Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) zsoltek válasza Blyan (#43983) üzenetére


zsoltek
aktív tag

Nálam szokott olyat csinálni, hogy mind2 helyen megjelenik az adatforgalom nyíl. A térerőnél meg a wifinél is

Huawei P30

(#44002) NGA válasza Воланд (#43997) üzenetére


NGA
addikt

Ezt írtam én is. Nem megy az adatátvitel addig mobilneten, mig a wifire csatlakozik.

(#44003) Lall válasza NGA (#44002) üzenetére


Lall
veterán

Nem ezt írtad, hanem, hogy lekapcsolja. A kettő nem ugyan az.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#44004) NGA válasza Lall (#44003) üzenetére


NGA
addikt

Az adatátvitelt kapcsolja le. Azaz ha nincs adatátvitel, akkor nem merül tőle jobban a telefon.

Például:

Lent vagyok a gyermekkel a játszótéren. A saját wifim még látszik, de kb 1 méterrel arrébb már nagyon gyenge. Ennek ellenére, míg meg nem szakad a wifi kapcsolat, nem használja a mobil átvitelt, ezért van olyan, mikor ki kell kapcsolnom a wifi-t azért, hogy menjen a mobilnet. Ha nem kapcsolná le az adatátvitelt a mobilnetn, akkor ilyenkor már azon menne. De míg rácsatlakozik wifin a routeremre, addig csak wifi-n mennek az adatok.

[ Szerkesztve ]

(#44005) Воланд válasza NGA (#44004) üzenetére


Воланд
titán

amig van aktiv wifi kapcsolat, addig nem is fog atvaltani mobilnetre, fuggetlenul a jel erossegetol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#44006) NGA válasza Воланд (#44005) üzenetére


NGA
addikt

Pontosan. Ahogy lekapcsol a wifi kapcsolat, azonnal beindul (bekapcsol az én hibás szóhasználatomban) a mobilátvitel.

(#44007) Zoli133 válasza Воланд (#44005) üzenetére


Zoli133
őstag

Ezt kiegészíteném egy kicsit, mert 8.0 alatt sikerült egy elrontott router configgal megoldanom azt, hogy volt wifi, max erősséggel, de nem engedett át semmit, mégis neteztem mobilon. Azt hittem megy a router, de velószínű mobilnetet olyankor visszakapcsolja, ha valami nem stimmel wifin.
Persze régen volt ez, talán igaz sem volt...

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#44008) zsoltek válasza Воланд (#44005) üzenetére


zsoltek
aktív tag

Huawei P30

(#44009) Воланд válasza zsoltek (#44008) üzenetére


Воланд
titán

ezt hogy hoztad ossze? :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#44010) dejaris válasza Zoli133 (#44007) üzenetére


dejaris
addikt

Ha van wifi jel, de limited mert epp a upc hozza a formajat, akkor siman valt mobilnetre nalam is.

(#44011) NGA


NGA
addikt

Még annyi, hogy mivel nekem a wifin lóg a telefonom ha hazamegyek, régebben otthon lekapcsoltam éjszakára a mobilnetet, hogy jobban bírja. De kiderült, hogy felesleges kikapcsolni, mivel nem megy adat, és nem merül jobban tőle. Bent a melóhelyemen sincs lekapcsolva, és reggel 8 óta 12%-ot merült eddig.

(#44012) SsPL711 válasza zsoltek (#44008) üzenetére


SsPL711
őstag

Bocs, nem válasz akart lenni.

Ezeket a kis nyilakat kérdeztem már régebben, hogy 925-ön miért nem mutatja, amikor van adatforgalmazás, akár mobilneten akár wifi-n?

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#44013) zsoltek válasza Воланд (#44009) üzenetére


zsoltek
aktív tag

Fogalmam sincs, ezért szoktam lelőni a mobilnetet, ha van Wi-Fi :D

SsPL711: 8.1 feature Nokia Black feature

[ Szerkesztve ]

Huawei P30

(#44014) Воланд válasza SsPL711 (#44012) üzenetére


Воланд
titán

szolgaltatoi fw-ben van benne.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#44015) Воланд válasza zsoltek (#44013) üzenetére


Воланд
titán

szvsz ha megkapod a t-tol a vegleges fw-t, akkor mar nem lesz igy. ez bug az fw hianya miatt. bar majd este, vagy holnap megnezem az ocsemet, hogy azon mit produkal.

"SsPL711: 8.1 feature"

gdr3

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#44016) SsPL711 válasza Воланд (#44014) üzenetére


SsPL711
őstag

Ezt most nem értem.
Szolgáltatói készülékem van, vásárlás után rögtön volt egy frissítés, Black van rajta.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#44017) zsoltek válasza Воланд (#44015) üzenetére


zsoltek
aktív tag

Konkrétan akkor jött elő, mikor bementem az áruházba, de random.

Huawei P30

(#44018) Воланд válasza SsPL711 (#44016) üzenetére


Воланд
titán

melyik szolgaltato?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#44019) Blyan válasza NGA (#43996) üzenetére


Blyan
félisten

Sehol sincs leírva, hogy lekapcsolja. Vagyis lehet le van írva, de én azt láttam, hogy nem használja, de a kettő nem ugyanaz.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#44020) SsPL711 válasza Воланд (#44018) üzenetére


SsPL711
őstag


Nejemnek 620 van és neki vannak kis nyilak. (Szintén Té-s)

hülyegyerek: Nekem mindig van mobilnet jel a térerő jel mellett, ha be van kapcsolva a mobilnet.
még akkor is ha wifin megy az adatforgalom. Csak kis nyilak nincsenek :)

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#44021) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Nekem nagyon P2P barát routerem van, mivel ha megy a torrent, akkor csak annak ad sávszélességet, és se a böngésző, se semmilyen rácsatlakozott eszköz nem megy wifivel. Ilyenkor a telefonon megjelenik a mobilnet jele, de netezni csak akkor tudok rajta, ha kikapcsolom a wifit. Szóval hiába nincs wifi-sávszél, nem kapcsolja át magától mobilnetre.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#44022) Zoli133 válasza hülyegyerek (#44021) üzenetére


Zoli133
őstag

Gyanítom megpingeli google-t binget, vagy valami MS szervert és ha az van akkor van net, sávszélességet nem mér hozzá, a ping meg sikeres csak a sebesség van a bányászbéka hátsója alatt, csak utóbbit nem tudja, így jónak minősíti a wifit. (Legalábbis szerintem ez a legegyszerűbb/leggyoersabb megoldás)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#44023) glehel válasza Blyan (#44019) üzenetére


glehel
senior tag

szerintem itt egy a lényeg legalábbis nekem, ne fogyasszon fölöslegesen mind a kettő egyszerre, és nem fogyaszt, gondolom a szoftverben van valami blokkolás (kapcsoló) ami nem engedi a mobil netet ha a wifi aktív persze ettől még az user úgy látja hogy be van kapcsolva de valójában nincs mert nem tartja a kapcsolatot a bázisállomással csak akkor veszi fel újra (kapcsolja be magát) amikor nincs wifi,vagy a wifi korlátozott (mondjuk nincs net rajta).

[ Szerkesztve ]

(#44024) Dave™ válasza hülyegyerek (#44021) üzenetére


Dave™
nagyúr

A torrentkliensnek meg tudod adni, hogy mennyi legyen a sávszél limit. Sőt, ha egy adott gépen megy csak a torrent, a routerben is tudsz limiteket konfigurálni arra az adott eszközre vonatkozóan.

glehel: igaz, de a kliensben akkor is tud limitálni.

[ Szerkesztve ]

(#44025) glehel válasza Dave™ (#44024) üzenetére


glehel
senior tag

ha olyan a router.
erre 1 megoldás van QoS

(#44026) glehel válasza Dave™ (#44024) üzenetére


glehel
senior tag

tud de lehet nem akar, a cuccnak jönnie kell mint a meszes amikor csak lehet.én sem szoktam és megy minden ahogyan kell 4 telefon meg egy laptop wifin 1 médialejátszó meg 2 pc kábelen.

(#44027) dejaris válasza Blyan (#44019) üzenetére


dejaris
addikt

Na mar mer nem mindegy? A halozaton igy is ugy is rajta marad.

(#44028) hülyegyerek válasza Dave™ (#44024) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Ha 0 kb/s a letöltésem, akkor se megy mellette semmi, hiába állítok sávszélt, meg prioritást...Annak idején kérdezgettem erről a routerem topikjában, de érdemi válasz nem érkezett. Mindegy, megszoktam így.
A lényeg, hogy az eddigi droidos telefonjaimon is ugyanígy működött a dolog, szóval nem MS specifikus ez az átváltás-nem átváltás dolog mobilnetre.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#44029) glehel válasza hülyegyerek (#44028) üzenetére


glehel
senior tag

és a feltöltésed mennyi? :F

(#44030) SsPL711 válasza hülyegyerek (#44028) üzenetére


SsPL711
őstag

Biztos kéne a routernek egy FR.
Meg egy frissebb FW, esetleg, főleg ha van hozzá.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#44031) Dinter


Dinter
addikt

Hogy tudok letöltött PDF-t elküldeni Bluetoothon?

(#44032) waces válasza Blyan (#43985) üzenetére


waces
aktív tag

nem sok értelme lenne kapcsolgatni. csak simán nem használja ha van elérhető wifi, ha meg nincs, akkor igen

Every living creature on earth dies alone.

(#44033) hülyegyerek válasza SsPL711 (#44030) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Linksys WRT54-es, a legfrissebb Tomato fw-vel.

(#44029) glehel: ha a letöltésem 0, a fel meg mondjuk 500k, akkor is használhatatlan a többi eszközön a net, pedig 20/10Mb-s kábelnetem van.

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#44034) glehel válasza hülyegyerek (#44033) üzenetére


glehel
senior tag

ott lesz a baj. nem tudja megfelelően kezelni a le és feltöltést egyszerre sok kapcsolattal, lehet a firmware lehet hardver hiba. én lecserélném a helyedben.

[ Szerkesztve ]

(#44035) hülyegyerek válasza glehel (#44034) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Gyári fw-vel is, és ezzel is ugyanez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#44036) SsPL711 válasza hülyegyerek (#44035) üzenetére


SsPL711
őstag

Egyáltalán más wifis eszköz tud ilyenkor forgalmazni a routereden?
Mikor nyomatod a PC-ről a "töltéseket".

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#44037) hülyegyerek válasza SsPL711 (#44036) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Nem tud semmi. Mit értesz "töltés" alatt ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#44038) SsPL711 válasza hülyegyerek (#44037) üzenetére


SsPL711
őstag

Hát a biteket :D

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#44039) hülyegyerek válasza SsPL711 (#44038) üzenetére


hülyegyerek
addikt

:)
Általában éjszaka, vagy ha nem vagyunk otthon.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#44040) batai15


batai15
félisten

Ez a csendes órák 8.1 alatt merre található meg?

(#44041) cattus válasza batai15 (#44040) üzenetére


cattus
őstag

Cortana-ban.

Do the thing!

(#44042) batai15 válasza cattus (#44041) üzenetére


batai15
félisten

ja akkor nekem ezért nincs.

(#44043) tomboy0013 válasza batai15 (#44040) üzenetére


tomboy0013
veterán

Váltsd át a régiót USA-ra meg a nyelvet is és a beállítások között fogod találni.

(#44044) Clemi válasza batai15 (#44040) üzenetére


Clemi
veterán

US régió, US nyelv és a Cortana bekapcsolásával lehet előhozni.

(#44045) batai15


batai15
félisten

nem szeretem angolul használni a telefont. meg cortanához is úgy kell beszélni, ami nem perfekt nálam.
igazából csak ez a csendes órák érdekelt

(#44046) dejaris válasza batai15 (#44045) üzenetére


dejaris
addikt

Meg amugy is htc-d van.

(#44047) batai15 válasza dejaris (#44046) üzenetére


batai15
félisten

Mert az csak a lumiákba van?

(#44048) dejaris válasza batai15 (#44047) üzenetére


dejaris
addikt

Europaban igen.

(#44049) JamesHun válasza TayRol (#43994) üzenetére


JamesHun
addikt

akár hogy variálok, bármelyik sim en aktív a net ha a másikon beszélek akkor az a másik sim inaktív lesz -> no net
Ha ugyan azon van a net és beszélsz akkor bitang lassan, de lesz neted, de pl hiába írja ki, hogy 3G, jó ha edge sebességgel operál a net. De letéve a telefont ugyan ott állva ugyan az a weblap ami telefonálás közben 15-20 mp volt 2-4 mp alatt bejött
De i5 sem kezeli jobban a telefon + internetetezés közben dolgot.

"If the user is using SIM2 as modem for connecting Internet then SIM1 can be used to take calls and that is why the user should select SIM1 carefully as it acts as the primary number."
Ezt én úgy értelmezem, hogy smart dual sim nek tudnia kellene a 2 sim VS internet kezelését nem?
Vagy ez gyártó specifikus és valakinél tudja, valakinél nem?

SeriesX: JamesSHun

(#44050) Namath841


Namath841
csendes tag

Sziasztok,
tegnap váltottam Xperia SPről Lumia 630-ra. Minden szuper, de a vásárlással kapcsolatban lenne egy kérdésem.
Nem szeretném megadni a kártyaszámomat, paypal nincs, ezért azt gondoltam ki, hogy a Neweggről vásárolok Microsoft Windows Store Gift Cardot ([link]) és aktiválom. Ehhez USA accountra kell állítanom a telefont, vagy megy magyarról is ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.