Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81001) Gabzso71 válasza bluemirage (#80998) üzenetére


Gabzso71
csendes tag

És hová vezet az út?

Mert erről már volt néhány teória... Többek között oda is vezethet, hogy az MS pár év alatt felfuttat egy felső kategóriás mobil termékcsaládot. Ugye ez lenne az a bizonyos Surface. Lesz évente két prémium modell, vagy annyi sem, vagy nem évente. Na és? Kevesebb darabszámmal is magasabb realizált nyereség és nem kell a belépőkategóriás készülékeket használók sirámait hallgatni, hogy az övén miért nem ugyan az és ugyan úgy működik, mint a Jóska csilli villi mobilján. Másrészt, lehet ez egy érvágás is, hiszen a Nokia Lumiák az alsó és közép kategóriában eléggé zúztak anno, hiszen a velük kb. egy árban mozgó androidos cuccokat lazán alázták.

Az Apple, a fenti, exkluzív modellekre épülő stratégiával és egy szakmai szemmel szánalmas és hazug, de mégis jól működő marketinggel tudott érvényesülni a kismillió androidos "lim-lom" mellett és elmebeteg árazás mellett lám mennyire fogynak a készülékek. Lásd pl a mostani 6S reklámokat, a fotóklippel meg a nyomásérzékeny kijelzővel...

Lehet játszani azzal a gondolattal is, hogy mi lesz a Lumia márkanévvel. Az én tippem továbbra is az, hogy hogy ismét Nokiás brand lesz belőle, mert jelen állapotában lassan "jelképes" áron hozzá lehet lehet jutni. Lehet, hogy különféle jogi problémák miatt nem közvetlen Nokiás kivásárlás lesz, de az utóbbi pár hónap pontosan azt mutatta meg, hogy mindenre van kiskapu.

Uhh...és még mennyi minden benne van a pakliban, ami nem arról szól, hogy ez a platform kimúlik.

Valahol már leírtam és továbbra is fenntartom a véleményem azzal kapcsolatban, hogy ezt a rendszert nagyon szépen össze fogják rakni, nagyon ütőképes is lesz. A szépséghiba az, hogy nem miattunk történik, akik x50-es modellek tulajdonosai vagyunk. Mi ennek max a haszonélvezői leszünk, de nem a mi igényeinkről szól a történet.

[ Szerkesztve ]

(#81002) cigam válasza Bogyó bá' (#81000) üzenetére


cigam
félisten

azért szeretném, ha 2-3 évig megint el lennék ezzel, bár a híreket olvasva ez egyáltalán nem biztos

:F Attól, hogy az MS esetleg hivatalosan is dobja a platformot, attól még másnap ugyanúgy ébreszt, böngész, levelez, navigál. Miért rohannátok (már más is írt hasonlót) másnap a boltba új telefonért?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#81003) Bogyó bá' válasza cigam (#81002) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Csak egy sarkított példa: amikor a 7.8-nak vége lett, soha többet nem jött térképfrissítés a 610-re. Rossz, 4 éves térképek vannak nejem telefonján ma is. Ilyesmire gondoltam.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#81004) Hunt3r22


Hunt3r22
őstag

Hogyan lehet a skype értesítéseket kikapcsolni? Ne jelenjenek meg a telefonon.

Skype-ot már letöröltem, de így is megjelennek a telefonon. :F

Xr

(#81005) starr válasza Hunt3r22 (#81004) üzenetére


starr
őstag

"Skype Videó", "...", Beállítások, kijelentkezés

(#81006) cigam válasza Bogyó bá' (#81003) üzenetére


cigam
félisten

Azért nem csak a gyári navi program létezik, és általában a programon belül (vásárlással ;] ) lehet frissíteni a térképeket.
Persze értem mire gondolsz.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#81007) Aethelstone válasza Bogyó bá' (#81003) üzenetére


Aethelstone
addikt

Ez nagyon sarkított, mert egx olyan funkciót hoztál, amihez tipikusan kell frissítés :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#81008) bluemirage válasza Aethelstone (#81007) üzenetére


bluemirage
őstag

Nem az OS frissítés hiánya okozza a gondot szerintem. Másodtelefonként egy Xperia P-t használok OS frissítés nélkül, de még mindig tonnaszámra jönnek az új alkalmazások és rá a frissítések. Pl., ha egy youtube kliens (pl. tubecast) már nem frissül, akkor nem tudja lekövetni a youtube működésében bekövetkező változásokat. Ergó szar lesz.
Tehát az sem az zavarna, hogy az egyébként megbízható 8.1-re nem jön több OS frissítés.
Nagyobb gond, hogy mi lesz az app-okkal, ha tovább csökken a WP-s fejlesztők száma... márpedig gőzerővel csökken az tuti. Persze egyesek lelkesednek egy pozitív példáért, mint pl. a Whatsap... én is örülök neki. De én nem fordítom el a fejem, ha valahol csak azt látom (márpedig szinte mindenhol csak azt látom), hogy "töltse alkalmazásunkat [droid logo], [iPhone logo]" ... és ha valaki azt hiszi, hogy nincs már lejjebb, akkor megnyugtatom, hogy van! Kihátrálhat bármikor a Simple, nem szavazhatsz többé a TV2 Live-al, többen leállhatnak a menetrend-es app-okkal.... és nem azt kell mondani ilyenkor, hogy ezek hülyeségek... és én nem nézek pl. TV2-t, meg megnézem a menetrendet böngészőből...stb... Hanem észre kell venni, hogy sok százezer hülye használja pl. TV2 Live-ot... vagy akár nézi a Szulejmánt. :D

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#81009) WestBam válasza bluemirage (#81008) üzenetére


WestBam
senior tag

Ha már youtube.
Mennyire vicces, hogy a gyári mocrosoft app pl. semmit nem csinál, megnyitja a weboldalt. Az ilyen apróságok bosszantóak.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#81010) Nebogipfel válasza WestBam (#81009) üzenetére


Nebogipfel
csendes tag

Az sajnos a google bűne. Attól még valóban bosszantó.

(#81011) busman válasza WestBam (#81009) üzenetére


busman
addikt

Meg kell venni a tubecastot,pár sör ára.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#81012) WestBam válasza busman (#81011) üzenetére


WestBam
senior tag

A mytube-ot vettem meg. Az kóla árában volt. :DDD
Régebben vettem egy másikat is (már nem is emlékszem a nevére), de az a win 10 után folyamatosan csak kilépett meg megfagyott, azt lekukáztam és azóta a fenti progi jól működik. Csak 1-2 esetben fagyott meg. Napi két mese megy a gyereknek róla, havi 1 fagyás a jellemző.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#81013) brownus válasza busman (#81011) üzenetére


brownus
veterán

jaja, nagyon klassz az az app (jobb mint a droidos :d)

[ Szerkesztve ]

(#81014) tomboy0013 válasza brownus (#81013) üzenetére


tomboy0013
veterán

Csak az a baj, hogy Chromecast-tal képtelen együttműködni, legalábbis nekem se ezt se a TubeCast-ot nem sikerült Chromecast-tal ellátott TV-nél működésre bírni W10 alatt. Droid-os Youtube-al másodpercek alatt gond nélkül összejött a dolog.

(#81015) brownus válasza tomboy0013 (#81014) üzenetére


brownus
veterán

nálunk otthon egy samsung smart tv van a helyi hálón, csak rábökök a screen megoszt vagy mianeve ikonra és már ki is tette a képet.

(#81016) WestBam válasza tomboy0013 (#81014) üzenetére


WestBam
senior tag

Próbáld ki amit írtam mytube lejátszót. Az LG smart tv-re hibátlanul kiteszi a képet az is.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#81017) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Már nem érdekes, de nem tudom törölni.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#81018) Vtwo


Vtwo
senior tag

F@SZA[link]

(#81019) Storms válasza Vtwo (#81018) üzenetére


Storms
őstag

Úgy fog járni mint anno a Bada OS.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#81020) Clemi válasza tomboy0013 (#81014) üzenetére


Clemi
veterán

Nálam is detto pár mp és már megy is a TV-n a My Tube vagy a Tube Cast tartalma. Mindössze a TV-n lévő Youtube klienssel kellett a telefont egyszer párosítani.

(#81021) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Smart TV-hez nekem is csatlakozik, csak chromecast-tel ellátott butaTV-vel nem hajlandó együttműködni és én meg ilyen környezetben használnám.

(#81022) iihorvath


iihorvath
tag

Ma délelőtt képet kerestem a telefonom galériájában (Lumia 640 DS) amikor hirtelen bezöldült a képernyő, a tartalom azonban nem fagyott le. Azt hittem kipurcant a kijelző, mert olyan volt a kép, mint amikor a régi CRT monitorokon kimegy a piros. A következő pillanatban a záró képernyőt mutatta, bár én semmit nem nyomtam meg rajta. Ezt a záró képernyőt viszont már nem zölden mutatta, hanem olyan halványan, fakón, alig volt kivehető a tartalom, majd pedig ezt követően már nem mutatott semmit és nem is reagált semmire.
Azt hittem, újra kell indítani, mert ki van kapcsolva, de amikor hosszan nyomni kezdtem a bekapcsoló gombot, akkor a záróképet adta, vagyis nem volt kikapcsolva.
Innentől viszont újra helyreálltak a színek és a működés is.
Érthetetlen mi volt ez az átmeneti zavar. Ilyent még soha nem tapasztaltam.
Valakivel előfordult már ilyen?
Vajon hardveres vagy szoftveres probléma lehet ez?
Annyit még a történethez, hogy a fenti eset előtt pár órával arra lettem figyelmes, hogy átforrósodott a zsebemben a telefon hátlapja középen. Megnéztem mi fut rajta ami ennyire meghajtja, de semmi appot vagy futó frissítést nem találtam.
A telefonon .318 van telepítve mflex leírása alapján, ami egyébként sokat javított rajta stabilitásban és sebességben egyaránt.

(#81023) Aethelstone válasza iihorvath (#81022) üzenetére


Aethelstone
addikt

Én már jártam így, nekem piros lett, nem zöld. Reboot és jó lett. Csak egyszer volt, azóta nem tapasztaltam.
Nem a 318-as build volt még, talán 164...
Lumia 640LTE, nem DS.

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#81024) starr


starr
őstag

[G Drive] most ingyenes

(#81025) #78032384 válasza WestBam (#81009) üzenetére


#78032384
törölt tag

Volt régen klassz MS által gyártott YT app, csak a Google töröltette. Ami nem szép, de hát előtte az MS sem bánt kesztyűs kézzel velük. (Scroogle reklámkampány például)
Tubecast, mytube és hasonló 3rd party appok jók és a létezésük még nem érte el a Google ingerküszöbét.

(#81026) Bogyó bá' válasza starr (#81024) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nálam csak ingyenesen kipróbálható. Másrészt meg minden egyes műveletkor kéri a mailcímemet, jelszavamat. 3 perc alatt 10x írtam be neki. Köszönöm, de ehhez gyengék az én idegeim, marad az MS tárhelye. :(

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#81027) bluemirage válasza starr (#81024) üzenetére


bluemirage
őstag

Nekem most 5$-t mutat. De a Total Commander (TC) nálam jobban bevált.
OneDrive, Dropbox, GoogleDrive-ot, FTP-t rendesen kezeli

A vicces egyébként az, hogy .218 alatt azaz a utolsó előtti hivatalosnál a MS saját Onedrive-ja megbízhatatlan hulladék volt. Emiatt TC-vel kellett a fényképeket felölteni. Azzal működött :W
..318 alatt a párom még nem próbálta, hogy ezt javították-e. Azaz az MS a saját felhőjébe a kijelölt fényképeket fel tudja-e tölteni.

Más... A Tubecast tényleg jó, de csak az alap dolgokra. De ennek is örülni kell.

Meliora sunt bono inimica

(#81028) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok, win 10-nél át tudom állitani az alapértelmezett nav appot? Szeretném ha a naptárból nem térképeket nyitná meg a címre kattintáskor hanem a sygic-t.

Illetve a mail app másnál sem jelöli ki linknek a telefonszámokat pl egy aláírásban? (normál text aláírás)

köszi

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#81029) starr válasza Bogyó bá' (#81026) üzenetére


starr
őstag

Akkor ezek szerint későn linkeltem be, csak néhány óráig volt ingyenes. Boccs.

(#81030) dunc


dunc
nagyúr

off

[ Szerkesztve ]

(#81031) starr válasza bluemirage (#81027) üzenetére


starr
őstag

A 318-on is ugyanolyan megbízhatatlan a Onedrive feltöltés.
Sőt, gyakran hibát jelez, próbálkozzon később, de utána sem megy fel.
Alapból a képek 80%-át tölti csak fel. :W
Utoljára a 8.1-en működött jól.
Yandex Disk-et használom automata feltöltésre. Az mindent feltölt, ami bekerül a Camera Roll-ba, még a .nar fájlokat is.
Állítólag a Dropbox is megbízhatatlan ilyen szempontból.
A G Drive meg még nem tudja.

[ Szerkesztve ]

(#81032) Medical


Medical
aktív tag

Sziasztok!
A HDR Photo Cameráról mi a véleményetek, érdemed meg venni?

Lumia 640 XL LTE mobil Win10 -en, használnám! Jelenleg a gyári Lumia Camerát használom.

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#81033) WestBam válasza Medical (#81032) üzenetére


WestBam
senior tag

Nem.
Én megvettem még a 8.1 alatt mert ott nem volt hdr. Nehéz vele normálisat fotózni mert 3 képből csinálja meg a hdr képet, tehát állvány, vagy támasztás, különben béna lesz a kép.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#81034) brownus válasza WestBam (#81033) üzenetére


brownus
veterán

mit használsz helyette?

(#81035) viewdetails válasza starr (#81031) üzenetére


viewdetails
addikt

Mióta nem az SD kártyára mentem a (kifejezettten HDR) képeket, hibátlanul feltölt mindent.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#81036) starr válasza viewdetails (#81035) üzenetére


starr
őstag

Igen,de akkor a videókat is oda menti, amit a Windows Kamerával csinálok,és pillanatok alatt tele lesz a tárhely (L640,8GB). Hibába állítom be, hogy új videókat SD-re.Ha a Kamera csinálja, akkor képnek számít :(

(#81037) SOAD19 válasza starr (#81036) üzenetére


SOAD19
addikt

Nem hiszem, hogy az SD miatt lenne, nálam a 1020-assal (aminél nincs SD bővíthetőségi lehetőség) is kínlódás volt korábban a feltöltés, már nem is kínlódok vele. A supporttal is leveleztem párat, de egy idő után nem folytattam, mert pont akkoriban volt szó arról, hogy 5 gigára csökkentik a tárhelyet, így hagytam a dolgot.

(#81038) Hunt3r22


Hunt3r22
őstag

Hogyan lehet mp3-t beállítani csengőhangnak? :U

Droid és ios után, nagyon idegen nekem ez a rendszer. :(

Xr

(#81039) TommyX_ válasza Hunt3r22 (#81038) üzenetére


TommyX_
őstag

Így.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#81040) SOAD19 válasza Hunt3r22 (#81038) üzenetére


SOAD19
addikt

A Ringtones mappába mailed? Illetve, ha jól rémlik, érdemes pc-ről áthúzni az adott számot a telefonra.

(#81041) Hunt3r22


Hunt3r22
őstag

Köszi meglett. :R

Xr

(#81042) dokee78


dokee78
félisten

Hali.
Adott egy Windows rendszerű okostelefon!
SIM kártyáról szeretne a tulaj importálni kapcsolatokat a telefonra.
De az importálásnál inaktív az Outlook gomb.
Tovább gombra nyomva megjelennek a kapcsolatok,de inaktívan,nem lehet őket kiválasztani.
Outlookba be van jelentkezve.

Megoldás?

(#81043) Medical válasza WestBam (#81033) üzenetére


Medical
aktív tag

Köszi.
Igazad van! Letöltöttem az ingyenes verziót, valóban nem az igazi felvételek.

A gyári kamerával jobbat készítek!

Felesleges mobilra HD felvételre alkalmas appot készíteni. Ha jó HD fotókat akarunk készíteni, ahogy írod is állvány, vagy támasztás szükséges! A telefon mellé, külön batyut is hordhatnánk! :DD

[ Szerkesztve ]

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#81044) WestBam válasza brownus (#81034) üzenetére


WestBam
senior tag

w10 alatt próbálom a gyári appot. Ha jó napja van sikerül, ha biztosra akarok menni kikapcsolom a hdr-t :DDD


Medical

Az túlzás, hogy nem jobb mint a gyári app, azért ez sokat tud, 8.1 alatt használtam is de valóban nagyon macerás ha tényleg jó képeket szeretnél készíteni. Mióta kb. 10 éve vannak normális kamerával készült telefonok mindig próbálok olyat venni, amibe valami jobbat tesznek. Most a 640 kivétel, de alapvetően ez sem rossz, a 920 előtte azért sokkalta jobb volt de ez is vállalható ha minden ideális. Azóta én nem viszem a bridge-t magammal csak ha nagyon szükséges az optikai zoom.

[ Szerkesztve ]

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#81045) bluemirage válasza WestBam (#81044) üzenetére


bluemirage
őstag

8.1 alatt a ProShot-ot használom . Van benne HDR stb... bár nem emiatt, hanem a jobb kezelőfelülete miatt használom akkor amikor van idő manual-ban fotózgatni. Szerintem ez a legjobb Windows-ra, ha valaki kinőtte már a gyári fényképezőt vagy szeretné kinőni... akkor is... :)

Meliora sunt bono inimica

(#81046) WestBam válasza bluemirage (#81045) üzenetére


WestBam
senior tag

Azt is megvettem, de az nekem annyira nem jött be. Már nem emlékszem mi volt vele a bajom.
Most nézem, még fent van az is :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#81047) SOAD19 válasza SOAD19 (#81040) üzenetére


SOAD19
addikt

Aúúú, most látom, hogy kicsit elírtam... mailed=másoltad akart volna lenni, néha megtréfál a swype... :B

[ Szerkesztve ]

(#81048) Francia91 válasza bluemirage (#81045) üzenetére


Francia91
veterán

1020-ason én is a ProShot-ot használom elég sokszor, ha automatában lövök, akkor pedig a Lumia Camerát. A ProShot már a 8.1 alatt is megvolt nekem, most W10-esen is megy, bár az indulás lassabb valamivel, de nem vészes. Én inkább a 8-12 Mpixel lehetősége miatt fényképezek időnként azzal (a Lumia Camera-ban csak 5 és 34/38 Mpixel lehetőség adott), a HDR-t még nem fedeztem fel benne :) . A programmal viszon elégedett vagyok teljesen

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#81049) bluemirage válasza WestBam (#81046) üzenetére


bluemirage
őstag

http://www.riseupgames.com/proshot/ az oldala, de ebből látszik, hogy
1., alkalmazáson belül is kellhet vásárolni, bizonyos funkciók feloldására (lsd Áruházban leírtak)
2., Durván sokat tud, most látom, hogy van olyan rész amiről nem is tudtam, majd meg kell nézni.
3., a WP-s rész a leg'funkciószegényebb, de ez mindig így van. :(

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#81050) zsoltzsolt válasza bluemirage (#81049) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Igen, wp-s mindig funkciószegényebb. Mire lehet váltani? Se készüléket , se rendszert nem látok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.