Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Oppenheimer válasza crey (#3999) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Szerencsétlen Sony éveken át veszteséges volt, sőt az összes japán kijelzőgyártó az, nem csoda hogy egyesültek egy állami konzorciummá. Persze, hogy nem volt erőforrásuk egy olyan tőkeigényes dologra, mint az amoled fejlesztése. Valóban sok dolog még nem megoldott, és vannak gyerekbetegségei, de emlékezzetek csak vissza, hogy a most általatok annyira imádott LCD régen, a CRT fénykorában milyen fakó szar volt, nulla betekintési szöggel. Azóta eltelt jópár év és látható hová fejlődött... lenyomta a CRT-t. Az LCD-re is ez vár hosszútávon.

szerk: a végtelen kontrasztarányt is tedd hozzá az előnyökhöz.

Mostmár tényleg befejeztem, és enyém az utolsó szó. ;]

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#4002) catroot válasza btudos (#3985) üzenetére


catroot
veterán

Arra a pár napra, amíg elviseltem? Addig nem... ;]

Egyébként kicsit "vicces" lett az új Reinstaller app, szvsz.

Ennyi erővel akkor már tolom böngészőből :U

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#4003) Blyan válasza Oppenheimer (#4001) üzenetére


Blyan
félisten

Csak a feketének van végtelen kontrasztaránya.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4004) Oppenheimer válasza Blyan (#4003) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Kontraszt azt jelenti, hogy a kijelző kibocsájtani képes maximum fényerejét elosztják a minimummal. Szóval nem is értem mit írsz :F Mivel itt a fekete fényereje konvergál a 0-hoz, ezért a kontraszt divergál a végtelenhez. :D

Így se értem, hogy szerkesztetted... a kontrasztot egyféle képen értelmezik

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#4005) emvy válasza Oppenheimer (#4004) üzenetére


emvy
nagyúr

De az OLED sem ad tokeletes feketet.

while (!sleep) sheep++;

(#4006) Blyan válasza emvy (#4005) üzenetére


Blyan
félisten

Ezen van a hangsúly. Illetve ad. tök sötétben, és mivel ugyebár nem feketelyukak vannak a képpontok helyén, szóval a kijelző felületének a sötétségét tudja csak világosban visszaadni.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4007) emvy válasza Blyan (#4006) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem arrol van szo. Sotetben sem ad tok feketet, mert a vezerloaramkorok nyilvanvaloan szivarognak egy kicsit. Tehat az OLED feketeje is fenylik, kicsit.

(Ennek ellenere en inkabb OLED-parti vagyok.)

while (!sleep) sheep++;

(#4008) Blyan válasza emvy (#4007) üzenetére


Blyan
félisten

Fénylik, ezt megtudtam nem rég. És szép fehéret is ad - alkalomadtán. :D

Amúgy mindegy, az Oled egyetlen előnye számomra a nagyon szép fekete. De kurva sok hátránya is van. :(

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4009) Воланд


Воланд
titán

Nokia Gains on Reports That Lumia Sells Out in Germany

azert ez valahol eleg gaz....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4010) Oppenheimer válasza Воланд (#4009) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Vajon mennyit adhattak el? 20ezret...? :U

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#4011) btudos válasza Воланд (#4009) üzenetére


btudos
Topikgazda

Nem fogom fel hogy hogy lehet ennyire elba**ni elbaltázni egy csúcskészülék piacra dobását. :(

Blyan: A Nokiánál nagyobb szarban lévő HTC meg tudta oldani hogy a WP vonalon flagship telefonja időben elérhető legyen. Oké, nincs akkora érdeklődés iránta, de a lényeg hogy meg tudták oldani, hogy világszerte kapható legyen. (még Magyarországon is) Lehet a finneknek körül kéne nézniük a piacon, hogy más cégek ezt hogy csinálják... Oké, nincs pénzük hatalmas raktárkészletet felhalmozni, de az akkor is szánalmas. :(((

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#4012) Blyan válasza btudos (#4011) üzenetére


Blyan
félisten

Nokia.... Komolyan mondom ez a Nokia MS házaság azért "remek", mert kb zsák a foltját. Két végtelenségig szarakodó cég.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4013) emvy válasza Oppenheimer (#4010) üzenetére


emvy
nagyúr

300-400k koruli tippeket olvastam az elso hetre.

while (!sleep) sheep++;

(#4017) mrhitoshi válasza Blyan (#3990) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Előbbre mutató technológia, mint az elavuló, vastag LCD panelek. Mostanában lehet divat lett szidni a Samsungot, de nem kis teljesítményt nyújtanak. Majd erre az OLED vs LCD témára térjünk vissza 20 év múlva. Mellesleg elég nehéz lesz LCD panelekkel retinára helyezhető átlátszó kijelzőket gyártani, vagy hajlítható telefenokat stb... gyártani, mert kifolyik a folyadék az LCD panelből. :DDD De éljen a századát múlt LCD.

Szóval respekt azoknak, akik támogatják az OLED paneleket, mert ebben az elb@szott világban máshogy nem lehet véghez vinni a komoly fejlesztéseket, ráadásul úgy, hogy a görény cégek (Apple), még hátráltatják is a fejlesztéseket. :W

[ Szerkesztve ]

PS4

(#4018) Blyan válasza mrhitoshi (#4017) üzenetére


Blyan
félisten

AZ oled előremutató és jó lesz - csak most nem az. Ezt kellene megérteni. DE látom nem megy, a csak a szép színeket és a feketét látjátok. :)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4019) Integrale válasza mrhitoshi (#4017) üzenetére


Integrale
veterán

Kinek van szüksége hajlítható telefonra? Ki szabta meg, hogy az a jövő?

"Bad reklám is reklám too"

(#4020) mrhitoshi válasza Blyan (#4018) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Ez már korlátoltság kérdése. Ha ebből nem látják azt, hogy miből következik az okozat, már nem az én bajom. Előttem is elmondták, hogy nem kiforrott a technológia. De mindegy is. :W

(#4019) Integrale: Mondtam valamit hasra ütés szerűen. Nem csak ott lenne értelme az OLED-nek.
De ezt nem megszabni kell, ez a jövő. Fogod a 7"-os Tabletedet, és összecsomagolod 4"-os telefonná. Vagy tudom is én.... Retinára illeszthető kijelzőket is csak hajlékony panelekből lehetne készíteni, mert ugye az LCD erre képtelen, és ez iránt a legnagyobb érdeklődő a katonaság, amit ugye nem kell tárgyalni, hogy ez mit jelent a jövőre tekintve.

[ Szerkesztve ]

PS4

(#4021) Воланд válasza Oppenheimer (#4010) üzenetére


Воланд
titán

igen, pontosan ez a gaz benne, hogy nem lehet tudni, hogy mennyi fogyott, csak annyit, hogy out of stock.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4022) Oppenheimer válasza mrhitoshi (#4017) üzenetére


Oppenheimer
veterán

+5

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#4024) andris811 válasza mrhitoshi (#4020) üzenetére


andris811
tag

Te valami bennfentes vagy Samsungéknál? :)
http://techcorner.hu/nonstopmobil/johetnek-a-hajlekony-kijelzos-samsung-okostelefonok.html

[ Szerkesztve ]

(#4025) Oppenheimer válasza andris811 (#4024) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Már 3 éve is voltak kiállítva hajlékony oledkijelzők különböző tech kiállításokon.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#4026) cerb válasza zsírsámán (#3961) üzenetére


cerb
tag

Pontosan mit kell átállítani? én átállítottam a területi beállításokat a telefonon, meg nyelvet is, keresés nyelvét is, de mindig tudta a piactér, hogy magyar vagyok, és nem engedte letölteni. Én úgy tudom, hogy a Live fiókot kéne átállítani, de azt meg nem lehet. :(

(#4027) Alexios válasza mrhitoshi (#4020) üzenetére


Alexios
veterán

az a gond, hogy egy telefonban(de még valamennyire egy tabletre is igaz ez), jelenleg nem férnek el, ha mástnem hát akkut pakolnak mögé. Nemhogy azt megcsinálják, hogy a kijelző mögé nem pakolnak semmit, hogy csavargathasd, baromi nagy helypazarlás lenne, ha lenne, de mivel ugye ma már csak touch telók vannak kb, így akkor az egész telónak egy nagy kijelzőnek kéne lennie, hogy összehajlítsd, mer mögötte az akkut, a nyákot, stb nyílván nem tudnád elhajlítani.

(#4028) zsírsámán válasza cerb (#4026) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Beállítások-->Terület+nyelv-->mindent átállítasz angolra, újraindítod és keresel hozzá qr kódot a neten. Nekem így sikerült elővarázsolnom.

Szerk: Bocsánatot kérek, már nem működik. Megpróbáltam mégegyszer, hogy biztos legyek abban amit leírtam, meg is találtam, de nem engedte frissíteni a régióm miatt, így nekem a 3.1 van letöltve, mert akkor még ki lehetett játszani ezt a kis kaput, de mostmár 3.5 van a marketplacen, ezt már nem lehet így letölteni.

[ Szerkesztve ]

(#4029) kezman


kezman
őstag

Nekem tetszik ;]

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#4030) Liudvikas


Liudvikas
tag

no hát veletek is megosztom:

adott egy több, mint másfél éves LG O7, amelyet rendeltetésszerűen minden nap nyúztam, amióta megvettem :) szegényke alaplaphibás lett, (reboot töltéskor, és lehúzáskor; új akksi sem segített) fél/ háromnegyed napot alig bír töltés nélkül.. (ha hozzá sem nyúlok, délutánra 55-65% körül van :U )

követem a WP8-at első pletykák óta, de ezek az árak eléggé szíven ütöttek... tudom, az Optimus 7 is nagyon akciósan volt 60k, de legjobb esetben is egy HTC 8s-re lenne pénzem a közeljövőben, az meg ugye elég rizikós az 512 RAM miatt :U

az utóbbi napokban azon gondolkodtam, mi lenne ha vennék egy új L800at (Trénél kb 40ből kijönnék).. a mostani szoftverrel teljesen meg vagyok elégedve, igazából csak egy megbízható zene/internet masina kell

nem fogok 40ezerrel többet költeni egy Angry Birds Space-ért ;]

teljesen hülye döntés lenne? csak szeretnék már egy új telefont a roncs helyére, és megvezethetővé váltam? :D

segítség :P

(#4031) Blyan válasza Liudvikas (#4030) üzenetére


Blyan
félisten

Nem hülyeség. Ha teljesen elégedett vagy a WP7.5-tel most, akkor vedd meg és jól jársz. Bátran. :K

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4032) mukibuci válasza Blyan (#4031) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

viszont ha nem sürgős és meg lesz rá a della, akkor a 8S se lesz korlátozottabb, mint a lumia 800 :P

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4033) Shalala


Shalala
senior tag

Sziasztok!

WP8-nál be lehet-e állítani, hogy ha több fiókot szinkronizálok a People-ben, akkor ott látszódjon minden kontakt, viszont ha a hívás gombra megyek akkor, csak a telefonszámosok?

Kicsit zavaró, hogy skype, msn kontaktok is bejönnek.

(#4034) Blyan válasza mukibuci (#4032) üzenetére


Blyan
félisten

Ahogy olvasom, nincs most telefonja, vagy is jó telefonja. :D
Szóval elég sürgősnek tűnik...

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4035) Liudvikas válasza mukibuci (#4032) üzenetére


Liudvikas
tag

igazából nem fogott meg annyira, mint régen a Lumiák.. biztos a gagyi műanyag meg a Bíc audijó miatt ;]

diákként meg igazából minden drága, úgyhogy spórolás szempontjából is jobb volna talán. legalább még államin vagyok (kip-kop ;] )

# Blyan : a reboot még nem is lenne zavaró (bár galaxy spicám anno 2 percig bootolt :D ), de azért a fél óra zenehallgatás -20-30% azért kicsit húzós

[ Szerkesztve ]

(#4036) amanoba válasza Liudvikas (#4030) üzenetére


amanoba
őstag

nekem se hoz annyit a wp8, hogy megérje a +40K-t a legolcsóbb telefonra váltás.
ha pedig beszart volna a telóm, lehet én se gondolkoznék a lumián. :K

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#4037) btudos válasza Liudvikas (#4035) üzenetére


btudos
Topikgazda

Ha elég a WP7 tudása, és belátható időn belül nem fog hiányozni az előrelépés, akkor szvsz L800. Szívem szerint a 8S-et mondanám, de nem ér a Lumiához képest kétszer annyit.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#4038) Lall válasza Liudvikas (#4035) üzenetére


Lall
veterán

Az LG-nek megint nem sikerult. Ezert (is) nem lesz nekem tobbet korejaji telefonom. ;]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#4039) btudos válasza Lall (#4038) üzenetére


btudos
Topikgazda

Amúgy tényleg elég sok Optimus 7 lett alaplaphibás... :U

Más: Oké, hogy lett Navigon WP8-ra, na de több mint 23 ezer Ft :Y

Liudvikas: Ja Nexus 4, meg Droid 4.2... Pont most olvastam hogy tele van buggal az új software :D

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#4040) Lall válasza btudos (#4039) üzenetére


Lall
veterán

Volt is errol egy kulon cikk wmpower-en.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#4041) Liudvikas válasza Lall (#4038) üzenetére


Liudvikas
tag

hihetetlen :W bátyámnak anno volt egy LG Viewty-je, az is elromlott,de mondom ez biztos premium lesz, fém ház, akkoriban jó hardver spec..

ezt olvastátok? [link]

felháborító az egész.. és eközben csak mosolygok, hogy mindenki várja a Nexus 4-et a többi totyikban :D

(#4042) Lall válasza Liudvikas (#4041) üzenetére


Lall
veterán

Igen, ez a cikk volt wmpoweruser.com-on is par honapja. En maradok mostmar az amerikai, europai gyartoknak. Talan HTC...

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#4043) #32711680 válasza Liudvikas (#4041) üzenetére


#32711680
törölt tag

Jo az a lumia800. 100 alatt nem kapsz jobbat sztem

(#4044) crey válasza #32711680 (#4043) üzenetére


crey
MODERÁTOR

De, a zte blade üti vágja ár/érték arányban és smoothságban, meg megüti az i5 jóságát is. .

;]

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#4045) legiaap


legiaap
nagyúr

Kezdek elbizonytalanodni 920-as ügyben. Ma láttam a 8X mellett. Végülis nem vészesen nagy meg nehéz a 920, de a 8X-ben nagyon megragadott a vékonysága...viszont a Nokia szoftverezettség és frissíthetőség tekintetében jobb. Így döntsön az ember.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#4046) Liudvikas válasza crey (#4044) üzenetére


Liudvikas
tag

és még körítés sem kell hozzá :))

(#4047) btudos válasza legiaap (#4045) üzenetére


btudos
Topikgazda

Frissíthetőség tekintetében miért jobb a Nokia? A szoftvereket aláírom, abban tényleg jobb.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#4048) legiaap válasza btudos (#4047) üzenetére


legiaap
nagyúr

Mindig minden frissítést elsőként kapnak meg, és mint ahogy a hírekben is hallani lehet a lumia 800, 900 a 7.8 után is kapni fog még dolgokat. Ez gondolom majd a jövőben a 920-ra is érvényes lesz. Szóval a Nokia azért foglalkozik a telefonjai naprakészségével.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#4049) Oppenheimer válasza legiaap (#4045) üzenetére


Oppenheimer
veterán

És még nem is nyomkodtál Ativ S-t :D Az mégvékonyabb mint a 8X, és mivel nagyobb is ezért ez rádob 1 lapáttal a vékonyaágérzetre. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#4050) emvy válasza legiaap (#4045) üzenetére


emvy
nagyúr

En ma fogtam kezben eloszor ugy, hogy nem volt kikotve a pulthoz (a 920-at). Szerintem tokjo, feherben neztem egyebkent. Meg is voltam lepodve, igazabol az L800 a gyari gumiboritasaval egyutt szerintem nehezebb(nek tunik).

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.