolyan első lapos kedvencként, konkrétan szanaszéjjel körbeverte/veri ezt az egész dock hülyeséget, pedig az nem éppen mai hardver, de akkor csúcskategória volt ez a pentium cpu.
Egyszerűen ez a hardver kevés hozzá.

(#90021) Partyface007 válasza ΞΔGLΞ (#90020) üzenetére


Partyface007
őstag

viszonylag kevés ember renderel 3d-t laptopon :-)

az én igényeim alacsonyak

vpn, outlook, rdp, cmd, ssh, rsat , powershell néha word excel..

szóval nekem a snapi 835 valószínűleg elég lesz :-)

[ Szerkesztve ]

(#90022) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Egy hatalmas gondom lenne megtört a telefon kijelzője (érintő és LCD is ) és valahogy életet kellene lehelnem a telefonba.. A kijelző pin kóddal zárolva így nem tudom pc-hez sem csatlakoztatni. mit tudnék így vele kezdeni ? Lumia 930

Lumia 950XL

(#90023) npnp


npnp
tag

Hello

Érdemes a gyári kamera app helyére keresni valami mást?

Most egy Acer Jade Primo van, de mintha gyengébb lenne fotózásban mint az előd Nokia 930. Vagy csak az idő szépít?

P

(#90024) tomboy0013 válasza npnp (#90023) üzenetére


tomboy0013
veterán

Attól, hogy valami újabb még nem indokolja hogy jobbnak is kell lennie.

(#90025) npnp válasza tomboy0013 (#90024) üzenetére


npnp
tag

Rosszul fogalmaztam: jelenleg melyik alkalmazással fotózható a legjobb minőség.

?

(#90026) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

WinMagazin:
"ez az új Nadella-féle Microsoft mostanság egyre inkább vevő a felhasználók visszajelzéseire"
:DDD :DDD

(#90027) Arpee78 válasza confuser (#55515) üzenetére


Arpee78
senior tag

Tudom, hogy régi hsz, de valaki hátha válaszol nekem.

"A garancia 2 év, hacsak nem valami GSM boltban veszed." GSM boltban kevesebb a gar? Hol adják a legtöbb garanciával a telefonokat?

Olyan problémám van, hogy telefonáláskor az arcom néha hozzáér a "hívás befejezése" gombhoz és az történik ami. Van e erre megoldás? Erre kerestem rá, erre adta ki az előbbi találatot, de nem leltem megoldásra.

Win10M + L920

(#90028) hroberto válasza zsoltzsolt (#90026) üzenetére


hroberto
veterán

:P :C

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#90029) TFSi válasza zsoltzsolt (#90026) üzenetére


TFSi
őstag

Vajon melyik szegmensre gondolhat... Egyelőre lejtmenetben érzem az egész céget, ez pedig egyáltalán nem öröm számomra. Mobilfronton nulla már, a W10 önmagában OK, de a hazai piacon számos, fontos szolgáltatás nem érhető el, az Office 2016 pedig mostanság ismét random borul össze a céges gépeken.

Anyám új 950-ese csak újraindítás után hajlandó megjeleníteni a frissen fotózott képeit. Nálam 950Xl-en ez még nincs, de türelmetlenül várom... ;] Majd visszajelzek Nadellának... :DDD

Add vissza a dellát, Nadella! :P

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#90030) this is life válasza egykori (#90006) üzenetére


this is life
Ármester

Koszi a tippet ranezek majd , hatha meger egy miset . Telepitettem es tetszik is a felulete ,AWHD iker testvere igy elso ranezesre ... lehet meg is veszem , ennyit megerdemel az app fejlesztoje ha mar egy lenyegeben halott rendszeren elerheto a munkaja ...

Eagle
Csak rossz megszokas a gps csak akkor menjen amikor en akarom cimu nota, meg az AWHD amugy is csak ket helyrol szedte az adatokat a civis varosban .
Szerintem ha lesz sp telefon win10 for arm-el , kb annyira lesz megvaltas mint a 8.1 utan a w10m , meg kevesebb keszulek ,meg kevesebb app , bar lehet hogy mindegy mert reteg termek lesz .

ZsoltG60
Esetleg a kamera gombbal probalnad bekapcsolni a telefonod, akkor sem old fel a kepernyozar ? Ha ez nem segit, adatmentesre nem sok lehetoseged marad a kijelzo csereig..

Arpee78
A kozelseg erzekelot nem takarja semmi ,se folia se egyebek ? Mert az tud gondot okozni .A gsm uzletekben azert vannak rovidebb garancias ideju telefonok is , mert forgalmaznak kintrol behozott keszulekeket s mivel az eredeti szamlat nem kapod meg ezert a garanciat az uzlet biztositja es nem a gyarto . Nulla perces de megis hasznaltnak minosulo telefonokat adnak el ujnak amit kulfoldon szereznek be (ezek a viragbolti garisok) az itthon nagykerbol, kepviselettol beszerzett telefonokra a gyartoi garancia el ami altalaban 2 ev .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#90031) Kin Tan Te válasza zsoltzsolt (#90015) üzenetére


Kin Tan Te
tag

:DD :DD :DD :DD

Ez így reggel éhgyomorra erős volt....

[ Szerkesztve ]

(#90032) tomboy0013 válasza Kin Tan Te (#90031) üzenetére


tomboy0013
veterán

:C

(#90033) 7s26c válasza zsoltzsolt (#90026) üzenetére


7s26c
senior tag

Hajjaj....azonnal regálnak

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#90034) ΞΔGLΞ válasza Partyface007 (#90021) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én nem renderelek 3D-t laposon, mást igen (néha), de elsősorban a villámgyorsaság, ami ott (is) számít és azonnal történjen minden. Na, most ez egy continiuum-hoz viszonyítva, kb egyenlő egy kicseszett lusta lajhárral. Ezért írtam, hogy még az az IBM lapos is mérföldekkel gyorsabb nála. Szóval 2015-16 tájékán meglehet cseszni ezt a parasztvakító baromságot, ha ennyire tetű lassú, ráadásul ez is bugos, mint az Istennyila. Olyan hülyeségeket képes volt produkálni egy egyszerű netezés közben, hogy az elképesztő.

Muszáj volt restartolni, kb minden tizedik percben. Vagy hangcodec probléma miatt, vagy, mert kifagyott néha random egy-egy megnyitott honlapon, vagy képtelen volt elindulni az a videó, amit telefonnal vettem fel etc...
Ilyenkor éreztem úgy, hogy szívesen falhoz tudnám baxni az egészet, mert egyszerűen a user magát közben kiidegelés nélkül nem tudja használni.

Ha meg te ezek után egy fillért is adsz ennek a bandának, az már te dolgot. Én inkább maradok (egyelőre) az ipad pro-nál, mert az semmi mást nem csinál, csak működik, stabilan és qrva gyorsan. Ennek az SP őrületnek nagyon kell bizonyítania, hogy a csalódott userek megint költsenek win-re. Feltéve ha lesz belőle egyáltalán valami, mert kitudja, hogy ezek egyáltalán mi a francot akarnak mobil, tablet fronton.

(#90035) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Volt már? :DDDMagyarország nekimegy a Microsoftnak,írja az Origo :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#90036) ΞΔGLΞ válasza st3v3np3t3r (#90035) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Fasság, remélem nem kell leírnom, hogy miért. : D
De mégis, akik nem értik.

Független attól, hogy az MS mennyi baromságot csinál ellenünk mostanában, legalább ezt felvállalja, hogy "követ" minket. Ha valaki azt hitte, hogy a többi nem ezt teszi, csak azért, mert nem kürtöli világgá, az nagy tévedésben van.

De majd az EU a kicseszett okos embereivel, majd megmutatja, hogy megvédi az állampolgárait!
FACEPALM!

[ Szerkesztve ]

(#90037) junior11 válasza ΞΔGLΞ (#90036) üzenetére


junior11
veterán

Az MS szerintem még kismiska a kugli és a fészbuk mellett ilyen téren :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#90038) ΞΔGLΞ válasza junior11 (#90037) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az FB-nak és a gugli-nak elképesztő algoritmusú és kifejlesztett követő motorja lehet/van és ez az amiről tudunk!
Illetve nem tudunk, csak figyelni kell...egy kicsit. O_o
Hát, biztos az MS-nak is van :), de ő legalább nem titkolja.

---------------

Egyet lehet tenni ellenük: Kitéped örökre a netkábelt habzó szájjal! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#90039) Partyface007 válasza this is life (#90030) üzenetére


Partyface007
őstag

az app kérdés az elvileg nem lesz gond mivel emulálva minden x86-os program fog futni...

mondjuk egy uwp-s app natívan biztosan sokkal gyorsabb lesz

az hogy réteg termék lesz az szinte biztos

(#90040) ΞΔGLΞ válasza Partyface007 (#90039) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A lényeget le is írtad: ELVILEG.
Az MS-nak több éve erre épül az elcseszett politikája, amiből vagy semmi nem lett, vagy nem jól működik, vagy egyszerűen abbahagyták a fejlesztését, törölték. Pl a sok user "becsábító" PA-t is többek között.

Na, hagyjuk ezt a meddő témát, engem már nem lehet megvezetni semmivel, ami WM, vagy SP, vagy CIA, KGB etc...
Feltéve akkor, ha majd olvasom a teszteket (ha lesz egyáltalán miről) és azok a megbízható oldalak, mint pl ez is, vagy gsm arena, phone arena és a többi, akkor majd elgondolkodok, hogy újra beruházok egy win alapú hardverre.

Most egy kicsit elég volt belőlük. Ezért írtam, ha te még hajlandó vagy, akkor "köhögj" nekik...

------------

Ettől függetlenül a w10 desktop rendszerüket én megelégedéssel használom, mondjuk amilyen hardvert kaptak alájuk, mind desktop és notebook-on, furcsa is lenne, ha nem lennének gyorsak, de ami lényeg nekem...stabilak!

[ Szerkesztve ]

(#90041) Partyface007 válasza ΞΔGLΞ (#90034) üzenetére


Partyface007
őstag

az a baj még ha lesz is sp vagy mini vagy akárhogy is nevezzük nem vált ki teljesen egy laptopot és nem feltétlenül a teljesítmény miatt hanem a laptopnak csak van saját képernyője amin lehet dolgozni (még 13-on is) sp-hez meg kell egy képernyő tv akármi ami nem lesz feltétlenül mindenhol...

arról nem beszélve hogy valószínű abból az árból amibe kerülni fog veszel magadnak egy normális telefont meg egy laptopot...

ezért is hülyeség volt kukázni a telefonos ágat ilyen szinten

szerintem...

(#90042) TFSi válasza Partyface007 (#90041) üzenetére


TFSi
őstag

Utoljára szerintem 2013 környékén tudták volna még felvenni a versenyt mobilfronton, amikor megvettem a 920-asom még minden bizalomgerjesztő volt. Hiába csúcskategória volt, a W10M-et már nem kapta meg.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#90043) Partyface007 válasza TFSi (#90042) üzenetére


Partyface007
őstag

az talán kicsit túlzó de mondjuk a w10m-nek olyan állapotban kellett volna kijönnie mint amilyen most (hibák meg koncepcionális hülyeségek persze vannak de szerintem most elég jól használható)

(#90044) Partyface007 válasza Moretimer (#90014) üzenetére


Partyface007
őstag

félmegoldásként a settings\ ease of access \more options-nál van egy olyan use speech to announce caller ID

ezzel csak az a baj hogy amikor kicsöng a telefon akkor is bemondja a nevet így lehet nem hallod meg a hívást :-)

(#90045) Arpee78 válasza this is life (#90030) üzenetére


Arpee78
senior tag

Nem fedi semmi. Szerintem szennyeződés kerülhetett az érzékelőre, utánanéztem most.

Ha nem GSM szaküzletben, akkor hol érdemes telefont venni, ha a megbízhatóság a fontos? Vagy az üzletben kérnem kell a drágább, több garos példányt?

(#90046) hegti


hegti
aktív tag

Kérdés hogy ez mobilra is igaz-e...
windows 10 frissítése

Mikor majd meghalok azt akarom,hogy a sírkövem körül ingyenes legyen a WIFI. Így legalább biztos lenne minden nap valaki aki meglátogat..!:)

(#90047) junior11 válasza hegti (#90046) üzenetére


junior11
veterán

Mobilra is jön a Redstone 3.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#90048) 7s26c válasza junior11 (#90047) üzenetére


7s26c
senior tag

Nocsak!

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#90049) tomboy0013 válasza 7s26c (#90048) üzenetére


tomboy0013
veterán

A felhasználótábor már szétszéledt, na meg alkalmazások sem fognak teremni. Úgyhogy már sokat nem érnek a mobil W10 frissítéssel. Már tök feleslegesen erőlködnek, ez a hajó már elment.

(#90050) 7s26c válasza tomboy0013 (#90049) üzenetére


7s26c
senior tag

....amit eléggé gyászolok...

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.