Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67001) waces válasza Fkris (#66999) üzenetére


waces
aktív tag

nem fog menni, mert képtelen a 925 wifin csatlakozni okostvhez (pl miracast) (max kábellel, de ugye annak meg igencsak kevés értelme van)

Every living creature on earth dies alone.

(#67002) zsamiatt válasza waces (#67001) üzenetére


zsamiatt
őstag

https://www.youtube.com/watch?v=A9gMWZYL0E0
DLNA-t mindegyik tud.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#67003) Melack válasza Fkris (#66999) üzenetére


Melack
veterán

Lumia Play to alkalmazás

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#67004) RaZroX


RaZroX
addikt

Nálatok hogy megy a Denim ? Nekem amióta fent van, folyamatosan várni kell mindenre illetve elég érdekes bugokat tapasztalok (nem vesz a kamera, ha vissza lépek böngészőben egy csomó oldallal korábbra dob vissza, nem akar elsőre bekapcsolni a képernyő...)

Megpróbálok egy HR-t mert frissítettem és nem tiszta telepítés volt hátha...

This is the way

(#67005) Clemi válasza Fkris (#66999) üzenetére


Clemi
veterán

Nekem a "Lumia Play To" Wifi hálózaton tökéletes erre a funkcióra. (L820-on) De nem közvetlenül a TV-re csatlakozom, hanem a belső hálózaton választom ki az eszközök közül a TV-t.

[ Szerkesztve ]

(#67006) waces válasza zsamiatt (#67002) üzenetére


waces
aktív tag

jogos. lumia play to valóban működik. arról megfeledkeztem és os szintű megoldásban gondolkodtam (project to-nak megfelelőt). és a project to screen az ami nem megy, bár by default része az osnek

Every living creature on earth dies alone.

(#67007) NGA válasza waces (#67006) üzenetére


NGA
addikt

(#67008) liksoft


liksoft
nagyúr

Tiszteletem Mindenkinek!

Kezdő vagyok itt, és 730 esetén a gondom, hogy a 2 SIM-hez külön csengőhangot szeretnék beállítani. Eddig valahogy nem sikerült. Van rá megoldás?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#67009) ldave


ldave
félisten

Spotify: kezd elegem lenni ebből, valamiért időnként törli a Spotify a már letöltött zenéket, de nem tudom ez most a Spotify hibája vagy a WP rendszeré. Van, aki képben van ezzel kapcsolatban?
Ezt a képet nemrég, előtte reggel, még otthon adtam hozzá egy új albumot a többihez, akkor még mind rajta volt a telefonon, most pedig az 5-ből 3 eltünt.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#67010) chipesz válasza ldave (#67009) üzenetére


chipesz
őstag

Ilyet már nekem is csinált, fogalmam sincs miért.

Eleve az egész Spotify app trágya szerintem használhatóság szempontjából, hamburger menü hol jobb, hol bal fent, logikátlan az egész. Legalábbis nem felhasználóbarát.

Meg nekem azt szokta még csinálni, hogy egy idő után elhallgat és kilép magától, pedig hozzá sem nyúlok, bluetooth hangszórón hallgatom a zenét.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#67011) Vodar válasza ldave (#67009) üzenetére


Vodar
senior tag

Nem a What is the story és az Achtung baby maradt meg véletlenül?

Amúgy az ilyen furcsaságok mindig az appok hibái, nincsenek ilyen bugok a WP rendszerben, ellenben egy-egy app simán lehet bugos.

[ Szerkesztve ]

(#67012) ldave válasza chipesz (#67010) üzenetére


ldave
félisten

és Vodar: Köszi.

Régebben a Mix Radio-t használtam, ott volt olyan, hogy időnként be kellett lépni és frissítani a lementett listákat, először arra gondoltam itt is valami ilyesmi van, de nem találtam erről infót. Amúgy a Magic Whip és a Matter of Life ... maradt rajta, a Parklife esetében még az Offline elérhető is kikapcsolódot...

Csak ami extrán idegesítő, hogy ezért a szolgáltatásért még fizetek is.

A Slime draws near! Command?

(#67013) no1r válasza NGA (#67007) üzenetére


no1r
őstag

vajon ez menni fog W10 alatt is BT bill-el meg keyboard-al?
nem a Continuumra vagyok kíváncsi, mert az valószínűleg nem lesz supportált. de vajon egy screen átlökése tévére menni fog-e...

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#67014) Fkris válasza waces (#67006) üzenetére


Fkris
őstag

Na jo, de HW mi megy vele? A tv buta, nincs halozaton, ezert kene valami usb s vagy hdmi s stick....

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#67015) Vodar


Vodar
senior tag

Aki már próbálta a WP 10-et: nagyobb az erőforrásigénye, mint a 8.1-nek?

(#67016) Воланд válasza Vodar (#67015) üzenetére


Воланд
titán

annyira kezdetleges allapotban van, hogy nem lehet megmondani.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#67017) BiP válasza Vodar (#67015) üzenetére


BiP
nagyúr

Ahogy woland írja, még lehetetlen megmondani.
Én még egy jóval korábbi verziót próbáltam, az nagyon nem volt jó ebből a szempontból, merült, melegedett, és lassabb is volt. (L930) De ez egy fejlesztés alatti verziótól nem furcsa, ott ez még nem annyira szempont. Ráadásul azóta sokat fejlődött.
Szóval nem érdemes következtetéseket levonni a végleges rendszer teljesítményét illetően. (max. annyit, hogy a jelnelegi állapotnál biztosan jobb lesz)

[ Szerkesztve ]

(#67018) spider80 válasza ldave (#67009) üzenetére


spider80
őstag

Sajnos a Wp verzió egyszerűen szar :( kipróbáltam egy Samsung S3-on,ami alap esetben jóval lassabb,mint a lumia 925-öm. Hát sokkal jobb volt az android verzió. Gyorsabb is volt sokkal, stabil,sosem csinált semmi hülyeséget. Wp-n nekem is csinálta,hogy elnémult,befagyott,és csak teló újraindítás oldotta meg. Most S6-om van,hát hadd ne mondjam,mennyire más világ.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#67019) ldave válasza spider80 (#67018) üzenetére


ldave
félisten

Ettől tartok én is, akármennyire is szeretem az L925-öt, mint telefont, lehet ez után váltok más rendszerre. Maga a vas és a gyári programok tökéletesek számomra, de hát manapság már mást is elvár az ember, főleg ha még extrán fizet is érte. A Spotify mellett a Zinio-val is sokat szívtam, előfzettem egy újságra a programon belül aztán egyszer csak nem akart már kapcsolódni a központi szerverhez, így a 12 havi újságból csak 8-at érek el a telefonon.

A Slime draws near! Command?

(#67020) Vodar válasza spider80 (#67018) üzenetére


Vodar
senior tag

Én ezt épp ellenkezőleg tapasztaltam. Amíg az Android minden ismerősömnél meg-meg fagy, újraindul, furcsaságokat produkál, addig a WP-nél nincs ilyesmi.

(#67021) spider80 válasza Vodar (#67020) üzenetére


spider80
őstag

Itt magáról a spotify programról beszéltünk.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#67022) Vodar válasza spider80 (#67021) üzenetére


Vodar
senior tag

Ja hogy úgy :) Hát igen, sajnos.

(#67023) MrCsiT válasza gyurkikrisz (#66994) üzenetére


MrCsiT
addikt

TC, Windowson:
Elindítod.
Menüben a Parancsok-ra kattintasz. Asztali mappa megnyitását kiválasztod, ott kattintasz kettőt, és látja a WP-t, hm? ;)

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#67024) Uher válasza Pttypang (#66952) üzenetére


Uher
aktív tag

meg mindig csipog delben.

(#67025) liksoft válasza liksoft (#67008) üzenetére


liksoft
nagyúr

Up

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#67026) Partyface007 válasza #16820480 (#66997) üzenetére


Partyface007
őstag

nekem ébresztésnél még nem játszotta el viszont nem gyári csengőhang-al volt hogy nem adott hangot ha hívtak

próbáld meg letörölni és visszatenni ha valami nem gyári hangot használsz...

(#67027) Partyface007 válasza baradi (#66996) üzenetére


Partyface007
őstag

tudtommal nincs

közvetve cortana quiet hours funkcióval lehet elérni a kívánt némítást ha naptárba beteszel egy busy/foglalt bejegyzést akkor arra az időintervallumra lenémítja....

(#67028) #16820480 válasza Partyface007 (#67026) üzenetére


#16820480
törölt tag

Gyárit használok, nem nagyon van ilyesmi a telefonon. De ugyanakkor a podcast és zene appnak sem volt hangja, illetve nem tudták elindítani a lejátszást.

(#67029) baradi


baradi
senior tag

Koszi !

(#67030) waces válasza Fkris (#67014) üzenetére


waces
aktív tag

igen, ahhoz viszont miracast vagy azzal ekvivalens megoldás (allshare, chromecast, stb) kell, ami viszont nem fog menni (erre írtam az első hozzászólásban, hogy ez nem működik. csak a dlna - amiről megfeledkeztem, de az meg neked nem lesz jó megoldás)

Every living creature on earth dies alone.

(#67031) Gicz


Gicz
addikt

Sziasztok!

Van egy lumia 625-telefonom, még régebben telepítettem rá developer preview-t, most "Denim" verzió van rajta. 2 kolegámnak ugyanilyen telefonja van, mindegyik független, nekik "Cyan" a verzió, nekik van LTE, nekem nincs és a software update szerint nincs frissebb szoftver az enyémre.

Hogyan tudom frissíteni a telefont kézzel? Nincs valami itunes-hoz hasonló cucc amivel tudom restorolni? ( magán telefonként 2009 óta iphone-t használok azzal képben vagyok, de ezzel nem...)

Köszi

(#67032) bluemirage válasza Gicz (#67031) üzenetére


bluemirage
őstag

A szgép segítségével pl. a Nokia Recovery Tools-al lehet a telefont gyári alapállapotba hozni... ha már szgépet akarsz használni.
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=525569
Ez nem biztos, hogy egyből a Denim-et rakja fel. Itt csekkolhatod, hogy az L625-re mi a legfrissebb és mit is ajánl fel.

Ezután lehet a frissítésre rákattintani a telefonon bellül és akkor az már a gyári rendszerre letölti és felrakja a legfrissebbet... pl. a denim-et.
A telefonszámok megmaradnak elvileg... azokat az outlook-os fiókból visszaszedi.
Az adott fiókhoz tartozó, már megvásárolt programok szintén újra telepíthetőek.

Amikor én nemrég gépről telepítettem a telefont (L925), az is még a Cyan-t rakta fel és akkor még nem a denim-et. Tehát nálam a Wifi-n való végső frissítés elkerülhetetlen volt. De azzal hitegettem magam, hogy tiszta' telepítés... :) De ez a WP-n nem annyira fontos... A legtöbb esetben a levegőből való frissítés gond nélkül megy... az MS ezt gondolja alapértelmezettnek és így is teszteli.
Lehet, hogy az MS stratégiája az, hogy a gépi frissítés csak vészmegoldás és emiatt nem mindig a legfrissebb települ... tehát azt levegőből kell.

Tehát PC-ről felrakom a legfrisebb szoft-ot dolog... úgy tudom..., hogy WP-n nem igazán van.
Jól tudom? :F

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#67033) Lall válasza ldave (#67009) üzenetére


Lall
veterán

Nálam még nem csinált ilyet a Spotify. Android app BB-n.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#67034) JamesFinn válasza Gicz (#67031) üzenetére


JamesFinn
senior tag

A beállításoknál nincs 4G?
Vagy esetleg a simkártyád/előfizud nem támogatja a 4G-t?

(#67035) Gicz válasza bluemirage (#67032) üzenetére


Gicz
addikt

köszi a segítséget!

a következő a helyzet. a recovery tool alapján két 625-öst megnézve, pontosan ugan az a build number, egyikre sem érhető el frissítés, az egyiken a telefon névjegy denimet, a másikon pedig cyant ír. A cyanoson van LTE kapcsoló a hálózatoknál, a denimesen nincs. :)

A denimesen már nyomtam visszaállítást magán a telefonon, ugyanúgy denim maradt, és a build number is ugyanaz maradt.

(#67036) bluemirage válasza Gicz (#67035) üzenetére


bluemirage
őstag

Ezt értem... mondtam is, hogy nem fogja a legfrissebbet felrakni... :K De úgy emlékszem, hogy kérhető tőle egy gyári újrahúzás ebben az esetben is és úgy már tuti fog a levegőből frissülni.
Ezt a tekervényes utat csak azért írtam le, mert a PC-s frissítést kérdezted... az pedig csak ilyen féllábasan és 2 lépésben megoldott, ha a recovery biztonsági okokból nem a legfrissebbet ajánlja. De attól még működnie kell.

De ha csak a 4G érdekel, akkor mindkettő szolgáltatója ugyanaz? Ugyanis van szolgáltatói szoft is az update lista szerint. Egy Country Variant, azaz független' telón kellene az 4G-nek mennie.

Meliora sunt bono inimica

(#67037) confuser válasza Gicz (#67035) üzenetére


confuser
senior tag

A Cyan-osra nincs véletlenül feltelepítve a PfD? Ha igen, lépj ki belőle, és Denimet fog írni (már az van rajta, csak egy bug miatt ír Cyan-t, illetve azért, mert valójában FW szinten nincs különbség 625-nél Cyan és Denim között, csak OS build szinten = ha tudsz mappázni, az már Denim).

Az LTE pedig lehet eltérő szolgáltató miatt is, de korábban valaki írt egy beállításról is, ami befolyásolja, hogy megjelenik az LTE beállítási opcióként vagy sem, csak most sajnos nem találom ezt a hszt.

(#67038) bluemirage válasza JamesFinn (#67034) üzenetére


bluemirage
őstag

A beállításokban kellene lennie a 4G-nek és úgy értettem, hogy az a baja. Nem az, hogy nem vált 4G-ra a telefon (ami ugye csak adatforgalomnál van)... Mert abban itt nem fognak tudni segíteni... ahogy mondtad: lefedettség, tarifacsomag...

Meliora sunt bono inimica

(#67039) Inarus válasza ldave (#67019) üzenetére


Inarus
addikt

Használj Deezert :D Viccen kívül jobba WP appjuk.

(#67040) FіkuszKukіsz válasza bluemirage (#67038) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Menj az apn beállításokba és állítsd át az apn-t majd vissza. Vagy manuálisan írd be a szolgáltatód apn-jét. Utána fel fogja hozni az LTE-t.

Romanes eunt domus

(#67041) Fkris válasza waces (#67030) üzenetére


Fkris
őstag

Tehát akkor a WP-t nem is nagyon fogom tudni így DLNA ra rávenni?
Mert értem, a SW részét telefon oldalról, de HW-t mit kéne hozzá vegyek?

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#67042) csizi90 válasza Fkris (#67041) üzenetére


csizi90
aktív tag

WP oldalon semmi nem hiányzik a DLNA-hoz, a TV-dnek kell támogatnia.

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#67043) tjb007


tjb007
nagyúr

(#67044) kcsa válasza tjb007 (#67043) üzenetére


kcsa
veterán

Aztán majd csodálkoznak ha nem adnak el belőle eleget :U

(#67045) Kbali válasza tjb007 (#67043) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez gyakorlatilag egy Lumia820...

(#67046) Fkris válasza csizi90 (#67042) üzenetére


Fkris
őstag

:DD :DD :DD

Köszönöm szépen, eddig világos.DE
MILYEN HARDVER KELL NEKI?
Mivel mint írtam a tv csak egy mezei LCD, van rajta USB illetve HDMI, egy külső sticket keresek, ami támogatja a WP-s megoldást.
Egy androidos stick, vagy médialejátszó kell neki?

Erre lennék kíváncsi!

Köszönöm az eddigi válszokat.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#67047) erahurka válasza tjb007 (#67043) üzenetére


erahurka
félisten

A SoC egész korrekt, ezzel a felbontással biztosan szépen fog futni.

Én hiányolom a hátlapról a kezelőgombokat, az LG-nél ez már kb. védjegy és nagyon kényelmes megoldás.

Érdekes amúgy hogy minden gyártól megcsinálja a saját kamera appját Windows Phone-on. Szerintem ezek helyettesíteni fogják a Microsoft féle stock kamerát ezeken a készülékeken, ahogy az új Lumiákon a Lumia Camera a gyári kamera alkalmazás.
Ezzel tehát engednek valamennyi belenyúlást a gyártóknak a rendszerbe, így jobban elkülönülhetnek egymástól a márkák platformon belül.

[ Szerkesztve ]

(#67048) NGA válasza Fkris (#67046) üzenetére


NGA
addikt

Ime, neked ez kell:

[link]

(#67049) Gicz válasza bluemirage (#67036) üzenetére


Gicz
addikt

Köszi srácok a segítséget!

Mindkét telefon független, egyszerre lettek vásárolva ugyanott, céges előfizu, telenoros. A denimesen nincs LTE kapcsoló, a cyanoson pedig van :)

Annyira nem fontos végülis, csak gondoltam ha tudja akkor bekapcsolom rajta.

Az újratelepítést még kipróbálom majd a recovery tool-al, délután már nem volt rá időm.

(#67050) Fkris válasza NGA (#67048) üzenetére


Fkris
őstag

:R

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.