Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97001) Chuck Norris válasza Vegha (#97000) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ez van nálam is egy ideje de azt hittem, hogy csak a telefonom gyengélkedik.

(#97002) betegphiu válasza Chuck Norris (#97001) üzenetére


betegphiu
senior tag

én nem értem mit csodálkoztok. hivatalosan is halott a rendszer sajnos. csoda,hogy van még 1-2 alapvető app,ami működik.
hogy a k.,.,.va anyjukat :/

(#97003) #77646080 válasza betegphiu (#97002) üzenetére


#77646080
törölt tag

Én már nem csodálkozom. Sajnos már nem, tudomásul vettem a tényeket. :(

A 640 XL LTE bőven megszolgálta a pénzét és még egy darabig hajtom tovább, amíg a Térkép, e-mail, SMS/hanghívás, naptár és Spotify működnek. Vagy a hw nem döglik meg. :D

(#97004) Chuck Norris válasza betegphiu (#97002) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Egyáltalán nem csodálkozok ezen azon sem csodálkoznék ha egyszercsak az összes g-s alkalmazás használhatatlan lenne, amin csodálkoztam az az volt még régebben, hogy a futárt megjavították.

Már megvan cserére az ifonom de lehet vissza is viszem bontatlan dobozábana MM-ba, azzal ijesztgetnek, hogy azzal meg nem lehet télen telefonálni.

(#97005) #77646080 válasza Chuck Norris (#97004) üzenetére


#77646080
törölt tag

Az OFF részhez: amennyire én látom (frissen belépett iOS userként), ez a probléma inkább a régebbi gyártmányú modellekre vonatkozik. Nekem frissen és újonnan vásárolt 6s van és semmi gond az akkuval, nem kapcsol ki. Amúgy emiatt is van most az év végéig kedvezmény az akkucserére, ha hivatalos Apple üzletben végezteted. Aki cseréltette már, vagy akinek eleve új iPhone van, azokat nem érinti. Amúgy értem az aggodalmat, nekem sem tetszene a random leállása...

[ Szerkesztve ]

(#97006) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv!

Aki ne adj isten elfelejtette a microsoft fiók jelszavát és mondjuk gmail-t sem használ vagy csak nem akarja összekuszálni az egészet akkor a contacts+message backup store-os progival ki tudja menteni a kontaktokat, amit egy vcf- fálba tömörít.

Tegnap majd 1 órát foglalkoztam egy Lumia 635-tel és ezzel sikerült kimenteni a névjegyzéket. :K

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#97007) zolee001 válasza anonymus89 (#97006) üzenetére


zolee001
őstag

Outlook/Office/Live .com, export-import és abba mented amibe akarod

(#97008) Cane válasza zolee001 (#97007) üzenetére


Cane
őstag

Pontosan.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#97009) Vegha


Vegha
senior tag

Meglepő vagy sem, de én eddig a városban útvonaltervezéshez nagyon jól tudtam használni a Waze-t és emiatt nyilván nagyon fájó most a hiánya. Jobb híján improvizálnom kellett hirtelen és a gyári Maps-ot használtam. Hát, ilyen útvonalat magamtól is összerakok fejből.
Egyébként arra van lehetőség a Maps-ben, hogy a forgalmi adatokat figyelembe véve ajánljon útvonalat ? Ha rányomok a Trafficra (a Maps-on belül), akkor egy külön térképen mutatja színekkel a forgalmi terhelést. Ezzel sokra nem megyek, mert akkor a megtervezett útvonalat (egy másik tabon), nekem kellene ehhez módosítani. Össze lehet valahogy fésülni a kettőt "intelligens" módon ?

(#97010) Chuck Norris válasza #77646080 (#97005) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatodat. Még várok vele amíg letelik az elállási idő, ha addig nem jön szembe valami jobb ajánlat akkor használatba veszem.

(#97011) zoger válasza Vegha (#97009) üzenetére


zoger
tag

Igen ott is figyelembe veszi a forgalmi adatokat. Amíg winphoneom volt sokszor használtam s bizony sokszor értelmesebb útvonalat adott mint a waze. Soha nem akart vinni fekvőrendőrös utcákon ide-oda.

(#97012) Vegha válasza zoger (#97011) üzenetére


Vegha
senior tag

A nagy kerdes, hogy hogyan lehet ezt beallitani rajta ?

(#97013) Cane válasza Vegha (#97012) üzenetére


Cane
őstag

Gps appoknál általában akkor lehet finomhangolni a tényezőket, ha van konkrét útvonalad.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#97014) renegadepest válasza Spet (#96978) üzenetére


renegadepest
csendes tag

Hosszan nyomjál rá a magyarra és a felugró menüből válaszd a beállítás alapértelmezettként opciót.
Akkor még letölt kb 60 megabyte-ot és értesít, hogy újraindulna.
Újraindításkor fogaskerekezni fog kb 3-5 percig de utána magyar lesz.

(#97015) renegadepest válasza Chuck Norris (#97010) üzenetére


renegadepest
csendes tag

Valamit elcsesztek jó 6 hónapja a térképek alkalmazásban.
Az a kisebbik, hogy nem rakja össze a kettőt, de egyszerű kereséseket sem talál, pedig az offline térkép tartalmazza a keresett címet.
Hibajelentéseket kell küldözgetni, hogy végre javítsák.

(#97016) renegadepest válasza betegphiu (#97002) üzenetére


renegadepest
csendes tag

Az appok nagy része UWP, szóval amiket az emberek használnak win 10 pc-n vagy laptopon vagy tableten azokat frissítik és fejlesztik is. Az universal windows platfom miatt telefonon is futni fog mind.

(#97017) rossitibi


rossitibi
tag

Sziasztok! Instagramot is lelőhették? Már 1-2 hete nem enged belépni. Böngészőben tudom csak használni,6tag meg hiányos. Igaz a böngészős is...

(#97018) pikszel válasza rossitibi (#97017) üzenetére


pikszel
őstag

Szia, az Instagram egyelőre még hibátlanul megy.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#97019) EQMontoya válasza pikszel (#97018) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nálam is. (930)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#97020) betegphiu válasza rossitibi (#97017) üzenetére


betegphiu
senior tag

6tag helyett használj Ouga -t. Igaz a tumblr meghalt kb, mert letiltották a felnőtt filmes blogokat. Azok mind leléptek máshova.

(#97021) Johnny70


Johnny70
tag

A Waze is elesett, úgy néz ki :( Karácsony után mentem vidékről BP-re autópályán. Furcsa volt, hogy a szokásos 53-55 perc helyett folyamatosan közel 2 órát írt és egyfolytában a főúton akart menni, hiába volt beállítva az autópályás használat. Másnap láttam, hogy frissült a Waze (de nem WP-n) és most már be kell írni az autópálya matricákat és érvényességüket, hogy az autópályákat is figyelembe vegye tervezéskor, de az nincs benne a windowsos verziókban, így a Waze mostantól csak városi és autópálya mentes autózásokhoz használható. :(

(#97022) ΞΔGLΞ válasza Johnny70 (#97021) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ahhoz fizetni kellene a fejlesztőknek, mármint MS részről és betömni az egyre csak növekvő biztonsági réseket.
Mivel hivatalosan is elengedték az os-t, ezért minden, ami még működik (az a kevés is), egyszerűen leáll...majd. Ahogy eddig is.

(#97023) rossitibi


rossitibi
tag

Köszi a válaszokat! Ez az ouga is egy instagram alternativa? Megpróbálom akkor. Nekem is 930 és nem engedi az isnsta belépést,sőt az utóbbi időben a videókat sem indította el

(#97024) rossitibi


rossitibi
tag

Úgy néz ki a facebookkal van valami mert azzal szoktam belépni,de 6tagba se engedi.ouga-nál meg nincs is ilyen lehetőség,hogy fb-kal bejelentkezés.

(#97025) Johnny70 válasza ΞΔGLΞ (#97022) üzenetére


Johnny70
tag

Tudom, csak az lepett meg és bosszantott fel, hogy a régi programmal is már az új beállításokkal kalkulál útvonalat. Eddig sem a legfrissebb volt, de legalább lehetett használni.

(#97026) EQMontoya válasza Johnny70 (#97025) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez azert van, mert az utvonalat szerveren kalkulalja, abbol, amit felkuld a kliens. Valtozott a protokol, a wines kliens meg nem kuldi el az infokat...
Persze a protokolokat szokas verziokezelessel ellatni, hogy ilyen modon ne torjon minden el, szoval ez a Waze reszerol is egy kozepso ujj volt a Win usereknek.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#97029) Johnny70 válasza EQMontoya (#97026) üzenetére


Johnny70
tag

Vagy már nem is dolgozik ott olyan, aki a wp-s verzión dolgozott, így simán elfelejtették azt, hogy van erre is még működő verzió. Androidon meg IOS-en meg gondolom nyomják a frissítést automatikusan, így nem gond a verzió kezelés.

(#97030) sokol


sokol
tag

Üdv!

Hogyan lehet kikapcsolni az automatikus frissítést WP-n(Lumia 640)?

(#97031) Vegha válasza sokol (#97030) üzenetére


Vegha
senior tag

Nem lehet.

(#97032) zolee001 válasza sokol (#97030) üzenetére


zolee001
őstag

Mármint az appoknak az automatikus updatejét avagy a windows update-et?
Az app automatikus updatejét a store/settings / app update a windows updatehez pedig kicsit bele kell nyulni a rendszerbe

(#97033) sokol válasza zolee001 (#97032) üzenetére


sokol
tag

Az oprendszer updatejére gondoltam.

(#97034) Cane válasza sokol (#97033) üzenetére


Cane
őstag

Nemnem. Ők fogják kikapcsolni.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#97035) betegphiu válasza sokol (#97033) üzenetére


betegphiu
senior tag

Felrakod az alap 10-es windowst.
Wifi ki.
Annyi cuccot rakj a tárhelyére,hogy ne legyen helye a frissítéseknek.
Máshohy nemnfog menni.

(#97036) zolee001 válasza sokol (#97033) üzenetére


zolee001
őstag

Registryben tudod megoldani bár a szándékot nem igazán értem mivel csak security updatek jönnek 1 éve,idén december után pedig 0 update

(#97037) #77646080 válasza zolee001 (#97036) üzenetére


#77646080
törölt tag

Ja-ja, már nem érdemes vele foglalkoznia. Havi egy értesítést kap róla, azt is ez év decemberig. Kár vele fáradni...

(#97038) EQMontoya válasza #77646080 (#97037) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azert iden nyaron volt egy update, ami boot loopba lokte a telefonom, meg egy masik osszel, ami par napra kinyirta az emailt... :D

Szoval megertem, ha valakinek borsodzik tole a hata.

Same rules apply!

(#97039) Vegha válasza EQMontoya (#97038) üzenetére


Vegha
senior tag

Nekem asszem egy 2 evvel ezelotti verzival fut az 550. Eddig ez tunik a legstabilabbnak.

(#97040) wenkman


wenkman
tag

sz

(#97041) #77646080 válasza EQMontoya (#97038) üzenetére


#77646080
törölt tag

Igen, az e-mailes gebaszuk engem is érintett, arra emlékszem. :K

(#97042) janeszgol válasza Vegha (#97039) üzenetére


janeszgol
félisten

Én az idei nyár végit, őszit tettem fel és stabil.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#97043) wenkman válasza wenkman (#97040) üzenetére


wenkman
tag

Üdv mindenkinek!

Segítségre lenne szükségem.

Most szereztem egy szép állapotú 735-öst, és win10 rendszerrel nem működik az Időjárás app.
A probléma konkrétan az, hogy amikor rákattintok az appra, elindul, bejön a fehér napocska kék háttérrel, aztán utána átvált az Áruházra, ahol közli velem, hogy jól működik a program, és ezt az alkalmazást már megvásároltam, és így csak egy lehetőségem marad: (a Telepítés gomb helyett) az Indítás gomb. Ekkor meg kezdődik minden elölről.
Volt egy ugyanilyen probléma az MSN Hírekkel is, de ott egy törlés majd újratelepítés megoldotta a dolgot.
Igen ám, de amíg a 8.1-en az Időjárás törölhető volt, itt a win10-en nem!!!!!!!!!!!

Próbálkoztam már mindennel:
Volt downgrade vissza 8.1-re (ott megy az app), volt újbóli update win10-re, volt alapállapotba állítás, és ma volt szervizbeli újratelepítés is.
A win és az app is a legutolsó (legfrissebb) verzió.
Semmi nem használ.

Szervizben azt mondták, hogy örüljek, hogy csak az az egy app nem megy, mert a 8.1es telefonok frissítése 10-re sokszor hardver szempontból problémás (talán a chipset nem megfelelőségét említették) .

Van valami megoldás a problémára?

(#97044) Dzsekó válasza wenkman (#97043) üzenetére


Dzsekó
addikt

"mert a 8.1es telefonok frissítése 10-re sokszor hardver szempontból problémás (talán a chipset nem megfelelőségét említették) ."

Ez nem igazán állja meg a helyét. 735 eleve inkább win10-es telónak volt már belőve. Nálam a 830-on tökéletesen működik még minden, ami egy régebbi tipikusan 8.1-re kihegyezett hardver volt.
Sajnos itt inkább az elmúlt 2-3 hónapban megjelent anomáliák hozhatók fel oknak (olvass vissza - naptár, vaze, stb). Hamarosan semmi sem fog működni, mert mindent leállítanak. Remélem, még nyárig kitart a 830-am, ha a viber is bedöglik, akkor muszáj lesz váltanom nekem is.

[ Szerkesztve ]

(#97045) wenkman válasza Dzsekó (#97044) üzenetére


wenkman
tag

De tényleg nem lehet valahogy megbuherálni, hogy törölhessem és aztán újratelepíthessem az appot?
Nincs valami program, amivel ezt meg lehet csinálni?
Olvastam pár hozzászólással visszább a registry-t, valaki említette.... Szóval nincs valami lehetőség?

(#97046) betegphiu válasza wenkman (#97045) üzenetére


betegphiu
senior tag

Áruház > Időkép app letöltése

Problem solved ;)

(#97047) betegphiu


betegphiu
senior tag

Kedves harcostársak. 1020-at szeretnénk unlockolni ,hogy rá tudjuk tenni a wp 10-et.
Van erről valakinek leírása, videója ?
Esetleg valaki le tudná írni pár egyszerű lépésben ?
Utána a 10 telepítése már menni fog.
Előre is köszönöm.

(#97048) ftc


ftc
nagyúr

Kilépek a csoportból a Lumia 820-al

Ma áttérek Androidra - kicsit öregebb telóra de leg DUAL Sim-es, a Lumiát meg eladom hátha vkinek kell :DDD

(#97049) Out


Out
addikt

Üdv!

Most tértem át Windows 10 mobile-ra (Lumia 950) a Windows Phone 8-ról és egy valami nem működik itt, ami ott igen. A névjegyeket nálam nem importálja be a Kapcsolatok-ba Facebook-ról. Felraktam a Facebook app-ot és a Facebook beta-t is, és a beállításokban ott van, hogy mutassa az FB-s ismerősöket is, de mégsem jön össze. Ez másnál sem működik Windows 10 Mobile-on?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#97050) Francia91 válasza Out (#97049) üzenetére


Francia91
veterán

A Kapcsolatokba nekem beimportálta a 950-es, még a legelején, de már nemtudom, hogy mit és hogyan kellett hozzá állítanom :)
Működnie kell a dolognak

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.