Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65001) erahurka válasza Imi1981 (#64993) üzenetére


erahurka
félisten

RSS olvasó nem opció? És akkor nem kell megfektetni a hulladék oldallal a hulladék Internet Explorert.

(#65002) #16820480 válasza Pttypang (#64994) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem tökéletes az IE motorja, és nem minden oldalt tud rendesen kezelni, viszont a layout az szerintem az egyik legjobb a mobilos böngészők közt. Amióta a régi Operát dobták, ahol még alul volt a címsáv, nem nagyon találni hasonlót. Nem is értem, hogy a phabletek korában ki gondolja jó ötletnek felülre tenni a kezelőszerveket :U

(#65003) Mr. Nimbus válasza Imi1981 (#64975) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Én most kipróbáltam L630-cal, ami szintén 512 ram. Csak profibox.hu-t találtam, simán megnyitott mindent, amit kértem, sőt egy videót is kipróbáltam, elindítottam é még bele is pörgettem és tökéletesen futtatta. Megnyitottam vele 5 külön lapot és nem omlott össze a böngésző. Csináltál Denim felrakás után HR-t?

[ Szerkesztve ]

(#65004) NGA válasza Pttypang (#64994) üzenetére


NGA
addikt

Én most alakítom át a cégünk weblapját reszponzivra. Látom mennyi problémával jár az, hogy szépen menjen minden eszközön. Sok esetben nem foglalkoznak az alapos teszteléssel. Nekem is menet közben kell folyamatosan végigtesztelnem mobil eszközökre. Ha tisztességesen van megírva az oldal, annak nem szabadna kiakasztani egyik mobil böngészőt sem.

Ha neked ennyire fontos: Nem létezik tökéletes mobil telefon, a 735 sem az. Nálam még nem akadt le, és pont ugyanolyan sebességgel fut, mint a kollégám s5-je. Nincs akadozás, nincs leakadás.

privátban elküldenéd azt a linket, amin mindig összeomlik? Ránéznék.

(#65005) ZavaBalazs válasza #16820480 (#65002) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

például a microsoft. :(
mekkora hányás ez így, böngészősáv felül, de azért alulra is odatesznek egy ugyanakkora sávot, amivel tök fölöslegesen duplán kitakarják a hasznos tartalmat, ahelyett hogy az egész alul maradna, és esetleg a kisebb telefonok használóiért beraknának valami full screen módot. igazából azt se bánnám, ha kitűznék a böngészősávra a lapfülek/kedvencek/(hub?) gombokat is, és a sávnak csak a felét foglalná el a link, úgysem azt akarom olvasgatni.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#65006) #16820480 válasza ZavaBalazs (#65005) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát igen, ez így elég szar, kb olyan mint a droidod tableteken az alsó, navigációs sáv, ami a három gomb miatt állandó jelleggel kitakar a képernyőből egy jó centis sávot :( Remélem még reszelnek rajta azért sokat, vagy engedik akkor 3rd party böngészők rendes implementálását.
Azt is csinálhatnák, hogy a címsávban kisebb betűkkel írják ki a címet, akár több sorba tördelve azonos helyen. vagy amit droidon a FF csinál, hogy csak az oldal neve látszik ott, és a címe csak akkor, ha odaböksz, hogy írni akarsz. Meg eleve ha van egy kilométer hosszú webcím, akkor azt simán tördelhetné több sorba, ha a címsávba böksz, ahelyett, hogy a 4-5 centis részen látnád csak egy kis részletét, és úgy kellene megpróbálni átlátni és/vagy szerkeszteni.

(#65007) Pttypang válasza NGA (#65004) üzenetére


Pttypang
veterán

Felreertetted, egy szoval se allitottam, hogy szerintem tokeletes lenne.
Link nincs, csak a jelensegre emlekszem.

Everybody lies.

(#65008) zsoltek válasza Imi1981 (#64997) üzenetére


zsoltek
aktív tag

Jah, droidon cssak telefonálni nem lehetett :D

[ Szerkesztve ]

Huawei P30

(#65009) kolosanyi válasza ZavaBalazs (#65005) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ezek tényleg mindenben mennek a gugli meg a króm után. :N

(#65010) Imi1981 válasza Mr. Nimbus (#65003) üzenetére


Imi1981
veterán

Az másik oldal,amit én szoktam olvasni annak nem x hanem direkt sz a vége! Ez az pontosan: http://www.profiboksz.hu/
Az igazság az hogy most nekem is megy tökéletesen de sokszor meg baj van vele!Utoljára a denimet Phone Recovery tool-al raktam fel,ennél nem csináltam hr-t.Amúgy nem úgy kell elképzelni,hogy állandóan fagy az ie,hanem néha elkezdi akkor párszor csinálja máskor meg jó darabig semmi baja.De még így is az ie a legjobb legstabilabb böngésző wp-n.

(#65011) Pikkolo^^ válasza #16820480 (#65006) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Tableten láttál IE-t? Azt a swype-s megoldást kellene alkalmazni, a legjobb az összes eddigi megoldás közül. Padfone S-n használok FF-et, a címsáv eltüntetése szerintem nem jó, mert görgetni kell az előhíváságoz. Ezek Tényleg minden rossz dolgot lemásolnak...

(#65012) #16820480 válasza Pikkolo^^ (#65011) üzenetére


#16820480
törölt tag

Csak futólag nézegettem tableten IE-t, mert nekem a tablet kb csak arra kell, hogy utazás közben sorozatokat nézzek rajta, erre meg az első generációs N7 is tökéletes. De amúgy rengeteg sokkal ergonómikusabb megoldás lenne szerintem a UUI elrendezésére, nem is értem, hogy miért így oldják meg, vagy miért nem lehet állítani :U

(#65013) no1r válasza Imi1981 (#65010) üzenetére


no1r
őstag

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#65014) Imi1981 válasza no1r (#65013) üzenetére


Imi1981
veterán

Igen most néztem én is,valami van az oldallal ma de ezt szoktam olvasni minden nap.Godolom délutánra megoldják.

(#65015) valaki_xy


valaki_xy
tag

Sziasztok!

Arról már tudtam, hogy valakinél van olyan hiba, hogy a telefonról random eltűnik minden hang, hiába van max-ra állítva. Nos ez édesanyám 735-én előjött. Újraindításon kívül van valami megoldás rá?

(#65016) hülyegyerek válasza valaki_xy (#65015) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Nem az automatikus hangerőcsökkentés a bibi ? A zenelejátszó szokta magát random módon lehalkítani.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#65017) Plazmacucci válasza valaki_xy (#65015) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Valamelyik értesítés hangja bassza el. En ha atallitom az osszes értesítést egyéni hangra, megjavul. Bug.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#65018) valaki_xy válasza hülyegyerek (#65016) üzenetére


valaki_xy
tag

Zenét egyáltalán nem szokott hallgatni, úgyhogy nem hiszem.

(#65017) Plazmacucci:
Köszi, majd megnézem. Lehet benne valami, mert én szinte az összeset átállítottam és nincs is ilyen bajom.

(#65019) Plazmacucci válasza valaki_xy (#65018) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Keveseknek van ilyen baja meg újraindítás megoldja. Lehet észre se veszik. Ha benne hagynak ilyen bugokat a tízben megyek vissza droidra.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#65020) no1r válasza Plazmacucci (#65019) üzenetére


no1r
őstag

a 10be sokkal nagyobb bugokat tesznek bele

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#65021) Integrale válasza no1r (#65020) üzenetére


Integrale
veterán

Amíg nincs kint a végleges, addig erről felesleges nyilatkozni.

"Bad reklám is reklám too"

(#65022) Imi1981 válasza erahurka (#65001) üzenetére


Imi1981
veterán

Bocs nem láttam,hogy te is válaszoltál.Őszinte leszek sosem használtam még olyat es azt se tudom hogy kell, de most utánna nézek.Köszi

(#65023) netpeti98 válasza Imi1981 (#65022) üzenetére


netpeti98
addikt

Nekem a Nextgen Reader jött be a legjobban. A trial verzió is korlátlan ideig használható.
A legtöbb weboldalt kényelmesen olvasható formába alakítja át és nem kell hozzá böngésző.

(#65024) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van arra valami mód, hogy:

A,
Megmondhassam a WP8.1-nek, hogy melyik a média könyvtáram gyökere az SD kártyán, és csak ezen belül keressen a médialejátszó számára média fájlokat?

B
az SD kártyán tárolt egyes könyvtárokra megmondhassam, hogy azokban ne keressen média fájlokat?

Tettem a barátnőm telefonjára (SD kártyára) egy Némettanulás mappát, amin belül vannak PDF-ek meg hozzá hangoskönyvek, hangjátékok, természetesen alig-kitöltött mp3 taggekkel....

Előre is köszi!
J.

(#65025) Imi1981 válasza netpeti98 (#65023) üzenetére


Imi1981
veterán

Ez tök jó! Nincs ilyen magyar nyelvűbe ami jó? Sajnos azt az oldalt amivel problémám szokott lenni nem tudom rendesen kipróbálni mert ma valamiért nem elérhető böngészőben sem .

(#65026) no1r válasza Integrale (#65021) üzenetére


no1r
őstag

reménykedj

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#65027) netpeti98 válasza Imi1981 (#65025) üzenetére


netpeti98
addikt

Ezenkívül még a Phonly-t és a Fedora Readert ismerem, de ha jól tudom egyik sem magyar.
Amúgy miért fontos ennyire a magyar nyelv? Nincs annyi felirat egy hírolvasóban amit max egy fordító segítségével nem lehetne megnézni, ha egyszer belövöd a hírforrásokat akkor már csak olvasni kell. :)

(#65028) joysefke válasza joysefke (#65024) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Megvan a megoldás: Core Music Player a neve...

(#65029) Imi1981 válasza netpeti98 (#65027) üzenetére


Imi1981
veterán

Már nem fontos 😊.Kipróbáltam párat de ez a legjobb és legkönnyebben használható.Mobilarénával kipróbáltam és tökéletes.Kár ,hogy a hozzászólásokat nem mutatja de ugyebár az nem hír.

(#65030) confuser válasza joysefke (#65024) üzenetére


confuser
senior tag

Nem és nem.

(#65031) joysefke válasza confuser (#65030) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

S-z-á-n-a-l-m-a-s :(((

amúgy köszi az infót!

(#65032) Morris válasza joysefke (#65031) üzenetére


Morris
veterán

Csinálj lejátszási listát. Egynek jó lehet. :U

(#65033) joysefke válasza Morris (#65032) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Persze, de az nem megoldás, hanem "workaround". Nincs kedvem a szükségesnél többet bohóckodni ilyesmivel. A megoldás az lett, hogy (5 perc) ingyenes próba után megvettem a Core Music Player-t, két példányban.

Ezt brutál jól megcsinálták, 5 perc után egyértelmű, hogy ebbe rendesen raktak munkát.

Minden tud ami nekem és a barátnőmnek kell!

J.

[ Szerkesztve ]

(#65034) skroy


skroy
senior tag

Pöpec kis lejátszó még a Perfect Music is. Lejátszás albumonként, mappánként, lejátszási lista importálás, tag editor, saját háttér, dalszövegek, borítókép, "zizi, bambi, körhinta..." Folyamatosan fejlesztik, és ingyenes. :)

(#65035) angelus8925


angelus8925
tag

Sziasztok!

Outlook Naptárba szeretnék Magyar Névnapok-at. Nem találtam rá feliratkozósat, ezért importálni szeretnék egy fájlt, ami megoldaná a dolgot.

A gond az, hogy a beimportálás után az összes névnap Elfoglalt állapotként van benn, ami összeakadáshoz vezet az általam bejegyzett teendőkkel, ráadásul a gyári élőcsempe pedig egyszerre csak 1 eseményt mutat.

A saját Outlook-omban már egyesével módosítottam, így azt kiexportáltam, de a .pst fájlt nem eszi meg, mindenáron ICS-t akar. Hogyan tudnám ezt megoldani?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

(#65036) Black Smile


Black Smile
csendes tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. Édesapámnak vettünk egy Nokia 730-at, ami eleinte gond nélkül csatlakozott az otthoni wifihez, de egy ideje már nem. Csatlakozás helyett csak annyit ír ki, hogy "Nem válaszol a wifi hálózat. Próbálkozzon újra később." Minden más androidos telefon, táblagép és iPhone gond nélkül csatlakozik. Angol fórumokon szintén panaszkodnak erre a hibára, ott javasolták, hogy a routert g-módba kell állítani, de ez sem segített, még mindig nem csatlakozik.
Megpróbáltam újraindítani a telefont, de alig akart bekapcsolni. Rezgett egyet, megjelent a Nokia majd a Microsoft logó, majd kezdődött újra ez a folyamat. Kivettem az akkumulátort, visszatettem, de csak rezgés, Nokia felirat, MS logó, újra és újra, rengetegszer. Aztán egyszer csak bekapcsolt... :W
Mi lehet a gond? Van valami ötletetek a wifi-gondra és az újraindulásra?
Bónusz, hogy a töltője sistergő hangot ad... ez normális?
Gondolkoztam, hogy az androidos telefonomat egy Nokia 830-ra cserélem, mert mindenütt azt olvastam, hogy a WP milyen megbízható és stabil, ezért javasoltam édesapámnak is de a mai események hatására kicsit megrendült a bizalmam a márkában.

(#65037) MrCsiT válasza Black Smile (#65036) üzenetére


MrCsiT
addikt

EGY hibás terméket bármiből találhatsz, kis "szerencsével".
A sistergős töltő nekem elég ok lenne, hogy garanciáért kiáltsak.

Itt azt szokták megoldásnak javasolni - hamar megtanultam ;) - hogy "HR [Hard Reset] aztán, ha még mindig rossz, akkor gariztatás" - merthogy sokkal többet nem fogsz tudni tenni.
Wifi-re én azért még ezek előtt annyit javasolnék, hogy ha véletlenül 40Mhz-re lenne állítva a csatlakozás, tedd át 20/40Mhz-re, vagy 20Mhz-re, és úgy is nézd meg, mi lesz...

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#65038) F.B.I. válasza skroy (#65034) üzenetére


F.B.I.
veterán

+1 a Perfekt Musical nekem is hibátlan, 15 albummal.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#65039) Mr. Nimbus válasza no1r (#65013) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Én is azért kédeztem az olda címét, mert már hajnalba se hozta be... 😊

(#65040) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Szövegszerkesztés témakörben kérek szépen segítséget:
Ha van egy szöveg, akár internetes link, amibe bele szeretnék szerkeszteni, pl. kitörölni pár betűt, akkor WP-n, a szövegbe kattintva azt látom, hogy két "gomböcske" jelenik meg az 1 helyre kattintáskor, ami kijelöl egy szövegrészt - de nekem nem kellene, hogy akármit is kijelöljön,egyszerűen csak, jelenjen meg ott az adott pozíción a kurzor, hogy visszatörölhessek mondjuk 3 betűt.
Ezt hol tudom állítani? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#65041) F.B.I. válasza MrCsiT (#65040) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ott nyomd hosszan a kijelzőt.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#65042) joysefke válasza MrCsiT (#65040) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

kattints még 1x-2x, előbb utóbb csak 1 kömböcske lesz ott, ami kurzorként funkcionál és karakterenként tudsz onnan visszatörölni...

J.

(#65043) Mr. Nimbus válasza MrCsiT (#65040) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Ha mondjuk a böngésző linkbe kattintasz egyszer kijelöli az egészet, ha mégegyszer felajálja az adott rész másolását és harmadszorra ha az adott részre kattintasz, már módosítható lesz.

Látom már megelőztek... ;]

[ Szerkesztve ]

(#65044) mrbego válasza MrCsiT (#65040) üzenetére


mrbego
aktív tag

Ha pl a szöveg végére koppintasz, akkor csak a kurzor van egy "gömböcskével", na ekkor kell és lehet a gömböt húzni oda ahová akarod.

Üdv, P

(#65045) #16695808


#16695808
törölt tag

435 mennyire éri meg alap telónak 25e Ft-ér? van hibája?
használat: office, facebookra, térképek, egy kis net (opera mini van rá?)

(#65046) kolosanyi válasza #16695808 (#65045) üzenetére


kolosanyi
veterán

Megéri. Van hibája, de mind az olcsóságból ered. Erre lehet használni. Opera van rá.

(#65047) #16695808 válasza kolosanyi (#65046) üzenetére


#16695808
törölt tag

hibája mi?

(#65048) kolosanyi válasza #16695808 (#65047) üzenetére


kolosanyi
veterán

Gagyi anyaghasználat, még éppen használható, de semmiképp nem jó összeszerelési minőség, vacak kamera, vacak kijelző, gyenge hardver. Ennyiért viszont belefér, főleg a konkurenciát figyelembe véve az árkategóriában.

(#65049) #16695808 válasza kolosanyi (#65048) üzenetére


#16695808
törölt tag

valamelyiről hallottam hogy a kijelző nem ott érzékeli az érintést csak nem emlékszem melyik lumia volt a hibás

(#65050) kolosanyi válasza #16695808 (#65049) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ilyet én még nem hallottam. Az 535-nél voltak bajok, de ez azért, mert az érintőpanelen a kapacitív háló olyan, mintha kevésbé lenne sűrű a megszokottnál. A Microsoft is azt ajánlja például a pinch to zoomnál, hogy 2 centinél ne vidd közelebb az ujjaid egymáshoz. Átlagos felhasználásnál nem igazán érzékelhető, csak ha lassan görgetsz, akkor kicsit ugrál a kép. Játékoknál viszont zavaró lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.