Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75539) bluemirage válasza ΞΔGLΞ (#75538) üzenetére


bluemirage
őstag

Én sem temetni jöttem, de nem lehet nem észre venni azt ami történik... illetve leginkább amit nem csinálnak...

Én még mindig imádom, mint OS-t. A zárt rendszer sajátossága, hogy kevés vagy csak 1 készülékből lehet választani... ahogy írtátok azokból most tényleg alig van és vagy drága, vagy gagyi. Én mondjuk pont megvehetem a drágát is, de belőlem sajnos nem lesz piacuk...
Úgy látom, hogy belátható közelségbe (3-5 éven belülre) került a megszűnés, vagy a látványos haldoklás. A W10 asztali változata is tovább szűkül, ahogy a desktop szegmens szűkül... és mi még megérjük, amikor a droid és google a netscape-hez hasonló véget hoz a redmondra.... eltűnik, mint az IBM... Úgy gondolom, hogy barom kalandozásukkal már elérték a PNR pontot... és 2016 év végétől már nincs vissza út. Ha karácsonyra nem jönnek ki több készülékkel, és jobb áruházzal, akkor ennyi... Ha a 650 nem lesz sláger, akkor az 5-ös széria önmagában kevés lesz a piac bővítéséhez.

Ezzel a stratégiával és marketinggel ugyanis lehetetlen a mostani állásokat megtartani, nemhogy fejlődni. Jövő ilyenkor csúnya képet fog mutatni az AdDuplex torta. De még házon belül is, azaz a Windows fronton is főleg a régi készülékek lesznek rajta, ahogy most is még mindig az 520 a legelterjedtebb típus (írd és mond 2013.02-es kiadás). A drágább készülékekből pl. a 9-esből alig van valami. Akkor most mire számítanak a rekord drága, de gagyi anyagú 950-essel, amihez egy huzatOS lett rakva? A Mozo hátlapos cégnek talán jó döntés, de az MS-nek ebben mi a jó, hogy a Mozó féle cégeknek csinál piacot?
Nyárig kivárok és ha tovább nő a repedés a Windows-os mobil szegmensen, akkor Iphone, vagy valami erős Samu, Huawei lesz a 950 helyett... esetleg egy Z5-C. A 950 üzemideje meg egy vicc. A tesztelők az OS-re fogták, mert ugyanilyen SOC és akksi párosból mindenhol jóval több jön ki... Na így piacra dobni egy készüléket?! :W

Meliora sunt bono inimica

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.