Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) @matthew@


@matthew@
őstag

Olyan kérdésem lenne h képernyő beégés mennyire jellemző? Csak mert egy Omnia W-m van és folyton közepes fényerőn használom és most amikor hívtak telefonon és a szürke háttér jelent meg meg alul az h ki hív, akkor a szürke részen láttam a csempék körvonalát elég rendesen amik a főképernyőn vannak kint. Esetleg van vmi kijelző tesztre lehetőség?

Matthew 24:42

(#1002) blex válasza @matthew@ (#1001) üzenetére


blex
senior tag

én is szoktam néha látni körvonalakat szürke hátteren, de nem annyira vészes. ez ilyen, szerintem...
egyébként (omnia 7-en) a diagnosis appban (##634# a tárcsázóban és call) a *#0*# kóddal lehet ilyen tesztalkalmazást előhívni

(#1003) btudos válasza Воланд (#995) üzenetére


btudos
Topikgazda

Én múltkor úgy felhúztam magam, hogy inkább nem foglalkozom vele tovább, régen még jó volt, de valahányszor változtat a Facebook, valami elcsúszik szerver oldalon, és tuti gallyra megy az egész, még a Facebook app is jobb olyankor :U (mondjuk már nem is nagyon érdekel a dolog, aki akar valamit, hívjon fel telefonon :P )

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#1004) @matthew@ válasza blex (#1002) üzenetére


@matthew@
őstag

Értem, és ez a diagnosis app hol talalható? A piactérről kell leszedjem? Iletve ez most beégésnek számít vagy nem?

Matthew 24:42

(#1005) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

na a nagy tagadásból már eljutottunk odáig, hogy csak jó lenne, ha lenne surface phone? :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1006) blex válasza @matthew@ (#1004) üzenetére


blex
senior tag

mondtam, a tárcszóban beírod, hogy ##634#, aztán nyomsz egy hívást.
egyébként ha nem nagyon gáz, akkor nem érdemes foglalkozni vele, mert lehet, hogy megint olyan lesz. nálam csak néha látni halványan az előző képernyő lenyomatát, aztán eltűnik. bár az appbar már látszódik egy kicsit a megfelelő színű háttéren, de egyáltalán nem zavaró.
szóval ha nem látod folyamatosan minden háttéren, akkor szerintem élj együtt vele. mintha mondták volna, hogy az amoled szeret beégni...

(#1007) Dunbar válasza @matthew@ (#1004) üzenetére


Dunbar
senior tag

Beégés, balcsidának is, nekem is be van égve az Internet Explorer címsora, a SAMOLED+WP kombó miatt sajnos van ilyen.
Gondolkoztam szeptemberben, hogy még amíg van gari beviszem kicseréltetni, de végül úgy döntöttem hogy inkább ne barmolják szét, nem olyan zavaró (GSM boltban vettem). Szürke háttéren látszik.

(#1008) balcsida válasza Dunbar (#1007) üzenetére


balcsida
senior tag

Jaja, elég erősen

(#1009) @matthew@ válasza blex (#1006) üzenetére


@matthew@
őstag

Tényleg :DDD figyelmetlenül olvastam el, bocsi.
Igazából csak most vettem észre és nem zavar, de nem tudom h gariban ezt cserélnék-e? Mert ha igen akkor néha néha beviszem h pecsételgessék a garilevelet :DDD
Dunbar: az elég érdekes amúgy h mitől ég be az AMOLED, de egyáltalán nem is próbáltad végül gariztatni?

Matthew 24:42

(#1010) bull84ghia válasza Dunbar (#1007) üzenetére


bull84ghia
őstag

Akkor én szerencsés vagyok semmi beégést nem láttam az O7-en :C

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#1011) Dunbar válasza @matthew@ (#1009) üzenetére


Dunbar
senior tag

WP7-en ugye elég fix helye van a dolgoknak és nagy a kontraszt is (fekete- világító színek vagy fehér) mindenhol, ezért jóval nagyobb az esélye a beégésnek, mint Androidnál, ahol váltogatod a launchereket, appokat, ráadásul a Metroban az alkalmazásokban is vannak elég fix dolgok (szürke sáv, karikákban piktogramok és 3 pont a kijelző alján), ott ritka az ekkora kontraszt amúgy is. Az, hogy hogyan játszódik le a beégés nem tudom, nem értek a kijelzőkhöz.

Szeptemberben járt le a gari és nem vittem be, de fórumon megkérdeztem és azt mondták a többiek hogy cserélniük kéne az ilyet, tehát ha megpróbálod valószínűleg sikerrel jársz.

[ Szerkesztve ]

(#1012) negyven2 válasza @matthew@ (#1009) üzenetére


negyven2
veterán

Nekem a nyáron volt szervizben kijelző beégés miatt az akkor még alig egy éves Omnia 7-em. Nekem - mivel gyártói garanciával vettem a telefont - alig 3 nap alatt megjárta a szervizt, a Samsung Szervizfutár szolgáltatásuknak köszönhetően (azért ez egy nagy pirospont a Samsungnak).

Dunbar: Azért én olvastam, hogy jópár Galaxy S is megjárta a szervizt ilyen okból kifolyólag.
Amúgy a beégés az OLED-nek a technikai jellegéből adódik.

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#1013) btudos válasza negyven2 (#1012) üzenetére


btudos
Topikgazda

Ezért is vennék SAMOLED-es telefont csak és kizárólag gyártói garanciával, pont a Te példád mutatja, mennyire jól tud jönni egy normálisan működő szerviz. :)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#1014) negyven2 válasza btudos (#1013) üzenetére


negyven2
veterán

Én meg a SE W550i készülékem alapján tapasztaltam meg, hogy sufnigsm-ből maximum hivatalos gyártói garanciával veszek telefont (adtak rá 6 hónap garanciát, 5 hónapra rá megszűnt a bolt 1,5 évre rá megadta magát a készülék). Pedig az eddigi telefonjaim közül azt szerettem a legjobban.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#1015) emvy


emvy
nagyúr

Fuck yeah!

Skype integracio WP8-ban!

Nekem ez allati fontos.

Rosszhir: a 920 ket hetet kesik az elozeteshez kepest (nov. masodik hete).

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#1016) Maateeo válasza emvy (#1015) üzenetére


Maateeo
aktív tag

Nájsz. Nem sírnék ha esetleg 7.8-ba is beleférne..

Xperia XA1 || Xlive: Stratus LX || Steam: Sir Mate LX || YT: maateeoc || Keress telefonon ha kellek!

(#1017) #32711680 válasza Воланд (#995) üzenetére


#32711680
törölt tag

en hasznalom nagyon régóta és most kezdett el szarakodni pár napja. esetleg tudsz jó alternatívát?

(#1018) btudos válasza Maateeo (#1016) üzenetére


btudos
Topikgazda

Erősen kétlem, hogy megtörténne :(

exileee: Kifejezetten Facebookra, vagy általában üzenetküldésre? Utóbbira a Whatsapp a legjobb szerintem, bár nekem ugye nincs normális (?) Viber...

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#1019) btudos válasza #32711680 (#1017) üzenetére


btudos
Topikgazda

dupla, sorry

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#1020) blex válasza emvy (#1015) üzenetére


blex
senior tag

már csak az kéne, hogy a hívás helyett felajánlja a skype-ot, mint az sms-nél a facebookot, ha épp elérhető az illető.

(#1021) Воланд válasza emvy (#1015) üzenetére


Воланд
titán

es most mar megint ki toketlenkedik vajon, a nokia, vagy az ms?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1022) @matthew@ válasza Dunbar (#1011) üzenetére


@matthew@
őstag

Ez mondjuk igaz, elég sok helyen vannak állandó "ikonok"

figure85: nekem is gyári garis, akkor lehet vmikor beviszem. Amúgy a Szervizfutár-t ha kihívom Omnia W_hez akkor nekem fizetni kell érte, mert nem tartozik oda, ugye? Anno Wave 2 esetén járogattak elég sokat nálam :DDD

Matthew 24:42

(#1023) btudos válasza Воланд (#1021) üzenetére


btudos
Topikgazda

A 900-as európai bevezetésénél ugyanez volt, fel nem fogom miért nem képesek egy készülék piaci bevezetését normálisan levezényelni. :(((

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#1024) negyven2 válasza @matthew@ (#1022) üzenetére


negyven2
veterán

Elméletileg nem is hívhatod ki hozzá, megha fizetnél is érte. De gondolom, hogy Te is tudod, hogy itt nem csak arról szól a garancia futár, hogy hozzák/viszik hanem az is, hogy 3 nap alatt megvan javítás (és ebben benne van a szállítás is.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#1025) crey válasza emvy (#1015) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Ami még jobb, ez megerősíti azt a pletykát, bogy lesz egy VoIP API, amit bármely alkalmazás elérhet :)

"The app will now form part of the contact card, and will allow incoming calls without the app actually running.

The service the app uses will actually support other services, so expect Windows Phone 8 to be much more VOIP friendly in the future."

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#1026) savoo válasza crey (#1025) üzenetére


savoo
addikt

Nagyon remélem, nekem csak a normális voip hiányzik a WP-ből, decemberben ebből váltás lesz. :P

(#1027) blex válasza crey (#1025) üzenetére


blex
senior tag

pletyka? erről már volt szó nyáron a dev akármin

(#1028) Rolly válasza mukibuci (#1005) üzenetére


Rolly
veterán

persze, de csak ha a nokia gyártaná le :D

(#1029) Oppenheimer válasza emvy (#1015) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Én ezt nem értem hogy képzelik. Mármint hogy bemutatáshoz képest ennyivel később jelenik meg. Ha a wp8-al együtt mutatnák be az is korai lenne mert késik két hetet...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#1030) randras válasza Oppenheimer (#1029) üzenetére


randras
veterán

:(

Ez a töketlenkedés teljesen jellemző a Nokiára. Abszolút rugalmatlanok, és mindennel elkésnek.

Másfelől viszont nem dobnak ki félkész, bugos szarokat, ahogy mondjuk a HTC a flagshipjeit. Elgondolkodtató, hogy kell-e ezért puffogni... csak hangulat kérdése.

(#1031) Rolly válasza randras (#1030) üzenetére


Rolly
veterán

azért többnyire sajnos még így is marad bug a rendszerben ... a nokiánál is ...

(#1032) @matthew@ válasza negyven2 (#1024) üzenetére


@matthew@
őstag

Igen tudom csak kényelmi szempontból jó lett volna :D de mind így sem rossz. Amúgy a kijelző is fődarabnak számít, szóval a 2. évi gari vonatkozik rá?

Matthew 24:42

(#1033) Воланд válasza @matthew@ (#1032) üzenetére


Воланд
titán

igen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1034) negyven2 válasza Воланд (#1033) üzenetére


negyven2
veterán

Vagy nem. Nekem legalábbis a papíron (jegyzőkönyv?) amit visszakaptam az volt írva, hogy nem nem volt fődarab csere. Mikor rákérdeztem azt mondták nekem a kedves TeleMax-os emberek, a kijelző nem számít annak csak az alaplap.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#1036) Воланд válasza negyven2 (#1034) üzenetére


Воланд
titán

az se rossz. mondjuk szerintem a telemax, mint szerviz egy nagy rakas .....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1037) gzbotii


gzbotii
veterán

Eljottek a tipkus WP betegsegek a Radaron: ha elutasitjak a hivasomat kihangositva sipol, ha foglalt akkor meg hosszan petyeg 10-15mp, sms slkuldese utan neha eltunik maskor meg ott marad a billentyuzet...es meg hasonlok :)

:W

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1038) MasterMark válasza gzbotii (#1037) üzenetére


MasterMark
titán

Ez gyári ROM-mal?

(#1039) Rolly: Én se 710-en, azért érdekes. :F

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1039) Rolly válasza gzbotii (#1037) üzenetére


Rolly
veterán

ilyen hibával omnia7-en és lumia800-on nem találkoztam

(#1040) amanoba válasza gzbotii (#1037) üzenetére


amanoba
őstag

ez inkább htc, mint wp bug.
viszont az sms utáni gonddal még nem találkoztam.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#1041) crey válasza gzbotii (#1037) üzenetére


crey
MODERÁTOR

A billentyűzet bug tudtommal Tangoval javításra került :/

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#1042) Blyan válasza gzbotii (#1037) üzenetére


Blyan
félisten

Ezek HTC bugok, nekem is volt pár, asszem a lerakás utáni bipbipbip, meg a foglalt bipbipbip.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#1043) Rage47 válasza gzbotii (#1037) üzenetére


Rage47
veterán

lumia 710-en is csinálta gyári és custom rommal is. de az új 7.8-as rommal még nem telefonáltam, mert külföldön vok.

(#1044) Oppenheimer válasza randras (#1030) üzenetére


Oppenheimer
veterán

De felcsigázzák az embereket egy bemutatóval, aztán 2 hónapra rá jelenik meg, amikor már csökkent a bemutató miatti hype és érdeklődés.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#1045) mukibuci válasza Oppenheimer (#1044) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ráadásul amikor már majdnem megjelenik, akkor elkezdik megerősíteni a surface phone létezését, nesze neked újabb szög a koporsóba ;]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1046) Воланд válasza mukibuci (#1045) üzenetére


Воланд
titán

es elop kepes olyat nyilatkozni, hogy nem baj, hogy ha lesz surface phone. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1047) emvy válasza Воланд (#1046) üzenetére


emvy
nagyúr

Mit mondjon szerencsetlen? :)

Egyebkent nem olyan trivialis jobbat csinalni, mint a Nokia. Viszont a Microsoft brand sokkal erosebb jelenleg, mint a Nokia.

while (!sleep) sheep++;

(#1048) crey válasza emvy (#1047) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Az USA-ban legfeljebb. Ha annyira erős lenne a Microsoft brand, akkor simán el tudnának bármilyen szart adni, mint az Apple.

Az XBOX egy erős brand, de maga a Microsoft nem annyira :(

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#1049) emvy válasza crey (#1048) üzenetére


emvy
nagyúr

Az MS sokkal erosebb brand, mint az Xbox. Jelenleg a harmadik legerosebbnek tartjak a vilagon (az Apple es a Google utan).

while (!sleep) sheep++;

(#1050) mukibuci válasza crey (#1048) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

xbox phone? :D de ha valóban ekkora a kereslet a surface után (és nem csak azért fogyott el előrendelésben, mert 14db volt belőle összesen), akkor a surface phone is sikereles név lehet :K

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.