Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) confuser


confuser
senior tag

Azért kissé fura a Windows Phone 8.1 abban a felsorolásban, hogy az 1. évben ingyenes lesz a Win10 Win7-ről, Win8-ről, és WP8.1-ről. Akkor 1 év után a telefonomra is kell VENNEM egy új licenc-t? Remélem nem ez az úttörés iránya :D

(#61002) emvy válasza confuser (#61001) üzenetére


emvy
nagyúr

8" alatt tovabbra is ingyenes lesz, gondolom.

while (!sleep) sheep++;

(#61003) confuser válasza emvy (#61002) üzenetére


confuser
senior tag

It's ok, de akkor miért van ebben a listában? Nem csak az első évben ingyenes, hanem "életfogytiglan".

8" felett meg nincs WP8.1.

[ Szerkesztve ]

(#61004) gyurkikrisz válasza confuser (#61003) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Mert az a lista a 10-re való frissíthetőséget is mutogatta, és csak nem hagyhatták ki.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#61005) TCSZ


TCSZ
senior tag

Sziasztok!

Hihetetlen de megoldódott a Line-os problémám. A help menüből lehetett direktbe kérni aktívízáló sms-t.
Viszont most keresek egy olyan zenelejátszó programot ami mappákat is le tud játszani. És egy másik programot ami automatikusan tud váltani mobilnetről wifire ha van elérhető wifi hálózat ami már el van mentve és le is kapcsolja a mobilnetet.
Köszönöm a segítséget! :R :R :C

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#61006) confuser válasza gyurkikrisz (#61004) üzenetére


confuser
senior tag

Az RT meg az Xbox mégsem szerepel benne, pedig azokra is jön.

(#61007) Giovan!


Giovan!
addikt

És hologramok! Na ezmá' valami! :C

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#61008) Воланд válasza confuser (#61006) üzenetére


Воланд
titán

az rt-n is 8.1 van. meg rt-s tabletet nem sokan vettek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#61009) Jaded válasza Levwi (#60994) üzenetére


Jaded
senior tag

PC-n sem átlátszóak a csempék.

Renault Megane IV Limited

(#61010) Unlimited válasza TCSZ (#61005) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Szia!

Zenelejátszónak próbáld ki a Loco Music Playert! Szerintem nagyon jó, folyamat frissíti a készítő, nagyon gyors, nem akad, játszik mappából. Próbáld ki!

(#61011) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Nem szúrja a szemüket a sok alma logós laptop a teremben? :DDD

¯\_(ツ)_/¯

(#61012) temagad.aho válasza Zsoleszhun (#61011) üzenetére


temagad.aho
tag

Ez nekem is feltűnt xD

Honor 8

(#61013) Levwi válasza Jaded (#61009) üzenetére


Levwi
aktív tag

jól mondod pc-n se átlátszóak csak ott nem takarják be a csempék a képernyő/kijelző 99%-át. A csempékre illesztett háttér sokkal jobb megoldás volt szerintem.

Huawei P20 Pro Black

(#61014) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Srácok még mindig küzdök azzal, hogy a Onedrive appban megjelenjen a vállalati onedrive-om tartalma.

Semmivel se jutottam semmire amit eddig megpróbáltam. Kínomban az az ötlet született, hogy újratelepíteni a onedrive appot, de nem tudom, hogyan. Lévén, hogy a wp 8.1 beépített appja, és nem engedi törölni, így újratelepíteni se. Mit lehetne csinálni? Egyelőre böngészőből használom :U a onedrive-ot, de több elemet kijelölve itt nem tudok e-mail mellékletet küldeni. Valahogy működésre kéne bírni az appot, lehet, hogy csak a cache-ét, vagy a beállításait kéne törölni, vagy magát az appot, de nem tudom, hogyan.

Csak ne kelljen már ezért egy factory resetet csinálni... :(((

(#61015) #72797440


#72797440
törölt tag

Honnan lehet megtudni, hogy L925-re mikor lesz Magyarországon Denim frissítés?

(#61016) polonic válasza #72797440 (#61015) üzenetére


polonic
félisten

Ezen az oldalon.

(#61017) #72797440 válasza polonic (#61016) üzenetére


#72797440
törölt tag

Innen tudom, hogy Németországban már van.
Igaz ott is csak O2-nál.

[ Szerkesztve ]

(#61018) mdraco


mdraco
őstag

Az év végén lesz FLAGSHIP WINDOWS PHONES.

(#61019) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

Hát egyelőre sok minden nem derült ki. Van asztali Office, Cortana,Skype integráció, billentyűzet húzogatás meg egyedi háttér. Az, hogy az eddigi furcsa megoldásokat javítják-e illetve más platformon meglévő de itt hiányzó vagy új egyedi ficsőrök kerülnek-e bele majd februárban derül ki.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#61020) Воланд válasza lugosi (#61014) üzenetére


Воланд
titán

support, mert nalam megy.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#61021) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

azt szeretném kérdezni, hogy ha esetleg Németországból berendelek egy bolti, új, független Microsoft Lumiát (pl 535) akkor azt meghibásodás esetén vihetem-e Magyarországon szervízbe, tehát van-e ezekre valamiféle világ(európai) garancia?

Előre is köszi!
J.

(#61022) Воланд válasza joysefke (#61021) üzenetére


Воланд
titán

viheted, csak tedd el a nemet nyelvu szamlat es gyari garancias legyen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#61023) confuser válasza mdraco (#61018) üzenetére


confuser
senior tag

Worst case. Ha jól rémlik, azt mondták "later this year". Ez a holnapi napra is igaz, nem csak decemberre :D

Persze Win10 hivatalos debütálás előtt botorság lenne új flagship-et várni. Az Insideres feature-ök megérkezésre "3-4-5 hónapokat" mondtak, szóval legkorábban nyár vége, ősz eleje, mert addig csak Insider programon keresztül lesz elérhető a Win10.

[ Szerkesztve ]

(#61024) lugosi válasza Воланд (#61020) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Á, szerintem megvan a "megoldás".

Az asztali onedrive for business progi se tudja szinkronizálni a tárat. Kiírja, hogy ez a tár túl nagy, nem lehet szinkronizálni. A túl nagy azt jelenti, hogy ugyan csak töredékét használom a tárhelyemnek (50 gigából 6-ot), de mivel több, mint 20000 file van benne, ami limit feletti, ezért nem szinkronizálja. Tök nevetséges, mindegy (mivel egy fizetős szolgáltatásról, nem valami free, trial stb cuccról beszélünk).

Mégis, nem tudom mire gondoltak, VÁLLALATI onedrive alatt? Lesz benne párszáz kép a macskáról, meg 2 word doksi a szülinapi zsúr brosúrájával? Haggyanakmán... :(((

Az az érdekes, hogy ugyanakkor halt meg a telefonon a vállalati onedrive, mikor a pc is beintett szinkronizálni. Ez visszagondolva akkor lehetett, mikor átléptem a 20e-s filelimitet.

Vicces ugyanakkor, hogy a dropboxban ugyanez nem okoz problémát. Értem ez alatt, az ingyenes változatot ;] Szerencsére kaptam pár giga ingyen tárhelyet ajándékba, így meg tudom kerülni a fizetős onedrive limitemet, ha szinkronizálásról van szó.

Poén, hogy a dropboxom hiba nélkül szinkronizálja a cuccaimat, a onedrive-ba pedig böngészőn keresztül töltöm fel az új fileokat, mióta a szinkronra beintett. Ezt egyszerűen nem hiszem el, de mégis van! :Y

(#61025) jenei1994


jenei1994
addikt

Valaki letudná írni mi lesz a windows 10 újítása telefonra ?

(#61026) koxkids válasza joysefke (#61021) üzenetére


koxkids
őstag

Épp tegnap írtam emiatt az Arany János utcai Nokia Care-nak és mondták ha a számlán szerepel az IMEI szám, akkor minden gond nélkül gariztatják! ;)

(#61027) joysefke válasza Воланд (#61022) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi a gyors választ!

Tehát akkor külföldi (német) boltból vásárlás esetén is 2év garival számolhatok, amit Magyarországon is igénybe tudok venni?

Előre is köszi!
J.

61026: köszi!
Te honnan rendeled?

[ Szerkesztve ]

(#61028) koxkids válasza joysefke (#61027) üzenetére


koxkids
őstag

Ha olyan boltból veszed ami 2 év gyártóit ad (pl. MM) akkor igen..
Én ausztriában néztem a MediaMarkt-ban Lumiákat. Emiatt merült bennem a kérdés, és kérdeztem meg őket.

(#61029) match123


match123
tag

Sziasztok,

Lenne egy egyszerű kérdésem. Szervízben van az androidos telóm, és a samsung szutyok amit cserébe kaptam, olyan szar, hogy ha tovább kell használnom, darabokra töröm.
Ha meg már veszek egy másik telót tartalékba, akkor már megismerkednék a WP8-al.

A kérdés egyszerű, melyik a jobb választás? Lumia 720 vagy Lumia 530?

Köszi előre is

Szerk: Ha esetleg mást is ajánlanátok, használtan kb 8 ezer van az 530 és a 720 között, és 30-nál többet nem igazán szánnék rá (tekintve hogy javarészt csak addig kell, amíg nem kapom vissza a másikat...vagy meg nem szeretem a WP-t :))
És egy kicsit sűrgős, mert ezt a samsung borzalmat nem sokáig bírja az idegrendszerem, úgyhogy nem apróhírdetéseket böngészek, hanem telefonboltokat, ahova rögtön be tudok ugrani érte.

[ Szerkesztve ]

(#61030) Melack


Melack
veterán

Innen/off topik melyikőtök vett Win8.1et apróról? lenne pár kérdésem. Köszönöm!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#61031) Jaded válasza Levwi (#61013) üzenetére


Jaded
senior tag

Telefonra mindkettő marhaság. Inkább legyenenek egyszínűek a csempék, de te keverhesd a színeket.

Renault Megane IV Limited

(#61032) BiP válasza jockas (#60983) üzenetére


BiP
nagyúr

(#60983) jockas: Én mondjuk a mostani Win7-emet 3,5 éve telepítettem, nem számoltam, hány teljes configot (alaplap, proci, vidkártya), vinyót, ssd-t cseréltem alatta.

(#61033) Levwi válasza Jaded (#61031) üzenetére


Levwi
aktív tag

Kinek mi tetszik, de nekem a mostani 8.1-es megoldás kifejezetten bejön.
Ez a 10-es megoldás hogy a színes csempék mögött alig látszó háttérkép van ronda is meg értelme sincs.

Más: Ezzel a teljes integrációval meg az ingyen frissítésekkel szerintem az a céljuk, hogy elterjesszék jobban a rendszert és toborozzanak pár wp usert. Más mobil os gyártó nem igazán tud ilyesmit felmutatni, bár akinek eddig is az volt a baja, hogy szar a csempe annak ezután is az lesz ;]

Huawei P20 Pro Black

(#61034) Partyface007 válasza lugosi (#61014) üzenetére


Partyface007
őstag

http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/onedrive-troubleshooter

ha ez se oldja meg akkor emelt színtű parancssorból:

SkyDrive /shutdown
SkyDrive /reset

szerk:

sorry benéztem azt hittem win 8.1 :-)

[ Szerkesztve ]

(#61035) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Végre eljutunk odáig, hogy a fehér, és fekete hátterek helyett be lehet rakni akármilyen (akár egyszínű) képet is. Bámulatos a rendszer fejlődése.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#61036) mdraco válasza Partyface007 (#61034) üzenetére


mdraco
őstag

Mától egy a kettő (10-nél) :DDD

(#61037) cattus válasza hülyegyerek (#61035) üzenetére


cattus
őstag

Azért nem csak ennyiről volt szó. :) Igaz, mutathattak volna többet is, a mai nap inkább az asztali rendszerről szólt.

Do the thing!

(#61038) Bandi8bácsi válasza Levwi (#61033) üzenetére


Bandi8bácsi
tag

[link]

Így azért van értelme. (átlátszó csempék)

Szerk: Sorry, valamiért nem akarja beszúrni a képet.

[ Szerkesztve ]

(#61039) Levwi


Levwi
aktív tag

És már csak egy kérdésre nem kaptunk választ, hogy a 1520-nál gyengébb hardverrel szerelt telefonokon hogy fog muzsikálni a rendszer? Félek hogy még a 920-am is megadja magát alatta.

Bandi8bácsi:A link se jó. Látom javítva :)
Igen így már több értelme lenne.

[ Szerkesztve ]

Huawei P20 Pro Black

(#61040) Bandi8bácsi válasza Levwi (#61039) üzenetére


Bandi8bácsi
tag

Javítva.

És itt a forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#61041) Partyface007 válasza lugosi (#61024) üzenetére


Partyface007
őstag

http://www.techrepublic.com/article/the-limits-of-unlimited-onedrive-storage/

http://redmondmag.com/articles/2014/04/29/onedrive-for-business-storage.aspx

úgy néz ki tényleg 20000 a file limit

régi/kevésbé használt file-okat tedd be egy zip-be vagy rar-ba :-)

(#61042) Levwi válasza Bandi8bácsi (#61040) üzenetére


Levwi
aktív tag

Reméljük a végleges ilyen lesz. Így már elég pofásan néz ki :)

Huawei P20 Pro Black

(#61043) hülyegyerek válasza cattus (#61037) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Tudom, csak már a 8.1-nél pletykálták, hogy benne lesz.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#61044) confuser válasza jenei1994 (#61025) üzenetére


confuser
senior tag

Ez egy általános Win10 bemutató volt, kb. 2,5 óra, aminek csak egy kis része szólt a telefonokról. Elég keveset mutattak, de amit bemutattak:

- Főképernyőn teljes egészében jelenik meg a háttér (a "fugában" is). 2 verziót láttam az átlátszó csempékkel kapcsolatban. Amit konkrétan az event-en mutattak, azon a csempék olyanok, mint WP8-on volt (vagy accent, vagy fix színű), amit viszont egy rövidebb feltöltött videóban, ott félig átlátszóak, félig accent color színűek (50% oppacity, saccra).
- Az alkalmazáslista mögött is látszik a háttér, erősen elmosva, nyilván hogy olvashatóak maradjanak az appok bármilyen háttérképet is válasszon az ember.
- Az alkalmazáslista elején van egy frissen telepített appok lista.
- Message hub valamilyen szinten visszajön, Skype integrációt mutattak.
- Lehet alkalmazás megnyitása nélkül üzenetekre reagálni (SMS-nél mutatták).
- Bárhol, ahol szövegbevitel van, diktálni is lehet (gyanús, hogy magyarul nem lehet majd, csak korlátozott számú nyelven).
- Fejlettebb Action Center. A 4-5 fenti ikon maradt, de lenyitható ez a rész (kb. ahogy a hangerősáv most), ahol még 2 sornyi ikon szerepelt. Dinamikusnak tűnt, hogy hány ikont akarsz kirakni. Az értesítéseket alkalmazáson belül is egyesével el lehet vetni.
- Rendszerezett beállítások menü.
- A billentyűzet átméretezhető, átmozgatható a képernyő tetszőleges részére.
- Új Office (Word, Excel, PowerPoint) appok. Funkciókban gazdagodnak. Word-öt és PowerPoint-ot mutattak, mindegyikben van mindenféle nézet, PowerPoint-nál talán még azt érdemes kiemelni, hogy az animációk (áttetszések, áttűnések), hardveres gyorsítást kapnak, így nagyon smooth minden. Nyomtatás Wifi-n keresztül.
- Új Outlook Mail és naptár app. Ami érdekes, hogy balra húzással törlöd a levelet, a jobbra húzással meg flag-eled. Ez egyben azt is jelenti, hogy panoráma kilőve. Mail app úgy tűnt rengeteg beállítási lehetőséggel bővült, 99%-ban biztos vagyok benne, hogy a csatolmányok kezelését normálisan megoldották.
- Új Fényképek app. Automatikusan csinál albumokat, kiszűri a dupla fotókat, javítja a képek minőségét.
- Új People app, új Zene app, új Maps app. Zene appba felhőből direktben be lehet rá húzni számokat. Maps app Cortana integrációt kap, és gépről lehet rá útvonalat szinkronizálni. People appról igazából semmi olyat nem mondtak, amit a mostani nem tudna. Talán annyit, hogy a Skype mélyebben lesz bele integrálva.
- Spartan böngésző (nem mondták meg, mi lesz a végleges neve, ez csak kódnév). Beépített Cortana-val, olvasó móddal (bár azt a mostani IE is tudja), és ezzel a firkálós jelölgetős feature-rel, amit szerintem soha nem fogok használni :D Ami lényegesebb (lehet), hogy új rendermotorja van, ami nagyobb kompatibilitást ígér.
- Közös Appstore.
- Sync egy rakat helyen PC-vel / Tablettel
- Előzetes februárban jön valamikor. Nem fog mindent tartalmazi a fent felsoroltakból sem (Spartan-t pl. biztos nem).

A márciusi MWC-n biztos sokkal többet mutatnak majd, de ahhoz képest, hogy ez általános Win10 bemutató volt, jónéhány dolgon átrohantak, bele-bele kaptak. Na meg persze ott lesz a preview, amiben majd lehet nézegetni az új feature-öket.

(#61045) Integrale válasza confuser (#61044) üzenetére


Integrale
veterán

App lista tetejére a gyakran használt appok kerülnek a bemutató szerint.

"Bad reklám is reklám too"

(#61046) csizi90 válasza confuser (#61044) üzenetére


csizi90
aktív tag

Annyit még hozzátennék, hogy a Spartan-ban lesz Reading list, amivel meg tudod osztani eszközök között a cikkeket, amik offline is elérhetőek.

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#61047) confuser válasza Integrale (#61045) üzenetére


confuser
senior tag

Lehet, ezeket fejből + a rövid 8 perces videóból írtam össze :D

@csizi90: szintén. Ennyire futotta fejből, fáradtan, álmosan :)

(#61048) cattus válasza csizi90 (#61046) üzenetére


cattus
őstag

A reading list most is létezik külön appként, csak az offline olvashatóság hiányzik belőle.

Do the thing!

(#61049) csizi90 válasza cattus (#61048) üzenetére


csizi90
aktív tag

Jaja tudom, csak kicsit kényelmetlen a használata, mert külön appként kell telón indítani.. A böngészőbe való integrálás sokat fog javítani rajta.

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#61050) cattus válasza confuser (#61047) üzenetére


cattus
őstag

Ezt a 8 perces videót be tudnád linkelni? Jó lenne egy ilyen összefoglaló.

Do the thing!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.